Main Content:

Pagini: 1 ... 2348 2349 [2350] 2351 2352 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35235 : Octombrie 22, 2014, 22:13:09 »

SA NU SE ZICA CA NU AM INCERCAT-O SI PE ASTA .
DOMNULE GHEORGHE IOSIF, VA ROG, DACA SE POATE SPUNE SI ASA, SA NE AJUTATI, SA NE SCAPATI DE NICKNAME-UL SECURIST DE PE PORTALUL REVOLUTIEI BAMBILICI. DUMNEATA DE-A LUNGUL TIMPULUI, DE LA INFIINTARE ACESTUI PORTAL TI-AI FACUT O PARERE DESPRE CINE  CE SI SCRIE, FIINDCA SUNTEM FOARTE PUTINI II CUNOSTI, AICI NU MAI E VORBA DE CENZURA, DESI CU ALTII ATI FACUT-O BANINDU-I MULTI REVI NU MAI SCRIU PE ACEST PORTAL DIN SILA, INTRUCIT MASINARIA SECURITATII E FOARTE PUTERNICA SI IMPLEMENTATA PE PORTALUL REVOLUTIEI. DE ACCEA VA ROG , SA NU TINETI CONT DE CONVINGERILE DUMNEAVOASTRA POLITICE SI SA FACETI CE TREBUIE IN NUMELE REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 89. CA O COMPLETARE VA ADUC AMINTE CA A MAI FOST UN CAZ AL DIPLOMATUL OO7, CARE S-A LUAT DE FAMILIA UNUI REV CARUIA II MURISE CINEVA DRAG, DUPA CARE S-A RETRAS.

In primul rand, ca sa inlatur insinuarea dumneavoastra manipulatoare, Diplomatul007 s-a retras voluntar, nu l-am banat eu, deci nu exista similitudini intre cele doua situatii (si nici nu-l consider vinovat pe cel care-si spunea 007, retragerea lui fiind pricinuita de sila provocata de acuzatiile nefondate ale fiicei defunctului, de a carui moarte - Dumnezeu sa-l ierte - nu stia nimic).
Cererile, nemultumirile si - mai ales - "sfaturile" dumneavoastra sunt neavenite si va invit sa nu ma mai deranjati cu ele. Fiti multumit ca va mai las sa va manifestati pe acest forum. N-am uitat de acuzatiile mincinoase pe care mi le aduceti de mult timp, pe care vad ca le continuati, nici de incercarea de manipulare grosolana pe forum a comemorarii din acest an a eroului-martir Liviu Babes. Pentru mine sunteti un tradator al revolutionarilor si o unealta a inamicilor lor. Fiti multumit ca respect pana dincolo de limitele firesti dreptul la libera exprimare si expresie, lasandu-va sa fiti membru in continuare al acestui Forum. Nu-mi fortati insa rabdarea si nu-mi mai scrieti niciodata.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35236 : Octombrie 22, 2014, 22:45:25 »

Monitorul Oficial 768/22.10.2014
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35237 : Octombrie 22, 2014, 23:13:45 »

la revedere doamna Denisa de la SS decizia nr. 286/22.10.2014

în locul ei: dl Ghe. Tănăsoiu ecizia nr. 287/22.10.2014

CCR a respins contestaţiile lu G. Funar. Hot. nr. 50 / 22 oct. 2014

resttul nu prezintă interes
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #35238 : Octombrie 22, 2014, 23:56:33 »

Ultima atentionare pentru "dreptate si adevar". Sunteti la a treia incercare de manipulare grosolana, pe fata cum se spune, fapt pentru care banarea se impune. Nici acum nu va elimin dintre membrii Forumului, dar numai pentru ca nu-mi place sa banez pe nimeni, dar va asigur ca, la prima abatere de la comportamentul normal intr-un asemenea mediu informational, am s-o fac fara alta atentionare. Deci terminati cu manipularile, nu mai faceti spam, nu postati acelasi mesaj in mai multe locuri, nu-l reluati pana la exasperarea celorlalti membri si va rog sa va cereti scuze pentru felul in care v-ati purtat pana acum.

BUNA SEARA DOMNULE GHEORGHE IOSIF SI VA MULTUMESC PENTRU ULTIMA ATENTIONARE!
NU INTELEG DE CE SUNTETI ASA DE SUPARAT PE MINE IN LEGATURA CU PRETINSA MANIPULARE A MEMBRILOR FORUMULUI DUMNEAVOASTRA...
DESPRE PROIECTUL BUGETULUI DE STAT PENTRU ANUL 2015 AM GASIT INSA URMATOAREA INFORMATIE:

http://cdt.europa.eu/CDT%20Documents/Preliminary%20draft%20budget%202015/008%202014%20CTCA%20PDB%202015_RO-adopt%C3%A9.pdf

NU INTELEG "IN CE MOD AM SUPARAT SI MAI ALES  PE CINE?"

CUMVA PE DOMNUL SECRETAR DE STAT SANDA ADRIAN?

DACA "ACEASTA ESTE PERSOANA DERANJATA DE PERSOANA MEA" CHIAR VA INTELEG SI APRECIEZ LA JUSTA LUI VALOARE AVERTISMENTUL DIN ACEASTA SEARA...

FAC PARTE,STIMATE DOMNULE IOSIF DINTRE PERSOANELE CARE AM MILITAT PENTRU ABROGAREA ART 18 si 19 din OUG 80/2010....Ordonanta care a lasat fara nici o sursa de venit pe cei mai multi dintre noi.

GUVERNUL PONTA A CONTINUAT PREOGRAMUL CRIMINAL A LUI BOC,PROROGINMD TERMENELE PENTRU ANII 2013 si 2014 PRIN OUG 84/2012 si OG 29/2013....NEFIIND INCLUSI IN RECTIFICAREA BUGETARA DIN SEPTEMBRIE 2014  NU AVEM NICI O "DOVADA CLARA PRIVIND RELUAREA PLAILOR INCEPIND CU 0.10.2015...
NICI O DOVADA CLARA...
http://cdt.europa.eu/CDT%20Documents/Preliminary%20draft%20budget%202015/008%202014%20CTCA%20PDB%202015_RO-adopt%C3%A9.pdf

LA DATA DE 23 septembrie 2014,in urma protestelor de strada a MISCARII REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989, SECRETARUL DE STAT SANDA ADRIAN POARTA DISCUTIILE  " DE CONSULTARI" CU O SERIE DE PRESEDINTI DE ASOCIATII REVOLUTIONARE  SI OBTINE ACORDUL ACESTORA,PRIN PROTOCOLUL IMPUS,  PENTRU  RENUNTAREA LA  CERERILE PRIVIND ABROGAREA ART 19 si 19 din OUG 80/2010 .  PRACTIC:  PENTRU ANII 2012,2013 si 2014  LUPTATORII REMARCATI NU VOR MAI PRIMI SUMELE CUVENITE LEGAL,NEACHITATE DE GUVERN FARA O MOTIVATIE LEGALA....PRECIS,DIRECT SI FOARTE CLAR....In medie  RESTANTA DE APROXIMATIV 760 mil de persoana indreptatita SE DUCE  IN FONDUL DE REZERVA AL PRIMULUI MINISTRU  CU ACORDUL "PRESEDINTILOR SEMNATARI AI PROTOCOLULUI DIN 23 SEPTEMBRIE 2014 SI A SECRETARULUI DE STAT...

DEVIZA "TOTUL PENTRU ADEVAR" OBLIGA ORICE PARTE INTERESATA SA ACTIONEZE DOMNULE GHEORGHE IOSIF

CU CE "AM MANIPULAT?" ASTA NU AM INTELES..
 CU "MEMORANDUMUL?"
 CARE INCA NU SE GASESTE NICI LA SSLIIC SI NICI LA MINISTERUL MUNCII???

FACETI DUMNEAVOASTRA " DOVADA CA MEMORANDUMUL EXISTA" SI PUBLICATI- PENTRU MEMBRII FORUMULUI ACEST ACT MULT ASTEPTAT.

NU VIND ILUZII DOMNULE GFHEORGHE IOSIF....LUPT DOAR,EXIST SI REZIST...

ABROGAREA ART 18 si 19 din OUG 80/2010 ale caror termene au foist prorogate pentru 2013 prin OUG 84/2012 si in anul 2014 prin OG 29/2013 AR FI REPUS IN PLATA,DE INDATA PERSOANELE INDREPTATITE PREVAZUTE LA ART 4 ALIN 4 din Legea 341/2004....VICTOR PONTA A FOST INSA CATEGORIC ADRESIND MESAJUL PRIMULUI MINISTREU DE ATUNCI,EMIL BOC:  " DACA LE DAI TU BANII ACUM, II TAI EU CAND VIN PRIM MINISTRU"

A VENIT PONTA PRIM MINISTRU SI A TAIAT INDEMNIZATIILE PENTRU 2013,2014 SU URMATORII ANI.... ESTE UN ADEVAR DOMNULE ADMIN..

DAR, DACA DETINETI TEXTUL "ACTULUI INTITULAT MEMORANDUM PRIVIND RELUAREA PLATILOR INCEPIND CU ANUL 2015"  ASTEPTAM CU MARE INTERES PUBLICAREA ACESTUIA...

ASTEPTAM CU MARE INTERES LEGEA BUGETULUI DE STAT PENTRU ANUL 2015 CARE INSA NU VA FI ADOPTATA IN ACEST AN....IN ACEASTA SITUATIE,LUNA IANUARIE 2015, PENTRU REVOLUTIONARII REMARCATI VA FI  TOT FARA INDEMNIZATII....

ASTA E....  SA MULTUMIM "PRESEDINTILOR ASOCIATIILOR REVOLUTIONARILOR ILUMINATI"  CARE DORESC  O NOUA COMISIE DE REVERIFICARE,MODIFICARE A LEGII 341 SI ELIBERAREW A NOI CERTIFICATE DE REVOLUTIONAR CU NBOUL ANTET AL  SECRETARIATULUI DE STAT PENTRU RECONOASTEREA MERITELOR CELOR CARE AU LUPTAT IMPOTRIVA REGIMULUI COMUNIST INSTAURAT IN ROMANIA IN PERIOADA 1945-1989" SI NU NUMAI LOR.
Memorat
« Răspunde #35239 : Octombrie 23, 2014, 00:07:41 »

NU INTELEG "IN CE MOD AM SUPARAT SI MAI ALES  PE CINE?"

CUMVA PE DOMNUL SECRETAR DE STAT SANDA ADRIAN?

DACA "ACEASTA ESTE PERSOANA DERANJATA DE PERSOANA MEA" CHIAR VA INTELEG SI APRECIEZ LA JUSTA LUI VALOARE AVERTISMENTUL DIN ACEASTA SEARA...

FAC PARTE,STIMATE DOMNULE IOSIF DINTRE PERSOANELE CARE AM MILITAT PENTRU ABROGAREA ART 18 si 19 din OUG 80/2010....Ordonanta care a lasat fara nici o sursa de venit pe cei mai multi dintre noi.

GUVERNUL PONTA A CONTINUAT PREOGRAMUL CRIMINAL A LUI BOC,PROROGINMD TERMENELE PENTRU ANII 2013 si 2014 PRIN OUG 84/2012 si OG 29/2013....NEFIIND INCLUSI IN RECTIFICAREA BUGETARA DIN SEPTEMBRIE 2014  NU AVEM NICI O "DOVADA CLARA PRIVIND RELUAREA PLAILOR INCEPIND CU 0.10.2015...
NICI O DOVADA CLARA...
Memorat
« Răspunde #35240 : Octombrie 23, 2014, 00:34:12 »

REVOLUTIONARI! LUPTATORI REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE!

SUNTETI MINTITI DE SECRETARUL DE STAT SANDA IN COMPLICITATE CU SEMNATARII PROTOCOLULUI DIN 23 SEPTEMBRIE 2014. PRIN ACELE SEMNATURI,IN NUMELE SI CU ACORDUL VOSTRU AU GARANTAT GUVERNULUI CA RENUNTATI LA DREPTURILE CUVENITE,NEPLATITE DE GUVERN PE ANII 2012,2013,2014,
NU SUNTEM INCLUSI IN PROIECTUL LEGII BUGETULUI DE STAT SI PROIECTUL LEGII BUGETULUI ASIGURARILOR SOCIALE DE STAT PENTRU 2015,,," TEXTUL MEMORANDUMUI E SECRET GUVERNAMENTAL..NU SE FACE PUBLIC!
MEMORANDUMUL E " O ABUREALA ELECTORALA DESTUL DE SCUMPA... ATI ACCEPTAT CA CELE 760 mil CUVENITE DE FIECARE SA FIE FOLOSITE IN CAMPANIA ELECTORALA A CELUI CARE GESTIONEAZA FONDUL DE REZERVA AL PRIMULUI MINISTRU PONTA.... DACA SUNTETI INTERESATI SA VA REDOBINDITI DEMNITATEA,SINGURA CALE REALA E "LUPTA IN STRADA"
ADRIAN SANDA ISI FACE JOCUL POLITIC IMPREUNA CU GRUPUL DE SUSTINATORI; EI NU REPREZINTA REVOLUTIA NATIONALA ROMANA DIN DECEMBRIE 1989 SI PE CEI CARE AM INFAPTUIT-O! EI SUNT SLUGILE UNUI PARTID DE SORGINTE TOTALITAR COMU*NISTE,LA FEL CA CEL CAQRE CONDUCEA ROMANIA IN DECEMBRIE 1989- SLUJESC CIUMA ROSIE..

E VREMEA SA SPUNETI DIN NOU:" BATAIA DE JOC INDREPTATA IMPOTRIVA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 TREBUIE SA INCETEZE ! DESTUL!"
SINGURA SOLUTIE REALA: IESIREA IN STRADA LA PROTESTE,ACUM> SPUNETI NU MINCIUNII MEMORANDUMUL SANDA @ ILIE SIRBI@ VICTOR PONTA MINCINOSUL..
DACA VOIAU REVENIREA LA NORMALITATE,REZOLVAU ACUM!
RELUAM PROTESTELE IN PIATA VICTORIEI PE PLOAIE,DIN OCTOMBRIE... MULTUMESC!
Lider LLD 1989 EA ,Daniel Perju,
Bucuresti 16 oct 2014

CE SPUNE SS AL SSLIIC 1945-1989  LA CITEVA ORE DUPA COMUNICATUL NOSTRU??

"MMEMORANDUMUL PROMIS E UN ACT SECRET!!!

" Cu privire la clarificarea nepublicării Memorandumului privind alocarea fondurilor necesare la bugetul de stat, pentru anul 2015, în vederea reluării plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr.341/2004 și măsuri referitoare la situația beneficiarilor Legii 341/2004, în Monitorul Oficial, vă aducem la cunoştinţă prevederile HOTĂRÂRII nr. 561 din 10 mai 2009 pentru aprobarea Regulamentului privind procedurile, la nivelul Guvernului, pentru elaborarea, avizarea şi prezentarea proiectelor de documente de politici publice, a proiectelor de acte normative, precum şi a altor documente, în vederea adoptării/aprobării.
EMITENT: GUVERNUL
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL nr. 319 din 14 mai 2009
Data intrării în vigoare : 14 mai 2009
Forma actualizata valabilă la data de : 16 octombrie 2014
"…………………………………………………
ART. 10
(3) Memorandumul este un act intern al Guvernului, care nu se publică în Monitorul Oficial al României." http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=463
Memorat
« Răspunde #35241 : Octombrie 23, 2014, 00:56:20 »

la revedere doamna Denisa de la SS decizia nr. 286/22.10.2014

în locul ei: dl Ghe. Tănăsoiu ecizia nr. 287/22.10.2014

CCR a respins contestaţiile lu G. Funar. Hot. nr. 50 / 22 oct. 2014

resttul nu prezintă interes

VA MULTUMIM DOAMNA DENISA PENTRU TOT CE ATI FACUT PENTRU REVOLUTIONARII DIN DECEMBRIE 1989...
IN CADRUL DREPTULUI LA INFORMARE,GARANTAT,MAI STUDIEM INCA O DATA "ORDINUL" DIN ATAS.
DECI 2886 DE PERSOANE FARA DOSARE???
ASTEPTAM REZULTATUL ANCHETEI....DACA SE VA FACE EVENTUAL PUBLIC VREODATA!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35242 : Octombrie 23, 2014, 06:30:51 »

Pentru DREPTATE SI ADEVAR/  EU TI-AM SPUS TELEFONIC SA NU POSTEZI CHESTIA AIA CU BUGETUL CIND M-AI SUNAT SI MI-AI SPUS CA NU SUNTEM IN BUGET. TI-AM SPUS CA ALA ERA BUGETUL MOLDOVEI SI ASTA PE CARE VREI SA IL PUBLICI NU E BUGETUL ROMANIEI. TI-AM SPUS CA BUGETUL ROMANIEI PE 2015 NU ESTE INCA FACUT SI NICI PROIECTAT, SI CA MEMORANDUMUL ASTA FACE, ANUME RECREAZA DIRECTIA BUGETARA PENTRU REVOLUTIONARII MERITUOASI CARE VOR INTRA IN PLATA. TU MI-AI SPUS CA PUBLICI , LA FEL SI EU TI-AM SPUS SA NU MAI MANIPULEZI. NU M-AI ASCULTAT.

PENTRU GHEORGHE IOSIF - din pacate manipularea nu vine numai din zona basista ci si cea pesedista, ca dovada truncherea inregistrarilor de la intilnirea de la Sibiu. Stiu ca pesedeaua a fost deranjata de discursul meu- taiat dealtfel din inregistrare- insa si pe mine ma deranjeaza pesedeaua penala. Deci suntem chit, nu? NU SE JOACA CORECT SI UITE DE AIA REVII SUNT SATUI DE PRESII ROSII SI DE CEI PORTOCALII. DE AIA AM EU CITEVA MII DE ADEZIUNI, PE CARE LE VOI FOLOSI CIT DE CURIND LA INTILNIREA CU NISTE REPREZENTANTI AI UNOR AMBASADE. INCEPEM CU ANGLIA, NU?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35243 : Octombrie 23, 2014, 07:13:17 »

Dreptoniline.ro
www.dreptonline.ro/monitorul_oficial/monitor_oficial.php?id_monitor=11620

Monitorul Oficial. 768 / 22 octombrie 2014

Decizie nr. 286 din 22 octombrie 2014 privind incetarea exercitarii, cu caracter temporar, a functiei publice vacante din categoria inaltilor functionari publici de secretar general al Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 de catre doamna Denisa Corina Tanase.

Decizie nr. 287 din 22 octombrie 2014 privind exercitarea, cu caracter temporar, prin detasare, a functiei publice vacante din categoria inaltilor functionari publici de secretar general al Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 de catre domnul Gheorghe Tanasoiu.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35244 : Octombrie 23, 2014, 07:16:06 »

Asa am primit informatia de la domnul administrator Iosif. Poate fi verificata la link-ul indicat.
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35245 : Octombrie 23, 2014, 08:23:54 »

Am citit intr-un articol al lugojenilor ceva legat de domnul Tanasoiu : Cine este domnul Gheorghe Tanasoiu...http://www.revolutialugojana.org/stiri/cine-este-dl-secretar-general-gheorghe-tanasoiu.html

NU comentez articolul cu pricina, insa nu prea inteleg de ce s-a facut "rocada" aceasta, avand in vedere, dupa cate am inteles eu - ca domnul Tanasoiu ar mai fi fost secretar de stat la SSR...
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35246 : Octombrie 23, 2014, 08:29:54 »

Cred ca domnul Burada ar putea sa ne dea mai multe informatii. Daca e amabil, eu il rog.
Memorat
« Răspunde #35247 : Octombrie 23, 2014, 08:45:44 »

Pentru DREPTATE SI ADEVAR/  EU TI-AM SPUS TELEFONIC SA NU POSTEZI CHESTIA AIA CU BUGETUL CIND M-AI SUNAT SI MI-AI SPUS CA NU SUNTEM IN BUGET. TI-AM SPUS CA ALA ERA BUGETUL MOLDOVEI SI ASTA PE CARE VREI SA IL PUBLICI NU E BUGETUL ROMANIEI. TI-AM SPUS CA BUGETUL ROMANIEI PE 2015 NU ESTE INCA FACUT SI NICI PROIECTAT, SI CA MEMORANDUMUL ASTA FACE, ANUME RECREAZA DIRECTIA BUGETARA PENTRU REVOLUTIONARII MERITUOASI CARE VOR INTRA IN PLATA. TU MI-AI SPUS CA PUBLICI , LA FEL SI EU TI-AM SPUS SA NU MAI MANIPULEZI. NU M-AI ASCULTAT.

PENTRU GHEORGHE IOSIF - din pacate manipularea nu vine numai din zona basista ci si cea pesedista, ca dovada truncherea inregistrarilor de la intilnirea de la Sibiu. Stiu ca pesedeaua a fost deranjata de discursul meu- taiat dealtfel din inregistrare- insa si pe mine ma deranjeaza pesedeaua penala. Deci suntem chit, nu? NU SE JOACA CORECT SI UITE DE AIA REVII SUNT SATUI DE PRESII ROSII SI DE CEI PORTOCALII. DE AIA AM EU CITEVA MII DE ADEZIUNI, PE CARE LE VOI FOLOSI CIT DE CURIND LA INTILNIREA CU NISTE REPREZENTANTI AI UNOR AMBASADE. INCEPEM CU ANGLIA, NU?

PENTRU ALEXPRESS !
NU AM APARTENENTA DE PARTID NICI LA ROSII SI NICI LA PORTOCALIU...
DESPRE "PROIECTUL LEGII BUGETULUI DE STAT PENTRU 2015...

ESTE INTOCMIT ALEX..

DESPRE " MANIPULAREA CITITORILOR PORTALULUI:

EU DOAR V-AM INFORMAT! DECIZIILE VA APARTIN.... EU V-AM INVITAT LA  ADUNARILE PUBLICE REVENDICATIVE  ORGANIZATE PENTRU OBTINEREA DIALOGULUI SI SOLUTIONAREA CERERII NOASTRE DE REINTRARE IN PLATA...
CE AU FACUT UNII??
PROTOCOALE  CARE MANDATEAZA  SS PTR  PROGRAMUL PERSONAL DE REVERIFICARE....2015 FARA RELUARE PLATI....

--------MESAJUL:

REVOLUTIONARI! LUPTATORI REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE!

SUNTETI MINTITI DE SECRETARUL DE STAT SANDA IN COMPLICITATE CU SEMNATARII PROTOCOLULUI DIN 23 SEPTEMBRIE 2014. PRIN ACELE SEMNATURI,IN NUMELE SI CU ACORDUL VOSTRU AU GARANTAT GUVERNULUI CA RENUNTATI LA DREPTURILE CUVENITE,NEPLATITE DE GUVERN PE ANII 2012,2013,2014,
NU SUNTEM INCLUSI IN PROIECTUL LEGII BUGETULUI DE STAT SI PROIECTUL LEGII BUGETULUI ASIGURARILOR SOCIALE DE STAT PENTRU 2015,,," TEXTUL MEMORANDUMUI E SECRET GUVERNAMENTAL..NU SE FACE PUBLIC!
MEMORANDUMUL E " O ABUREALA ELECTORALA DESTUL DE SCUMPA... ATI ACCEPTAT CA CELE 760 mil CUVENITE DE FIECARE SA FIE FOLOSITE IN CAMPANIA ELECTORALA A CELUI CARE GESTIONEAZA FONDUL DE REZERVA AL PRIMULUI MINISTRU PONTA.... DACA SUNTETI INTERESATI SA VA REDOBINDITI DEMNITATEA,SINGURA CALE REALA E "LUPTA IN STRADA"
ADRIAN SANDA ISI FACE JOCUL POLITIC IMPREUNA CU GRUPUL DE SUSTINATORI; EI NU REPREZINTA REVOLUTIA NATIONALA ROMANA DIN DECEMBRIE 1989 SI PE CEI CARE AM INFAPTUIT-O! EI SUNT SLUGILE UNUI PARTID DE SORGINTE TOTALITAR COMU*NISTE,LA FEL CA CEL CAQRE CONDUCEA ROMANIA IN DECEMBRIE 1989- SLUJESC CIUMA ROSIE..

E VREMEA SA SPUNETI DIN NOU:" BATAIA DE JOC INDREPTATA IMPOTRIVA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 TREBUIE SA INCETEZE ! DESTUL!"
SINGURA SOLUTIE REALA: IESIREA IN STRADA LA PROTESTE,ACUM> SPUNETI NU MINCIUNII MEMORANDUMUL SANDA @ ILIE SIRBI@ VICTOR PONTA MINCINOSUL..
DACA VOIAU REVENIREA LA NORMALITATE,REZOLVAU ACUM!
RELUAM PROTESTELE IN PIATA VICTORIEI PE PLOAIE,DIN OCTOMBRIE... MULTUMESC!
Lider LLD 1989 EA ,Daniel Perju,
Bucuresti 16 oct 2014

CE SPUNE SS AL SSLIIC 1945-1989  LA CITEVA ORE DUPA COMUNICATUL NOSTRU??

"MMEMORANDUMUL PROMIS E UN ACT SECRET!!!

" Cu privire la clarificarea nepublicării Memorandumului privind alocarea fondurilor necesare la bugetul de stat, pentru anul 2015, în vederea reluării plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr.341/2004 și măsuri referitoare la situația beneficiarilor Legii 341/2004, în Monitorul Oficial, vă aducem la cunoştinţă prevederile HOTĂRÂRII nr. 561 din 10 mai 2009 pentru aprobarea Regulamentului privind procedurile, la nivelul Guvernului, pentru elaborarea, avizarea şi prezentarea proiectelor de documente de politici publice, a proiectelor de acte normative, precum şi a altor documente, în vederea adoptării/aprobării.
EMITENT: GUVERNUL
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL nr. 319 din 14 mai 2009
Data intrării în vigoare : 14 mai 2009
Forma actualizata valabilă la data de : 16 octombrie 2014
"…………………………………………………
ART. 10
(3) Memorandumul este un act intern al Guvernului, care nu se publică în Monitorul Oficial al României." http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=463

PROIECT PRELIMINAR DE BUGET 2015

ESTE FUNDAMENTAT PE BUGETUL 2014-2017 CU  COMPLETARE PRIN ULTIMA RECTIFICARE BUGETARA DIN SEPTEMBRIE AC..

CUM NU AM FOST INCLUSI IN ULTIMA REDCTIFICARE,PUTINE SPERANTE PENTRU RELUAREA PLATILOR INCEPIND CU 1.01.2015...

DOMNULE ALEXPRESS 1:

Anunţul a fost făcut de ministrul delegat pentru buget, Darius Vâlcov, care a participat sâmbătă după-amiaza la o întâlnire cu oameni de afaceri suceveni, ocazie cu care a spus că proiectul de buget va fi prezentat cel mai devreme la mijlocul lunii noiembrie.

ATI FOST INFORMATI DESPRE ORDINUL CU INFIINTAREA COMISIEI 2886 DOSARE "DISPARUTE" DIN SSPR IN CONDITII "NECUNOSCUTE"

REZULTATUL?
VICTIME COLATERALE:"
www.dreptonline.ro/monitorul_oficial/monitor_oficial.php?id_monitor=11620

Monitorul Oficial. 768 / 22 octombrie 2014

Decizie nr. 286 din 22 octombrie 2014 privind incetarea exercitarii, cu caracter temporar, a functiei publice vacante din categoria inaltilor functionari publici de secretar general al Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 de catre doamna Denisa Corina Tanase.

MULTUMESC DOAMNEI DENISA TANASE PENTRU TOATA ACTIVITATEA PRESTATA PENTRU REVOLUTIONARI IN CADRUL SSPR...

CINE A DIFUZAT ACEL ORDIN INM TARA MA INTREB SI EU?
DE CE UNII PRESEDINTI DE ASOCIATII IL AU SI AU PREZENTAT MEMBRILOR CA IN SSPR COMISIA 49 LUCREAZA,CA LIPSESC DOSARE...DE CE SE "FAC DIN NOU DOSARE?

MULTUMESC CELOR DIN ZONA DE VEST PENTRU COMUNICAREA ACESTUI DOCUMENT IN VEDEREA VERIFICARII AUTENTICITATII...

PORTALUL REVOLUTIEI---TOTUL PENTRU ADEVAR   E UNIC    SI VA OFERA UNEORI, INFORMATIILE IN TIMP UTIL, CHIAR DACA ELE NU PLAC  SECRETARILOR DE STAT AI SSPR,INDIFERENT CUM S-AU NUMIT EI IN DECURSUL TIMPULUI...

IN CISTIG REAL ATI FOST DUMNEAVOASTRA,REVOLUTIONARII.. PINA LA SEMNAREA PROTOCOLULUI DIN 23 SEPTEMBRIE 2014  " DE CATRE UNII PRESEDINTI COLORATI IN ROSU"

SI VETI RAMINE IN PICIOARE DACA VETI DECIDE CUM VETI VOTA LA 2 noiembrie 2014..

DESPRE PROIECTUL DE BUGET PENTRU  2015

VA INTREB INSA__ DACA DUPA 17 NOIEMBRIE VETI CONSTATA CA NICI ANUL VIITOR NU SUNTEL "CU SUMELE NECESARE BUGETATE PENTRU 2015?
Memorat
« Răspunde #35248 : Octombrie 23, 2014, 09:18:23 »

Cred ca domnul Burada ar putea sa ne dea mai multe informatii. Daca e amabil, eu il rog.
        NU CUNOSC....INCERC SA AFLU. IERI S.G. A PARTICIPAT NORMAL LA PROGRAM NE STIIND NIMIC DE "ROCADA ".POSTUL EI A FOST VANAT PERMANENT CA SI ACUM . AM FERMA CONVINGERE CA ASA CUM SE DORESTE A FI ASCUNSA SI NERECUPERATA  DE LA MEMBRII COMISIILOR SSPR SI CPRD SI DE LA SS PANA LA ADI SANDA (CARE A SPUS STOP) IMENSA FRAUDARE A BUGETULUI DE 500 MIL. EURO....ASA DU S-A DORIT LIMPEZIREA DOSARELOR "DISPARUTE ",GASINDU-SE "ACARUL PAUN "....e UN RAZBOI POLITIC SURD PENTRU A SECURIZA "OALA SUB PRESIUNE "NUMITA AFACEREA REVOLUTIA ROMANA. COINCIDENTA FACE CA SI JUBILEUL SI "VITALA " CAMPANIE ELECTORALA....SE INTAMPLA ACUM !
  IL VOR PE TANASOIU HuhHuh.......E FIRESC....CORESPUNDE MOMENTULUI .
      SA FIE PRIMIT TACUTII MEI CAMARAZI.....BURADA A FOST TOCAT DESTUL ....A OBOSIT !!!!
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35249 : Octombrie 23, 2014, 09:22:56 »

Doar temporar,asta inseamna ceva.ce???
Memorat
Pagini: 1 ... 2348 2349 [2350] 2351 2352 ... 4573
Schimbă forumul: