Main Content:

Pagini: 1 ... 931 932 [933] 934 935 ... 4573

ANUNTURI

• TATA
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #13980 : Decembrie 05, 2012, 10:37:04 »

Cetateni din Timişoara!
Votati TEODOR MARIES,candidatul pe Colegiul 1 pentru Senat,la alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 .Merita!

TIMISORENI! VOTATI IMPOSTURA! VOTATI NEMERNICIA! VOTATI INTUNERICU! VOTATI! TEODOR MARIES !! VOTATI-L PE PINOCHIO  VOTATI-L PE ANDROID-UL CARE NU SE HRANEA 100 DE ZILE  SI DUPA VOT VETI FI FERICITI!!! CE ATI VOTAT VETI AVEA!!!!/color]
Memorat

STIU CA SUNT PROST DAR CIND MA UIT IN JUR PRIND CURAJ
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13981 : Decembrie 05, 2012, 10:44:00 »

Cetateni din Timişoara!
Votati TEODOR MARIES,candidatul pe Colegiul 1 pentru Senat,la alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 .Merita!

SUTIN.
AM OBSERVAT CA DOAR CELOR CARE LI FRICA DE ADEVARUL PE CARE IL SCOATE MARIES LA SUPRAFATA IN LEGATURA CU CRIMINALII RVOLUTII NU LE CONVINE DE MARIES.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13982 : Decembrie 05, 2012, 10:44:25 »

Apel catre revi din SIBIU" Votati Iuliana Cruciat. P.P. Apel doar pentru adevaratii revi ROG INSISTENT IMPOSTORII SA NU MA VOTEZE....Dar sa le fie frica, doar daca nu ajung senator....
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13983 : Decembrie 05, 2012, 10:47:26 »

Apel catre revi din SIBIU" Votati Iuliana Cruciat. P.P. Apel doar pentru adevaratii revi ROG INSISTENT IMPOSTORII SA NU MA VOTEZE....Dar sa le fie frica, doar daca nu ajung senator....
SUSTIN.VOTATI.
Memorat
« Răspunde #13984 : Decembrie 05, 2012, 10:49:29 »

La adresa www.youtube.com/watch?v=nOSRY4Jvamc&feature=plcp, gasiti o inregistrare cu fragmente din sedinta BNR de zona - Moldova - Bicaz, vineri, 13 iulie 2012.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13985 : Decembrie 05, 2012, 10:56:48 »

Voi o sa patiti cu Ma-lesi cua excursionistii din filmulet: o sa fiti fericiti cand o sa scapati de el. Prostilor si vandutilor!

Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13987 : Decembrie 05, 2012, 11:02:57 »

Sau va fi primul, adica se va autoexclude, pt ca portalul poate fi interpretat si asa, ca cel m mare fitil facut de cineva. El l-a facut si noi il tot aprindem. O parte il aprindem cu scopuri ok, cum ar fi bubuirea impostorilor, taietorilor de funze din posturile de presi sau seseperei, hotilor si tradatorilor etc. Altii cu scopuri opuse, aburirea noastra, dezinformarea, inselarea etc. Dar cons ca e normal ca forumul sa fie si un f mare fitil. Nu uitati ca anul acesta am fost dusi cu presul de o mare personalitate dpdv fitil: de insusi Fitila Mescher! Deci ati facut un salt de constiinta daca ati inceput sa vb de fitile, fitileala si fitilisti. Daca  va m cizelati putin, o sa incepeti sa intuiti dimensiunea viziunii mele, personale, asupra universului de aici. Va dau un indiciu f important inainte de a pleca la arbeit, un fapt de care ati ras, pe care l-ati folo ca sa ma ocarati, sa va dati superiori samd: nick-ul ales si asumat, cel de bambilici. Intr-o lume de fitile, fitileli si fitilisti, nebunul regelui poate fi el insusi imparat. Adica un alt pol, al unui alt univers, simultan coexistent. Hai ca e prea sf pt voi si o sa credeti ca va fitilesc. Sa aveti o zi babana si ferita de misculatiile marilolr fitilisti!

Nici cu tine nu imi e rusine , spor la fitingeala Gogule !
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13988 : Decembrie 05, 2012, 11:07:10 »

”Documentele Unirii” – exponatul lunii decembrie, la muzeul din Alba Iulia
http://www.ziarulunirea.ro/documentele-unirii-exponatul-lunii-decembrie-la-muzeul-din-alba-iulia.html
Muzeul Național al Unirii Alba Iulia propune pentru luna decembrie, în cadrul manifestării expoziționale „Exponatul lunii”, Documentele Unirii.

Este vorba aproape 6.000 documente originale, toate clasate în categoria Tezaur a Patrimoniului Cultural Naţional al României. Ele reprezintă cea mai mare şi valoroasă colecţie de documente ale Unirii Transilvaniei cu România de la 1 Decembrie 1918, fiind între cele mai valoroase piese aflate în patrimoniul muzeului albaiulian.

Potrivit istoricului Liviu Zgârciu, acestea au fost donate în anul 1929, cu ocazia împlinirii a 10 ani de la Marea Unire, de Asociaţia ASTRA. Între ele se găsesc şi celebrele credenţionale cu numele celor 1228 de delegaţilor prezenţi de pe tot cuprinsul Transilvaniei la Marea Adunare Naţională de la Alba Iulia.

Vernisarea oficială va avea loc miercuri, 5 decembrie 2012, ora 11, la Sala Unirii. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Alba, Primăria Municipiului Alba Iulia, Direcția Județeană pentru Cultură și Patrimoniu Național Alba și Muzeul Național al Unirii Alba Iulia.

Ioana Sfarlea
Memorat
« Răspunde #13989 : Decembrie 05, 2012, 11:18:48 »

O invitatie.

SOCIETATEA  ZIARIŞTILOR  ŞI  OAMENILOR  DE  CULTURĂ
„C I N C I N A T   P A V E L E S C U „
B R A Ş O V
500122- Cibinului 30, tel.fax. 0368.427.098

Vă invită să participaţi la un

E V E N I M E N T   E D I T O R I A L

O CARTE IEŞITĂ DIN TIPARELE NORMALE

Vă invităm la lansarea unei cărţi ieşite din tiparele comune: „Dialoguri cardinale. România-disoluţia sau soluţia difractivă” de Mircea Brenciu. Având ca pretext patru interviuri cu personalităţi culturale, politice şi militare româneşti ( Camilian Demetrescu, gen. r. Gheorghe Dragomir, Ilie Şerbănescu şi gen.r. Mircea Chelaru), cartea lui Mircea Brenciu se dedică pe fond gravei problematici a supravieţuirii statului român  în acest debut de mileniu. Desfăşurarea concluzivă a acestei cărţi în contrapondere cu cele patru dialoguri  are loc în cadrul unui eseu-analiză ce propune în premieră o formulă  explicitară a crizei profunde a societăţii româneşti, oferind, surprinzător, reperele concrete în baza cărora este posibilă salvgardarea statalităţii româneşti prin recunoaşterea şi implicarea principiilor fenomenologiei difractive, aceasta din urmă, în viziunea autorului, constituind un nou termen al lexicului românesc.

Lansarea cărţii scriitorului şi jurnalistului Mircea Brenciu  va avea loc joi, 6 decembrie a.c., ora 12,45, la Galeriile „Kron - ART” din Braşov, str. Postăvarului nr. 18 , Telefon: 0268 474157.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13990 : Decembrie 05, 2012, 11:47:31 »

Despre ce fonduri este vorba?
Exista vreun document sau este doar o presupunere?

Dofto daca tot ai timp cauta la SSPR bugetul pe 2011, fonduri pentru festivitatile din decembrie 2011!
De fapt exista si pe forum postat de bambilici,dar unii citesc numai ce doresc,depinde din ce "joc" fac parte Cheesy
Normal ar fii sa criticam ambele parti, eu todeauna asa am facut,altii in functie de culoare Grin
Presupun ca din acest motiv a  fost si " scandalul" la comemorari ei au primit fonduri si Maior nu!
Problema este ca nu erau lagali constituiti!

Da-mi docomentul si promit sa-i critic si eu.

De ce nu îl întrebi pe Demi?
Documentul nu îl dau, poti sa îl cauti!
Nu am de gind sa "intru" in lupta dintre asociatiile din Brasov Grin
Nu prezinta încredere nici-o parte!

Nu caut acul in carul cu fan doar pe vorbe.
Eu cand vreau sa demonstrez ceva, pentru sau impotriva cuiva, aduc dovezi.
Ce dovada in plus de stupizenie m vrei inafara de poza aceasta?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13991 : Decembrie 05, 2012, 11:49:09 »

Maya, vrei sa-ti fac lipeala? Fie fitilul cat de mic, tot il doresti un pic.
Memorat
« Răspunde #13992 : Decembrie 05, 2012, 11:56:33 »

Despre ce fonduri este vorba?
Exista vreun document sau este doar o presupunere?

Dofto daca tot ai timp cauta la SSPR bugetul pe 2011, fonduri pentru festivitatile din decembrie 2011!
De fapt exista si pe forum postat de bambilici,dar unii citesc numai ce doresc,depinde din ce "joc" fac parte Cheesy
Normal ar fii sa criticam ambele parti, eu todeauna asa am facut,altii in functie de culoare Grin
Presupun ca din acest motiv a  fost si " scandalul" la comemorari ei au primit fonduri si Maior nu!
Problema este ca nu erau lagali constituiti!

Da-mi docomentul si promit sa-i critic si eu.

De ce nu îl întrebi pe Demi?
Documentul nu îl dau, poti sa îl cauti!
Nu am de gind sa "intru" in lupta dintre asociatiile din Brasov Grin
Nu prezinta încredere nici-o parte!

Nu caut acul in carul cu fan doar pe vorbe.
Eu cand vreau sa demonstrez ceva, pentru sau impotriva cuiva, aduc dovezi.
Ce dovada in plus de stupizenie m vrei inafara de poza aceasta?
Daca trimiti poza la Parchet, sigur il aresteaza.
Uite ce moaca are.
Clar ca trebuie inchis pentru asta.
Dar noi discutam despre dovezile pentru ceva fraude cu fondurile SSPR-ului, nu de moaca lui Demi.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13993 : Decembrie 05, 2012, 12:06:56 »

Intra in parcarea pt BMV, si alege locul de parcare potirivt dintre cele de acolo si sigur o sa gasesti ce cauti. Nu fi lenes. Sau "te-ai apropiat" de aso tradatorului intre timp si-o faci pe nis-ani-ul? http://www.gorjtv.ro/Articole/Eveniment/10850/Dian-face-pe-nis-nai-ul
Memorat
« Răspunde #13994 : Decembrie 05, 2012, 12:39:52 »

Cine doreste documente exista lege!
http://www.dreptonline.ro/legislatie/legea_accesului_informatie.php
Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public, consolidata 2009
In SSPR nu mai poti avea incredere, deoarece bugetul pe 2011, nu mai exista, chiar daca va fii repostat sigur este cosmetizat,corb la corb nu îsi scoate ochii actualul SS era  secretar general si pe vremea lui Costin!
Astept respostarea bugetului pe 2011 sa îl compar cu ce am eu tot de la SSPR!
http://www.sspr.gov.ro/index.php?financiare
Memorat
Pagini: 1 ... 931 932 [933] 934 935 ... 4573
Schimbă forumul: