Main Content:

Pagini: 1 ... 2282 2283 [2284] 2285 2286 ... 4573

ANUNTURI

• ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34245 : Septembrie 16, 2014, 06:06:23 »

Disperarea hotilor,
- vine o vreme cand,cei invechiti in faradelegi,trebuie sa dea socoteala pentru faptele lor.Aparitia unei persoane decise sa restabileasca adevarul devine pentru borfasi un imens pericol deci,vor sa-l sfasie.Problema hotilor este ca sunt si mai multi adevarati revolutionari,participanti activi la evenimentele din Dec.'89 care nu pot admite ca ca mizeria excrocilor sa ne otrveasca mereu.Asa cum s-a declarat in "PUNCTUL NOSTRU DE VEDERE" sustinem,in temeiul Legii 341/2004,masurile de excludere a celor care,prin mijloace frauduloase,au furat si inselat buna credinta a adevaratilor revolutionari.Daca dl.SS Adrian Sanda,de buna credinta si in temeiul L 341/2004,face curatenie atunci asociatiile din Moldova vor fi,cu siguranta,alaturi de dl. Adian Sanda.
- este inacceptabil ca o mana de smenari,galagiosi,manjiti,profitori sa vorbeasca in numele adevaratilor revol.Acestia sunt o adevarata pata pe obrazul Romaniei,intinand jertfa celor de acum un sfert de veac.
                             Ocneanu.
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34246 : Septembrie 16, 2014, 06:11:18 »

- atasez continutul declaratiei Asociatiilor din Moldova in PUNCTUL NOSTRU DE VEDERE.
            OCNEANU.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34247 : Septembrie 16, 2014, 07:43:18 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA
CABINET PRESEDINTE

[size=115pt] COMUNICAT[/size]
Referitor la mitingul de miercuri 17 septembrie 2014

Luind act de ultimile evenimente si avind la baza faptul ca SSPR a trecut la atiuni drastice in materie de restabilire a legalitatii in materie de Legea 341,
Constatind ca exista presiuni mari la nivelul conducerii SSPR pentru a stopa actiunile de eliminare din rindurile revolutionarilor a persoanelor care au abtinut aceasta calitate pe cai ILICITE,

Presedintele MISCARII CIVICE REVOLUTIA CURATA

in baza art 16, 17, 18 din STATUTUL MISCARII,
DECIDE

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA SE DELIMITEAZA DE MITINGUL DIN DATA DE 17 SEPTEMBRIE 2014 , si le cere membrilor sai sa nu participe la aceasta manifestare, deoarece ea are scopuri total diferite fata de cele pe care noi le sustinem. Initiatorii acestui miting se regasesc in listele cu duplicate, si de+a lungul anilor au sustinut din plin mafia certificatelor de revolutionar.
MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA nu poate interzice actiunile in nume propriu ale membrilor sai, insa poate interzice oricarui membru ce va participa la acest miting sa se foloseasca in vre+un fel de numele MISCARII. Cei ce nu se vor conforma acestei interdictii vor fi considerati exclusi din MISCARE.
Sustinem demersurile dovedite ale SSPR si ale SS Adrian Sanda, iar orice deviere de la aceste demersuri ne va determina la mitinguri de mare amploare in imediata proximitate temporala a acestor devieri.
Chiar daca nu sustinem omul Adrian Sanda, fiind in continuare convinsi ca acesta este un om politic ( noi fiind impotriva actualei clase politice din Romania) ii sustinem demersurile in sensul respectarii Legii, asa cum este firesc intr+un stat de drept. Daca pina acum am considerat ca ADRIAN SANDA nu isi face datoria, in urma probelor pe care le detinem, precum si a reluarii comunicarii publice a SSPR,am constatat ca se inainteaza in ceea ce inseamna aplicarea legii 341 si sustinem demersurile strict in ceea ce priveste aplicarea in litera si spiritul ei a Legii 341.
Prin urmare in zilele urmatoare vom incepe sa facem publice listele celor care detin in mod nemeritat certificate de revolutionar.
In consecinta NU SUSTINEM MITINGUL DIN 17 SEPTEMBRIE, pe care il declaram impotriva intereselor revolutionarilor cinstiti si corecti, impotriva celor care desi nu au nici o vina au fost supusi la grave abuzuri si suplicii alaturi de cei falsi si din vina acestora. Le cerem celor care stiu ca detin ceertificate nemeritate ca in termen de 48 de ore sa le depuna la sediul SSPR si sa renunte la ele. In caz contrar in a 49 a ora vom trece la demascarea lor, indiferent de consecintele pe care ni le asumam de pe acum.

PRESEDINTE
Alex Oprea

MAI TIRIFLICI iea trezit sa vorbesti de revolutionari dute si iati spudo cadidati la presedintie si te ascunde sa nute mai vada nimeni tu amenity si nu recunosti un miting a adevaratilor REVOLUTIONARI cu ce teau mituit tiau promis vrun post la noua institutie cala Haraga ca si Acela a inceput sa lute inpotriva revolutionarilor
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34248 : Septembrie 16, 2014, 08:00:35 »

Domnule OPREA de unde ai scos ca organizatori mitingului sint pe duplicate cred ca nu cunosti cine sint organizatori si vorbesti si incerci sa denigrezi ai mai spus ca publici tabele si cind trebuia sa publici ai luat frituri din cea ce a publicat MAYA nu crezi ca esti penibil casa nu spun altfel tu vi sa spui ca reprezinti revolutionarii nai fost ales nici macar presedinte la o asciatie de revolutionari nusa reprezinti mai multe asociati unde este inscrisa asociati fantoma miscarea asta curat murdara de care vorbesti la ce tribulal sau judecatorie din tara daca activeza la noi in tara are obligatia sa fie inscrisa
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34249 : Septembrie 16, 2014, 08:06:15 »

Aș vrea, dacă se poate un număr de telefon de la cabinetul d-lui Alex Oprea.
   Aș dori să mă înscriu la o audiență în scop de documentare și eventuală colaborare.
Memorat

Doamne ajută!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34250 : Septembrie 16, 2014, 09:07:06 »

E simplu. Trimiti o suta de euroi in contul sau personal (merge si pe adresa de acasa), apoi m trimiti una in contul misculatiei curat-murdare a sibianului (merge pe aceeasi adresa in caz ca nu are), reprezentand o garantie materiala ca esti interest serios, apoi va puteti intalni pe o terasa linistita din Sibiu, sau pa una m nelinistita din Bucale. Pt o intalnire la Bucale, m trimiti cu ultima suta de euroi si o foaie de drum CFR si contracostul unei camera de hotel, cu pranzul inclus. Suma fixa: inca o suta de euroi. Apoi, cu putin noroc, ai ocazia sa va intalniti, pt ca e si el curios sa cunoasca un asa mare bou.
(Scz, sper ca n-o iei pers. Am glumit.)
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34251 : Septembrie 16, 2014, 11:35:10 »

E simplu. Trimiti o suta de euroi in contul sau personal (merge si pe adresa de acasa), apoi m trimiti una in contul misculatiei curat-murdare a sibianului (merge pe aceeasi adresa in caz ca nu are), reprezentand o garantie materiala ca esti interest serios, apoi va puteti intalni pe o terasa linistita din Sibiu, sau pa una m nelinistita din Bucale. Pt o intalnire la Bucale, m trimiti cu ultima suta de euroi si o foaie de drum CFR si contracostul unei camera de hotel, cu pranzul inclus. Suma fixa: inca o suta de euroi. Apoi, cu putin noroc, ai ocazia sa va intalniti, pt ca e si el curios sa cunoasca un asa mare bou.
(Scz, sper ca n-o iei pers. Am glumit.)

Bineînțeles că nu iau nimic în nume personal, convins fiind că nici tu nu ai luat în serios apelul meu.
   Dar de câte ori văd comunicatele susnumitului, cu antetul "cabinet" și forma ultraprotocolară a comunicatelor lui nu mă pot abține de la râs. De data aceasta nu m-am putut abține nici de la o scurtă intervenție.
   Eu l-am mai rugat o dată să-mi dea trei-patru nume ale membrilor asociației și oarece documente ref. la sediu, membrii, înființare ș.a. asemenea. Bineînțeles că nu mi-a răspuns.
   Nici prea tare n-am vrut să mă dau la el, pt. că nu cunosc personajul.
   Cam asta este...Acum plec...Am fost apelat de șeful meu de cabinet...Să vedem despre ce este vorba.
Memorat

Doamne ajută!
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34252 : Septembrie 16, 2014, 14:01:42 »

Pompe funebre !
- se pare ca nu sunt chiar singurul care,citind diferitele "comunicate" cu iz de necroloage,ma fac sa zimbesc ! De fapt,unele persoane,care doresc sa poarte o palarie prea mare pentru capul lor,devin ridicoli prin fanfaronada afisata.Totusi,ma intreb,ce fel de organizatii,asociatii sau alta forma de prezentare au,cine este in spatele lor,ce doresc ei,de fapt.Cine sunt acestia si pe cine reprezinta ?? Au vreun program,platforma,idei ceva ?? Stiu pe cineva din jud. Neamt,mare amator de sefie moldoveneasca,pretandu-se la tot felul de minciuni doar,doar isi va vedea visul cu ochii insa minciuna are picioare scurte si ... ...
- ma scuzati,va rog,a sosit ora cand primesc in audienta scurta pe dl Ponta...
- promit ca spikerul meu va da un comunicat pe asta tema !!!
                    Ocneanu.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34253 : Septembrie 16, 2014, 14:37:06 »

Alex te rog spune-mi oare cand vei fi deacord si tu cu-n miting? intreb pentru ca de fiecare data tu te delimitezi de ori cine si orice iar daca nu este asa spui numai din gura ca esti deacord  ca de vazut nimeni nu nu tea vazut in fruntea unor oameni.Oare sa fi fost oamenii in fata si tu stateai in spate si-i coordonai? Vezi ca inca mai astept imputernicirile,sau poate munca de birou nu-ti permite 5 minute sa le trimiti?Sau cine stie,poate n-ai nevoi si de alti membrii din alte zone ale tarii?
Nu vreau sa stric inima nimanui dar crede-ma ca aceasta Miscare curata are numai de pierdut si va pierde si mai mult daca tu ve-i mai sta mult in fruntea acesteia.Lasa-i pe altii care stiu cu ce se mananca o miscare si care stiu cum sa atraga oamenii in aceasta care stiu sa lupte cu adevarat pentru cei pe care ii reprezinta.Cu gargara nu se face absolut nimic caci de gargara lumea este satula pana peste cap.

Ocneanu de la vis la realitate este cale lunga,cu totii visam si ne chinuim sa facem cate ceva dar cu multa greutate ne iese la anii acestea.Si la o adica a visa (chiar si cu ochii deschisi)nu este interzis,cate odata chiar este indicat sa se intample asa ceva;ne face sa mai uitam de necazuri si ne mai renaste speranta.
Memorat
« Răspunde #34254 : Septembrie 16, 2014, 15:02:38 »

Alex te rog spune-mi oare cand vei fi deacord si tu cu-n miting? intreb pentru ca de fiecare data tu te delimitezi de ori cine si orice iar daca nu este asa spui numai din gura ca esti deacord  ca de vazut nimeni nu nu tea vazut in fruntea unor oameni.Oare sa fi fost oamenii in fata si tu stateai in spate si-i coordonai? Vezi ca inca mai astept imputernicirile,sau poate munca de birou nu-ti permite 5 minute sa le trimiti?Sau cine stie,poate n-ai nevoi si de alti membrii din alte zone ale tarii?
Nu vreau sa stric inima nimanui dar crede-ma ca aceasta Miscare curata are numai de pierdut si va pierde si mai mult daca tu ve-i mai sta mult in fruntea acesteia.Lasa-i pe altii care stiu cu ce se mananca o miscare si care stiu cum sa atraga oamenii in aceasta care stiu sa lupte cu adevarat pentru cei pe care ii reprezinta.Cu gargara nu se face absolut nimic caci de gargara lumea este satula pana peste cap.

Ocneanu de la vis la realitate este cale lunga,cu totii visam si ne chinuim sa facem cate ceva dar cu multa greutate ne iese la anii acestea.Si la o adica a visa (chiar si cu ochii deschisi)nu este interzis,cate odata chiar este indicat sa se intample asa ceva;ne face sa mai uitam de necazuri si ne mai renaste speranta.

......CE SPUNEAM EU....DE SCHIMBAREA "MISCARII NEINCEPUTE"......SI...PARCA M-AI CONTRAZIS !
....BATAIE MARE PE O BIATA REZERVARE DE NUME Huh? Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34255 : Septembrie 16, 2014, 16:16:07 »

« Răspunde #34175 : Septembrie 12, 2014, 14:31:41 »
Citat din mesajul lui: thunder66 din Septembrie 12, 2014, 12:18:26
Cu stupoare citesc cat de activ este colegul nostru kostas de ceva vreme. Culmea este ca l-am considerat camarad onest si prieten. Am primit pe posta electronica acuma cateva zile un tabel in format XCEL. Am sa il rog pe colegul nostru sa ne explice public de ce apare cu un Duplicat pe matca caruia este alta persoana. Am sa postez exact randul in cauza.
341 FD 12174 CHIPAILA COSTEL ILIE ELENA   GALATI   INDESCIFR. G.V.963876   02.07.2002 12174   PANTARU   RODICA
Daca este o greseala, imi cer scuze public de pe acuma, dar ... in situatia data, cred ca meritam niste explicatii.
  stimate coleg, şi dragi cititori ai acestui forum,
  fără a-i apăra pe unii sau alţi vă supun atenţiei următorul FAPT: există două categorii de posesori ale acestor certificate: revul REAL şi cel "fabricat" prin aşa zisul "duplicat".
  Deşi sunt convins de faptul că marea majoritate a revoluţionarilor cunosc foarte bine metoda prin care au fost "fabricaţi" unii posesorii de certificate, fie şi numai din informaţiile postate aici, am să o reiau pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, nu o cunosc.
  Iată cum au procedat "fabricanţii" de revoluţionari( cei care au produs CERTIFICATE ILEGALE )!
  Destul de simplu ( dar DIABOLIC ): cei care au plătit pentru asta s-au prezentat la sspr cu o hârtie care confirma că ar fi "pierdut" certificatul seria x numărul yyy, CERTIFICAT CARE APARŢINEA UNUI REVOLUŢIONAR AUTENTIC, şi cerea să i se elibereze altul.
  FĂRĂ SĂ VERIFICE JUSTEŢEA CERERII, SSPR-UL EMITEA "DUPLICATUL" CU ACEIAŞI SERIE ŞI NUMĂR  D A R  PE NUMELE "ŞMECHERULUI" !!!!
 Dacă astăzi s-ar găsi un duplicat cu seria şi numărul certificatului MEU şi eu aş fi în aceiaşi situaţie ca dl CHIPĂILĂ COSTEL.
  Nu am de unde să ştiu dacă acesta este sau nu REAL. Dar ASTA NU ÎNSEAMNĂ AUTOMAT CĂ AR FI   F A L S.
 Este foarte probabil ca el să fie DOAR O VICTIMĂ a "fabricii" şi ESTE DE DATORIA ORGANELOR ABILITATE SĂ STABILEASCĂ ASTA !!!
Imi cer iertare ca reiau asa de tarziu o discutie mai veche de pe Forum, dar ... am avut ceva probleme de rezolvat cu miste tabele si ceva poze frumoase care le-am primit pe email. Stimati colegi, EU NU ma leg de viata nici unui coleg si NU acuz pe nimeni. Problema mea este urmatoarea: Cum poti sa stai linistit cand sti ca certificatul tau DUPLICAT NU are matca? TOATE certificatele eliberate la Legea 42/1990, republicata, au matca. Datele inscrise pe Certificat trebuie sa fie identice cu cele de pe matca. Daca NU sunt identice, exista o problema. Nu conteaza in cate monitoare oficiale apari. La un control amanuntit, cineva o sa aibe o problema. Si acel cineva are sa fie persoana care are certificat DUPLICAT si datele nu corespund cu matca. Sa fiu eu acea persoana care greseste, dar am discutat cu un avocat si o jurista. Amandoi mi-au spus acelasi lucru. PROBLEMA pentru persoanele care au certificate duplicat si nu corespund cu matca. Daca m-au mintit ei, mint si eu, dar nu cred ca aveau motiv sa o faca.
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34256 : Septembrie 16, 2014, 16:26:57 »

Traficantii de vise,
- da,si eu imi doresc atatea sa am,sa fie,sa existe...multe am vrut dar putine s-au implinit.Cu multa truda si sacrificii!! Este bine sa visezi chiar cu ochii deschisi!!Tragedia este ca diferiti indivizi verosi, profitand de naivitatea si creddulitatea unora de a obtine ceva nemeritat dar si pe lacunele L 42/1990 si L 341/2004, au promovat revolutionari contra cost pe sume cosiderabile iar acum dau din colt in colt.Mita,darea si luarea de mita se pedepseste drastic in toata lumea deoarece eate atacata insasi existenta statului.
- profitorii de ocazie nu stiau ce fac ? Ca nu vor fi consecinte ?
- inteligenta si bunul simt trebuie sa discearna. Nu tot ce visam zboara ... ...
- de pe urma fraudelor unii au strans averi considerabile !! Dar restul revol.adevarati Huh
                      Ocneanu.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34257 : Septembrie 16, 2014, 16:36:50 »

Pentru colegii din tara, care doresc sa vada cum s-au confectionat probe la dosar. Poate ... se trezeste lumea si nu au sa mai spuna ca suntem doar cativa care visam ca exista revi de carton. In atasament va prezint o fabricuta din Brasov.
Memorat
« Răspunde #34258 : Septembrie 16, 2014, 16:37:17 »

Unii au tot interesul sa se invirta la nesfirsit in jurul problemei : cu matca sau fara matca.Rationamentul prezentat mai sus e corect dar problema de fond e alta.Trebuie odata pentru totdeauna sa se faca dreptate.

Verificati TOTI revolutionarii inclusiv cei din 1992 si eliminati TOTI impostorii indiferent cau au " matca, monitoare oficiale la kilogram si tot esafodajul de hirtii, brevete, medalii si alte brelocuri cu care s-au " blindat " dar n-au fost in mijlocul evenimentelor stind acasa la caldurica si asteptind ca smecherii la cotitura sa puna mina pe privilegii , imbogatindu-se pe seama mortilor din Decembrie 1989.

PS. Cine isi mai aduce aminte ca nu gaseai MO din 1991 si 1992 sa dai cu tunul, pe nicaieri si in afara de sefii de asociatii si trepadusii lor nimeni nu avea acces la informatii privind legea 42/1990 si normele metodologice de aplicare ?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34259 : Septembrie 16, 2014, 16:40:49 »

Ca o complectare trista dar adevarata. Unii revolutionari, nu pomenesc care, cred ca se pot regasi in cele de mai jos:
RUBRICA 1.....OI DE MULS
RUBRICA 2.....LAPTE GROS
RUBRICA 3.....CIOBANI LEGAL CONSTITUITI
Memorat
Pagini: 1 ... 2282 2283 [2284] 2285 2286 ... 4573
Schimbă forumul: