Main Content:

Pagini: 1 ... 2136 2137 [2138] 2139 2140 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #32055 : Iunie 02, 2014, 09:50:18 »

AM INCERCAT SA URMARIM SI IATA CE GASIM:

06.03.2014
Ora estimata: 9:00
Complet: 1 FOND-CC
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: anulează cererea
Document: Încheiere finală (dezinvestire)    06.03.2014

13.12.2013
Complet: 7FCA - CC
Solutia pe scurt: Anulează acţiunea formulată de reclamantul SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUŢIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989, cu sediul procesual ales în mun. Bucureşti, Piaţa Pieţei Libere, nr. 1, et. 3, corp B, în contradictoriu cu pârâţii BOB CONSTANTIN, BOBARU VASILE, BREBEANU ION, CHIVU OVIDIU, COMAN CLUADIU MIHAI, CORNEA VASILE, DAN OVIDIU, DUŢU VICTORIA, CIOBANU VASILE, CIOBANU FLORIN CRISTINEL, NECULA ION, NEGULESCU ŞTEFAN, NEGULESCU AUREL MARIAN, NIŢU CONSTANTIN, PĂSCUŢ SPIRACHE, PETRE CRISTIAN, PICAN ION, POPA ILIE, POPESCU DUMITRU, ŞERBAN MARIAN, STOICA SORIN MONEL şi TĂNĂSESCU ŞTEFAN. Cu drept de formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 13.12.2013.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)    13.12.2013
  Asta inseamna ca nu s-a judecat nimic prin urmare unul, mai multi sau toti cei din lista ar putea fi "revolutionari controversati"
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32056 : Iunie 02, 2014, 10:00:34 »

06.03.2014

13.12.2013
Solutia pe scurt: Anulează acţiunea formulată de reclamantul SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUŢIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989, cu sediul procesual ales în mun. Bucureşti, Piaţa Pieţei Libere, nr. 1, et. 3, corp B, în contradictoriu cu pârâţii BOB CONSTANTIN, BOBARU VASILE, BREBEANU ION, CHIVU OVIDIU, COMAN CLUADIU MIHAI, CORNEA VASILE, DAN OVIDIU, DUŢU VICTORIA, CIOBANU VASILE, CIOBANU FLORIN CRISTINEL, NECULA ION, NEGULESCU ŞTEFAN, NEGULESCU AUREL MARIAN, NIŢU CONSTANTIN, PĂSCUŢ SPIRACHE, PETRE CRISTIAN, PICAN ION, POPA ILIE, POPESCU DUMITRU, ŞERBAN MARIAN, STOICA SORIN MONEL şi TĂNĂSESCU ŞTEFAN. Cu drept de formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 13.12.2013.
  Asta inseamna ca nu s-a judecat nimic prin urmare unul, mai multi sau toti cei din lista ar putea fi "revolutionari controversati"
Nu asta inseamna ca SSPR nu a pus dovezi casa poata fi repartizat in complet
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32057 : Iunie 02, 2014, 10:04:21 »

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=profile;u=6975

"Ei, marea lor problemă că nu sunt trecuţi în Monitorul Oficial. Iar când i-am semnalat această problemă lui Perju mi-a zis: "Şi ce-i domnule, care e problema, unde scrie în legea asta că trebuie să fi în Monitorul Oficial?"" minutul 6:22:
https://www.youtube.com/watch?v=cFbYZYdOarE&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg

Acesta a fost răspunsul tău?
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32058 : Iunie 02, 2014, 10:06:13 »

.

Stiu ca trebuia la "Sa mai radem...", dar m-a inspirat punctul lui Mindry...

TOPICUL  SA MAI RADEM NITEL ESTE IN ALTA PARTE ASTA ESTE TOPIC PENTRU ANUNTURI  Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
« Răspunde #32059 : Iunie 02, 2014, 10:50:15 »

06.03.2014

13.12.2013

Anularea pe exceptie a unei cereri inseamna ca cererea nu s-a judecat pe fond , deci ea poate sa se rejudece oricind , daca sint indeplinite cerintele stabilite de instanta.Corect, nu inseamna nimic.SSPR nu a indeplinit cerintele instantei ,pentru regularizarea cererii si acordarea unui termen de judecata.Nu s-a intrat in judecarea propriu-zisa a cererii SSPR.Sau SSPIRLIC cum s-o fi numind acum!
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32060 : Iunie 02, 2014, 14:28:50 »

TEST
  oare mai funcţionează portalul?
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #32061 : Iunie 02, 2014, 14:31:10 »

.

Stiu ca trebuia la "Sa mai radem...", dar m-a inspirat punctul lui Mindry...

TOPICUL  SA MAI RADEM NITEL ESTE IN ALTA PARTE ASTA ESTE TOPIC PENTRU ANUNTURI  Cheesy Cheesy Cheesy

Pai tocmai a anuntat Mindry ca a pus punct la toate, iar doamna din imagine tocmai a anuntat ca a ucis azi-noapte un politician...  Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32062 : Iunie 02, 2014, 14:40:41 »
« Ultima modificare: Iunie 02, 2014, 17:51:41 de către razvan »
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32063 : Iunie 02, 2014, 14:49:33 »

Buna sa va fie inima in aceasta zi !.Ce bine ar fi ...de-ar fi asa .....dar ...........

Pentru ca mi-a sunat discordant , de buna vreme ocupandu-ma cu demersurile in JUSTITIE, am intrat in rezonanta cu unele sustineri ale Dlui. SS Adrian SANDA , sustineri care la fel ca si mie , va vor da raspunsuri la intrebarile incomode privind zeita cu ochii acoperiti , cu o sabie intr-o mana si cantarul in cealalta si asupra modului in care ....ABUZIV e ....INFLUENTATA. Asfel e dovedit ABUZUL IN SERVICIU !.
    Vi se va limpezi ca in ROMANIA de azi ea nu mai e oarba ci doar , numai dupa interes si influentata, ...CHIOARA !.
    Trancrierea monologului Dlui. SS va va convinge!.
     Cele asupra carora va atrag atentia au fost rostite la ...... Intrunirea de la Brasov - in partea I - www.youtube.com/watch?v=cFbYZYdOarE&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg de pe la minutul 4 pana pe la minutul 5,58  le editez mai jos.....
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32064 : Iunie 02, 2014, 14:50:38 »

"Daca acel om ma da in judecata, nu pe mine , da institutia, aici sunt, si aici VA TREBUI SA BAT UN PIC DE MONEDA PE LA TOATE MINISTERELE, pe la JUSTITIE AM FOST, ma voi duce si la PARCHET, vreau sa-mi asigur spatele de genul ca omul cand se va duce sa faca CONTESTATIE va avea SANSE MINIME (spre deloc !) de a mai pune vreodata mana pe vreun certificat si sa ma oblige pe mine ca SSPR sa emit certificatul, repet fara sa modific absolut nimic din 341 si cred ca sunteti de acord sau nu sunteti de acord, nu stiu, E OPINIA MEA, in ceea ce veti SCRIE dumneavoastra VREAU sa si EXEMPLIFICATI si  SA SCRIETI ca DE CE. Eu ma voi duce la un moment dat (?), peste vreo 10 zile, 2 saptamani dupa ce voi mai avea o intalnire cu cei din Bucuresti cu cealalta zona Constanta, cu cei care sunt suparati acuma ca nu m-am vazut cu ei si O SA LE CER ACELASI LUCRU , dupa care voi face o SINTEZA , ma voi duce cu ea la primul ministru SA DISCUT CARE ESTE CALEA PRIN CARE, DE CARE NOI NE_APUCAM, ca asa sunt EU, masor de 10 ori dup-aia tai o data , nu c-am facut, acuma fac ceva ce n-a facut nimeni, MA DUC si retrag din instante procesele pe care, actiunile pe care mi le-a trimis SOCACIU. Nu e el de vina, el nu-i jurist, nici eu nu sunt, dar ma intreb cine l-a sfatuit, TOTI TAC si SE UITA PE JOS , PE SUS "
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32065 : Iunie 02, 2014, 14:51:53 »

Dati-ne si noua domnule Secretar de Stat cate O MONEDA batuta de dumneavoastra caci din cauza monedei ne infrange JUSTITIA, facand pe oarba. Miraculos MONEDA dumneavoastra ,  i-a redat vederea NUMAI in procese CU NOI unde "vede" ca suntem IARBA REA a REVOLUTIONARILOR , PROFITORI , CERSETORI DE FOLOASE NECUVENITE, ETC si unicul ei dispozitiv in judecata influentata politic e "Respinge actiunea ca neantemeiata"!.
    Moneda batuta de dumneavoastrea SCHIMBA "de facto" TEMEIUL DREPTULUI ?  .
    Cum VEDE cuvantul cheie -REVOLUTIONAR-scris pe MONEDA dumneavoastra batuta ne si executa imediat ca NEAM PROST , stigmatizandu-ne!.
   Sunt necesare explicatii privind acesta MONEDA !.
   Discursul dumneavoastra ne arata lipsit de orice echivoc ca " AFARA-I VOPSIT GARDU SI-NAUNTRU ...LEOPARDU " sau cum ii place domnului Presedinte ILIESCU sa zica " Una spui , alta ...fumezi !".
              POLITIKIE INALTA !.

ATENTIE MARE !. 
  CA ORICE MONEDA ARE 2 FETE!.
  CASTIGATOARE si NECASTIGATOARE !.
  Aruncand-o in LUMEA JUSTITIEI sa nu cada pentru dumneavoastra ca ...NECASTIGATOARE !!!.
  Exista precedente si ne vom prevala sigur de ele .
  Incercati RULETA RUSEASCA !. Poate aveti mai mult NOROC !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32066 : Iunie 02, 2014, 14:53:01 »

Uf , a mers in trei parti....de azi dimineata ma chinui !.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32067 : Iunie 02, 2014, 15:08:01 »

MA DUC si retrag din instante procesele pe care, actiunile pe care mi le-a trimis SOCACIU. Nu e el de vina, el nu-i jurist, nici eu nu sunt, dar ma intreb cine l-a sfatuit, TOTI TAC si SE UITA PE JOS, PE SUS"

Dle SSS, nu fiti nesimtit! Pana astazi nu v-am atacat, dar acu` chiar nu m pot fara sa devin ncinstit si, cum necinstit n-am de gand sa devin, va atac punctual. Iar daca nu va revizuiti atitudinea, am sa va atac pe toate fronturile, pe unde pot: pe unde scurte, pe unde lungi, pe acolo pe unde va pricepeti si unde voi avea satisvactie deplina sa fac deratizare cu dv.
Acesta a fost un Anunt.
Continuarea pe topicul dedicat dv, "D-lui SS al SSPR ADRIAN SANDA",
recte http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1211.255.
Memorat
« Răspunde #32068 : Iunie 02, 2014, 15:29:05 »

ADUNAREA DE PROTEST PROGRAMATA PENTRU PERIOADA 3-15 iunie 2014 A FOST SUSPENDATA,ASTEPTIND CA SECRETARUL DE STAT SA CONVOCE TOATE ASOCIATIILE LA SEDINTA DE CONSULTARI, ASA CUM S-A ANGAJAT LA DISCUTIILE PURTATE LA MINISTERUL PENTRU DIALOG SOCIAL SI RELATIILE CU SOCIATATEA CIVILA...

ASTEPTAM RASPUNSUL SECRETARULUI DE STAT PRIN STABILIREA DATEI SI CONVOCAREA ASOCIATIILOR LA CONSULTARI PE SITE SSPR.GUV.RO. COMUNICATE
[/b][/i][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/color]
[/quote]
[/quote]

REVENDICARI:
DIALOGUL CU DOMNUL PRIM MINISTRU VICTOR VIOREL PONTA;

ABROGAREA LEGII 283/2010-ART 18 si 19.:PLATA INDEMNIZATIILOR RESTANTE PTR ANII 2012 si 2013
 RELUAREA PLATILOR LUNARE PENTRU LRFD PENTRU ANUL 2014 si urmatori
PLATA DE INDATA SI NECONDITIONATA A INDEMNIZATIILOR RESTANTE PENTRU PERSOANELE AFLATE SUB INCIDENTA OUG 53/2010
INAINTAREA LISTELOR CATRE ADMINISTRATIA PREZIDENTIALA PENTRU CONFERIREA MEDALIILOR PRIN DECRET.
REORGANIZAREA SSPR; STABILIREA CLARA A ROLULUI SI ATRIBUTIILOR VIITOAREI INSTITUTII  SI PARTENERIATUL CU ORGANIZATIILE SI ASOCIATIILE  AFLATE SUB INCIDENTA OBIECTULUI DE ACTIVITATE.
Memorat
« Răspunde #32069 : Iunie 02, 2014, 15:40:06 »

CONTESTATIILE FORMULATE DE SSPR  SUNT SOLUTIONATE DE INSTANTE:
UN ALT EXEMPLU:

11.04.2014
Ora estimata: 8:30
Complet: Complet 1 C
Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: Respinge cererea in baza exceptiei decaderii
Document: Hotarâre  3258/2014  11.04.2014

http://portal.just.ro/117/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=11700000000092662&id_inst=117

COMENTARII: Cererea SSPR avind rangul de contestatie in anulare, a fost incadrata de instanta in mod corespunzator... exceptia decaderii din termem (1 an) de la data de 6.01.2011  termenul prevazut de legea speciala pentru depunerea contestatiilor,spune mult despre competentele "juristilor din SSPR  prezenti la sedinta 'Ordinului Solomonilor"
Recomandabil ar fi " Sa nu declarati razboi Fratilor Iluminati"

http://portal.just.ro/117/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=11700000000092662&id_inst=117

Memorat
Pagini: 1 ... 2136 2137 [2138] 2139 2140 ... 4573
Schimbă forumul: