Main Content:

Pagini: 1 ... 1717 1718 [1719] 1720 1721 ... 4573

ANUNTURI

• cornel
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25770 : Noiembrie 28, 2013, 20:42:18 »

nu ai cu cine...am fost in buc de 3 ori si am gasit 2-3 revi la antipa,2-3 in piata si la sspr nimeni in fata ,in parcare.toti cei cu care am vorbit in peregrinarile mele,se dau inapoi de teama represaliilor celor de sus.mai scurt:"LE ESTE FRICA".daca nu as avea obligatii de familie(am rate,copii,nu am serv.-am55ani).asta despre cei ca mine.pensionarii,se multumesc cu ce le pica.deci,slabe sperante pt un miting de proportii.au stiut ei de ce taie din biletele cfr.ne-au taiat posibilitatile de transport la multi dintre noi.prosti am fost ca i-am lasat de capul lor,inca din "90.acum tragem ponoasele.si,pana nu se gaseste cineva sa ne straga iarasi la un loc,fara batai pt scaune,sa le aratam ca suntem o forta,nu se va rezolva nimic.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25771 : Noiembrie 28, 2013, 20:59:00 »

Stirea aceasta era "bomba" cu care trebuia sa inceapa luna comemorarilor. Daca a transpirat informatia, anuntul de luni va fi un fas si cred ca deja niste domni dau semne de nervozitate. Cei care s-au intalnit in cadrul sedinte de la I.R.R.D 1989 au promis sa tina secretul pana luni. Domnii Iliescu, Voican, Sanda etc., cred ca dau cu pumnul in birou si cauta vinovatul, pentru ca planul nu a iesit cum isi propusesera ei. Nici cel putin de la dl. Socaciu n-a transpirat nimic, caci a tinut o sedinta cu oamenii lui de incredere, dupa ce a venit de la sedinta de la I.R.R.D. 1989, unde il convocase presedintele Iliescu si le-a cerut in mod ultimativ ca planul sa ramana secret. Domnul Sanda e si el foarte suparat, caci a aflat ca informatia a fost divulgata pe forum..
Memorat
« Răspunde #25772 : Noiembrie 28, 2013, 21:17:04 »

Cu cine Grasule cu cine fratilor?ca daca eu as face cat 3000 de oameni as sta o saptamana-n strada si m-as bate cu ei.Chiar daca sunt un parlit de om nu ma dau in laturi de la bataie dar sa iasa cat mai multi.Sa se dea odata alarma si sa iesim.
     ...................................
     Prietene "kostas",
     Te-ai gindit vreodata ca, poate, "chiar daca esti un pirlit de om, care nu te dai in laturi de la bataie, care nu "faci" cit 3000 de oameni, desi ai sta si o saptamina-n strada", acestea sint motivele pentru care "nu ai cu cine"?
     Adica, te-ai gindit ca astea (si altele asemenea) ar putea fi motivele pentru care "nu ies cit mai multi, oricite alarme s-ar da"?
Memorat
« Răspunde #25773 : Noiembrie 28, 2013, 21:18:22 »

Părerea mea, că numirea d-lui Gelu Voican Voiculescu în orice funcţie secundară la SSPR este umilitoare pt domnia sa! Ex vicepremier, ambasador să ajungă S.G. sau şef de cabinet etc este degradant pt el.
 Să ducă mapa la SS,(caietul cu note muzicale),cafeaua, sau mai rău ,,emblema revoluţiei,, să deschidă uşa în faţa lui Mărieş, Perju, B.D, neica nimeni să intre la SS ar fi de râsul curcilor!
 Pt mine ar fi o onoare ca un fost vicepremier să mă anunţe la SS, dar pt el să ajungă portar Huh

Memorat
« Răspunde #25774 : Noiembrie 28, 2013, 21:24:06 »

Stirea aceasta era "bomba" cu care trebuia sa inceapa luna comemorarilor. Daca a transpirat informatia, anuntul de luni va fi un fas si cred ca deja niste domni dau semne de nervozitate. Cei care s-au intalnit in cadrul sedinte de la I.R.R.D 1989 au promis sa tina secretul pana luni. Domnii Iliescu, Voican, Sanda etc., cred ca dau cu pumnul in birou si cauta vinovatul, pentru ca planul nu a iesit cum isi propusesera ei. Nici cel putin de la dl. Socaciu n-a transpirat nimic, caci a tinut o sedinta cu oamenii lui de incredere, dupa ce a venit de la sedinta de la I.R.R.D. 1989, unde il convocase presedintele Iliescu si le-a cerut in mod ultimativ ca planul sa ramana secret. Domnul Sanda e si el foarte suparat, caci a aflat ca informatia a fost divulgata pe forum..
       "STIREA" A TRANSPIRAT DUPA SEDINTA IRR.....AM FOST RETICENT,TREBUIND SA COMBAT DEZINFORMAREA CU SCHIMBAREA SS."fISURA ERA CAT CASA.....CM SA-L SCHIMBI PE SOCACIU CAND IL "INVITI PE SOCACIU"....SI UNDE....LA IRR,UNDE PE DL.ILIESCU....NU-L MAI DOARE SPATELE.CUM IL SCHIMBI PE SOCACIU CAND DUPA SCHIMBARE SE INTALNESTE CU FESAN BINE MERCI,SI LUI IOSIF I SE STRICA STIK-UL.DECI....SCHIMBI PE ALTCINEVA.....PE "OMUL LUI PONTA", CARE TI-A CERUT SA RETRAGI DOSARELE DIN INSTANTA CA E O PROSTIE,SI TU AI REFUZAT. DECI.....DENISA TANASE,CARE A INCEPUT SA AGITE RAU VIATA PRESILOR. DECI...SCHIMBI S.G.
CODRIN DECLARA CA NU VREA NICI SS......RAMANE VOICAN CA E CU LECTIA INVATATA [SI CU O "MICA "PROBLEMA LA CNSAS] ALTII CU TEMA FACUTA ....NU-S ! pONTA TACE CA N-ARE CE FACE....GATA.

DECI...V-A PUS DRACU' SA ADUCETI TOTI PROSTII LA IRR ! CAUTATI ACOLO TROMPETA SI IN STRATEGIA VOASTRA DE RAHAT.
Memorat
« Răspunde #25775 : Noiembrie 28, 2013, 21:24:40 »

Cu cine Grasule cu cine fratilor?ca daca eu as face cat 3000 de oameni as sta o saptamana-n strada si m-as bate cu ei.Chiar daca sunt un parlit de om nu ma dau in laturi de la bataie dar sa iasa cat mai multi.Sa se dea odata alarma si sa iesim.
     Prietene "kostas",
     Te-ai gindit vreodata ca, poate, "chiar daca esti un pirlit de om, care nu te dai in laturi de la bataie, care nu "faci" cit 3000 de oameni, desi ai sta si o saptamina-n strada", acestea sint motivele pentru care "nu ai cu cine"?
     Adica, te-ai gindit ca astea (si altele asemenea) ar putea fi motivele pentru care "nu ies cit mai multi, oricite alarme s-ar da"?

.................................
     Si, mai ales, amice "kostas", te-ai gindit vreodata "cum sa faci ca sa faci cit 3000 de oameni"? Sau chiar mai multi?
      Si fara sa sari la bataie? Sau sa te lupti cu jandarmii? Sa nu urli deloc (dar deloc), ba din contra - "sa urle linistea pe linga tine"?
      Existind, totusi, posibilitatea de a avea mai mult succes decit o mare de oameni?
      Te-ai gindit?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25776 : Noiembrie 28, 2013, 21:28:55 »

Va raspund eu dle.Adrian Pitca. "Omul Sandwich" ar face mult mai multe pagube decat toate mitigurile de la biata girafa. Din pacate, aceasta idee nu este agreata de MARII LUPTATORI. Le este rusine probabil.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25777 : Noiembrie 28, 2013, 21:34:02 »

Termina. Il depaseste un asemenea proiect. Apoi, daca ne gandim fb, e nevoie si de oameni care sa strige in strada. Daca as fi dirig, as da tema copiilor sa participe la proteste. Fara practiaca iesirii in strada cand guv sare calul si la noi e sport guvernamental cotidian, civismul e ca materialismul dialectic, cartea groasa pe care n-o citeste nimeni. Dar, desigur, mitingeala e contraproductiva. Trebuie gasita proportia justa.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25778 : Noiembrie 28, 2013, 21:36:09 »

Tundra, din semianonimat, pila voastra de la seseperea obs ca evolueaza si se duce in anonimat deplin. Ce o sa va faceti acum?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25779 : Noiembrie 28, 2013, 21:39:04 »

Stimate bambilici, am notiunea cuvintelor. Daca gunoiul securist de Voican ajunge in SSPR, imaginea noastra a revolutionarilor are sa fie belita definitiv. Cum naiba sa pui un colaborator dovedit de instanta in SSPR? Avem parte de noaptea mintii. Gata doamnelor si domnilor. Razboi pana la capat, chiar daca dl. Iliescu nu are sa aibe parte de funeralii nationale in urma razboiului nostru.
Memorat
« Răspunde #25780 : Noiembrie 28, 2013, 21:40:00 »

Va raspund eu dle.Adrian Pitca. "Omul Sandwich" ar face mult mai multe pagube decat toate mitigurile de la biata girafa. Din pacate, aceasta idee nu este agreata de MARII LUPTATORI. Le este rusine probabil.
     ....................................
      Partial, ai dreptate, domnule.
      Spun "partial" pentru ca am o doar o "eliminare si o adaugire" de facut la replica d-tale: -OMUL, nu "omul sandwich";
                          -iar MARILOR LUPTATORI nu le este doar rusine, le este pur-si-simplu teama; dar nu le este teama ca "ar face mai multe pagube decit toate mitingurile de la biata girafa"; le este teama sa gindeasca...

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25781 : Noiembrie 28, 2013, 21:43:37 »

Beny caile Domnului sunt incurcate rau tare de tot,de unde stii tu ca ca n-a fost bagat acolo cu scopul de a fi conducatorul din umbra?SS Socaciu cu numele iar cu deciziile si comanda SG al sspr Voican.Eu am mai vazut chestii de acest gen si prindeau bine la conducere.
Adriane anul acesta am mai fost pus in aceasta situatie de 2 ori;o data de Constantin si Elena cand la sspr eram numai eu si cu Toni Popescu iar a 2 oara eram cu Stoica si Avramescu si la girafa era 4 persoane si doi jandarmi din care ulul era o ea si stateu de vorba fara sa-i bage in seama.
Treaba este ca-m avut N ocazii de care ne puteam folosii si puteam iesii din aceasta situatie dar daca totul sta in cine este mai tare si nu se asculta si alte pareri...........
Am dovedit in vara si puteam scoate in evidenta ca si noi stim sa ne organizam cand o parte din oameni m-au ascultat,Costache Nicusor din Bucuresti si multi altii poate confirma ce si cum au stat treburile.
Memorat
« Răspunde #25782 : Noiembrie 28, 2013, 21:58:08 »

Beny caile Domnului sunt incurcate rau tare de tot,de unde stii tu ca ca n-a fost bagat acolo cu scopul de a fi conducatorul din umbra?SS Socaciu cu numele iar cu deciziile si comanda SG al sspr Voican.Eu am mai vazut chestii de acest gen si prindeau bine la conducere.
Adriane anul acesta am mai fost pus in aceasta situatie de 2 ori;o data de Constantin si Elena cand la sspr eram numai eu si cu Toni Popescu iar a 2 oara eram cu Stoica si Avramescu si la girafa era 4 persoane si doi jandarmi din care ulul era o ea si stateu de vorba fara sa-i bage in seama.
Treaba este ca-m avut N ocazii de care ne puteam folosii si puteam iesii din aceasta situatie dar daca totul sta in cine este mai tare si nu se asculta si alte pareri...........
Am dovedit in vara si puteam scoate in evidenta ca si noi stim sa ne organizam cand o parte din oameni m-au ascultat,Costache Nicusor din Bucuresti si multi altii poate confirma ce si cum au stat treburile.

Prietene, ocazii sint destule, trebuie doar sa le vezi...
      Si sa-ti folosesti ceea ce ai mai bun...
      Si sa nu urli...Si sa nu sari la bataie...Si sa nu injuri...
      Dar, prin ceea ce faci, sa-i determini pe cei pe care-i consideri adversari sa faca toata munca, in locul tau...
      Pentru ca tu, singur fiind, oricum n-ai putea...
      Asta chemindu-se: "SA-TI BATI ADVERSARUL CU PROPRIILE ARME"...
      Ca o curiozitate personala: de ce, ce si cum ai facut in acele ocazii pe care le-ai pomenit?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25783 : Noiembrie 28, 2013, 22:07:12 »

AM sa public in premiera aici peforum o lista de dosare respinse la Legea 42. Poate o sa gasiti nume interesante.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25784 : Noiembrie 28, 2013, 22:12:20 »

A aparut prea repede aceasta informatie, e data mai repede decat trebuia, domnule Burada. De luni, Gelu Voican Voiculescu va prelua, e adevarat, functia de Secretar General, devenind numarul doi dupa domnul Socaciu. Parerea mea este ca el va conduce treburile esentiale in Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, chiar daca va ocupa numai locul doi. Domnul Socaciu va fi mentinut de imagine, atat.
Deja afirmasem acest lucru. Gelu Voican Voiculescu va conduce S.S.P.R. la ordinul domnului Ion Iliescu, iar Victor Socaciu va fi paravanul, cel care va incasa toate ocarile si, poate (dar nu-i doresc) si gloantele. Cred ca angajatilor le-a trecut vacanta infinita in care au trait pana acum. Cred ca ii asteapta vremuri grele si linistitul chiul de pana acum (asa cum a chiulit si doamna secretr general) va fi de domeniul frumoaselor amintiri din tinerete. Cred ca o parte dinte ei vor plange.
Memorat
Pagini: 1 ... 1717 1718 [1719] 1720 1721 ... 4573
Schimbă forumul: