Main Content:

Pagini: 1 ... 1677 1678 [1679] 1680 1681 ... 4573

ANUNTURI

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25170 : Noiembrie 15, 2013, 08:42:06 »

STIIND CA IN BNR SE POARTTA LUPTE PENTRU LUAREA CIOLANULUI, CEI AFLATI IN CURSA+DEOCAMDATA+ FIIND MANATI DOAR DE INTERESE MESCHINE CARE NU AU NICI O LEGATURA CU SITUATIA NOASTRA, A CELOR MULTI, LANSEZ SPRE CUMPANIRE SI DEZBATERE URMATORUL PROIECT PENTRU BNR SI PENTRU CEL CE IL VA CONDUCE:
A. TARGET
1. REPUNEREA IN PLATA A LUPTATORILOR CU MERITE DEOSEBITE IN CEL MAI SCURT TIMP
2. UNIFICAREA MISCARII REVOLUTIONARE
3. DESCHIDEREA REALA SPRE PROBLEMELE SOCIETATII CIVILE

B. PROIECT DE MASURI IN VEDEREA REALIZARII ACESTOR SCOPURI
1. DISTANTAREA FERMA FATA DE ORICE FORMATIUNE POLITICA PRIN ALEGEREA UNEI CONDUCERI NEANGAJATA POLITIC SUB NICI O FORMA.
- ACTIUNI IN INSTANTA UNITARE SI IN NUMAR CIT MAI MARE IMPOTRIVA GUVERNULUI SI A MEMBRILOR ACESTUIA PENTRU SAVIRSIREA INFRACTIUNILOR DE GENOCID, SUBMINAREA ECONOMIEI NATIONALE , TRANSMITERE DE INFORMATII FALSE, ETC.
- BLOCAREA ACCESULUI REPREZENTANTILOR AUTORITATILOR LA ORICE COMEMORARE LEGATA DE REVOLUTIA ROMANA
-.MUTAREA SEDIULUI CENTRAL BNR IN LOCURILE SIMBOL ALE REVOLUTIEI
-.SUSTINEREA MISCARILOR SI PROTESTELOR SOCIETATII CIVILE IMPOTRIVA JAFULUI NATIONAL- profesori, medici, pensionari, Rosia Montana, Gazele de sist,etc
-. Luari de pozitii publice fata de actiunile clasei politice
-.lansarea in dezbatere publica de proiecte si programe care vizeaza ridicarea nivelului de trai si moral al populatiei
- proiect de statut nou

2.- renuntarea la acuzele publice ca exista impostori, deoarece statul roman nu a reusit sa aduca nici o proba ca ar exista impostori
-determinarea autoritatilor de a efectua cercetari in cazurile in care se constata ca exista suspiciuni legate de obtinerea ilegala a titlurilor prevazute in LEGEA 341 din 2004
-determinarea autoritatilor la demararea cercetarilor in cazul in care exista probe sau indicii impotriva presedintiilor de asociatii, secretari de stat fosti si actuali, functionari sau alte categorii care au colaborat la emiterea ilegala de certificate pe Legea 341.
-sprijinirea oricarui membru BNR in situatiile in care acesta este abuzat politic sau in orice alt mod de catre statul roman sau vre-un reprezentant al acestuia
-infiintare unui CONSILIU DE ONOARE care sa gireze sau nu, moral si legal orice comportament al conducatorilor BNR.
-iesirea din cercul vicios al eternelor reprosuri si plati de polite, prin conducere noua, fara ...schelete prin dulapuri si care nu a fost implicata in actiunile de impartire a certificatelor de revolutionari
-incetarea de urgenta a oricarui atac la persoana in rindurile revolutionarilor si discutia doar pe proiecte si actiuni concrete

3.Participare la proiecte ale societatii civile
- sustinerea actiunilor protestatare al claselor defavorizate
- participarea la proiectele societatii civile, contributii efective materiale sau ideatice
-oferirea de solutii de natura tehnica in diferite domenii ale vietii civile

PRESEDINTELE BNR
1. SA NU FACA PARTE DIN NICI O FORMATIUNE POLITICA, SA FIE UN BUN NEGOCIATOR SI SA NU FIE SANTAJABIL
2.SA IMPRIME TRANSPARENTA TOTALA IN CEEA CE PRIVESTE ORICE ACTIUNE A SA , SA O SUPUNA DEZBATERII PUBLICE
3.TRANSPARENTA TOTALA IN FOLOSIREA FONDURILOR BNR CU PUBLICAREA LUNARA A BILANTULUI A UNUI RAPORT DE VENITURI SI CHELTUIELI
4. LA INVESTIRE SA ISI DEPUNA DECLARATIA DE AVERE
5.SA NEGOCIEZE CU AUTORITATILE STRICT IN LIMITELE STATUTARE SI IN SENSUL SCOPURILOR A, B SAU C
6.LA ORICE NEGOCIERE SA FIE INSOTIT DE UNUL SAU DOI MEMBRI DESEMNATI DE CONDUCERE
7.SA FACA PUBLICA ORICE NEGOCIERE, SI SA PUBLICE LUNAR UN RAPORT DE ACTIVITATE
8. SA MEDIEZE CONFLICTELE INTERNE
la fiecare subpunct pot detaila. astept opiniile vostre si pe aceasta cale va comunic ca imi voi depune candidatura la presedintia BNR.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25171 : Noiembrie 15, 2013, 13:20:30 »

Pentru ca totul a inceput in ROMANIA datorita ACTULUI ISTORIC AL EROILOR
   DIN DECEMBRIE 1989,si "PIRAMIDA DEMOCRATIEI" a inceput cu noi,cei adevarati,
   propun celui ce V-A FI IN FRUNTEA NOASTRA IN VIITOR sa ne aseze in VIRFUL
   PIRAMIDEI,acolo unde ne este locul,politicul de 25 de ani a avut grije prin
   toate structurile sale "alese" sa ne trimita in BAZA PIRAMIDEI,adica sa ne
   MARGINALIZEZE ,,,,eu stiu ca nici unul dintre noi,in DECEMBRIE 1989 cand au
   iesit in strada,,,NU AU CERUT VOIE NICI CCR-ului,nici CEDO,,,,pentru ca ele
   NICI NU EXISTAU la acea data si azi samavolnic ne dau verdicte de-a drept
   antidemocratice si impotriva statului de drept,intorcandu-ne in timp,,,,,
     Asa cred ca este NORMAL,DREPT si DEMOCRATIC,ori ce inversare,interpretare,
   si mistificare,,,,,miroase a COMUNISMMMMMMMMMM!,,,,,SA LUAM MASURI......
     Cu stima colegi,,,,asa vad eu lucrurule,,,,
                                                           sandu t

Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25172 : Noiembrie 15, 2013, 16:40:44 »

Codrin Ştefănescu dă la puci

Z.P. | 2013-11-14 19:09
Omul de casă al lui Adrian Năstase, Codrin Ştefănescu (foto), responsabil cu achiziţionarea de cărţi rare pentru singurul ex-premier care a făcut puşcărie, zgârie de vreo săptămână uşa casei familiei Ion şi Nina Iliescu.

Bătrânul are ceva probleme de sănătate, iar Codrin nu mai are răbdare până se va reîntoarce la biroul din strada Atena. El vrea urgent binecuvântarea pentru şefia Secretariatului de stat al revoluţionarilor. Săracul cantautor Victor Socaciu, mai an fu tradus de nevastă, iar acum este lucrat de colegi din PSD. Merită să compună o doină de jale şi inimă rea.

Apelul făcut degeaba de Băsescu

Preşedintele Băsescu a făcut un apel ciudat la ministrul de Finanţe, cerându-i să nu-l schimbe pe şeful CEC. Bursa Zvonurilor a aflat că premierul Ponta vrea, într-adevăr, să-l dea afară pe Radu Gheţea, dar acesta nu are nevoie de sprijinul lui Băsescu. Motivul e foarte simplu. Gheţea are susţinerea Băncii Naţionale. Dacă BNR o să vrea ca Gheţea să fie schimbat, va fi. Până acum, însă, n-a vrut.

Ponturi pentru Ilie Mitea de la ADS

Bursa Zvonurilor a anunţat în premieră că sibianul Ilie Haralambie Mitea va fi şeful Agenţiei Domeniilor Statului (ADS). Iată, este! Dacă tot l-a ajutat să ajungă acolo, Bursa îi vinde un pont, pe care să-l rumege bine în perioada de acomodare. Mulţi dintre subalternii lui habar n-au pe ce lume trăiesc, aşa că se fac că muncesc. Pe scurt, trimit scrisori proprietarilor deposedaţi de comunişti, prin care le cer acestora să se prezinte la ADS cu acte doveditoare că au deţinut pământurile revendicate. Ei bine, mulţi dintre destinatari au intrat de multă vreme în posesia terenurilor, dar ADS, şi ăsta e alt pont, nu a avut şi nici nu are o evidenţă exactă a ceea ce administrează. La cerere, Bursa îi produce lui Ilie Mitea dovezile! Dar trebuie să se grăbească, pentru că i se desfiinţează Agenţia.
http://www.puterea.ro/bursa_zvonurilor/codrin-stefanescu-da-la-puci-81603.html
Memorat
« Răspunde #25173 : Noiembrie 15, 2013, 16:56:56 »

Pentru angajatul de la institutia statului (consilier)- sunteti platit din taxele noastre,acest articol a mai fost postat!
Indicat ar fii sa va ocupati de problemele revolutionariilor,nu cu monitorizarea formului Grin
Trubadurul stie cu ce va ocupati la locul de munca Cheesy
Acest link este pentru anunuturi , nu pentru articole de presa!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=304.8910
Memorat
« Răspunde #25174 : Noiembrie 15, 2013, 17:33:30 »

Ai omorat portalul!!Vezi tu mai K,  e normal ca fiecare anunt sa fie postat unde trebuie.Dupa cum ai observat unii (nu e vina lor ,nu toti stiu sa posteza sau sa creeze topice,am patit-o si eu) si ieri ai facut-o si tu asa mai usor cu parii si cu paiele.Daca esti PNL e treaba ta,Daca altul e PSD e treaba lui daca altul e PDL iar e treaba lui.Problema e ca voi PNL in loc sa va duceti la PSD si sa le spuneti ca omoara oameni amarati care au luptat la revolutie ati preferat-o pe Campeanca pe care o laudai la MUNCA SI PROTECTIE.
Protectie face pentru fisu iar de muncit MUNCESC CONSILIERELE EI IMPOSTOARE SA FACA BANI PENTRU EA.
ASA CA EU O SA POSTEZ PANA MOR CA PSD E MAI MARE MIZERIE DECAT PDL SI DECAT PCR.
Daca tu cand vrei sa ma cunosti vezi ca eu am fost membru al unui partid imi tai mana dreapta cu ce vrei tu,cu toporul sau cu piatra anticasa curga sangele pana nu mai ramane picatura.
Campanie nu fac dar voi face impotriva celor care mi-au distrus viata.
Dupa cum observi eu nu prea raspund la atacuri sau in cel mai rau caz prefer sa nu raspund.Tu esti dupa Burada (care a ajuns cel mai publicat impostor pe toate siteurile de socializare si portal) singurul cu care m-am luat mai tare in gura si nu pentru ca ai alte opinii ci pentru ca m-ai acuzat pe nedrept si aici stii cum e ,,DACA MA CALCI PE BATATURA SI O MAI FACI SI INTENTIONAT DAI DE OLTENI RAI).
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25175 : Noiembrie 15, 2013, 17:37:25 »

Si textul postat de Alexpres a mai fost postat.
Memorat
« Răspunde #25176 : Noiembrie 15, 2013, 17:46:13 »

Avem valoare si avem cu ce!
Hai România!

Memorat
« Răspunde #25177 : Noiembrie 15, 2013, 17:56:03 »

CAND AM POSTAT INPOTRIVA PSD AI SARIT CA ARS PRETENE.CE CAUTA ACESTA POSTARE AICI ?
AI DISTRUS PORTALUL CU POSTARILE TALE AIUREA. Cheesy
Memorat
« Răspunde #25178 : Noiembrie 15, 2013, 18:07:48 »

Viața este mult prea scurtă pentru a pierde timpul doar existând și nu trăind cu adevărat.

Profită cât mai mult de această minunată viață care ți-a fost oferită, bucură-te de ea și apreciaz-o la adevărata sa valoare.

Hai România!
Memorat
« Răspunde #25179 : Noiembrie 15, 2013, 18:21:53 »

eU ASTA VREAU DAR FI SI TU CORECT ,REPET NU MAI ATACA politic.persoane ,REVOLUTIONARI.ATACAI PE IEI PE JAVRE NU PE COLEGIICARE POSTEAZA IMPOTRIVA UNUIA SAU ALTUIA DINTRE PARTIDE .TOATE SUNT NENOROCIREA TARII SI ANOASTRA.
Hai ROMANIA!!!!!  !!!!!
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25180 : Noiembrie 15, 2013, 19:24:41 »

pentru kostas
 vezi ms. pers.
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25181 : Noiembrie 15, 2013, 19:25:38 »

Pentru angajatul de la institutia statului (consilier)- sunteti platit din taxele noastre,acest articol a mai fost postat!
Indicat ar fii sa va ocupati de problemele revolutionariilor,nu cu monitorizarea formului Grin
Trubadurul stie cu ce va ocupati la locul de munca Cheesy
Acest link este pentru anunuturi , nu pentru articole de presa!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=304.8910

Aici nu prea ar trebuii sa spui ce ai spus pentru ca tu nu platesti taxe si impozite in Romanica mea draga.Din nou esti dezinformat,nu lucrez la SSPR. Grin
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25182 : Noiembrie 15, 2013, 20:03:59 »

Oare are vre-o importanta unde lucreaza?Eu unul nu cred ca lureaza acolo,daca lucra acolo nu prea avea el tupeul sa stea in strada mai tot timpul,daca-l ghiceau il bagau afara fara drept de apel.Nu uita cum ne chema in strada,cine era prostul sa riste locul de munca si salariul cred eu destul de maricel ca sa faca astfel de gest.Si daca lucreaza acolo inseamna ca stie el ce stie si-n plus are sange in el daca face ceea ce face si cea facut.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25183 : Noiembrie 15, 2013, 21:48:33 »

Vedeti minciunile lui postolachi in direct pe Realitatea Tv
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=59.525
Memorat
  • kostas
  • Hero Member