Main Content:

Pagini: 1 ... 891 892 [893] 894 895 ... 4573

ANUNTURI

• florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13380 : Noiembrie 22, 2012, 17:46:09 »

DORESC SA VA INFORMEZ CA AM URMARIT UN MATERIAL DE 25 DE MINUTE ,FILMATE IN CURSUL ZILEI DE AZI LA ADUNAREA DE LA BANEASA A REVOLUTIONARILOR.VOI FI SCURT SI VA SUGEREZ SA INTRATI PE PRIETENII REVOLUTIEI SI SA VEDETI SI D-VOASTRA MATERIALUL.BRUT FARA VRE-O INTERPRETARE:AU PARTICIPAT CIRCA 30-40 DE REVOLUTIONARI ,SEDINTA A FOST CONDUSA DE D-L MAIOR,NU AU FOST PREZENTI NICI DOMNII ILIESCU CODRIN STEFANESCU CAZIMIR IONESCU,NIMENI DIN CONDUCEREA PSD.IN ACESTE 25 DE MINUTE NU S-A DISCUTAT NIMIC DE LEGEA 341Q SAU DESPRE VRE-O MASURA DE MODIFICARE A VREUNEI LEGI CARE NE GUVERNEAZA EXISTENTA.S-A DISCUTAT  NEMULTUMIRILE D-LUI MAIOR VIZAVI DE CE A FOST PINA ACUM LA NIVELUL LOR ,INTRATI FIECARE SI VEDETI MIE NU MI-A FACUT O IMPRESIE BUNA ACEASTA NESFARSITA LUPTA PENTRU POSTUL DE SECRETAR DE STAT  SI MANCATORIILE CARE EXISTA IN MISCAREA REVOLUTIONARA.LA PRIMA VEDERE  NU SE VEDE DRAGOSTEA TA DE APROAPELE REVOLUTIONAR CARE N-ARE CE PUNE PE MASA SAU CU CE SA-SI PLATEASCA BANCILE CI MAI DEGRABA ACEIASI LUPTA SURDA PENTRU FUNCII.SA VEDEM CE URMEAZA IN PARTEA DOUA.MULTUMESC PE ACEASTA CALE D-LUI ALEXANDRU PENTRU POSTAREA FACUTA.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13381 : Noiembrie 22, 2012, 17:59:50 »

Gheorghe din ce am inteles eu si dupa capul meu;cei ce au luat aceasta hotarare vor sa pozeze in lupi cu piei de oaie(probabil la unele indicatii pretioase sau probabil ca isi spun ca daca ei cer investigatii vor scapa de cerrcetari).cred ca aceste indicatii suna cam asa;cereti voi ca legea 283 sa-si faca efectele pe mai departe si 341 sa fie suspendata(anulata)indemnizatiile sa nu se dea cat dna-ul o sa faca cercetari in cazul impostorilor,daca ii puneti si pe presedinti si vice presedinti sa semneze si sa scoata oamenii in strada sa va sustina ideiile este si mai bine.asta ca sa se vada ca aveti sustinatori si ca sunt deacord cu masurile ce se vor lua iar voi care sunteti capii veti fi rasplatiti cu functii si eventual toate relele legate de voi se vor da uitarii.adica boii ara iar caii manca.am spus si ma repet dna-ul sa-si faca treaba dar pana vor gasii impostori sa ne dea drepturile iar ce au gresit sa fie trasi la raspundere.
Timisoara atat bnr-ul maior cat si cel care il formase costin este aceasi hazna,iar dupa cum am mai spus scenariul este unul si acelasi numai ca regizorii si actorii principali sunt altii.legat de formarea unui alt bnr este o idee rea,pana nu se formeaza o noua formatiune si asta sa fie in toata tara cu filiale in fiecare judet iar asociatiile sa dispara nu se va rezolva nimic,vom fi dati ofranda politicului.
Florine ai grija ca in spatele scenei sunt culisele,de acolo se trag sforile.oare decate ori s-au luat unele hotarari de fata cu noi si apoi au fost rastalmacite s-am ajun unde suntem.aici cred ca este mai mult decat obtinerea unei functii.
am spus cine-l cunoaste si poate sa ia legatura cu pestreanu poate sa-l intrebe,cine ma pus sa postez de la acesta stie si culmea este ca pestreanu  era foarte bucuros de masurile care se vor lua inpotriva noastra.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13383 : Noiembrie 22, 2012, 18:32:51 »

NEA KOSTASS VAZUI SI PARTEA DOUA .EU IN SPATELE CULISELOR,PINA ACUM NU VAZUI NIMIC.IN 50 DE MINUTE NU VAZUI DECAT TOT CE VAD DE 23 DE ANI INCOACE,UN MARE FASSSS.CERTURI ,MANEVRE,MOBILIZARI ,LUPTA PENTRU FUNCTII.SA FACEM PLANCARDE PE CEARCEAFURI SI SA BLOCAM D.N.A.-UL PINA II ARESTEAZA PE TOTI CORUPTII DIN PARLAMENT.SA TE AFLI IN SEDIUL PSD-ULUI SI SA PUI LA CALE ACTIUNI DE PROTEST CONTA PSD-ULUI.E DE RASUL CURCILOR.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13384 : Noiembrie 22, 2012, 18:37:20 »

SA-L RUGAM PE D-L IOSIF SA NE IMPARTASEASCA IMPRESIILE DUMNEALUI-DACA POATE-PENTRU CA L-AM VAZUT PREZENT IN SALA.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13385 : Noiembrie 22, 2012, 19:04:37 »

Florine eu m-am referit la culisele nevazute,cat despre lupta inpotriva psd-istilor in casa psd-ului asta este de ochii lumii.am mai vazut de asta cand eram mare "lider de sindikkt",liderul mare in fata nostra se certa cu toti sefii ca mai apoi se duceau la sprituri cafele barfe etc. asa ca sunt satul cu dealde astia.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13386 : Noiembrie 22, 2012, 19:10:35 »

D-LE KOSTASS -NU POT SA-TI ZIC KOSTASS-,DUMNEATA AI VIZIONAT FILMULETELE?DACA DA TI-A PLACUT CE AI VAZUT ACOLO?CREZI CA ASA VOM REUSI SA REDEVENIM CE-AM FOST ODATA SAU CA AM AVEA VRE-O SANSA DE REUSITA IN DEMERSURILE NOASTRE?SI  NU IN ULTIMUL RAND -CUM POATE O MANA DE ASOCIATII SA HOTARASCA IN NUMELE INTREGII MISCARI REVOLUTIONARE?
Memorat
« Răspunde #13387 : Noiembrie 22, 2012, 19:14:12 »

Kostas eu am spus clar ca 13-14 decembrie e dupa alegeri .
Despre intalnirea sefilor nostri dupa obiceiul pe care,l au in ultimul timp chemarile sunt facute pe la 11-12 noaptea pentru a doua zi ca sa nu mai poata fi informat nimeni si ca servitorii lui Maior sa dea goana la lins labele lui manjite.
Cand am spus ca nu e normal ca un conducator sa fie ales pe viata intr-o organizatie (asociatie) cei care seunt sefi au inceput sa maraie pe portal simtind ca pierd posibilitatea de a fi langa seful lor si de a fi bagati in zeama (seama).
Ia mai schimbati sefii si lasati si alti oameni competenti sa conduca si poate vom avea de castigat.
LUATI EXEMPLU DE LA PENSIONARII MILITARI (mai) ADICA POLITISTI SI MILITIENI.
Au conducatori buni, bani garla in buzunarele lor, ca de doar ei au facut revolutia, ca au tradat si dupa ce au facut macel au trecut alaturi de noi.
Armata la fel are conducatori buni ai asociatiilor lor si drepturi cacalau pe burta lor.
Voi amaratilor muriti cate 3-4 pe saptamana toata lumea zica D.zeu sa-l ierte si familia ramane muritoare de foame si plina de datorii.
TOATE JIGODIILE POLITICE STIU CA AM RAMAS DIN CE IN CE MAI PUTINI MAI BATRANI SI MAI SARACI DAR II DOARE,N PIX DE NOI.
NU MERGETI LA VOT .
NU VOTATI NICIUN PARTID TOTI SUNT LA FEL SE GANDESC NUMAI CUM SA RECUPEREZE MAI REPEDE BANII CHELTUITI IN CAMPANIE SI UMFLAREA BUZUNARELOR.VOMIT PE EI DE SCARBA.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13388 : Noiembrie 22, 2012, 19:23:56 »

Kostas eu am spus clar ca 13-14 decembrie e dupa alegeri .
Despre intalnirea sefilor nostri dupa obiceiul pe care,l au in ultimul timp chemarile sunt facute pe la 11-12 noaptea pentru a doua zi ca sa nu mai poata fi informat nimeni si ca servitorii lui Maior sa dea goana la lins labele lui manjite.
Cand am spus ca nu e normal ca un conducator sa fie ales pe viata intr-o organizatie (asociatie) cei care seunt sefi au inceput sa maraie pe portal simtind ca pierd posibilitatea de a fi langa seful lor si de a fi bagati in zeama (seama).
Ia mai schimbati sefii si lasati si alti oameni competenti sa conduca si poate vom avea de castigat.
LUATI EXEMPLU DE LA PENSIONARII MILITARI (mai) ADICA POLITISTI SI MILITIENI.
Au conducatori buni, bani garla in buzunarele lor, ca de doar ei au facut revolutia, ca au tradat si dupa ce au facut macel au trecut alaturi de noi.
Armata la fel are conducatori buni ai asociatiilor lor si drepturi cacalau pe burta lor.
Voi amaratilor muriti cate 3-4 pe saptamana toata lumea zica D.zeu sa-l ierte si familia ramane muritoare de foame si plina de datorii.
TOATE JIGODIILE POLITICE STIU CA AM RAMAS DIN CE IN CE MAI PUTINI MAI BATRANI SI MAI SARACI DAR II DOARE,N PIX DE NOI.
NU MERGETI LA VOT .
NU VOTATI NICIUN PARTID TOTI SUNT LA FEL SE GANDESC NUMAI CUM SA RECUPEREZE MAI REPEDE BANII CHELTUITI IN CAMPANIE SI UMFLAREA BUZUNARELOR.VOMIT PE EI DE SCARBA.

AM DISCUTAT CU MAI MULTI COLEGI. PROPUN SA NE ADUNAM LA BUCURESTI PE 2 DECEMBRIE SI NU PE 1 DECEMBRIE CUM INITIAL AM PROPUS. SA LE STRICAM CAMPANIA ASTORA. DUPA ALEGERI SUNTEM TERMINATI
Memorat
« Răspunde #13389 : Noiembrie 22, 2012, 19:47:20 »

Prea tarziu serviciilii lui base piratu ne au distrus , pupincuristi parveniti neau vandut si acuma vb culmea ca Ponta nu ne da nu ne face !!!! ce !! cine  dar inca nu sa terminat , BUC , TIM  FAC DIFERENTA  RESTU GARGARA SI HORA CU SECU SI CEI CU BATA  O SEARA BUNA
Memorat
  • bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13390 : Noiembrie 22, 2012, 20:40:22 »

CE VREA SA FACA MAIOR?
SA NE TINA IN CASA K SA NU FACEM RAU PSD-ULUI.
VREA SA STAM LINISTITI PANA PE 9 DECEMBRIE?
SA NU AIBA PONTA DE SUFERIT IN ALEGERI.
FRATILOR NU VA LUATI DUPA MAIOR, E PARSIV.
TINE CU PSD-UL.
PSD-UL VREA LINISTE SI LA IMBARLIGAT PE MAIOR SA STAM IN CASA.

NU FRATILOR IN STRADA PANA PE 9 DECEMBRIE.

ASTA A VRUT PSD-UL, ASTA O SA AIBA.

SIA BATUT JOC DE NOI SI NEA DUS CU PRESUL, IN STRADA FRATILOR SA NU OFERIM LINISTE PSD-ULUI PANA LA ALEGERI.

JOS PONTA JOS PSD.
Memorat
« Răspunde #13391 : Noiembrie 22, 2012, 20:48:02 »

Alo asta cu nume ciudat , vino in strada da nu la MOVILA VULPULUI" AM TOVARASI CARE de 4 saptamani fac proteste eu nu particip recunosc , ma mira faptul ca ei ca retinuti , raniti fac proteste  nu mai instiga dute da in TIMISORA SA U BUCURESTI  RESTU LASO CA MACANE
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13392 : Noiembrie 22, 2012, 21:07:20 »

pentru Florin legat de culise, sfori si sforari;
alexandru2006
Sr. Member

Deconectat

Dreptate si Onoare!

Citat Răspuns: Prietenii Revolutiei Romane acum si pe Facebook!
« Răspunde #72 : Noiembrie 22, 2012, 19:15:59 »

--------------------------------------------------------------------------------
Doar cele doua video sunt cu toate,cam o ora de sedinta,cetateanul mai gras in hane de piele ma fortat sa inchid camera,dar sedinta se terminase practic,au mai ramas dupa sedinta catva Rev.la insistenta domnului Maior,la care oricum nu ma lasau sa asist,in legatura cu legitimatii de acces in sediul PSD,la urmatoarea sedinta.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13393 : Noiembrie 22, 2012, 21:55:36 »

bzcosty probabil ca maior ca si costin au aceleasi obiective.nu stiu daca ai observat ca aplica aceasi metode sedinte propuneri tabele liste mitinguri la vrajeala ca mai apoi sa se intoarca inpotriva noastra.bnr-ul trebuie desfiintat si inlocuit cu altceva iar oamenii care s-au perindat pe la conducerea acestuia sa ne lase.
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13394 : Noiembrie 22, 2012, 22:01:15 »

Buna Seara !
Domnilor, am vazut si eu filmarea cu subsemnatul pe portalul revolutiei si va anunt ca se observa din montajul filmuletului ca nu s-a dat tot ceea ce eu am spus.
Dar spre a face cunoscut punctual de vedere ca fiind :
* Am spus ca pe data de 9 decembrie dupa cum stim fiecare sunt alegerile, apoi pan ape 10-11 se va sti rezultatul, apoi pe data de 12-13 chiar poate 14 dec. va fi preluarea portofoliilor deci a functiilor si creearea unui nou govern pana pe 15 decembrie .
Nu a existat vointa politica nici macar cu schimbarea OUG 53 ;
Dupa care fiecare se va gandi la soric si zaibar, cred ca nimeni nu se va mai gandi la noi.
Cu :
RESPECTAREA LEGII 341/2004
- trecerea pe bugetul de finante pentru anul 2013 chiar daca ar fi la stadium de ’’proiect buget’’, este bine sa fim inclusi pentru a nu mai sta pe dinafara, ca anul acesta 2012; (sa fim acoperiti)
- anularea ordonantei care ne include in categoria de asistati sociali ;
- plata conf. OUG 53, art.3 ;
- numirea unui secretar de stat din partea miscarii rev.

Ar mai fi o posibilitate Ordonanta de Urgenta
Dar oare se doreste asta ?
Nu cred sincer
Daca se dorea ca noi sa ne castigam demnitatea cu adevarat nu se ajungea in situatia asta .
Toate cele bune !
Doamne Ajuta !
[/size][/color]
Memorat
Pagini: 1 ... 891 892 [893] 894 895 ... 4573
Schimbă forumul: