Main Content:

Pagini: 1 ... 2283 2284 [2285] 2286 2287 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34260 : Septembrie 16, 2014, 16:42:34 »

« Răspunde #34175 : Septembrie 12, 2014, 14:31:41 »
Citat din mesajul lui: thunder66 din Septembrie 12, 2014, 12:18:26
Cu stupoare citesc cat de activ este colegul nostru kostas de ceva vreme. Culmea este ca l-am considerat camarad onest si prieten. Am primit pe posta electronica acuma cateva zile un tabel in format XCEL. Am sa il rog pe colegul nostru sa ne explice public de ce apare cu un Duplicat pe matca caruia este alta persoana. Am sa postez exact randul in cauza.
341 FD 12174 CHIPAILA COSTEL ILIE ELENA   GALATI   INDESCIFR. G.V.963876   02.07.2002 12174   PANTARU   RODICA
Daca este o greseala, imi cer scuze public de pe acuma, dar ... in situatia data, cred ca meritam niste explicatii.
  stimate coleg, şi dragi cititori ai acestui forum,
  fără a-i apăra pe unii sau alţi vă supun atenţiei următorul FAPT: există două categorii de posesori ale acestor certificate: revul REAL şi cel "fabricat" prin aşa zisul "duplicat".
  Deşi sunt convins de faptul că marea majoritate a revoluţionarilor cunosc foarte bine metoda prin care au fost "fabricaţi" unii posesorii de certificate, fie şi numai din informaţiile postate aici, am să o reiau pentru cei care, dintr-un motiv sau altul, nu o cunosc.
  Iată cum au procedat "fabricanţii" de revoluţionari( cei care au produs CERTIFICATE ILEGALE )!
  Destul de simplu ( dar DIABOLIC ): cei care au plătit pentru asta s-au prezentat la sspr cu o hârtie care confirma că ar fi "pierdut" certificatul seria x numărul yyy, CERTIFICAT CARE APARŢINEA UNUI REVOLUŢIONAR AUTENTIC, şi cerea să i se elibereze altul.
  FĂRĂ SĂ VERIFICE JUSTEŢEA CERERII, SSPR-UL EMITEA "DUPLICATUL" CU ACEIAŞI SERIE ŞI NUMĂR  D A R  PE NUMELE "ŞMECHERULUI" !!!!
 Dacă astăzi s-ar găsi un duplicat cu seria şi numărul certificatului MEU şi eu aş fi în aceiaşi situaţie ca dl CHIPĂILĂ COSTEL.
  Nu am de unde să ştiu dacă acesta este sau nu REAL. Dar ASTA NU ÎNSEAMNĂ AUTOMAT CĂ AR FI   F A L S.
 Este foarte probabil ca el să fie DOAR O VICTIMĂ a "fabricii" şi ESTE DE DATORIA ORGANELOR ABILITATE SĂ STABILEASCĂ ASTA !!!
Imi cer iertare ca reiau asa de tarziu o discutie mai veche de pe Forum, dar ... am avut ceva probleme de rezolvat cu miste tabele si ceva poze frumoase care le-am primit pe email. Stimati colegi, EU NU ma leg de viata nici unui coleg si NU acuz pe nimeni. Problema mea este urmatoarea: Cum poti sa stai linistit cand sti ca certificatul tau DUPLICAT NU are matca? TOATE certificatele eliberate la Legea 42/1990, republicata, au matca. Datele inscrise pe Certificat trebuie sa fie identice cu cele de pe matca. Daca NU sunt identice, exista o problema. Nu conteaza in cate monitoare oficiale apari. La un control amanuntit, cineva o sa aibe o problema. Si acel cineva are sa fie persoana care are certificat DUPLICAT si datele nu corespund cu matca. Sa fiu eu acea persoana care greseste, dar am discutat cu un avocat si o jurista. Amandoi mi-au spus acelasi lucru. PROBLEMA pentru persoanele care au certificate duplicat si nu corespund cu matca. Daca m-au mintit ei, mint si eu, dar nu cred ca aveau motiv sa o faca.

Observatia dv. este la obiect si reflecta intr-adevar faradelegile.Insa infractorii nu inteleg ca s-a terminat cu minciunile,cu falsurile si ca nu este departe "momentul adevarului ",adica acel moment in care fiecare impostor trebuie sa raspunda atat cu libertatea cat si cu averea personala pentru nelegiuri.Si asta pentru orisice persoana nu numai pt......KOSTAS. TREBUIE SA FIM UNITI PENTRU CA IMPOSTORII SUNT MULT MAI MULTI DECAT NOI SI MULT MAI PERICULOSI....!!!!! [/b][/b][/color]
Memorat
« Răspunde #34261 : Septembrie 16, 2014, 16:45:27 »

.....SE POARTA "NEGOCIERI "MACAR PENTRU "AMNISTIEREA" ESCROCILOR PRIN GANGURI ,BIRTURI SI SALOANE....CU AMENINTARI SI DEZVALUIRI.....CU SAPATURI SI DOCUMENTE PASTRATE PENTRU "VREMEA SANTAJULUI "
       EI CRED CA VREMEA A VENIT !!!!.......NOI CREDEM CA E BINE SA STITI !

lA SSPR .....O SCHIPA REDUSA  L  U  C  R  E  A  Z  A.....

PENTRU INCA PUTINE ZILE  A  U     N  E  V  O  I  E    D  E   S  U  S  T  I  N  E  R  E  A     V  O  A  S  T  R  A       ATAT !.....DOAR DE SUSTINERE...INDIFERENT DE APARTENENTA POLITICA !!!!
Memorat
« Răspunde #34262 : Septembrie 16, 2014, 16:47:15 »

Pentru colegii din tara, care doresc sa vada cum s-au confectionat probe la dosar. Poate ... se trezeste lumea si nu au sa mai spuna ca suntem doar cativa care visam ca exista revi de carton. In atasament va prezint o fabricuta din Brasov.

Se tot chinuie procurorii sa rezolve falsurile din Brasov, da' n-au spor ! Bine ar di sa intre pe portal , findca legitimatiile sint destul de grosolan falsificate. Cheesy
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34263 : Septembrie 16, 2014, 16:49:48 »

Daca nu am reusit sa va conving cu fabricuta, poate am sa va conving cu un brevet iesit din comun. Sa imi comunicati daca mai sunt persoane in Romania care au editia aceasta de brevet.
Memorat
« Răspunde #34264 : Septembrie 16, 2014, 16:50:33 »

.......VA VOM PREZENTA     T  O  T   INDIFERENT CA SSUNT DIN 92 SAU 2002......TOT CE VREM ....ESTE SUSTINERE A  C  U  M  !!!......ACUM PUTEM SA DAM CU EI DE PAMANT !!!!
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34265 : Septembrie 16, 2014, 16:51:18 »

Unii au tot interesul sa se invirta la nesfirsit in jurul problemei : cu matca sau fara matca.Rationamentul prezentat mai sus e corect dar problema de fond e alta.Trebuie odata pentru totdeauna sa se faca dreptate.

Verificati TOTI revolutionarii inclusiv cei din 1992 si eliminati TOTI impostorii indiferent cau au " matca, monitoare oficiale la kilogram si tot esafodajul de hirtii, brevete, medalii si alte brelocuri cu care s-au " blindat " dar n-au fost in mijlocul evenimentelor stind acasa la caldurica si asteptind ca smecherii la cotitura sa puna mina pe privilegii , imbogatindu-se pe seama mortilor din Decembrie 1989.

PS. Cine isi mai aduce aminte ca nu gaseai MO din 1991 si 1992 sa dai cu tunul, pe nicaieri si in afara de sefii de asociatii si trepadusii lor nimeni nu avea acces la informatii privind legea 42/1990 si normele metodologice de aplicare ?

Florin 1989...bineinteles ca se vor verifica si cei din 92 , dar acestia sunt adevaratii revolutionari . Nu poti tu sa vii dupa 7 ani sau mai multi si sa pretinzi ca ai fost si tu acolo . Da , daca ai bagat actele odata cu cei din 92 si din diferite motive nu ai primit certificatul decat in 96-97 poti sa zici ca esti revolutionar . Dar nu sa-ti bagi actele dupa 7-10 ani , acestia vor avea probleme . Eu nu cunosc ca vreun revolutionar din Timisoara care are certificat din 92 sa fie impostor .
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34266 : Septembrie 16, 2014, 16:57:09 »

Ce ziceti de adeverinta asta superba? Mie mi se pare bomboana de pe coliva. A cui? Nu stiu, dar ... ar trebui sa fie una.Cum naiba poti sa afirmi ca Revolutia din Decembrie 1989 a inceput in 16 decembrie in Brasov?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34267 : Septembrie 16, 2014, 17:04:06 »

Vreti sa vedeti cum se mai fabrica dovezi? Va prezint mai jos un alt sistem.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34268 : Septembrie 16, 2014, 17:08:57 »

23 decembrie 1989 - 04 ianuarie 1990 fapte deosebite? Cu pusca mitraliera in dotare si munitia aferenta?  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #34269 : Septembrie 16, 2014, 17:09:50 »

Unii au tot interesul sa se invirta la nesfirsit in jurul problemei : cu matca sau fara matca.Rationamentul prezentat mai sus e corect dar problema de fond e alta.Trebuie odata pentru totdeauna sa se faca dreptate.

Verificati TOTI revolutionarii inclusiv cei din 1992 si eliminati TOTI impostorii indiferent cau au " matca, monitoare oficiale la kilogram si tot esafodajul de hirtii, brevete, medalii si alte brelocuri cu care s-au " blindat " dar n-au fost in mijlocul evenimentelor stind acasa la caldurica si asteptind ca smecherii la cotitura sa puna mina pe privilegii , imbogatindu-se pe seama mortilor din Decembrie 1989.

PS. Cine isi mai aduce aminte ca nu gaseai MO din 1991 si 1992 sa dai cu tunul, pe nicaieri si in afara de sefii de asociatii si trepadusii lor nimeni nu avea acces la informatii privind legea 42/1990 si normele metodologice de aplicare ?

Florin 1989...bineinteles ca se vor verifica si cei din 92 , dar acestia sunt adevaratii revolutionari . Nu poti tu sa vii dupa 7 ani sau mai multi si sa pretinzi ca ai fost si tu acolo . Da , daca ai bagat actele odata cu cei din 92 si din diferite motive nu ai primit certificatul decat in 96-97 poti sa zici ca esti revolutionar . Dar nu sa-ti bagi actele dupa 7-10 ani , acestia vor avea probleme . Eu nu cunosc ca vreun revolutionar din Timisoara care are certificat din 92 sa fie impostor .

Sa fi sanatos! Eu cunosc destui din 1992 care au fost impostori! Unii , de frica , nici nu si-au mai depus dosarul de preschimbare pe legea 341/2004 , neavind curajul sa-si falsifice probe sau nemaifiind interesati deoarece s-au imbogatit intre timp sau datorita pozitiei sociale si salariului la stat, numai erau interesati de indemnizatii!

Citeste si postarea lui Thunder66 cu fabricuta de certificate si legitimatii care data din 1992! Wink
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34270 : Septembrie 16, 2014, 17:15:08 »

Am un tabel in EXEL care contine drepturile acordate revolutionarilor pe Prefecturi. Problema este ca fisierul este prea mare si sistemul in care este construit forumul nu imi permite sa il postez. Pacat. Era o lectura destul de interesanta zic eu. Dar, am sa incerc sa mai caut ceva dovezi de "mare curaj" a eroilor in viata si am sa le postez.
Memorat
« Răspunde #34271 : Septembrie 16, 2014, 17:17:43 »

23 decembrie 1989 - 04 ianuarie 1990 fapte deosebite? Cu pusca mitraliera in dotare si munitia aferenta?  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Nu ride Thunder66 , ca eu era sa mor de ris cind vad abia acum ce fel de Rambo am avut noi aici, prin Brasov !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34272 : Septembrie 16, 2014, 17:19:23 »

Pacat ca s-a terminat depunerea de probe la dosare. Acuma era momentul sa va luati moca de aici adeverinte in alb.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #34273 : Septembrie 16, 2014, 17:21:20 »

Am un tabel in EXEL care contine drepturile acordate revolutionarilor pe Prefecturi. Problema este ca fisierul este prea mare si sistemul in care este construit forumul nu imi permite sa il postez. Pacat. Era o lectura destul de interesanta zic eu. Dar, am sa incerc sa mai caut ceva dovezi de "mare curaj" a eroilor in viata si am sa le postez.
Fa-i o poza si micsoreaza formatul ca sa intre pe portal! Macar acum dupa 25 de ani sa vada lumea ce potlogari si=au facut de cap cu certificatele lui peste prajit !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34274 : Septembrie 16, 2014, 17:24:40 »

Vorba colegului Florin, va mai prezint pe fratiorul lui Rambo. Asta sarucu spune ca era doar cu arma in mana si nu precizeaza daca era PM sau ZB.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Pentru tabel, am sa vorbesc cu prietenul meu Iosif si o sa vedem cum gasim o modalitate de al posta. Chiar este destul de consistent.
Memorat
Pagini: 1 ... 2283 2284 [2285] 2286 2287 ... 4573
Schimbă forumul: