Main Content:

Pagini: 1 ... 1640 1641 [1642] 1643 1644 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #24615 : Octombrie 29, 2013, 20:43:41 »

Da burada cum am recunoscut de fiecare data recunosc si acum si asta pentru ca nu-mi place minciuna si nici nu am nimic de ascuns;sunt cu cetificat duplicat,da sunt pe celebrele liste trimise catre instanta ca si celelalte mii de persoane,da am fost si eu ca multi altii la sspr cu acte doveditoare si spre surprinderea mea am fost ascultat cu rabdare  si s-a gasit greseala.Ca voi fi retras de pe liste de catre sspr sau de catre instanta nu stiu ce sa zic,nimeni nu mia promis nimic dar nici cu praful in ochii de care vorbesti n-am plecat de acolo,am plecat cu-n licar de speranta.
p.s. Fata de cum vorbeau unele persoane ca demnitarii de acolo se poarta oribil cu cei care merg in audienta diferenta este mare in realitate,se poarta omeneste.Chiar ca merita felicitati pentru comportamentul lor.
Esti multumit de raspuns?

Ranitule sincer iti spun dupa nume ii stiu pe toti dar dupa figura deloc de aici si confuzia.
Nu  cred ca este asa mare "serparia" de acolo in schimb este mare neincrederea in functionarii de acolo.
Pentru a crea un colectiv inchegat si care sa fie corect trebuie ca sef sa le arati ca le acorzi incredere,ca stii ce sa le ceri,cand sa le ceri dar mai sus de toate cum sa le ceri.
Daca stii sa stimulezi prin vorba buna acesta iti va muncii mult mai bine si va fi corect in ceea ce face.
Probabil ca sa mers pe aceasi idee mostenita din vechi"ferestete ca acolo sunt oameni rai"

ESTI TARE NAIV !!!
Cu excrocii de acolo ce să mai vorbeşti!
Cu mafia certificatelor ce să vorbeşti !!!
Cu cei care au falsificat şi schimbat dosarele, ce să mai vorbeşti !
Cu cei care sînt mangă în timpul serviciului, şi varsă cafeaua şi vinul roşu pe certificate, ce să mai vorbeşti !
Cu cei care vin la servici, când i se scoală (cam rar că vai de p..a lor) ce să mai vorbeşti !
TOŢI CARE SÎNT IMPLICAŢI ÎN FABRICAREA DE IMPOSTORI, AFARĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ DIN SSPR !!!
(Am transmis părerea mea despre cele petrecute astăzi, la SSPR)
 Î-ŞI STRICĂ IMAGINEA, dacă se afişează cu asemenea specimene (BD,Iulia Starck,Perju etc)
 Ps. Prof. Balint Costel este demnitar, iar Balint Petrică ...!

Snow vhite........Cam asa se vad lucrurile pe "strada mea"......Pe la Timisoara.....pe la Resita.....Pe la Tg. Mutes.....Alba......Cluj......PANDEMIE !!!!!!!!!Cutia Pandorei s-a deschis si cheia e in Dambovita......Intelegere ?.....Compromis ?.....Cu riscul de a se alege praful....PANA LA CAPAT !
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24616 : Octombrie 29, 2013, 20:45:17 »

Burada si Buzdugan,eu unul cum nici voi n-am lucrat in acel colectiv din sspr. deci nimeni nu ne da dreptul nici sa vorbim si nici sa ne dam cu parerea si cu atat mai putin sa aratam cu degetul.
Vad ca foarte multa lume si mai ales fostii ss arunca cu vorbe inspre cei care lucreaza in sspr.de parca ei n-au lucrat acolo.
Sa zicem si noi ca ei,ca functionarii de acolo au facut si au desfacut noduri,dar nu credeti ca si acei ss isi au si ei vina lor de cele ce s-au intamplat acolo?Eu unul zic ca daca asa este dupa cum zic ei,acestea sunt vinovati de 2 ori,o data pentru ca n-au luat masuri la acel moment pentru a stopa nelegiuirile,a2a oara pentru ca au tainuit acele nelegiuiri.Ori daca sa-ntamplat unul din acele cazuri acei ss ori au fost in cardasie cu acei subordonati ori n-au fost buni de conducatori ai sspr.
Cred ca cei care se aruca sa faca tot felul de scenarii ar trebuii sa stea bine sa cantareasca apoi sa vorbeasca.
p.s.Precizez ca departe de mine sa apar pe cineva din sspr sau sa fac referire la vre-un exss. anume.
Corpul de control dupa stiinta mea nu poate controla la ceea ce ne referim noi pe cand alte organe pot face aceasta.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #24617 : Octombrie 29, 2013, 20:59:10 »

Avand in vedere ca sunt un "prieten" declarat public a lui BD, pentru cei care inca mai au ceva dubii in privinta lui, va rog doar sa cititi ultimul Articol si ultima Stire de pe www.revolutialugojana.org. Acte, documente, cum naiba vreti sa le mai spuneti care dovedesc minciuna.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24618 : Octombrie 29, 2013, 21:08:29 »

Dupa 90 am invatat sa vedem praful din ochii altuia dat copacul din ochii nostrii nici macar nu-l simtim.Si tot de atunci am invatat sa aruncam vina pe greau mostenire sau pe cei care au condus in trecut,noi suntem cei mai corecti.
Unii din noi chiar ca suntem plamaditi din rautate caci,cand este vorba de ceva rau ne aratam coltisorii.
Memorat
« Răspunde #24619 : Octombrie 29, 2013, 21:23:33 »

@burada Nu stiu cum se vad lucrurile pe strazile din Lugoj. Dar trebuie sa faceti o diferenta intre persoanele care sunt in functie (si sunt nevoite sa respecte ierarhiile de autoritate date de legi si regulamente) si cele care ajuta din afara. Pana una alta, presedintele Romaniei numeste Colegiul National al IRRD (pe viata). Colegiul il alege pe presedintele IRRD. Primul ministru il numeste pe ministrul secretar de stat al SSPR. Relatiile dintre cele doua institutii sunt asa cum sunt. Acestia isi stabilesc directorii, angajatii, colaboratorii... Suntem noi consultati in privinta acestora? Nu, fiindca... se "respecta legile" pe care le avem. Cele date de (minunatul nostru) Parlament. Sa discutam despre ce fac in Parlament alesii nostri? Despre ce "intelegeri" vorbim? Sunt de acord ca ne invartim in aceste cercuri vicioase de am imbatranit cu totii, dar aceasta este realitatea.        
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24620 : Octombrie 29, 2013, 22:21:32 »

@burada Nu stiu cum se vad lucrurile pe strazile din Lugoj. Dar trebuie sa faceti o diferenta intre persoanele care sunt in functie (si sunt nevoite sa respecte ierarhiile de autoritate date de legi si regulamente) si cele care ajuta din afara. Pana una alta, presedintele Romaniei numeste Colegiul National al IRRD (pe viata). Colegiul il alege pe presedintele IRRD. Primul ministru il numeste pe ministrul secretar de stat al SSPR. Relatiile dintre cele doua institutii sunt asa cum sunt. Acestia isi stabilesc directorii, angajatii, colaboratorii... Suntem noi consultati in privinta acestora? Nu, fiindca... se "respecta legile" pe care le avem. Cele date de (minunatul nostru) Parlament. Sa discutam despre ce fac in Parlament alesii nostri? Despre ce "intelegeri" vorbim? Sunt de acord ca ne invartim in aceste cercuri vicioase de am imbatranit cu totii, dar aceasta este realitatea.        
[/quo   nu numai pe strazile din lugoj nu vezi nu poti vedea pe strazile revolutiei in general esti pe alta baricda

Memorat
« Răspunde #24621 : Octombrie 29, 2013, 22:28:00 »

Daca tu vezi atat de bine, sa auzim solutiile... Si daca iti imaginezi ca dand in mine si "inlaturandu-ma" (ca pe un obstacol, nu?) vei fi mai aproape de solutii,... ok, continua. Succes.
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #24622 : Octombrie 29, 2013, 23:13:14 »

Institutul Revolutiei Romane......Aceasta "forma fara fond " care pana in zi de azi nu si-a adus NICI UN APORT in rezolvarea "enigmelor " revolutiei....a crimelor si criminalilor de dupa 22 [cum ar fi putut Huh] care nu a luat prin "vietasii" sai nici o atitudine la ce se intampla intamplator "ramasilor in viata " nu are "intelectual vorbind " doua paie cu decizia si actiunile concrete ale guvernului si SSPR-ului ,asa cum nu a avut cu toate deciziile si ordonantele date impotriva noastra.
  Daca ar fi avut prin lege aceasta putere....i-as fi acuzat de TRADARE in frunte cu fostul meu prieten...CLAUDIU IORDACHE. Dar nu ! Nu ii pot acuza decat de DISPRET la adresa mea si a celor ca mine,dispret pe care il intorc inapoi inzecit acum si aici.Atata doar....DISPRET.Si nimeni nu le da dreptul sa ma reprezinte,nici sa-mi analizeze eventualele merite in baza carora ei INCA functioneaza ca o capusa batrana si inutila pe spatele REVOLUTIEI ROMANE.
     Deci.....Snow......vietuim in lumi paralele.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24623 : Octombrie 29, 2013, 23:54:51 »

Paradoxul vostru consta in faptul ca aveti dreptate si unul si celalalt (cealalta?), fiecare in felul vostru, pe vectorul de inteles pe care ati mers. Critica dlui burada lrm 00264 este insa de mare actualitate, pentru ca cei de la institut au devenit din ce in ce mai nesimtiti. Daca ati sti in ce hal vorbeste de noi Iordache, ati circula cu oua stricate la voi, ca sa nu ratati o eventuala oportunitate a unei intalniri ocazionale.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24624 : Octombrie 30, 2013, 07:50:42 »

La Trib. Bucuresti a aparut ieri 29 10 2013 un nou dosar ,dosarul 33762/3/2013 ce cuprinde un numar de 26 revolutionari.In dosarul 4629/114/2013/a1 s-a admis cerera de reexaminare,iar in dosarul 4243/91/2013 la Vrancea s-a amanat cauza.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24625 : Octombrie 30, 2013, 07:58:12 »

Dosarul 4629/114/2013/a1 la care s-a admis cererea de reexaminare este la Trib. Buzau.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24626 : Octombrie 30, 2013, 13:25:34 »

Domnule Iosif,
vă rog, în numele tuturor celor care au cuţitul la gât să ne relataţi ( ce se poate ) cam ce s-a discutat azi la sspr şi, MAI ALES, care este impresia dvs. vis-a-vis de acestea.

vă mulţumesc anticipat.

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24627 : Octombrie 30, 2013, 13:37:47 »

Domnule Iosif,
vă rog, în numele tuturor celor care au cuţitul la gât să ne relataţi ( ce se poate ) cam ce s-a discutat azi la sspr şi, MAI ALES, care este impresia dvs. vis-a-vis de acestea.

vă mulţumesc anticipat.

D_le IOSIF sunteti unul dintre noi si sunt sigur ca ne veti spune ce s-a discutat .Multumim!
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24628 : Octombrie 30, 2013, 14:16:15 »

colegi,,,,am gasit o pezie din ,,,,LIRICA NORVEGIANA,,,,intitulata
    ,,,,,"INVATA DE TOATE " care vreau sa vi le redau pentru ca toate
    randurile versurilor ne "INVATA" cate ceva,dar mai important se regasesc
    in SPIRITUL IDEILOR NOASTRE SACRE din DECEMBRIE 1989,,,,,pe mine m-au
    sensibilizat enorm,mai ales ca sunt excesiv de mobilizatoare,,,,,,deci va
    cer ,,,,,"UN BOB ZABAVA",,,,,rog nu ma certati pentru aceasta initiativa
    personala,,,,,,

" INVATA DELA TOATE "

"INVATA de la apa sa ai statornic drum,
                 INVATA de la flacari ca toate-s numai scrum,
                 INVATA de la umbra sa taci si sa veghezi,
                 INVATA de la stanca cum neclintit sa crezi,
                 INVATA de la soare cum trebuie s-apiu,
                 INVATA de la piatra cat trebuie sa spui,
                 INVATA de la vantul ce-adie pe poteci,
                 CUM TREBUIE prin lume de linistit sa treci,
                 INVATA de la vierme ca nimeni nu-i uitat,
                 INVATA de la nufar sa fii mereu curat,
                 INVATA de la flacari ce-avem de ars in noi,
                 INVATA de la ape sa nu dai inapoi,
                 INVATA de la umbra sa fii mereu cu ea,
                 INVATA de la stanca sa-aduni furtuna grea,
                 INVATA de la greier cand singur esti sa canti,
                 INVATA de la luna sa nu te inspaimanti,
                 INVATA de la vulturi cand umerii ti-s grei,
                 SI DU-TE la furnica sa vezi povara ei,
                 INVATA de la pasari sa fii mereu in zbor,
                 INVATA de la toate ca totu-i trecator,
                 IA SEAMA fiu al jertfei prin lumea care treci,
                 SA-INVETI din tot ce piere,,,,,cum sa traiesti in veci."

cu stima colegi,,,,,                           sandu t

Memorat
« Răspunde #24629 : Octombrie 30, 2013, 15:28:27 »

colegi,,,,am gasit o pezie din ,,,,LIRICA NORVEGIANA,,,,intitulata
    ,,,,,"INVATA DE TOATE " care vreau sa vi le redau pentru ca toate
    randurile versurilor ne "INVATA" cate ceva,dar mai important se regasesc
    in SPIRITUL IDEILOR NOASTRE SACRE din DECEMBRIE 1989,,,,,pe mine m-au
    sensibilizat enorm,mai ales ca sunt excesiv de mobilizatoare,,,,,,deci va
    cer ,,,,,"UN BOB ZABAVA",,,,,rog nu ma certati pentru aceasta initiativa
    personala,,,,,,

" INVATA DELA TOATE "

"INVATA de la apa sa ai statornic drum,
                 INVATA de la flacari ca toate-s numai scrum,
                 INVATA de la umbra sa taci si sa veghezi,
                 INVATA de la stanca cum neclintit sa crezi,
                 INVATA de la soare cum trebuie s-apiu,
                 INVATA de la piatra cat trebuie sa spui,
                 INVATA de la vantul ce-adie pe poteci,
                 CUM TREBUIE prin lume de linistit sa treci,
                 INVATA de la vierme ca nimeni nu-i uitat,
                 INVATA de la nufar sa fii mereu curat,
                 INVATA de la flacari ce-avem de ars in noi,
                 INVATA de la ape sa nu dai inapoi,
                 INVATA de la umbra sa fii mereu cu ea,
                 INVATA de la stanca sa-aduni furtuna grea,
                 INVATA de la greier cand singur esti sa canti,
                 INVATA de la luna sa nu te inspaimanti,
                 INVATA de la vulturi cand umerii ti-s grei,
                 SI DU-TE la furnica sa vezi povara ei,
                 INVATA de la pasari sa fii mereu in zbor,
                 INVATA de la toate ca totu-i trecator,
                 IA SEAMA fiu al jertfei prin lumea care treci,
                 SA-INVETI din tot ce piere,,,,,cum sa traiesti in veci."

cu stima colegi,,,,,                           sandu t

E bine ca poti ca mai poti citi pe portal si ceva frumos si pozitiv.Chiar mi-a placut ideea domnmule Sandu T.

Memorat
Pagini: 1 ... 1640 1641 [1642] 1643 1644 ... 4573
Schimbă forumul: