Main Content:

Pagini: 1 ... 1681 1682 [1683] 1684 1685 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25230 : Noiembrie 16, 2013, 21:18:26 »

Nu mai minti Pcr-stiule, vorba lui Kostas!

Raspunde lui Kronstadt,daca ai erotice sado-matochiste cu alte persoane este problema ta de manipulator( B. ionel, ups la-i traficat nikul) nu mai manipula cum ai manipulat todeauna " presedinte onorofic"
Nu te amenita nimeni , esti un neica-nimeni care ti-ai batut joc împreuna cu Costin de revolutionari! Grin
Minti in postul craciunului,cum de te rabda dumnezeu!

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=70.msg77317#msg77317

Răspunde #1807 : Martie 13, 2012, 00:11:48 »
NICOLAE DE CE NU NE DATI PE TOTI IN JUDECATA,HAIDETI SA VEDEM CARE PE CARE.OMULE TREZESTE-TE DIN TRANSA SI FI TU NU TE MAI LASA CONDUS DE ALTII.IN 89 AM IESIT SA-L GONIM PE CEAUSECU AM STIGAT INPOTRIVA LUI SI MAI APOI IMPOTRIVA COMUNISMULUI DAR IDEA A FOST CA AM LUPTAT IMPOTRIVA TOTALITARISMULUI.CE VRETI VOI ACUM AM PRICEPUT-O CU TOTII,VRETI SA SCURTATI DURATA EVENIMENTELOR PENTRU A PROCLAMA LOVITURA DE STAT,DE ASTA VRETI SI UN NUMAR MIC DE REVOLUTIONARI,DUPA CARE SA REVENITI LA DICTATURA SUB PRETEXTUL CA SA LUPTAT IMPOTRIVA COMUNISMULUI NU A PDL-ULUI ETC.SI INCA CEVA NICOLAE DE CE VREA BASESCU SA UMBLE LA CONSTITUTIE PANA LA ALEGERI?VOI ZICETI CA NOI SUNTEM PROSTI DAR FRICA,FOAMEA,FRIGUL NE FACE SA GANDIM MAI MULT SI MAI BINE DECAT SCOLITII VOSTRII. NICOLAE STIM CU TOTII CUM SA FORMAT BNR-UL AM FOST SI SUS CAND S-AU ALES SEFII PE EURO ZONE CANT SA FACUT STATUTUL SI AM FOST SI LA CONGRES PACAT DE ATATIA OAMENI CARE AU PIERDUT TIMPUL PE DRUM SI SI-AU PUS SPERANTA IN ACEA CONDUCERE SI BNR.VOI IA-TI TRADAT SI IA-TI ADUS IN PRAGUL DISPERARII SI A SARACII.MA MIR CUM PANA ACUM NU VA-U AJUNS BLESTEMELE DAR NU-I TARZIU "ORI CE ICEPUT ARE SI UN SFARSIT"
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25231 : Noiembrie 16, 2013, 21:22:26 »

De cînd am fost eu implicat in miscarea revoluţionară si Boc/Băsescu a tăiat indemnizţiile fară acordul nostru au trecut doi ani de zile in care au fost alţii implicaţi in mişcarea revoluţionară şi nici ei nu au putut sa facă nimic în privinţa recuperării indemnizaţiei aşa cum nici noi la rîndul nostru nu am putut face nimic.Daca cineva crede ca eu nu aveam nevoie de acea indemnizaţie se înşala(deci nu puteam fi de acord cu tăierea ei).
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #25232 : Noiembrie 16, 2013, 21:38:10 »

Revolutionarii nu au uitat ca datorita jocurilor tale & comp au ramas fara indemnizatie si de atunci tot fara indemnizatie au ramas!
Postai zilnic pe forum " mare schimbare" a legii Costin- Maries! Erati pe val iar restul eram tot timpul amenitati pe forum de tine!
Ar trebui sa ai bunul simt sa nu te mai victimizezi,acest forum nu este destinat "personaltati" tale, lasa link-ul anuturi liber,daca ai fii crestin cum te pretenzi,nu ai minti in postul craciunului!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg74817#msg74817
 Februarie 18, 2012, 11:18:23 »
PROIECT DE LEGE PLX593/2010 PRIVIND APROBAREA ORDONANTEI DE URGENTA A GUVERNULUI NR. 53/2010 PRIVIND ESALONAREA PLATII INDEMNIZATIILOR PREVAZUTE DE LEGEA NR. 341 DIN 12 IULIE 2004 A RECUNOSTINTEI FATA DE EROII MARTIRI SI LUPTATORII CARE AU CONTRIBUIT LA VICTORIA REVOLUTIEI ROMANE ANTICOMUNISTE DIN DECEMBRIE 1989, PRECUM SI FATA DE PERSOANELE CARE SI-AU JERTFIT VIATA SAU AU AVUT DE SUFERIT IN URMA REVOLTEI MUNCITORESTI ANTICOMUNISTE DE LA BRASOV DIN NOIEMBRIE 1987...

Pentru a vizualiza documentul dati click pe fisierul atasat...
http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/264_comunicat.pdf
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25233 : Noiembrie 16, 2013, 21:54:52 »

Acum sunteţi voi la putere cine va înpiedică să daţi indemnizaţiile.Tu chiar crezi că lumea nu vede adevărul?Degeaba instigi împotriva mea.
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #25234 : Noiembrie 16, 2013, 22:06:30 »

Eu nu am fost niciodata la putere cum ai fost tu,nu instig pe nimeni ( voi de regula atacati tot timpul)Pcr-sti anticomunisti,am fost sigur ca un lucru o data luat greu va fii dat înapoi,deci daca voi Costin&comp nu taiati indemnizatia sigur revolutionarii o aveau si acum!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg74295#msg74295
Răspunde #4490 : Februarie 14, 2012, 08:56:01 »
Se pare că nici în această săptămână nu va exista cvorum la comisii.
Preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″, domnul Teodor Mărieş a fost invitat personal de prşedintele Comisiei juridice, de disciplină şi imunităţi de la Camera Deputaţilor, domnul Daniel Buda, marţi, 14 februarie 2012, ora 11.00 pentru o ultimă discuţie înainte de a intra în plen proiectul cu amendamentele aduse Legii Recunoştinţei. 13 februarie 2012 – 85 de zile de greva foamei. Buletin medical – DRAMATIC
http://www.asociatia21decembrie.ro/
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg74333#msg74333
VRAJEALA S-A TERMINAT  DOM<NULE NICOLAE!
ESTI UN  STIMABIL MINCINOS; ITI INCASEZI CEO 0,6 SI ESTI MULTUMIT.
CONSIDER CA ESTE NORMAL PENTRU UN EXPERT IN PRESTARI DE SERVICUII DE PUPINCURISM.
MARIES DORU NU REPREZINTA REVOLUTIONARII; ARE DOAR UN PUNCT DE VEDERE IN CONTRADICTORIU CU LEGEA 341/2004;ESTE CU TOTUL ALTCEVA.

TRIST ESTE CA MULTUMITA VOUA, NOI , LRFD  AM RAMAS FARA BVAQNI..
SPER SA-TI AJUNGA CEI 0.6.NICOLAE  DE LUMINARI SI COLIVA!

NU MAI MINTI CA NE-AM PLICTISIT.......

Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25235 : Noiembrie 16, 2013, 22:15:41 »

Acum sunteţi voi la putere cine va înpiedică să daţi indemnizaţiile.Tu chiar crezi că lumea nu vede adevărul?Degeaba instigi împotriva mea.
La 23 ianuarie, anul acesta, în timpul unei şedinţe a Camerei Deputaţilor, Victor Ponta, pe atunci doar preşedinte al PSD, a făcut un apel public către premierul de la acea vreme, Emil Boc: „Domnule prim-ministru, vă rog să nu le daţi revoluţionarilor banii înapoi, bani pe care i-au obţinut necinstit. Dacă-i daţi dumneavoastră, o să-i tai eu. Mulţumesc". Nici Emil Boc şi nici Mihai Răzvan Ungureanu nu le-au dat banii înapoi revoluţionarilor. Numai că, ajuns premier, Victor Ponta e aproape să facă exact pe dos de cum a promis.

Citeste mai mult: adevarul.ro/news/societate/usl-pregateste-indemnizatii-revolutionarii-1_50ae3ee37c42d5a6639b0432/index.html

Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #25236 : Noiembrie 16, 2013, 22:26:40 »

Iar minti s-a adresat lui Maries fiindca a huiduit de la balcon!
Maries nu are cerficat de revolutionar Grin
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg73992#msg73992
Februarie 10, 2012, 19:06:20 »
La sedinta colegiului revolutionarilor,sala era neincapatoare.Prezenta se poate lua de pe tabelul cu cei care au fost inregistrati la intrarea in institutia SSPR.Absolut toate amendamentele depuse la proiectul legii Balcan au fost discutate si fiecare in parte au fost votate(fiecare a votat cum a crezut,dar toate au trecut cu majoritate de voturi).Maries nu are un proiect separat.Toate amendamentele inclusiv ale lui Maries au fost depuse la proiectul legii Balcan.Deputatul Viorel Balcan este initiatorul,de aceia se discuta si se ia in considerare doar  proiectul initiatorului,daca Balcan nu ar fi fost de acord cu amendamentele,nu puteau fi introduse in proiect.
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg73995#msg73995
Rar mi-a fost dat sa intalnesc un om la o varsta inaintata si sa nu aibe un pic de demnitate.Fara rusine sustii doi indivizii (maries si costin)care prin actiunile lor au facut numai rau atat la revolutie cat si la mineriada din 13-15 iunie dar mai ales acum cand practic loveste in idealurile Revolutiei si a revolutionarilor.
Sa-ti fie rusine ca nu ai bunul simt sa te opresti sa mai postezi tot felul de tampenii.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25237 : Noiembrie 16, 2013, 22:35:37 »

Ponta: Nu dăm bani pentru revoluţionarii care şi-au descoperit Revoluţia după 2000
DE S.T.   •   22 DEC 2012   •   13:33Comenteaza
Guvernul nu va aloca bani din buget pentru acei revoluţionari care au descoperit după anul 2000 că au participat la Revoluţia din decembrie 1989 şi au solicitat în consecinţă acordarea de indemnizaţii, chiar dacă această decizie îi va nemulţumi pe cei implicaţi, a declarat, sâmbătă, premierul Victor Ponta.

"Am văzut supărarea celor de la asociaţiile de revoluţionari. Vreau să spun foarte clar, îmi menţin decizia - sigur că mulţi vor fi supăraţi - că nu se poate să continuăm cu 20.000 de revoluţionari, din care 15.000 şi-au descoperit Revoluţia după 2000. Putem să dăm sprijin pentru răniţi, cei cu dizabilităţi şi, eventual, pentru cei care chiar au fost în decembrie 1989. Revoluţionarii de după 2000 - nu sunt de acord şi nu o să primească nici măcar la buget bani, pentru că e incorect. Pentru cei care au fost la Revoluţie şi beneficiază în baza legii, pentru aceia la buget putem să găsim soluţiile respective", a spus Ponta.

Aproximativ 50 de revoluţionari care au participat, duminică, la o şedinţă festivă la Consiliul Local Timişoara, pentru comemorarea Revoluţiei din Decembrie 1989, au cerut demisia premierului Victor Ponta, fiind nemulţumiţi că nu le-au fost reîntregite indemnizaţiile.

Aceştia au cerut să fie excluşi acei "revoluţionari falşi", iar indemnizaţiile primite de cei rămaşi pe liste să fie reîntregite.

Ponta a precizat că beneficiile suplimentare rămân aşa cum au fost suspendate de Guvernul Boc, el arătând că nimeni nu va pierde niciun leu şi că această situaţie se va menţine până la adoptarea bugetului, când instituţiile vor spune ce pot şi ce nu pot acoperi.

În toamnă, premierul Victor Ponta a declarat că PDL a dat mii de certificate de revoluţionar false şi că a cerut Secretariatului de stat care se ocupă de revoluţionari să le anuleze, arătând că nu va da bani publici pentru 3.500 de revoluţionari falşi făcuţi de fostul secretar de stat George Costin.
  http://www.antena3.ro/romania/ponta-nu-dam-bani-pentru-revolutionarii-care-si-au-descoperit-revolutia-dupa-2000-196982.html
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25238 : Noiembrie 16, 2013, 22:41:09 »

Se pare ca sa uitat de unde a plecat continuarea dramei in ceea ce ne priveste si de ce pontea ne-a lasat agatati si pusi la uscat.
In acea regretabila zi Maries&co au fost in balconul parlamentului si la huiduit atat pe iliescu cat si psd-ul,fapt care s-a dat apa la moara si acestora sa ne sunteze.
Cat despre cei vor a ne face a uita cum a-nceput taierea si cine a sustinut pe cei care initiau fel de fel de proiecte de modificarea legii341 sa nu-si inchipuie ca toate acele clipe se uita.Se inseala amarnic pentru ca la unele am fost martor.Martor am fost si cand om in toata firea s-a pus in genunchi......... dar mai bine tac ca-mi vin iar dracii.O vorba spune;de iertat pot ierta dar de uitat n-am sa pot uita.Asa ca cei care s-au implicat la inceputul tradari si cei care au continuat in decursul timpului pana acum sa nu creada ca lumea este proasta si ca printacerea de pana acum inseamna ca s-a si uitat faptele.
Si aviz amatorilor;imi place tradarea dar nu-mi plac tradatorii,daci mai bine sa se treaca sub tacere acest subiect caci e mai bine ,tacerea este de aur iar cazul acesta poate fi de platina.Tacere!
Memorat
« Răspunde #25239 : Noiembrie 16, 2013, 22:50:20 »

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg73982#msg73982
Februarie 10, 2012, 17:24:43 »
Eu consider ca fiecare poate sa faca ce doreste.Nu incerc sa impiedic cu nimic pe nimeni.Doresc sa-mi spun si eu o parere pe scurt.
O speranta avem,de ce sa nu o folosim in favoarea noatra.In timp scurt putem stii daca demersurile facuta pana acum vor fi finalizate rapid si pozitiv.
Cred ca trebuie sa intelegem mecanismul pentru ca un proiect de lege sa ajunga la final.In cazul Modificarii legii 341/2004 au fost initiate doua proiecte de legi.Un proiect al deputatului Balcan Viorel si altul introdus in parlament de doi deputati PNL si un deputat PSD.In situatia grava a taierii indemnizatiilor de catre guvern sa-u incercat mai multe variante de a se revenii asupra suspendarii drepturilor noastre.Astfel,au fost mai multe mitinguri la Bucuresti,Timisoara  si la sediul PDL Bucuresti,care s-au suprapus cu greva foamei in mai multe orase si cu ecsplozia de mitinguri in urma destituirii lui Arafat.Dupa toate astea au inceput mai multe negocieri cu factorii de decizie.Negocierile,multele interventii si actiuni au facut ca Mircea Toader si Ioan Olteanu cu mari functii in conducerea PDL si in parlament au incheiat un protocol Cu Doru Maries,George Costin Si un reprezentant al Cartelului ALFA.Protocol care a dezghetat demersurile in favoarea revolutionarilor.Pentru a se urgenta s-a convenit ca proiectul deputatului Balcan sa fie amendat si repus in circuitul legislativ pentru ca acest proiect de lege propus de Balcan este cel mai avansat si,rezolvarea situatiei indemnizatiilor sa fie cat mai rapida posibil.Pentru Aceasta,Doru Maries si asociatia 21 decembrie 1989 Bucuresti au depus amendamente.Secretariatul de Stat prin George Costin a depus amendamente.Dupa multe consultari s-a ajuns la forma finala care a fost supusa dezbaterii in colegiul revolutionarilor tinut in sediul SSPR.Aceste amendamente au fost votate si au obtinut acordul majoritatii reprezentantilor revolutionarilor din colegiu.Puteti spune ce doriti,dar s-a ajuns dupa multa munca la un final destul de aproipiat pentru reluarea platilor.Saptamana viitoare va intra in regim de urgenta in circuitul legislativ.Cei mai multi dintre revolutionari asteapta deblocarea acestei situatii.Cine incearca sa o blocheze face un rau celor napastuiti de suspendarea indemnizatiei.La finalizarea cu bine a situatiei revolutionarilor au contribuit mai multi factori si mai multe persoane dar rolul principal l-au avut Doru Maries,George Costin gerevistii foamei si colegiul national al revolutionarilor.
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg73988#msg73988
MINTI DOMNULE NICOLAE!
COLEGIUL REVOLUTIONARILOR NU A APROBAT PROIECTUL MARIES!
ACEL DOMN GRIGORIU NU REPREZINTA SINDICATUL CARTEL ALFA  CI UN GRUP DE REVOLUTIONARI MEMBRII AI ASOCIATIEI METROU-FILIALA SAI...
DORU MARIES NU ESTE REPREZENTANTUL PARTENERULUI DE DIALOG SOCIAL....

POZITIA GREVISTILOR FOAMEI ATI EXPRIMAT-O DE LA TRIBUNA PARLAMENTULUI SI LA BRUXELLES!

GUVERBNUL EMIL BOC A DEPUS MANDATUL....

PINA LA CLARIFICAREA NUMIRILOR SECRETARILOR DE STAT, DOMNUL GEORGE COSTIN AR TREBUI SA EVITE SA PREZINTE PUNCTE DE VEFRERE  IN  NUMELE GUVWERNULUI CONDUS DE PRIMUL MINISTRU,MIHAI RAZVAN UNGUREANU!!!!!!

AR TREBUI SA AIBE DECENTA  SA ASTEPTE CLARIFICAREA ORGANIOGRAMEI.....

OPROTESTATARII SI REVOLUTIONARII AFLATI IN PROTESTE AU SOLICITAT  DEMISIA  GUVERNULUI EMIL BOC,GUVERN DIN CARE FACE PARTE SI SECRETARUL DE STAT GEORGE COSTIN.....

NICOLAEEEEEEEEE;;; OPRITI-VA DIN NEBUNIA VOASTRA!!!!!!!!!!!!!!!
SCOATE MILITIENII,SECURISTII SI MILITARII DIN SIBIU NICOLAE!
E TREABA VOASTRA!  STRICT TREABA VOASTRA!

DAR LEATI DAT AVIZE NICOLAE.....
SI IAR VA LEGATI DE MORTI SI MUTILATI!
E TREABA VOASTRA: DUMNEZEU SA VA JUDECE.......
...CA TRAIAN BASESCU VA VA TRAGE IN TEAPA>>>>>>>>>>>>>>>>>
SA PRONUNTAT CA NU VREA SA MAI AUDA DE VOI SI SS-UL VOSTRU!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25240 : Noiembrie 16, 2013, 22:54:53 »

Boc/Basescu a taiat iar Ponta continua sa taie.

Ponta stopează pomenile bugetare pentru revoluţionari
Prim-ministrul României, Victor Ponta, se arată decis să pună capăt risipei bugetare, care se rostogoleşte de mai bine de 20 de ani încoace, prin acordarea de indemnizaţii unor categorii contestate de revoluţionari. Statul, naţia, vor trebui să-şi arate întotdeanua recunoştinţa faţă de eroi. Nu, însă şi faţă de profitori!

Or, exact în această direcţie pare să se îndrepte decizia guvernului Uniunii Social-Liberale: renunţarea la pomeni din bani publici pentru cei cărora nu li se cuvin. La cele pe care nu le-au putut stopa, nici Ion Iliescu, nici Emil Constantinescu, nici Traian Băsescu. Cu toţii au tins să rezolve problema, dar s-au temut întotdeanua de protestele vehemente ale celor încasează bani de la buget doar şi doar  pentru că s-au aflat – dacă s-au aflat ! – în stradă acum 23 de ani.

În an de criză, scutirile de impozite, acordarea de spaţii comerciale, călătorii gratuite pe mijloacele de transport în comun, eliberarea de medicamente fără bani, vor trebui să devină o amintire, urmând să fie păstrate doar pentru cei care chiar au avut de suferit cu adevărat. Şi aceştia sunt puţini.

Ponta a reiterat, joi, decizia de la ultima şedinţă de Guvern, atunci când le-a cerut colegilor săi din cabinet să iasă din "logica de campanie electorală", el declarând că succesul din alegeri trebuie valorificat în 2013 pentru aplicarea unor reforme necesare în ţară.

"Ar fi păcat o aşa victorie să n-o folosim, în sensul de a face şi lucruri care nu sunt plăcute electoratului, dar care trebuie făcute: 2013 e un an de decizii. Acum nu mai avem nici o scuză, iar eu sunt dispus să îmi asum responsabilitatea pentru toate deciziile de care România are nevoie", a declarat Ponta.

Premierul a dat ca exemplu de măsuri care nu sunt pe placul electoratului nemajorarea salariilor cu mai mult decât a fost în 2012, neplata celor care "s-au trezit" revoluţionari după ce s-a terminat Revoluţia, restructurarea ministerelor şi a companiilor de stat.

La briefingul de presă susținut la finalul ședinței de guven din data de 22 decembrie 2012, prim-ministrul Victor Ponta declara:

“Am văzut supărarea celor de la asociaţiile de revoluţionari - şi acolo, vreau să spun foarte clar, nu se poate da nici un leu în plus, decât la buget. Şi doi, îmi menţin decizia - sigur că mulţi vor fi supăraţi - că nu se poate să continuăm cu 20.000 de revoluţionari, din care 15.000 şi-au descoperit Revoluţia, după 2.000. Putem să dăm sprijin pentru, sigur, pentru răniţi, pentru cei cu dizabilităţi şi, eventual, pentru cei care chiar au fost în decembrie '89. Revoluţionarii de după 2000, nu sunt de acord şi n-o să primească nici măcar la buget bani, pentru că e incorect. Dar pentru cei care au fost la revoluţie şi pentru cei care beneficiază, în baza legii, pentru aceia, la buget, putem să găsim soluţiile respective”.

De-a lungul anilor, guvernele care s-au perindat la PalatulVictoriaau încercat fără succes să reducă din numărul revoluţionarilor şi din privilegiile acestora. O parte din privilegii au fost suprimate, dar pentru acuzaţia de acordare ilegală de certificate de revoluţionar sunt acum în spatele gratiilor, responsabili ai structurilor care se ocupă de această categorie de cetăţeni.
http://www.cotidianul.ro/ponta-stopeaza-pomenile-bugetare-pentru-revolutionari-203103/

Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #25241 : Noiembrie 16, 2013, 23:19:01 »

Specific manipularii la mere raspunzi cu pere, raspunde la postari, ai participat moral si faptic alaturi de Costin si Maries la taierea indemnizatiei,si tot alaturi de ei la  BNR Costin  doreati închiderea forumului!
http://www.dailymotion.com/video/xkv31n_congresul-revolutionarilor-part-1_news
La min. 12:24 până la min. 12:54, cere cu insistență așa zisului bânârâ, votarea unei hotarâri portocali de închidere sau cenzurare a portalului. Totodată dorește lista nickurilor, de fapt identitatea acestora. Citez: intrarea în legalitate a celor „acoperiți”

Imediat ai deschis un forum Sucurdene ( cu un  sibiean) de ce nu postezi acolo Grin
Dar de ce esti asa de virulent urmeaza decretul fantoma cu cei 1226 revolutionari la puricat Cheesy

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.msg74341#msg74341
Februarie 14, 2012, 17:50:39 »
Ultima oră
Publicat de cristinalro la 4:24 pm în categoria Comunicate
Astăzi, 14 februarie 2012, orele 17.00 secretarul de stat al SSPR, domnul George Costin şi preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″, domnul Teodor Mărieş sunt aşteptaţi la Ministerul Finanţelor Publice.

Va avea loc o întrevedere cu ministrul finanţelor, domnul Bogdan Alexandru Drăgoi legat de amendamentele propuse pentru adoptare, la Legea 341/2004.

Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25242 : Noiembrie 16, 2013, 23:31:34 »

Nu va mai certati degeaba , impostori sunt peste tot , si din cei 1266 si dintre ceilalti . Singura solutie si care este agreata de revolutionarii timisoreni este ca cei care au primit certificate pana in 92 pe legea 42 , si cei care au bagat actele pana in 92 dar din diferite motive nu le-au primit pana in 97 sunt cei mai adevarati . Ponta are dreptate , nu poti sa fi revolutionar si sa-ti bagi actele dupa nu stiu cati ani , am convingerea ca vor ramane numai cei adevarati prin aceasta metoda . Legea 341 a fost numai ptr preschimbare ...punct .
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25243 : Noiembrie 17, 2013, 02:28:26 »

Mister Muscolo a trecut iarasi la ofensiva? Stiam ca in post fiind (sau ar fi trebuit sa fie), calugarit "civil" prin retragere la tara, ar fi trebuit sa continue cu acatistele, cu rugaciunea, cu punerea cenusei in cap pentru raul pe care l-a pricinuit atat de multora. Cand colo, hopa, iar isi arata muschii basisti pe forum!

Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25244 : Noiembrie 17, 2013, 09:05:54 »
Memorat
Pagini: 1 ... 1681 1682 [1683] 1684 1685 ... 4573
Schimbă forumul: