Main Content:

Pagini: 1 ... 877 878 [879] 880 881 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13170 : Noiembrie 15, 2012, 22:34:54 »

DOMNILOR,
   RAMAN UIMIT DE DISPONIBILITATEA VOASTRA DE A "VORBI DISCUTII". DIN ZISELE CLASICILOR "FAPTELE VORBESTE":
  SA RECAPITULAM -
 PRIN PROPUNEREA LEGISLATIVA DISCUTATA DEJA IN PARLAMENT SI RAMASA PENTRU VOT FINAL IN 13 SE BAT IN CUIE URMATOARELE "BENEFICII". \
  1. ORDONANTA 53 SE IMPRASTIE PANA IN 2016 ,CU MARI ECONOMII LA BUGET.
  2. PUNEREA IN PLATA PE NOV SI DEC SE FACE PENTRU BENEFICIARII CERTIFICATELOR AVIZATE DE 341 EMISE INTRE 92-97. 75% DIN BENEFICIARII DE AZI ASTFEL DISPAR, DECI ,CU MARI ECONOMII LA BUGET SI MAI ALES LEGAL.
  3. PROPUNEREA LEGISLATIVA DEVINE ASTFEL PARTE DIN LEGEA 341 DECI SE VA PERMANENTIZA.
  4. CU ACEASTA MAREATA OCAZIE SE PUNE BATISTA PE TAMBALUL IMPOSTORILOR ACORDANDU-LE ASTFEL AMNISTIE.
SENATORII ,DEPUTATII, SSPR-ISTI SI PRESEDINTII MANJITI NU M-AI AU A SE TEME OBIECTUL MUNCII LOR DISPARAND. CEI CARE SI-AU PLATIT INTR-UN FEL SAU ALTUL CERTIFICATELE RAMAN CU PAGUBA SI CU CE AU CIUPIT PANA ACUM. DACA NU ,POT APELA LA JUSTITIE CU RISCUL DE A DA TOTUL INAPOI.
  NIMENI, DAR NIMENI, NU VA ACTIONA IMPOSTORII IN JUSTITIE ,CA ,DOAR EI I-AU FACUT SI AU TOATE MOTIVELE SA FIE SOLIDARI CU ACESTIA.
  ACUM CA AM REPETAT CE VA TOT SPUN CONTINUATI SA VA MACELARITI. CINEVA, ACOLO SUS, "LUCREAZA PENTRU VOI"
          INCA O DATA, VA MULTUMESC,  

cu riscul de a ma repeta dar de data asta .......pe marti
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13171 : Noiembrie 15, 2012, 22:40:54 »

DOMNULE NOR AM SA POSTEZ NUMELE LUI AICI LASATIMA.VREO 2 ZILE!!! INTERESANTA CRED CA AR FI SI MOTIVAREA SENTINTEI?
Memorat
« Răspunde #13172 : Noiembrie 15, 2012, 22:59:32 »

Si mie va rog. Iertare. Va salut pe toti. Am fost la aniversarea celor de la 15 Noeimbrie 1987. Stiu ca si pe Iosif il intereseaza ca nu stia nimic de impostorii de la 15 Noiembrie pana nu i-am dovedit negru pe alb. A spus ca se va interesa serios, pentru ca el a avut tot timpul impresia ca Asociatia 15 Noiembrie e cea mai curata. No, i-am demonstrat eu ca afara-i vopsit gardu, da inauntru-i leopardu!
Memorat
« Răspunde #13173 : Noiembrie 15, 2012, 23:28:24 »

Exact aceasta afirma, cu alte cuvinte, domnul Mester in expunerea sa de la sedinta precizata mai sus. Nu este corect catusi de putin, ci de-a dreptul revoltator. Ceea ce-mi spuneti acum, cu acele hotarari judecatoresti, mi se pare de domeniul paranoiei! Ele nu puteau fi date decat in cadrul unui puternic trafic de influenta in Justitie, cu ajutorul unei mafii politice a judecatorilor. Altfel nu-mi pot imagina cum. Daca aveti date mai amanuntite, eventual un dosar exemplificativ, va rog sa-mi trimiteti totul pe adresa de e-mail ca sa pot analiza mai concret situatia. Se pare ca suntem pusi infata unui caz de imensa discriminare, intre revolutionarii din 1989 si revoltatii din 1987. "In fata" e un fel de a spune, pentru ca suntem si subiecti in acelasi timp.

Dar pana atunci, intrati acum si pe "Antena3", pentru ca este invitat in direct, in studioul televiziunii din Brasov, unul dintre revoltatii de la 15 noiembrie 1987.
A fost numaru 14 de pe lista de la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=59.300, Bejenariu Aurel. Nu stiu de ce l-au trimes tocmai pe pocaitu ala in studio ca a fost cam stupid. Probabil e singuru care nu s-a imbatat in seara asta. Au devenit atat de falsi. L-au intrebat vreo doua chestii interesante da tipu ori n-a inteles ori a preferat s-o dea cotita ca sa nu supere pe cineva. A fost pe post de sfintele moaste in emisiune asta e concluzia.
Memorat
« Răspunde #13174 : Noiembrie 15, 2012, 23:36:14 »

NOR PROBLEMA ESTE CA F MULTI SI AU OBTINUT CALITATEA PRIN DECIZI JUDECATORESTI DEFINITIVE SI IREVOCABILE! SPRE EX UN TIP CARE NU ERA NASCUT IN 15/1987 INSTATNTA A APRECIAT CA DACA A FOST CONCEPUT IN PERIOADA DE DEPORTARE A PARINTIILOR MERITA! !! DECI DESPRE CE VORBIM?LA NOI ESTE CIRC.SI DACA AVEA VREOUNUL 15/16 ANI IN 89 SI CULMEA SUNTEM TOTI IN ACEASI LEGE 341!!!!
Emile, omule! Tu pricepi ce ai spus? Pai familiile de revolutionari inseamna ca se pot supara legitim pe cei care le critica si le acuza de coruptie. Mai omule mai, asta e tot atat de tare ca descoperirea pe care am facut-o eu cand l-am gasit pe sefu de S.I.F. Transilvania printre indemnizatii legii 341. Daca e adevarat, da materialu, nu ma lasa sa mor cu neuronii ambutisati si sudati asa in cap.
Memorat
  • marga
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13175 : Noiembrie 16, 2012, 00:41:24 »

Adrian Paunescu -                                                                                                                                                                                                          Cine iese ultimul din tara ......e rugat
Saracia noastra ne omoara,
De atîta mars ne doare splina,
Cine iese ultimul din tara
E rugat sa sting
a si lumina.

Noi mereu le-am suportat pe toate,
Duca-se dezastrele de-a dura,
Dar de ce, în plina libertate,
Cea mai mare sa devina ura?

Pluralismul – tuturor ne place,
Chiar daca îl facem numai unii,
Dar vedem, de-atîta timp încoace,
Pluralismul cinic al minciunii.

Sfînta-i opozitia pe lume
Si organic preferam rasparul,
Dar de ce, în pacaleli si glume,
Nu se mai distinge adevarul?

Mai conteaza, uneori, si fapta,
Nu se poate construi cu tînga,
Nu exista stînga fara dreapta,
Nu exista dreapta fara stînga.

Ne vor întreba copiii, mîine,
Mortii vor sari sa ne condamne,
Daca, pentr-un colt mai bun de pîine,
Ne vom vinde tara noastra, Doamne.

Libertate si democratie,
Pasapoarte pentru fiecare,
Dar de mila nimeni nu mai stie
Si e vraiste la hotare.

Coridor european si-atîta,
Sub o licitatie marunta,
Provocarea, patima si bîta
Si în curti, si-n piete se înfrunta.

Om la om nici nu mai vrea sa creada,
Om pe om la zid fatal îl scoate,
Singura se scoala o balada
Si în zdrente circula pe sate.

Fînul necosit se-nvîrtoseaza,
Putrezeste sus, pe crengi, caisa,
În tacerea-nalta de amiaza
Mortii îsi aud ei însisi zisa.

Cale pietruita cu dezastre,
Noapte-ntredeschisa pentru-o ora
Grijulii cu soarta tarii noastre,
Voievozii-a moarte ne implora.

N-avem nici o sansa de izbînda,
Vom ramîne bieti orfani pe-aicea,
Daca, suparati pe cei la pînda,
Am trezit din moarte cicatricea.

C-un refren de muzica usoara,
Într-un fel, ne recunoastem vina,
Cine iese ultimul din tara
E rugat sa stinga si lumina.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13176 : Noiembrie 16, 2012, 12:44:41 »

ca revoltatii din brasov  iau indemnizatii si noi nu se stie dar intrebarea de 100 de puncte este;este adevarat ca urmasii deportatilor indiferent de de varsta care o aveau la evenimentele din 87 iau indemnizatii?intreb pentru ca am avut o contrazicere cu un camarad ce sustinea ca acestea iau.daca este asa inseamna ca nedreptatea care nise face noua tuturor categoriilor de revolutionari este foarte mare si ne putem astepta ca din zi in zi legea 341 sa fie maltratata si chiar sa dispara cu noi cu tot.
Memorat
« Răspunde #13177 : Noiembrie 16, 2012, 12:56:02 »

CE URMASI kOSTAS CA NU AMURIT NIMENI PE 15 OCTOMBRIE
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13178 : Noiembrie 16, 2012, 13:13:36 »

Cred ca se refera la copii lor.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13179 : Noiembrie 16, 2012, 13:15:33 »

Intrebare pentru cei din Brasov. In timpul revoltei din `87 s-a tras? In oameni stiu ca nu s-a tras, ca nu au fost impuscati, dar in aer, foc de avertisment?
Memorat
« Răspunde #13180 : Noiembrie 16, 2012, 13:29:12 »

N-am auzit asa ceva. Sigur nu s-a executat foc.

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.msg106017#msg106017

Mai bine vezi ce afirmatii face Haraga. Nu are tiglele pe casa Cheesy
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13181 : Noiembrie 16, 2012, 13:44:21 »

N-am inteles, scz. Care Haraga, pt ca nu exista la linkul indicat de tine.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13182 : Noiembrie 16, 2012, 13:52:04 »

Marcele tocmai de asta pun intrebarea,cel cu care  m-am contrazis  a argumentat ca copii acestora au avut de suferit din cauza evenimentelor,au fost traumatizati psihic.cat despre inpuscaturi .........
Memorat
« Răspunde #13183 : Noiembrie 16, 2012, 17:57:16 »

Nu s-a tras domnule. Daca se tragea sarea Brasovu in aer si inceptea de atunci revoluitia. De copii nu ai auzit? Azi noapte am aflat ca primesc si aia neneascuti inca in `87. Prostolachi ne acuza pe noi ca avem impostori si ei si-au facut toate familiile cu indemnizatii si pe toti membrii, cu catel cu purcel, bani sa fie, ca sa huzureasca.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13184 : Noiembrie 16, 2012, 18:05:21 »

PENTRU CA SIN IN LEGEA NOASTRA CEI DIN 15 NOIEIMBRI POTE SAI MULTUMEASCA LUI FESAN SI CELOR DE LA LIBERALI DOMNUL GHISE CARE ACUMA ESTE INPOTRIVA NOASTRA
Memorat
Pagini: 1 ... 877 878 [879] 880 881 ... 4573
Schimbă forumul: