Main Content:

Pagini: 1 ... 2132 2133 [2134] 2135 2136 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #31995 : Mai 31, 2014, 23:25:38 »
Memorat
« Răspunde #31996 : Mai 31, 2014, 23:29:35 »

Vasile Danila a fost deputat PNL de Timiş in mandatul 1999-2000 şi, in anul 2004, a ocupat funcţia de şef de Cancelarie la Prefectura Timiş in perioada 2005-2006, dar a fost şi vicepreşedinte al organizaţiei judeţene a PNL.

Fost director al fabricii Dermatina, Vasile Danila a devenit membru al PNL in 1997, odata cu fuziunea PNL cu Partidului Naţional Liberal – Convenţia Democrata (PNLCD).

Seniorul liberal a fost membru fondator şi preşedinte al Fundaţiei “Clubul pentru Dialog Economic şi Reforma” şi membru fondator al Filialei Timiş a Uniunii Generale a Industriaşilor din Romania (UGIR).

Dumnezeu sa il odihneasca.
Memorat
« Răspunde #31997 : Iunie 01, 2014, 06:12:36 »

Am vazut o reactie negativa din partea ranitului pentru ca nu a fost invitat la intalnirea de la Brasov.
     Cred ca inainte de a avea pretentia de a discuta despre problemele revolutionarilor, ar trebui sa ne explice de ce, de trei ani, lupta disperat pentru a ascunde orice date legate de certificatele nelegale existente in plata la Tg-Mures.
     Cum poate sa creada ca poate lupta impotriva impostorilor daca in realitate ii ascunde dupa gardul asociatiei sale?
     Acest lucru il stie noul SS si probabil tocmai pentru a evita alte contestari, nu l-a invitat. Prima contestare ar fi venit de la Tg-Mures.
     Alex Oprea. Ce organizatie vrei sa faci daca te-ai declarat in permanenta adeptul ranitului?
     Si inca ceva. Sanda nu are dreptul sa verifica dosarele? Pe cine vrei sa scutesti de responsabilitati? stii bina ca, datorita asociatiilor care au acordat avize ilegale, s-a ajuns in situatia in care revolutionarii au de ales intre demascarea impostorilor sau propria lor disparitie. Ar trebui sa lupti pentru scoaterea acestor asociatii de la calitatea de partener de dialog, nu sa cauti umbrela pentru ei.
     Lucian. Cand ai de gand sa renunti a mai ocupa un sfert din acest topic?
     O fi fost Campulung centrul revolutiei romane si nu stim noi?
[/b][/b][/b][/b]

MĂI PAPAGALULE !!!
 Am fost ,,supărat,, 2 minute pînă am vorbit cu D-l Ministru !
 Voi erați agitați și manipulați de ,,excrocul Stanciu ,,!!!
 NU SÎNT TRAFICANT DE CARNE VIE !!!!!!!!!!!!!!! NU ASCUND PE NIMENI !!!!!!!!!
 E foarte normal că baza de date, nu-ți pun la dispoziție ! EU SÎNT REPREZENTANTUL MAJORITĂȚII REVOLUȚIONARILOR MUREȘENI !!! ÎN MINE AU ÎNCREDERE ȘI NU ÎN NIȘTE EXCROCI ȘANTAJIȘTI !!!!!!!!!!!!!!!! 
 Apropo, Fratele tău FARCAȘ O.IOAN Ce număr de certificat are pe legea 42 Huh Ce BREVET ARE Huh ÎN CARE MO este Huh Ce nr. de înregistrare are la cererea pt prechimbare ? ce nr de înregistrare are că a înapoiat drepturile luate necuvenit HuhHuhHuh
EU NU AM AVIZAT PE NIMENI, ȘI NICI NU AM FOST ÎN NICI O GAȘCĂ DE REZOLVĂRI CERTIFICATE !!! EU N-AM BĂTUT JOC DE NIMENI ! N-AM VÂNDUT LA NIMENI PROBE FALSE CA TINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EȘTI DISPERAT ,,TATAIE LEȘINAT,, și se vede tare că tot mă ataci cu lucruri nefondate !!!
TU MĂ CONTEȘTI PE MINE HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh hahaha ! Chiar ți-ai pierdut mințile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CHIAR EȘTI PROST !!!!!!!!!!!!!!!!!
 EU NU AM PREȚ !!!!!!!!!!!!!! NU POT FI ȘANTAJAT CU NIMIC !!!!!!!!!
Te doare rău că ți-ai dat seama că EȘTI EXPIRAT !!! NU AI PE NIMENI, înafară de ,,tulei,, și,,400mărci,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CÂNTĂ LA ALTĂ MASĂ CĂ N-AM BANI MĂRUNȚi !
NU VEZI CĂ EȘTI GUNOIUL DE PE PORTAL Huh??
NU VEZI CĂ N-AI CREDIBILITATE HuhHuhHuh??
 EȘTI CORUPT PÎNĂ LA MĂDUVA SPINĂRII !!!!!!!!!!!!!

PS. Se vorbește prin tîrg, că spionezi oamenii când merg la cumpărături și dacă nu-ți dă ,,împrumut,,(care nu dai nici odată înapoi)începi să urlii după ei să-i umilești , poate se răzgândesc ! BATE VÎNTUL PUȘCĂRIEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #31998 : Iunie 01, 2014, 06:27:55 »

Iar in legatura ca sra suparat ca na fost invitat la acea intilnire avea derptate sa fie suparat atita timp cit reprezinta un numar de rev.
SÎNT PREȘEDINTELE ALES al As.,,21 DECEMBRIE-ORAȘ MARTIR,,TG-MUREȘ !
 Am toate actele la zi al Asociației !
 Am mai multe protocoale de colaborare și reprezentare cu asociații ,,legale,,!(actele sînt înregistrate la SSPR)
 Ps. Asociația noastră nu este remorca nici unui partid !!! [/size]
Memorat
  • revo
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31999 : Iunie 01, 2014, 06:47:19 »

Am vazut o reactie negativa din partea ranitului pentru ca nu a fost invitat la intalnirea de la Brasov.
     Cred ca inainte de a avea pretentia de a discuta despre problemele revolutionarilor, ar trebui sa ne explice de ce, de trei ani, lupta disperat pentru a ascunde orice date legate de certificatele nelegale existente in plata la Tg-Mures.
     Cum poate sa creada ca poate lupta impotriva impostorilor daca in realitate ii ascunde dupa gardul asociatiei sale?
     Acest lucru il stie noul SS si probabil tocmai pentru a evita alte contestari, nu l-a invitat. Prima contestare ar fi venit de la Tg-Mures.
     Alex Oprea. Ce organizatie vrei sa faci daca te-ai declarat in permanenta adeptul ranitului?
     Si inca ceva. Sanda nu are dreptul sa verifica dosarele? Pe cine vrei sa scutesti de responsabilitati? stii bina ca, datorita asociatiilor care au acordat avize ilegale, s-a ajuns in situatia in care revolutionarii au de ales intre demascarea impostorilor sau propria lor disparitie. Ar trebui sa lupti pentru scoaterea acestor asociatii de la calitatea de partener de dialog, nu sa cauti umbrela pentru ei.
[/b][/b][/b][/b]

Shocked Shocked Shocked
Memorat
  • revo
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32000 : Iunie 01, 2014, 06:49:03 »

[/b][/b][/b][/b]

Shocked Shocked Shocked
Memorat
« Răspunde #32001 : Iunie 01, 2014, 07:40:52 »

Acuzatorul meu cavalerul teuton inca nu a adus dovezi si martori, inca mai ai timp sa dovedesti tot ce ai zis despre mine.
In orce caz eu voi zice bogda proste pentru ca ai fost atat de rau pe nedrept, cu mine.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32002 : Iunie 01, 2014, 08:33:16 »

[/b][/b][/b][/b]

Shocked Shocked Shocked
  mAI DESTEPTILOR IAR VENITI CU ABERATI CA ASOCIATILE AU DAT AVIZ AVIZU NU ELIBERA CERTIFICAT CI 2 COMISI AVEAU ULTIMU CUVINT NU ASOCIATILE DE CE VA TOT LEGATI DE ACEIA CARE NU DECIDEAU LEGATIVA DE CEI CE AVEAU DREPT DE VETO IAR IN LEGATURA CU ASOCIATILE CU DREPT DE AVIZARE IL OBLIGA LEGEA SA DIALOGEZE ASCULTATI CU ATENTIE CE SPUNE SSS SANDA SASI ACOPERE SPATELE STIE CA LO ADICA POTE FI TRAS LA RASPUNDERE
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32003 : Iunie 01, 2014, 08:49:46 »

Ascultati cu atentie expunera lui SSS SANDA ca pina in 2015 nu vom fi pusi in plata ca va pune esalonat in plata este minciuna nu poate pune esalonat din cauza ca face discriminare in legatura cu certificatele tiparite in alb nul cred din cauza ca certificatele se tiparesc in regim securizat si numai la inpmeraia nationala cu cerneala speciala dece daca infoliati certificatu se distruge si acest lucru este iar o aberatie de tergiversare si abaterae atentiei dela adevar sa puna in plata si atunci garantat gasec urgent solute de verificare pina atunci sint numai minciuni si tragere de timp aceiasi placa o ca fosti SS Mester si Socaciu numai expus sub alta forma mai mult ar vrea ca presdinti de asociti sa ceara aminarea platilor pina dupa verfdicare el ca SSS sanu fie de vina ca nus pusi rev. inplata SINGURA SOLUTIE O AVEM IESIREA IN STRADA
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32004 : Iunie 01, 2014, 09:53:31 »

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2009/sz0610.pdf

Cititi cu mare atentie sinteza din data de 10.06.2009 ...sa vedeti ce spunea atunci tov.colonel Sanda Adrian ...un mincinos notoriu...la intrunirea de la Brasov a spus ca s-au preschimbat din iulie 2009 timp de 10 luni peste 10.000 de certificate ...atunci spunea ca sunt doua variante de preschimbare a certificatelor :
1. sa se proroge termenul ca revolutionarii sa poata se le fie preschimbate certificatele (atunci la aceea vreme le era mila de ei ,de saracii colegi )
2. ca pana la data de 30.06.2009 sa fie preschimbate toate certificatele...adica in 20 de zile sa fie preschimbate peste 10.000 de certificate...ce omenos era atunci ...
Acum a schimbat placa tovarasul ,la ordinul partidului mult iubit si stimat in frunte cu mentorul lui Ilici si cu plagiatorul Ponta ,a uitat ce a spus atunci ,de ,s-au schimbat timpurile...
O sa se friga tare de tot acest mameluc ,se aude clinchet de catuse prin abuzurile si discriminarea pe care se vrea sa o faca ...adica cei din 1992 ,nu mai are rost sa-i verificam ,ca sunt "beton"...de ce ? pai ,tovarase Sanda ,atunci sunt facuti cei mai multi militieni si militari care au tras in noi si inainte de 22 cat si dupa...mai ales ca aceia au fost trecuti pe tabele cu dosare de cate 2 declaratii si nu trei cum spune HG.566/1996...O sa ai la procese penale, ca nici in veci nu o sa mai scapi ,si mai ales cred ca toata viata ta de acum incolo o sa ai poprire pe salariu si pensie la cati bani o sa ai sa dai in urma despagubirilor pe care le va cere fiecare revolutionar pe care o sa incerci abuziv sa-l elimini...
o sa venim cu un Comunicat important in urma aberatiilor si vrajelilor pe care tov Sanda le-a expus, ca sa poata tergiversa situatia revolutionarilor pana dupa alegerile din noiembrie a.c...
Grin
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32005 : Iunie 01, 2014, 10:03:04 »

...."adica cei din 1992 ,nu mai are rost sa-i verificam ,ca sunt "beton"...

PAI, DACA SUNT "BETON" - DE CE NU SUNT "INTRODUSI" IN PLATA ?

INCERCATI SA INTELEGETI CA TOTUL ESTE DOAR "PROPAGANDA" - PRINTRE RANDURI VA SPUNE - NU INTRATI IN PLATA ....NICIODATA !!!

REVERIFICATI INREGISTRAREA SI O SA "VEDETI" !!!
ATENTIE LA NUANTE - ESTE CHIAR LA INCEPUTUL CELEI DE A DOUA INREGISTRARI !!!

p.s. CA SA STITI - SUNT SI ALTII CARE IL STIU PE PONTA CA PE BUZUNARUL LOR ...http://www.youtube.com/watch?v=M4wsccNxKrg !!!
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
« Răspunde #32006 : Iunie 01, 2014, 10:09:17 »

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2009/sz0610.pdf

Cititi cu mare atentie sinteza din data de 10.06.2009 ...sa vedeti ce spunea atunci tov.colonel Sanda Adrian ...un mincinos notoriu...la intrunirea de la Brasov a spus ca s-au preschimbat din iulie 2009 timp de 10 luni peste 10.000 de certificate ...atunci spunea ca sunt doua variante de preschimbare a certificatelor :
1. sa se proroge termenul ca revolutionarii sa poata se le fie preschimbate certificatele (atunci la aceea vreme le era mila de ei ,de saracii colegi )
2. ca pana la data de 30.06.2009 sa fie preschimbate toate certificatele...adica in 20 de zile sa fie preschimbate peste 10.000 de certificate...ce omenos era atunci ...
Acum a schimbat placa tovarasul ,la ordinul partidului mult iubit si stimat in frunte cu mentorul lui Ilici si cu plagiatorul Ponta ,a uitat ce a spus atunci ,de ,s-au schimbat timpurile...
O sa se friga tare de tot acest mameluc ,se aude clinchet de catuse prin abuzurile si discriminarea pe care se vrea sa o faca ...adica cei din 1992 ,nu mai are rost sa-i verificam ,ca sunt "beton"...de ce ? pai ,tovarase Sanda ,atunci sunt facuti cei mai multi militieni si militari care au tras in noi si inainte de 22 cat si dupa...mai ales ca aceia au fost trecuti pe tabele cu dosare de cate 2 declaratii si nu trei cum spune HG.566/1996...O sa ai la procese penale, ca nici in veci nu o sa mai scapi ,si mai ales cred ca toata viata ta de acum incolo o sa ai poprire pe salariu si pensie la cati bani o sa ai sa dai in urma despagubirilor pe care le va cere fiecare revolutionar pe care o sa incerci abuziv sa-l elimini...
o sa venim cu un Comunicat important in urma aberatiilor si vrajelilor pe care tov Sanda le-a expus, ca sa poata tergiversa situatia revolutionarilor pana dupa alegerile din noiembrie a.c...
Grin

Corect! Sint de parere ca trebuie verificate amanuntit fiecare dosar al celor " publicati " in MO din 1992.
 Motivul ? La acea data nu exista niciun fel de transparenta legislativa , monitoarele oficiale ( MO ) nu se gaseau ( cele privind legea 42/1990 , modificata ).Tin minte cit de greu am intrat pina la urma in posesia ei !!! Totul era foarte secretos, am cautat respectivul MO la Biblioteca Judeteana si nu l-am gasit, intrucit fusese zmuls din colectia de MO !!!
  Nu mai amintesc faptul ca s-au obtinut certificatele pe baza listelor inantate de presedintii de asociatii trimise la CCERD 1989 , dosarele cu doua declaratii au fost trimise ulterior, daca au mai fost trimise si totul s-a bazat pe sustinerile presedintilor de asociatii ( facatorii de certificate )![/size][/color][/b]
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32007 : Iunie 01, 2014, 13:11:12 »
Memorat
« Răspunde #32008 : Iunie 01, 2014, 13:56:42 »

Va multumesc pnetru datele suplimentare despre raposat oferite pe acest topic, in special pentru fotografia sa si va rog sa nu uitati nici de noua pagina de facebook care le este dedicata celor plecati dintre noi.
De astazi - 31 mai ac - mai exista un punct de interes informativ pentru revolutionari pe Internet. A fost creata pagina de facebook intitulata "Revolutia Romana - Memorial". Autorul paginii face urmatoarea precizare: "Dedic această pagină memoriei celor ce ne-au părăsit prematur". Initiativa era necesara. Poate vor fi publicate acolo fotografiile si principalele date ale revolutionarilor care parasesc aceasta lume, lucru care nu a fost inteles si s-a facut doar partial pe acest forum. Dumnezeu sa-i ierte pe cei plecati in vesnicie.
Memorat
« Răspunde #32009 : Iunie 01, 2014, 14:07:09 »

Un comunicat pe care l-am primit ieri:

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
Dosar  Nr. 1/PJ/2003 ( FED. ) Încheierea din 11.02.2003 T.B. - Secţia 3 Civilă îndreptată prin Încheierea din 20.02 2003
( ultima modificare  Dosar  26967/3/2012  Încheierea din 10.10.2012   -  Congresul  Extraordinar din  04 mai 2012 )
Federația este înregistrată  în Registrul Special al Asociațiilor și Fundațiilor la  poz. Nr. 9/18.02.2003.

Nr. 46 / 31.05.2014

COMUNICAT

Conducerea legal aleasă în urma Congresului din data de 26.04.2014 vă anunță că azi 31.05.2014 unul din cei cinci revoluționari aflați în cea de-a zecea zi de „Greva Foamei” din fața sediului Guvernului României a fost transportat în stare de leșin cu salvarea la Spitalul de urgență Elias. Este vorba de revoluționarul Ioan Hurmuz care acuza stare de rău general, pierderi de cunoștință, tulburări de vedere.   Acești revoluționari se află în „Greva Foamei” întrucât în nenumărate rânduri, începând cu anul 2011, a fost solicitat dialogul cu toate autoritățile competente, în vederea aplicării și respectării legilor, și în mod special a Legii nr. 341/2004.   Având în vedere că toate aceste solicitări au rămas până în prezent fără nici un răspuns, „Greva Foamei”va continuă până la începerea dialogului cu PRM-MINISTRU și punerea de urgență în aplicare a dispozițiior Legii nr. 341/2004.
   Începând cu data de 22.05.2014 au intrat în „Greva Foamei” următorii: Dumitru Dincă, președinte al Blocului Național al Revoluționarilor – 1989 România, Maricel Daraban, Ioan Hurmuz, Walter Simionov, Adrian Comăniță, și Ion Baban, acesta din urmă începând cu data de 30.05.2014.
   În timp ce unii revoluționari au început să cadă în „Greva Foamei”, alții în frunte cu secretarul de stat adrian sanda, adunați laolaltă psd-isti și impostori, chefuiesc prin cârciumi, sărbătorind pe banii statului victoria PSD-ului în alegeri și căutând ca și precedesorii lor alte căi și mijloace privind denigrarea revoluționarilor.  Cu privire la impostorii adunați dăm deocamdată un prim exemplu: bucur mircea adică cel care a intrat în comisia de preschimbare a certificatelor de revoluționar cu certificatul seria FD nr. 00006 adică cu calitatea de „remarcat prin fapte deosebite” și a ieșit cu certificatul seria LRE-B nr. 00032 adică cu calitatea de reținut. Ei bine acest individ își permite să trimită adrese și să se autointituleze „președinte bnr” deși nu a fost ales în această funcție la nici un congres și ceea ce este și mai grav să ofere soluții de a scoate revoluționarii din lege, probabil în încercarea ca în Legea nr. 341/2004 să rămână doar oamenii serviciilor, foști și actuali informatori, cei care au fost chemați de acasă după data de 22.12.1989, precum și alții asemenea lui.
   Vom reveni cu informații legate de cei prezenți la o cârciumă din Brașov și care trăiesc cu impresia că pot ei dispună de REVOLUȚIA ROMÂNĂ ȘI DE REVOLUȚIONARI după bunul lor plac.
   Președinte:                                                                                                         Președinte executiv:
 Dumitru DINCĂ                                                                                                    Constantin GADINĂ

Memorat
Pagini: 1 ... 2132 2133 [2134] 2135 2136 ... 4573
Schimbă forumul: