Main Content:

Pagini: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 4573

ANUNTURI

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #435 : Aprilie 25, 2009, 21:45:59 »

Dar sa nu vorbim cu pacat, poate o sa avem surpriza ca site-ul chiar va fi (re)con(s)truit si va contine adevarurile care ne-au chinuit 20 de ani. Eu sunt penibil de optimist.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #436 : Aprilie 26, 2009, 00:17:17 »

Numai penibil domnule. Aceeasi firma se ocupa si de portalul asta si de site iar pe site, multe zile la rand, cand dadea SS click pe linkul portalului, se trezea cu afisul prin care se infiera tocmai incopatibilitatea... sa cu acel post. Chiar ma intrebam cand va rupe noul SS contractul siteului? Fac pariu ca portalul va trebui sa plateasca mai mult de aici inainte, pentru ca firma va dori sa isi recupereze pierderile. Legea compesatiei. Si as mai paria ca nu vom vedea noul site prea curand. Poate ca nici nu e in constructie. Sunt de acord ca anuntul e scris gresit, dar e vorba de cuvantul "contractie". Adica se reduce pana dispare. De acum inainte sa vedeti ce amintiri frumoase vom depana despre perioada lui Fesan si vom ofta dupa vremurile in care ne suparam ca se schimba modul de afisare, cand eram nemultumiti ca se afiseaza prin tabele, la gramada sau, dimpotriva, prin modalitatea de cautare dupa nume. Acum sa-i vedem pe bataiusii de la Palatul Victoria, au ei curaj sa-i... nu stiu ce lui Cutean? Chiar nu stiu ce ar putea sa-i faca daca pe Fesan l-au pleznit pentru ca elibera certificate si se batea la CPRD pentru fiecare lista.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #437 : Aprilie 26, 2009, 01:16:57 »

De-aia am zis penibil, ca altfel spuneam absurd, sau exagerat, sau idiot, sau naiv, etc etc.
Nu am cunostinta ca s-ar fi reziliat contractul. Dl. Iosif poate spune. Poate are legatura cu activitatea de admin din ultimele zile pe portal.
Fesan mi-a solicitat si mie sa ma ocup de site-ul sspr, si i-am zis ca as face-o gratis; si stiam ca nu se va intampla.
Oricum sait-ul sspr e prea putin important, nici n-a fost vreodata decat pentru cateva zeci de revolutionari. Nici un alt site nu e important, revolutionarii internauti sunt o minoritate complet neglijabila; uitam mereu asta. Cred ca exageram importanta subiectului; eu doar am notificat ca acolo e in 'contructie' pentru noi, astia, care zicem ca e important ce zicem ca credem.
Memorat

• buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #438 : Aprilie 26, 2009, 01:21:42 »

Citat din Fesan:Societatea Romaneasca nu trebuia sa dea drepturi la revolutionarul de rind.
Societatea a gresit,nu trebuia sa dea drepturi la revolutionari.
[FARA COMENTARII]
Fesan Puiu Nicolae la CosmosTV part.1

http://www.dailymotion.com/video/x4v8lf_fesan-puiu-nicolae-la-cosmostv-part_news
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #439 : Aprilie 26, 2009, 03:45:59 »

E perfect vizibila diferenta dintre fostul si actualul. Verificati la numarul de certificate eliberate. Daca nu puteti accepta nimic pozitiv in privinta activitatii domnului Fesan, puteti sa-l inlocuiti cu domnul Morar. Actualul secretar de stat a fost foarte eficient doar in ultimele zile ale madatului sau anterior la SSPR. Cred ca stiti de ce si pentru cine. Si nu ma ispititi sa va spun parerea despre spusele citate de dvs.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #440 : Aprilie 26, 2009, 04:28:27 »

Singurii luptaori adevarati in Revolutia din Decembrie 1989, in viziunea Secretarului de Stat al SSPR, Domnul Vasile Emilian Cutean, ii gasiti aici www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=95.240.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #441 : Aprilie 26, 2009, 10:40:26 »

E perfect vizibila diferenta dintre fostul si actualul. Verificati la numarul de certificate eliberate. Daca nu puteti accepta nimic pozitiv in privinta activitatii domnului Fesan, puteti sa-l inlocuiti cu domnul Morar. Actualul secretar de stat a fost foarte eficient doar in ultimele zile ale madatului sau anterior la SSPR. Cred ca stiti de ce si pentru cine. Si nu ma ispititi sa va spun parerea despre spusele citate de dvs.
DATA 19.09.2007
PARLAMENTUL ROMÂNIEI
SINTEZA
ŞEDINŢEI DIN DATA DE 19.09.2007 Comisia a lucrat în plen în ziua de miercuri, 19.09.2007, ora 14,00.
Ordinea de zi a fost următoarea:
La punctul 4 al ordinii de zi - Întâlnirea consultativă dintre Comisia de verificare a dosarelor a S.S.P.R.-ului şi C.P.R.D. 1989.
Din partea Comisiei de verificare a dosarelor a Secretariatului de Stat pentru problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989 au fost prezenţi: domnul Nicolae Puiu Fesan - Secretar de Stat, domnul Dorel Strugariu - inspector principal de Poliţie din cadrul Ministerului Administraţiei, Internelor şi Reformei Administarative, domnul Truică Paul - procuror militar din cadrul Ministerului Justiţiei, domnul Matei Ioan - locotenent colonel din cadrul Ministerului Apărării, domnul Dorel Căminescu - Secretar general al SSPR -ului şi vicepreşedintele Comisiei SSPR, domnul Mirea Viorel - inspector, secretarul Comisiei SSPR , ceilalţi membrii ai comisiei SSPR au fost motivaţi ca fiind în concediu .
Domnul preşedinte deputat Emilian Vasile Cutean, le-a comunicat celor prezenţi scopul acestei întâlniri şi anume faptul că membrii CPRD verificând listele, certificatele şi dosarele prezentate de SSPR, au descoperit mai multe situaţii care necesită luarea unor măsuri urgente atât în cadrul comisiei cât şi în cadrul SSPR, printre care au fost amintite:
- Situaţiile privind listele transmise de S.S.P.R. în vederea avizării:
- au fost propuse pentru avizare persoane care au mai fost avizate favorabil de către C.P.R.D. 1989;
- au fost propuse pentru avizare persoane care prezintă neconcordanţe de date ;
- au fost propuse pentru avizare persoane care nu figurează în nici un Monitor Oficial în care au fost publicate persoanele care au dobândit una dintre calităţile şi titlurile de revoluţionar , în baza Legii nr. 42/1990;
- au fost propuse pentru avizare persoane care nu au primit titlu de revoluţionar prin Decret Prezidenţial, fiind publicate în erate;
- Situaţiile privind certificatele de revoluţionar transmise de S.S.P.R pentru a fi semnate de Preşedintele C.P.R.D. 1989:
- se transmit certificate de revoluţionar semnate de către Secretarul de Stat al S.S.P.R., dar care nu au primit avizul CPRD 1989;
-se transmit certificate de revoluţionar (bărbat) cu poze de femeie şi invers;
- se transmit certificate de revoluţionar (femeie) care figurează cu CNP de bărbat şi invers;
- Situaţiile privind dosarele de preschimbare transmise de SSPR pentru avizare:
- nu s-a respectat solicitarea CPRD 1989 prin care SSPR trebuia să precizeze în listele transmise pentru avizare, care dintre persoanele cu aviz de la Asociaţia 23 Decembrie Metrou deţin la dosarele de preschimbare adresa emisă de IMGB cu nr. 1646/05 mai 1996. La această adresă este anexat un tabel cu persoanele care erau angajate la IMGB în Decembrie 1989, iar în urma verificărilor s-a constatat că nu corespunde realităţii întrucât persoane menţionate în acel tabel ne-au sesizat că nu au fost angajate niciodată la IMGB; adresa respectivă a fost trimisă la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, iar persoanele care au la dosare acest document li se amână avizul CPRD 1989 până la verificarea atentă a celorlalte documente depuse la dosarele de preschimbare.
- s-a constatat că S.S.P.R. transmite comisiei spre avizare, dosare de preschimbare ale persoanelor care conţin ca şi unică probă certă, unul dintre tabelele semnate de domnul Mazilu Dumitru după decembrie 1989, iar conform declaraţiei domnului Mazilu - transmisă S.S.P.R., acest tabel nu reprezintă o probă concludentă având o valoare relativă, iar pesoanele care se află înscrise pe acele liste trebuie să prezinte dovezi incontentestabile prin care să demonstreze faptul că se încadrează în prevederile Legii nr. 341/2004 şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia;
- nu s-a respectat solicitarea C.P.R.D. 1989 prin care S.S.P.R. trebuia să verifice cu atenţie avizele depuse la dosarele de preschimbare, deoarece se transmit pentru avizare, dosare de preschimbare ale persoanelor care au aviz de la o asociaţie care nu se încadrează în prevederile Legii nr. 341/2004, fiind înfiinţată legal după data de 31.12.1992;
- s-a constatat că foarte multe dintre dosarele depuse în vederea preschimbării certificatelor pentru calităţile solicitate nu conţin elementele obligatorii necesare conform Legii nr. 341 şi H.G. nr. 1412/2004 cu modificările şi completările ulterioare şi cu toate că acestea au obţinut avizul S.S.P.R., fiind transmise la C.P.R.D. 1989 spre avizare;
- s-au descoperit la dosarele de preschimbare cărţi, liste, respectiv adrese de la diverse intreprinderi, instituţii care au o formulare ambiguă şi care nu pot fi luate în considerare, unele dintre ele fiind întocmite după data la care au fost obţinute certificatele de revoluţionar, altele nefiind datate;
- s-au descoperit persoane care au la dosarele de preschimbare adeverinţe care confirmă participarea acestora la Revoluţia din Decembrie 1989, în aceeaşi perioadă, la obiective diferite şi chiar în localităţi diferite.
Domnul deputat Ioan Ţundrea a ridicat problema persoanelor care au intrat în posesia noilor certificate de revoluţionar preschimbate, dar care nu au deţinut certificate de revoluţionar pe Legea nr. 42/1990.
Domnul deputat Mircovici Niculae, Secretarul CPRD 1898 a ridicat problema documentelor descoperite în timpul verificării dosarelor de preschimbare ale revoluţionarilor şi presupuse a fi false.
Membrii Comisiei S.S.P.R. au recunoscut că se confruntă cu multe probleme mai ales din cauza presiunilor la care sunt supuşi de către revoluţionari şi de către preşedinţii asociaţiilor de revoluţionari.
Domnul Dorel Strugariu a informat membrii C.P.R.D. 1989 că SSPR-ul a descoperit multe nereguli în dosarele de preschimbare, printre care şi cele sesizate de către C.P.R.D. 1989, nereguli comunicate Secretarului de Stat care a luat deja măsuri prin constituirea unei comisii care s-a deplasat în diferite oraşe pentru verificarea unor documente asupra cărora erau suspiciuni că ar fi false .
De asemenea, s-a adus la cunoştinţă Comisiei SSPR despre situaţia de la Braşov şi s-au prezentat acestora documentele aflate pe suport electronic, prin care se poate constata că documentele originale emise în perioada revoluţiei au fost falsificate şi probabil folosite de persoane care vor să dovedească participarea lor la Revoluţia din Decembrie 1989 din Braşov.
Membrii celor două comisii după discutarea tuturor aspectelor sesizate au hotărât următoarele :
- transmiterea de către SSPR la Parchet a tuturor documentelor depuse la dosarele de preschimbare, presupuse a fi false în vederea verificării acestora;
- verificarea cu atenţie de către SSPR, a dosarelor de preschimbare care conţin tabele, liste, adrese emise de instituţii care au o formulare ambiguă şi care sunt întocmite după data obţinerii certificatelor de revoluţionar în baza Legii nr. 42/1990;
- o mai bună colaborare între cele două comisii pentru depistarea impostorilor din rândul adevăraţilor revoluţionari;
- întâlnire consultativă lunară între cele două comisii în vederea discutării dosarelor de preschimbare care prezintă probleme.
Reprezentanţii comisiei SSPR şi-au însuşit propunerile făcute de CPRD 1989.
http://www.revolutie89.info/index.php?p=s_discutii_cprd

Sint de-acord ca la orice persoana sa se evidentieze si lucrul bine facut,dar atunci cind face mai mult decit fisa postului pentru care primeste niste bani(mai ales din bani publici).Insist mai mult sa se scoata in evidenta partea in care nu-si face datoria,sau incurca treburile din rea credinta,prostie,inconpetenta,slaba organizare a institutiei pe care o conduce.Prin cele scrise mai sus,ma refer la toti cei care primesc salariu din bani publici,nu doar la o anumita persoana.
LAS LA INDEMINA CITITORILOR SA ANALIZEZE SI SA APRECIEZE LA JUSTA VALOARE .
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #442 : Aprilie 26, 2009, 10:45:48 »

AM GASIT ALTE LUCRURI DEMNE DE LUAT IN SEAMA.
SIBIU STANDARD : Politica - 28 Ianuarie 2008
Secretarul de stat pentru revolutionari, Puiu Fesan, spune ca este urmarit de mafia revolutionarilor falsi
Dupa ce saptamana trecuta a fost batut de un revolutionar chiar in fata Guvernului, sibianul a declarat ca va duce la capat mandatul pe care l-a primit de la premierul Calin Popescu Tariceanu, chiar daca asta va insemna trimiterea la Parchet a peste 5.000 de falsi revolutionari.
Fesan spune ca pana acum certificatele de revolutionar s-au acordat pe bani. Chiar daca nu are o proba in acest sens, Fesan a declarat la sfarsitul saptamanii trecute la Sibiu, ca un sef de asociatie putea elibera certificate pe 6-7000 de euro. "Este o mafie. Asa ceva nu am intalnit pana acum in viata mea. Intre 500.000 si un miliard de lei primeste din urma un revolutionar daca primeste acum certificat de revolutionar. Acesti oameni sunt in stare sa si omoare pentru acesti bani. Daca va fi nevoie, voi cere si protectie de la SPP (n.r. Serviciul de Protectie si Paza)", a spus Fesan.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #443 : Aprilie 26, 2009, 11:11:09 »

Glory , glory ,....aleluiah !
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #444 : Aprilie 26, 2009, 12:20:07 »

Am si eu cateva rugaminti.

Daca cineva de pe portal detine urmatoarele, sa mi le dea si mie:
- Tabelul IMGB
- Tabelul Mazilu

Daca stiti despre ALTE monitoare oficiale decat cele de mai jos (decrete, erate, etc care contin nume de revolutionari sau rectificari diverse) rog sa imi spuneti.

- Dec. 110/1991
- Dec. 30/1992
- Dec. 226/1992
- Dec. 400/1995
- Dec. 212/1996
- Dec. 37/2000
- Lista SSPR 568bis
- Dec. 1168/2004
- Erata, M.Of. 626bis
- Completare 399bis/2000
- Erata, M.Of. 399bis
- Erata, M.Of. 277bis

Multumesc.
Memorat

• nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #445 : Aprilie 26, 2009, 13:03:29 »

Am si eu cateva rugaminti.

Daca cineva de pe portal detine urmatoarele, sa mi le dea si mie:
- Tabelul IMGB
- Tabelul Mazilu

Daca stiti despre ALTE monitoare oficiale decat cele de mai jos (decrete, erate, etc care contin nume de revolutionari sau rectificari diverse) rog sa imi spuneti.

- Dec. 110/1991
- Dec. 30/1992
- Dec. 226/1992
- Dec. 400/1995
- Dec. 212/1996
- Dec. 37/2000
- Lista SSPR 568bis
- Dec. 1168/2004
- Erata, M.Of. 626bis
- Completare 399bis/2000
- Erata, M.Of. 399bis
- Erata, M.Of. 277bis

Multumesc.

Gata ne-a facut SeSePeReul !. Adio date pe care le mai puteai invoca !. Acu e totul "dupa ureche" si din ...auzite !.Neputand opune dovezi oficiale , totul e considerat rezultatul mintii tale , presupuneri , ipoteze. IMPORTANTA LOVITURA DATA REVOLUTIONARILOR !. Numai asa pot castiga procesele ce vor veni de acum puhoi !.
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #446 : Aprilie 26, 2009, 13:06:14 »

Te vor cataloga nebun in instante ...caci dovezile au disparut !. Nebunia va deveni o stare de normalitate la revolutionari !
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #447 : Aprilie 26, 2009, 13:16:27 »

Te vor cataloga nebun in instante ...caci dovezile au disparut !. Nebunia va deveni o stare de normalitate la revolutionari !

AU MAI INCHIS O SURSA DE INFORMATII DIN CARE SE SCURGEAU DOVEZI OFICIALE POTRIVNICE LOR !. VA CRESTE NUMARUL DE PETITII DEPUSE SI INREGISTRATE PENTRU CA REVOLUTIONARUL NEDREPTATIT SA OBTINA RASPUNSURI OFICIALE ...OPOZABILE !.NASOL MOMENT!.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #448 : Aprilie 26, 2009, 16:09:24 »

Pe OTV iar se vorbeste despre Emil Cutean....s-o sesiza cineva?
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #449 : Aprilie 26, 2009, 19:39:04 »

AU MAI INCHIS O SURSA DE INFORMATII DIN CARE SE SCURGEAU DOVEZI OFICIALE POTRIVNICE LOR !. VA CRESTE NUMARUL DE PETITII DEPUSE SI INREGISTRATE PENTRU CA REVOLUTIONARUL NEDREPTATIT SA OBTINA RASPUNSURI OFICIALE ...OPOZABILE !.NASOL MOMENT!.

Toate informatiile despre revolutionari care existau pe site-ul sspr sub forma de lista cu cautare (situatie dosare) sau fisiere pt. download (cele din xls) pot fi accesate, pana la repunerea in functiune a http://www.sspr.ro/, pe http://www.revolutie89.info/. Nu este un site oficial, dar contine mai multe informatii decat site-urile sspr sau cprd. De asemenea, erorile de pe pe sspr.ro din lista cu cautare au fost corectate.
Memorat

Pagini: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 4573
Schimbă forumul: