Main Content:

Pagini: 1 ... 2313 2314 [2315] 2316 2317 ... 4573

ANUNTURI

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34710 : Octombrie 01, 2014, 00:26:17 »

La centrul cultural ADAFA din Cremona , Italia , a fost deschisa in aceasta saptamana o expozitie de fotografii din timpul revolutiei de la Timisoara . A vorbit poetul Petru Iliesiu , dezident prin opera sa contra regimului comunist . Petru Iliesiu spune ca a vorbit publicului despre semnificatia revolutiei din 1989 . A participat un public numeros care au pus multe intrebari captivante . Petru Iliesiu spune ca este prima expozitie de comemorare intr-o tara straina . PS: pentru cei interesati sa citeasca mai mult articolul este pe " Timis online "

Timis online, http://www.tion.ro/expozitie-si-dezbateri-despre-revolutia-de-la-timisoara-in-italia/1462344

Expozitie si dezbateri despre Revolutia de la Timisoara, in Italia

© TION - Petru Iliesu

Scris de S.P.D. - La Centrul Cultural ADAFA din Cremona, Italia, a fost deschisă, în această săptămână, o expoziție de fotografie cu imagini din timpul Revoluției de la Timișoara. Invitat să vorbească despre evenimentul istoric major, care, în urmă cu 25 de ani, a pus capăt dictaturii comuniste, a fost poetul Petru Ilieșu, scriitor cu o operă percutantă și a cărui dizidență față de regimul Ceaușescu este incontestabilă.

Expoziția marchează trecerea unui sfert de veac de la Revoluția de la Timișoara, care a dus la prăbușirea regimului comunist în România.
„Cu această ocazie, am fost invitat să vorbesc despre semnificația Revoluției din 1989 în conștiința mea ca român, despre impactul schimbării de regim și despre valorile în timp ale celor două perioadă, cea prerevoluționară, totalitară, și cea postrevoluționară. A participat un public numeros la vernisaj și la dezbaterea care a urmat și am fost captat de întrebări foarte interesante. Din câte știu, este prima expoziție comemorativă despre Revoluția de la Timișoara într-o țară străină. Fotografiile expuse sunt din arhiva Memorialului Revoluției și au fost obiectul cărții mele, <<Timișoara 1989 – No Comment?>>”, ne-a declarat Petru Ilieșu, în a cărui operă literă turbulenta tranziție a societății românești spre democrație ocupă un loc central.
Periplul italian al scriitorului timișorean continuă la Biblioteca internațională ‘Ilaria Alpi’ din Parma, unde a fost invitat la o întâlnire publică și un dialog cu profesorul universitar Davide Astori, și cu o invitație la Clubul Rotary Parma Farnese.
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34711 : Octombrie 01, 2014, 07:50:06 »

Fostilor detinuti politic le tripleaza indemnizatia lunara. Vor primi lunar cate 250 de lei pentru fiecare an de detentie. Un numar de peste 50 de mii de oameni vor beneficia de respectivele mariri de indemnizatii reparatorii. Dintre cele 50.000 de persoane care urmeaza sa beneficieze de aceste drepturi, 30.000 sunt soti sau urmasi de detinuti politic, 20.000 fosti deportati, iar 3.000 fosti detinuti politic.

Copii si nepotii celor care au fost la conducerea tarii in perioada comunista, ajunsi astazi la putere, datorita unor "boi" - ca noi - "platesc" din banii poporului( ca doar nu or sa plateasca din banii lor !) "greselile" facute...
Cu totii se intreaba de ce nu au facut si ai lor, cum fac ei astazi : lasati-i sa "latre la luna" ca noi facem tot ce stim noi !

Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34712 : Octombrie 01, 2014, 08:32:58 »

Plingere penala impotriva lui VICTOR PONTA PENTRU INSULTA SI CALOMNIE. VA CER CELOR CE VA SIMTITI CURATI SA FACETI LA FEL
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34713 : Octombrie 01, 2014, 08:44:15 »

In luna iulie am trimis personal aceste intrebari la CANCELARIA PREMIERULUI. Am primit si raspuns , anume ca in 45 de zile voi avea raspunsul la aceste intrebari. Asa cum ii sta bine premierului sa minta, nu am primit nimic de la aceasta cancelarie, motiv pentru care cred ca e cazul sa actionez mai departe, invocind pe instanta L 544 din 2001

Posteză acest răspuns, de la cancelaria premierului, să concluzionăm rezultatul. Materialul în discuţie http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.msg170415#msg170415 este acelaşi cu cel postat de Sorin Virgil https://www.facebook.com/groups/237617792929557/permalink/838312396193424/, acesta precizând în mesaj "DL. Sanda se pare ca este o persoana foarte ocupata. Are atat de putin timp, incat nu a reusit sa raspunda la o adresa din luna iunie 2014.". Adresa, în discuţie, a fost îndreptată către SSPR şi nu către Cancelaria primului-ministru. Oricum dacă ai "trimis personal aceste întrebări" la Cancelaria primului-ministru, aşa cum ai precizat, postează prima pagină cu numărul de înregistrare(la Cancelaria primului-ministru) şi răspunsul. Îmi vine foarte greu să cred că, în numele instituţiei, primeşti răspuns că vei primii un răspuns.

Legea 544/2004 ! " http://legeaz.net/spete-contencios/legea-nr-544-2004-refuz-252-2011

E interesant de analizat pe linga accesul la informatii publice ( legea 544/2001 ) si obtinerea unor despagubiri pentru refuzul unei autoritati publice de a solutiona o cerere - legea 544/2004.

LA SOLICITAREA TA OLEOLE, POSTEZ CEEA CE MI-AI CERUT!
Memorat
« Răspunde #34714 : Octombrie 01, 2014, 09:15:38 »

Intrebat Victor Ponta daca in acest buget rectificat, sunt prevazute sumele pentru indemnizatiile LFRD, a raspuns sec: NU !

Sanda a mers cu acel simulacru de protocol si a informat grupul parlamentar (care era interesat sa puna in plata in luna octombrie) ca se doreste intrarea in plata din luna ianuarie 2015.

Multumiti acelora care v-au reprezentat la marea mazilire.

Nu se cunoaste pana in prezent situatia revilor care trebuiesc repusi in plata din ianuarie 2015.
   Din informatiile venite din Camera Deputatilor, sigur nu primim nimic nici anul viitor.
   Poate din luna aprilie a anului 2015, dupa prima rectificare bugetara a anului 2015, din luna martie.
   Pana atunci trebuie sa trecem prim modificarea Legii 341/2004 din luna noiembrie.

Aceasta modificare se pare aduce completari la metodologia de aplicare a legii, "completari" ce vor elimina foarte multi revolutionari din legea amintita.

Cat este adevar si cat este minciuna, ramane de vazut.

Un lucru este cert: SANDA NU A MINTIT DELOC FACAND ACEA AFIRMATIE CUM CA, DACA NU VOM FI REPUSI IN DREPTURI IN LUNA OCTOMBRIE, NU VOM MAI FI REPUSI IN PLATA NICIODATA !

CUM RAMINE CU "PRESEDINTII "CARE AU SEMNAT PROTOCOLUL IMPUS DE PONTA VS SANDA?
CARE ESTE " PRETUL TRADARII?"
SA STIM SI NOI!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34715 : Octombrie 01, 2014, 09:18:09 »

Acesta este mesajul, în discuţie:

In luna iulie am trimis personal aceste intrebari la CANCELARIA PREMIERULUI. Am primit si raspuns , anume ca in 45 de zile voi avea raspunsul la aceste intrebari. Asa cum ii sta bine premierului sa minta, nu am primit nimic de la aceasta cancelarie, motiv pentru care cred ca e cazul sa actionez mai departe, invocind pe instanta L 544 din 2001
Posteză acest răspuns, de la cancelaria premierului, să concluzionăm rezultatul. Materialul în discuţie http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.msg170415#msg170415 este acelaşi cu cel postat de Sorin Virgil https://www.facebook.com/groups/237617792929557/permalink/838312396193424/, acesta precizând în mesaj "DL. Sanda se pare ca este o persoana foarte ocupata. Are atat de putin timp, incat nu a reusit sa raspunda la o adresa din luna iunie 2014.". Adresa, în discuţie, a fost îndreptată către SSPR şi nu către Cancelaria primului-ministru. Oricum dacă ai "trimis personal aceste întrebări" la Cancelaria primului-ministru, aşa cum ai precizat, postează prima pagină cu numărul de înregistrare(la Cancelaria primului-ministru) şi răspunsul. Îmi vine foarte greu să cred că, în numele instituţiei, primeşti răspuns că vei primii un răspuns.
LA SOLICITAREA TA OLEOLE, POSTEZ CEEA CE MI-AI CERUT!

Acesta este ataşamentul(răspuns).

Acum,fii bun, postează şi pagina din memoriu cu numărul de înregistrare la cancelaria primului-ministru.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34716 : Octombrie 01, 2014, 10:10:16 »

Pana o sa posteze ce-i ceri, obs ca Dir Directiei Relatii Publice a Cancelariei Prim-Ministrului Ponta e un cvasi alfabetizat. Da-l afara, Ponta, nu tine seama de pile, rude, datorii personale sau de partid. Da-l afara ca e un bou si te face de ras si unde ai utea sa nu te faci.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34717 : Octombrie 01, 2014, 11:39:41 »

Plingere penala impotriva lui VICTOR PONTA PENTRU INSULTA SI CALOMNIE. VA CER CELOR CE VA SIMTITI CURATI SA FACETI LA FEL

Printre alte rânduri, în material(plângere penală(?)), se poate observa şi ce ai dori să fii cu adevărat(dacă e adevărat), în fapt:

"...Deasemenea sunt persoană publică, in sensul ca sunt jurnalist , conduc un post de radio și deasemenea sunt un lider de opinie în ceea ce înseamnă chiar și mișcarea revoluționară. Conduc organizația civică MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA, organizație aflată în curs de obținere a avizării judecătorești..."
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34718 : Octombrie 01, 2014, 11:59:44 »

U p s !   Fiti si m atenti si obs cum pune problema. In loc sa scrie:
"sunt chiar si un lider de opinie in ceea ce inseamna miscarea revo",
a scris
"sunt un lider de opinie in ceea ce inseamna chiar si miscarea revo".
Domle`, asta-i Cineva! Se cons mult m important decat miscarea revilor!
Despre faptul ca se adreseaza justitiei prevalandu-se de numele unei org inexistente, nu m comentez...
(Nu m comentez, dar ma intreb daca nu meritam scuipatul pt ca ne lasam "repre" de asemenea indivizi?)
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34719 : Octombrie 01, 2014, 12:12:49 »

U p s !       U p s !
Revenim la chestiune!
Credeati ca s-a terminat?
Info intra in permanenta in casuta mea de corespondenta!  Sa recapitulam m intai.

Nr 1.
Ok, in seara aceasta trebuie sa m spunem si adevaruri, pt ca de minciuni geme forumul.
Sa incepem deci sa dam la gioale.
Mai revilor, m tineti minte ultimul comunicat al aso mare din BMV, cea condusa de Mardeala? In 15 septembrie a anuntat pt data de 17 un miting in epicentrul pesedelei, la Bucale. Punct unic: "respectarea prevederilor Legii nr. 341/2004, repunerea în plată a indemnizaţiilor reparatorii şi cuprinderea sumelor necesare în proiectul de buget pentru anul 2015", ceea ce nu era rau, pt ca info care au circulat au lamuri ce voiau sa faca brasovenii acasa la capitalisti: sa-i atraga atentia lui Ponta, printr-un miting civilizat, dar cu participanti decisi si bine organizati, ca nu ar fi frumos sa nu prevada sume pt urmasi si luptatori in proiectul de buget pt 2015.

ASOCIAȚIA  LUPTĂTORILOR, RĂNIŢILOR ŞI URMAŞII EROILOR

Ca-n bancul cu salvamaru' !  Grin Grin Grin

Ai muncit mult sa o contorsionezi in halu' asta Huh  Grin Grin Grin Grin Grin
„BRAȘOV DECEMBRIE 1989”
[/color][/size][/color]
Mun. Brașov, str. Gheorghe Barițiu nr.1, tel / fax: 0268-410212
Președinte Vasile Mardare – tel: 0723363552

COMUNICAT

Asociația Luptătorilor, Răniților și Urmașii Eroilor “Brașov-Decembrie 1989” în calitate de reprezentanţi ai revoluţionarilor din Decembrie 1989, an în care în România a fost răsturnat regimul totalitar-comunist al lui Nicolae Ceauşescu, suntem determinaţi de actuala situaţie socială, politică şi economică din România să participăm la o adunare publică de protest ce se va desfăşura în data de 17.09.2014, între orele 1000-1400, în zona Parcului Kiseleff, între Bd. Kiseleff şi Bd. Aviatorilor.

Tematica:
        Sub pretextul masurilor impuse de criza economica ce a afectat România, prin Art. 18 din Legea 283/14.11.2011, ce reglementeaza restrangerea unor drepturi fundamentale, prevederile Articolul 4 alin. (4) din Legea 341/2004 nu se acordă.”

Aceste prevederi au fost prelungite prin Art. 9 din OUG nr. 84/12.12.2012 pentru anul 2013 şi prin  Art. 6 din OG nr. 29/2013 pentru anul 2014.
        Având în vedere faptul că în mod oficial România se află în creştere economică, aşa cum a declarat dl. Prim ministru Victor Ponta încă din anul 2013, argumentul avut în vedere privind decizia suspendării indemnizaţiei şi în anul 2014, nu se mai justifică.

Solicităm respectarea prevederilor Legii nr. 341/2004, repunerea în plată a indemnizaţiilor reparatorii şi cuprinderea sumelor necesare în proiectul de buget pentru anul 2015 .
        Nici după 25 de ani de la VICTORIA REVOLUȚIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989 nu vom renunţa la idealurile noastre: libertate, democraţie, bunăstare, respectarea legilor, precum şi o viaţă decentă pentru fiecare dintre noi, având ca model valorile civilizaţiei europene din care acum facem parte.

Președinte,
                                Vasile Mardare

BRAȘOV, 15 septembrie 2014

Am fost mitraliat cu mesaje: nu spune, nu tasta, inchide calcul, te bag si nu te m scot etc! Ba am fost chiar sunat pe telefonul personal! Cum, stie cineva exact cine sunt si ma poate suna noapte pe telefonul meu? You Talkin' me? (http://www.youtube.com/watch?v=4e9CkhBb18E)
E prea mult chiar si pt mine. Deci, in conclusione, continuam.
Falsii sefi ai benerelei de prin orasul din care piratul face sex fortat cu poporul ro (nu spun viol ca iarasi ii provoc o erectie), s-au angajat initial sa perfecteze actele la pemebeaua lor, ca mitingul de protest sa fie autorizata, sa se poata desf fara problem, adica sa fie legala. Cu o zi inainte de eveniment, deci prin 8 X 2 septembrie, incep sa-l sune pe Mardeala si sa-l agaseze cu niste propuneri indecente. Dar m inati, trebuie sa va spun ca inca cu o saptamana inainte, cand au aflat ce au de gand sa faca cei din BMV, i-au anuntat ca participa si ei. Mardeala a fost de accord, dar le-a pretins incadrarea stricta in programul, scopul si mijloacele progrmate ale protestului. Adica fara "Sa moara Ponta", "Sa crape pesedeaua", "Sa va tragem falca". Explicatia a fost simpla: scopul e de a manifesta civilizat, dar hotarat, bine organizat si strict pt scopul propus, aducerea aminte responsabililor din Guv Ro ca au datoria sa revina la legalitate macar la 25 de ani de la Rev din Dec `89.

Ei bine, in ziua de 16, m tarzior, asa, ca sa nu m aiba cum reactiona Mardeala si BMV-istii lui, incep sa-l sune:
- Mai Mardeala, venim si noi, da strigam ce vrem.
  (Mardeala: Nu, ca nu sa strigam venim acolo.)
- Mardeala, nu fa pe prostu ca cu noi nu-ti tine ca cu Maior. Noi suntem colonei, ba!
- Auzi, tov pres, faci cum zicem noi si totul va fi bine.
  (Mardeala: Nu, ca nu pot schimba nimic, pt ca luni am avut sedinta si asa am stabilit cu revii.)
- Ba Mardeala, tu te crezi singur pe lume? Vrei sa-ti distrugem imaginea, deci credibilitatea?
- Hai, fii baiat cuminte si asculta de cei care-ti sunt ierarhic superiori.
  (Mardeala: Ce supreriori, ca nu voi sunteti sefii benerelei.)
- Ba, tu, cu oamanii tai, voi faceti ce vreti, noi, cu profesinistii de aici, facem ce vrem. Atat!
  (Mardeala: Nu! E clar? Nu!)
- Mardeala, daca-ti scoatem copia dupa decizia CNSAS te-am facut de cacao la nivel national!
  (Mardeala: Nu si nu!)
- Bine, Mardeias de BMV, sa nu zici ca noi nu ti-am vrut binele, in aceasta situatie noi nu m participam.
  (Mardeala: Fb. Noi venim cu doua autocare, cu masinile personale, cu trenul si tot vom fi m multi decat ati fost voi la mitingurile voastre de doua lemne trei surcele!)
- Nu credem ca poti aduce tu m mult decat echipa de conducere a aso, ca asa e si la noi.
  (Mardeala: Ba poot. Suntem perfect organizati. Am comandt autocarele, am platit banii, am cumparat sucuri, am facut afise, am luat steaguri, e totul pregatit.)
- Ba pu... organ sexual, tu chiar nu ai habar cine e sefu`-n tara asta? Nu vrei sa-i faci un serviciu lui Base, nu vrei sa strigi Jos Ponta?
  (Mardeala: Nu.)
- Mardeala, te lasam singur, nu venim unu la protestutul tau.
  (Mardeala: Cum protestut, ca vom fi m multi decat voi si cei pe care ii m mobilizati de prin tara.)
- O sa fiti... acelasi organ sexual, ba boule! Am retras autorizatia de la pemebea. Veniti degeaba asa, fara autorizatie, ca va maciucesc jandarmii cum coborati din autocare. Na!

Ei si acum dragii mosului, poate ca ar fi timpul sa aflati si justificarea fata de membrii asociatiei din Brasov , pentru contramandarea mitingului din 17.09.2014 !
 Nu s-au inteles cu organizatorii din Bucuresti, care vroiau sa demonstreze si la sediul din Bucuresti , al PSD !  Cheesy

Ori esti prost info, ori manipulezi. Stiind ce ai facut aici, pe forum, imi e clar ca vrei sa manipu, pt a le scoate bazma curate pe muierile buclate ale piratului, care pretind ca conduc miscarea revo. Mergi mata la culcare ca iti vine imediat schimbul la taste si poti s-o tulesti. Si mercenarii m dorm, ce tasta mea!

Am vazut ca ai muncit mult, frazeologie la greu, sa contorsionezi mesajul initial sa iasa cumva cu instructiunile voastre de la PSD , adica Basescu le face si desface pe toate in RO ! Numai tine manipularea asta de prost gust ! NUMAI TINE !!! Cereti noi instructiuni ! Grin Grin Grin

Ori esti prost info, ori manipulezi. Stiind ce ai facut aici, pe forum, imi e clar ca vrei sa manipu, pt a le scoate bazma curate pe muierile buclate ale piratului, care pretind ca conduc miscarea revo. Mergi mata la culcare ca iti vine imediat schimbul la taste si poti s-o tulesti. Si mercenarii m dorm, ce tasta mea!

Am vazut ca ai muncit mult, frazeologie la greu, sa contorsionezi mesajul initial sa iasa cumva cu instructiunile voastre de la PSD , adica Basescu le face si desface pe toate in RO ! Numai tine manipularea asta de prost gust ! NUMAI TINE !!! Cereti noi instructiuni ! Grin Grin Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34720 : Octombrie 01, 2014, 12:21:10 »

Nr 2.
Pune Mardeala secretariatul la treaba, se intereseaza in Bucale si... Surpriza! Autorizatia a fost retrasa de asa-zisa sefime, a asa-zisei benerele, iar jandarmii-i ranjeau la telefon: - Haideti incoa, haideti numai, hai!
Asa se face ca Mardeala a esuat penibil cu prima lui actiune de protest in Bucale, atat de rau incat nici n-a m plecat s-o faca. A dat dispo sa fie anuntati revii ca actiunea a fost anulata. Apoi a inceput zbaterea sa nu se afle, pt ca s-ar fi facut prea tare de rasul universului public. Caci revii, dar si cetatenii din BMV, n-au uitat ca Maior, tulitul, a reusit sa faca primul protest de strada din Ro impotriva piratului, in plina dictatura a cotrocenistului si pedelizdimii lui. Pai daca Mardeala nu poa sa faca un protestut cumintel, adus la cheie, la doua ace, el ce fel de lider se numeste ca se cheama?
Se constata ca Mardeala si echipa de conducere a aso BMV-iste au inghitit magaria complet si nici nu au avut curajul sa protesteze, sau sa vb macar. Pe 17 septembrie au fost cativa revi de acolo care au ajuns la Bucale, care cu trenul, care cu masina personala, e vb de cei pe care nu au putut sa-i anunte in noaptea de dinainte. S-au rugat de ei sa-si tina gura. Sefii revilor din BMV tac si acum, preferand sa nu vb ca sa nu se imprastie info, ca nu ar fi exclus sa se trezeasca cativa m scarbiti de tevatura si sa le ceara demisiile. Deci Mardeala si ai lui au fost marditi rau de tot de imbarligatorii din Bucale, atat de rau ca nici sa vb despre asta nu au curajul! Sah mat de la niste nemernici cum s-ar zice, nu?

I-a dat PSD-ul " la loc comanda " cu mitingul si gata ! Ce mai tura-vura !  Grin Grin Grin Grin Grin

Contorsionata e gargara ta cacarisita! Eu le explic oamenilor ceea ce nici voi, dizidentii lui Maior, nu aveti curajul. Dau info curate, asa cum a fost si cum am primit info. In plus, ca sa nu gafez aiurea, cateva zile am verif info, de mi-am disperat vreo cativa prieteni. Diplomatul 007 a inventat info contra cost ca sa scape de mesajele mele insistente. Deci:
1. Nu vb prostii, nu dezinfo.
2. Info sunt reale si exacte.
3. Sunt primul care am iesit cu ele.
4. Ceilalti ati tacut in mod interesat
   (trebuie sa vedem care sunt si acele interese).
5. E mult m mare cacalaul in Bucale, la basistii tai,
   decat in BMV, la pesedeii, pedeleii si ce m sunteti pe acolo.
Sa analizez m departe? Sau lasam 24 de ore pauza ca sa aiba timp revii sa furnizeze si ei info pe care le stiu despre magaria bucualatilor basisti si sa tragem abia dupa aceea cocluziile? A?!

Ii dadea comanda inainte de a se apuca sa organizeze ceva, daca ar fi fost pe asa. Si nici lui nu i-a convenit sa falimenteze finanta aso pt o actiune programata, chipurile, sa fie ratata. Nu obs ca nu ai logica in afirmatii? A pierdut bani, credibilitate, posibil prietenii, s-a facut de ras in fata tututror (celor care au aflat).
Dar mataluta, pui de lele pedelizda, incerci sa faci altceva aici. Sa precizez, sa nu? Ba precizez:

Tentativa de Impostor, tu incerci sa-i scoti bazma curata pe nesimtitii de presi basisti din Bucale!

Iar tu MP te faci ca nu pricepi si o arzi mereu cu " basisti " si alti cai verzi pe pereti.Care naiba dintre revolutionari e " basist " dupa figura lui Boc cu indemnizatiile Huh

... te faci ca nu pricepi si o arzi mereu cu " basisti " si alti cai verzi pe pereti.Care naiba dintre revolutionari e " basist " dupa figura lui Boc cu indemnizatiile Huh

Sa-ti dau exe numai din orasul tau:
- tu, TI!
- seful tau de micro aso, Semi Demi,
- viceseful tau, din acelasi microb local, Boacana,
- ceilalti colegi ai tai (inca vreo doi),
- Surpriza: Mardeala! Noul sef al aso mari din BMV e Scripcarului care e si vp al PDL.
Acu` ce sa spun, m vrei?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34721 : Octombrie 01, 2014, 13:00:32 »

Incepe sarja a doua de dat la gioale!

Am aflat noi amanunte despre motivele ratarii mitingului de protes al BMV-istilor in Capitala. Sunteti interesati sa aflati adevrul pana la capat? E cineva dispus sa plateasca ca sa-mi tin gura (mana, sa nu tastez)? Va rog sa va decideti, aveti o ora la dispo, pt ca si varianta a doua e valabila, caci trebuie sa-mi recuperez cumva banii pe care ii voi cheltui ca sa obtin doc despre impostura "invincibilului" de prof agramat din Hermanstadt.

PS necesar: Ati vrea sa ramana asa anuntul, nu? Sa ma puteti acuza de santaj, cum a facut BMV-istul acela, Doctoreanu, cu Maiorul local? Trepadusi, daca sarja e, sarja sa fie!  Ferea!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34722 : Octombrie 01, 2014, 13:08:28 »

Eu sunt dispus sa te platesc sa spui adevarul
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34723 : Octombrie 01, 2014, 13:22:43 »

Stiam eu ca nu esti baiat rau. Nu e cazul sa ma platesti insa, pt ca imi dau seama ca stai m rau cu banii decat mine. Deci va servesc gratuit!

Relatia dintre aso BMV-ista a lui Mardeala si benereaua captivata de conducerea impostoare din Bucale a avut si alte aspecte, hiar m spectaculoase decat cele expuse pana acum. Atat de spectaculoase incat chiar ar merita finantata dezvaluirea lor. O fac gratuit, pt ca tot gratis am primit si eu info.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34724 : Octombrie 01, 2014, 14:24:07 »

Incep cu scz pt "c"-ul papat in ultima postare!
Marii trisori din Bucale, de extract pedelizd, pt ca sunt si fff mari trisori de esenta pesedista, deci marii actionari ai protestelor din acest an din Capitala Ro, an electoral, adica GG, cei doi G, Gadina si Gogo (Dinca), inainte de a le retrage brasovenilor aprobarea mitingului de preotest, au avut o alta propunere, mult mult m interesanta decat stiam eu pana acum. Cred ca din aceasta cauza, nestiind ca eu nu stiu, Tentativa de Impostor n-a m atacat, sperand probabil sa scape de dezvaluirea pana la capat a mizerabilului mod de a proceda al aliatilor din Bucale ai MA (Micro Aso) din BMV.
Mardeala a primit propunerea sa nu m faca mitingul pasnic de protest (nu uitati ce voiau: sa ceara, in mod pasnic, respectarea Legii 341, prin introducerea in proiectul de buget de stat pt 2015 a sumenlor necesare reluarii platii indemnizatiilor revilor nedreptatiti), dar nu sa nu-l m faca in general, ci numai in 17 septembrie, data pt care optasera brasovenii, ci sa-l amane pt data de 20, sambata 20 septembrie, cand si ei anuntasera un protest politic in P-ta Univ. Voiau sa blocheze PU si aveau nevoie de cat m multi oameni pt aceasta incercare si stiau prea bine ca revii din BMV o pot face daca vor. Rationamentul era simplu: daca au reusit cu Boc la putere, cand adversitatea piratului era max, de ce nu ar reusi acum, cand piratul se face ca poloua, iar P-MP (P-M Ponta), strategic, nu-si arata inca coltii?
Deci, m pe scurt, ideea "geniala", de javre manipulatoare, a conducerii impostoare a benerelei a fost sa deturneze mintingul de protest al revilor din Brasov, s-al transforme dintr-unul pasnic, civilizat si apolitic, intr-unul violent, cu chiuiturile de rigoare la megafoane si politic. Adica in favoarea piratului si a Udrei lui de consum. Daca ar fi reusit, lovitura ar fi fost magistrala!  Stiti de ce? Nu pt deturnarea in sine, ca actiune reusita de deturnare, ci ca rezultat final. Pt ca ar fi obtinut un protest pro-pirat, realizat cu cei care a facut primul protest anti-pirat din Ro!  Adica ce ar fi realizat ei?

Ar fi creat impresia ca
luptatorii cu merite deosebite si urmasii eroilor martiri
s-au reorientat spre Basexu si parasuta lui penala!

Memorat
Pagini: 1 ... 2313 2314 [2315] 2316 2317 ... 4573
Schimbă forumul: