Main Content:

Pagini: 1 ... 2001 2002 [2003] 2004 2005 ... 4572

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #30030 : Aprilie 21, 2014, 10:32:45 »

Hristos a Inviat.

Dupa cum am promis, am deschis si o pagina de facebook intitulata, asemenea blogului http://dupaunsfertdesecol.blogspot.ro/, DUPA UN SFERT DE SECOL. O puteti gasi la https://www.facebook.com/dupaunsfertdesecol.

Desi destul de blamat, facebook-ul ofera - cel putin pe nivelul de promovare a imaginii pe care se afla revolutionarii acum - cateva instrumente de lucru utile, cum ar fi statisticile gratuite (ca si blogul, dar mai detaliat). In numai cateva ore de la deschiderea paginii, am inregistrat persoane care au vazut postarile peste 4000 (acum sunt 5.327), deci persoane care in continuare vor primi "noutati" despre ce se mai publica, place sau se comenteaza pe aceasta pagina. Este numai un exemplu. Un alt exemplu este ca o felicitare in care am transmis mesajul important ca DE 25 ANI AVEM SARBATORI PASCALE LIBERE (DATORITA REVOLUTIONARILOR, NOVEMBRISTILOR SI FOSTILOR DETINUTI POLITICI) a fost vazuta de 1846 oameni (in aceleasi cateva ore) si le-a placut numai la... 70. In fine, sa va mai "povestesc" si faptul "banal" ca notitele nu sunt citite aproape de nimeni, nici macar de catre persoanele care au redistribuit fotografiile fara a avea permisiunea noastra (si pe care, de altfel, le stim) si fara a indica sursa, in timp ce imaginile sunt vazute "la greu", lumea se uita pe poze, ca spun asa... Sedinta festiva de la Consiliul Judetean Timisoara a fost vazuta de 2428 oameni si o mare parte din fotografii au fost redistribuite...

Fiindca veni vorba si vedem cu totii ce se intampla si aici, pe forum, am rugamintea de a comenta - chiar daca va manifestati dezacordul, ingrijorarea, nemultumirea - intr-un mod decent. Acolo, mesajele in care se foloseste un limbaj neadecvat nu vor beneficia de aceeasi "libertate de expresie" de care beneficiaza aici - si vor fi sterse imediat.

Am primit rugamintea de a publica un mesaj in memoria colegului de forum Vasile Francisc Ilcu. Fiind un mesaj comemorativ, am sters comentariile privind calitatea lui de revolutionar (sau nu...), viata lui sau ceea ce a facut (ori nu...) la Revolutie. Sper sa nu se supere cei carora le-am sters postarile, dar intentia noastra nu a fost de a supune imaginea lui Vasile Francisc Ilcu la o judecata publica de Pasti. Dumnezeu sa-l ierte. Mesajul a fost vazut de 106 persoane.

Sarbatori fericite in continuare!

Memorat
« Răspunde #30031 : Aprilie 21, 2014, 13:02:13 »

Cu prilejul Sarbatorilor Pascale, Asociatia Nationala a Veteranilor de Razboi, avand un deosebit respect fata de revolutionari, fostii detinuti politic si veteranii din teaterele de operatiuni, le adreseaza traditionalul Hristos a inviat! De asemenea, Comitetul Roman Pentru Cinstirea Eroilor a transmis un mesaj tuturor eroilor Romaniei in viata, inclusiv veteranilor de razboi.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30032 : Aprilie 21, 2014, 20:25:59 »

Asta cu cartusul e interesanta, dar se potri intr-o felicitare de Paste? Si ma m gandesc la ceva. Revii i-au felicitat vreodata pe fostii detinuti politic si pe veteranii din WW2, sau din actualele teatre de operatiuni, cum scrie m sus? De ex benereaua, la nivelul acesta, nu particular, pt ca particular sunt convins sa s-a intamplat, deci presii benerelei au avut vreodata o asemenea initiativa?
Memorat
« Răspunde #30033 : Aprilie 21, 2014, 22:49:18 »

Se "potri", ca e tot o forma de rastignire a celor care au murit pentru "tricolor", unii, multi (poate majoritatea) nevinovati. Este o "felicitare" foarte inspirata. Numai coloana romboidala as fi folosit-o pe verticala, legatura intre Cer si Pamant (mai ales cu acele "centre" de cruci). Trebuia sa se sfatuiasca designerul cu o femeie care cunoaste simbolurile ("semnele") cusute. Este frumos si asa, doar ca pe orizontala semnifica mai curand fertilitatea "sacra" a solului, viata pamantului, in pofida "umplerii" acestuia cu crucile cimitirelor (putini insa pot "vedea" moartea pe moarte calcand, in aceasta cusatura, asezata asa)...

Oricum am lua-o, se "potri" toate, fara-ndoiala... Hristos a Inviat!
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #30034 : Aprilie 22, 2014, 07:32:35 »
Memorat
« Răspunde #30035 : Aprilie 22, 2014, 09:14:18 »

CU VOIA DVS ,IMI PERMIT SA CER UNUI MEMBRU MACAR AL CELEBREI ASOCIATII DE BINEFACERE NATIONALA "16-21 DECEMBRIE 1989 " A-L RUGA PE DOMNUL NEMTIU ION SEMNATARUL ACESTUI "BONULET" DE INFIINTARE A UNEI "FILIALE " INTARIT CU STAMPILE DE CURIOASE FORME GEOMETRICE ,FARA DE OBISNUITUL ACORD AL ADUNARII GENERALE,CARE  A PERMIS UNEI ASOCIATII PROASPAT DEVENITA MAMA MULTIPLA CONTRAR STATUTULUI SA PERMITA SUBSTITUIREA PROASPETELOR FILIALE ILEGALE IN A DEVENI  PRIN FACHIRUL CUTEANU ASOCIATII LEGAL CONSTITUITE SUSTINATOARE A "UNUI NUMAR ,FARA NUMAR",DE DOSARE DE "EROI IN VIATA" !

......aVEM CONVINGEREA CA RESPECTIVA "MAMA" NU-SI VA PARASI COPII LA GREU,SI NE VA ACORDA UN PUNCT DE VEDERE IN AVANPREMIERA PUNCTULUI DE VEDERE LARGIT ASUPRA CARUIA VOM INSISTA CU "OBRAZNICIE " LA DNA PITESTI !
        DECI......D  O  M  N  U  L  E      N  E  M  T  I  U........LUMINATI-NE !! Angry Angry Angry
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30036 : Aprilie 22, 2014, 09:56:38 »

Raspuns (hi, hi):
- Nu sunt membru al forumului, deci n-am cum.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30037 : Aprilie 22, 2014, 21:11:27 »

Multumesc tuturor, pentru frumoasele mesaje pe care le am primit cu ocazia sarbatorilor Pascale,dar din motive tehnice nu am putut raspunde la timpul cuvenit.Acum ca m am reantors la Sibiu,va doresc ca urarile voastre pentru mine si familia mea,sa se implineasca inzecit pentru voi.Amin.
Memorat
« Răspunde #30038 : Aprilie 22, 2014, 21:16:04 »

Multumesc tuturor, pentru frumoasele mesaje pe care le am primit cu ocazia sarbatorilor Pascale,dar din motive tehnice nu am putut raspunde la timpul cuvenit.Acum ca m am reantors la Sibiu,va doresc ca urarile voastre pentru mine si familia mea,sa se implineasca inzecit pentru voi.Amin.
...........TEHNICE  ....HuhHuh?......TRECE-L PRIN PAINE !  Grin Grin Grin
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #30039 : Aprilie 22, 2014, 21:31:20 »

Intrebare: dl. Stan Vasile, presedintele actual al Asociatiei 16-21 Decembrie '89 Bucuresti, de ce tace? Este cumva complice cu "puiul" nedeclarat din Lugoj? Sa inteleg ca afacerile cu masini il urmaresc si acuma? Poate se "calugareste" acuma in ceasul al 12-lea.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30040 : Aprilie 22, 2014, 21:36:12 »

Ba frate, ardelene, meri la Bucale si baga-i microfonu-n gura. Ai un site, esti jurnalist de new media, ai tot dreptul. Stabileste o intalnire si meri la el si-l intreaba: Ba! E alba sau e... cam albastra? Altfel, o sa astepti mult si bine sa-ti raspunda cate un afacerist de certif de revi.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30041 : Aprilie 22, 2014, 22:12:45 »

Burada,ce te a mai mintit pretena ta meleteanca???spune frate deschis ce ai de spus....poate vei mai fi nevoit inca o data sa ti ceri scuze,le am acceptat o data cu conditia sa vi la Sibiu,nu ai venit,credema nu  am pierdut nimic, a doua oara, nu le mai accept, nu te cunosc nu ma cunosti,doar arunci vorbe de om in stare de ebrietate....Ce ai frate cu mine????Te am suparat cu ceva????La mitinguri nu ai participat,nici pe la Buc. nu ne am intalnit, care este problema ta?
Memorat
« Răspunde #30042 : Aprilie 22, 2014, 23:28:36 »

La multi ani cu mari "biruinte" asupra raului din sufletele si viata dv si ale celor apropiati dv, tuturor celor care poarta numele Sf. Gheorghe. Toate gandurile mele bune, dle Gheorghe Iosif, dv si celor dragi.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30043 : Aprilie 23, 2014, 00:02:07 »

MULTI si FERICITI ANI tuturor adevaratilor revolutionari,care au acest nume sfant de GHEORGHE lor si familiilor lor,si in speciali lui GHEORGHE IOSIF,colegul, si adm. PORTALULUI REVOLUTIEI.Indiferent de disputele noastre,pe acest portal,faptul ca putem comunica,trebuie sa recunoastem ca GHEORGHE IOSIF,are un merit deosebit....Chiar daca acum sau in viitor il vom critica,sa fie convins ca o facem doar pentru ca adevarul si adevaratele valori din randul revilor sa triumfe....asta insemnand ca este doar o disputa si poate o neantelegere de idei dar in ceea ce il priveste pe GHEORGHE IOSIF,pe el si familia, pe cei apropiati lui,sa fie convins de sinceritatea urariilor noastre,le dorim tot ceea ce ne dorim familiei noastre, dar si noua......
........AS.REVOLUTIA SIBIU 89.
       PRESEDINTE
    IULIA CRUCIAT
Memorat
« Răspunde #30044 : Aprilie 23, 2014, 05:48:51 »

Aseară Inspectorul teritorial Stanciu Adrian Ioan, a mers pe jos beat pe mijlocul drumului şi a fost oprit de Poliţia SB. A ameninţat pe poliţişti că el lucrează la Guvern, şi-i rezolvă. Polţiştii sibieni s-au speriat şi i-au dat o amendă de 1800 de lei. BRAVO !
 Din nou acest specimen corupt ne-a făcut de râs.
 Sper că cât de curând să fie disponibilizat cu schimbarea organigramei, DAR SĂ RĂSPUNDĂ pt TOATE MIZERIILE FĂCUTE ( trafic cu certificate, cartele Metro, bilete CFR)

Memorat
Pagini: 1 ... 2001 2002 [2003] 2004 2005 ... 4572
Schimbă forumul: