Main Content:

Pagini: 1 ... 2034 2035 [2036] 2037 2038 ... 4573

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #30525 : Mai 07, 2014, 11:41:45 »

Am uitat să precizez că mă adresam domnului Misasilver.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30527 : Mai 07, 2014, 11:56:21 »

Cred că ați dorit să scrieți "Telefonic am primit, indemn si confirmare, de prezenta la Protestul din 12 Mai, din Timisoara, Moldova, Satu Mare, Brasov, Campulung, Bucuresti.
Daca mai sant camarazi, aici pe forum, care veti participa la protest, va rog sa ne scrieti si dunmeavoastra macar numele localitati, fara date personale sau de identificare. Va multumesc!"
Dar de ce să-și anunțe participanții prezența fără date de identificare? Din Timișoara cine vine, mai precis ce asociații participă la protestul anunțat?
Memorat
« Răspunde #30528 : Mai 07, 2014, 11:59:23 »

Protestul din 12 Mai, nu e despre bnr,asociati, ponta, basescu, antonescu, conrupti, impostori, lideri revolutionari.
PROTESTUL ESTE, PENTRU APLICAREA L341, PENTRU APLICAREA TUTUROR LEGILOR, PENTRU RESPECTAREA STATULUI DE DREPT SI NU IN ULTIMUL RAND, PENTRU A SUPRAVIETUIRE.
Un slogan va suna asa, VREM SA MUNCIM, NU VREM SA CERSIM.
Pe o pancarda cineva, sa scrie; VREM SA TRAIM!!!CHIAR DACA VOI NU SNTETI DE ACORD!!!
Memorat
« Răspunde #30529 : Mai 07, 2014, 12:05:36 »

Cred că ați dorit să scrieți "Telefonic am primit, indemn si confirmare, de prezenta la Protestul din 12 Mai, din Timisoara, Moldova, Satu Mare, Brasov, Campulung, Bucuresti.
Daca mai sant camarazi, aici pe forum, care veti participa la protest, va rog sa ne scrieti si dunmeavoastra macar numele localitati, fara date personale sau de identificare. Va multumesc!"
Dar de ce să-și anunțe participanții prezența fără date de identificare? Din Timișoara cine vine, mai precis ce asociații participă la protestul anunțat?

.....PERSONAL VOI ADUCE ALTI 9 COLEGI IN PIATA VICTORIEI,IN BUCURESTI
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30530 : Mai 07, 2014, 12:08:42 »

Actuala structura ministeriala care reprezinta atat Revolutionarii cat si detinutii politici este inca la stadiul de organizare.
Eu nu cred ca anul acesta atata timp cat exista o ordonanta legalizata de taiere a indemnizatiilor cineva din Luptatori va primi ceva.
In plus din surse se aude ca la Senat este o initiativa legislativa in ceea ce ne priveste.
Cei de la PSD care au contact cu Secretarul de Stat sau Gelu Voican pot sta de vorba cu dansii sa ii intrebe ce initiativa este si daca putem vedea forma propusa.
O zi buna va doresc.
Cred ca intalnirea tuturor revolutionarilor pe data de 12 mai este bine venita.
O zi buna va doresc.
Memorat
« Răspunde #30531 : Mai 07, 2014, 12:10:34 »

Pentru ca fiecare vine in nume propriu, si nu trebue neaparat date de identificare pentru a cere aplicrea legi si respectarea statului de drept, dar daca cineva doreste sa isi prezinte si datele, nu il opreste nimeni dar nici nu il obliga sa o faca, cat despre datele celor care au confirmat, va rog sa ma iertati pentru totala discretie, si incercati sa comunicati intre dumneavoastra, sau va puteti intalni impreuna la protest, daca veti binevoi sa participati si dv.
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30532 : Mai 07, 2014, 12:11:25 »

Din Timisoara nu participa la protest nici o asociatie
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30533 : Mai 07, 2014, 12:21:47 »

Mă alătur atitudinii dumneavoastră, dar vă atrag atenția că agenții de influență ai partidelor pe forumul revoluției tocmai și-au mai îndeplinit cu succes o misiune împotriva revoluționarilor, căci au reușit să vă amețească și să vă dezbine atît de tare încît nu ați reușit să vă alegeți o persoană care să candideze în numele revoluționarilor în această campanie electorală. Cum vreți să scăpați de de parlamentari fără să alegeți alții în locul lor?
Chiar asa! De ce nu vor cei mai tineri dintre noi sa participe activ? Au reusit odraslele comunistilor care sunt acum prin rotatie la putere sa anihileze orice spirit revolutionar care era in noi,...degeaba vrem respect ,cand astia ne urasc pana la disparitie.Trebuia sa aplicam masurile revolutiei franceze.<n-au lasat nici nepoti nici stranepoti ,au terminat cu totul prin ghilotina si sabie>Noi trebuia sa nu-i lasam sa ne fure REVOLUTIA, ca acum isi bat joc de noi.ASTA E.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30534 : Mai 07, 2014, 12:35:14 »

Este firesc ca ordonanta 53 sa se acorde celor dovediti ca se incadreaza in conditionarile legii 341.din moment cePM a afirmat ca vor ramane in plata cei ce merita.A o acorda azi ca maine sa recuperzi cu executor banii e un nonsens sau un semnal ca banii astia chiar TREBUIE sa ajunga in alte parti dat fiind si existenta inscrisurilor notariale.DECI...CINEVA II RIDICA......si prostii ii dau inapoi !Pentru moment actiunea de plata a caselor de pensii este amanata desi banii exista.DuPA CURATENIA CARE SPERAM CA FINALMENTE SE VA FACE e firesc sa fie platiti prioritar cei ce raman in drepturi.ORICUM ....PANA LA O PROBA REALA.....CURATENIAGENERALA SI NU CEEA CE FACE ACUMICI COLO DNAul ESTE DOAR DECLARATIVA !!
Domnule burada, ce ii retine sa faca plata celor care cum ati, sant dovediti a fi corecti? adica legali, am confirmarea de la casa de pensi ca nu se fac plati pentru ultima restenta pe oug53,
Deci nu va primi luna asta ultima restanta, nimeni, indiferent ca planeaza suspiciuni sau nu asupra lui, daca zice ca nu vrea sa plateasca asa zisilor impostori, de ce nu plateste celor lanti?

Cu tertipuri si minciuni n-o sa reusiti sa scoateti oameni la proteste. Aveti confirmari peste confirmari de pe surse, de la casele de pensii, de nu stiu unde. Spuneti sursa exact si mai vorbim. Oamenii daca vor sa iasa la protestul din 12 vor iesi, daca considera ca nu au ce cauta acolo, vor sta acasa. Lasati intoxicarile. V-ati dovedit, nu o data, ca nu aveti credibilitate si ar trebui sa va schimbati atitudinea. La urma urmei nu ma mai mira nimic, atata timp cat...https://www.facebook.com/photo.php?v=747878801912903
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30535 : Mai 07, 2014, 12:52:14 »

Este firesc ca ordonanta 53 sa se acorde celor dovediti ca se incadreaza in conditionarile legii 341.din moment cePM a afirmat ca vor ramane in plata cei ce merita.A o acorda azi ca maine sa recuperzi cu executor banii e un nonsens sau un semnal ca banii astia chiar TREBUIE sa ajunga in alte parti dat fiind si existenta inscrisurilor notariale.DECI...CINEVA II RIDICA......si prostii ii dau inapoi !Pentru moment actiunea de plata a caselor de pensii este amanata desi banii exista.DuPA CURATENIA CARE SPERAM CA FINALMENTE SE VA FACE e firesc sa fie platiti prioritar cei ce raman in drepturi.ORICUM ....PANA LA O PROBA REALA.....CURATENIAGENERALA SI NU CEEA CE FACE ACUMICI COLO DNAul ESTE DOAR DECLARATIVA !!
Domnule burada, ce ii retine sa faca plata celor care cum ati, sant dovediti a fi corecti? adica legali, am confirmarea de la casa de pensi ca nu se fac plati pentru ultima restenta pe oug53,
Deci nu va primi luna asta ultima restanta, nimeni, indiferent ca planeaza suspiciuni sau nu asupra lui, daca zice ca nu vrea sa plateasca asa zisilor impostori, de ce nu plateste celor lanti?

Cu tertipuri si minciuni n-o sa reusiti sa scoateti oameni la proteste. Aveti confirmari peste confirmari de pe surse, de la casele de pensii, de nu stiu unde. Spuneti sursa exact si mai vorbim. Oamenii daca vor sa iasa la protestul din 12 vor iesi, daca considera ca nu au ce cauta acolo, vor sta acasa. Lasati intoxicarile. V-ati dovedit, nu o data, ca nu aveti credibilitate si ar trebui sa va schimbati atitudinea. La urma urmei nu ma mai mira nimic, atata timp cat...https://www.facebook.com/photo.php?v=747878801912903

La ora actuala nu exista niciun comunicat oficial ca se da sau nu se da ordonanta53,nu exista niciun comunicat oficial cu punerea in plata a vreunui rev,scurt pe doi este lipsa totala de comunicare,care lasa loc la tot felul de interpretari in special ca sunt in campanie electorala,unde anumiti "leaderi"incaseaza niste banuti folosinduse de revi pt ai scoate in strada impotriva unor formatiuni politice,cei cu pdl-u impotriva psd-ului,iar cei cu psd-u impotriva pdl-ului,iar toate partidele sunt dusmanii de moarte a revilor
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30536 : Mai 07, 2014, 12:55:36 »

La ora actuala nu exista niciun comunicat oficial ca se da sau nu se da ordonanta53,nu exista niciun comunicat oficial cu punerea in plata a vreunui rev,scurt pe doi este lipsa totala de comunicare,care lasa loc la tot felul de interpretari in special ca sunt in campanie electorala,unde anumiti "leaderi"incaseaza niste banuti folosinduse de revi pt ai scoate in strada impotriva unor formatiuni politice,cei cu pdl-u impotriva psd-ului,iar cei cu psd-u impotriva pdl-ului,iar toate partidele sunt dusmanii de moarte a revilor
Si asta ptr. ca ne vor disparuti cu orice pret .Sa nu se mai auda de noi, le este frica sa rosteasca cuvantul REVOLUTIONARI. si noi tacem...
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #30537 : Mai 07, 2014, 12:56:49 »

SUNT,beneficiari si  in alte  tari  ,de indemnizati . NIMENI, nu  conditioneaza  ,venitul, nu conteaza  cat  castiga , cel  care  beneficiaza  de  acest  drept pe  care  la  castigat,il primeste  indiferent ,cat  castiga, NU CONTEAZA daca  este  PENSIONAR    sau  nu  ,LEGEA  ESTE  EGALA ,pentru  TOTI , BENEFICIARI de indemnizatie ,CARE  trebuie  sa  fie  EGALI, daca  in alte  tari,  beneficiari de indemnizati sunt EGALI si primesc,  indemnizati  datorita SERVICIULUI  SI SACRIFICIULUI,facut  pentru  tara , de  ce  la  noi  ,POLITICIENI   au facut  conditionat  acest  lucru,  mai mult  de  atat  ACUM,  NU PLATESC ca  nu  vor  si nu respecta  nici  LEGILE ,  mitindune, in continuare .
Memorat
« Răspunde #30538 : Mai 07, 2014, 13:02:30 »

Domnule mental, daca credeti ca eu mint, va rog verificati si domnia voastra, eu astazi am verificat la Casa de Pensi, si acum un an si acum doi ani, am verificat la aceias casa de pensi, dupa ce mia cerut nr, de dosar si numele complet, ma pus sa astept putin dupa care a venit cu raspunsul acesta, da primiti suma de .... la sfarsitul luni, ei astazi raspunsul a fost, categoric nu, am zis, dar nu exista nici o mica speranta pentru luna aceasta, a zis sigur nu, ca daca ar fi fost trebuia sa intocmim hrtiile necesare pana acum.
Domnilor care inca mai credti ca veti primi restanta, va invit sa verificati si la Casa de Pensi centrala, si veti vedea ca nu a trimis nimic, la casele de pensi teritoriale!
Daca doriti sa ma faceti mincinos, nu o sa va contrazic, pentru ca aveti dreptate sunt cel mai mare mincinos pentru ca de ani de zile ma mint singur; lasa ma, ca o sa fie bine, o sa vezi ca o sa se indrepte lucrurile, e,t,c asa m-am mintit si ne mintim singuri in continuare! Deci da-i inainte cu tupeu si o sa vezi ca nu e greu, asa e cantecul, pacat ca nu avem acest tupeu si noi Luptatori, amarati cu indemnizatia taiata, si apropo de asociati, sa se vada ca eu nu am anuntat prezenta nici uneia, dar membri care vor aplicarea legi, fac parte din asociati la fel cum fac si eu, dar eu nu reprezint Asociatia din care fac parte si ma reprezint pe mine in speranta ca se va aplica legia si pentru mine, deci fiecare e in nume propriu, dar daca vin si asociati, organizte, e cu atat mai bine!
Memorat
« Răspunde #30539 : Mai 07, 2014, 13:13:18 »

Actuala structura ministeriala care reprezinta atat Revolutionarii cat si detinutii politici este inca la stadiul de organizare.
Eu nu cred ca anul acesta atata timp cat exista o ordonanta legalizata de taiere a indemnizatiilor cineva din Luptatori va primi ceva.
In plus din surse se aude ca la Senat este o initiativa legislativa in ceea ce ne priveste.
Cei de la PSD care au contact cu Secretarul de Stat sau Gelu Voican pot sta de vorba cu dansii sa ii intrebe ce initiativa este si daca putem vedea forma propusa.
O zi buna va doresc.
Cred ca intalnirea tuturor revolutionarilor pe data de 12 mai este bine venita.
O zi buna va doresc.

ACTUALA STRUCTURA- SECRETARIAT DE STAT?  SS-LIC 1945-1989-2014!

http://www.legex.ro/OUG-11-2014-132769.aspx

OUG Nr.11 din 19.03.2014
privind adoptarea unor măsuri de reorganizare la nivelul administraţiei publice centrale şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative
ACT EMIS DE: Guvernul Romaniei
ACT PUBLICAT ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 203 din 21 martie 2014

..."   Articolul 2 (1) Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989, organ de specialitate al administraţiei publice centrale, cu personalitate juridică, în subordinea Guvernului, îşi schimbă denumirea în Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989.

(2) Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 îndeplineşte funcţia de autoritate de stat în domeniul foştilor deţinuţi politici, cu respectarea dispoziţiilor legale privind drepturile acestora.

(3) Organizarea şi funcţionarea Secretariatului de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 se aprobă prin hotărâre a Guvernului, promovată în condiţiile legii. Articolul 3..............

............iar sintagma „Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989“ se înlocuieşte cu sintagma „Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989“.

..........  (5) Personalul preluat conform prezentei ordonanţe de urgenţă îşi păstrează statutul profesional şi drepturile salariale avute la data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe de urgenţă.PRIM-MINISTRU VICTOR-VIOREL PONTA .........

"  La urma urmei nu ma mai mira nimic, atata timp cat... 

https://www.facebook.com/photo.php?v=747878801912903 "
Memorat
Pagini: 1 ... 2034 2035 [2036] 2037 2038 ... 4573
Schimbă forumul: