Main Content:

Pagini: 1 ... 2372 2373 [2374] 2375 2376 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35595 : Noiembrie 08, 2014, 08:33:04 »

Duminica, 9 noiembrie ac, o delegatie a Comitetului Roman pentru Cinstirea Eroilor, formata din trei persoane, condusa de Presedintele CRCE, domnul Daniel Iancu, va participa la manifestatiile de la Berlin prilejuite de aniversarea unui sfert de secol de la daramarea Zidului Berlinului, evenimentul care a marcat prabusirea Cortinei de Fier si a creat conditiile reintregirii continentului european.
CRCE isi desfasoara activitatea sub inaltul patronaj al bravilor veterani de razboi, prin Asociatia Nationala a Veteranilor de Razboi, al carei presedinte este General de Armata (r), invalid de razboi, Dragnea Badea-Marin. Cu prilejul acestei participari, CRCE va transmite la Berlin mesajul Gen Dragnea Badea-Marin catre diaspora romana.

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35596 : Noiembrie 08, 2014, 10:24:02 »

Le doresc "La Multi Ani" multa sanatate,bucurii si fericire tuturor celor care poarta numele Sf.Arhangeli Mihail si Gavril sau nume ce deriva din acestea.Toate visele de mai bine sa li se implineasca.
Memorat
« Răspunde #35597 : Noiembrie 08, 2014, 11:24:54 »

Vad certuri si jigniri cum greu este de acceptat din partea unora care au declarat ca sunt revolutionari si care au fost si confirmati pentru aceasta calitate.
REVOLUTIA a fost si va fi pentru libertatea POPORULUI ROMAN si intru credinta inaintasilor nostri pentru o ROMANIE MARE si FRUMOASA ca SOARELE de pe CER.
Aratati ca sunteti demni pentru acest ideal si ca in acelasi timp suntem si un exemplu de urmat.
   NU va obositi sa comentati ... consider ca, cel mai bine pentru cine se simte dornic de comentarii sa treaca la meditatie.  
Fratilor, rusii au intrat in Ucraina.
Romania este tara granita NATO.
Pentru cei care nu stiu ce inseamna asta le traduc ...SUNTEM IN RAZBOI!
  Ce inseamna asta? .... o sa vedem foarte curand ...

Nu, nu sintem in razboi, dar da, sintem in linia intii !
Memorat
« Răspunde #35598 : Noiembrie 08, 2014, 11:28:49 »

Le doresc "La Multi Ani" multa sanatate,bucurii si fericire tuturor celor care poarta numele Sf.Arhangeli Mihail si Gavril sau nume ce deriva din acestea.Toate visele de mai bine sa li se implineasca.

Mai nou sarbatoarea a fost redenumita de PSD, (... Cheesy) in sfintii Viorel si Victor !  Cheesy

" http://www.timesnewroman.ro/life-death/alianta-ponta-patriarh-in-loc-de-mihail-si-gavriil-azi-ii-sarbatorim-pe-sfintii-victor-si-viorelWink
Memorat
« Răspunde #35599 : Noiembrie 08, 2014, 13:17:42 »

Mai nou sarbatoarea a fost redenumita de PSD, (... Cheesy) in sfintii Viorel si Victor !  Cheesy

" http://www.timesnewroman.ro/life-death/alianta-ponta-patriarh-in-loc-de-mihail-si-gavriil-azi-ii-sarbatorim-pe-sfintii-victor-si-viorelWink

O mizerie de postare, ar fi bine daca v-ati abtine sa republicati asemenea gunoaie.

Le doresc si eu tot binele celor care poarta numele Sfintilor Arhangheli - si apropiatilor lor, si dv, tuturor.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35600 : Noiembrie 08, 2014, 13:26:12 »

Si eu doresc LA MULTI ANI tuturor care poarta numele Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavril.
Memorat
« Răspunde #35602 : Noiembrie 08, 2014, 14:10:30 »

Memorat
  • navoi
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35603 : Noiembrie 08, 2014, 15:18:56 »

Bravi Luptatori fie ca in aceasta Crestineasca sarbatoare Sa Va lumineze Sfintii Calea spre Cunoastere si Adevar si sa va linisteasca intru fericirea Sufletului spre nemurire.
Memorat

navoi
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35604 : Noiembrie 08, 2014, 16:19:52 »

Fie ca această zi Sfântă de sarbatoare, sa va aduca numai liniste si pace in suflet, iar în drumul vieţii voastre să răsară mereu câte o rază de soare care să va aducă numai bucurii si multă multa sănătate.! Îngerul Gavril, înger al Bunei Vestiri, să va călăuzească paşii in viata, Arhanghelul Mihail, înger al adevărului şi dreptăţii, să va fie alături mereu, la bine şi la greu, să va lumineze calea şi să va arate drumul cel bun in viata.! La multi ani.! tuturor celor care poarta aceste frumoase nume.!
Memorat
« Răspunde #35605 : Noiembrie 08, 2014, 16:23:32 »

O mizerie de postare, ar fi bine daca v-ati abtine sa republicati asemenea gunoaie.

Le doresc si eu tot binele celor care poarta numele Sfintilor Arhangheli - si apropiatilor lor, si dv, tuturor.

" http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/patriarhul-daniel-s-a-intalnit-cu-ponta--dragnea--oprea--constantin-si-isarescu-333576 "

"  Patriarhul Daniel, in campanie pentru PSD la Valcea

patriarh_daniel.jpgPatriarhul Daniel, prezent duminică la Vâlcea a părut, mai degrabă, agent electoral al PSD, decât mai-marele conducător al Bisericii Ortodoxe. El l-a linguşit cum a putut mai bine pe Liviu Dragnea, afirmând că acesta este „un om de cuvânt, care nu promite mult, dar când promite, se ţine de cuvânt”. Nici Dragnea nu s-a lăsat mai prejos, ci s-a întrecut şi el în a-i curăţa scamele PF Daniel de pe haina monahală.

„Preafericitul Daniel mi-a spus săptămâna trecută că s-ar bucura să fiu şi eu prezent aici. Am venit cu drag aici, pentru că este un loc cu totul deosebit. Am avut şi onoarea să primesc această distincţie, care mă copleşeşte. Nu mă aşteptam, am fost destul de surprins de acest gest. Turismul din România ar putea aduce mult mai mult decât aduce în prezent, avem un potenţial turistic uriaş, neexploatat însă mare parte din el, iar turismul monahal la fel, ar putea fi o coordonată a acestui turism, nu doar aici, la Vâlcea, pentru că nu există judeţ în ţara noastră care să nu aibă asemenea locuri sfinte. Să sperăm că, în anii următori, ne va preocupa mai puţin ura dintre noi şi mai mult ce ar trebui să facem bine pentru ţara noastră”, a spus Dragnea. "
 " http://www.impactreal.ro/2014101217800/Patriarhul-Daniel-in-campanie-pentru-PSD-la-Valcea.html "
Memorat
« Răspunde #35606 : Noiembrie 08, 2014, 16:48:20 »

" Tot anul trecut, în decembrie, Patriarhia Română a trimis consiliilor județene și primăriilor scrisori prin care solicită de la fiecare consiliu o finanțare de 300.000 de lei pentru construirea Catedralei Mântuirii Neamului. "

" http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Politica/Victor+Ponta+intalnire+Patriarhul+Daniel+si+Mugur+Isarescu "

Mizerabila a devenit aceasta " lacomie de arginti " a prea-marilor si cam prea fericitilor bisericii ortodoxe din prezent.Ca si implicarea lor in politica , de altfel.
Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35607 : Noiembrie 09, 2014, 12:01:59 »

Pentru ca nu sunt nici basist, nici pontist, am stat un timp si am privit cum, acest portal a fost indepartat de la ceea ce ar trebui sa fie, de persoane care ar trebui sa taca.
     Kostas! Adeverintele inlocuitoare de certificate nu s-au eliberat din lipsa certificatelor in alb ci pentru ca, acestea nu aveau nevoie de semnaturile lui Balint si Babuci. Balint a restituit la SSPR, 11000 de certificate in alb asa ca, mai moale cu legalitatea adeverintelor.
     De asemenea, bonuletele sunt doar dovezi de depunere a unui dator sau a unui act si nu o dovada de rezolvare. Bonuletele erau valabile doar pentru contestarea in termenul legal si nimic mai mult.
[/b][/b][/b]
Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35608 : Noiembrie 09, 2014, 12:16:27 »

OUG 184/99 a fost adoptata pentru ca, certificatele emise inainte de Comisia Balint si brevetele devenite nule pentru nepreschimbare, sa poata fi relegalizate. Din pacate, presedintii asociatiilor s-au ocupat cu promovarea unor dotari noi, lasand certificate vechi nepreschimbate si ca urmare, cu titlul pierdut astfel ca, la aceasta data, chiar daca certificatele vechi au fost preschimbate, acestea, au nevoie de o noua brevetare pentru ca si-au pierdut titlul la 13 mai 1997 datorita nepreschimbarii.[/b]
Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35609 : Noiembrie 09, 2014, 12:20:04 »

Legea 341 prevede PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR ELIBERATE IN PERIOADA 1990-1997. Atat.
     "Titlurile se vor acorda avandu-se in vedere calitatile si titlurile (atentie....brevet) atestate potrivit Legii 42".
     Duplicatele falsificate, adeverintele sau bonuletele, au brevet? Daca nu au......Pa si pusi
Memorat
Pagini: 1 ... 2372 2373 [2374] 2375 2376 ... 4573
Schimbă forumul: