Main Content:

Pagini: 1 ... 1711 1712 [1713] 1714 1715 ... 4573

ANUNTURI

• nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25680 : Noiembrie 24, 2013, 19:23:46 »

Mai rau va deranjeaza adevaru fugiti de raportati la stapinire cati fost demascati si nu mai tine minciuna
TOV MELETIAN VAM DESCOPERIT ADEVARATI REVOLUTIONARI DIN ORASUL TAU DESPRE CE VORBIM  Huh Huh Huh NU IE BINE NU IE BINE TOV MELETIAN
Rememorarea evenimentelor  a fost facuta de cei care au fost activi in acele zile: Calin Matei, azi vicepresedinte al Consiliului Judetean, col. r. Dumitru Tarta, fost comandant al Divizionului 612 din Garnizoana Baia Mare, Gheorghe Vasile Tatar, secretarul Asociatiei "22 Decembrie" din Baia Mare, Dan Dumitru, traitor in Franta, care a adus pentru a dona Bibliotecii Judetene "Petre Dulfu" cartea in limba franceza "La mort de Ceausescu" de Catherine Durandin, care are capitolul 10 dedicat revolutiei din Baia Mare, col. r. Gheorghe Tocu, presedintele ANCMMR din MapN, si Teodor Ardelean, fost senator si vicepresedinte al Senatului Romaniei, directorul Bibliotecii Judetene "Petre Dulfu" din Baia Mare.
Despre revolutia din Baia Mare s-au spus ieri lucruri comune, cunoscute, dar si mai putin cunoscute, precum revendicari ale revolutionarilor privind coruptia si cheltuirea banului public, zvonistica ce alimenta atit partea militara, cit si cea din Palat, cum ca vin trupele de securitate de la Somcuta Mare in Baia Mare, despre cele trei grupuri de putere create ad hoc, despre incendiul din subsol, despre furturi si distrugeri, despre comanda primita ca sa nu se traga in populatie,  ASTA CAM PARE REVOLUTIE DUPA 22 ORA 12 SI CELE CITEVA MINUTE (PRELUAREA PUTERI DE CATRE CEI AMINTITI IN POSTAREA ANTERIORA ) MAI MAI

Inconoratule nute contrazic ca nu stiu ce a fost acolo poate cei care au fost acolo pot povesti ce a fost si din cea ce expui tu poti sa vezi cau avut si ei un rol in revolutie iau tinut ocupati pe cei din securitate sa nu mearga la alte orase dar unu ca tine nare cum sa judece asa ceva[/b][/size]
[/quote] sau expus si ei ca tine si ca ia ferit dumnezeu de glonte aia nu insemna ca nau facut revolutia da unnu cu coare nare cum sti
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25681 : Noiembrie 24, 2013, 19:32:25 »

Mai rau va deranjeaza adevaru fugiti de raportati la stapinire cati fost demascati si nu mai tine minciuna
TOV MELETIAN VAM DESCOPERIT ADEVARATI REVOLUTIONARI DIN ORASUL TAU DESPRE CE VORBIM  Huh Huh Huh NU IE BINE NU IE BINE TOV MELETIAN
Rememorarea evenimentelor  a fost facuta de cei care au fost activi in acele zile: Calin Matei, azi vicepresedinte al Consiliului Judetean, col. r. Dumitru Tarta, fost comandant al Divizionului 612 din Garnizoana Baia Mare, Gheorghe Vasile Tatar, secretarul Asociatiei "22 Decembrie" din Baia Mare, Dan Dumitru, traitor in Franta, care a adus pentru a dona Bibliotecii Judetene "Petre Dulfu" cartea in limba franceza "La mort de Ceausescu" de Catherine Durandin, care are capitolul 10 dedicat revolutiei din Baia Mare, col. r. Gheorghe Tocu, presedintele ANCMMR din MapN, si Teodor Ardelean, fost senator si vicepresedinte al Senatului Romaniei, directorul Bibliotecii Judetene "Petre Dulfu" din Baia Mare.
Despre revolutia din Baia Mare s-au spus ieri lucruri comune, cunoscute, dar si mai putin cunoscute, precum revendicari ale revolutionarilor privind coruptia si cheltuirea banului public, zvonistica ce alimenta atit partea militara, cit si cea din Palat, cum ca vin trupele de securitate de la Somcuta Mare in Baia Mare, despre cele trei grupuri de putere create ad hoc, despre incendiul din subsol, despre furturi si distrugeri, despre comanda primita ca sa nu se traga in populatie,  ASTA CAM PARE REVOLUTIE DUPA 22 ORA 12 SI CELE CITEVA MINUTE (PRELUAREA PUTERI DE CATRE CEI AMINTITI IN POSTAREA ANTERIORA ) MAI MAI

Inconoratule nute contrazic ca nu stiu ce a fost acolo poate cei care au fost acolo pot povesti ce a fost si din cea ce expui tu poti sa vezi cau avut si ei un rol in revolutie iau tinut ocupati pe cei din securitate sa nu mearga la alte orase dar unu ca tine nare cum sa judece asa ceva[/b][/size]
[/quote] sau expus si ei ca tine si ca ia ferit dumnezeu de glonte aia nu insemna ca nau facut revolutia da unnu cu coare nare cum sti
HAI NO LASO NU TE MAI ASCUNDE SI NU TE FA CA NU STII CA DOARA ESTI DE ACOLO SI ESTI SI PRESEDINTE DE ASOCIATIE CARE ESTE IN CUPLAJ CU CAPCAUNU DE MARIES  GREVISTU FOMIST RUSINICA Cry Cry Cry Cry RUSINICA  Cry Cry Cry Cry
Memorat
« Răspunde #25682 : Noiembrie 24, 2013, 19:37:42 »

Maya daca mai traiesti te rog raspunde-mi si mie la intrebarea pe care ti-am puso referitor la tabelul pe care l-ai postat.Nu vrei sau nu stii ce reprezinta?
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25683 : Noiembrie 24, 2013, 19:46:29 »

gogiie spune celui care te informeaza sa nu te mai dezinformeze nu sit de unde spui tu cu maries nam fost prieten niciodata
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25684 : Noiembrie 24, 2013, 19:52:13 »

Maya daca mai traiesti te rog raspunde-mi si mie la intrebarea pe care ti-am puso referitor la tabelul pe care l-ai postat.Nu vrei sau nu stii ce reprezinta?

Citeste capetele tabelelor si comunicatul anterior tabelelor si vei intelege ... daca tu nu intelegi limba romana nu am ce iti face ... in ceea ce priveste afirmatia ta "Nu vrei sau nu stii ce reprezinta?" cred ca ti se potriveste !
Memorat
« Răspunde #25685 : Noiembrie 24, 2013, 20:14:13 »

Si totusi insist .La ultimul tabel (l-am transformat in exel)ca sa-i pot numara  sunt 3473 de nume.Vrei sa spui din cate inteleg ca astia au fost scris gresit in MO.Adica 3473 de erori.Ceva nu se leaga asta inseamna un sfert de monitor gresit.      
Scuzama ca insist daca nu vrei nu raspunde si raman in ceata,dar sunt prea multe erori.Daca le aduni pe toate sunt aproape 5000.            

Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25686 : Noiembrie 24, 2013, 22:56:40 »

COMUNICAT

REFERITOR LA PUBLICAREA SITUATIEI PRIVIND INDREPTAREA ERORILOR SI GRESELILOR APARUTE prin PUBLICAREA TUTUROR MONITOARELOR OFICIALE, in perioda 1990 - 2000, prin care au FOST ACORDATE TITLURI DE REVOLUTIONAR, in conformitate cu prevederile Legii nr. 42 / 1990, denumit “ERATA”, precizam :

- in Monitorul Oficial al Romaniei Partea 1, nr. 277bis din data de 24.04.2002, AU FOST INDREPTATE o parte dintre erorile si greselile aparute in publicarea TUTUROR DECRETELOR prin care au fost acordate TITLURI de revolutionari in conformitate cu prevederile si rigorile legislatiei in vigoare.
ASTFEL pentru persoanele care se regasesc in acest monitor oficial, DATELE DE IDENTITATE ale revolutionarului in cauza, SE CITESC in conformitate cu acesta.

EXEMPLU :
01. - pagina 1, in :
ERATĂ
PENTRU CORECTAREA ERORILOR ŞI GREŞELILOR FĂCUTE ÎN ANEXELE NR. 1 DIN DECRETELE 37/2000 PUBLICATE ÎN M.O. 100 BIS/07 MARTIE 2000 ŞI 571/2000 PUBLICAT ÎN M.O. 399 BIS/25 AUGUST 2000
ANEXA NR. 1
EROI MARTIRI
PRIMA PERSOANA DIN TABEL : POPTELECAN IOAN.
Pentru acesta :
- numar certificat : 14
- DECRETUL prin care i-a fost atribuit titlul : DECRETUL nr. 37/2000,
- DATELE de indentitate sunt cele prezentate cu aceasta ocazie si NU CELE PUBLICATE in Monitoarele Oficiale nr. 100bis/2000 si 399bis/2000.
DACA VE-TI VERIFICA CELE DOUA MONITOARE OFICIALE INDICATE, VE-TI CONSTATA LA DATA PUBLICARII LOR, urmatoarele :
- CERTIFICATUL CU NR. 14, penumele EROULUI MARTIR - POPTELECAN IOAN a fost OMIS de la PUBLICARE.
Prin Monitorul Oficial al Romaniei Partea 1, nr. 277bis din data de 24.04.2002 :ACEASTA GRAVA EROARE A FOST INDREPTATA!

02. - pagina 4, in :

ERATĂ
PENTRU CORECTAREA ERORILOR ŞI GREŞELILOR FĂCUTE ÎN ANEXELE NR. 2 DIN DECRETELE 37/2000 PUBLICATE ÎN M.O. 100 BIS/07 MARTIE 2000 ŞI 571/2000 PUBLICAT ÎN M.O. 399 BIS/25 AUGUST 2000
ANEXA NR. 2
LUPTĂTORI PENTRU VICTORIA REVOLUŢIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989 - REMARCAŢI PRIN FAPTE DEOSEBITE
PRIMA PERSOANA DIN TABEL : ZAPOROJAN ADRIAN.
Pentru acesta :
- numar certificat : 24
- DECRETUL prin care i-a fost atribuit titlul : DECRETUL nr. 37/2000,
- DATELE de indentitate sunt cele prezentate cu aceasta ocazie si NU CELE PUBLICATE IN Monitoarele Oficiale nr. 100bis/2000 si 399bis/2000.
DACA VE-TI VERIFICA CELE DOUA MONITOARE OFICIALE INDICATE, VE-TI CONSTATA LA DATA PUBLICARII LOR, urmatoarele :
- in Monitorul Oficial al Romaniei Partea 1 nr. 568bis/2000, in pag. 3 unde sunt publicate persoanele carora le-au fost atribuite titlurile de “LUPTĂTORI PENTRU VICTORIA REVOLUŢIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989 - REMARCAŢI PRIN FAPTE DEOSEBITE”, la numarul curent 15(precizat in parteastanga) si numarul de certificat 21(precizat in parteadreapta), REVOLUTIONARULUI ZAPOROJAN ADRIAN, i-au fost corectate : data nasterii PUBLICATA INITIAL GRESIT, respective 09.10.58 in loc de data nasterii corecta : 11.10.51.
Prin Monitorul Oficial al Romaniei Partea 1, nr. 277bis din data de 24.04.2002 :ACEASTA GRAVA EROARE A FOST INDREPTATA!

Prin PUBLICARE ACESTEI LUCRARI, am dorit sa venim IN SPRIJINUL REVOLUTIONARILOR HAITUTI de actual conducere a SSPR, care fara o documentare concreta a preferat sa trimita mii de persoane in instanta, motivand “au aparut in ERATE”, actiune prin care REVOLUTIONARII SUNT PUSI IN SITUATIA DE A-SI DOVEDI NEVINOVATIA.
In acest fel URMARIM SA AJUTAM REVOLUTIONARII CARE NU DISPUN DE SUME DE BANI PENTRU ANGAJAREA APARATORILOR.
   ACEASTA LUCRARE PUBLICATA, o COMPLETAM cu publicarea CENTRALIZATOARELOR care sunt ordonate conform dosarelor inaintate la Tribunalul Bucuresti, de catre SSPR, prin care este solicitata anularea abuziva a certificatelor catorva mii de EROI AI NEAMULUI ROMANESC.
In aceste CENTRALIZATOARE este prezentata SITUATIA CONCRETA A FIECARUI REVOLUTIONAR(persoana) care este cuprinsa in dispozitivul dosarului de instant precizat.
   Pentru orice nelamurire, va stam la dispozitie cu toate amanuntele, insa, functie si de timpul nostru pe care ne STRADUIM SA IL AFECTAM ACESTEI ACTIVITATI si mai avem rugamintea de a ni se adresa in mod civilizat ori de cate ori aveti cate o nelamurire …VA MULTUMIM !...
Embarrassed Cheesy Kiss
Memorat
« Răspunde #25687 : Noiembrie 24, 2013, 23:01:42 »

Prin amabilitatea unui membru al Forumului nostru, a domnului "K@os", am publicat inregistrarea intalnirii BNR de la Sibiu, de vineri, 15 noiembrie a.c. Am reusit sa ridicam nivelul sunetului, in asa fel incat discutiile sa poata fi ascultate cu usurinta. Linkul este www.youtube.com/watch?v=F0p7sY6aDAo&feature=youtu.be.
« Ultima modificare: Noiembrie 24, 2013, 23:03:44 de către razvan »
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25688 : Noiembrie 24, 2013, 23:02:42 »

COMUNICAT
   CONFORM PROMISIUNILOR FACUTE, va prezentam CENTRALIZATORUL care cuprinde SITUATIA EVIDENTEI REALA a CERTIFICATELOR DE REVOLUTIONARI, pentru “REVOLUTIONARII HAITUITI” de Secretariatul de Stat pentruProblemeleRevolutionarilor din Decembrie 1989, in Dosarul nr. 27669/3/2013 - TRIBUNALUL BUCURESTI.
   CENTRALIZAREA DATELOR :
   A.REVOLUTIONARI TRIMISI IN INSTANTA    - 144
   B.REVOLUTIONARI OBLIGATI SA-SI DOVEDEASCA NEVINOVATIA LA INSTANTA DE JUDECATA       - 104

C.CERTIFICATE PRESCHIMBATE ACORDATE, in perioada 12 iulie 2004 - 30 iunie 2010, UNOR PERSOANE CARE NU DETINEAU CERTIFICAT DE REVOLUTIONAR ANTERIOR APARITIEI LEGII nr. 341 / 2004       -    31
D.CERTIFICATE PRESCHIMBATE acordate cu incalcarea DEOSEBIT DE GRAVA a prevederilor si procedurilor prevazute de Legea nr. 341 / 2004 si H.G. nr. 1412/2004                            -   9      
FARA A TRAGE CONCLUZII PRIPITE, se prefigureaza ADEVARUL, pentru care :
- unii fosti secretari de stat se agita, pentru a promova initiative legislative, in incercarea de a ascunde FARADELEGILE COMISE,
- unii parlamentari ETERNI in Comisia Parlamentara a Revolutionarilor din Decembrie 1989, intind o mana de ajutor, “precum spanzuratul”,
- altii au venit de peste mari si tari, pentru a “incasa redeventa” si viseaza la “EUROPARLAMENTARI”, etc.
   VOM CONTINUA PREZENTAREA ADEVARULUI !...

Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25689 : Noiembrie 24, 2013, 23:06:03 »

NUMAI LOGATI VETI PUTEA VEDEA SITUATIA REALA A REVOLUTIONARILOR ... Roll Eyes Kiss
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25690 : Noiembrie 24, 2013, 23:31:37 »

Cine m-a informat de Bucuresti  m-a informat si de Piatra Neamt.
Totusi esti sigur ca nu a fost nimic la Piatra Neamt?
Toate au fost postate la pachet iar tu m-ai facut mincinos nu numai pentru Piatra Neamt.
Pana la urma e important de ce se face pe ascuns si nu cu toata lumea.
Se cauta cumva sustinatori.
Apostole, intalnirea din Hermanstadt e dovedita de admin, www.youtube.com/watch?v=F0p7sY6aDAo&feature=youtu.be, de la cea din Bucale nu avem film, dar am auzit si eu ca a avut loc, insa de cea dein Moldova mea nu se stie nimic. Si eu sunt de parere ca ne-ai mintit si ca ar fi corect sa-ti ceri scz. O faci?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25691 : Noiembrie 25, 2013, 00:49:54 »

Nu insista. Erau si vreo doi moldoveni la Sibiu, asta o fi,
www.youtube.com/watch?v=F0p7sY6aDAo&feature=youtu.be
Pentru scuze ai nevoie de caracter.
Memorat
« Răspunde #25692 : Noiembrie 25, 2013, 08:58:27 »

Scuze dar nu ma las si am sa-l sun personal pe presedintele de la pPiatra neamt si pe cei din conducerea BNR care au spus ca stiu de sedinta si ca unii dintre ei nu participa din anumite motive.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25693 : Noiembrie 25, 2013, 10:35:44 »

Domnule Apostol Marcel, daca va confirma domnul Iulius Trapiel sedinta de care ati pomenit dumneavoastra, voi fi pus in situatia de a-mi cere scuze. Totusi nu cred ca presedintele asociatiei noastre ne-a mintit. Ma determinati sa reiau contactele si sa mai verific inca o data informatiile pe care le-am primit.
Memorat
« Răspunde #25694 : Noiembrie 25, 2013, 18:25:44 »

Domnul Iulius Trapiel, presedintele asociatiei de revolutionari din Piatra Neamt si vicepresedinte al Blocului National al Revolutionarilor 1989 – Romania, m-a rugat sa aduc la cunostinta domnului Apostol Marcel ca la Piatra Neamt n-a avut loc nici o sedinta cu membrii BNR, sau asociatiile din Zona Moldovei si ca nici n-a invitat pe nimeni la vreo intrunire oarecare. Ultima intalnire cu revolutionarii din Moldova a avut loc in urma cu o luna, fiind vorba de o sedinta destinata inscrierii unor revolutionari in Asociatia Comitetul Roman pentru Cinstirea Eroilor.
De asemenea, a precizat ca reprezentantii Galatiului nu puteau fi prezenti, pentru ca judetul nu face parte din Zona 1, Moldova, a BNR, din respectiva zona facand parte judetele Iasi, Bacau, Suceava, Botosani, Vaslui, Focsani si Neamt, impreuna cu o alta asociatie.
A mai tinut sa adauge ca le multumeste celor care-i poarta de grija si le doreste tuturor membrilor Forumului Sarbatori Fericite!
« Ultima modificare: Noiembrie 25, 2013, 18:29:02 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 ... 1711 1712 [1713] 1714 1715 ... 4573
Schimbă forumul: