Main Content:

Pagini: 1 ... 892 893 [894] 895 896 ... 4572

ANUNTURI

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13395 : Noiembrie 22, 2012, 22:05:07 »

Alex 1Decembrie este cel mai bine pentru ca este ziua nationala toata lumea este cu ochii pe evenimentele din capitala si la o adica si noi putem defila pe sub Arcul de Triumf ,am castigat acest drept in 89.o putem face in liniste cu steaguri cu gaura benere lozinci in care sa atragem atentia asupra noastra.fii sigur ca toate televiziunile si presa internationala va comenta acest eveniment iar domniile lor politicienii indiferent de culoare se vor face de kk.daca in 89 nu am fost organizati si innarmati nici acum nu vom fi dar in schimb sunte cu mintea mai coapta.astept contact de la ranit si de la ori cine este deacord.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13396 : Noiembrie 22, 2012, 22:12:16 »

Antoane sa inteleg ca ai fost la sedinta,te rog dumirestene si pe noi daca este adevarat cele postate de mine pentru ca le-am cules de la oameni din anturajul celor de acolo.ori discutiile au continuat intr-un cadru restrans dupa ce sa termenat sedinta si nu ai fost acolo,ori se minte de una din parti,ori nu se vrea a se spune.vrem sa stim si noi care este adevarul si pe cine trebuie sa mazilim.
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13397 : Noiembrie 22, 2012, 22:21:04 »

Antoane sa inteleg ca ai fost la sedinta,te rog dumirestene si pe noi daca este adevarat cele postate de mine pentru ca le-am cules de la oameni din anturajul celor de acolo.ori discutiile au continuat intr-un cadru restrans dupa ce sa termenat sedinta si nu ai fost acolo,ori se minte de una din parti,ori nu se vrea a se spune.vrem sa stim si noi care este adevarul si pe cine trebuie sa mazilim.

Scuze nu am avut timp sa citesc postarile anterioare .
  Poti sa-mi pui direct intrebarile sa stiu despre ce este vorba si iti voi raspunde .

Memorat
« Răspunde #13398 : Noiembrie 22, 2012, 22:26:40 »

Inca un coleg revolutionar s-a stins dupa o lunga suferinta.

JUGANARU MARIN

1946-03-05/BUCURESTI
2012-11-21/BUCURESTI

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.
Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca.
Memorat
« Răspunde #13399 : Noiembrie 22, 2012, 22:29:56 »

Alex 1Decembrie este cel mai bine pentru ca este ziua nationala toata lumea este cu ochii pe evenimentele din capitala si la o adica si noi putem defila pe sub Arcul de Triumf ,am castigat acest drept in 89.o putem face in liniste cu steaguri cu gaura benere lozinci in care sa atragem atentia asupra noastra.fii sigur ca toate televiziunile si presa internationala va comenta acest eveniment iar domniile lor politicienii indiferent de culoare se vor face de kk.daca in 89 nu am fost organizati si innarmati nici acum nu vom fi dar in schimb sunte cu mintea mai coapta.astept contact de la ranit si de la ori cine este deacord.

Si eu sunt pentru ziua de 1 Decembrie. Se poate "manifesta" pasnic. Se poate stabili un traseu care sa "refaca" drumul revolutionarilor din 89, pe la punctele cele mai fierbinti, de atunci, unde se pot depune flori albe legate cu banda tricolora si aprinde candele pentru revolutionarii martiri. Ce poate fi mai potrivit intr-o zi de sarbatoare nationala decat sa ne comemoram eroii? Eroii NOSTRI, nu ai oamenilor politici. Se pot purta banderole albe (fara culoare politica si cu intentii pacifiste) si tricolore. Un mars al tacerii. O sarbatoare trista si tacuta, in care nu ne vine deloc a zambi... Apoi, cine poate, ramane si pentru a doua zi. Pentru 1 s-ar putea sa nu fie nevoie de aprobare, nu ne poate opri nimeni sa mergem sa ne cinstim eroii in zi de sarbatoare.

Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #13400 : Noiembrie 22, 2012, 22:41:53 »

Singura problema majora este, cred, ca nu se pot aduna 300 oameni... Nu vin. Asta e parerea ta, eu nu cred...
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #13401 : Noiembrie 22, 2012, 22:44:51 »

Dupa o suferinta pe care a dorit sa o mascheze, revolutionarul George Maier a decedat. Din pacate am primit vestea trista a sfarsitului sau in timp ce Forumul devenea inutilizabil. De aceea postez abia acum anuntul decesului sau. Gorge Maier, cunoscut de prieteni ca "Longo", va fi inmormantat azi, 20 noiembrie a.c., in cimitirul Bisericii Sfanta Treime din Schieii Brasovului, la ora 1400. Dumnezeu sa il ierte.
La adresele urmatoare aveti postate imagini de la inmormantarea revolutionarului brasovean George Maier:
www.youtube.com/watch?v=DD8DjE9QMEI&list=LLYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg&feature=mh_lolz
www.youtube.com/watch?v=8Wv-htfrIAQ&feature=youtu.be
Memorat
« Răspunde #13402 : Noiembrie 22, 2012, 23:29:19 »

Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca.  NASOL MURIM UNU CATE UNU PARVENITI PROSPERA  DE SECU NU MAI VB  NE CONDUC  MIRIFIC
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13403 : Noiembrie 22, 2012, 23:42:24 »

DISTRUGEREA MISCARII REVOLUTIONARE CONTINUA.astazi a avut loc o sedinta in care doua persoane de "vaza" a bnr-ului au PROPUS si HOTARAT in unumele nostru urmatoarele;
-inlocuirea tuturor functionarilor din sspr cu persoane impuse de ei(mai putin ss si sg al sspr care va fi numiti tot politic)
-suspedarea legii 341 si 283 si repunerea in plata a tuturor beneficiarilor acestora
-intalnirea de urgenta a tuturor presedintilor vice presedintilor  la Bucuresti pentru a semna un proces verbal in care sa reiasa ca acestea sunt deacord cu masurile ce se vor lua
-pregatirea unui miting de amploare dupa data de 13-14 decembrie in fata dna-ului pentru a cere acestuia sustinerea asa zisului proiect.
toate acestea sunt propuse si sustinute de cel care ar tebuii sa ne apere drepturile,adica bnr si conducatorul lui d.l.maior,apropiatul sau zaidea si apropiatii sai.
dupa cum se observa la fel ca si anul trecut scenariul este acelas numai ca regizoii si actorii principali sunt altii.sunt curios daca deznodamantul va fi ca-n cazul lui costin.
deci in loc ca sa ne apere si sa lupte pentru drepturile noastre, sa vina cu initiativa sa ne scoata in strada innainte de alegeri,acestea ne duc catre distrugere.ei lupta pentru a ne lua indemnizatiile si sa ne omoare.pentru ce acestea ne vor scoate in strada dupa alegeri?ca sa ce?sa rada lumea de noi?si pentru ce sa faca acestea aceaste propuneri cand guvernul si organele statului trebuie sa se sesizeze?de cetrebuie sa mergem noi singuri la dna ca vitele la taiat?si de ce nu ne pun in plata si apoi sa ne verifice?ce rau vrea sa-si acopre acestea prin raul care vor sa ni-l faca?de ce se face totul pe ascuns si apoi suntem si noi instiintati?spuneti daca sunteti dispusi sa mai asteptam verificarile inca6ani cand noi suntem in pragul eternitatii.
V-am spus de mai multe ori ca trebuie sa-i cerem dlui Maior sa demisioneze, iar daca refuza, sa-l demitem. Cat timp ii tine sa se autoizoleze prin sediile PSD, atata timp cat are destui presedinti care sa-l urmeze, stiu ca n-o va face. De aceea am cerut demiterea lui, ca sa va determin sa actionati cu totii in organizatiile voastre. Ce mai asteptati? Indemnizatia? N-a fost adusa de dl Mester, nu va fi adusa nici de dl Maior, intelegeti odata.
Memorat
« Răspunde #13404 : Noiembrie 22, 2012, 23:51:09 »

NOR   VISEZI caii verzi pe peretii Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13405 : Noiembrie 23, 2012, 00:03:10 »

Te inseli. Eu sunt dispus sa lupt pentru ceea ce cred. Stiu ca sistemul presurilor de asociatii e bine conservat, dar faptul ca nici uslasii, pe care (voluntar sau involuntar) i-am ajutat sa ajunga la putere, ne-au tradat si presurile nu pot face nimic pentru a restabili legalitatea, se constituie intr-un bun prilej de a intra cu maturoiul in conducerile asociatiilor. Trebuie sa-i cerem demisia nu numai lui Maior, ci si celorlalti sefi daca nu schimba situatia.
Memorat
« Răspunde #13406 : Noiembrie 23, 2012, 00:07:16 »

NU DA EU EVADEZ DE LA BALAMUC  BAG PICIORUL IN EL HALAT   Shocked Shocked Shocked am ora la internet Tongue Tongue Tongue   eu spun asta de 10 ani  Angry Angry si culmea mau bagat in halat  Tongue Tongue
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13407 : Noiembrie 23, 2012, 01:06:33 »

e o ideee....nu ma gindisem la asta! CE SPUNETI OAMENI BUNI?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13408 : Noiembrie 23, 2012, 01:08:46 »

Si eu sunt pentru ziua de 1 Decembrie. Se poate "manifesta" pasnic. Se poate stabili un traseu care sa "refaca" drumul revolutionarilor din 89, pe la punctele cele mai fierbinti, de atunci, unde se pot depune flori albe legate cu banda tricolora si aprinde candele pentru revolutionarii martiri. Ce poate fi mai potrivit intr-o zi de sarbatoare nationala decat sa ne comemoram eroii? Eroii NOSTRI, nu ai oamenilor politici. Se pot purta banderole albe (fara culoare politica si cu intentii pacifiste) si tricolore. Un mars al tacerii. O sarbatoare trista si tacuta, in care nu ne vine deloc a zambi... Apoi, cine poate, ramane si pentru a doua zi. Pentru 1 s-ar putea sa nu fie nevoie de aprobare, nu ne poate opri nimeni sa mergem sa ne cinstim eroii in zi de sarbatoare.

de acord
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13409 : Noiembrie 23, 2012, 01:30:47 »

Dupa o suferinta pe care a dorit sa o mascheze, revolutionarul George Maier a decedat. Din pacate am primit vestea trista a sfarsitului sau in timp ce Forumul devenea inutilizabil. De aceea postez abia acum anuntul decesului sau. Gorge Maier, cunoscut de prieteni ca "Longo", va fi inmormantat azi, 20 noiembrie a.c., in cimitirul Bisericii Sfanta Treime din Schieii Brasovului, la ora 1400. Dumnezeu sa il ierte.
La adresele urmatoare aveti postate imagini de la inmormantarea revolutionarului brasovean George Maier:
www.youtube.com/watch?v=DD8DjE9QMEI&list=LLYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg&feature=mh_lolz
www.youtube.com/watch?v=8Wv-htfrIAQ&feature=youtu.be

Dumnezeu sa-l odihneasca ! frumoasa slujba preotului , am lacrimat chiar daca nu l-am cunoscut .
Memorat
Pagini: 1 ... 892 893 [894] 895 896 ... 4572
Schimbă forumul: