Main Content:

Pagini: 1 ... 2247 2248 [2249] 2250 2251 ... 4573

ANUNTURI

• gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #33720 : August 11, 2014, 10:36:01 »

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=449
Comunicat program tabere

Având în vedere PROGRAMUL pentru TABERE ŞCOLARE, desfășurat în anul 2014, pentru copiii ai căror părinţi deţin certificate ce dovedesc calitatea de revoluţionar, eliberate în temeiul Legii nr.341/2004, vă anunțăm următoarele:

1. Tabelul nominal trebuie să fie completat în conformitate cu realitatea. Orice inadvertență va atrage după sine răspunderea civilă și penală.

2. Se vor face verificări pentru conformitate, la locațiile specificate în tabele. În cazul în care se va constata că în locul unui copil este un adult sau există alte persoane decât cele specificate în cuprinsul tabelelor nominale, toți cei care se fac vinovați vor răspunde penal.

SECRETAR DE STAT

ADRIAN SANDA
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33721 : August 11, 2014, 10:49:00 »

L-am vazut in multime pe tanarul acela genial din Rm. Valcea, Ionut Budisteanu, impreuna cu parintii sai. A dat declaratii presei, a spus de ce participa la "plimbarea" propusa de Mircea Badea. Am aflat astfel ca parintii sai au participat la Revlutie si ca au venit sa apere libertatea presei, care a fost unul dintre castigurile Revolutiei. A vorbit frumos despre noi.  Deci au participat si valceni, domnul Kostas nu dezinformeaza, insa ma mir ca dumneavoastra nu ati aflat de participarea valcenilor.

Stimate domn eu nu am acuzat pe nimeni, mai cititi inca o data ce am scris
 Fiecare stire trebuie verificata inainte de a fi transmisa mai departe.
Spuneti cs ati vszut o familie. Dar nu ati vazut autocare cu multime de oameni. Deci se poate da noante de intrepretare dupa cum se doreste.
 Eu puteam sa stiu daca au fost revolutionari trimisi(inregimentati), sau nu.
Dar in nici un caz nu puteam fi informat ca o familie pleaca din vl la marsul celor de la antena 3.

Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33722 : August 11, 2014, 11:22:19 »

Unde este acuzaţia din mesajul citat? Cine a amintit de "autocare cu multime de oameni"? Sau e pură interpretare(nuanţare) personală?
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33723 : August 11, 2014, 11:46:57 »

L-am vazut in multime pe tanarul acela genial din Rm. Valcea, Ionut Budisteanu, impreuna cu parintii sai. A dat declaratii presei, a spus de ce participa la "plimbarea" propusa de Mircea Badea. Am aflat astfel ca parintii sai au participat la Revlutie si ca au venit sa apere libertatea presei, care a fost unul dintre castigurile Revolutiei. A vorbit frumos despre noi.  Deci au participat si valceni, domnul Kostas nu dezinformeaza, insa ma mir ca dumneavoastra nu ati aflat de participarea valcenilor.

Stimate domn eu nu am acuzat pe nimeni, mai cititi inca o data ce am scris
 Fiecare stire trebuie verificata inainte de a fi transmisa mai departe.
Spuneti cs ati vszut o familie. Dar nu ati vazut autocare cu multime de oameni. Deci se poate da noante de intrepretare dupa cum se doreste.
 Eu puteam sa stiu daca au fost revolutionari trimisi(inregimentati), sau nu.
Dar in nici un caz nu puteam fi informat ca o familie pleaca din vl la marsul celor de la antena 3.

[size=1 2Anton, las-o balta. Nu erau autobuze din tara, erau autobuze din Bucurest.[/size]
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33724 : August 11, 2014, 12:07:04 »

Draga domnule Oleoleole, incearca sa stai de vorba despre protest cu vreo cativa dintre presedintii asociatiilor de revolutionari. Ai sa vezi ca toti au o obida, o suparare inversunata pe initiatorii protestului de ieri si ca, in mod special, supararea li se trage de la numarul foarte mare de oameni care au participat. Este evident ca invidia vine de la faptul ca asa-zisii lideri ai revolutionarilor nu pot sa scoata in strada mai mult de o suta de revolutionari, pe cand redactorii Antenei3 au scos de peste o suta de ori mai multi cetateni in strada, pe care nu-i aveau in subordine si nici macar nu-i cunosteau.
Si cred ca se mai intampla ceva. Le este frica de noi, le este frica sa nu fie luati la rost de membrii asociatiilor, care se simt idreptatiti si ar putea sa le puna o intrebare foarte simpla: daca nu puteti mobiliza oamenii din asociatii, asa cum cei de la Antena 3 au reusit sa scoata in strada o multime (precizez iarasi ca e vorba de o multime de necunoscuti), voi, cei care aveti membrii asociatiilor si forma organizatorica, de ce nu reusiti sa scoateti nici macar 10% dintre ei la un protest? Cred ca de raspunsul la aceasta intrebare fug liderii revolutionarilor. Caci, oricate sfori au tras ca la alegeri ca sa fie alesi, sau realesi in functiile pe care le detin, aceasta comparatie dezvaluie un adevar de care ei nu vor sa se stie: aproape toti liderii au popularitatea la pamant, uzati in functiile pe care nu vor sa le mai paraseasca, cu credibilitatea erodata pana aproape de zero.
Mai e nevoie sa precizez care ar fi urmatoarea intrebare a oamenilor in aceste conditii? O pun, ca sa fie foarte clara situatia actuala. Daca nu mai aveti credibilitate, domnilor presedinti, vicepresedinti si secretari ai asociatiilor, ce mai cautati in acele functii? Nu va e rusine sa va agatati de ele?
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33725 : August 11, 2014, 12:07:56 »

Evenimentul zilei = Scânteia staliniștilor băsiști.
   Marș la culcare șacalule!...(Ca să fii potaie poți fii și șacal sau doar câine? Mă tem că prea te-am gratulat cu "șacal").

Avind in vedere limbajul tau de Boschetar , sa nu zici ca-s rau la suflet o sa-ti spun de acum C.P. ( comunistul Punk) , ca oricum, cu jigodie rosie probabil ca te-ai obisnuit , Securistule!

Iaca nu mă supăr! Ți-am spus că nu stai chiar prost cu simțul umorului. Și dacă tot vrei să ne întrecem în porecle, eu am să-ți spun pentru o vreme HAFLOMAN. HA de la HAHALERĂ, FLO de la Florin, iar MAN să nu cumva să te gândești că vine de la OM pentru că nu faci parte din acest regn, ci de la MANIPULATOR.
Memorat

Doamne ajută!
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33726 : August 11, 2014, 12:12:26 »

NNA aici ai dat cu oistea-n gard,D.Dinca are dreptate,ce-au facut ieri cei de la antene n-a facut decat sa arate a cu-i jocuri face si a cu-i bilute le tine-n mana.Au incercat sa manipuleze si sa ne minta cu televizorul,ba prin unele locuri a si prins dar nu asa de mult ca-n iarna lui2011-2012.
Ce-am vazut eu la televizor n-a fost decat o vrajeala ieftina a unui bufon care se da superman si a unui dascal care incearca sa le spuna batranelor ca postul cu cat este mai lung cu atat viata de apoi este mai frumoasa.
Spun ei ca totul a fost spontan,probabil ca ne iau chiar drept prosti si chiar pe toti.Cum poti spune spontan cand tu aduci la cunostinta lumii timp de 2-3 zile ca faci aceata plimbare?Pai daca a fost o iesire spontana cum cei din Satu Mare si Valcea au ajuns repede acolo?
D.Dinca mai are dreptate cand spune ca revolutionarii n-aveau ce cauta acolo,nu era lupta noastra,lupta noastra a fost in dec.89,lupta noastra a fost in iarna lui 2011-2012 si pana i-am destituit pe boc si pe base si-nscaunat pe pontea si guvernul usl.Daca ne vom lasa in continuare manipulati de nepotii comunistilor cum este mihai gadea(nepotul suzanei gadea-ministra in guv.ceausescu)o sa ajungem si mai bine. 

Cei din valcea nu au fost prezenti.
          Este o minciuna spre a duce inca o data derizoriu ..
   Daca informatia vine de la presa sau de la tine nu mai conteaza, dar verificati inf. Inainte de a face afirmati.

Desigur ca cei de la Antena 3 au profitat de faptul ca judecatorii in sentinta data celor de la ICA au pomenit de  de ei, Antena 3 , chiar daca este vorba de sediu. Prejudiciu nu are cum sa cuprinda si cladirea unde isi are sediul Antenele. Daca s-a calculat asa de bine ca valoarea se ridica la o anumita suma acele achizitii de care se face vorbire, si anume proprietatile ICA, ce cauta aceasta cladire unde isi are sediul cu precadere Antena 3 ?
De aceea cei de la Antena 3 au profitat de aceasta magarie si au invitat telespectatorii la o plimbare de protest.  Foarte bine ca au facut acest lucru, era rau daca treceau cu vederea.  
Nu stiu daca revolutionarii au fost, poate cati-va, telespectatori ai Anetenei 3, s-or fi dus, dar nu organizat. Nu-i simpatizez pe Gadea, Badea, Tudor insa in acest caz le dau dreptate. Basescu a vrut cu orice pret sa le arate cine-i seful, seful justitiei, iar ei  i-a aratat prin acea plimbare-protest, cat de evident este amestecul lui in sentintele judecatorilor, sau credeti ca le-a venit asa... deodata judecatorilor sa ia sediul Antenelor. Lumea nu e proasta.
Pe noi ar trebui sa ne intereseze cum sa intram pe toate posturile tv. Avem lideri slabi. Asa cum era Maior el se baga peste tot. Mai vedeti pe altul ?!  Mai sperati ca legea noastra va fi respectata asa pe tacite, nu cumva saL deranjam pe Premier ?!  Luati-va gandul.  Liderilor le e teama sa intervina barbateste, stiu si ei ca dosarele se fac una doua. Esti vinovat sau nu esti patesti precum Maior, Cutean....... Poate sunt vinovati , dar cum Doamne i-a gasit tocmai pe ei si. U pe alti lideri mai marunti ?!  De aceea sunt convinsa ca nimeni dintre liderii nostri nu vor avea curajul sa mearga pana la capat, dosarele se fac din orice.
Si ca sa inchei, pe vremea lui Ceausescu nu imi era teama de justitie, acum mi-e teama.  Mi-e teama ca oricand ma voi trezi chemata precum batrana care din bun simt a dat cadou 6 oua, chiar si pentru pozitia mea de pe acest Forum.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33727 : August 11, 2014, 12:43:25 »

...toti au o obida, o suparare inversunata pe initiatorii protestului de ieri si ca, in mod special, supararea li se trage de la numarul foarte mare de oameni care au participat. Este evident ca invidia vine de la faptul ca asa-zisii lideri ai revolutionarilor nu pot sa scoata in strada mai mult de o suta de revolutionari, pe cand redactorii Antenei3 au scos de peste o suta de ori mai multi cetateni in strada, pe care nu-i aveau in subordine si nici macar nu-i cunosteau...

Există libertatea de exprimare, exprimarea şi perceperea acesteia..., însă există şi fenomenul de frustrare.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33728 : August 11, 2014, 14:42:21 »

Care, de ieri, este cel dominant la liderii revolutionarilor.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33729 : August 11, 2014, 15:04:58 »

Cine a vazut la tv comentariile si relatarile celor de la antena 3 poate sa comfirme ceea ce sa spus.Au enumerat mai multe judete printre care si cele scrise de mine.Daca nu este asa inseamna ca acest post este intradevar un post de dezimformare a populatiei.

Voica care posturi tv ne-au invitat la discutii?B1 a invitat secretarii de stat care au mers total nepregatiti si-n loc sa ne apere ei mai mult ne-au incriminat,OTV au acceptat sa vina o mana de revolutionri ca sa-si faca propaganda electorala iar dupa ;pa si pu,la gara cu noi.Si daca prin absurd ne-ar invita pe care dintre lideri i-ai vedea sa ne sustina cu luciditate.Toti care ajung acolo isi etaleaza povestea pesonala sau isi arata muschii tipand.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33730 : August 11, 2014, 15:18:40 »

ADIO PD ADIO PDListilor ATI AJUNS ZERO BARAT VA PAPAT BAU BAUL PNL NICI MACAR CANDIDAT LA PREZIDECE NU MAI SUNTETI CAPABILI SA AVETI ATI AJUNS DE RASUL CURCILOR HA HA HA
 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33731 : August 11, 2014, 15:20:40 »

Domnul Fesan ar putea s-o faca corespunzator, sa ne reprezinte cum trebuie la o intalnire cu presa, poate si domnul administrator. Problema participarii a fost lamurita de Jandameria Romana printr-un Comunicat dat publicitatii astazi:

”Astăzi, în zona Palatului Cotroceni, a avut loc o manifestație publică spontană.
În intervalul 16.30-19.30, în această zonă, numărul persoanelor prezente la manifestație a oscilat de la câteva zeci la aproximativ 4.000, context în care și dispozitivul de jandarmerie prezent la fața locului a fost adaptat permanent, conform procedurilor legale în vigoare.
Precizăm că manifestații similare au avut loc în:
Brașov — 100 de participanți,
Bihor — 15 participanți,
Arad — 30 participanți,
Prahova — 100 de participanți,
Suceava — 30 de participanți,
Galați — 30 de participanți,
Constanța — 17 participanți,
Neamț — 40 participanți,
Dolj — 40 participanți,
Sibiu — 70 participanți,
Cluj — 30 participanți,
Gorj — 70 participanți,
Bacău — 25 participanți,
Timiș — 100 participanți,
Iași — 15 participanți,
Argeș — 30 participanți,
Vâlcea — 15 participanți,
Mureș — 30 de participanți.
Marea majoritate a participanților la acțiunea publică din București s-a manifestat pașnic.
În mod izolat, a existat o persoană care s-a comportat violent, agresând o echipă de jurnaliști aflată în mijlocul manifestanților, context în care dispozitivul de jandarmi a fost suplimentat. Referitor la această persoană, Jandarmeria a luat deja toate măsurile pentru identificarea și sancționarea acesteia, conform legii.
Jandarmeria Română garantează dreptul tuturor cetățenilor la liberă exprimare, însă niciun act de violență nu poate fi tolerat, iar orice faptă care a reprezentat o încălcare a legii urmează să fie sancționată.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33732 : August 11, 2014, 15:27:36 »

ADIO PD ADIO PDListilor ATI AJUNS ZERO BARAT VA PAPAT BAU BAUL PNL NICI MACAR CANDIDAT LA PREZIDECE NU MAI SUNTETI CAPABILI SA AVETI ATI AJUNS DE RASUL CURCILOR HA HA HA

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #33733 : August 11, 2014, 15:40:01 »

Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33734 : August 11, 2014, 15:42:50 »

Domnul Fesan ar putea s-o faca corespunzator, sa ne reprezinte cum trebuie la o intalnire cu presa, poate si domnul administrator. Problema participarii a fost lamurita de Jandameria Romana printr-un Comunicat dat publicitatii astazi:

”Astăzi, în zona Palatului Cotroceni, a avut loc o manifestație publică spontană.
În intervalul 16.30-19.30, în această zonă, numărul persoanelor prezente la manifestație a oscilat de la câteva zeci la aproximativ 4.000, context în care și dispozitivul de jandarmerie prezent la fața locului a fost adaptat permanent, conform procedurilor legale în vigoare.
Precizăm că manifestații similare au avut loc în:
Brașov — 100 de participanți,
Bihor — 15 participanți,
Arad — 30 participanți,
Prahova — 100 de participanți,
Suceava — 30 de participanți,
Galați — 30 de participanți,
Constanța — 17 participanți,
Neamț — 40 participanți,
Dolj — 40 participanți,
Sibiu — 70 participanți,
Cluj — 30 participanți,
Gorj — 70 participanți,
Bacău — 25 participanți,
Timiș — 100 participanți,
Iași — 15 participanți,
Argeș — 30 participanți,
Vâlcea — 15 participanți,
Mureș — 30 de participanți.
Marea majoritate a participanților la acțiunea publică din București s-a manifestat pașnic.
În mod izolat, a existat o persoană care s-a comportat violent, agresând o echipă de jurnaliști aflată în mijlocul manifestanților, context în care dispozitivul de jandarmi a fost suplimentat. Referitor la această persoană, Jandarmeria a luat deja toate măsurile pentru identificarea și sancționarea acesteia, conform legii.
Jandarmeria Română garantează dreptul tuturor cetățenilor la liberă exprimare, însă niciun act de violență nu poate fi tolerat, iar orice faptă care a reprezentat o încălcare a legii urmează să fie sancționată.

COINCIDENTA S-AU BLESTEM ??
MANDATUL MARINARULUI SE TERMINA LA ACEIAS DATA CU ALUI CEASCA
SA FIE UN SEMN DIVIN

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink ;

Memorat
Pagini: 1 ... 2247 2248 [2249] 2250 2251 ... 4573
Schimbă forumul: