Main Content:

Pagini: 1 ... 2320 2321 [2322] 2323 2324 ... 4573

ANUNTURI

• Bombo89
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34815 : Octombrie 02, 2014, 23:16:06 »

SLATINA. PROTOCOL SI MEMORANDUM SEMANAT LUNI SAU MARTI CU PSD, VALCOV, PETRESCU SI MIN. MUNCII. JOI PUBLICAT IN M.O. INTRAREA IN PLATA DE LA 1 IAN. 2015 PT. CEI NECONTESTABILI! PROMISIUNI DRAGNEA VS. VALCOV! MULTI PUPINCURISTI LA SLATINA. ATENTIE PROMISIUNI! PT. MINE, POLITICIENI EGAL ZERO. SPER SA MA CONTRAZICA! O SEARA BUNA.
Memorat
« Răspunde #34816 : Octombrie 02, 2014, 23:28:08 »

Nu mor caii cand vor cainii, dle Thunder! Continuam neinduplecati, zi de zi, pt ca si aceasta e o lupta, una lunga, de uzura, care tine toata viata si va sfatuiesc sa faceti la fel si dupa ce nu voi mai fi pe aici. Chiar mi-ai adus aminte ca doream sa-l intreb ceva pe prietenul dumitale din Lugoj.

Florine, vezi cati colegi de ai tai din Brasov au adeverinte de genul asta la dosar. Chestia cu autodenuntul, ... zic eu ca este tardiva, dar na ... cei in cauza ... pot incerca.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
     Pacat ca Mardare ,maine nu se mai duce.......o fi auzit ca....."il aduce " Huh Grin

Dle Burada, dta stiai din data de 16 septembrie, cel putin de la ora 18.34, de mancatoria dintre presii aso din Bucale si BMV si de faptul ca bucalatii pedezdi anulasera autorizatia de protest pt brasoveni. Stiai adica de diversiunea ordinara GG. De aceea, te rog sa ne spui cum, de la cine si, f precis, cand ai aflat? Vrem sa stim tot adevarul, de acea va rog sa luminati partea de adevar pe care o cunoasteti dv.

Mai Thunder, ce Lugojul vostru face Burada "tau"? Nu poate sa dea un raspuns simplu la o intrebare simpla? Am asteptat acea info toata ziua. In alte probleme nu apucau oamenii sa tasteze bine ceva si se si trezeau cu reactia lui. Incepe sa ma faca sa cred ca protejeaza pe cineva.
     BAMBILICI......IMI E INDIFERENT CE "CREZI"....A FOST O INFORMATIE CA TOATE CELE CE LE-AM DAT ,MEREU "ULTERIOR CONFIRMATA ". ACEA "INTOARCERE" NU NUMAI A BRASOVULUI A FOST CAUZATA DE DECIZIA "STRATEGICA " CE A URMAT ...CEA DE COLECTARE DE STAMPILE INDIFERENT DACA REPREZENTAU SAU NU "LEGAL CONSTITUITE ".....PENTRU "MAREA INTOARCERE" A SSPR CU FATA SPRE MAJORITATE SI PROTEJAREA ACESTEIA PRIN VOINTA "POPULARA"A "TUTULOR ".aCTIUNE CE CONRAVINE RADICAL CONDITIILOR DIN HG-UL INVOCAT DE SANDA IN COMUNICATUL DE CHEMARE.lUCRURILE S-AU COMPLICATINSA PRIN AUDIENTELE DEMARATE DE NOI LA AMBASADE CARE AU COINCIS CU NEASTEPTATUL SCANDAL "MICROSOFT". dACA ADAUGI SI ACTIUNEA DECLARAT "APOLITICA "A LUI DOGARU IN ACEIASI ZONA DE INTERES AI O IMAGINE DE ANSAMBLU A HAOSULUI CREAT IN ALIANTA DE GUVERNARE.

INCA CEVA........n  i  c  i  o  d  a  t  a  UN SISTEM PROFUND CORUPT NU A FOST ZGUDUIT SEMNIFICATIV DIN INTERIOR.

DE UNDE VIN INFORMATIILE....DIN IMPLICAREA NU NEAPARAT NUMEROASA SI NU NEAPARAT ZGOMOTOASA.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34817 : Octombrie 03, 2014, 01:27:56 »

Partial adevarat, domnule Burada. Dar din alt motiv am intrat la ora aceasta, respectiv pentru a copia o informatie publicata de Angela Dragan in ‎Fratia Bucurestenilor:

iN ACESTA SEARA, LA PSD S-A CONFIRMAT PLATA SE VA VACE DUPA REVERIFICAREA TUTUROR DOSARELOR. INTREBARE: CARE ESTE BAZA LEGALA.?CRED CA MAI DEGRABA AVEM BAZA LEGALA DE A FORMULA PLANGERI PENTRU ABUZ IN SERVICIU IMPOTRIVA LOR. IN CONDITIILE IN CARE PE LEGEA 341/ 2004 AI INDEPLINIT PROCEDURA LEGALA, S-A PRESCHIMBAT CERTFICATUL, NU A FOST CONTESTAT, NU EXISTA HOTARARE DEFINITIVA DE ANULARE. EXISTA TEMEI DE AI FACE LUI SANDA PLANGERE PENTRU ABUZ IN SERVICIU. MULUMITI CELOR CARE AU SEMNAT PROPTOCOLUL FARA SA STIE CE SEMNEAZA. ADICA PRESEDINTILOR NUMITI PE VIATA. CE BUCURIE PE EI, IAR DESCHID SRL-URILE.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34818 : Octombrie 03, 2014, 01:34:40 »

Va arat cum evolueaza falsul portal al revolutiei facut de doamna Barbu pe Facebook, https://www.facebook.com/groups/portalul.revolutiei, de unde copiez un singur fragment, dar unul edificator.

PORTALUL REVOLUTIEI

In Romania au fost peste270000 de activisti PCR si peste 2 000000 de informatori ai lor.Astazi toti sunt inregimentati in PSD.
Asteptati rasplata de la fostii comunisti?Sunteti naivi!!!
Ei sunt interesati de putere nu de popor.
!n 1989 credeti ca si-au dorit sa cada comunismul?
Tuturor celor inregimentati la vedere sau care va pacalesc credeti ca le pasa de voi ?Concluzia o puteti trage singuri! Ce venituri au ei ce venituri aveti voi?...
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34819 : Octombrie 03, 2014, 02:07:38 »

Ma alatur domnului administrator Gheorghe Iosif si il felicit sincer pe D-l Octavian Bjoza pentru numirea in functia de subsecretar de stat .L-am cunoscut personal in vara aceasta la Sambata de Sus, la sarbatorirea a 50 de ani de la eliberarea detinutilor politici din 1964 si mi-a lasat o buna impresie.Ii doresc sanatate ,putere de munca si sa reuseasca sa faca cat mai multe lucruri bune pentru tovarasii dumnealui de suferinta.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34820 : Octombrie 03, 2014, 09:21:42 »

TI, ma duc sa umplu ulcica. Te astept apoi la un Skandenberg. Te bagi ?!
Se pare ca l-a parasit curajul. Pe el si pe toti membrii MA din BMV!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34821 : Octombrie 03, 2014, 09:23:57 »

Il felicit pe domnul Octavian Bjoza pentru numirea sa in importanta functie!
Il felicit personal si in numele Portalului Revolutiei Romane. Ii doresc sanatate si puterea necesara sa se achite de sarcinile care-i revin de-acum, atat fata de Guvernul Romaniei, cat si fata de fostii camarazi de suferinta. Este unul dintre putinii fosti detinuti prigoniti de regimul comunist care accede la o functie guvernamentala. Este o realizare atat pentru dansul personal, cat si pentru AFDPR, asociatia a carui preseditne este, dar si pentru societatea romaneasca in general.

Salut cu bucurie numirea domnului OCTAV BJOZA în funcţia de Subsecretar de Stat!Felicitări şi bine aţi venit printre noi domnule OCTAV BJOJA!

Ps.Am avut onoarea şi plăcerea să particip la unele şedinţe de lucru,sau la  întruniri colegiale alături de distinsul domn OCTAV BJOJA.Am putut constata că domnul OCTAV BJOJA nu este împotriva revoluţionarilor adevaraţi,in schimb este total împotriva impostorilor,aşa cum de altfel sunt toţi revoluţionarii merituoşi.
Sucuturdean Nicolae.
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #34822 : Octombrie 03, 2014, 09:39:44 »

Partial adevarat, domnule Burada. Dar din alt motiv am intrat la ora aceasta, respectiv pentru a copia o informatie publicata de Angela Dragan in ‎Fratia Bucurestenilor:

iN ACESTA SEARA, LA PSD S-A CONFIRMAT PLATA SE VA VACE DUPA REVERIFICAREA TUTUROR DOSARELOR. INTREBARE: CARE ESTE BAZA LEGALA.?CRED CA MAI DEGRABA AVEM BAZA LEGALA DE A FORMULA PLANGERI PENTRU ABUZ IN SERVICIU IMPOTRIVA LOR. IN CONDITIILE IN CARE PE LEGEA 341/ 2004 AI INDEPLINIT PROCEDURA LEGALA, S-A PRESCHIMBAT CERTFICATUL, NU A FOST CONTESTAT, NU EXISTA HOTARARE DEFINITIVA DE ANULARE. EXISTA TEMEI DE AI FACE LUI SANDA PLANGERE PENTRU ABUZ IN SERVICIU. MULUMITI CELOR CARE AU SEMNAT PROPTOCOLUL FARA SA STIE CE SEMNEAZA. ADICA PRESEDINTILOR NUMITI PE VIATA. CE BUCURIE PE EI, IAR DESCHID SRL-URILE.

Pe acesti presedinti de aso.Ii asteptam sa de-a socoteala!ziua aceea nu este atat de departe
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34823 : Octombrie 03, 2014, 10:03:47 »

... te faci ca nu pricepi si o arzi mereu cu " basisti " si alti cai verzi pe pereti.Care naiba dintre revolutionari e " basist " dupa figura lui Boc cu indemnizatiile Huh

Sa-ti dau exe numai din orasul tau:
- tu, TI!
- seful tau de micro aso, Semi Demi,
- viceseful tau, din acelasi microb local, Boacana,
- ceilalti colegi ai tai (inca vreo doi),
- Surpriza: Mardeala! Noul sef al aso mari din BMV e Scripcarului care e si vp al PDL.
Acu` ce sa spun, m vrei?
(http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.34680)
Motherfuckerilor, azi primiti un raspuns pe masura "meritelor" voastre,
http://www.youtube.com/watch?v=vBNSIQGcHbM.

Credeati ca sunt singurul care ma opun agresiunii mercenarilor piratului? Ei, tastagii cu simbrie, aflati ca suntem m multi si ca nu trebuie sa fi neaparat mercenar ca sa ai o buna colaborare. Am primit o dinamita pt MA din BMV (Micro Aso), care demo ca esti un prefacut care nu vrea sa recunoasca ceea ce e evident pt toata lumea: BASISMUL VOSTRU, basistilor!

Mmute inteligente, care folo forta omului putere pt a se plimba prin jungla umana!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34824 : Octombrie 03, 2014, 10:36:21 »

Il felicit pe domnul Octavian Bjoza pentru numirea sa in importanta functie!
Il felicit personal si in numele Portalului Revolutiei Romane. Ii doresc sanatate si puterea necesara sa se achite de sarcinile care-i revin de-acum, atat fata de Guvernul Romaniei, cat si fata de fostii camarazi de suferinta. Este unul dintre putinii fosti detinuti prigoniti de regimul comunist care accede la o functie guvernamentala. Este o realizare atat pentru dansul personal, cat si pentru AFDPR, asociatia a carui preseditne este, dar si pentru societatea romaneasca in general.

Salut cu bucurie numirea domnului OCTAV BJOZA în funcţia de Subsecretar de Stat!Felicitări şi bine aţi venit printre noi domnule OCTAV BJOJA!

Ps.Am avut onoarea şi plăcerea să particip la unele şedinţe de lucru,sau la  întruniri colegiale alături de distinsul domn OCTAV BJOJA.Am putut constata că domnul OCTAV BJOJA nu este împotriva revoluţionarilor adevaraţi,in schimb este total împotriva impostorilor,aşa cum de altfel sunt toţi revoluţionarii merituoşi.
Sucuturdean Nicolae.

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA

COMUNICAT

Luând în considerare faptul ca fostii luptători anticomuniști au începând de ieri un subsecretar de stat, și sunt reprezentați instituțional, considerăm absolut necesar ca toți foștii deținuți politici să fie verificați din punct de vedere al CNSAS, în același mod în care sunt verificați și revoluționarii. Deasemenea cerem ca celor care li se descoperă calitate de colaborator sau angajat al fostei Securități să le fie retrase titlurile pe care le dețin. în mod firesc, principiul simetriei și al non discriminării trebuie să funcționeze într/un stat de drept.
Alex Oprea
presedinte
Memorat
« Răspunde #34825 : Octombrie 03, 2014, 10:48:56 »

Dupa parerea dumitale domnule Alex cine crezi ca te va baga in seama sa verifice si dosarele detinutilor politici cind pe noi nu ne mai baga in seama nimeni de atita amar de timp?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34826 : Octombrie 03, 2014, 10:56:51 »

E atat de basista conducerea Micro Aso 21 a fostilor pedelizdi, actuali PMP-isti din BMV, incat liderii ei au dat in boala lui Calache! Nu exagerez cu nimic si pt a demo ca am dreptate va ofer o foto edificatoare, pt ca, nu-i asa, o imagine face cat o mie de cuvinte! Poza surprinde un moment din vacanta liderilor celebrei aso 21BMV, infintata la initiativa lui Ma-lesi si Cost-in. Presul Semi Demi si vicepresul Boacana, isi fac si vacantele impreuna (or fi sponsorizate de pirat?), nemaiputand unul de dragul celuilalt, pt ca, nu-i asa, cei cu nasul in suflet se simt bine numai impreuna. Iata-i intr-un moment de relaxare, la o masa, cu tabla intoarsa, ca sa para ca joaca sah, nu table (baieti de baieti, inteligenti, nu tablagii), intr-un cadru natural, luminos, cu tigari si bautura la dispo, adica exact cum ii place Basexului sa trandaveasca.

Dar cel m spectaculos aspect il da costumatia, hainele purtate. Presul si Vicepresul isi petrec timpul liber in travesti!
Amandoi au incercat sa imprumute ceva din aerul marinerului traficant de blugi, ajuns pres de stat si mosier in Ro!
De la stg la dr, vicepresul Boacan, travestit in pirat (carpa pe cap) si Presul Semi Demi, travestit in cpt de marina!

In variante dif, travestiti in pirat si cpt de marina, amadoi il imita pe securila piratila, gubernatorul din Cotrocea!
Iata raspunsul pt diversiunea ta "... te faci ca nu pricepi si o arzi mereu cu " basisti " si alti cai verzi pe pereti.
Care naiba dintre revolutionari e " basist" dupa figura lui Boc cu indemnizatiile Huh
"

Tcmai ti-am aratat cai verzi pe pereti si doi basisti celebri!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34827 : Octombrie 03, 2014, 10:58:31 »

Trebuie sa reiau postarea pt a face o corectura, scz!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34828 : Octombrie 03, 2014, 11:00:25 »

E atat de basista conducerea Micro Aso 21 a fostilor pedelizdi, actuali PMP-isti din BMV, incat liderii ei au dat in boala lui Calache! Nu exagerez cu nimic si pt a demo ca am dreptate va ofer o foto edificatoare, pt ca, nu-i asa, o imagine face cat o mie de cuvinte! Poza surprinde un moment din vacanta liderilor celebrei aso 21BMV, infintata la initiativa lui Ma-lesi si Cost-in. Presul Semi Demi si vicepresul Boacana, isi fac si vacantele impreuna (or fi sponsorizate de pirat?), nemaiputand unul de dragul celuilalt, pt ca, nu-i asa, cei cu nasul in suflet se simt bine numai impreuna. Iata-i intr-un moment de relaxare, la o masa, cu tabla intoarsa, ca sa para ca joaca sah, nu table (baieti de baieti, inteligenti, nu tablagii), intr-un cadru natural, luminos, cu tigari si bautura la dispo, adica exact cum ii place Basexului sa trandaveasca.

Dar cel m spectaculos aspect il da costumatia, hainele purtate. Presul si Vicepresul isi petrec timpul liber in travesti!
Amandoi au incercat sa imprumute ceva din aerul marinerului traficant de blugi, ajuns pres de stat si mosier in Ro!
De la stg la dr, vicepresul Boacan, travestit in pirat (carpa pe cap) si Presul Semi Demi, travestit in cpt de marina!

In variante dif, travestiti in pirat si cpt de marina, amadoi il imita pe securila piratila, gubernatorul din Cotrocea!
Iata raspunsul pt diversiunea ta "... te faci ca nu pricepi si o arzi mereu cu " basisti " si alti cai verzi pe pereti.
Care naiba dintre revolutionari e " basist" dupa figura lui Boc cu indemnizatiile Huh
"

Tocmai ti-am aratat cai verzi pe pereti
                            si doi basisti celebri!
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34829 : Octombrie 03, 2014, 11:45:22 »

"

Tocmai ti-am aratat cai verzi pe pereti
                            si doi basisti celebri!

Ești răutăcios, Bambilici...
  Eu văd cu totul altceva în poză. Cel travestit în pirat este de fapt Bluto, iar “marinelul” este Popey, the sailor man… După o luptă indecisă pe bază de spanac și mult wiskey pentru cucerirea prințesei Olive, ei s-au așezat la masă pentru a da cu zarul, să vadă cine i-o trage lui Olive.
   Ai dreptate că au pus tabla de șah doar pentru imagine…De fapt ei nici de table nu aveau nevoie (trebuie oarece logică și la jocul de table), ei aveau nevoie doar de zaruri, pentru scopul arătat mai sus…Tot pentru imagine, au băgat lada de wiskey sub masă, să nu se vadă și au scos sticla cu Pepsi și berea fără alcool și le-au pus pe masă…
   Dacă până acum s-a stabilit că piratul (Bluto) este Boacănă și marinarul (Popeye, the sailor man) este Semi Demi, cine să fie oare frumoasa Olive, care așteaptă nerăbdătoare (ori în casă, ori sub masă) să i-o tragă ori unul, ori celălalt.
   Țin’ ță fie, țin’ ță fie? Dacă cineva vrea să ne zică că nu este vorba despre TI (Hafloman, Flaimuc, Florin-anulrevoluției) îl așteptăm cu probe pe acest topic.
Memorat

Doamne ajută!
Pagini: 1 ... 2320 2321 [2322] 2323 2324 ... 4573
Schimbă forumul: