Main Content:

Pagini: 1 ... 2350 2351 [2352] 2353 2354 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35265 : Octombrie 23, 2014, 17:42:36 »

Desi v-am somat sa nu-mi mai scrieti, ati contiunat s-o faceti, dle Boaca, pretinzand ca o sa ma luminati, ca o sa-mi spuneti "cum e treaba". Cu toate acestea, dupa mai multe interventii pe Forum, constat ca nu ati dat nici linkul pe care l-am cerut - "Deci da linkul spre acuzatia lui Kronstadt, ca sa vad despre ce e vorba" -, nici in privinta acuzatiilor in legatura cu dl Tarba nu ati facut pasii care se impuneau, desi am precizat ca "astept acuzatiile propriu-zise, nu aluzii cu functie de fumigene". Va eschivati in continuare, raspunzand cu intebari la chestiuni cu care nu am legatura, deci nu faceti altceva decat ceea ce am precizat, fum, ceata, in speranta ca cei neinformati sa inceapa sa creada ca... "fara foc nu iese fum". Inteleg ca ati invatat de la politicieni (de ambe sexe si orientari politice) modalitatea de a incalca drepturile cuiva, lipsindul de prezumtia de nevinovatie, deci sugerand infractiuni fara a le dovedi. Nu-mi cere sa-ti satisfac acea curiozitate imaginara (caci in mod evident nu are suport faptic), ci dovedeste ca as fi vinovat de ceva.
"SUNT CURIOS ... DACA TU IOSIFE ... I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!"
Ce incerci sa faci, sa-mi ceri sa-ti furnizez argumente pentru propriile-ti erori logice si comportamentale? Chiar atat de ridicol ai ajuns? Daca vrei sa ma acuzi de ceva, acuza, dar dovedeste ca ai motive intemeiate, adica pe baza unor dovezi. Altfel te cantonezi in zona calomniei si a balacarelilor gratuite, fara alt suport decat cel al propriilor tale frustrari si interese.
Memorat
« Răspunde #35266 : Octombrie 23, 2014, 17:56:41 »

24 decembrie. Este proclamată victoria
Revoluţiei.
Ion Iliescu semnează Hotărârea de
constituire a Tribunalului Militar Excepţional, cu
misiunea de a proceda de urgenţă la judecarea
faptelor comise de CEAUŞESCU NICOLAE
şi CEAUŞESCU ELENA, considerate a fi fost
deosebit de grave.
La televiziune, la orele 19.00 este prezintat
noul drapel al României (tricolorul fără stemă).

TEZE,ANTITEZE,CONCLUZII..
LUCRARE ACADEMICA..

SUNT INTERESAT "CUM VA FI " DIGERATA " DE SECRETARUL DE STAT AL SSLIIC,DOMNIA SA FIIND SI MEMBRI AL I.R.R.

http://irrd.ro/wp-content/uploads/2014/05/calendar2.pdf

http://irrd.ro/wp-content/uploads/2014/05/calendar2.pdf
Memorat
« Răspunde #35267 : Octombrie 23, 2014, 18:05:04 »

Iti solicitasem sa-ti ceri scuze pentru manipularile grosolane facute pe forum, dar constat ca n-o faci, scriind insa despre altele. Sa inteleg ca vrei neaparat sa fii bnat? Ca apoi, asa cum ai mai facut, sa te plangi ca nu exista libertate de opinie, sau politica pe Forum?
Memorat
« Răspunde #35268 : Octombrie 23, 2014, 18:33:27 »

Desi v-am somat sa nu-mi mai scrieti, ati contiunat s-o faceti, dle Boaca, pretinzand ca o sa ma luminati, ca o sa-mi spuneti "cum e treaba". Cu toate acestea, dupa mai multe interventii pe Forum, constat ca nu ati dat nici linkul pe care l-am cerut - "Deci da linkul spre acuzatia lui Kronstadt, ca sa vad despre ce e vorba" -, nici in privinta acuzatiilor in legatura cu dl Tarba nu ati facut pasii care se impuneau, desi am precizat ca "astept acuzatiile propriu-zise, nu aluzii cu functie de fumigene". Va eschivati in continuare, raspunzand cu intebari la chestiuni cu care nu am legatura, deci nu faceti altceva decat ceea ce am precizat, fum, ceata, in speranta ca cei neinformati sa inceapa sa creada ca... "fara foc nu iese fum". Inteleg ca ati invatat de la politicieni (de ambe sexe si orientari politice) modalitatea de a incalca drepturile cuiva, lipsindul de prezumtia de nevinovatie, deci sugerand infractiuni fara a le dovedi. Nu-mi cere sa-ti satisfac acea curiozitate imaginara (caci in mod evident nu are suport faptic), ci dovedeste ca as fi vinovat de ceva.
"SUNT CURIOS ... DACA TU IOSIFE ... I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!"
Ce incerci sa faci, sa-mi ceri sa-ti furnizez argumente pentru propriile-ti erori logice si comportamentale? Chiar atat de ridicol ai ajuns? Daca vrei sa ma acuzi de ceva, acuza, dar dovedeste ca ai motive intemeiate, adica pe baza unor dovezi. Altfel te cantonezi in zona calomniei si a balacarelilor gratuite, fara alt suport decat cel al propriilor tale frustrari si interese.

BAMAREA SI BAU BAAU NU MA SPERIE NU TE-AM ACUZAT DOAR   TE-AM INTRBAT MAI PE ROMANESTE ASA CU SUBIECT SI PREDICAT IAI DAT DECLARATIE DA SAU NU TU IMI RASPUNZI FILOZOFIC MANIPULATOR CA SA INCHEI AI VREO LEGATURA CU CAZUL TARBA DA SAU NU
Memorat
« Răspunde #35269 : Octombrie 23, 2014, 19:00:00 »

Ia uite unde era procurorul! N-am avut si n-am treba cu dosarul dlui Tarba. E suficient de clar si de direct? Acum raspunde de unde ai scos aceasta acuzatie, pe ce se bazeaza? Dar te atentionez ca simplul fapt ca ambii avem dosarele la fosta SSPR nu este suficient. Iti trebuie un argument serios ca sa-ti permiti, in limitele legii, sa formulezi o asemenea acuzatie.
« Ultima modificare: Octombrie 23, 2014, 19:00:47 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #35270 : Octombrie 23, 2014, 19:18:13 »

Daca vreti sa ma contactati dl. Iosif stiti cum si unde!

Nu e cazul, Kronstadt, pentru ca stiu ca nu sunteti una si aceeasi persoana cu Sorin Firoiu. Aberatia ii apartine lui Boaca, nu tie si nici mie. Revin la afirmatiile manipulatoare, bazate pe minciuni grosolane, ale acestui Boaca si il citez ca sa pot pune in evidenta alte aspecte ale manipularilor pe care le face.
"ACUM HAI SA INCERC SA TE AJUT, BAMBILICI, SCUZE, SCUZE, IOSIFE ! MIHAIL TARBA, SEFUL DE LA CASA DE PENSII BV (PDL), A FOST FACUT IN PERIOADA CIND ERA SS PUIU FESAN SI DACA MI-ADUC BINE AMINTE TU AI FOST SI ESTI BUN AMIC CU EL, NICI O PROBLEMA, SUNT CURIOS CE SCHELETE SUNT IN DOSARUL LUI TARBA PDL SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!"
Le iau pe rand.
"ACUM HAI SA INCERC SA TE AJUT" - reprezinta o incercare de a se da mare, superior - cum ar veni, se indura sa ma ajute pe mine, neputinciosul.
"BAMBILICI, SCUZE, SCUZE, IOSIFE !" - face pe prostul de parada, sau bate saua ca sa pricepa oricine ca bambilici as fi eu (dar nu sunt convins ca aceasta ar fi in dezavantajul meu).
"MIHAIL TARBA, SEFUL DE LA CASA DE PENSII BV (PDL), A FOST FACUT IN PERIOADA CIND ERA SS PUIU FESAN" - dl Tarba cred ca a fost condamnat in urma unui process in justitie, deci manipulatorul insinueaza ca fostul SS Fesan ar fi infractor.
"SI DACA MI-ADUC BINE AMINTE TU AI FOST SI ESTI BUN AMIC CU EL" - deci sugereaza ca am amici infractori - "iata ce anturaj compromitator are" cum s-ar spune.
"NICI O PROBLEMA," totusi "SUNT CURIOS CE SCHELETE SUNT IN DOSARUL LUI" - subliniaza acelasi mediu infractional in care as fi si eu inclus si continua:
"TARBA PDL SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN" - mimeaza echidistnta politica prin faptul ca-l indentifica pe fostul infractor ca fiind pedelist, dar imediat aflam ca scopul este de a-mi atribui si mie o apartenenta politica:
"SI DACA TU IOSIFE PMP, PARDON, PARDON, FSN" - "vai, scuze, nu poti fi PMP" (partidul la care a aderat asociatia pe care o conduce), pentru ca ar insemna (in mintea sa) ca as apartine elitei politice. Nu, sunt FSN, adica rosu, communist! Dorinta de a ma eticheta drept communist este invers proportionala cu posibilitatea de a fi fost vreodata.
"I-AI DAT DIN GRESALA VREO DECLARATIE DE MARTOR ?!" - iata cum incearca sa ma tarasca in noroiul mafiei certificatelor de revolutionar, cu o intrebare.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35271 : Octombrie 23, 2014, 19:26:58 »

Domnule administrator, dar dacă au plastografiat o declaraţie de martor cu numele dumneavoastă. Au avut şase ani la dispoziţie să o facă şi să o introducă în dosarul dumneavoastră. Am citit că aşa cum au dispărut documente din dosare, altele au fost introduse. Aş fi mai vigilent cu cei care au dispus cum au dorit de arhiva Secretariatului de Stat.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35272 : Octombrie 23, 2014, 20:01:42 »

de la ora 22 sunteti IN DIRECT CU ALEX. Temele serii: 1. DE CE CREDETI CA A FOST DEMISA DENISA TANASE DIN FUNCTIA DE SECRETAR GENERAL SSPR SI INLOCUIT CU TANASOIU?

2. Credeti ca VICTOR PONTA mai are sanse la prezidentiale sau nu? DE CE?

pentru direct sau sms 0733406899 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35273 : Octombrie 23, 2014, 21:38:37 »

Sa ne dai rezumatul raspunsurilor. Eu sunt de parere ca pt faptul ca n-a facut nimic in cei trei ani cat si-a saltat salariul convenabil de la seseperea. Cred ca cineva a sesizat lipsa ei de activitate (chiar lipsa de la seviciu) si s-a saturat s-o tot tolereze.
Memorat
« Răspunde #35274 : Octombrie 23, 2014, 21:54:07 »

Domnule administrator, dar dacă au plastografiat o declaraţie de martor cu numele dumneavoastă. Au avut şase ani la dispoziţie să o facă şi să o introducă în dosarul dumneavoastră. Am citit că aşa cum au dispărut documente din dosare, altele au fost introduse. Aş fi mai vigilent cu cei care au dispus cum au dorit de arhiva Secretariatului de Stat.

NVal, cei care au avut acces la arhive , au fost " facatorii " de impostori.In Brasov se cunosc foarte bine acesti " fabricanti " sint vreo 8 sau 9 si niciunul nu face parte din Asociatia " Revolutia 21 Decembrie 1989 " !
 Demi Ioan este un adversar declarat al impostorilor si n-a acceptat , cel putin pina acum , niciunul in asociatia asta.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35275 : Octombrie 23, 2014, 22:30:55 »

Hi hi! Pai Boacana ce-i?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35276 : Octombrie 23, 2014, 22:33:19 »
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35277 : Octombrie 23, 2014, 22:40:44 »

Daca bambilici = Iosif (ok, imi convine), rezulta ca ma intereseaza acuzatia. Ia posteaza declaratia mea pt Targa (ca era sa fac infarct cand am aflat) din BMV. Hai, s-o vada poporul. Boacana, fii barbata si posteaza declaratia aia odata.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35278 : Octombrie 23, 2014, 22:50:13 »

Tarba nu ar fi avut voie sa ocupe acel post de dir al Casei de Pensii din BMV.

Un PDL-ist, numit ilegal şeful Casei de Pensii Braşov
http://adevarul.ro/news/societate/un-pdl-ist-numit-ilegal-seful-casei-pensii-brasov-1_50ad642b7c42d5a663944320/index.html

Mihail Tarbă şi Doina Pârcălabu, şefa CNPAS, cea care a semnat odinul de numire în funcţie a lui Tarbă
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35279 : Octombrie 23, 2014, 23:00:35 »

Diploomatul007:
Pentru ca aici este locul mai potrivit, postez ceea ce am scris la pagina 269 de la “CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI”, mai precis la adresa de pe acest forum http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.4020. Este un raspuns la o intrebare a domnului Emil, adresata intr-un post scriptum: "Actuala putere, care este potrivnica  BNR-Brasov, de ce nu sesizeaza procuratura cu privire la infractorii, pe care pretinde ca (sic) are BNR-Brasov??"

Dar a sesizat Procuratura stimate domn. Asociatia 21 Decembrie 1989 din Brasov a fost infiintata la indicatiile PDL. Va rog sa nu-l mai considerati pe actualul Secretar de Stat Costin altceva decat este, membru al principalului partid aflat la putere. Misiunea acelei noi asociatii nu a fost si nu este desconspirarea si pedepsirea impostorilor din respectivul oras, ci distrugerea principalei organizatii locale de revolutionari, despre care se stie ca se afla in special sub controlul Partidului Social Democrat. Printre membrii sunt si liberali, udemeristi sau apartinatori de Partida Romilor. Un grup semnificativ il formeaza cei care nu fac politica (partinica, caci, asa cum s-a afirmat inca din antichitatea greaca, politica face toata lumea), dar grupul celor aproximativ 60 de membrii social-democrati a reusit sa-si asigure o majoritate destul de confortabila, rareori amenintata de rasturnari de situatii. Asociatia 21 Decembri 1989 Brasov a fost infiintata la ordinele conducatorilor polului pedelist al revolutionarilor. Parchetul a fost sesizat numai in privinta impostorilor (sau nu) din asociatia veche, infiintata inca din 1990. Cred ca scopurile au fost si sunt multiple, insa principalul e destul de evident ca e acela de a inlocui actuala conducere a asociatiei si preluarea ei de catre actualul presedinte al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Brasov, domnul Ioan Demi. Abia dupa ce au ratat indemplinirea planului initial, au trecut la cel de rezerva, sabotarea asociatiei prin toate mijloacele, pana la distrugerea ei, cu scopul ca asociatia domnului Ioan Demi sa preia transfugii, santajabilii si oportunistii vechii asociatii, deci sa parvina la detinerea suprematiei pe plan local in aceasta categorie sensibila de oameni si foarte profitabila pentru cei care o controleaza in alegerile electorale. Cred ca acestea ar fi fost mai potrivit sa le scriu pe forumul brasovenilor, dar consider ca am reusit sa va convig ca actuala putere, mai intai direct, apoi via asociatia pe care si-a creat-o la Brasov, a sesizat Procuratura si isi urmeaza planul de deferire justitiei a membrilor "BNR-Brasov", cum ati precizat dumneavoastra. Nu uitati ca mascatii au descins la "asociatia lui Maior", ca au confiscat toate actele organizatiei, inclusiv computerele si suporturile informatice electronice. Asa cum a indicat domnul Demi, care s-a inscris pe forum special pentru a face propaganda acestui subiect, cf. http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=123.315, primul dosar a ajuns deja in instanta. Cred ca trebuie sa-i uram succes daca cei care vor fi deferiti justitiei de organizatia sa sunt itr-adevar impostori. Cu precizarea ca ar trebui sa-i uram acelasi succes si domnului Maior in privinta impostorilor, daca sunt cu adevarat impostori, pe care organizatia sa i-a semnalat procuraturii sau i-a chemat in istanta. Totul este politizat din pacate. Fac o singura remarca. In timp ce Asociatia 21 Decembrie 1989 Brasov "lucreaza" pe ocolite, adica prin "autosesizarea" Parchetului, cealalta actioneaza direct, facand plangeri impotriva celor pe care-i considera impostori. Comparati cele doua cazuri cunoscute deja, cel al lui Mihail Tarba, cu cel al lui Bercea Ion-Marian si o sa va edificat ca opinia mea e confirmata de ceea ce se intampla in realitate.
Memorat
Pagini: 1 ... 2350 2351 [2352] 2353 2354 ... 4573
Schimbă forumul: