Main Content:

Pagini: 1 ... 2339 2340 [2341] 2342 2343 ... 4573

ANUNTURI

• Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35100 : Octombrie 17, 2014, 16:26:02 »

.............SPERAM CA PENTRU LINISTEA NOASTRA ...DOMNUL GHEORGHE IOSIF VA FACE CAT MAI CURAND POSIBILA VIZUALIZAREA INREGISTRARII PE CARE A FACUT-0 AZI LA sIBIU LA INTALNIREA CU ADRIAN SANDA. cONTINUTUL VA REDA IN OPINIA MEA CERTITUDINEA REALIZARII INTEGRALE A SPERANTELOR NOASTRA INCEPAND CU DECEMBRIE 2014- IANUARIE 2015. CONCLUZIILE LE PUTETI TRAGE SINGURI ,NEINFLUENTATI DE INTERPRETARI MAI MULT SAU MAI PUTIN INTERESATE.
anunţul este important şi merită postat cu nişte caractere mai mari ( ŞI pentru "chiorii" ca mine  Smiley )

Domnule Iosif, aşteptăm cu interes maxim

DOMNULE ALEX 63.. NU VA APARE NICI O FILMARE DE LA SIBIU PENTRU CA ESTE SECRETA,LA FEL CA  " MEMORANDUMUL"
CE SA MAI SPUNEM DE CONCLKUZIILE COMISIEI INSTITUITA PRIN ORDIN,IN LUNA AUGUST DESPRE CARE " A UITAT SA FACA NORBIRE LA SEDINTA COLEGIULUI REVOLUTIONARILOR DIN 23 SEPTEMBRIE 2014....

"O MINA SPALA PE ALTA SI SAPUNUL,CHIAR SI OCHII!"

ASTEPTAM SCRISOAREA SECRETARULUI DE STAT ADRESATA MINISTERULUI MUNCII SI MINISTERULUI DE FINANTE  PRIN CARE SA PREZINTE SOLICITAREA DE RELUARE A PLATILOR LA LEGEA BUGETULUI PTR 2015..

SUNT CURIOS SA VAD CE VA PREZENTA SECRETARUL DE STAT LA ACEST PUNCT DE INTERES COMUN PENTRU REVOLUTIONARI...
AMENDAMENTUL LA LEGEA BUGETULUI SI MEMORANDUMUL..

FARA O IESIRE IN STRADA INTR-O "ADUNARE PUBLICA REVENDICATIVA,ACUM," NU SE VA REZOLVA ABSOLUT NIMIC...

din info pe care le am PÂNĂ LA ACEASTĂ ORĂ filmarea va fi postată de dl Iosif. Când ? .... asta nu se ştie. Eu sper că va fi CÂT MAI CURÂND. Probabil că dl. admin nu a avut timp, poate nici nu a ajuns la bv ( s-a mai întâmplat şi în trecut ), poate sunt necesare ceva "ajustări" .... cine poate şti. EU AŞTEPT ( împreună cu destul de mulţi colegi care nu au "emoţii" vis--a-vis de legalitatea calităţii lor ) Cool Cool
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35101 : Octombrie 17, 2014, 16:30:32 »

VAD  cum   teparul   MISU   HOTU    orbulescu   zis PRINTUL  NEGRU  copil  nascut   din....  FLORI  ,mai   precis  din  spini  , nascut    in   vreo  cocina   unde   la   facut   MAMA   lui  care   era ;  REGINA  ; cartierului  pe   vremuri   si   ce  BOSCHETAR     ia   fost   tata    nu se    stie   . acum    acest   VIERME     continua  traditia    FAMILIEI  LUI   este   o  CURVA   si  o zdreanta  acest    trantor   hot  de  meserie  a  venit   mai  tarziu   la  revolutie   cu  scopul   de  a  FURA  din   magazine .acest   Jegos    MIZERABIL   stiu   revolutionari    din RESITA    , era  un  fel  de  sluga     LACHEU   la   mine   .din    cauza  ca   insela   OAMENI  si  dadea  tepe  EU    LAM  DAT   AFARA   DIN    ASOCIATIE..... .acum  impreuna  cu  oprea   PRES  se leaga  si vorbeste  urat  de  deportati.....detinuti  politici  probabil   ii plateste   cineva   asa   cum   au   fost  platiti   la  mitinguri   in trecut  si   probabil   doresc   ca  noi revolutionari    sa  ne  certam   cu  frati  nostri  detinuti  politici   pentru    a  provoca     vreun   SCANDAL .. . isi    permite   jigodia   sa  vorbeasca   urat   si  de  revolutionari  din  RESITA  .NU vad  o  CURVA  si   o  ZDREANTA  MAI  MARE  ca    JIGODIA care   sa    NASCUT  DIN   ASA  CEVA     si    acum     batal   dumnezeu    ARDAL    FOCUL   IADULUI      MINTE   si  inseala    oameni   in orasul   RESITA   si   in tara  ii  minte  ca le face   CERTIFICATE    DE   LUPTATOR  a iselat  oameni    care  sunt  saraci   si  care  au   facut  imprumut   pentru    ai   da  jigodiei    DUTE   DRACULUI   ZDREANTA    CURVA    CAUTATI    TATAL  JIGODIE  DUTE  LA  MUNCA   IN MORTI  MATI 

S-AR PUTEA SA TE TRIMT PE TINE Alexa sa imi cauti tatal. Vezi ca e in cimitir dobitocule! Tocmai voiam sa te las in pace ca esti lovit de Dumnezeu, dar vad ca ai treaba cu tata. Nu uita ca ai facut gresala vietii tale! nu iti voi arunca chiftele cu prastia, nici eu si nici nevasta-ta.....
Memorat
« Răspunde #35102 : Octombrie 17, 2014, 16:38:29 »

"Reiterăm tuturor revoluționarilor că în data de 23.09.2014 s-a încheiat un Protocol între Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989, legal reprezentat de Adrian Sanda, în calitate de Secretar de Stat și Asociațiile de revoluționari întrunite în urma convocării Colegiului Revoluționarilor.
Conform Protocolului, Secretarul de Stat a fost împuternicit să încheie un Memorandum cu Primul Ministru, pentru punerea în aplicare a prevederilor acestuia. Totodată, se specifică: ”părțile semnatare ale prezentului protocol se obligă să colaboreze în vederea atingerii obiectivului propus și a realizării prevederilor convenite”.
Până la data de 03.10.2014 s-a redactat, s-a înaintat spre avizare și a fost avizat Memorandumul de către ministrii al căror aviz se impunea."

În ședința de Guvern din data de 07.10.2014  a fost aprobat Memorandumul privind alocarea fondurilor necesare la bugetul de stat, pentru anul 2015, în vederea reluării plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr.341/2004 și măsuri referitoare la situația beneficiarilor Legii 341/2004.
   Memorandumul a fost încheiat ținând cont de voința exprimată în Protocolul din data de 23.09.2014, anexat,  încheiat între Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 și Asociaţiile şi Organizaţiile de Revoluţionari prezente la întrunirea Colegiului Consultativ al Revoluţionarilor.

............................................

Cu privire la clarificarea nepublicării Memorandumului privind alocarea fondurilor necesare la bugetul de stat, pentru anul 2015, în vederea reluării plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr.341/2004 și măsuri referitoare la situația beneficiarilor Legii 341/2004, în Monitorul Oficial, vă aducem la cunoştinţă prevederile HOTĂRÂRII nr. 561 din 10 mai 2009 pentru aprobarea Regulamentului privind procedurile, la nivelul Guvernului, pentru elaborarea, avizarea şi prezentarea proiectelor de documente de politici publice, a proiectelor de acte normative, precum şi a altor documente, în vederea adoptării/aprobării.
EMITENT:     GUVERNUL
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL nr. 319 din 14 mai 2009
Data intrării în vigoare : 14 mai 2009
Forma actualizata valabilă la data de : 16 octombrie 2014
"…………………………………………………
ART. 10
    (3) Memorandumul este un act intern al Guvernului, care nu se publică în Monitorul Oficial al României."

Obiectivele propuseprin Memorandumul care "nu se publica in Monitorul Oficial:

"""Conform obiectivelor pe care Secretarul de Stat și le-a propus la preluarea mandatului, cu privire la recâștigarea demnității odată cu împlinirea unui sfert de secol de la Revoluţia din Decembrie 1989, respectarea principiului recunoștinței Statului român față de meritele persoanelor care au contribuit la victoria Revoluției Române din Decembrie 1989 și clarificarea situației privind dosarele și certificatele  beneficiarilor Legii 341/2004, la nivelul Secretariatului de Stat s-au dispus următoarele măsuri:
1.Inventarierea mătcilor, inclusiv a celor ce s-au aflat în atenția DNA.
2.Inventarierea de facto a dosarelor din arhiva instituției, ce aparțin beneficiarilor Legii 341/2004.
3.Coroborarea datelor privind situațiile deținute de instituție, listele transmise la Președenție pentru avizare, listele transmise CPRD, listele înaintate la Imprimeria Națională, situația adeverințelor aflate la Casele de Pensii, Evidența Populației, evidențele deținute de penitenciare, precum și cele publicate în Monitoarele Oficiale.
4.Identificarea persoanelor care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține certificate ce atestă calitatea pe care o dețin.
Începând cu data de 10.09.2014 s-a demarat procedura privind persoanele identificate, care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține noul tip de certificat, conform prevederilor legale.
5.Continuarea monitorizării pentru punerea în aplicare a deciziilor CNSAS.
6.Intensificarea demersurilor și sprijinirea organelor abilitate în cele peste 1900 de cazuri penale aflate în curs de cercetare la nivel naţional.

Documente in atas.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35103 : Octombrie 17, 2014, 16:51:11 »

ORBULESCU   MIHAI  sau    OPREA   ALEX  NICULAE   MIRCEA  ,nu  reprezinta   si  nu au  reprezentat   vreodata   revolutionari   din  CARAS-SEVERIN   . ATENTIE      la   TEPARI   atentie    oameni    buni  nu  dati   nimic   teparilor  nu  va  mai  lasati  INSELATI  de  acesti   EXCROCI   .ATENTIE   TREBUIE sa  stiti ca  comisia SSPR -GUVERN    pentru   certificate  de  LUPTATORi  nu     mai  PRIMESTE   dosare  si   certificate  nu  se  mai   FAC   nu  va  lasati   INSELATI   nu dati  nimic   acestor  HOTI  ; orbulescu   mihai    sau   oprea  mircea  nicolae  ALEX  PRES   care  se  dau  LIDERI  si  sefi  la  revolutionari  .ACESTI  SMECHERI  nu  sunt  nimic  nu au  nici  o functie   la  GUVERN   sau  in  uniunea  REVOLUTIONARILOR   .ASOCIATIA   LOR  este   un   ONG  care  nu  are  nici  o legatura  cu  asociatile  recunoscute    de  guvern   in   vederea  legilor   pentru     certificate    de   revolutionar   ORICINE   poate sa infiiteze    o  firma  o  fundatie  sau  miscare  ca  a lor  .asociatile   recunoscute   sunt  pe  saitul   guvernului....   sspr. ro gov  firmele  lor   oprea   si   orbulescu    nu  sunt   recunoscute si  nu  au  facut  parte  din  comisi   ,iar  ZDREANTA  de orbulescu   nu  a fost  si  nu     este  in nici o comisie   poate in  comisia    teparilor   mincinosi  
Memorat
« Răspunde #35104 : Octombrie 17, 2014, 16:53:03 »

DESPRE  SPAGA IN POLITICA SI INDEMNIZATIILE NOASTRE FURAte de govern.

http://www.youtube.com/watch?v=70xhlbktyT4
Memorat
« Răspunde #35105 : Octombrie 17, 2014, 16:57:16 »

ORBULESCU   MIHAI  sau    OPREA   ALEX  NICULAE   MIRCEA  ,nu  reprezinta   si  nu au  reprezentat   vreodata   revolutionari   din  CARAS-SEVERIN   . ATENTIE      la   TEPARI   atentie    oameni    buni  nu  dati   nimic   teparilor  nu  va  mai  lasati  INSELATI  de  acesti   EXCROCI   .ATENTIE   TREBUIE sa  stiti ca  comisia SSPR -GUVERN    pentru   certificate  de  LUPTATORi  nu     mai  PRIMESTE   dosare  si   certificate  nu  se  mai   FAC   nu  va  lasati   INSELATI   nu dati  nimic   acestor  HOTI  ; orbulescu   mihai    sau   oprea  mircea  nicolae  ALEX  PRES   care  se  dau  LIDERI  si  sefi  la  revolutionari  .ACESTI  SMECHERI  nu  sunt  nimic  nu au  nici  o functie   la  GUVERN   sau  in  uniunea  REVOLUTIONARILOR   .ASOCIATIA   LOR  este   un   ONG  care  nu  are  nici  o legatura  cu  asociatile  recunoscute    de  guvern   in   vederea  legilor   pentru     certificate    de   revolutionar   ORICINE   poate sa infiiteze    o  firma  o  fundatie  sau  miscare  ca  a lor  .asociatile   recunoscute   sunt  pe  saitul   guvernului....   sspr. ro gov  firmele  lor   oprea   si   orbulescu    nu  sunt   recunoscute si  nu  au  facut  parte  din  comisi   ,iar  ZDREANTA  de orbulescu   nu  a fost  si  nu     este  in nici o comisie   poate in  comisia    teparilor   mincinosi  

comisia de la sspr?Huh
PRIMESTE DOSARE SAU MAI BINE SPUS SE CAUTA 2886 DE DOSARE!!!
CITITI ORDINUL SS SANDA DE INFIINTARE A COMISIEI..

FRATILOR: AU SUBSTITUIT 2886 DE DOSARE!
VEZI "DOVADA IN ATAS!"

SE IMPUN CLARIFICARI DIN PARTEA SECRETARULUI DE STAT SI/SAU DNA!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35106 : Octombrie 17, 2014, 16:58:53 »

pai tocmai ca tu ceri bani de la facaturile tale. tu ai fabricat revolutionari. asa reiese din dosarul penal pe care il ai la DNA. Daca ai ceva despre mine, te rog fa mi plingere penala. eu ti-am facut.....si au iesit multe la iveala. PUSCARIA TE MANINCA MINCINOS ORDINAR. TU NU AI DREPTUL SA IMI TRECI NICVI PRIN FATA, MAI ESCROCULE. MAI HOT DE REVOLUTIE. RESITENII TE URASC TOTAL.....STIU SI CE MANINCI MA LA MASA.....STII BINE CA ESTI PENAL. DACA NU STII ASTA SI CHIAR CREZI CE SPUI INSEAMNA CA ESTI IDIOT SI.....TULBURAT LA CAP
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35107 : Octombrie 17, 2014, 17:00:36 »

pai tocmai ca tu ceri bani de la facaturile tale. tu ai fabricat revolutionari. asa reiese din dosarul penal pe care il ai la DNA. Daca ai ceva despre mine, te rog fa mi plingere penala. eu ti-am facut.....si au iesit multe la iveala. PUSCARIA TE MANINCA MINCINOS ORDINAR. TU NU AI DREPTUL SA IMI TRECI NICVI PRIN FATA, MAI ESCROCULE. MAI HOT DE REVOLUTIE. RESITENII TE URASC TOTAL.....STIU SI CE MANINCI MA LA MASA.....STII BINE CA ESTI PENAL. DACA NU STII ASTA SI CHIAR CREZI CE SPUI INSEAMNA CA ESTI IDIOT SI.....TULBURAT LA CAP
[/quote

mai bine! spune ce adrese au primit facaturile tale de la SSPR. Aia vor sari pe tine ca le-ai luat bani sa ii faci revolutionari.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35108 : Octombrie 17, 2014, 17:13:50 »

ORBULESCULE   JIGODIA    DRACULUI   MINTI  IN   MORTI   MATI  CA  DE  OBICEI   .  TU   ZDREANTA  IN  CERTIFICATUL  TAU  DE  NASTERE      AI  LA  TATA     -   LINIE   IN BI  IARASI    AI    -  LINIE   TU  NUMAI   LA    MAMA   AI   NUMELE   EI    LA    TATA   ----LINIE      ...ADICA  AI   NUME    NUMAI  LA  REGINA  CARTERULUI . TU  JAVRA   MINTI  CA  AI  STUDI  SUPERIOARE   ....UNIVERSITATE  EFTIMIE  MURGU   POATE  IN   VISE    AI  UNIVERSITATE   TU MINTI  CA AI  AVUT  TATA  DIZIDENT    CARE   A LUPTAT    CONTRA  REGIMULUI    TU  HABAR  NAI   CU CINE   TEA  FACUT  MATA   NEAM   DE CURVA   SI  PESTE   CE  ESTI   TU  MINTI   TOT  TIMPUL   TIE  JIGODIE   ITI  LIPSEC  COARNELE  PENTRUCA TU ESTI  RAUL  CINE  STIE  CE  PESTE  O FI  TATAL  TAU   PENTRUCA  TU  JIGODIE  MARS   DRACULUI    DUTE   DRACU  SI  ARATA   BI  SAU   CI  SAU   CERTIFICATUL DE   NASTERE  SAU  DE  LUPTATOR    DAR  NU  ESTE   NEVOIE   PENTRUCA  ESTI  IN   MONITOR   TOT  CU  TATA - LINIE  ,NU  MINTI   JIGODIE  NU  FI   CA  CEAUSESCU  CU    ...FALSURI 
Memorat
« Răspunde #35109 : Octombrie 17, 2014, 17:26:54 »

.............SPERAM CA PENTRU LINISTEA NOASTRA ...DOMNUL GHEORGHE IOSIF VA FACE CAT MAI CURAND POSIBILA VIZUALIZAREA INREGISTRARII PE CARE A FACUT-0 AZI LA sIBIU LA INTALNIREA CU ADRIAN SANDA. cONTINUTUL VA REDA IN OPINIA MEA CERTITUDINEA REALIZARII INTEGRALE A SPERANTELOR NOASTRA INCEPAND CU DECEMBRIE 2014- IANUARIE 2015. CONCLUZIILE LE PUTETI TRAGE SINGURI ,NEINFLUENTATI DE INTERPRETARI MAI MULT SAU MAI PUTIN INTERESATE.
anunţul este important şi merită postat cu nişte caractere mai mari ( ŞI pentru "chiorii" ca mine  Smiley )

Domnule Iosif, aşteptăm cu interes maxim

DOMNULE ALEX 63.. NU VA APARE NICI O FILMARE DE LA SIBIU PENTRU CA ESTE SECRETA,LA FEL CA  " MEMORANDUMUL"
CE SA MAI SPUNEM DE CONCLKUZIILE COMISIEI INSTITUITA PRIN ORDIN,IN LUNA AUGUST DESPRE CARE " A UITAT SA FACA NORBIRE LA SEDINTA COLEGIULUI REVOLUTIONARILOR DIN 23 SEPTEMBRIE 2014....

"O MINA SPALA PE ALTA SI SAPUNUL,CHIAR SI OCHII!"

ASTEPTAM SCRISOAREA SECRETARULUI DE STAT ADRESATA MINISTERULUI MUNCII SI MINISTERULUI DE FINANTE  PRIN CARE SA PREZINTE SOLICITAREA DE RELUARE A PLATILOR LA LEGEA BUGETULUI PTR 2015..

SUNT CURIOS SA VAD CE VA PREZENTA SECRETARUL DE STAT LA ACEST PUNCT DE INTERES COMUN PENTRU REVOLUTIONARI...
AMENDAMENTUL LA LEGEA BUGETULUI SI MEMORANDUMUL..

FARA O IESIRE IN STRADA INTR-O "ADUNARE PUBLICA REVENDICATIVA,ACUM," NU SE VA REZOLVA ABSOLUT NIMIC...

din info pe care le am PÂNĂ LA ACEASTĂ ORĂ filmarea va fi postată de dl Iosif. Când ? .... asta nu se ştie. Eu sper că va fi CÂT MAI CURÂND. Probabil că dl. admin nu a avut timp, poate nici nu a ajuns la bv ( s-a mai întâmplat şi în trecut ), poate sunt necesare ceva "ajustări" .... cine poate şti. EU AŞTEPT ( împreună cu destul de mulţi colegi care nu au "emoţii" vis--a-vis de legalitatea calităţii lor ) Cool Cool

Imi cer scuze pentru intarzierea postarii inregistrarilor de la Sibiu. Azi am descoperit ca am avut un atac pe PC si ca nu mai sunt functionale o serie de programe. Remedierea va dura. Indata ce voi avea facilitatile necesare functionale, voi posta primele fragmente. Cred ca am mai spus ca formatul in care inregistreaza videocamera necesita convertirea inregistrarilor intr-unul dintre formatele acceptate de YouTube. Deocamdata nu pot sa fac nimic, imi pare rau.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35110 : Octombrie 17, 2014, 17:44:13 »

OPREA   mascariciule   dute  in  morti  mati   la  SIBIU  la  mata  acasa   ca  te cauta    ca   ai    furat      acolo   si   la  oradea   si  ... , tu  jigodie   pe invers  ce esti   dute  dracu  LA SIBIU ca  tu  nu esti REVOLUTIONAR   din  RESITA   tu ESTI un     cirip    din  SIBIU   homo  jalnic    javra si mascarici   ce   esti    te crezi   vreun lider   esti   mascarici  si mincinos  vermele   dracului  tu  mai   reclamat  pe  mine  jigodie   TU   ITI   FACI   MESERIA   DE  CORESPONDENT   DE INFORMATI ....   CIRIP    SUP   ACOPERIRE       ...ZIARIST   FALS     IN MORTI   ma   doare   in  cot  de  tine  tu    nu ai   ce  sa-mi   faci  JIGODIE  desi    AI  INCERCAT  SA MA SANTAJEZI  dar  nu  ai  cu  ce   EU nu  am  STUDI  SUPERIOARE  nu  dau   TEPE  sunt  un  OM OBISNUIT  .  CU mine   in  echipa    TU  nu  vei  fi  NICIODATA   CIUDATULE  .AR   TREBUI   SA ITI  SCHIMBI    SEXUL   mai      FEMEIE  ce esti   MAI   DUTE  DRACU    TEPARULE  CIRIPITOR  
Memorat
« Răspunde #35111 : Octombrie 17, 2014, 18:25:01 »

ORBULESCULE   JIGODIA    DRACULUI   MINTI  IN   MORTI   MATI  CA  DE  OBICEI   .  TU   ZDREANTA  IN  CERTIFICATUL  TAU  DE  NASTERE      AI  LA  TATA     -   LINIE   IN BI  IARASI    AI    -  LINIE   TU  NUMAI   LA    MAMA   AI   NUMELE   EI    LA    TATA   ----LINIE      ...ADICA  AI   NUME    NUMAI  LA  REGINA  CARTERULUI . TU  JAVRA   MINTI  CA  AI  STUDI  SUPERIOARE   ....UNIVERSITATE  EFTIMIE  MURGU   POATE  IN   VISE    AI  UNIVERSITATE   TU MINTI  CA AI  AVUT  TATA  DIZIDENT    CARE   A LUPTAT    CONTRA  REGIMULUI    TU  HABAR  NAI   CU CINE   TEA  FACUT  MATA   NEAM   DE CURVA   SI  PESTE   CE  ESTI   TU  MINTI   TOT  TIMPUL   TIE  JIGODIE   ITI  LIPSEC  COARNELE  PENTRUCA TU ESTI  RAUL  CINE  STIE  CE  PESTE  O FI  TATAL  TAU   PENTRUCA  TU  JIGODIE  MARS   DRACULUI    DUTE   DRACU  SI  ARATA   BI  SAU   CI  SAU   CERTIFICATUL DE   NASTERE  SAU  DE  LUPTATOR    DAR  NU  ESTE   NEVOIE   PENTRUCA  ESTI  IN   MONITOR   TOT  CU  TATA - LINIE  ,NU  MINTI   JIGODIE  NU  FI   CA  CEAUSESCU  CU    ...FALSURI 

.............................

10565   LRM-O   00078   ORBULESCU   ADAM           ADAM   ANA           ORŞOVA   28   05   1965
10566   LRM-O   00036   ORBULESCU   MIHAI           NATURAL   VALERIA           REŞIŢA   31   05   1967
10567   LRM-O   00132   ORBULESCU   MIHAI VALERIU   PETRU   VERONICA   REŞIŢA   08   12   1968

.............................
         @ "Willy"
         In MONITORUL OFICIAL AL ROMANIEI NR. 467 BIS DE MIERCURI, 7 IULIE 2010, apar trei persoane cu numele ORBULESCU.
       Datele de identificare ale fiecaruia contin atit numele mamei cit si al tatalui.
       La care dintre cei trei va referiti?

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35112 : Octombrie 17, 2014, 19:15:36 »

Willy te credeam cu ceva mai multa minte dar vad ca te comporti ca un copil caruia i-sa luat prajitura din fata.Crezi ca daca te iei de parintii si  neamurile cuiva ajungi la vre-un rezultat?nu ,nu ajungi,ba mai mult tot tu te faci de ocara.
Daca Misu reprezinta pe cineva si pe cati reprezinta n-o poti spune nici tu (care dupa cum se vede esti impotriva acestuia) si nici el (care trebuie sa tina piept afirmatiilor ta-le).Eu zic sa lasi pe altii sa tipe daca au de ce tipa si daca se simt tradati de acesta.
Ori cum pana acum dupa cum se vede Misu are mai multa credibilitate decat tine pe cand impotriva ta sunt multi oameni.Eu zic ca pana se vor lamurii lucrurile intr-un fel sau altul pe viitor sa postezi ceea ce ne poate interesa pe toti si nu mai posta tot felul de mizerii si injurii.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35113 : Octombrie 17, 2014, 19:32:31 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA

COMUNICAT
referitor la intilnirea cu SS ADRIAN SANDA de la Sibiu, din data de 16 oct 2014

Urmare a intilnirii de la SIBIU a unui grup de revolutionari si reprezentanti ai acestora cu dl Adrian Sanda, secretar de stat al autoritatii in materie de revolutionari facem urmatoarele precizari-concluzii

1. Memorandumul incheiat in baza protocolului din luna octombrie de la sediul SSRM existasi este semnat de catre toti ministrii guvernului si avizat de catre Premierul Romaniei.
2. Motivele pentru care acest memorandum nu este facut public tin de o Hotarire de Guvern din 2009 care reglementeaza regimul memorandumurilor incheiate in cadrul guvernului. Un astfel de act nu produce NICI UN EFECT JURIDIC ci sta la baza elaborarii unor acte normative care in mod obligatoriu sunt publice si produc efecte juridice.
3. Continutul memorandumului nu este interesant atita timp cit acesta nu produce efecte, insa va fi interesant de studiat ACTUL NORMATIV ce are ca izvor acest memorandum.
4. Despre aparitia acestui ACT JURIDIC nu s-a putut preciza nimic concret de catre secretarul de stat, ceea ce NU ofera nici un fel de garantie referitoare la intrarea in plata a revolutionarilor.

IN CONCLUZIE
1. MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA, asa cum am precizat si in discutia cu Secretarul de Stat, considera ca unica solutie legala si demna de sustinut PUNEREA DEINDATA IN PLATA A REVOLUTIONARILOR, si iesirea din impasul juridic conform caruia guvernul aplica prezumtia relei credințe si a vinovăției, SITUAȚIE INDEZIRABILA SI DE NEACCEPTAT ÎNTR-UN STAT DE DREPT, IAR ORICE SUSȚINERE A ALTUI DEMERS ÎN AFARA DE ACESTA NE-AR FACE COMPLICI LA ABUZURILE GUVERNULUI ROMÂNIEI si ar aduce atingere tocmai idealului suprem pe care l-a avut REVOLUȚIA ROMANA DIN 1989, anume acela al instaurării statului de drept ( conf PROCLAMAȚIEI DE LA TIMIȘOARA, care este parte integranta a Statutului Nostru).

2. Pina la punerea în plata a revoluționarilor MIȘCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA NU POATE susține nici un fel de demers al autorităților. Orice demers, chiar lăudabil si de bun augur nu poate fi făcut sau susținut înainte de punerea în plata in conformitate cu Legea nr 341.

3. MCRC considera ca până la punerea in drepturi a revoluționarilor, orice alt demers are scopul liniștirii spiritelor si are scop electoral. Noi nu putem sta liniștiți sau vota un om sau o formațiune politica ce continua sa aduca GRAVE ATINGERI statului de drept si normalității, indiferent de culoarea sa politica.

4. Pentru revoluționarii din MCRC, nu exista nici o diferență intre guvernele BOC și Ponta, astfel ca ne menținem distanta si opoziția fata de TOATE  partidele politice din ROMÂNIA ȘI VOM SPRIJINI SAU ORGANIZA ORICE ESTE LEGAL ÎMPOTRIVA ACESTORA.

5. Apreciem eforturile persoanei fizice ADRIAN SANDA , însă nu putem accepta ca in prezent atit domnia sa cit si guvernul pe care il reprezinta continua sa opereze in mod discriminatoriu si ilegal cu noțiuni fundamentale de drept, motiv pentru care nu acordam nici un fel de sprijin NICI UNUI GUVERN atâta timp cit situația aceasta se menține. Daca se mai poate obtine ceva, in aceasta campanie este ultima sansa, deoarece in materie de revolutionari Guvernul nu poate fi considerat credibil. Sa nu uitam ca prima masura luata de Ponta dupa instalare a fost prelungirea Ordonantei Boc in materie de neplata a drepturilor.
ALEX OPREA
presedinte
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35114 : Octombrie 17, 2014, 19:35:40 »

OPREA   mascariciule   dute  in  morti  mati   la  SIBIU  la  mata  acasa   ca  te cauta    ca   ai    furat      acolo   si   la  oradea   si  ... , tu  jigodie   pe invers  ce esti   dute  dracu  LA SIBIU ca  tu  nu esti REVOLUTIONAR   din  RESITA   tu ESTI un     cirip    din  SIBIU   homo  jalnic    javra si mascarici   ce   esti    te crezi   vreun lider   esti   mascarici  si mincinos  vermele   dracului  tu  mai   reclamat  pe  mine  jigodie   TU   ITI   FACI   MESERIA   DE  CORESPONDENT   DE INFORMATI ....   CIRIP    SUP   ACOPERIRE       ...ZIARIST   FALS     IN MORTI   ma   doare   in  cot  de  tine  tu    nu ai   ce  sa-mi   faci  JIGODIE  desi    AI  INCERCAT  SA MA SANTAJEZI  dar  nu  ai  cu  ce   EU nu  am  STUDI  SUPERIOARE  nu  dau   TEPE  sunt  un  OM OBISNUIT  .  CU mine   in  echipa    TU  nu  vei  fi  NICIODATA   CIUDATULE  .AR   TREBUI   SA ITI  SCHIMBI    SEXUL   mai      FEMEIE  ce esti   MAI   DUTE  DRACU    TEPARULE  CIRIPITOR  

ce studii ai tu ma ALEXA?Huh?? superioare......hahahahahaha deci mi-ai devenit simpatic. te pomenesti ca ai absolvit filologia, dupa cum te exprimi.....)))))))
Memorat
Pagini: 1 ... 2339 2340 [2341] 2342 2343 ... 4573
Schimbă forumul: