Main Content:

Pagini: 1 ... 1590 1591 [1592] 1593 1594 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #23865 : Septembrie 18, 2013, 14:04:30 »

SCUZE.....ERA VORBA DE DIPLOMAT,DE PRESIUNI SI REPROSURI FACUTE ASUPRA LUI.SCUZE MENTAL...DE VINA E SI TENSIUNEA ACUMULATA.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23866 : Septembrie 18, 2013, 14:07:59 »

Asteapta, dar n-ai de ce sa-mi multumesti. Eu nu stiam nimic de sanctionarea ta si m-a luat mirarea, desi stiam ca de la burada lrm 00264 ne putem astepta la orice.
In vestul tarii, subiectul acestor zile printre revolutionari este aparitia numelui domnului Lorin Fortuna pe "lista lui Socaciu". Se pare ca nu avea certificat pe Legea 42 din 1990. Daca as fi intrebat de cineva cum se rezolva un asemenea caz, va spun sincer ca nu as sti sa raspund. Desi, daca e sa judecam corect, pana acum a nascut numai jumatate de copil, adica a dat numai jumatate de informatie.
A intrebat cineva la S.S.P.R. care este, concret, motivatia acestei chemari in judecata? SS afirma in interviu (poate doar sa linisteasca apele, dar avea si dreptate intr-o oarecare masura) ca aceste demersuri sunt si in beneficiul celor asupra carora planau anumite suspiciuni de ilegalitate, ca ei sa-si lamureasca definitiv (prin intermediul instantei) situatia si sa nu mai poata fi contestati ulterior. Poate este si cazul lui Lorin Fortuna, in privinta certificatului sau pe 42.
  Problema lui Fortuna s-a rezolvat ieri.

Atunci e bine. Dar nu mai stiu daca am primit raspunsul la intrebarea "ce s-a intamplat ieri la S.S.P.R.?" Parca nu. Presupun ca nu despre Fortuna era vorba (sau nu numai).

Si ...despre Fortuna....oricum sant problemele noastre din banat, pe care "le rezolvam"fara a le expune "analistilor" de pe portal>e mai bine asa.
La un congres al revilor, intr-o pauza, intr-un grup se discuta despre niste pretentii ale celor veniti din Timis si, ca de obicei, existau si multe divagatii. Adminul nostru (si sper ca nu se supara ca scriu despre aceasta, caci discutia era libera si publica, intr-un grup mare de revi) a spus la un moment dat ca are o pensiune preferata pe aproape, intr-un loc cu vin deosebit de bun, la Minis, unde-i place sa traga cand trece prin zona. De la gazda de acolo, a aflat un banc despre bogatia si zgarcenia banatenilor, ambele proverbiale. I-a explicat ca s-au inmultit veneticii prin acele locuri, cauza principala fiind rarefierea localnicilor, iar fenomenul se datoreaza faptului ca, pe cant de instariti sunt, pe atat si de zgarciti, fapt pentru care majoritatea familiilor fac numai cate un copil, ca "sa nu se imprastie averea". Iar bancul pune in evidenta aceasta tendinta afirmand ca, daca ar putea, banatenii ar naste numai cate o jumate de copil, ca sa fie numai unul in momentul casatoriei. Speram ca dl burada lrm 00264 sa nu confirme regula si in privinta explicatiilor, sau informatiilor care i-au fost solicitate. Desi, daca e sa fim mai aproape de adevar, pana acum n-a nascut decat o jumatate de copil, adica a dat numai jumatate de informatie.
Haideti, domnule burada lrm 00264, dati toata informatia. Vreti sa fiti rugat in genunchi?
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23867 : Septembrie 18, 2013, 14:12:07 »

SCUZE.....ERA VORBA DE DIPLOMAT,DE PRESIUNI SI REPROSURI FACUTE ASUPRA LUI.SCUZE MENTAL...DE VINA E SI TENSIUNEA ACUMULATA.

E ok, se intimpla si la case mai mari !
Memorat
« Răspunde #23868 : Septembrie 18, 2013, 14:17:45 »

Nu ,nu vreau nici macar sa fiu rugat.Informatia se refera la faptul ca in sfarsit datorita presiunilor si a gravitatii faptelor,cele doua persoane care ne-au tarat zona in rahat...B.d si Alexa au fost dati in sfarsit in cercetarea DNA,cu concursul SSPR in ce priveste volumul dovezilor
   2. ordonanta se va plati din octombrie pentru cei in drept
   3. posibil si indemnizatiile celor ramasi.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23869 : Septembrie 18, 2013, 14:53:00 »

Numai sa stam pe fundurile noastre acasa, sa nu mai umflam randurile protestatarilor? Ok. Eu merg oricum la proteste. A inceput sa-mi placa sa strig in gura, in mijlocul orasului, ce ma doare si pe cine cred ca trebuie sa belim.
Dar faptul ca Bideu si Alexa au fost luati la intrebari e un fapt laudabil, mai ales ca primul face parte din dotarea sanitara a Institutul Revolutiei Romane din Decembrie 1989, protejat, parol, de la Diplomatul007 citire, al presului de onoare III. Al doilea e "baiat de treaba", nu ati vazut ca a devenit membru al forumului? Fiti baieti buni cu noii "colegi", sau cu viitori, stiu si eu?
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23870 : Septembrie 18, 2013, 15:43:27 »

Nu ,nu vreau nici macar sa fiu rugat.Informatia se refera la faptul ca in sfarsit datorita presiunilor si a gravitatii faptelor,cele doua persoane care ne-au tarat zona in rahat...B.d si Alexa au fost dati in sfarsit in cercetarea DNA,cu concursul SSPR in ce priveste volumul dovezilor

Despre ce ordonanta vorbesti ? In cea aprobata de Premier se spune clar ca nu se vor plati indemnizatiile nici in 2014.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23871 : Septembrie 18, 2013, 16:43:34 »

Despre ce ordonanta vorbesti ? In cea aprobata de Premier se spune clar ca nu se vor plati indemnizatiile nici in 2014.

O fi vorba de OG 53 cu platile retro?
Memorat
« Răspunde #23872 : Septembrie 18, 2013, 16:47:56 »

53
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23873 : Septembrie 18, 2013, 17:16:50 »

Bre Burada , iar incepem cu pamblicarii ?? Si de nu o fi in octombrie , o fi in noiembrie , daca nu , precis in decembrie. Ma lasi ? Iar dam sperante aiurea oamenilor , sau asa trebuie ?
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23874 : Septembrie 18, 2013, 17:18:29 »

In vestul tarii, subiectul acestor zile printre revolutionari este aparitia numelui domnului Lorin Fortuna pe "lista lui Socaciu". Se pare ca nu avea certificat pe Legea 42 din 1990. Daca as fi intrebat de cineva cum se rezolva un asemenea caz, va spun sincer ca nu as sti sa raspund.
Am aflat despre ce este vorba. Domnul Lorin Fortuna, revolutionar incontestabil, nu avea certificat de luptator pe Legea 42. Acest fapt a dus la depistarea problemei in cadrul actualelor reverificari dispuse de domnul secretar de stat la cererea expresa a premierului romaniei de a se face ordine in problema revolutionarilor impostori. Domnul Lorin Fortuna are certificat abia din anul 2000!
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23875 : Septembrie 18, 2013, 17:19:49 »

Bre Burada , iar incepem cu pamblicarii ?? Si de nu o fi in octombrie , o fi in noiembrie , daca nu , precis in decembrie. Ma lasi ? Iar dam sperante aiurea oamenilor , sau asa trebuie ?
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #23876 : Septembrie 18, 2013, 17:32:13 »
Memorat
« Răspunde #23877 : Septembrie 18, 2013, 17:33:00 »

AMuitat sa spun.....Cu exceptia lui Mihai...[ GLUMESC }....mai Mihai....daca nu spun...e rau....daca spun ...nu-i bine....pai nu-mi dau eu singur picioare-n C pe razgandeala alora Huh??
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23878 : Septembrie 18, 2013, 17:50:26 »

53
CORECT DAR NUMAI PENTRU CEI VERIDICI SI INREGULA CEILALTI DUPA PRONUNTARE
Memorat
  • Ema
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23879 : Septembrie 18, 2013, 17:57:06 »

Cred ca impingeti lucrurile prea departe...Chiar credeti ca eram eu in masura sa alung pe cineva de aici, de pe forum? Sau...am supus la presiuni...ce fel de presiuni ? Am presat pe cineva sa plece de aici ? Cred ca imi atribuiti merite pe care nu le am, domnilor...E ridicol...si domnul in cauza, barbat adevarat, revolutionar adevarat, speriat de mine si-a luat talpasita...E mai mult decat amuzant...Eu zic, domnilor, sa ganditi mai mult inainte de a face astfel de afirmatii, pentru ca ii faceti un deserviciu d-lui Diplomat, transformandu-l intr-o entitate slaba, neajutorata..."o frunza-n vant" cum spunea cineva...sau ...,,cocos de mucava" cum spunea altcineva tot de aici de pe forum...ceea ce e injositor, umilitor pentru un barbat adevarat...Eu cred ca altceva se intampla cu dumnealui...cred ca si-a dat seama ca a gestionat gresit un anumit conflict si a decis ca e mai bine sa ia o pauza dandu-i sansa acestuia sa se stinga de la sine...E optiunea dumnealui si eu o respect, cu toate ca, sunt convinsa ca d-lui intra pe forum, dar ,,ascuns" de privirile noastre....Sau, poate ca a fost marcat, mai mult decat ne putem noi imagina, de acuzatia contributiei la moartea tatalui doamnei de la Iasi...sau poate ca s-a regasit in listele postate de d-l Doftoreanu...Sunt doar supozitii...doar dumnealui stie cu exactitate motivul...Si acum va intreb pe dumneavoastra domnilor : daca insemnati atat de mult pentru dumnealui, cum de nu a cedat rugamintilor dumneavoastra si nu si-a reluat activitatea pe forum? Vi-l dau exemplu pe d-l Doftoreanu, care, desi decisese sa nu mai posteze nimic( in urma unor atacuri nejustificate), la rugamintile noastre posteaza in fiecare zi orice apare nou, si de interes pentru noi pe Portalul Instantelor...Deci rugamintile noastre au avut ecou...ale dumneavoastra??? Va doresc o seara buna si linistita !
Memorat
Pagini: 1 ... 1590 1591 [1592] 1593 1594 ... 4573
Schimbă forumul: