Main Content:

Pagini: 1 ... 2287 2288 [2289] 2290 2291 ... 4573

ANUNTURI

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34320 : Septembrie 18, 2014, 13:27:25 »

P R O M O   P T   M I C R O   A S O   2 1   D I N   B M V
Reiau postarea de ieri a lui Kronstadt, exe la topical BMV-istilor "DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari",
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.1215

Motto: "Pusca si cureaua lata, / Ce basist eram odata!"

PMP-istii basbocudristi au trecut sub acoperire. Oare îi desconsira careva?

PS. De aproape o ora rîd. Nu ma pot abtine Grin Grin

Totusi, cred ca motto-ul de m sus e putin depasit. Il reiau intr-o forma actualizata.

Basisti am fost, basisti suntem inca si-om fi chiar de ne veti scuipa!
Sau:
Basisti am fost, basisti suntem inca si-om fi cat primim stipendia!
PS:
Va rog sa alegeti varianta cea m potrivita pt tandemul hilar din BMV.
(Primim si alte propuneri de motto-uri pt bravii brasoveni.)
(Si nu uitati: o poza face cat o mie de cuvinte!
Asteptam pozele dv pt promo pe forum
! )

TI, cu ce ocazie a fost facuta poza cu conducerea penibila a aso din care faci parte? Ma refer la loc, data, ora, pt ca ce s-a intamplat e evident si tu cunosti din propria ta experienta: ambele panarame ale aso voastre se gaseau dupa o sedinta furbunda de pupinbasism.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34321 : Septembrie 18, 2014, 13:29:37 »

Dar asta cum vi se pare?

Florinel cu tata shreck
   În bășisme se întrec.
   Iar la lins și stipendii
   Apare și Mr.G.

Memorat
« Răspunde #34322 : Septembrie 18, 2014, 13:54:26 »

Dar asta cum vi se pare?

Florinel cu tata shreck
   În bășisme se întrec.
   Iar la lins și stipendii
   Apare și Mr.G.

Momentul de inspiratie!

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34323 : Septembrie 18, 2014, 13:58:09 »

Asa procedeaz piratul cu basistii lui? Naspa! Acum nu ma m mir cum de au ajuns in asa hal de "acoperire" cei din conducerea aso tale.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34324 : Septembrie 18, 2014, 14:20:18 »

Yes - Owner Of A Lonely Heart http://www.youtube.com/watch?v=ELpmmeT69cE

Prin asocierea unui personaj stupid, cu hitul super grupului Yes, ai comis un mare afront! Bambi, bambi... Albumul lansat în anul 1983 este 90125, a fost și este de referință. Lirica (versurile) nu au nici-un numitor comun cu figurantul(ții). OWNER OF LONELY HEART, îți spune ceva? În traducere PROPIETAR AL UNEI INIMI ÎNSINGURATE; mots-a-mots. Uzual AI O INIMĂ PĂRĂSITA, POSEZI INIMĂ IZOLATĂ (TRISTĂ). Despre ce vrei să faci vorbire sau aluzie? Discografia YES, dacă o cauți, este un punct de reper în rock-ul progresiv, longevitatea asemenea. De atributul contestatar al sistemului actual nu mai pomenesc. Ascultă sau mai bine asistă la un concert al acestora și după fă afirmații hazardate. Este cazul să-ți ceri scuze...

http://www.youtube.com/watch?v=M22muHCD1jg

Ba nu e cazul. Tranquila, valahule (J Balvin - Tranquila - http://www.youtube.com/watch?v=HWyEEj2pSt0): votul a fost pt motto-ul lui Kronstadt,
Motto: "Boaca si cu Semi lata / Ce acoperiti eram odata!",
iar dedicatia muzicala a fost un exe de muzica de calitate din genul care pretinde Boacana ca-i place. I-am facut dedicatia ca sa inteleaga ca exista si videoclipuri fara satanismele lui explicite.
Memorat
« Răspunde #34325 : Septembrie 18, 2014, 14:26:55 »

Asa procedeaz piratul cu basistii lui? Naspa! Acum nu ma m mir cum de au ajuns in asa hal de "acoperire" cei din conducerea aso tale.

Dupa momentul de inspiratie, de solitudine si filozofie, sper ca buda era dotata cu un dispozitiv basist ce îsi face datoria. Uneori ti se face lehamite ca nici acolo nu te lasa în pace, dar este un rau necesar si placut în astfel de ipostaze.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34326 : Septembrie 18, 2014, 14:33:44 »

Hi,Hi,Hi - Paul McCartney & Wings - [Live'76] http://www.youtube.com/watch?v=6lo7BjX6WXg.
Memorat
« Răspunde #34327 : Septembrie 18, 2014, 14:43:12 »

Yes - Owner Of A Lonely Heart http://www.youtube.com/watch?v=ELpmmeT69cE

Prin asocierea unui personaj stupid, cu hitul super grupului Yes, ai comis un mare afront! Bambi, bambi... Albumul lansat în anul 1983 este 90125, a fost și este de referință. Lirica (versurile) nu au nici-un numitor comun cu figurantul(ții). OWNER OF LONELY HEART, îți spune ceva? În traducere PROPIETAR AL UNEI INIMI ÎNSINGURATE; mots-a-mots. Uzual AI O INIMĂ PĂRĂSITA, POSEZI INIMĂ IZOLATĂ (TRISTĂ). Despre ce vrei să faci vorbire sau aluzie? Discografia YES, dacă o cauți, este un punct de reper în rock-ul progresiv, longevitatea asemenea. De atributul contestatar al sistemului actual nu mai pomenesc. Ascultă sau mai bine asistă la un concert al acestora și după fă afirmații hazardate. Este cazul să-ți ceri scuze...

http://www.youtube.com/watch?v=M22muHCD1jg

Ba nu e cazul. Tranquila, valahule (J Balvin - Tranquila - http://www.youtube.com/watch?v=HWyEEj2pSt0): votul a fost pt motto-ul lui Kronstadt,
Motto: "Boaca si cu Semi lata / Ce acoperiti eram odata!",
iar dedicatia muzicala a fost un exe de muzica de calitate din genul care pretinde Boacana ca-i place. I-am facut dedicatia ca sa inteleaga ca exista si videoclipuri fara satanismele lui explicite.

Postarea ta da de înteles ca stupidul ar agreea tipul asta de muzica. Fii serios. Hai sa te aduc pe linia cea dreapta

Din ciclul PUTUL GÎNDIRII, sub ciclul SÎNT PROST SI-MI STA BINE:

"PT CINE NU STIE IN PADURILE DIN IMPREJURIMILE BRASOVULUI CIRCULA MAI MULTE LEGENDE . UNA SUNA CAM ASA, IN VREMURI DE MULT APUSE CAVALERII MERGEAU LA RAZBOI, RAZBOAIELE FIIND DESE STATEAU MULTA VREME DEPARTE DE DOMNITELE LOR DIN ACEASTA CAUZA ACESTEA I-AU BLESTEMAT , BLESTEMUL DAINUIE SI ASTAZI , MULTI DIN ACESTI CAVALERI AU DEVENIT PITICI, SE NUMESC PITICII BARBA-COT CA-S MICI CIT UN COT DE MINA, EI TRAIESC IN SCORBURILE COPACILOR ,INTRE MICILE STINCI CU INTRARI ASCUNSE, ACESTI MORACANOSI CU BARBA ALBA IES SPRE SEARA LA LASAREA INTUNERICULUI SI LA LUMINA LICURICILOR CA DREPT RAZBUNARE SAR LA BARBATI LA COAIE! GRIJA MARE CIND VENITI LA BRASOV SI VA AVENTURATI NOAPTEA PRIN ACESTE PADURI SA NU DATI DE PITICII BARBA-COT !!!!!!!!"

Cred ca te-ai lamurit! Lasa-l la vînatoare de barba-coti. Sarac cu duhul. Tristetea mare este ca a facut-o si a fost sustinut.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34328 : Septembrie 18, 2014, 15:23:42 »

Cine sa fie, cine sa fie oare  Statu-Palma Barba-Cot?
Remember! Ai lui Semi-DemiN-o inghiteau pe Snow White!

Sa fie chiar el, Semi-Demi?  Sa fie Boacana (ce boacana!)?

Sau e Base, piratul betivan si trada? Nu conteaza. Tot un necurat sunt toti!
Memorat
« Răspunde #34329 : Septembrie 18, 2014, 16:57:18 »

Acuma, sa postam si cateva din anul de gratie 2007. Unele personaje diferite, alta imprejurare.

COOPERATIVA AGRICOLA DE PRODUCTIE?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34330 : Septembrie 18, 2014, 17:46:44 »

Dle. remus43de, cred ca nu doriti sa sugerati ca as fi Sorin Boaca, deoarece sunteti intr-o grava eroare. Cel la care faceti referire, posteaza pe Forumul Portalului sub pseudonimul de tata schrek. In rest, toate bune. Apropo, pana si locatia noastra difera.  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Dle Boaca, nu cred ca a incercat sa sugereze asa ceva, dar eu am sa va spun ceva direct: de ce prezentati aceste doc "in premiera absoluta", cand ele sunt pe forum de un an de zile? Eu ma bucur cand cineva vine cu noutati arheologice, dar sa nu fie trisuri, inclusiv de genul reclamei masluite. Verif ce am postat la PROBE SI DOCUMENTE, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=126.825:

Boacana, Semi Demi, andere, brasovenilor, ne lasati sa vb singuri pe topicul vostru?

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34331 : Septembrie 18, 2014, 17:51:26 »

Ar fi m util sa-i intrebati pe brasoveni cine e Boaca Vadana (cea cu "Gestapo"), sora, sotia, sau fiica lui Boaca Sorin? Eu am m pus aceasta intrebare, dar n-au vrut sa raspunda. Nu stiu de ce, dar si in acest caz au ceva de ascuns. Boaca Sorin ar fi trebuit sa fie primul interest sa rezolve aceasta nebuloasa.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34332 : Septembrie 18, 2014, 19:00:37 »

O   A   I   !   .  .  .        V   I   N   E            B   O   M   B   A   !            F  i  t  i      p  e        f  a  z  a  !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34333 : Septembrie 18, 2014, 19:13:08 »

Stimate Bambilici, eu sunt Boanca, NU Boaca. Asta este una la mana. Doi la mana, eu NU fac sapaturi arheologice pe Forum, mai ales le sectorul de asociatii. Ceea ce am prezentat acuma, am primit via email. Si trei la mana, hai sa va inseninez seara cu inca o poza de grup de data aceasta.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34334 : Septembrie 18, 2014, 19:43:22 »

dece nu postezi si o poza cum ai cerut avizu dela unu pe care ai incerca sal denigrezi ca in poza respective sau acel lucru lai uitat eu nu vad nimic rau ca se intilnesc omeni intre ei si mai si socializaza
Memorat
Pagini: 1 ... 2287 2288 [2289] 2290 2291 ... 4573
Schimbă forumul: