Main Content:

Pagini: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 4573

ANUNTURI

• ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #4065 : Noiembrie 08, 2011, 20:15:19 »

BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989
                                              - R O M Â N I A -
                                          DEPARTAMENTUL de PRESĂ

Comunicat de presa

- suntem convinși că cei care acum destabilizează și dezinfomează nu au, din păcate, nici dorința și nici pârghiile de a face ceva constructiv, ci doar în continuare produc ”gloanțe” pentru cei care le inițiază, le produc și le susțin aceste demersuri .

Domnule Secasiu chiar ne credeti ''ciumpalaci'', ce ati dori sa facem ?
    Sa papam supa de pinguin ?
    Sa dasam , dansul pinguinului ?

Deci ai sa fim serioasi comunicatul acela emis de ........ eu in prezent imi sustin revolutionari cu fapte nu cu vorbe de adormit copii.
   De proiectul ce sa discutat azi s-a stiut de mult de el si nu s-a luat nici o masura. De ce ?
   Au sperat ca nu va trece ?
   Nu ne ramane decat sa ne stragem toti rev. la bucuresti .

Iar povestea cu stati cuminti si ascultati povestea cu ''scufita'', nu tine .

Memorat
« Răspunde #4066 : Noiembrie 08, 2011, 20:29:42 »

Costin a ramas foarte suprins ,cauta solutii dupa ce legea a fost adoptata!Ne ia de prosti, ce sa mai rezolve acum, dupa ce legea a fost adoptata!
Acum îmi dau seama cit de prosti si cu , creierul neted ne cred astia de la putere!

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=196
SECRETARUL DE STAT AL S.S.P.R., DOMNUL GEORGE COSTIN, SE ARATĂ NEPLĂCUT SURPRINS DE DECIZIA LUATĂ CU PRIVIRE LA SUSPENDAREA INDEMNIZAȚIILOR REPARATORII PENTRU LUPTĂTORII REMARCAȚI PRIN FAPTE DEOSEBITE PENTRU ANUL 2012 ȘI INFORMEAZĂ CĂ ÎN CURSUL ZILEI DE 09 NOIEMBRIE 2011 VA AVEA ÎNTÂLNIRI CU FACTORII DE DECIZIE  IN VEDEREA GASIRII UNOR SOLUTII.
 ÎN URMA ACESTOR DISCUȚII VOR FI CONVOCATE ASOCIAȚIILE DE REVOLUȚIONARI ÎN VEDEREA CONSULTĂRII ȘI LUĂRII UNEI DECIZII DE COMUN ACORD!

Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4067 : Noiembrie 08, 2011, 20:43:03 »

K2 !. Scrie si ochelarilor mei unde poate sa vada sintagma "suspendare"?.Ei vad numai ca in anul 2012 pentru luptatori indemnizatiile ...NU SE ACORDA !. Nu prea suna a SUSPENDARE !.
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4068 : Noiembrie 08, 2011, 20:48:40 »

Va rog sa vizualizati:-ordonanta 80/2010...sta in nelucrare la parlament pana astazi 07 nov 2011,cu o seara inaintea votului la plen,presedintele PDL,se duce la grupul parlamentar si se emit deja judecati de valoare privitor la revolutionari-vezi discutiile-,ministrul ialomitianu,prezinta in aceeasi zi in comisia biget finante amendamente privitor la 341/2004(stiute sau nu de catre factorii de decizie a revolutionarilor???...),iar a doua zi la plen,se voteaza ca la partidul fost comunist de catre deputatii PDL!!!...alaturi de ei si cei de la minoritati,independentii si...U.D.M.R....INTREBARE:-SE STIA LA NIVEL DE SSPR DE TOT ACEST DEMERS AL ARCULUI PUTERII?Am fost atentionati inca din vara,si ce masuri s-au luat?...rezultatul...il vedem...ce putem face?...tot politic se va putea indrepta cate ceva,dar cum si cu cine,astai intrebarea...nu va imbatati  cu apa rece nici un partid nu ne va da ceva degeaba,desi ar fi dreptul nostru castigat in decembrie 89...va rog sa reflectati,nu fac imputari nimanui,ci descriu o situatie de fapt...va rog comentati si propuneti solutii viabile...
Memorat
« Răspunde #4069 : Noiembrie 08, 2011, 20:56:28 »

K2 !. Scrie si ochelarilor mei unde poate sa vada sintagma "suspendare"?.Ei vad numai ca in anul 2012 pentru luptatori indemnizatiile ...NU SE ACORDA !. Nu prea suna a SUSPENDARE !.

Si in 2013 o da înapoi?
Am observat si eu,nu am cunostinte juridice dar probabil vor sa " fenteze" legea 341/2004, merg pe ordonta de urgenta, bugetul nu permite, la fel a fost azi si cu inghetarea pensiilor prin ordonata de urgenta!
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4070 : Noiembrie 08, 2011, 20:58:08 »

De aici putem deduce ca celelalte drepturi raman ?
Memorat
« Răspunde #4071 : Noiembrie 08, 2011, 21:02:31 »

Sigur SSPR stia, asta a fost si rolul lui Costin&comp sa îi tina linistiti pe revolutionari, si sa ii dezbina cei anticomunisi si cei a lui Iliescu, acum ce-a  dat PSD - rosii a luat cu doua mîini PDL- anticomunisti portocalii!
Totul va fii politic vot si masa de manevra!

Memorat
« Răspunde #4072 : Noiembrie 08, 2011, 21:05:23 »

Care drepturi Alex, nu se va plati impozitul la cladire, dar gindeste ca multi revolutionari împreuna cu famila vor muri de foame la propriu nu la figurat, sunt batrîni , bolnavi cine îi mai angajeaza acum, odata luat este bun luat!
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4073 : Noiembrie 08, 2011, 21:16:12 »

Kronstadt2 ...eu am intrebat doar sa stiu daca mai facem parte din legea 341 , dupa cum s-a pus problema legea nu a fost modificata total , sunt multi care au iesit cu 5 ani mai repede la pensie , deci un drept pe viata nu poate fi luat . Eu totusi sper ca nu se va lega nimeni de indemnizatia noastra , vor pierde multe voturi si ei isi dau seama de asta . Cred ca sunt in jur de 300.ooo de voturi ale noastre si ale familiilor noastre care nu sunt de neglijat ...sa fim optimisti .
Memorat
« Răspunde #4074 : Noiembrie 08, 2011, 21:23:17 »

Kronstadt2 ...eu am intrebat doar sa stiu daca mai facem parte din legea 341 , dupa cum s-a pus problema legea nu a fost modificata total , sunt multi care au iesit cu 5 ani mai repede la pensie , deci un drept pe viata nu poate fi luat . Eu totusi sper ca nu se va lega nimeni de indemnizatia noastra , vor pierde multe voturi si ei isi dau seama de asta . Cred ca sunt in jur de 300.ooo de voturi ale noastre si ale familiilor noastre care nu sunt de neglijat ...sa fim optimisti .

Alex este vorba numai de indemnizatie, care de la 1 ianuarie 2012 nu o vor mai primi luptatori si cei de la 15 noiembrie 87 s-a votat azi in parlament!
http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2011/rd_1108;1.pdf
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4075 : Noiembrie 08, 2011, 21:30:57 »

pdl-istii nu isi dau seama de consecinte . Bine ca exista lista cu cei care au votat pentru si s-au imbogatit pe spinarea noastra .
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4076 : Noiembrie 08, 2011, 22:54:18 »

Costin a ramas foarte suprins ,cauta solutii dupa ce legea a fost adoptata!Ne ia de prosti, ce sa mai rezolve acum, dupa ce legea a fost adoptata!
Acum îmi dau seama cit de prosti si cu , creierul neted ne cred astia de la putere!

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=196
SECRETARUL DE STAT AL S.S.P.R., DOMNUL GEORGE COSTIN, SE ARATĂ NEPLĂCUT SURPRINS DE DECIZIA LUATĂ CU PRIVIRE LA SUSPENDAREA INDEMNIZAȚIILOR REPARATORII PENTRU LUPTĂTORII REMARCAȚI PRIN FAPTE DEOSEBITE PENTRU ANUL 2012 ȘI INFORMEAZĂ CĂ ÎN CURSUL ZILEI DE 09 NOIEMBRIE 2011 VA AVEA ÎNTÂLNIRI CU FACTORII DE DECIZIE  IN VEDEREA GASIRII UNOR SOLUTII.
 ÎN URMA ACESTOR DISCUȚII VOR FI CONVOCATE ASOCIAȚIILE DE REVOLUȚIONARI ÎN VEDEREA CONSULTĂRII ȘI LUĂRII UNEI DECIZII DE COMUN ACORD!

Ordinea de zi

Luptătorilor Remarcaţi cu Fapte Deosebite în Revoluţia din Decembrie 1989 li s-a făcut astăzi o mare nelegiuire. Criminalii şi torţionarii  regimului comunist şi cei din timpul Revoluţiei din Decembrie 1989, activiştii de partid şi securiştii, beneficiază de onoruri şi pensii exorbitante iar celor care au aprins scânteia la Braşov în 1987, şi a celor care au cucerit şi redat Libertatea în Decembrie 1989 li s-a luat şi minimul de subzistenţă, fiind aruncaţi din acest moment, la periferia societăţii.

Cu mijloace legale din acest moment lupta este deschisă. Ori Noi, ori ei!
http://www.asociatia21decembrie.ro/2011/11/sedinta-extraordinara-de-consiliu-director/
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4077 : Noiembrie 09, 2011, 03:21:43 »

Cum adica "Ori Noi, ori ei!", cand voi sunteti ei? Nu mai brava, esti un tradator al neamului romanesc, al revolutionarilor si nu in ultimul rand al bunului-simt.
Cei trei din fotografia atasata si cu tine ar trebui sa mergeti in aceasta dimineata sa va depuneti demisiile. Ar fi singurul lucru onorabil pe care-l mai puteti face.
« Ultima modificare: Noiembrie 09, 2011, 03:23:47 de către razvan »
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4078 : Noiembrie 09, 2011, 04:00:51 »

Cum adica "Ori Noi, ori ei!", cand voi sunteti ei? Nu mai brava, esti un tradator al neamului romanesc, al revolutionarilor si nu in ultimul rand al bunului-simt.
Cei trei din fotografia atasata si cu tine ar trebui sa mergeti in aceasta dimineata sa va depuneti demisiile. Ar fi singurul lucru onorabil pe care-l mai puteti face.

http://www.cdep.ro/co/sedinte.lista?tip=2&an=2011

IALOMITEANU E BRASOVEAN CUMVA?Huh??

AUTORUL AMENDAMENTELOR

http://www.cdep.ro/co/sedinte.lista?tip=2&an=2011
Memorat
« Răspunde #4079 : Noiembrie 09, 2011, 05:49:51 »

MONICA IACOB RITZI A VOTAT SA MOR DAC MAI AU CONSTIINTA NENOROCITII,
Memorat
Pagini: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 4573
Schimbă forumul: