Main Content:

Pagini: 1 ... 2341 2342 [2343] 2344 2345 ... 4573

ANUNTURI

• Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35130 : Octombrie 19, 2014, 19:09:22 »
Memorat
« Răspunde #35131 : Octombrie 19, 2014, 20:15:40 »

.............................
         In viata, avem (inca) o problema: nu exista "fulgul de zapada cu o forma absolut perfecta"...si, ca un corolar, "nu exista doi fulgi de zapada identici"...
       Pentru cunoscatorii limbii franceze care doresc sa vada integral filmul
"Un Homme Et Son Chien":
         http://www.youtube.com/watch?v=dZ0A80qQlSk
Memorat
« Răspunde #35132 : Octombrie 19, 2014, 20:27:40 »

........................
         @ Silviu,
       Pai!, daca tot multumesti, d-le Silviu, de ce nu o faci cum trebuie, unde trebuie, cu ce trebuie...de ex., cu ceva de genul:
      https://www.youtube.com/watch?v=4kZ0EZg5JRU
         ...merita...
       ... si persoana careia ii multumesti, si seara de dumineca, si Belmondo...si Joe dassin, care cam "aduce" cu actorul...ambii, excelenti in "rolurile" lor...
Memorat
« Răspunde #35133 : Octombrie 19, 2014, 20:37:44 »

Si eu va multumesc, domnilor. Sa aveti o seara de duminica frumoasa, linistita si... calda, ca la Bucuresti a cam sosit frigul (desi a fost o zi insorita). Nu stiu la dv...
Memorat
« Răspunde #35134 : Octombrie 19, 2014, 21:36:09 »

Si eu va multumesc, domnilor. Sa aveti o seara de duminica frumoasa, linistita si... calda, ca la Bucuresti a cam sosit frigul (desi a fost o zi insorita). Nu stiu la dv...
       ....................
         Aaaa!, da...
       La mine e bine...adica, cam asa:

"Afară-i vânt şi e-nnorat,
       Şi noaptea e târzie;
       Nepotii mi s-au cam culcat -
       Si-o mìtzà ma zgirie..."

Da' o sa-i tai io' gherutele... Grin
Memorat
« Răspunde #35135 : Octombrie 19, 2014, 22:13:21 »

.............SPERAM CA PENTRU LINISTEA NOASTRA ...DOMNUL GHEORGHE IOSIF VA FACE CAT MAI CURAND POSIBILA VIZUALIZAREA INREGISTRARII PE CARE A FACUT-0 AZI LA sIBIU LA INTALNIREA CU ADRIAN SANDA. cONTINUTUL VA REDA IN OPINIA MEA CERTITUDINEA REALIZARII INTEGRALE A SPERANTELOR NOASTRA INCEPAND CU DECEMBRIE 2014- IANUARIE 2015. CONCLUZIILE LE PUTETI TRAGE SINGURI ,NEINFLUENTATI DE INTERPRETARI MAI MULT SAU MAI PUTIN INTERESATE.
anunţul este important şi merită postat cu nişte caractere mai mari ( ŞI pentru "chiorii" ca mine  Smiley )

Domnule Iosif, aşteptăm cu interes maxim

DOMNULE ALEX 63.. NU VA APARE NICI O FILMARE DE LA SIBIU PENTRU CA ESTE SECRETA,LA FEL CA  " MEMORANDUMUL"
CE SA MAI SPUNEM DE CONCLKUZIILE COMISIEI INSTITUITA PRIN ORDIN,IN LUNA AUGUST DESPRE CARE " A UITAT SA FACA NORBIRE LA SEDINTA COLEGIULUI REVOLUTIONARILOR DIN 23 SEPTEMBRIE 2014....

"O MINA SPALA PE ALTA SI SAPUNUL,CHIAR SI OCHII!"

ASTEPTAM SCRISOAREA SECRETARULUI DE STAT ADRESATA MINISTERULUI MUNCII SI MINISTERULUI DE FINANTE  PRIN CARE SA PREZINTE SOLICITAREA DE RELUARE A PLATILOR LA LEGEA BUGETULUI PTR 2015..

SUNT CURIOS SA VAD CE VA PREZENTA SECRETARUL DE STAT LA ACEST PUNCT DE INTERES COMUN PENTRU REVOLUTIONARI...
AMENDAMENTUL LA LEGEA BUGETULUI SI MEMORANDUMUL..

FARA O IESIRE IN STRADA INTR-O "ADUNARE PUBLICA REVENDICATIVA,ACUM," NU SE VA REZOLVA ABSOLUT NIMIC...

din info pe care le am PÂNĂ LA ACEASTĂ ORĂ filmarea va fi postată de dl Iosif. Când ? .... asta nu se ştie. Eu sper că va fi CÂT MAI CURÂND. Probabil că dl. admin nu a avut timp, poate nici nu a ajuns la bv ( s-a mai întâmplat şi în trecut ), poate sunt necesare ceva "ajustări" .... cine poate şti. EU AŞTEPT ( împreună cu destul de mulţi colegi care nu au "emoţii" vis--a-vis de legalitatea calităţii lor ) Cool Cool

Imi cer scuze pentru intarzierea postarii inregistrarilor de la Sibiu. Azi am descoperit ca am avut un atac pe PC si ca nu mai sunt functionale o serie de programe. Remedierea va dura. Indata ce voi avea facilitatile necesare functionale, voi posta primele fragmente. Cred ca am mai spus ca formatul in care inregistreaza videocamera necesita convertirea inregistrarilor intr-unul dintre formatele acceptate de YouTube. Deocamdata nu pot sa fac nimic, imi pare rau.

Abia maine voi avea computerul pus la punct (sper), dar am apelat la niste artificii intre timp si am reusit sa convertesc filmarea intr-un format publicabil. Din pacate, la cererea cuiva, YouTube nu-mi mai permite sa public videoclipuri mai lungi de 15 minute. Din aceasta cauza am fost nevoit sa impart materialul filmat in 13 parti, fiecare dintre ele durand mai putin de un sfert de ora, numerotate de la 1 la 13. Doua dintre partile respective au ordinea temporala schmbata, dar aceasta "scapare" nu ingreuneaza intelegerea celor discutate la Sibiu.
Memorat
« Răspunde #35136 : Octombrie 19, 2014, 22:31:22 »

Intrunirea de la Sibiu
Inregistrarea intalnirii Secretarului de Stat Adrian Sanda cu revolutionarii sibieni, eveniment care s-a desfasurat la sediul Prefectruii Sibiu, in prezenta Prefectului Ovidiu-Ioan Sitterli, in dupa-amiaza zilei de joi, 16 octombrie 2014.

Ovidiu-Ioan Sitterli, Prefectul Judetului Sibiu.

Intrunirea de la Sibiu - I
https://www.youtube.com/watch?v=htCM9XAnw5w

Intrunirea de la Sibiu - II
www.youtube.com/watch?v=xkC0V7iVCBc

Intrunirea de la Sibiu - III
www.youtube.com/watch?v=rdd-38WlIa8

Intrunirea de la Sibiu – IV
www.youtube.com/watch?v=YUbWosteqDQ

Intrunirea de la Sibiu – V
www.youtube.com/watch?v=Q56fUzAtcqw

Intrunirea de la Sibiu – VI
www.youtube.com/watch?v=O-Q48vWSgdE

Intrunirea de la Sibiu – VII
www.youtube.com/watch?v=NeZQstoliDg

Intrunirea de la Sibiu – VIII
www.youtube.com/watch?v=kH2uSlnRrzU

Intrunirea de la Sibiu – IX
www.youtube.com/watch?v=EOsTxVQned4

Intrunirea de la Sibiu – X
www.youtube.com/watch?v=2XcAoOURamM

Intrunirea de la Sibiu – XI
www.youtube.com/watch?v=wjmYd-rgwns

Intrunirea de la Sibiu – XII
www.youtube.com/watch?v=BvD5qrLdOuo

Intrunirea de la Sibiu – XIII

www.youtube.com/watch?v=IppjW6R_dcE&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35137 : Octombrie 19, 2014, 22:51:34 »

Ups!  Sa vezi distractie!  Ms!
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35138 : Octombrie 19, 2014, 23:01:49 »

,,,,,,colegi,,,,dupa mintea mea ,,,R O M A N I A ,,,,si-a pierdut RAU,,,,,""BUSOLA"",,,,iar VINOVATUL
     PRINCIPAL este fara tagada,,,,,P O L I  I C U L   D E S A N T A T ,,,,,,,,si eu am salutat PLURIPARTITISMUL
     dupa REVOLUTIA NOASTRA CURATA,,,,,dar nu puteam sa imi imaginez ca exact acest deziderat v-a duce la motivul
     careia si tara si romanul a avut pana acum parte de JUMULIRE A BOGATIILOR TARII NOASTRE de semeni de ai
     nostri,VOTATI LA URNA DE VOT,LIBER si CU MARI SPERANTE DE  UN TRAI MODERN cu COPILARIE si BATRANETE LINISTITA,
     slogane ramase doar de campanie electorala,,,,,iar exemplul cel mai VIZIBIL pe toate drumurile si scandaluriele
     ce le vedem la TV,,,,,,TURNULETELE si MILIARDARII POLITICI de pe meleagurile si statiunile de lux ale tarii si
     ale lumii,de s-a impartit populatia  in doua categorii,vizibile,,,,,,DESTEPTI si PROSTI,,,,,,fenomen ce eu tot
     il aduc in discutie de 25 de ani,prin diferite forme democratice,scris,vorbit,supus la vot democratic sa curmam
     fenomenul,,,,,REZULTATUL PERMANENT :ex,din 500 de votanti,,,,,,UN VOT PENTRU,AL MEU,,,,,499 VOTURI CONTRA,,,iar
     acesti 499 sunt acum batrani,someri,bolnavi,,,,,,FENOMEN CE PERSISTA INCA IN ROMANIA,,,,,,nu se schimba roata ?
     nimic NU SE V-A SCHIMBA IN 50 de ani de aici inainte,,,,,,gandirea mea spune ca ,,,AICI ESTE ROLUL NOSTRU,AL
     REVOLUTIONARILOR,ESTE O DATORIE DE FAPT,chiar daca mai murim inca 1000 dintre noi,,,,,ALTA CALE NU ESTE !,,,,,,

cu multa stima la toti cei ce mai palpaie in EI, flacara lui DECEMBRIE 1989,,,         sandu t

VOTAŢI VICTOR PONTA  UN PREŞEDINTE CARE UNE(RĂ)ŞTE TOŢI REVOLUŢIONARII !

CEA MAI MARE CAMPANIE A MINCIUNII !

CITIŢI PROGRAMUL DE CAMPANIE AL CANDIDATULUI VICTOR PONTA ŞI VEŢI ÎNŢELEGE SINGURI CÂT DE MULT POATE SĂ MINTĂ ACESTA.
        Printre marile minciuni : " Ca premier, am demonstrat că se poate–am dat înapoi salariile şi pensiile tăiate în 2010,am creat peste 200.000 de noi locuri de muncă, am redeschis spitale şi am mărit bugetele pentru educaţie şi sănătate, am crescut salariul minim, am scăzut TVA şi CAS. "
        Salariile bugetarilor au rămas acolo unde le-a adus Boc. Locurile de muncă, au scăzut drastic.
        Anul şcolar a început fără manuale la clasele primare.

" Noi nu vom tăia salarii şi pensii,noi le vom mări şi suntem singurii care putem promite clar acest lucru! Noi avem încredere în economie, gândim pozitiv pentru viitor–credem în creştere şi construcţie."

Păi stimabile viitor Preşedinte al României, dumneata vei fi la Cotroceni iar "noi" ne vom descurca la fel de greu ca şi până acum.
      Vreau să înţeleg şi eu, dumneata domnule  candidat ai banii pregătiţi în buzunarul de la costum pentru a da pensii şi salarii ?    Eu ştiam că acest lucru este generat de o economie funcţională şi nu din buzunarul politicienilor care te susţin.

" Obiectivul meu principal și angajamentul meu central este ca fiecare român să se bucure,
treptat, de efectele pozitive ale acestor rezultate în propriul nivel de trai–fiecare să se bucure cu adevărat de viaţă acasă,în România."

Domnule candidat, aici cu noi ai zbârcit-o rău în senul că, dumneata ai continuat execuţia (începută de Boc) tuturor revoluţionarilor LRFD în toată acestă perioadă de când ai fost adus în fruntea Guvernului României.
       În spatele afirmaţiei ( pentru mine calomnioasă) de REVOLUŢIONARI IMPOSTORI, timp de trei ani, ne-am "bucurat" foarte tare când au rămas pe străzi familii întregi de revoluţionari, iar alţii şi-au dat obştescul sfârşit.

ASTA NU ESTE ROMÂNIA PENTRU CARE AM LUPTAT !

Programul acestui candidat, se încheie cu "paşii concreţi" către "MAREA UNIRE" .

No, apoi domnule candidat Ponta, aici âi bai mare.

Păi domnule candidat, dumneata vorbeşti de "25 de ani de tranziţie" de la Epoca de Aur Ceauşistă, la capitalismul ăsta sălbatic ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat în Decembrie 1989.

Noi suntem "tranziţia" domnule candidat Ponta.
      De 25 de ani trăim cu speranţa că mâine va fi mai bine.
      Mulţi dintre noi au încetat să mai spere întrun viitor mai bun.
      Pe noi revoluţionarii LFRD domnule Ponta, ne aşteaptă acelaşi regim sfidător şi obedient ca-n EPOCA DE AUR.

CAMARAZI, CITIŢI BINE PROGRAMELE CANDIDAŢILOR ŞI VEŢI OBSERVA CĂ NU AMINTEŞTE NIMIC DESPRE REVOLUŢIE ŞI REVOLUŢIONARI.

DECEMBRIE 1989 VA FI ŞTERS DIN MEMORIA COLECTIVĂ A POPULAŢIEI !

AU TRECUT 25 DE ANI DE SUFERINŢĂ PENTRU ÎNTREGUL POPOR ROMÂN SI ACUM VIN CU " MAREA UNIRE ".
      Să ne unim cu cine ? Noi suntem mai dezbinaţi ca niciodată în aceste vremuri triste.

CITIŢI, GÂNDIŢI ŞI DECIDEŢI, DACĂ VOTUL VOSTRU VĂ ADUCE PROSPERITATEA MULT VISATĂ.

SĂ VĂ DEA DUMNEZEU GÂNDUL CEL BUN !

Memorat
« Răspunde #35139 : Octombrie 20, 2014, 01:42:25 »

IN TIMP CE EUROPA PREGATESTE COMEMORARE  A 25 DE ANI DE LA CADEREA CORTINEI DE FIER,

http://www.youtube.com/watch?v=GnYARLTH5WU&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg&index=14

INALTII DEMNITARI DE LA SSLIIC  SE PREGATESC SA INFIINTEZE O NOUA COMISIE INTERMINISTERIALA DE REVERIFICARE A EVENIMENTELOR DIN DECEMBRIE 1989 SI A PERSOANELOR IMPLICATE NEMIJLOCIT...

NICI VORBA DE RELUARE A PLATILOR DIN PARTEA GUVERNULUI PONTA

Intrunirea de la Sibiu - I
https://www.youtube.com/watch?v=htCM9XAnw5w

Intrunirea de la Sibiu - II
www.youtube.com/watch?v=xkC0V7iVCBc

Intrunirea de la Sibiu - III
www.youtube.com/watch?v=rdd-38WlIa8

Intrunirea de la Sibiu – IV
www.youtube.com/watch?v=YUbWosteqDQ

Intrunirea de la Sibiu – VI
www.youtube.com/watch?v=O-Q48vWSgdE

Intrunirea de la Sibiu – VII
www.youtube.com/watch?v=NeZQstoliDg

Intrunirea de la Sibiu – VIII
www.youtube.com/watch?v=kH2uSlnRrzU

Intrunirea de la Sibiu – IX
www.youtube.com/watch?v=EOsTxVQned4

Intrunirea de la Sibiu – X
www.youtube.com/watch?v=2XcAoOURamM

Intrunirea de la Sibiu – XI
www.youtube.com/watch?v=wjmYd-rgwns

Intrunirea de la Sibiu – XII
www.youtube.com/watch?v=BvD5qrLdOuo

Intrunirea de la Sibiu – XIII
www.youtube.com/watch?v=IppjW6R_dcE&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg

ASULTATI CU ATENTIE DE LA MINUTUL 5 32   sau de la min 4,20 la min 5,30

Intrunirea de la Sibiu – V
www.youtube.com/watch?v=Q56fUzAtcqw
Memorat
« Răspunde #35140 : Octombrie 20, 2014, 01:49:39 »
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35141 : Octombrie 20, 2014, 09:11:26 »

deci, aceasta doamna DOINA FURDUI, care incerca mereu sa ma intrerupa este o falsa retinuta. Ea nu detine certificat real de retinut, asa dupa cum o pot demonstra oricind., dealtfel nici nu stiu ce cauta acolo, fiindca e isi incaseaza cu regularitate lovelele
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35142 : Octombrie 20, 2014, 09:33:26 »

am urmarit inregistrarile. in ceea ce ma priveste, lipseste partea in care explic SS ului de ce se afla in postura penala pentru abuz in serviciu, aNUME II SPUN CA APLICAREA PREZUMTIILOR DE VINOVATIE IN MATERIE DE LUPTATORI sunt specifice statelor de tip BOTSWANNA. Lipseste explicatie plingerilor penale pe care i le-am pus si lui si lui Ponta, ca si lui Boc, pentru abuz, insulta, calomnie si crime impotriva umanitatii. Lucrurile esentiale nu le gasesc si mai ales ceea ce i am cerut. Punerea in plata deindata si fara a mai mentine sceptrul vinovatiei asupra tuturor. Mai mult i-am cerut sa ii spuna lui Gabriel Oprea sa ne ia la toti permnisele de conducere deoarece printre noi sunt unii care conduc bauti, pe sistem. UNDE SUNT ACESTE LUCRURI DOMNILOR CARE ATI FILMAT? de ce au fost eliminate din inregistrare pasajele importante?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35143 : Octombrie 20, 2014, 09:37:34 »

deci, aceasta doamna DOINA FURDUI, care incerca mereu sa ma intrerupa este o falsa retinuta. Ea nu detine certificat real de retinut, asa dupa cum o pot demonstra oricind., dealtfel nici nu stiu ce cauta acolo, fiindca e isi incaseaza cu regularitate lovelele
Ultimul repros e fals. Femeia, daca isi incaseaza indemnizatia si a fost totusi la intrunire si a m si pledat pt cei lipsiti abuziv de bani cuveniti, e demna de toata admiratia. Cred ca esti doar ofticat ca te-a contestat public. Ceea ce, dupa cum am vazut in film, e firesc. Felul in care arati te face prototipul omului in care sa nu ai incredere si faptul ca te-ai luat de SSS nu te transforma automat intr-un tip ok pt revi.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35144 : Octombrie 20, 2014, 09:44:36 »

Ultimul repros e fals. Femeia, daca isi incaseaza indemnizatia si a fost totusi la intrunire si a m si pledat pt cei lipsiti abuziv de bani cuveniti, e demna de toata admiratia. Cred ca esti doar ofticat ca te-a contestat public. Ceea ce, dupa cum am vazut in film, e firesc. Felul in care arati te face prototipul omului in care sa nu ai incredere si faptul ca te-ai luat de SSS nu te transforma automat intr-un tip ok pt revi.

BAMBILICI ATITA TIMP CIT TE ASCUNZI SUB UN NUME FALS, SPRE DEOSEBIRE DE MINE  CARE APAR PUBLIC SI NU MA ASCUND, TE FACE DACA NU UN INFRACTOR CARE ARE UN ANUME SCOP, SIGUR UN LASH SAU UN SECURIST NENOROCIT. CA IMPOSTOR STIM CA ESTI
Memorat
Pagini: 1 ... 2341 2342 [2343] 2344 2345 ... 4573
Schimbă forumul: