Main Content:

Pagini: 1 ... 1604 1605 [1606] 1607 1608 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #24075 : Septembrie 25, 2013, 23:10:59 »

Aceste citatii sunt pt cei cu duplicate unde se mentioneaza faptul ca detin un duplicat fara a avea inainte un certificat eliberat pe 42 si nu se regasesc in baza de date

Ok, o rezolvam cumva, sa putem vedea exact despre ce este vorba. (Am primit un mesaj privat in care mi se reproseaza ca-i "sustin pe impostori" prin faptul ca am rugat sa postam cumva citatiile si ma "previne" ca "este suspect ca vrem sa-i ajutam pe parati sa-si intocmeasca intampinarile". Este o interpretare atat de vadit tendentioasa si absurda, incat nici nu merita sa-i raspund. Am vrut sa stiti si voi cata bunavointa au unii... Daca nu stiati deja). Deci, in pofida gandurilor "bune" ale unora, gandesc ca este bine sa detinem informatiile complete asupra demersurilor ce se fac, chiar daca nu suntem noi insine sau apropiatii nostri pe liste.
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24076 : Septembrie 25, 2013, 23:19:07 »

N-a amintit ceva si despre mitici? Multi dintre ei vor preda certificatele, desi e de dorit ca toti sa fie constransi s-o faca, dar vor fi si multi nemitici in situatia aceasta. Distratia va fi mare. Abia astept sa vad care va fi scorul.
Am vazut ca remus43de a facut o treaba buna. N-a mai postat pe ANUNTURI, ci la topicul pentru Resita, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=178.30. Ar fi bine sa-i urmam exemplul, pentru a lasa aici spatiu numai pentru anunturi. Cei care se tem sa nu ia vreo boala de la "mitici", au la dispozitie o multime de posbilitati:

Asociaţia 17 Decembrie Timişoara
Asociaţia Frăţie, Egalitate, Colaborare şi Cooperare - Timişoara

Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş
Asociaţia Pentru Adevărul Revoluţiei - Cluj
Asociaţia 16-21 Decembrie 1989 - Lugoj
Asociaţia Luptătorilor, Răniţilor şi Urmaşii Eroilor „Braşov Decembrie 1989”
Răniții Revoluției 22 Decembrie 1989 Sibiu
Asociaţia Sibiu Decembrie 1989
Asociaţia Pentru Cinstirea Eroilor Martiri ai Revoluţiei din Decembrie 1989 - Sibiu
Asociaţia Luptătorilor Revoluţiei din Decembrie 1989, Răniţi, Invalizi şi Urmaşii Eroilor Căzuţi – Covasna-Harghita
Asociaţia 21 Decembrie 1989 Reşiţa
Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Cugir
Fundaţia Judeţeană Arad a Revoluţionarilor din Decembrie 1989
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24077 : Septembrie 25, 2013, 23:29:36 »

Aceste citatii sunt pt cei cu duplicate unde se mentioneaza faptul ca detin un duplicat fara a avea inainte un certificat eliberat pe 42 si nu se regasesc in baza de date

Ok, o rezolvam cumva, sa putem vedea exact despre ce este vorba. (Am primit un mesaj privat in care mi se reproseaza ca-i "sustin pe impostori" prin faptul ca am rugat sa postam cumva citatiile si ma "previne" ca "este suspect ca vrem sa-i ajutam pe parati sa-si intocmeasca intampinarile". Este o interpretare atat de vadit tendentioasa si absurda, incat nici nu merita sa-i raspund. Am vrut sa stiti si voi cata bunavointa au unii... Daca nu stiati deja). Deci, in pofida gandurilor "bune" ale unora, gandesc ca este bine sa detinem informatiile complete asupra demersurilor ce se fac, chiar daca nu suntem noi insine sau apropiatii nostri pe liste.

Nu este nici o problema de confidentialitate,din moment ce un dosar este pe rolul instantei este public.
Memorat
« Răspunde #24078 : Septembrie 25, 2013, 23:36:23 »

Nu este nici o problema de confidentialitate,din moment ce un dosar este pe rolul instantei este public.

Teoretic, da. Dar practic, una este publicarea oficiala a unor date personale, alta transformarea unor date personale in subiect de dezbatere publica. Mai ales in cazul nostru, cand orice subiect de acest tip degenereaza usor in atac la persoana.
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #24079 : Septembrie 26, 2013, 07:45:07 »

LISTA AZI

Total dosare : 88
Total actiuni in instante : 4394
Total nume unice : 3402

http://www.maroma.ro/lista/

Astazi, pe Portalul Instantelor, au aparut pe lista de modificate, majoritatea dosarelor de anulare act administrativ.
Totusi, in aparenta nu s-a modificat.
Asta inseamna ca ori se va modifica ceva in cursul zilei, ori se efectueaza un act procedural cu dedicatie.
Asteptam.

Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #24080 : Septembrie 26, 2013, 08:05:29 »

Stimabile Nor, Asociatia 16-21 Decembrie 1989 Lugoj care de fapt in acte nu stie nici ea ce este? Pentru edificare, va rog sa accesati urmatoarele link-uri: http://portal.just.ro/252/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=25200000000023079&id_inst=252 si http://www.revolutialugojana.org/articol/ghici-ciuperca-ce-i-sucursala-filiala-asociacie-sau-multime-vida.html. Sper sa mearga si atasamentul.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #24081 : Septembrie 26, 2013, 08:30:31 »

Acest document atesta ca Asociatia 16-21 Decembrie '89 Bucuresti nu are Filiale legal infiintate in Romania. Deci, a cui filiala este Filiala Asociatia 16- 21 Decembrie 1989 Lugoj? Fac un apel pe aceasta cale sa aflam asociatia mama care sa revendice filiala.
Memorat
« Răspunde #24082 : Septembrie 26, 2013, 08:36:31 »

S-a aprimit o informatie pentru a va fi adusa la cunostinta, conform careia, in sedinta de astazi a Partidului Social Democrat, departamentul pentru revolutionari va fi desfiintat: "se doreste eliminarea departamentului pentru revolutionari din cadrul P.S.D., maine la sedinta departamentelor ADI SANDA nu a fost convocat oficial de catre secretarul executiv al PSD... merge totusi la sedinta la convocarea domnului presedinte Iliescu..."
Precizez ca sursele proprii nu au confirmat aceasta informatie. Va rog, pe cei care aveti acces la date din interiorul PSD, de preferinta din cercurile puterii din Bucuresti, sa verificati aceasta informatie care, daca n-ar fi venit pe un canal credibil, nu ar fi fost amintita aici.
Memorat
« Răspunde #24083 : Septembrie 26, 2013, 08:42:14 »

Acest document atesta ca Asociatia 16-21 Decembrie '89 Bucuresti nu are Filiale legal infiintate in Romania. Deci, a cui filiala este Filiala Asociatia 16- 21 Decembrie 1989 Lugoj? Fac un apel pe aceasta cale sa aflam asociatia mama care sa revendice filiala.
        jUDECATORIA lUGOJ......INDEPENDENTA SI NEIMPLICATA ,AMANA CAUZA ,SI O AMANA.....SI O MAI AMANA...PANA S-O DECIDE SA SPUNA CARE DE PE ACOLO AU DAT CU STAMPILA DE OFICIALIZARE A PORCARIEI CARE A PERMIS FANTOMEI SA POZEZE CHIAR IN "ASOCIATIE ULTERIOR LEGAL CONSTITUITA",CU PARASUTARE ILEGALA IN 90,CU SUSTINERE DE DOSARE,SI REVENIREA DUPA "AVENTURA " LA STATUTUL DE FILIALA A NIMANUI.CULMEA.....A APARUT LA UN MOMENT DAT SI PE LISTELE OFICIALE ALE SSPR.A DISPARUT APOI STRATEGIC,DAR,SALVATA PE SITE-UL LUI SORIN .DE ALTFEL FIGUREAZA CU POMPOSUL TITLU SI PE PORTAL.

CE ZICI ...DOMNU' NOR.....LUCREAZA ..."MAIDANEZII REVOLUTIEI Huh"
Memorat
« Răspunde #24084 : Septembrie 26, 2013, 08:58:11 »

S-a aprimit o informatie pentru a va fi adusa la cunostinta, conform careia, in sedinta de astazi a Partidului Social Democrat, departamentul pentru revolutionari va fi desfiintat: "se doreste eliminarea departamentului pentru revolutionari din cadrul P.S.D., maine la sedinta departamentelor ADI SANDA nu a fost convocat oficial de catre secretarul executiv al PSD... merge totusi la sedinta la convocarea domnului presedinte Iliescu..."
Precizez ca sursele proprii nu au confirmat aceasta informatie. Va rog, pe cei care aveti acces la date din interiorul PSD, de preferinta din cercurile puterii din Bucuresti, sa verificati aceasta informatie care, daca n-ar fi venit pe un canal credibil, nu ar fi fost amintita aici.

Pai la cata activitate au avut" pentru "....si la cati mai raman dupa verificari.....ca sa nu mai vorbim de presiunile facute impotriva curatenieisi la non -combatul referitor la punerea in plata. De fapt trebuiau sa se desfinteze dupa ce protocolul a fost reciclat ca hartie igienica.NO REGRETS !!!
Memorat
« Răspunde #24085 : Septembrie 26, 2013, 09:07:48 »

A aparut un nou dosar la TIMIS, legat de dosarul in care s-a anulat cererea SSPR-ului.

Tribunalul TIMIŞ 

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) :   8249/30/2013/a1
Data inregistrarii                   25.09.2013
Data ultimei modificari:          25.09.2013
Sectie:                                 SECŢIA DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL
Materie:                               Contencios administrativ şi fiscal
Obiect:                                 reexaminare anulare cerere
Stadiu procesual:                  Fond

Părţi
Nume   Calitate parte
SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUŢIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989   Reclamant

Şedinţe
Nu există informaţii.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • EdiTim54
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • CC-Doiu de pe Doi
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24086 : Septembrie 26, 2013, 09:15:15 »

jUDECATORIA lUGOJ......INDEPENDENTA SI NEIMPLICATA ,AMANA CAUZA ,SI O AMANA.....SI O MAI AMANA...PANA S-O DECIDE SA SPUNA CARE DE PE ACOLO AU DAT CU STAMPILA DE OFICIALIZARE A PORCARIEI CARE A PERMIS FANTOMEI SA POZEZE CHIAR IN "ASOCIATIE ULTERIOR LEGAL CONSTITUITA",CU PARASUTARE ILEGALA IN 90,CU SUSTINERE DE DOSARE,SI REVENIREA DUPA "AVENTURA " LA STATUTUL DE FILIALA A NIMANUI.CULMEA.....A APARUT LA UN MOMENT DAT SI PE LISTELE OFICIALE ALE SSPR.A DISPARUT APOI STRATEGIC,DAR,SALVATA PE SITE-UL LUI SORIN .DE ALTFEL FIGUREAZA CU POMPOSUL TITLU SI PE PORTAL.

CE ZICI ...DOMNU' NOR.....LUCREAZA ..."MAIDANEZII REVOLUTIEI Huh"
....................................

EU,PERSONAL,SUNT INSCRIS IN LIGA NATIONALA A LUPTATORILOR PENTRU VICTORIA REVOLUTIEI CEM.....
IN LUNA IANUARIE,DUCANDU-MA LA SSPR PENTRU A-MI RIDICA CARTELA DE METROU SI BILETELE CFR,
AM AFLAT CA ACESTEA AU FOST RIDICATE DE CATRE ACEASTA ASOCIATIE 16-21,NICI PANA IN ZIUA DE AZI
 NU AM INTRAT IN POSESIA LOR,DEOARECE NIMENI DIN CADRUL SSPR-ului NU A VRUT SA-MI DEA MACAR NR.
 DE TELEFON AL CELUI CARE LEA RIDICAT IN LOCUL MEU DE LA SSPR,MOTIVAND CA NU AU ACORDUL PERSOANEI
 RESPECTIVE.PENTRU A-MI DA NR. DE TELEFON.
DECI IN CONCLUZIE ,NU VA MAI FACETI PROBLEME,IN CADRUL SSPR-ului,SE CUNOSC OAMENII DAR NU SE VREA
SA FIE DIVULGATI,.IN VIRTUTEA INTERESELOR MATERIALE SAU DE ALTA NATURA,POATR.
Memorat
« Răspunde #24087 : Septembrie 26, 2013, 09:32:46 »

Edi Tim.....spre deosebire de  "unele" instante,in SSPR se pregateste instrumentarul pentru "operatie pe cord deschis",multumita unor persoane imune la virusul "influentei"fapt care face credibila si informatia data de Gheorghe Iosif.E posibil ca persoane pana mai ieri influente sa afle ca s-a dus dracu' "sustinerea " politica",ca ulciorul a mers neasteptat de mult la apa,da....s-a spart.E posibil sa SSPR-ul sa devina o institutie realmente in slujba revilor adevarati.....E POSIBIL.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24088 : Septembrie 26, 2013, 10:13:33 »

Daca se desfiinteaza departamentul revol.din psd vom avea multe surprize chiar si surpriza ca sspr-ul sa fie independent de clasa politica.Acum depinde si de ambitiile si dorintele majoritatii din miscarea revolutionara.Atunci ai sa vezi intradevar cum se va face curatenie si cate nume de renume vor aparea la interval.Totul este sa se vrea.Burada a spus iar o vorba inteleapta;E posibil ca SSPR-ul sa devina o institutie realmente in slujba revilor adevarati.....E POSIBIL.Eu spun ;Sa dea Dumnezeu.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24089 : Septembrie 26, 2013, 10:25:00 »

Nu cred nimic. Ati mai vazut gesturi de marinimie facute de politicieni? Eu nu. Nu vor ceda niciodata o institutie care le apartine, nu o vor pune la dispozitie altora, caci stiu ca risca sa fie atacati apoi de pe acea pozitie. Chiar daca ii dau un aer de independenta, cum au procedat cu Institutul Revolutiei Romane din Decembrie 1989, totul  ramane la nivel de acte, in practica vor numi insa oameni ai partidelor, fideli, chiar slugarnici, care sa le faca jocurile, la nevoie chiar impotriva celor carora le este destinata institutia. Sa nu fim copii, nu mai e cazul.
Memorat
Pagini: 1 ... 1604 1605 [1606] 1607 1608 ... 4573
Schimbă forumul: