Main Content:

Pagini: 1 ... 881 882 [883] 884 885 ... 4573

ANUNTURI

• bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13230 : Noiembrie 20, 2012, 13:22:01 »

DRAGI COLEGI NU MAI VOTATI USL NU MAI VOTATI PSD NE`AU MINTIT SUNT LA FEL K PDL.

JOS USL, JOS USL JEGURI, JOS PONTA

AVETI GRIJA PE 9 DECEMBRIE NU LE MAI DATI VOTUL
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13231 : Noiembrie 20, 2012, 13:34:50 »

Smiley))))) corect !!!
atunci o sa ni le luam pe ale noastre cat de curand....Sad((((
Memorat
« Răspunde #13232 : Noiembrie 20, 2012, 13:35:08 »

DRAGI COLEGI NU MAI VOTATI USL NU MAI VOTATI PSD NE`AU MINTIT SUNT LA FEL K PDL.

JOS USL, JOS USL JEGURI, JOS PONTA

AVETI GRIJA PE 9 DECEMBRIE NU LE MAI DATI VOTUL

http://www.ziuanews.ro/dezvaluiri-investigatii/mihai-razvan-ungureanu-ine-discursuri-politice-in-amvonul-bisericii-86242
Evanghelia după MRU
Mihai Răzvan Ungureanu ține discursuri politice în amvonul bisericii
Votati serviciile si pdl- pocaitii ca oricum cum au taiat odata indemnizatia, a doua ora va taie cu totul de pe lista Grin
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13233 : Noiembrie 20, 2012, 13:39:03 »

de la anul o sa sugem karul...Smiley))
asta este ...totul sa sfarsit!!! legea va ramane o amintire...
Memorat
« Răspunde #13234 : Noiembrie 20, 2012, 13:50:59 »

Şedinţa de plen de marţi a Camerei Deputaţilor în care urmau să fie dezbătute mai multe proiecte de lege, să se dea un vot final şi să se ia act de demisia lui Alin Trăşculescu s-a suspendat din lipsă de cvorum.

La lucrări au fost prezenţi 130 de deputaţi, iar pentru a fi îndeplinit cvorumul de vot final ar fi fost nevoie de 152 de parlamentari.
http://ziarero.antena3.ro/article/view/id/44777
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13235 : Noiembrie 20, 2012, 14:26:30 »

Aceeasi strategie, lipsa de cvorum. Ce ne asteapta in 2013 ? Ma intreb daca nu cumva ne vor tot amana ca in 2012. Este lipsa de bun simt ceea ce fac ei. Suntem multi cu rate suspendate la banca pe anul 2012, in 2013, nu ne mai intelege nimeni daca nu venim cu ratele marite, recuperam 2012. Am scris aseara, in bugetul din 2013 nu suntem prinsi. Daca ramanem iar la mana premierului, s-ar putea sa nu mai vedem nimic. In sfarsit s-ar cuveni sa ne spuna clar ce intentii are cu noi, nu sa ne tot amane ca pe o gasca de copii.
Memorat
« Răspunde #13236 : Noiembrie 20, 2012, 14:28:20 »

Şedinţa de plen de marţi a Camerei Deputaţilor în care urmau să fie dezbătute mai multe proiecte de lege, să se dea un vot final şi să se ia act de demisia lui Alin Trăşculescu s-a suspendat din lipsă de cvorum.

La lucrări au fost prezenţi 130 de deputaţi, iar pentru a fi îndeplinit cvorumul de vot final ar fi fost nevoie de 152 de parlamentari.

NICI MACAR NU AM FOST INCLUSI IN ORDINEA DE ZI.O MARSAVIE.ACCESATI SITE-UL http://www.cdep.ro/RESURSE PARLAMENTARE/inregistrari video/.SA TERMINAM CU MINCIUNILE ALESILOR SI SA IESIM IN STRADA.VALABIL PENTRU ADEVARATII REVOLUTIONARI.[/color]
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13237 : Noiembrie 20, 2012, 14:31:30 »

Pai daca dam dovada de prostie cum vreti sa ne considere.
De la anul se aplica legea 341 iar daca nu vor sa o aplice trebuie dat statul Roman in judecata. Scurt si clar.
Trebuie sa intram in drepturi de la anul.Primul mesaj sunt foile de drum care sunt 12 ca in lege.Se dau 6 acum.Surse SSPR.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13238 : Noiembrie 20, 2012, 14:36:51 »

Pai daca dam dovada de prostie cum vreti sa ne considere.
De la anul se aplica legea 341 iar daca nu vor sa o aplice trebuie dat statul Roman in judecata. Scurt si clar.
Trebuie sa intram in drepturi de la anul.Primul mesaj sunt foile de drum care sunt 12 ca in lege.Se dau 6 acum.Surse SSPR.

Ar trebui sa discutam serios problema aceasta. Sunt hotarata sa-i dau in judecata. Nu am alta solutie. Banca ma preseaza, din ianuarie nu ma mai asculta. Din faptul ca dau 6 in loc de 12 foi de drum putem deduce ca se v-a diminua si indemnizatiile, daca se vor da, tot la jumatate.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13239 : Noiembrie 20, 2012, 14:40:05 »

PENTRU VOICA-- POTI SA-MI SPUI SI MIE UNDE AI GASIT POSTAT BUGETUL PE 2013 SA-L CONSULT SI EU?
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13240 : Noiembrie 20, 2012, 14:44:14 »

Daca nu am fost in stare sa ne adunam in strada sa ne cerem drepturile si ne-aplacut sa stam in spatele tastaturilor eu zic ca o sa zicem mersi si pentru indemnizatie diminuata.Santem in stare  de altceva?Apelurile astea razboinice ca facem si ca dregem si ca iesim si ca .... frectii.Mai vorbim si la anul.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13241 : Noiembrie 20, 2012, 14:44:41 »

PENTRU VOICA-- POTI SA-MI SPUI SI MIE UNDE AI GASIT POSTAT BUGETUL PE 2013 SA-L CONSULT SI EU?

Pe google am scris bugetul de stat pe anul 2013
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13242 : Noiembrie 20, 2012, 14:47:06 »

Ponta: Parlamentul va discuta bugetul pe 2013 în jurul datei de 15 ianuarie
PUBLICAT
Sâmbătă, 17 Noiembrie 2012 16:05
ACTUALIZAT
Sâmbătă, 17 Noiembrie 2012 16:05
SURSA
citynews.ro
COMENTEAZĂ
 0  0

0
ARTICOL
COMENTARII
  Cat de confortabil e sa obtii un credit Cetelem? Credit de nevoi personale, rapid ca un ‘’click’’ !
Advertisement
Premierul României, Victor Ponta, a declarat sâmbătă, la Bistriţa, că bugetul pe anul viitor nu va fi adoptat mai repede de 15 ianuarie, însă dă asigurări că până la acea dată nu vor exista disfuncţionalităţi în plata salariilor sau a pensiilor.EconomicPonta spune că imediat după ce noul guvern va primi girul parlamentului, având siguranţa că va fi unul compus din membri USL, va depune în Parlament proiectul de buget pe anul 2013, care va fi discutat abia după sărbătorile de iarnă. "Eu am deja primele date ale bugetului pe 2013, în primul rând pentru că există o strategie fiscală, deja aprobată, în al doilea rând pentru că ministrul de Finanţe nu candidează. El are de la mine sarcina de a lucra pe tot ceea ce înseamnă structura bugetului 2013: venituri, cheltuieli. Ceea ce este absolut logic şi ceea ce am discutat şi cu preşedintele Traian Băsescu, la întâlnirea de săptămâna trecută, a ţinut de realitatea în care trăim şi anume, bugetul pe 2013 trebuie propus de către noul Guvern. Noi ne bazăm pe sondaje şi ştim din practică că acest guvern va fi tot al USL, dar confirmarea nu o vom avea decât în data de 9 seara", spune premierul României. Victor Ponta mai spune că are în vedere o nouă structură a Guvernului, cu alte ministere, astfel încât şi bugetul va fi altfel croit, astfel încât să corespundă noii structuri guvernamentale. În al doilea rând, dacă guvernul va fi tot al USL şi va fi condus de mine, eu am în vedere o altă structură guvernamentală, diferită de cea actuală şi asta înseamnă o altă bugetare. În al treilea rând, bugetul nu va fi trimis către Parlament, decât după ce-l discuţi cu creditorii noştri internaţionali: FMI, Banca Mondială. Conform discuţiilor pe care le-am avut, calendarul este 20 decembrie constituirea noului Parlament. Eu sunt gata pe 21 decembrie să vin în parlament cu structura guvernului şi programul de guvernare şi pe 22 sau 23 decembrie să prezint deja un proiect de buget. Delegaţia FMI şi a Băncii Mondiale, am stabilit acest lucru, să vină în România imediat după 7 ianuarie, iar Parlamentul să fie convocat, în sesiune extraordinară, în jurul datei de 15 ianuarie. Acesta mai spune că chiar dacă bugetul pe anul 2013 nu va intra în vigoare cu prima zi a noului an se va asigura finanţarea tututor sectoarelor şi vor exista inclusiv bani pentru plata salariilor profesorilor care din decembrie vor fi majorate", spune Victor Ponta.   Autor: Cristian Silaşi Citește mai departe...

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/ponta--parlamentul-va-discuta-bugetul-pe-2013-in-jurul-datei-de-15-ianuarie_1054905.html#ixzz2ClZkI2uT

http://www.realitatea.net/ponta--parlamentul-va-discuta-bugetul-pe-2013-in-jurul-datei-de-15-ianuarie_1054905.html
Memorat
« Răspunde #13243 : Noiembrie 20, 2012, 14:52:46 »

NICI MACAR NU AM FOST INCLUSI IN ORDINEA DE ZI.O MARSAVIE.ACCESATI SITE-UL http://www.cdep.ro/RESURSE PARLAMENTARE/inregistrari video/ PENTRU A VA EDIFICA.SA TERMINAM CU MINCIUNILE ALESILOR SI AL PRESILOR CORUPTI,SA IESIM IN STRADA ESTE SINGURA NOASTRA SANSA.VALABIL PENTRU ADEVARATII REVOLUTIONARI. SI IMPOSTORII BANII INAPOI SI LA PUSCARIE[/color]
Memorat
« Răspunde #13244 : Noiembrie 20, 2012, 14:55:23 »

NICI MACAR NU AM FOST INCLUSI IN ORDINEA DE ZI.O MARSAVIE.ACCESATI SITE-UL http://www.cdep.ro/RESURSE PARLAMENTARE/inregistrari video/.SA TERMINAM CU MINCIUNILE ALESILOR SI SA IESIM IN STRADA.VALABIL PENTRU ADEVARATII REVOLUTIONARI.[/color]

Eu nu va inteleg. Ar trebui sa fiti "fericiti". Nu era vorba ca daca se voteaza sa luam indemnizatiile pe nov. si dec. se voteaza si sa fie reesalonate platile din urma si ceilalti vor lua acum doar 5%? Nu trebuie sa fim multumiti ca se vor lua banii din urma, 34% si ca, in privinta indemnizatiilor, mai avem de asteptat doar pana la jumatatea lui ianuarie? Nu era vorba ca pentru repunere in plata erau propusi doar cei cu certificate pana in 97, iar acum, daca nu s-a votat, "intra" toti? Ca pe cei care mai au bani de primit din urma nu-i mai verifica nimeni si ca se dau nediferentiat banii, chiar daca mai pot fi si printre ei impostori? Ca se amana reverificarile celor care au luat deja banii si nu risca nimeni, cel putin deocamdata, sa-i dea inapoi? Acum de ce nu sunteti rabdatori, sa vedem daca si in ce constau repunerile in drepturi?
Eu cred ca deputatii nostri considera gestul nostru nu unul prin care nedesconsidera, ci unul de protectie (a noastra). Speram sa-si asume barbateste votul si, daca erau contra proiectului lui Mester, sa voteze contra! Daca erau pentru, sa voteze pentru, sa intelegem si noi ca au habar care sunt problemele noastre si ca le pasa!
Memorat

That's why you're here, isn't it?
Pagini: 1 ... 881 882 [883] 884 885 ... 4573
Schimbă forumul: