Main Content:

Pagini: 1 ... 2316 2317 [2318] 2319 2320 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34755 : Octombrie 01, 2014, 19:28:16 »

Alex, exista o legislatie - buna, rea... - ce reglementeaza destul de clar lucrurile despre care vorbesti tu acolo. In primul rand, revolutionarii au luptat contra cenzurii si, in al doilea, instituirea unei forme de cenzura incalca flagrant legea nr. 504 (a audiovizualului). Nu cred ca ar fi probleme la realizarea materialelor, dar la difuzarea acestora, da.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34756 : Octombrie 01, 2014, 19:31:20 »

Alex, exista o legislatie - buna, rea... - ce reglementeaza destul de clar lucrurile despre care vorbesti tu acolo. In primul rand, revolutionarii au luptat contra cenzurii si, in al doilea, instituirea unei forme de cenzura incalca flagrant legea nr. 504 (a audiovizualului). Nu cred ca ar fi probleme la realizarea materialelor, dar la difuzarea acestora, da.

citeste comunicatul. materialul nu se incadreaza in legea CNA deoarece nu se difuzeaza in romania. Nu e cazul sa ma inveti nici drept nici jurnalism.....avem lecturi diferite
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34757 : Octombrie 01, 2014, 19:38:33 »

...oare daca vorbeam...

Deci, se putea dar timpul... Facebook-ul ăsta...
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34758 : Octombrie 01, 2014, 19:44:04 »

Şi apoi, ar mai fi ceva, acest comunicat nu apare pe pagina de facebook a MRC.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34759 : Octombrie 01, 2014, 19:47:43 »

Ba apare, dar abia se obsearvă, doar accesând "Vezi mai mult".
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34760 : Octombrie 01, 2014, 20:00:26 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA
Cabinet presedinte

COMUNICAT IMPORTANT

Sub patronajul MISCARII CIVICE REVOLUTIA CURATA, in colaborare cu postul NATIONAL de TELEVIZIUNE al Elvetiei si cu ZDF-Germania, saptamina viitoare va sosi o echipa mixta a celor doua televiziuni care va realiza un film despre LUPTATORII IN REVOLUTIA ROMANA LA 25 DE ANI.
........................ Reprezentantii autoritatilor si ai GUVERNULUI nu vor avea acces la filmari , deasemenea nici presedintii partasi la genocidul impotriva Luptatorilor.
Atragem atentia ca prin protocolul care se va incheia intre noi si reprezentantii televiziunilor amintite vom avea grija ca cei care pina acum au adus deservicii miscarii revolutionare, anume SECRETARI DE STAT fosti si actuali, presedinti de asociatii sau federatii, angajati ai Guvernelor, Premier, etc, sa nu mai aiba dreptul sa vorbeasca despre revolutie si revolutionari in cadrul acestui film. 
PRESEDINTE
ALEX OPREA

UN NESPERAT PRILEJ SA NE FACEM DE BAFTA IN FATA INTREGII LUMI ... de asta data...
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #34761 : Octombrie 01, 2014, 20:14:26 »

citeste comunicatul. materialul nu se incadreaza in legea CNA deoarece nu se difuzeaza in romania. Nu e cazul sa ma inveti nici drept nici jurnalism.....avem lecturi diferite

Citeste tu mai atent textul legilor. Dar sa scrii Romania cu majuscula pot sa te invat? Uite care este problema mea: sunt convinsa de bunele tale intentii (si eu nu sunt usor de convins in acest sens!), dar lipsa de profesionalism a dus la multe dintre situatiile incurcate iremediabil, grav de tot adica, pe care le au azi revolutionarii. Profesionalism in implicarea lor in reforme, in politica, "leadership", in comunicare, in media, in management, in asistenta sociala, in multe altele... Nu vreau sa fac trimitere la nume. Or, mie imi este egal daca persoanele (i)responsabile sunt suficient de pregatite si nu vor sa-si si dovedeasca in practica pregatirea sau pur si simplu nu sunt suficient de pregatite si nu vor sa recunoasca asta. Dimpotriva, incearca sa para ceea ce nu sunt. Rezultatele dezastruoase sunt la fel de mari.
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34762 : Octombrie 01, 2014, 20:17:28 »

ATENTIUNE !
SCMD incepe pichetarea sediului central al PSD din Bd. Kiseleff, nr 10, luni, 06.10.2014, la ora 14.00, pentru a reaminti Guvernului Ponta, dupa doi ani si jumatate de promisiuni partial onorate sau deloc, ca existam.

Cei care inca se simt ca sunt revolutionari :

Pichetarea sediului PSD din Kiseleff
In atentia tuturor membrilor si partenerilor SCMD
Guvernul si majoritatea parlamentara au lasat pentru zilele de 6 si 7 octombrie a.c. rezolvarea problemelor Legii pensiilor militare de stat, a Ordonantei pentru revolutionari si a Legii reparatorii pentru grefieri, diplomati, functionari publici etc., ultima prevazuta a fi dezbatuta in Camera Deputatilor fiind Legea pensiilor militare de stat.
Pentru moment insa, in lipsa unei decizii (ordin) de la Guvern, si deputatii au anuntat ca-si suspenda activitatea in zilele de 6 si 7 octombrie a.c.
In aceasta situatie:

La initiativa Asociatiei romanilor din Olanda, membri ai CNSC picheteaza, incepand de astazi, ambasadele occidentale, urmand a depune materiale revendicative si de protest;
    SCMD incepe pichetarea sediului central al PSD din Bd. Kiseleff, nr 10, luni, 06.10.2014, la ora 14.00, pentru a reaminti Guvernului Ponta, dupa doi ani si jumatate de promisiuni partial onorate sau deloc, ca existam.

Reamintim tuturor membrilor SCMD ca aceasta actiune a fost hotarata si votata in Comitetul Director alSCMD, fiind adusa la cunostinta Guvernului in urma cu o luna.
Nu se vor striga lozinci politice. Nu ne intereseaza alegerile ci dialogul si dreptatea sociala.

Puteti sa veniti in numar cat mai mare - demonstrati ca sunteti cu adevarat solidari...

Scopul SCMD, este acela de a rezolva problemele celor mentionati in comunicat.
  Cat despre revolutionari, SCMD-ul le-a mai tras o data teapa.
  Acum nu mai are cui.
  Revolutionarii sunt pe zi ce trece mai putini si mai bolnavi.
  Noi protestam in fata Guvernului Romaniei iar SCMD, stabilea proteste pentru aceasta luna fara sa ne acorde sprijin.
  Cum bine spune un coleg de-al nostru : " Ma lesi ".   Sa auzim de bine domnilor de la SCMD.
   Suntem alaturi de voi cu sufletul.
   Este randul domniilor voastre sa protestati.

Memorat
« Răspunde #34763 : Octombrie 01, 2014, 21:17:30 »

Va multumesc pentru comentariile rautacioase (rautacioase-rautacioase, da' realiste...). Oleole.....e vorba de un jubileu al estului europei(Da!, ai dreptate: va fi un jubileu al (r)estului Europei...insa, pentru noi, cu 1200 de morti despre care nu se stie de ce si cum au murit, cu zecile de sinucideri datorate neaplicarii legii, cu sutele - poate miile - de ghiortaitori de foame onorati de recunostinta neamului - tot jubileu va fi?). Acest film vine pe fondul unor ample activitati ale colegilor mei in exteriorul tarii. Protocolul va fi incheiat in conditiile noastre, fii sigur de asta(Deja ne-ai dat pe spate...fara protocol semnat cu matale - aia nici nu or sti ce sa faca...). Sigur ca celelalte parti implicate vor avea un cuvint de spus, e firesc, insa vom fi mereu pusi fata in fata(Fata in fata cu ce, ori cu cine?).....Si vor ramine autoritatile surprinse cind vor vedea ca si printre noi sunt oameni super pregatit(vezi ca ai mincat un "i"; Altfel, da!, autoritatile (care?) sint deja surprinse...au cazut cu craci-n sus pe zdrente de atita surpriza...Sa vezi ca nu-si vor reveni in veci...da' nici matale Wink)[/color]....Va fi momentul in care nu ne vor mai subestima(Sa te-auda Dumnezeu!...Da', matale, crezi ce-ai scris acilea?)....De data asta nu ne jucam(Eiii!!!, vezi...bine ca recunost ca pina acu', p'acilea, te-ai cam jucat...)....prea mult s-a muncit ca sa ajungem la faza asta(Felicitari!, da' ai grija, sa nu dai in brinci...). Dupa cum observati pe tema asta nu am vorbit niciodata.....oare daca vorbeam....nu aveam destui binevoitori care sa ne puna bete in roate, asa cum am patit-o de atitea ori_ ?(Io', bete-n roate nu ti-oi pune...Pentru asta il ai "alaturi" pe amicul Aleonte Grin...Cum am mai spus, daca-ti iese - te-oi felicita...Desi nu cred sa am ocazia...Pui pariu?!?!)
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34764 : Octombrie 01, 2014, 22:46:57 »

Sa `nebunesc!  Am atipit... pana am dormit de-a binelea. A, aa? Cat e ceasul? A? Ce s-a m intamplat intre timp? Au intrat rusii? Au plecat americanii? A, aaa... e noapte, e chiar noapte afara. Inca e azi, sau deja e maine? Au! O fi trecut TI pe aici si n-am fost sa-l intampin cum se cuvine... Bun vin, slab bautor!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34765 : Octombrie 01, 2014, 23:02:29 »

Mai si ce bine ma simteam! Vinul imi incazise tot corpul si ma visam stand exact asa cum m-a luat flama, intins in fotoliu, cu picioarele pe masuta pc-ului, destins, dar parca incordat, asa, o leuta, pe ici, sau nu, pe colea, pe unde se intampla de obicei, ca parca, parca se gudura, infoia, apleca provocator peste mine o... Aaaa!  Ce cosmar!  E Iulia, prietena lui Sgarciob! Sa nebunesc nu alta! Am trecut brusc de la reverie la cosmar si m-am trezit cu mana pe mouse si cu degetul mic pe scrol (da, scrol, nu altceva). Mai, ce grozavie! Am luat rapid o cana de vin si inca una si inca una... Si acum parca prind sa rationez. Mai, ce sa fie asta? Te pomenesti c-o plati Sbarciog sa-mi boloboroseasca ceva stirba?! Ptiu, ce cosmar! Nici daca ma trezeam cu gelatin de TI pe genunchi nu as fi fost m socat! Poftim, iar imi creste pulsul... Stop! Asa nu se m poate! Stati sa m iau o gura de vin.
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34766 : Octombrie 01, 2014, 23:05:23 »

[size=14t] Scopul SCMD, este acela de a rezolva problemele celor mentionati in comunicat.
  Cat despre revolutionari, SCMD-ul le-a mai tras o data teapa.
  Acum nu mai are cui.
  Revolutionarii sunt pe zi ce trece mai putini si mai bolnavi.
  Noi protestam in fata Guvernului Romaniei iar SCMD, stabilea proteste pentru aceasta luna fara sa ne acorde sprijin.
  Cum bine spune un coleg de-al nostru : " Ma lesi ".   Sa auzim de bine domnilor de la SCMD.
   Suntem alaturi de voi cu sufletul.
   Este randul domniilor voastre sa protestati.

Daca o sa cititi mai "incet" o sa aveti surpriza sa constatati ca nu este vorba numai de ei...ci si de noi !!![/size]
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
« Răspunde #34767 : Octombrie 02, 2014, 08:04:44 »

Guvernul si majoritatea parlamentara au lasat pentru zilele de 6 si 7 octombrie a.c. rezolvarea problemelor Legii pensiilor militare de stat, a Ordonantei pentru revolutionari si a Legii reparatorii pentru grefieri, diplomati, functionari publici etc., ultima prevazuta a fi dezbatuta in Camera Deputatilor fiind Legea pensiilor militare de stat.
Pentru moment insa, in lipsa unei decizii (ordin) de la Guvern, si deputatii au anuntat ca-si suspenda activitatea in zilele de 6 si 7 octombrie a.c.
In aceasta situatie:
La initiativa Asociatiei romanilor din Olanda, membri ai CNSC picheteaza, incepand de astazi, ambasadele occidentale, urmand a depune materiale revendicative si de protest;
Reamintim tuturor membrilor SCMD ca aceasta actiune a fost hotarata si votata in Comitetul Director alSCMD, fiind adusa la cunostinta Guvernului in urma cu o luna.
Nu se vor striga lozinci politice. Nu ne intereseaza alegerile ci dialogul si dreptatea sociala.

Honor et Patria! Vae victis!

PRESEDINTELE SCMD,
Col. (r) dr. Mircea DOGARU
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34768 : Octombrie 02, 2014, 08:10:36 »

In aceasta situatie:

Honor et Patria! Vae victis!

PRESEDINTELE SCMD,
Col. (r) dr. Mircea DOGARU

Parlamentarii nu lucreaza saptamina viitoare,mai rasufla si ei,saracutii.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34769 : Octombrie 02, 2014, 08:17:46 »

Citeste tu mai atent textul legilor. Dar sa scrii Romania cu majuscula pot sa te invat? Uite care este problema mea: sunt convinsa de bunele tale intentii (si eu nu sunt usor de convins in acest sens!), dar lipsa de profesionalism a dus la multe dintre situatiile incurcate iremediabil, grav de tot adica, pe care le au azi revolutionarii. Profesionalism in implicarea lor in reforme, in politica, "leadership", in comunicare, in media, in management, in asistenta sociala, in multe altele... Nu vreau sa fac trimitere la nume. Or, mie imi este egal daca persoanele (i)responsabile sunt suficient de pregatite si nu vor sa-si si dovedeasca in practica pregatirea sau pur si simplu nu sunt suficient de pregatite si nu vor sa recunoasca asta. Dimpotriva, incearca sa para ceea ce nu sunt. Rezultatele dezastruoase sunt la fel de mari.

Referitor la lipsa de profesionalism, cred ca ar fii bine sa intelegi un lucru. Romania va fi scrisa de mine cu litere mari aunci cind se va ridica din genunchi. Pana atunci e mica....mica....
Memorat
Pagini: 1 ... 2316 2317 [2318] 2319 2320 ... 4573
Schimbă forumul: