Main Content:

Pagini: 1 ... 2189 2190 [2191] 2192 2193 ... 4573

ANUNTURI

• Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #32850 : Iulie 02, 2014, 20:40:06 »

Problema cea mai importanta in Romania este respectarea legilor si a Constitutiei.
Legea nr.341/2004 trebuie respectata !!!

Nu se taie drepturile dupa cum vrea unul sau altul , acest lucru este valabil in tarile bananiere , nu in tari membre UE sau NATO.
Veniti in Piata Victoriei acum , daca vom fi destui , vom invinge !!!
Sprijiniti-i si respectati-i pe colegii nostri care fac greva foamei pentru drepturile tuturor !!!
Memorat
« Răspunde #32851 : Iulie 02, 2014, 22:08:26 »

de la orele 21,30 invitati sunt VIOREL RINGHILESCU si OVIDIU STOENESCU, candidati la presedintia ROMANIEI din partea MISCARII CIVICE REVOLUTIA CURATA si a PARTIDULUI DEMOCRAT- infiintat in decembrie 1989. veti afla date despre situatia indemnizatiilor, de ce sustine RINGHILESCU faptul ca moartea lui Ceausescu a fost o inscenare, si de ce candideaza cei doi la PRESEDINTIA ROMANIEI  http://internationalradio.sytes.net:9976/listen.pls
ID MESS internationalradio10

Buna seara domnule Oprea, buna seara invitatilor dv. buna seara Revolutionari, buna seara Romania. Intrebare, aveti resursele fiananciare pentru a candida la prezidentiale? 2- pana acum ce sustinere si din partea cui aveti? 3- stiind ca actuala clasa politica e compromisa, conrupta e.t.c. cum veti reusi sa va atingeti scopul? pentru ca eu cred ca santeti ca si doua mere bune puse intr-o lada plina cu mere stricate.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32852 : Iulie 02, 2014, 22:19:32 »

Nicu1957,vad ca tu te scalzi in prostie,singur declari ceea ce declari  ,,Tiam mai raspus la acest lucru dar vad ca perseverezi in prostie noi in monitoru pe legea 42 avem un singur om atunci presedinti care aveau pile la sspr au trecut de la alte asociati la ei sa primiasca findurt mai mari cind am sesizat ca nu sintem precuti pe asociatia noastra ni sa raspins ca nu ne afecteaza cu nimic ca si asa noi sintem numai o mina de omeni intra si vezi cine a sustinut dosaru pe 341 dupa aceia sa duscuti pe legea 42 este abrogate nu se mai pote discuta pe el asta a spuso si SS Sanda,, Deci acei oameni daca nu aveau ceva de ascuns nu ar fii acceptat sa fie trecuti prin alte asociatii,va simtiti lezati ? noi nu ai consideram impostori,noi cerem sa fie verificati cum au primit certificatul avizat de Forumul Revolutiei,ce este asa de deranjant daca nu va simtiti cu musca pe caciula.
Presedinte era APETREI PETRE INTREBATIL DECE SINT TRECUTI LA VOI NU SIT LEZAT CA NOI AVEM DREPT DE AVIZARE DAR NUMI PLACE CIND SE VORBESTE ANAPODA
Memorat
« Răspunde #32853 : Iulie 02, 2014, 23:09:10 »

de la orele 21,30 invitati sunt VIOREL RINGHILESCU si OVIDIU STOENESCU, candidati la presedintia ROMANIEI din partea MISCARII CIVICE REVOLUTIA CURATA si a PARTIDULUI DEMOCRAT- infiintat in decembrie 1989. veti afla date despre situatia indemnizatiilor, de ce sustine RINGHILESCU faptul ca moartea lui Ceausescu a fost o inscenare, si de ce candideaza cei doi la PRESEDINTIA ROMANIEI  http://internationalradio.sytes.net:9976/listen.pls

Buna seara domnule Oprea, buna seara invitatilor dv. buna seara Revolutionari, buna seara Romania. Intrebare, aveti resursele fiananciare pentru a candida la prezidentiale? 2- pana acum ce sustinere si din partea cui aveti? 3- stiind ca actuala clasa politica e compromisa, conrupta e.t.c. cum veti reusi sa va atingeti scopul? pentru ca eu cred ca santeti ca si doua mere bune puse intr-o lada plina cu mere stricate.
       .....................

@"Marian0751332007Lucian"
       Domnule,
       Ce rost au asemenea intrebari din partea d-tale?
       Daca cei doi domni sint sustinuti de catre Alex Oprea ("alexpress1") si de catre Aleonte Dorinel ("Dora Leo", "Aldo", "Doreen", "Far cry", "Lex enim plebes"), ce mai conteaza banii si eventuala sustinere?
       Este suficient faptul ca cei doi de mai sus sustin, pentru aceiasi functie publica, doi candidati...democratie si impartialitate duse la extrem...
       Si, in mod sigur, cei doi candidati vor cistiga...
Memorat
« Răspunde #32854 : Iulie 02, 2014, 23:31:20 »

.....................

Domnule,
       Daca cei doi domni sint sustinuti de catre Alex Oprea ("alexpress1") si de catre Aleonte Dorinel ("Dora Leo", "Aldo", "Doreen", "Far cry", "Lex enim plebes"), ce mai conteaza banii si eventuala sustinere?
       Este suficient faptul ca cei doi de mai sus sustin, pentru aceiasi functie publica, doi candidati...democratie si impartialitate duse la extrem...

Domnule Pitca eu snat multumit de raspunsurile primite de la cei doi viitori candidati, nu ma consider analist politic dar cred ca este o strategie candidatura simultana a celor doi!
Memorat
« Răspunde #32855 : Iulie 02, 2014, 23:51:21 »

.....................

Domnule,

Domnule Pitca eu snat multumit de raspunsurile primite de la cei doi viitori candidati, nu ma consider analist politic dar cred ca este o strategie candidatura simultana a celor doi!
       .........................
      Eiii!, daca d-ta ai primit unele raspunsuri de la cei doi candidati, este "OK".
       Insa. daca "strategia candidaturii simultane a celor doi" a fost "gindita" de catre cele doua persoane pomenite de mine anterior, pot spune doar atit: "Vai mama lor de candidati..."
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32856 : Iulie 03, 2014, 03:01:32 »

.....................

Domnule,

.........................
      Eiii!, daca d-ta ai primit unele raspunsuri de la cei doi candidati, este "OK".
       Insa. daca "strategia candidaturii simultane a celor doi" a fost "gindita" de catre cele doua persoane pomenite de mine anterior, pot spune doar atit: "Vai mama lor de candidati..."

adrian , hai sa ne vedem. te astept la Bucuresti.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNedintiTURI
« Răspunde #32857 : Iulie 03, 2014, 03:06:14 »

PE   LA   FORUM  TIMISOARA    ,au   fost    mai    multi   presedinti,  ultimul  care  a  dat  aviz  a  fost domnul  CIN  ION  ,un    om   deosebit  ,care   a  decedat    si    care  a   fost    un  om    corect  si   cinstit  ,  dar  la  fel   ca  si in    alte  asociati    din   tara   au  fost   SMECHERI    ,care   au  facut  interventi  ,fara   ca   reprezentantul   legal  ,adica  presedintele   de  asociatie  sa  stie  ,dar     exista  si  trebuie  sa   EXISTE   PROCESE    VERBALE   ,pentru  fiecare   revolutionar  ,si  care   trebuiau  SEMNATE  ,de    COMISIA   SSPR  si  SECRETAR   DE  STAT    si   presedintele   de  asociatie ,  SSPR ,trebuie   sa  aibe TOATE   ACESTE  PROCESE   VERBALE  , NOI   avem  pentru fiecare   membru    din   ASOCIATIE   ,aceste  procese   verbale ,  ele   sunt  AFISATE    PE  PERETE  ,la  vedere .EU  nu  am   SEMNAT  decat   ce  am   SUSTINUT   ,RESTUL  este   o   treaba  a   SSPR   si  ale   ALTORA  ,  normal   ar   fi ca   persoanele   care    au  obtinut    titlul  sa  figureze  pe   proces   verbal   semnat   de  presedintele de  asociatie  ,SI  COMISIA   SSPR  nu  de  alte  persoane   ,iar  in   caz  ca  nu   LA REVEDEREIA  TITLUL  .

legea 341 are caracter individual, nu este o lege ce are ca subiect asociatia. Deci procesele verbale si povestile nu produc nici un efectasupra revolutionarului. Mereu asociatiile s-au folosit de necunoasterea legii de catre membrii ei si in ideea ca ajuta la facerea dosarelor....a incasat bani nemeritati. anume , boul de revolutionar platea bani la presedinte ca sa ii faca dosarul, in loc sa si-l faca singur si doar sa ceara avizul asociatiei, care avea rol consultativ de fapt. uneori munca individuala e mai sigura si mult mai ieftina....aproape gratuita
Memorat
« Răspunde #32858 : Iulie 03, 2014, 04:58:40 »

Ieri, un ,,om mînjit,, m-a întrebat ironic dacă mai scriu ? Răspunsul meu era că da și provoacă-mă !
 Credea că m-am speriat că sînt dat în judecată de ,,persoanele publice, gadină și leșu,,.
NU SUNT SPERIAT ȘI NICI NU AM REMUȘCĂRI !!!!!!!!!!!
O SĂ SUSȚIN și la Judecătorie că ,, președinții BNR gadină și leșu,, SÎNT TRAFICANȚI DE CERTIFICATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CE MERITE DEOSEBITE AU FETELE LUI leșu ÎN REVOLUȚIA DIN DECEMBRIE 1989 Huh?
CUM SE POATE PUNE PE DOUĂ FETIȚE născute în 1977 și 1979  în ACEAȘI CATEGORIE CU ADEVĂRAȚII REVOLUȚIONARI HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh??
FETELE LUI leșu DE CE NU AU PRIMIT CERTIFICAT ÎMPREUNĂ CU MARELE REVOLUȚIONAR HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
DE CE AU DAT AVIZE LA CEI CARE AU FĂCUT REVOLUȚIA ÎN TG-MUREȘ, DAR N-AU PRIMIT AVIZ DE ACOLO HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
DE CE AU FĂCUT DOSARE FALSE PT CEI PE CARE IAU AVIZAT HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
DE CE AU DAT AVIZE LA CEI CARE N-AU CERT.42 Brevet ȘI NU FIGUREAZĂ ÎN MONITOARE HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh??
DE CE AU MÎZGĂLIT MONITOARELE HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh??

LA PUȘCĂRIE CU TOȚI TRAFICANȚII DE CERTIFICATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32859 : Iulie 03, 2014, 08:25:38 »

U p s !   Am descoperit o latura interesanta a personalitatii ranitului, una care-mi place.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32860 : Iulie 03, 2014, 08:33:58 »

Pt Cabinetul Expresului de pres de 2,5 lei: sa-ti fie rusine ca ataci revii care sunt in aso. Eu am avut prea putina nevoie de pres, sediu, sedinte, etc, dar am platit tot timpul cotizatia, inclusiv din strainatate si chiar daca nu incasam indemnizatia, pt ca aveam salariul m mare decat cel mediu din Ro. Am considerat ca nu se face gaura in cont daca contribui cu o mica suma la pastrarea unei forme organizatorice a revilor, pt ca, fara aso, ar fi fost de o suta de ori m rau pt revi decat asa. A fost o nenorocire numai coruptia din sanul lor, a presilor si ajutoarelor lor, dar aso in sine au fost si sunt necesare. Cine-i jigneste pe cotizanti, e un individ de nimic, care-i uraste profund pe revi.
Memorat
« Răspunde #32861 : Iulie 03, 2014, 08:36:54 »

Inregistrata sub nr.479/19.06.2014

STIMATE DOMNULE PRIM MINISTRU ROMANIEI,VICTOR VIOREL PONTA

Stimata doamna deputat Aurelia Cristea,
Ministru delegat pentru Dialog Social si Relatia cu Societatea Civila

Referitor la Plx 375/2013-Proiect de lege pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr.29/2013 privind reglementarea unor masuri bugetare
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=13620

Daca in problema Revolutionarilor din Decembrie 1989 exista vointa politica, va sugeram si solicitam
UN AMENDAMENT,
 ptr art 6 din   O G 29/2013,prin introducerea unui amendament in legea de aprobare avind urmatorul continut:
Plx 375/2013. Art 6 se modifica dupa cum urmeaza:
“ Prevederile art 18 si 19 ale art II din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.80/2010 pentru completarea art 11 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.37/2008privind reglementarea unor masuri financiare in domeniul bugetar,precum si pentru instituirea altor masuri financiare in domeniul bugetar,aprobata cu modificari si completari prin Legea 283/2011 si OUG 84/2012 SE ABROGA."

http://www.cdep.ro/proiecte/2013/300/70/5/em654.pdf

http://www.cdep.ro/proiecte/2013/300/70/5/og654.pdf
http://www.cdep.ro/comisii/juridica/pdf/2013/av375.pdf

Solutia legislative imediata exista in cazul in care exista vointa politica!
Lasam la aprecierea domneavoastra,dra deputat AURELIA CRISTEA  aceasta solicitare-propunere  multumindu-va anticipat  pentru amendamentul pe care il veti initia  impreuna cu domnii si doamnele deputati din grupul parlamentar al PSD din Camera Deputatilor..

Suntem in protestul din Piata Victoriei Bucuresti pentru a obtine dialogul real cu domnul Prim Ministru al Romaniei in probleme care sunt legate strict de aplicarea Legii Recunostintei nr.341/2004 si anularea masurilor abuzive instituite de Guvernul Boc prin promovarea Legii 283/2010 cu incidente pe Legea Revolutionarilor.
Revendicarile comune ale Miscarii Revolutionarilor din Decembrie 1989 asa cum v-au fost, credem noi, comunicate pina la aceasta data:

1. Abrogarea art 18 si 19 din LEGEA 283/2011 -legea austeritatii
2 Abrogarea in totul sau in parte a OUG 80 din 2010 in sensul abrogarii art 18 si ;reluarea platilor indemnizatiilor reparatorii in mod nediscriminatoriu,beneficiarilor Legii Recunostintei nr.341/2004;
3. Efectuarea platilor indemnizatiilor restante pentru persoanele aflate sub incidenta OUG 53/2010; plata sumelor reesalonate si programate in plata pentru anul 2014;
4. Reluarea- imediata a platilor indemnizatiilor reparatorii pentru persoanele prev la art 4 alin 4 din legea 341/2004 suspendate nemotivat de guvernul EMIL BOC,prin prev art 18 si 19 din legea 283/2011, prelungita in 2013 si 2014 prin prevederile art 9 si 10 din OUG 84/2012 semnate de Guvernul Ponta;plata sumelor restanta pentru anii 2012 ,2013 si lunile aferente anului 2014
5. Stoparea oricaror actiuni de hartuire legislativa-initiate de SSPR sau terte forte politice;
6. Inaintarea catre Administratia Prezidentiala a Romaniei, a listelor cu propunerile pentru acordarea medaliilor si titlurilor prevazute prin Legea 341/2004 persoanelor care au certificatele preschimbate si numele publicate in M.Of al Romaniei nr.467 bis/7 iulie 2010 urmare a reverificarilor efectuate in perioada 2004-2010 cf prevederilor HG 1412/2004..
6. Stabilirea clara a rolului si atributiilor SSPR- readucerea institutiei in sediul initial din Bdul Iancu de Hunedoara nr.3-5 Bucuresti.
Pichetul de protest continua in Piata Victoriei;
Asteptam invitatia la dialog....

Conducerea sindicatului L.L.D. 1989 E.A Bucuresti, Presedinte,
Daniel Perju
19 iunie 2014 Bucuresti
Memorat
« Răspunde #32862 : Iulie 03, 2014, 08:52:38 »

Liga Luptatorilor din Decembrie 1989 pentru Victoria Revolutiei Romane si Integrare Euro-Atlantica
Bucuresti,str Th Sperantia nr.14A sect 3
Tel: 0733565470
ligaeuroatlantica@yahoo.com

Bucuresti,2 iulie 2014

Domnului Secretar de stat Adrian Sanda

Cu deosebita consideratie va solicit sprijinul in vederea solutionarii problemei Revolutionarilor din Decembrie 1989, dealtfel cunoscute domniei voastre privind asigurarea cadrului legislative favorabil reluarii platilor indemnizatiilor suspendate,
exista posibilitatea unei solutii legislative imediate,sens in care va supunem atentiei o propunere  cu speranta ca amendamentului propus de noi sa fie agreat si sustinul de catre deputatii revolutionari

Stimata doamna deputat Aurelia Cristea,
Ministru delegat pentru Dialog Social si Relatia cu Societatea Civila
Stimate domnule deputat Mircovici Niculae
Stimate domnule Secretar de Stat Adrian Sanda

Referitor la Plx 375/2013-Proiect de lege pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr.29/2013 privind reglementarea unor masuri bugetare

Daca in problema Revolutionarilor din Decembrie 1989 exista vointa politica, va sugeram si solicitam
UN AMENDAMENT,
 ptr art 6 din   O G 29/2013,prin introducerea unui amendament in legea de aprobare avind urmatorul continut:
Plx 375/2013. Art 6 se modifica dupa cum urmeaza:
“ Prevederile art 18 si 19 ale art II din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.80/2010 pentru completarea art 11 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.37/2008privind reglementarea unor masuri financiare in domeniul bugetar,precum si pentru instituirea altor masuri financiare in domeniul bugetar,aprobata cu modificari si completari prin Legea 283/2011 si OUG 84/2012
SE ABROGA.

http://www.cdep.ro/proiecte/2013/300/70/5/em654.pdf

http://www.cdep.ro/proiecte/2013/300/70/5/og654.pdf
http://www.cdep.ro/comisii/juridica/pdf/2013/av375.pdf

Solutia legislative imediata exista in cazul in care exista vointa politica!
Lasam la aprecierea domneavoastra,dra deputat AURELIA CRISTEA  aceasta solicitare-propunere  multumindu-va anticipat  pentru amendamentul pe care il veti initia  impreuna cu domnii si doamnele deputati din grupul parlamentar al PSD din Camera Deputatilor..
LLD 1989 EA,
Presedinte
Perju Daniel
Memorat
« Răspunde #32863 : Iulie 03, 2014, 10:28:57 »

RASPUNSUL DOMNULUI SECRETAR DE STAT SANDA ADRIAN  UNUL FOARTE CLAR; ANUL ASTA , NU!

" Adjunctul Avocatului Poporului în problematica drepturilor omului, doamna Erzsebet Dane și domnul Dorel Bahrin, consilier, s-au întâlnit ieri cu revoluționarii aflați în greva foamei, în Piața Victoriei, în fața sediului Guvernului României. La întâlnire a participat și secretarul de stat pentru problemele revoluționarilor, domnul Adrian Sanda. Deplasarea reprezentanților Avocatului Poporului a fost determinată de situația umanitară delicată în care se află protestatarii, care au informat în prealabil instituția că, în data de 22 mai anul curent, au intrat în greva foamei, având drept revendicări aplicarea Legii 341/2004 a recunoștinței față de eroii martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989. Prin protestul lor, reprezentanții organizațiilor de revoluționari doresc repunerea în plată a indemnizațiilor către toți revoluționarii și asigurarea furnizării serviciilor medicale gratuite.

În cadrul discuțiilor, secretarul de stat pentru problemele revoluționarilor, domnul Adrian Sanda a declarat că urmează să se realizeze o triere a beneficiarilor de certificate de revoluționar, în vederea depistării celor care dețin în mod nelegal astfel de documente, urmând ca, începând cu luna ianuarie a anului viitor, să se reia plata indemnizațiilor. El a invitat toate organizațiile de revoluționari să semneze un protocol în acest sens. Protestatarii au cerut însă aplicarea imediată a Legii 341/2004.

ASA CA "DOAMNA_TIMISOARA"  NU MAI MINTI!

24x3= 72.....ITI ANUNGE SA CUMPERI RAHAT DE CEA MAI BUNA CALITATE CHIAR SI DIN IMPORT DAR NU MAI MINTI REVOLUTIONARII..()

"În cadrul discuțiilor, secretarul de stat pentru problemele revoluționarilor, domnul Adrian Sanda a declarat că urmează să se realizeze o triere a beneficiarilor de certificate de revoluționar, în vederea depistării celor care dețin în mod nelegal astfel de documente, urmând ca, începând cu luna ianuarie a anului viitor, să se reia plata indemnizațiilor. El a invitat toate organizațiile de revoluționari să semneze un protocol în acest sens. Protestatarii au cerut însă aplicarea imediată a Legii 341/2004
Memorat
  • emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32864 : Iulie 03, 2014, 11:54:48 »

Piratul la Puscarie!

M-am saturat de indecizia voastra, sa asist la plimbatul fundurilor de revi in doua luntri, sau intre ele, de la una la alta, dupa cum bate vantul intereselor voastre ascunse, sau al spaimelor permanente. Cine sustine dezideratul de m sus, "Piratul la puscarie!"? Deschid lista pt sustinatorii acestei cauze civice, patriotice si justitiare. Cine de pe forumul revilor se inscrie. Se poate face prin semarea cu numele real sau nickname. Poftiti! Urmati exemplul francezilor, care deja l-au luat de guler pe fostul pres al Fr, care m vrea o tura de betii, desfrau si sarlatanii la Palatul Elysee.

Unde este lista?

Memorat
Pagini: 1 ... 2189 2190 [2191] 2192 2193 ... 4573
Schimbă forumul: