Main Content:

Pagini: 1 ... 1160 1161 [1162] 1163 1164 ... 4572

ANUNTURI

• grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #17415 : Februarie 19, 2013, 13:13:18 »

S-a incheiat PLENUL la Camera Deputatior... eu nu am auzit nimic de Legea 341 si OUG 53, desi erau pe ordinea de zi...
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17416 : Februarie 19, 2013, 13:18:37 »

S-a incheiat PLENUL la Camera Deputatior... eu nu am auzit nimic de Legea 341 si OUG 53, desi erau pe ordinea de zi...
a fost doar oug.53 pe ordinea de zi si a fost trimisa la comisii
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17417 : Februarie 19, 2013, 13:25:07 »

domnilor cine este acest „„„„BURADA „„„„nu exista zi de la dumnezeu „„cand intru si eu pe portal sa nu citesc despre dumnealui de 10 ori „„„„si repetate si diferite „„„„„poate aflu de  la cineva „„„multumesc „„„si cer scuze daca am suparat pe cineva 
UNfost securist (actual?),care cauta sa dezbine ,in rest sa se desconspire...dar are DEMNITATE?
DA,POPO RECUNOSC. EU TI-AM CERUT SI AM OBTINUT ELIMINAREA TA DIN "ORDIN".A TA SI A CELUILALT GUNOI CARE TE DIRIJEAZA...ALEXPRESS.REACTIA TA CORESPUDE DEPLIN CARACTERULUI SI NIVELULUI TAU INTELECTUAL.NOI NE FACEM SINGURI CURATENIE.NU ASTEPTAM SSPR-UL.SANTETI AMANDOI SINGURI.SUCCES SI,CURAJ!
AI TU VRE_O CALITATE IN ORDIN? In afara ca membru fondator? MINCINOSULE ,Sa-ti fie rusine.Ordinul functioneaza si fara tradatori, nu eu am plecat si nici nu m-a dat cineva afara,Conducatorul ORDINULUI este cel ales DA? Pe tine te-a ales cineva si in care ordin?.VAD CA SUFERI DE SEFIE ,dar nu merge cu minciuna
ESTE PTR. ULTIMA DATA cand i-ti mai acord pretiosul meu RASPUNS .NU MAI ASTEPTA SI NU MAI ATACA ,ptr. ca nu-ti voi mai raspunde ,deoarece esti BOLNAV.DUMNEZEU CU MILA!
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17418 : Februarie 19, 2013, 13:37:37 »

a fost si    Pl-x 266/2012     Propunerea legislativă pentru modificarea şi completarea Legii recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care şi-au jertfit viaţa sau au avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987, nr.341/2004 (Pl-x 266/2012) -  lege ordinară  -  Respinsă  de Senat - 18.06.2012

SE REFEREA LA NISTE PROBLEME LEGATE DE ASISTENTA SANITAR... destul de importante !
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #17419 : Februarie 19, 2013, 22:31:36 »

Degradarea atitudinii fata de revolutionari vizibila in doua materiale realizate de TVR 2 la distanta de patru ani - www.youtube.com/watch?v=3V74U9riBPk, respectiv www.youtube.com/watch?v=m9XE6BtXO5k.
« Ultima modificare: Februarie 20, 2013, 07:39:56 de către razvan »
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17420 : Februarie 20, 2013, 01:30:51 »

Bulgarii au iesit in strada in numar mare si au obtinut reducerea pretului la energia electrica , col. Dogaru Mircea si militarii , au si ei ceva castigat , se pare , iar revolutionarii sunt batjocoriti din nou , problema noastra este trimisa din nou la comisii , amanare pana la sfantul asteapta.Asta e ultima gaselnita a lui Ponta . Daca tine si revolutionarii nu reactioneaza , ce sa faca si el , se distreaza pe seama noastra .
Daca nu se iese in strada macar 2000 de revolutionari , nu vedem nimic anul asta Victor Ponta are ordin sa isi bata joc de drepturile noastre .
Legea nr.341/2004 nu se atinge !!!
Veniti in strada , nu asteptati de la altii sa o faca !!!
Cine poate , sa vina in strada la SSPR si Guvern !!!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17421 : Februarie 20, 2013, 02:04:36 »

In aceste zile s-a descoperit ca pentru militarii cu nasul in suflet pentsiile au fost marite ilegal! De unde au dat banii aceia? Exact din indemnizatiile noastre. Si la fel cred ca s-a intamplat (se intampla si acum) cu alte categorii de pensionari. Auditul impus de fostul ministru al apararii trebuie extins la toate categoriile de pensionari. Pe de alta parte, poate ati observat ca piratul considera inalta tradare faptul ca niste romani s-au opus hotiei dirijate de la cel mai inalt nivel, divulgand planul madamei Boagiu de instrainare a Portului Constnta. Cand ne vom decide sa iesim in strada, sper sa se intample cat mai repede, indemnizatiile noastre vor fi cele mai mici revendicari.
Memorat
  • urmas
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17422 : Februarie 20, 2013, 02:52:43 »

O intrebare (poate idioata): seria si numarul  sunt altele pentru fiecare certificat in parte (cum e normal) sau mai multe certificate pot avea aceeasi serie si numar, diferentierea facandu se in functie de nume?
Multumesc.
Memorat
« Răspunde #17423 : Februarie 20, 2013, 07:38:50 »

Degradarea atitudinii fata de revolutionari vizibila in doua materiale realizate de TVR 2 la distanta de patru ani - www.youtube.com/watch?v=3V74U9riBPk, respectiv www.youtube.com/watch?v=m9XE6BtXO5k.
O serie asemanatoare de emisiuni a realizat si postul tv N 24, in cadrul Talksoc-ului moderat de Doru Braia - "Capusele Revolutiei". La adresa www.youtube.com/watch?v=FlafyhUNLw4, aveti emisiunea din primavara anului 2009.
Memorat
« Răspunde #17424 : Februarie 20, 2013, 08:15:04 »

Seria urmatoare e perfecta pentru observarea modului in care politicienii au tergiversat rau intentionat rezolvarea problemei indemnizatiilor. Privind retrospectiv, totul apare mai clar.

Sedinta Comisiei Juridice de marti 21 februarie 2012
http://www.youtube.com/watch?v=kFVAR69Hh9U

La Comisia Juridica a Camerei Deputatilor a Parlamentului - I
http://www.youtube.com/watch?v=BrwrZHDuFhA

La Comisia Juridica a Camerei Deputatilor a Parlamentului - II
http://www.youtube.com/watch?v=2ytft5-VYXI

Sedinta Comisiei Juridice de luni 22 octombrie 2012
http://www.youtube.com/watch?v=bNyhJEwai5Q

Sedinta Comisiei Juridice a Parlamentului - 30 octombrie 2012
http://www.youtube.com/watch?v=W1UmTgiEUDs
Memorat
« Răspunde #17425 : Februarie 20, 2013, 09:33:43 »

Ai uitat de inregistrarea asta si e si ea interesanta
Bugetul SSPR la Comisia Buget a Parlamentului
http://www.youtube.com/watch?v=UWr0D3HZ3Mw
Memorat
« Răspunde #17426 : Februarie 20, 2013, 10:22:59 »

Am primit o invitatie la o lansare de carte. O postez pentru cei interesati, in special pentru cei din zona municipiului Targu Mures.

Buna ziua,

Avem onoarea de a va invita la un eveniment special şi anume lansarea cartii "‘89 ! PLUMB”  scrisa de istoricul, colonel (r), profesor Vasile T. Suciu. Subiectul cartii este legat de Eroii si Martirii la nivel de tara ai Revolutiei din 1989.
Evenimentul se va desfasura la CINEMA ARTA din TG. MURES sala “FLORA” in data de 21.02.2013 orele 17:30.
Va rugam sa ne confirmati prezenta dumneavoastra pana in data de 19.02.2013 la numarul de telefon 0740-803662.
Va multumim si va asteptam cu drag.

Cu stima,
Suciu Petru
Memorat
« Răspunde #17427 : Februarie 20, 2013, 11:01:49 »

Am primit o invitatie la o lansare de carte. O postez pentru cei interesati, in special pentru cei din zona municipiului Targu Mures.

Buna ziua,

Avem onoarea de a va invita la un eveniment special şi anume lansarea cartii "‘89 ! PLUMB”  scrisa de istoricul, colonel (r), profesor Vasile T. Suciu. Subiectul cartii este legat de Eroii si Martirii la nivel de tara ai Revolutiei din 1989.
Evenimentul se va desfasura la CINEMA ARTA din TG. MURES sala “FLORA” in data de 21.02.2013 orele 17:30.
Va rugam sa ne confirmati prezenta dumneavoastra pana in data de 19.02.2013 la numarul de telefon 0740-803662.
Va multumim si va asteptam cu drag.

Cu stima,
Suciu Petru

STIMA si RESPECT , D-le PETRE SUCIU , DAR...SUNT INTERESAT DE "IZVOARELE " si de "DOCUMENTELE" care au stat la baza redactarii operei ..mai ales " despre EROII si MARTIRII la nivel national" !!!... AICI AR TREBUI SA NE LAMURITI ANTICIPAT  D-LE IOSIF... SI DE POZITIA AVUTA PROFESIONAL si SOCIAL POST-DECEMBRIST DE CATRE AUTOR ,CEEACE I-AU PERMIS ACCESUL LA INFORMATII -unele chiar clasificate- SI LA DOCUMENTE PE CARE MULTI ""FACTORI  RESPONSABILI si POLITICI"" LE-AU FACUT PREMEDITAT PIERDUTEPENTRU A-SI PIERDE URMELE TRECUTULUI LOR "GLORIOS" (dinainte si din timpul Revolutiei)SAU PENTRU A-I NU-I DA IN VILEAG PE "REVOLUTIONARII FARISEI" FACUTI "la comanda" ! Angry Angry Angry SI...DERBEDEUL ALA DE GRIGORE CARTIANU A SCRIS CU TUPEU si NEOBRAZARE O "MAGARIE DE CARTE" DESPRE REVOLUTIE , INDUCAND IN EROARE SI MINTIND OPINIA PUBLICA DESPRE ADEVARATELE ASPECTE si EVENIMENTE SCURSE IN TIMPUL REVOLUTIEI ! Shocked Shocked Shocked
Memorat
  • urmas
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17429 : Februarie 20, 2013, 21:14:01 »

O intrebare (poate idioata): seria si numarul  sunt altele pentru fiecare certificat in parte (cum e normal) sau mai multe certificate pot avea aceeasi serie si numar, diferentierea facandu se in functie de nume?
Multumesc.
Memorat
Pagini: 1 ... 1160 1161 [1162] 1163 1164 ... 4572
Schimbă forumul: