Main Content:

Pagini: 1 ... 1139 1140 [1141] 1142 1143 ... 4573

ANUNTURI

• emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #17100 : Februarie 13, 2013, 17:58:15 »

AI DREPTATE DAR CAM TOTI SI AU RECASTIGAT DREPTURILE AI UITAT ANI 94,95,96 PE VREMEA LUI CIORBEA AM IESIT PT NOI ANUL TRECUT AM CERUT PT TOATE CATEGORIILE SI NOI AM RAMAS PE DINAFARA DECI.. .
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #17101 : Februarie 13, 2013, 18:12:55 »

Suntem huliti pe buna dreptate. Prima data ar fi trebuit sa strigam "SA SE SCOATA JEGURILE FACUTE PE BANI!", daca reporterii de la Romania te iubesc au reusit sa ii descopere, noi de ce nu am reusii? Si abia dupa aceea sa ne cerem drepturile.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17102 : Februarie 13, 2013, 18:18:17 »

LA BUCURESTI PRESEDINTII AU FOST UNANIMI IN URMATOARELE:

-SA SE REINTRE IMEDIAT IN PLATA CU 1,1

-VERIFICAREA SA SE FACA DIN MERS,AICI S-A SPUS CA IMPOSTORII AU FOST INTRODUSI
 PRIN CELE 2 COMISII

-SA NU SE MAI FACA PROPUNERI DE 0,6,IN FOND DIN CE SE VREA SA SE DIMINUEZE DIN CE
NU SE DA?

-USL A FOST ACUZAT DUR CA DESI NOI L-AM ADUS LA PUTERE NU ISI TINE PROMISIUNILE SI AU FOST AMENINTARI LA ADRESA GUVERNANTILOR.

-SOCACIU SI TANASOIU AU FOST TRIMISI LA PONTA,DAR NU L-AU GASIT SI AU MAI FOST DISCUTII, CU CATIVA PRESEDINTI CARE NU VOIAU SA PLECE,IN ACEIASI TONALITATE.

-DIN CATE INTELEG S-A PERMIS FILMAREA SI V-OM AVEA IMAGINI.

Memorat
« Răspunde #17103 : Februarie 13, 2013, 18:29:57 »

PRIN CELE 2 COMISII

-SA NU SE MAI FACA PROPUNERI DE 0,6,IN FOND DIN CE SE VREA SA SE DIMINUEZE DIN CE
NU SE DA?

-USL A FOST ACUZAT DUR CA DESI NOI L-AM ADUS LA PUTERE NU ISI TINE PROMISIUNILE SI AU FOST AMENINTARI LA ADRESA GUVERNANTILOR.

-SOCACIU SI TANASOIU AU FOST TRIMISI LA PONTA,DAR NU L-AU GASIT SI AU MAI FOST DISCUTII, CU CATIVA PRESEDINTI CARE NU VOIAU SA PLECE,IN ACEIASI TONALITATE.

IN PLUS SOCACIU A AFIRMAT CA DACA NU INCEP PLATILE DIN MARTIE ASI DA DEMISIA. INFORMATIA AS VREA SA FIE RECONFIRMATA. CE STII?
Memorat
« Răspunde #17104 : Februarie 13, 2013, 18:34:31 »

Grasule ca sa nu zic Perjule dat afara cu celelalte  nikuri(sau poate nu te mai loghezi cu ele) iti dau dreptate strada e singura solutie dar daca tu ne chemi nu o sa vina decat 20 cati ai si acum langa tine.
Maior nu afost nici macar la intalnirea de la Brasov cu Socaciu .
Cine ne cheama ?
Am ramas izolati pentru ca liderii au fost atrasi in politica si ademeniti cu favoruri.

Exemplu de lider Socaciu .HA HA.
Unamarat trebuie pus acolo cu putina minte,credibil si sa vezi tu razmerita in tara.
PSD are revi lui care nu misca nimic fara informare la centru si fara favoruri in teritoriu.
PDL are lingai lui care s-au imputinat si nu mai au ce linge dar asteapta.
PNL are si el revii lui dar C.Antonescu inca mai asteapta pe sfantul asteapta sa-i dea minte.
PP-DD are si el revii lui dar nu are credibilitate si majoritatea sunt nereusiti in alta parte.
UDMR e curva politicii romanesti si face pe virgina in fata oricarei aliante numai sa mai fure si el ceva pe langa ceilati hoti.
Fratilor toti sunt aliati la furat si la bagat strambe .

Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17105 : Februarie 13, 2013, 18:36:54 »

Sa avem cu totii o zi buna. Sa se implineasca nu tot ceea ce ne dorim, ci doar ceea ce ne este de folos.
Ce te face sa crezi ca ceea ce imi doresc nu este de folos Huh Smiley))))))))))))))))))))
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #17106 : Februarie 13, 2013, 18:43:43 »

Sa avem cu totii o zi buna. Sa se implineasca nu tot ceea ce ne dorim, ci doar ceea ce ne este de folos.
Ce te face sa crezi ca ceea ce imi doresc nu este de folos Huh Smiley))))))))))))))))))))

Nu am spus asta. Am spus ca, din tot ceea ce ne dorim, sa se implineasca doar ce este de folos. E o vorba "de duh": nu intotdeauna ceea ce ne dorim este bun pentru noi. Si mai este una: ai voie orice, dar nu totul iti este de folos. Am facut o "sinteza". Daca TOT ce-ti doresti tu este bun si de folos, atunci sa se implineasca! (Ai si gandul meu bun cu tine) Sa ai o seara linistita, Mihai.  
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17107 : Februarie 13, 2013, 18:55:16 »

Nu am spus asta. Am spus ca, din tot ceea ce ne dorim, sa se implineasca doar ce este de folos. E o vorba "de duh": nu intotdeauna ceea ce ne dorim este bun pentru noi. Si mai este una: ai voie orice, dar nu totul iti este de folos. Am facut o "sinteza". Daca TOT ce-ti doresti tu este bun si de folos, atunci sa se implineasca! (Ai si gandul meu bun cu tine) Sa ai o seara linistita, Mihai.  
Multam.Wink Plina de spiritualitate  si curtoazie ca intotdeauna.
Memorat

• mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17108 : Februarie 13, 2013, 18:56:27 »

Multam.Wink Plina de spiritualitate  si curtoazie ca intotdeauna.
Memorat

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17109 : Februarie 13, 2013, 19:28:53 »

Grasule eu unul nu vad ca cineva sa te atace,vad doar atat oameni care sunt cuprinsi de deznadejde,mizerie si sila.dar ca sa iti indulcesc gustul amar si inima eu unul in parte iti dau dreptate ca cineva isi bate joc de noi.ca este ponta ca m.campeanu sau ghe.gherghina cert este ca vom fi termenati de clasa politica daca mai asteptam mult.a se citi plx-ul care se vrea dezbatut la 14 iulie(modificarea legii341) si sa se reciteasca,asculta sintezele sedintelor din tara,nici una din ele nu sunt indentice iar ss n-a prea fost coerent in cele spuse si-n plus sa cam lasat plimbat in discutii de interlocutorii sai care se cam periam cu ce-au facut ei cand erau tineri si frumosi.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17110 : Februarie 13, 2013, 19:33:56 »

PRIN CELE 2 COMISII

NU SE DA?

IN PLUS SOCACIU A AFIRMAT CA DACA NU INCEP PLATILE DIN MARTIE ASI DA DEMISIA. INFORMATIA AS VREA SA FIE RECONFIRMATA. CE STII?

NU A SPUS,DEOCAMANDATA STA PANA VREA GUVERNUL,DAR ASTA DUPA PAREREA MEA NU INSEAMNA CA IN FUNCTIE DE EVOLUTIA EVENIMENTELOR NU POT SA APARA NOI PREMIZE.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17111 : Februarie 13, 2013, 19:38:06 »

colega,,,,,Marcel,aveti mate dreptate,politicul
     care a acaparat totul in Romania de 20 de ani,in
     detrimentul societatii civile care ,normal trebuia sa
     dirijeze totul si sa fie "Jandarmul democratiei" si eu
     am tras aceiasi concluzie cu multi ani in urma si ca
     sa  fiu inteles am compus urmatoarea strofa :

"vreau purere doar un an
                      ca sa-mi cada toti in mana,
                      sa-i arunc intr-un vulcan,
                      nici schelet sa nu ramana !"

toti ce au citit-o,m-au declarat,nebun de legat,,,eu
     cred ca .noi.toti,revolutionarii adevarati,de asta
     avem nevoie,,,,acum,,,,

cu stima colega,,,,cu stima colegi ...daca ma
     considerati nebun,nu ma supar pe fratii mei,miine de
     "ziua indragostitilor",,,,implinesc 7o de ani,,,,ce va
     doresc si voua,,,,,
                                           sandu t

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17112 : Februarie 13, 2013, 19:38:35 »

Burada iti mai aduci aminte de costin cand mai,mai sa se jure ca daca se va lua indemnizatiile  el isi va da demisia si ca va da de la el banii?ce sa-ntamplat nea-a lucrat ca la nufarul ca mai apoi sa vina mesterul care ne-a plimbat jumate de am cu lamaia ca va veni postasul joi dupa miercurea-ciuc asa si cu socaciu azi a declarat maine spune ca nu-i adevarat."frumoasa tara,rea croiala" fratilor.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17113 : Februarie 13, 2013, 20:21:58 »

Se incearca diversiuni de tot felul , impostori , fara sa se arate macar unul dintre acestia , asta ca sa justifice bataia de joc cu refuzul de a se respecta drepturile revolutionarilor . Daca nu produc probe ca exista impostori de aproape un an de cand e Ponta la putere , inseamna ca este vorba de calomnie si acest lucru duce la Codul penal iar,  Ponta trebuie denuntat penal de catre toti revolutionarii.Calomnie si abuz in serviciu .
Observati cine continua cu mesaje de felul asta , cu eliminarea impostorilor (nici un adevarat revolutionar nu poate fi impotriva acestui lucru) , fara sa puna in evidenta bataia de joc cu plata unor drepturi legale si legitime  si veti descoperi cine sunt oamenii puterii , indiferent care ar fi ea , ei au acelasi stapan ale carui marionete sunt , provocatori  tradatori ai cauzei noastre comune.
Iesiti in strada pana nu e prea tarziu !!!

politicienii cat si guvernantii nu vor recunoaste adevaratele merite ale revolutionarilor si nici nu vor respecta legea recunostintei, fiindca nu ne iubesc si nu ne vor..suntem dusmanii lor de moarte.!
Ei ne intimideaza, ne invrajbesc, ne urasc,..desi tot ei au fabricat si eliberat toate aceste certificate cu scopuri si interese politice, noi suntem inca manipulati de cei de la putere, nu suntem ascultati de nimeni, suntem prea dezbinati si de neabagat in seama, cand vom fi un monolit si ne vom uni la un protest de anvergura cu cel putin 3000-5000 revolutionari in strada, altfel in continuare vom fi tergiversati la infinit, deci riscurile au fost si vor ramane tot in sarcina noastra ..desi puterea politica este in totalitate vinovata de situatia economica si sociala dezastroasa creata in tara…trebuie actionat cat mai urgent.!
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17114 : Februarie 13, 2013, 20:56:25 »

Daca faceti diferenta intre Monitoarele in care au fost trecuti toti revolutionarii din 1990 pana in 1997 si cei care sunt astazi conform legii 341 rezulta urmatoarea diferenta:

astazi sunt 21637 iar in 568 bis1 1999 si 568bis2 1999 sunt 17 126 deci diferentza sunt impostorii adica
21 637 - 17 126 =4511 impostori. Sa fie scosi maine din lege si atunci este semnalul ca ne-am curatat.
Dar din acele monoitoare sunt si multi care s-au dus la Dumnezeu.
Nu se vrea ca asta inseamna sa plece din lege ai lor.
Memorat
Pagini: 1 ... 1139 1140 [1141] 1142 1143 ... 4573
Schimbă forumul: