Main Content:

Pagini: 1 ... 1718 1719 [1720] 1721 1722 ... 4573

ANUNTURI

• thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25785 : Noiembrie 28, 2013, 22:18:50 »

Stimate dle. remus43de, probabil ca dl. Voican are sa aibe foarte proaspat in memorie momentele petrecute intr-un local de streap tease din Lugoj, care se numea Mona Lisa cand are sa aibe in fata liste de revolutionari care nu facut nimica in decembrie 1989, dar ... amintirile ne omoara.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25786 : Noiembrie 28, 2013, 22:30:05 »

Chiar asa Remus, sec gen al seseperelei, Madam Nobody, remarcata prin cafele baute pe fuga la sediu si absente indelungate, nesimtit de indelungate, cu spatamanile si chiar cu lunile, paraseste acoperita de rusine scena, coborand in anonimatul din care hazardul, sau o pila o scosese, dar s-a dovedit ca a fost degeaba, pt ca tipa a ajuns mult prea sus decat ii permitea pregatirea. Nu vb de studii, ci de pregatirea generala, de om. A facut nimic la seseperea, intr-o perioada de f mare criza pt revi, si-a luat degeaba salariul, a ocupat degeaba functia si locul din cladire. Jalnica persoana. Daca m tineti minte, am intuit la fix ce fel de "inalt functionar" era. Inca o data, a cata oara, imi pare rau ca am avut dreptate. A fost atat de inutila si e atat de anonima incat nici nu stiu cum o cheama.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25787 : Noiembrie 28, 2013, 22:34:44 »

Si a inselat si increderea unora dintre revii care se lupta cu sist mafiot. Thunder si Burada sunt victime ale ei, m ales Tundra lugojana, care duce o lupta dreapta, disproportionata, cu bideul local si miesmele din preajam lui. Tundra lugojana, baga la cap macar de acum incolo ca nu tot ce se vede e ceea ce pare.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25788 : Noiembrie 28, 2013, 22:47:16 »

Stimate dle. remus43de, probabil ca dl. Voican are sa aibe foarte proaspat in memorie momentele petrecute intr-un local de streap tease din Lugoj, care se numea Mona Lisa cand are sa aibe in fata liste de revolutionari care nu facut nimica in decembrie 1989, dar ... amintirile ne omoara.
Nu mai sxista acel local? As fi foarte surprins sa aflu ca a dat faliment. Daca stiati si aceasta latura a "activitatii" nemuritorului din conducerea Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989, de ce va mirati mereu ca nu izbanditi in procesele pe care le aveti cu dl. Petrica Balint? Chiar nu stiati ca si politistii si magistratii au slabiciuni pentru asemenea stabilimente, carora nu le pot rezista, chiar daca le pun carierele in pericol? Iata ca am gasit si o explicatie ne politica a navigarii in deriva a dosarelor dumneavoastra prin justitie.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25789 : Noiembrie 28, 2013, 23:04:07 »

Am facut efortul de a afla de pe site-ul seseperelei cum o cheama pe madama SG, dar nu am reusit, pt ca, surpriza, la linkul "Conducere" (verif aici http://www.sspr.gov.ro/index.php?conducere) nu apare decat Sugaciu. Ups! Sugaciu e omul-orchestra (zdranga, zdranga) al SSPR. E SS-ul rosu pus sa NU ne rezolve problemele. Cf site-ului Guv Ro, a "Conducerii" si "Organigramei" de pe site, cenaclistul rosu e ss peste organigrama. Punct. E suficient, la cat de mare si mareata personalitate de cacao a fost si e.

Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25790 : Noiembrie 28, 2013, 23:05:36 »

Acel stabiliment nu mai exista de cativa ani. Pacat ca executorul judecatoresc Mugurel a decedat. Ar fi putut sa spuna ce l-a interesat pe Balint Petrica cand si-a recuperat bunurile de la depozitul URBAN-ului cand si-a recuparat bunurile in urma evacuarii. Va spun eu acuma: O cutie de carton cu casete. Casetele aveau si nume, dar avand in vedere ca Mugurel a decedat, nu pot sa dau acele nume. Sunt convins ca acele persoane s-au simtit foarte bine in fostul stabiliment.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25791 : Noiembrie 28, 2013, 23:27:06 »

Tundra lugojeana, mergi la mostenitorii exe jud si ai sa afli lista, cu toate numele de pe ea. Asa ceva nu se arunca. Fac pariu ca au si copiile. Daaa, fa miscarea aceasta. Te rog! Si vom avea filme XXX cu revi, magistrati si secu pe portal. Ooo, ce distractie va m fi daca reusesti sa pui in practica sfatul meu. Parca-l vad pe Maiorul cu fitilul mic cu ochii dupa elicoptere, pe Bebe-certif gafaind fara motiv sub o fatuca cocotata pe burtoiul lui imens. Go, omule, nu m pierde timpul ca citeste si bideul local si ajunge inaintea ta.
Memorat
« Răspunde #25792 : Noiembrie 28, 2013, 23:47:00 »

De la o ''sursa'' de incredere am aflat in seara aceasta ca Doamna s-au Domnisoara Mirela (cine nu o stie?) functionar in cadrul SSPR, a fost DEMISA! Daca este adevarat si sigur este, il felicit pe Domnul Secretar de Stat, VICTOR SOCACIU, pentru acest lucru! Asta inseamna ca dupa plecarea lui Preda si a lui Pavel, a mai plecat un ''om cheie'', si anume, Mirela, cea care a ''lucrat'' cu 7 secretari de stat, ei plecand pe rand iar dansa ramanand pe ''pozitie''! Amintesc faptul ca Dna. Mirela a avut un ROL IMPORTANT in activitatea de PRESCHIMBARE A CERTIFICATELOR! ''Sursa''mai mentioneaza faptul ca din ''vechea garda'', Dnul. Dragulin a fost recent SANCTIONAT, iar noi asteptam si DEBARCAREA acestuia, abia dupa aceea, speram sa se inceteze cu ASCUNDEREA DOSARELOR IN FISETUL PERSONAL si descompletarea lor!
Eu personal imi doresc ca acesta sa fie ''INCEPUTUL CURATENIEI IN SSPR'' SI INCEPUTUL ''CURATENIEI IN RANDURILE NOASTRE''!
Domnule Secretar de Stat,VICTOR SOCACIU, continuati ACTIUNEA DE SALUBRIZARE a institutiei pe care o conduceti, chiar daca merge greu si incet, eu si colegii mei speram ca toate actiunile dumneavoastra vor duce la REPUNEREA IN DREPTURI  a ADEVARATILOR REVOLUTIONARI SI REDAREA demnitati SSPR-uli ca institutie.
ASTEPTAM CU NERABDARE NUMIREA IN POSTURILE VACANTE A UNOR OAMENI DE VALOARE, A UNOR OAMENI CARE SA MERITE RESPECTUL NOSTRU SI CARE SA LUCREZE CINSTIT IN FOLOSUL REVOLUTIONARILOR SI A REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 1989!
Memorat
« Răspunde #25793 : Noiembrie 28, 2013, 23:58:09 »

Bambi, ce-i cu pozele astea cat Casa Poporului? Mi-au iesit in afara monitorului... Toata casa mi-e plina de SS! Smiley))))
p.s. Traian, eu nu o stiu pe doamna Mirela. Cine e?  Grin
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25794 : Noiembrie 29, 2013, 00:08:48 »

Scz. Asa erau pe site-urile de origine. Insa poti sa accepti dimensiunile, pt ca SS-ul numai asa poate fi si el mare in functia de al seseperea. Poza mare cu el si nimeni altul in conducere. E sau nu mare? Mare si tare (de cap). E fb asa. Vreau sa vad saptamna viitoare ce va face, isi va permite sa-l sfideze si pe Gelu Voican Voiculescu, nu-l va pune nici pe el in schema? Hai ca va fi distractie. Nu cred ca vor inapoia indemnizatiile revilor, dar avem si vom avea spectacole de toti banii!
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25795 : Noiembrie 29, 2013, 00:37:02 »

DRAGII MEI CAMARAZI DE SUFERINTA,

Asist cu tristete la "lupta interna" care se da aici pe portal.
   Unii colegi dau sfaturi, altii critica pe cei cu initiativa, altii ataca pe toata lumea, doar asa  se simt mai bine.
   Ce poate intelege o persoana la prima vedere, din tot ceeace se-ntampla aici ?
   Oameni buni, chiar nu va-nteleg.
   Ce vreti de fapt sa demonstrati ?
   Cine are dreptate?  Cine detine solutia salvatoare?  Cine este mai revolutionar decat ceilalti ?
   Cine sunt " impostorii" sau cine sunt "autenticii" ?
   Doamne ce ne-au mai dezbinat meseriasii in manipulare.
   Dragii mei camarazi, chiar nu se vede manipularea ordinara la care au apelat cei de la putere ?
   Oare nu se vede ca folosesc aceleasi metode comuniste de eliminare fizica a tuturor acelora care au participat la evenimentele din '89 ?
   Pana cand veti mai continua sa luptati intre voi ?
Cand veti hotari sa luptati impreuna cu adevaratul dusman al Miscarii Revolutionare ?
   Primim vesti triste aproape zilnic de colegi care ne-au parasit, plecand intro lume mai buna si mai dreapta.
   Aici constat multa ura, dispret si dusmanie acumulata fara motiv.
   Asa cum am promis, nu arat cu degetul si nici nu dau nume.
Cand domnilor veti fi hotarati sa dam o replica adevaratilor dusmani ai Miscarii Revolutionare care ne doresc moartea ?
   Pana cand veti mai rezista sa ramaneti spectatori la jaful si distrugerea ROMANIEI ?
   TINTA LOR SUNTEM NOI !
   CA sa poti face ceeace-ti doresti in liniste, trebuie sa scoti din lupta, pe aceia care nu pot fi controlati de sistemul marsav.
   POPORUL SUFERA DIN CAUZA NOASTRA.
   Uitati cum isi aranjeaza finantele in liniste fara noi.
   Pentru noi,nu sunt bani, ca suntem in criza financiara si atentam la "siguranta statului".
   Pentru alocatia copiilor cu marirea "colosala" de 1,80 Roni nu sunt bani.
Pntru marirea pensiilor nu se gasesc resurse financiare de marire a pensiilor ca "bate vantul in buget".
   Doamne ce bucurie, s-au gasit bani pentru salariile primarilor, care au transmis Guvernului ca vor boicota alegerile europarlamentare la nivel national.
   Acum fratilor, chiar nu mai vreau sa inteleg cearta asta dintre voi si sa nu observati ca tara asta in care traim se duce dracului.
   Romania a ajuns de vanzare si noi stam ca prostii ?
   Pentru noi nu se gasesc suprafete de teren sa rezolve problema drepturilor prevazute de Legea 341/2004, dar cei de la putere cumpara sute de hectare de teren si devin "Baroni agricoli" .
   SA AJUTE DUMNEZEU ROMANIA SA SCAPE DE URGIA CARE S-A ABATUT ASUPRA SA!
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25796 : Noiembrie 29, 2013, 00:55:33 »

Nu vedeti sedinta care trebuia sa fie la bucuresti lau mutat la Pitesti sa nui deranjam in capitala si intrun loc ude nai legaturi de ajus usor se tem de noi incearca sub ori ce forma sane disperseze trebuie sane trezim dupa aceasta sedinta ma astept la o mobilizare adevarata cred ca si membri de partid siau dat seama de minciuni
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25797 : Noiembrie 29, 2013, 01:10:54 »

Aveti dreptate. Totusi, cui va adresati, Kobra 22? Victor Socaciu o duce foarte bine, mai bine ca oricand din punct de vedere financiar, el nu sufera. Deci, stimate domn, cui va adresati vorbind despre "camarazi" si despre "noi"? Precizarea trebuie facuta. Pot fi numiti camarazi cei care i-au intors spatele unei camarade, asa cum puteti vedea al http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=936.1410 ?
Memorat
« Răspunde #25798 : Noiembrie 29, 2013, 09:36:20 »

Nicule care sedinta de la Pitesti si cand ca Dl.Bucur si ceilalti din conducere au dat un termen de doua saptamani cand vor fi chemate toate asociatiile nu numai ale BNR .
Au trecut deja 10 zile si nu stim nimic.
Memorat
« Răspunde #25799 : Noiembrie 29, 2013, 10:13:17 »

Pe alte surse nu e SG GVV ci director de cabinet.
Vom trai si vom vedea.
Memorat
Pagini: 1 ... 1718 1719 [1720] 1721 1722 ... 4573
Schimbă forumul: