Main Content:

Pagini: 1 ... 876 877 [878] 879 880 ... 4573

ANUNTURI

• florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13155 : Noiembrie 15, 2012, 17:11:57 »

NNA ,MULTUMESC PENTRU GENEROZITATE.E BINE CA STIU PE CINE POT CONTA O ZI BUNA ITI DORESC.AI CAM LIPSIT IN ULTIMUL TIMP.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13156 : Noiembrie 15, 2012, 19:41:50 »

De la orele 20 si 15 va astept la Buna seara in direct cu Alex: tema : De ce credeti ca cei care au luptat in REVOLUTIA DIN DECEMBRIE 89 sunt stigmatizati si combatuti de societatea romaneasca? Sunt ei vinovati pentru cei 23 de ani de minciuni si decadenta -fenomene ce caracterizeaza astazi starea din tara? DE CE ROMANII ISI URASC EROII CONTEMPORANI? CINE ESTE DE VINA PENTRU ACEASTA STARE? ascultati pe www.banatfm.ro sau pe 101,2 fm. Id mess banat_fm. Pentru direct sunati la 0355401218 EMISUNEA ESTE PRELUATA SI DE INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND  http://internationalradio.radiohost.co:9346/listen.pls cEL MAI BUN RASPUNS VA FI PRREMIAT CU UN CD CU MUZICA DIFUZATA DE NOI
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13157 : Noiembrie 15, 2012, 19:48:53 »

D-le NOR,am citit cea spus Brasoveanul pe adresa asociatiei 15 NOV.Cu toate cele spuse eu consider ca cei ADEVARATI din 15 nov 1987 merita tot respectul nostru.Daca in randul nostru se vorbeste ca sant impostori,marea masa a revolutionarilor nu trebuieste felicitata in decembrie,  din cauza putinilor amestecati printre noi?O zi buna va doresc si sa ne vedem sanatosi la comemorarea din decembrie din Bucuresti.
Va inteleg. Si eu ii respectam in mod deosebit pana sa scoata Brasoveanul povestea aceasta SF din nu stiu ce buzunar ascuns al garderobei sale. Pe noi ne-a ofensat presedintelel lor cu votul din urma cu doi ani. Eu m-am simtit chiar controlat la buzunare in mod inadmisibil, adica l-am considerat hot ordinar, ca pe toti cei care au votat atunci impostriva romanilor. Insa alta dimensiune a "afacerii" 15 noiembrie ne-a dezvaluit Brasoveanul. Iti relev un singur aspect: procentual, procentual nu numeric, ei au mai multi impostori decat toti revolutionarii la un loc. De la maxim 200 de indreptatiti, au ajuns la 720 de beneficiari, multi dintre ei fiind de cealalta parte a baricadei in noiembrie `87! Nu simti ca te ia cu greata? Am fost foarte critic cu impostorii din randurile noastre, cu prostiile facute de noi de-a lungul timpului, deci nu cred ca pot fi acuzat de atitudine partinitoare. Insa cand am vazut configuratia imorala pe care au luat-o cei de la 15 noiembrie `87 dupa ce Brasoveanul a ridicat numai un colt al camufaljului propagandistic sub care-si ascund faptele, m-am ingrozit si am realizat faptul ca ar fi o mare greseala sa ne mai purtam cu manusi cu ei. Si-au vandut onoarea pe bani, lucru care s-a intamplat si printre revolutionari, dar ei si-au vandut si sufletele, caci o asemenea amploare a cresterii numarului de impostori nu s-a intalnit niciodata prntre revolutionari. Poate ma intelegi acum, poate intelegi de ce imi este sila de Postolachii si de colaborationistii lui de la conducerea acelei asociatii care ar fi trebuit sa fie una muncitoreasca, nu de hoti. In concluzie, am impresia ca in legea noastra, Legea Recunostintei, au fost introdusi prin intermediul lor doi impostori la un autentic si ca au fost ajutati activistii PCR si securistii sa obtina indemnizatii destinate recunostintei pentru lupta anticomunista a adevaratilor oponenti ai sistemului criminal de atunci. Poate intelegei acum dimensiunea ororii.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13158 : Noiembrie 15, 2012, 19:51:26 »

Domnule Alex, sunteti om de presa? Astazi ar fi trebuit ca subiectul sa fie legat de 15 noiembrie 1987. Probabil ca e cam tarziu ca sa-l mai puteti schimba, dar fiti mai atent la pusul timpului macar pe viitor.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13159 : Noiembrie 15, 2012, 19:57:29 »

Domnule Alex, sunteti om de presa? Astazi ar fi trebuit ca subiectul sa fie legat de 15 noiembrie 1987. Probabil ca e cam tarziu ca sa-l mai puteti schimba, dar fiti mai atent la pusul timpului macar pe viitor.
Are un nr tf s-al sunam
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13160 : Noiembrie 15, 2012, 20:07:13 »

D-le Nor ,va multumesc pentru informatii.Va dati seama ca eu nu sant din Brasov si nu am de unde sa stiu despre toate aceste lucruri pe care mi le-ati aratat ,Stiam si eu ca din 150 -200 cati erau normal au ajuns in prezent circa 700 de membrii.Vedeti ce procent mare de intrusi?Si cu toate acestea presa nu vorbeste nimic despre asta iar dansii sant inca in lege si-si primesc drepturile.Asa e pe lumea asta.Puteti dumneavoastra sau eu sa indreptam in vreun fel aceasta nedreptate?Avem dreptul doar sa vorbim despre acestea toate si cam atat.Inca o data va multumesc pentru informatii.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13161 : Noiembrie 15, 2012, 20:10:25 »

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=369

Tabele , tabele , tabele ...drepturi NU !.
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
ANUNTURI
« Răspunde #13162 : Noiembrie 15, 2012, 20:12:37 »

Am să admit cele narate de tine, nor. Te rog motivează acel număr de 720 beneficiari. Mi se pare aberant de mare, zău aşa.
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13163 : Noiembrie 15, 2012, 20:14:42 »

CREDE CINEVA CA POATE INTRA IN DIRECT?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13164 : Noiembrie 15, 2012, 20:26:00 »

Un raspuns pentru amandoi. Nu sunt brasovean si am fost tot atat de sceptic la inceput si chiar putin suspicios cu cu Brasoveanul. A lipsit mult timp de pe forum si uitasem in parte de dezvaluirile sale. Apoi mi-am amintit ca stia bine Brasovul, de la talpa orasului si ca a adus mai multe documente interesante si a facut mai mutle dezvaluiri decat o duzina de alti membrii ai forumului. Am sa caut locul in care apare cifra si dovada si am sa revin sa postez informatia.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13165 : Noiembrie 15, 2012, 21:01:22 »

Balba "cu cu" a fost justificata pentru ca nu de el era vorba, ci de bambilici (tot cu "B" ii incepe numele). L-am retinut pe el pentru ca a facut urmatorul calcul, care mi s-a intiparit si mie in memorie:
Daca facem scaderea muncitorilor revoltati in 1987 din nr total de beneficiari ai legii noastre, aflam nr aprox de impostori facuti de conducerea aso din BMV. Eu cred ca nu poate fi vb numai de deputatul Postolachii in aceasta afacere mafiota, pt ca la dosare trebuia sa mai lucreze cu cineva din conducere, de aceea acuz intreaga conducere a aso.
Ia fiti atenti la monitoare, am sa tastez socoteala aritmetica:
Avem cifra 720, nr de beneficiari ai legii noastre de la Aso 15 Noiembrie 1987 din BMV.
Mai avem cifta 126, nr de beneficiari legali ai legii, nr dat de Brasoveanul, care e localnic si stie m bine despre ce e vb.
Acum facem socoteala aritmetica, care e simpla, de calasa I-a:

720 - 126 = 594
Rezulta:  594  de impostori  (aprox, pt ca m pot fi cativa de care nu se stia inainte)
Mai rezulta ca sunt aproape de cinci ori m multi impostori decat revoltati reali, arestati, anchetati, inchisi si deportati!

MA DECLAR
S O C A T !
De unde au scos 720 cand in imagini se vad vreo suta de manifestanti, la care probabil s-au m adaugat pe drum m multi gura casca?
Postarea aceasta e la pagina 22 din “Revolta din 15 Noiembrie 1987”, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=59.315
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13166 : Noiembrie 15, 2012, 21:16:30 »

Cifra a fost gasita de dl remus43de, la aceeasi pagina, dar putin mai inainte si nu este vorba de 720, ci de 710. Nu stiu de unde a luat bambilici inca zece beneficiari. E posibil sa fi gresit pur si simplu.
Am incercat sa ascult cat mai bine ce se spune in filmul de la intrunirea revolutionarilor Partidului Social Democrat. Domnul Secretar de Stat Mester a pronuntat parca cifra de sapte sute zece muncitori bneficiari ai legii noastre prin Asociatia 15 Noiembrie 1987. Mi se pare cam mare diferenta de la 61 sau 126 la 710. Daca au dobandit atat de multi beneficiile legii noastre, inseamna ca procentul impostorilor (spun procent, nu numar) din  randurile lor este de cateva ori mai mare decat al celor din randurile noastre. Ma refer la filmul anuntat de domnul Diplomatul007 la "BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA", la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=515.735 si postat pe You Tube la http://www.youtube.com/watch?v=et5TKxgCYuU&feature=youtu.be, e al doilea filmulet postat. Fragmentul in care se mentioneaza cifra este la inceput, in primele minute, mai precis dupa minutul doi.
Deci numarul de 710 beneficiari provine din filmul Sedintei Departamentului de Revolutionari a PSD, e vorba de nr 1, din 20 septembrie 2012, partea a 2-a, http://www.youtube.com/watch?v=et5TKxgCYuU&feature=youtu.be, minutul 2 si 30 de secunde, in care SS Mester declara: "Si atuncea, de la saptezeci si ceva de oameni, au ajuns pana la sapte sute zece". Este cifra data chiar de ministrul secretar de stat al momentului, in functie la acea ora. Sper ca este multumitoare explicatia.
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13167 : Noiembrie 15, 2012, 21:17:07 »

NOR PROBLEMA ESTE CA F MULTI SI AU OBTINUT CALITATEA PRIN DECIZI JUDECATORESTI DEFINITIVE SI IREVOCABILE! SPRE EX UN TIP CARE NU ERA NASCUT IN 15/1987 INSTATNTA A APRECIAT CA DACA A FOST CONCEPUT IN PERIOADA DE DEPORTARE A PARINTIILOR MERITA! !! DECI DESPRE CE VORBIM?LA NOI ESTE CIRC.SI DACA AVEA VREOUNUL 15/16 ANI IN 89 SI CULMEA SUNTEM TOTI IN ACEASI LEGE 341!!!!
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13168 : Noiembrie 15, 2012, 21:22:22 »

APROPO CE AM UITAT LOR NU LEA TREBUIT AVIZUL COMISIEI PARLAMENTARE PT EI NU EXISTA NICI O SEDINTA IN CPRD!!! SUNTEM TRATATI CU UNITATI DE MASURA DIFERITE ASTA E!!!!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13169 : Noiembrie 15, 2012, 21:37:42 »

Exact aceasta afirma, cu alte cuvinte, domnul Mester in expunerea sa de la sedinta precizata mai sus. Nu este corect catusi de putin, ci de-a dreptul revoltator. Ceea ce-mi spuneti acum, cu acele hotarari judecatoresti, mi se pare de domeniul paranoiei! Ele nu puteau fi date decat in cadrul unui puternic trafic de influenta in Justitie, cu ajutorul unei mafii politice a judecatorilor. Altfel nu-mi pot imagina cum. Daca aveti date mai amanuntite, eventual un dosar exemplificativ, va rog sa-mi trimiteti totul pe adresa de e-mail ca sa pot analiza mai concret situatia. Se pare ca suntem pusi infata unui caz de imensa discriminare, intre revolutionarii din 1989 si revoltatii din 1987. "In fata" e un fel de a spune, pentru ca suntem si subiecti in acelasi timp.

Dar pana atunci, intrati acum sipe "Antena3", pentru ca este invitat in direct, in studioul televiziunii din Brasov, unul dintre revoltatii de la 15 noiembrie 1987.
Memorat
Pagini: 1 ... 876 877 [878] 879 880 ... 4573
Schimbă forumul: