Main Content:

Pagini: 1 ... 2654 2655 [2656] 2657 2658 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #39825 : Februarie 03, 2015, 23:00:16 »

Sub titulatura "Protest si intrunire", am inceput sa public inregistratile pe care le-am realizat luni, 2 februarie ac la Bucuresti. Prima inregistrare e postata la adresa www.youtube.com/watch?v=Ii0Zc7yeM6g&feature=youtu.be.
Luni, 2 februarie 2015, revolutionarii au sustinut un nou protest in Piata Victoriei din Bucuresti, in fata sediului Guvernului Romaniei. In acelasi timp, la sediul Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989, un grup de revolutionari s-a intalnit cu conducerile institutului si Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989.

Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39826 : Februarie 03, 2015, 23:36:35 »

D.LE BURADA SAU ORICARE DINTRE LUPTATORII DIN ORASELE MARTIR CU MORTI SI RANITI VA VAD PE TOTI CU ARGUMENTE MA ROG.. DAR VA ROG SA FITI FOARTE ATENTI CU BUZAU AICI A FOST MULT, MULT MAI COMPLICAT DECIT POATE SA CREADA CINEVA INCEPIND CU 22 CIND AM OCUPAT CELE 2 CENTRE ALE PUTERII SI NE-AM ALES CU  48 DE MORTI CE NU I CONVINE LUI SANDA?. EU zicdaca tot e asa de al dracu sa nu mai dea nimic la nimeni sau face parte din vreo conspiratie de nenorociti care vrea tara asta farimata apropo Sanda ezsti jidan?.

pentru revolutionarii  MOTATI, pentru sandala si  gasca lui de  exclusivisti:

in 22 Dcembrie, Televiziunea  Romana facea  apeluri  disperate catre  populatia  Romaniei  sa  vina in  apararea  ei.
in dupa  amiaza  zilei de  22  Decembrie , revolutionarii prahoveni s-au  mobilizat,  au  luat  mai  multe  autobuze de  la  fostul ITP  si au  plecat in graba spre  Bucuresti ,  pregatiti  fiind  sa-si  dea  viata .
au fot multi revolutionari in acele  autobuze care  nu  s-au  mai  intors, au  murit impuscati incercand  sa  apere  Televiziunea  Romana.
 un revolutionar  cunoscut  in  ziua  de  22 dec. ( popescu  din  plopeni), s-a imbarcat  in unul din  acele  autobuze si nu  s-a  mai  intors  niciodata,  ulterior  fiind  dat  disparut.
va  intreb  pe  voi motatilor si  pe  seful  vostru sandala: pentru  ce  au  murit  fratii mei  prahoveni  in ziua  aceea? au  murit  ca  sa  va  bateti  voi  joc  acum  de  memoria  lor ?de  curajul  lor ?
au  murit  ca  sa  va  impaunati  voi  cu  titlul de  " determinanti"?
RUSINE  SA  VA  FIE!

Bine, bine dar asta v-a dat dreptul sa promovati mai multi revolutionari decat Timisoara sau decat Clujul, Sibiul, Muresul si Cugirul la un loc si in plus sa aveti si tupeul de a va considera mai importanti decat ei?
Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39827 : Februarie 03, 2015, 23:39:59 »

Dan Iliescu vad ca dupa 3ani si ceva de cand eu bat campii cu aceea ce inseamna uniune si ca este benefica vin acum foarte multi pe cararile adevarului si a realitatii si va dati cu parerea ca ar fi fost si este bine sa se infaptuiasca aceasta.Eu impreuna cu multi camarazi din tara dar si din localitate am incercat sa facem acesata dar cand "dragoste nu e nimic nu e"sau unde este tradare nimic nu se poate infaptuii.
Totusi,eu,sincer va spun ca ma mandresc si chiar ma bucur ca( Alexpress)Alex Oprea,mai devreme sau mai tarziu si-a dat sreama de greselile ce le-a facut in trecut si si-a gasit forta sa se redreseze ca mai apoi sa capete incet dar bine increderea unor oameni care au pus pe picioare o noua formatiune.
Nu vreau sa dau sfaturi nici sa creez sperante cuiva dar cred ca ar fi bine totusi sa incercam sa punem cu totii umarul de a consolida ceea ce sa-nceput a  se construii.

S-o fi dezis de ei acum dar, oare faptul ca, de ani de zile le-a facut jocul in detrimentul adevaratelor interese ale revolutionarilor, poate fi uitat atat de usor?
Memorat
  • vasilef
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39828 : Februarie 03, 2015, 23:42:35 »

Si cateva felicitari pentru protestatari, de 3 ani, masa de manevra pentru fabricantii miilor de certificate false, care i-au chemat la proteste ori de cate ori exista riscul inlaturarii celor peste 10000 de nebrevetati.
     Acei reprezentanti farisei sunt adevaratii vinovati pentru Ordonanta si nu este cazul sa mai cautati pe altii.
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39829 : Februarie 03, 2015, 23:48:39 »

D.LE BURADA SAU ORICARE DINTRE LUPTATORII DIN ORASELE MARTIR CU MORTI SI RANITI VA VAD PE TOTI CU ARGUMENTE MA ROG.. DAR VA ROG SA FITI FOARTE ATENTI CU BUZAU AICI A FOST MULT, MULT MAI COMPLICAT DECIT POATE SA CREADA CINEVA INCEPIND CU 22 CIND AM OCUPAT CELE 2 CENTRE ALE PUTERII SI NE-AM ALES CU  48 DE MORTI CE NU I CONVINE LUI SANDA?. EU zicdaca tot e asa de al dracu sa nu mai dea nimic la nimeni sau face parte din vreo conspiratie de nenorociti care vrea tara asta farimata apropo Sanda ezsti jidan?.

pentru revolutionarii  MOTATI, pentru sandala si  gasca lui de  exclusivisti:

in 22 Dcembrie, Televiziunea  Romana facea  apeluri  disperate catre  populatia  Romaniei  sa  vina in  apararea  ei.
in dupa  amiaza  zilei de  22  Decembrie , revolutionarii prahoveni s-au  mobilizat,  au  luat  mai  multe  autobuze de  la  fostul ITP  si au  plecat in graba spre  Bucuresti ,  pregatiti  fiind  sa-si  dea  viata .
au fot multi revolutionari in acele  autobuze care  nu  s-au  mai  intors, au  murit impuscati incercand  sa  apere  Televiziunea  Romana.
 un revolutionar  cunoscut  in  ziua  de  22 dec. ( popescu  din  plopeni), s-a imbarcat  in unul din  acele  autobuze si nu  s-a  mai  intors  niciodata,  ulterior  fiind  dat  disparut.
va  intreb  pe  voi motatilor si  pe  seful  vostru sandala: pentru  ce  au  murit  fratii mei  prahoveni  in ziua  aceea? au  murit  ca  sa  va  bateti  voi  joc  acum  de  memoria  lor ?de  curajul  lor ?
au  murit  ca  sa  va  impaunati  voi  cu  titlul de  " determinanti"?
RUSINE  SA  VA  FIE!

Bine, bine dar asta v-a dat dreptul sa promovati mai multi revolutionari decat Timisoara sau decat Clujul, Sibiul, Muresul si Cugirul la un loc si in plus sa aveti si tupeul de a va considera mai importanti decat ei?

dle  vasilef:

va  atrag  atentie  ca sunteti  intr-o eroare: nu  cred  ca  din  postarea  mea se  poate trage  concluzia  ca noi ne  consideram   mai  importanti  decat  timisorenii. dar ,  discriminarea  pe  care a  creat-o sanada cu  noua  categorie  de revolutionari  determinanti  este  atat de absurda  ca  "rad  si  curcile "...
cat  despre  promovarea  unui  nr.  mare de  revolutionari,  o  spunem  raspicat: cei  vinovati  sa  plateasca!
va  intreb:  sanada  de  ce nu  doreste o  verificare drastica dosarelor  promovate  de  institutia  sa?

Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39830 : Februarie 04, 2015, 00:35:48 »

domnule Iosif,
 mulţumiri pentru această primă parte ( sper ) a înregistrării de la i.r. r.
  vă rog să ne spuneţi dacă şi când veţi publica restul
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39831 : Februarie 04, 2015, 01:43:36 »

Am urmarit prima parte a inregistrarii, si ii multumesc domnului Iosif ca asigura transparenta discutiilor. Din ceea ce am urmarit, am constatat ca oamenii au multe de spus si timpul acordat lor este unul limitat fata de numarul of -urilor de exprimat. de aceea se sare de la o tema la alta. Nu vreau sa comentez asupra celor prezenti la discutie, fiindca ei nu reprezinta majoritatea revolutionarilor, dar ideea disparitiei oug 95 si a demiterii lui SANDA este de fapt ceea ce vrem. Pierderea in amanunte neesentiale, lamurirea altor probleme decit cea pe care acum cu totii o avem a constituit mereu, si inca o constituie principala arma cu care singuri ne invingem, in timp ce cei aflati de cealalta parte a baricadei doar asista si se bucura de faptul ca nu trebuie sa faca nici un efort in lupta cu noi. E ca si cum doua armate se razboiesc si una trage asupra propriilor soldati. Cealalta nu face decit sa se asigure ca nu mai scapa cite un glonte si spre soldatii ei....Daniel Perju si Nicolae Nicusor sunt singurii care au incercat sa duca discutia intr-o zona a concretului. Sa nu uitam ca Iliescu e un profesor de ....meandre ale concretului. Abordarea cu aceasta tipologie de individ se face pe ton calm, dar ferm, orice strigat sau ridicare de ton duce la o reactie de acelasi tip sau la o retragere a uneia dintre parti. Tipicul unei negocieri are o anumita simetrie, o aparenta macar de echilibru....Iliescu e omul la care daca strigi nu rezolvi nimic. Si oricum Iliescu nu mai este un partener de negociere, deoarece e scos din joc. Iata dovada: PONTA NU I-A PRIMIT PE REVOLUTIONARI chiar daca Iliescu i-a cerut asta. Deci am doua variante: ori negociem cu cine trebuie , ori haideti sa nu ne mai facem ca negociem cu cai morti....ca sa ii prostim pe cei din strada ca maaama ce ne luptam noi pentru ei.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39832 : Februarie 04, 2015, 02:22:36 »

Le cer scuze celor care ieri au venit la mitingul de protest la apelul meu sau al colegilor din Miscare. Noi am chemat la protest intreaga societate civila , pentru a protesta impotriva coruptiei, si minciunii premierului PONTA, in semn de solidaritate cu toti revolutionarii din tara. Apelul nostru a fost extrem de clar si vizibil. Am chemat revolutionarii, i-am chemat pe cei nemultumiti de incalcarea flagranta a principiilor statului de drept . Faptul ca DINCA a confiscat mitingul si a prezentat un nou spectacol de circ si discursuri pe baza de limbaj de lemn putrezit nu a tinut de noi. Noi credeam ca se vor ridica problemele intregii societati romanesti care in aceste luni traverseaza un proces deosebit de sensibil. Arestari in masa, in rindurile celor ce ar fi trebuit sa apere tatul si legea, rusia la granitele cu ucraina ce poate oricind deveni o amenintare reala pentru un stat slabit si impotent la ora actuala sa se apere, economia in cadere libera, lipsa perspectivelor....Problema revolutionarilor face parte din Romania, ea este importanta insa nu trebuie sa neglijam si restul societatii civile. O abordare limitativa a problematicii, o separare a revolutionarilor de societatea civila , practicata in mod constant de niste lideri limitati si care nu inteleg intregul ansamblu social va duce in continuare la rezultate nule. Domnilor, la acest miting au venit si nerevolutionari insa au plecat repede deoarece nimeni nu li s-a adresat si lor. Eu am incercat sa ajung la microfon , sa le adresez salutul celor veniti alaturi de revolutionari, insa Dinca a spus ca nu are nevoie de Miscarea Civica REVOLUTIA CURATA, astfel ca asa cum am comunicat inainte cu o zi ne-am retras. Va anunt oficial ca de acum incolo nu voi mai convoca si nu voi mai participa la nici un fel de miting organizat de altcineva in afara de asociatiile membre ale miscarii. Aceasta va fi atitudinea mea. In alta ordine de idei, eu nu fac aliante cu personaje compromise sau cu condamnari. Miscarea noastra chiar vrea o revolutie curata. Si nu poti face asa ceva decit cu OAMENI CURATI.
Alex Oprea
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39833 : Februarie 04, 2015, 02:28:26 »

Le cer scuze celor care ieri au venit la mitingul de protest la apelul meu sau al colegilor din Mișcare. Noi am chemat la protest întreaga societate civila , pentru a protesta împotriva corupției, si minciunii premierului PONTA, în semn de solidaritate cu toți revoluționarii din tara. Apelul nostru a fost extrem de clar și vizibil. Am chemat revoluționarii, i-am chemat pe cei nemulțumiți de încălcarea flagranta a principiilor statului de drept . Faptul ca DINCA a confiscat mitingul și a prezentat un nou spectacol de circ și discursuri pe baza de limbaj de lemn putrezit nu a ținut de noi. Noi credeam ca se vor ridica problemele întregii societăți românești care în aceste luni traversează un proces deosebit de sensibil. Arestări în masa, în rândurile celor ce ar fi trebuit sa apere Statul si legea, Rusia la granițele cu Ucraina ce poate oricând deveni o amenințare reala pentru un stat slăbit și impotent la ora actuala sa se apere, economia în cădere libera, lipsa perspectivelor....Problema revoluționarilor face parte din România, ea este importanta însa nu trebuie sa neglijam și restul societății civile. O abordare limitativa a problematicii, o separare a revoluționarilor de societatea civila , practicata in mod constant de niște lideri limitați și care nu înțeleg întregul ansamblu social va duce în continuare la rezultate nule. Domnilor, la acest miting au venit și nerevolutionari însa au plecat repede deoarece nimeni nu li s-a adresat și lor. Eu am încercat sa ajung la microfon , sa le adresez salutul celor veniți alături de revoluționari, însa Dinca a spus ca nu are nevoie de Mișcarea Civica REVOLUȚIA CURATA, astfel ca asa cum am comunicat înainte cu o zi ne-am retras. Va anunț oficial ca de acum încolo nu voi mai convoca și nu voi mai participa la nici un fel de miting organizat de altcineva în afara de asociațiile membre ale mișcării. Aceasta va fi atitudinea mea. In alta ordine de idei, eu nu fac alianțe cu personaje compromise sau cu condamnări. Mișcarea noastră chiar vrea o revolutei curata. Si nu poți face asa ceva decât cu OAMENI CURAȚI.
Alex Oprea
Memorat
« Răspunde #39834 : Februarie 04, 2015, 08:59:50 »

"ASOCIATIA REVOLUTIA 21 DECEMBRIE 1989" Cele de mai jos sint propunerile de modificare
  a OUG 95/2014 asa cum, le-am formulat noi si le-am prezentat la intrunirea dintre revolutionari si reprezentanti ai guvernului, printe care si Adrian Sanda, unde le-am inmanat si o serie de documente atasate de "Expunerea de motive pentru recunoasterea Brasovului ca oras
determinant la dobandirea libertatii si la instaurarea democratiei in Romania."

PROIECT LEGISLATIV DE MODIFICARE A OUG NR.95/ 2014

Art.1 se modifica si va avea urmatorul continut „ Revolutia Romana din Decembrie 1989, declansata prin revolta populara de la Timisoara, continuata in Municipiul Bucureti si in alte localitati ale Romaniei, unde sa executat foc cu munitie de razboi, in incercarea de reprimare a revoltelor cetatenilor romani, soldate cu morti, raniti, arestati sau persoane lipsite in mod abuziv si nelegal de libertate, a condus  la instaurarea democratiei in Romania si constituie un moment crucial in istoria tarii”
Art.3 alin.1 lit.b pct.3 „ Luptator cu Rol Determinant – „atribuit celor care in perioada 14-22 decembrie 1989 au avut un rol determinant la declansarea si victoria Revolutiei Romane din Decembrie 1989, si-au pus viata in pericol in confruntarile cu fortele de represiune, au ocupat si aparat obiectivele de importanta deosebita, care au apartinut regimului totalitar,  in localitatile in care, s-a executat foc cu munitie de razboi, si in localitatile in care in urma acestor actiuni si confruntari au rezultat persoane ucise, ranite,  ori lipsite in mod abuziv si nelegal de libertate, pana la fuga dictatorului.”

PROIECT LEGISLATIV DE MODIFICARE A
                    ______________________________________                                                                                 

HOTĂRÂRII
pentru modificarea şi completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 
                                                                 recunoştinţei

În temeiul art.108 din Constituţia României, republicată, Guvernul României adoptă prezenta               hotărâre.
      ..................................
4.Art. 1^2 va avea urmatorul cuprins:
(3) „In intelesul art.3 lit.b) pct.3 din Legea nr.341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, sunt determinante localitatile în care au rezultat persoane, ucise, rănite,  persoane lipsite in mod abuziv si nelegal de libertate , precum si localitatile in care sa executat foc  cu munitie de razboi, pana la fuga dictatorului: Timisoara, Caransebeș, Sibiu, Cugir, Lugoj, Tîrgu-Mureș, Cluj- Napoca, Brasov,București.”
  Memorat
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39835 : Februarie 04, 2015, 09:10:25 »

...cer scuze...
...credeam ca...

Însă nu uita, te joci cu sufletele unor oameni...!
În semn de compasiune și zău că momente din acestea, nu știu a câta oară, au fost și vor mai fi...

"În genunchi mă-ntorc la tine
Și te rog, mișcarea mea
Ai încredere în mine,
Nu se va mai întâmpla."

Cunoşti ce-i poate pielea lui Dincă, doar te-ai tras în chip cu el la aşa zisa grevă. Vrei să cred că eşti credul(botanist). Şi dacă este aşa, apăi nu va curge multă apă pe Cibin au Dâmboviţa şi veţi fi iar "bot în bot".
   Una de la mine, să ştii şi Dincă le are cu scuzele...!
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39836 : Februarie 04, 2015, 09:11:04 »

Sub titulatura "Protest si intrunire", am inceput sa public inregistratile pe care le-am realizat luni, 2 februarie ac la Bucuresti. Prima inregistrare e postata la adresa www.youtube.com/watch?v=Ii0Zc7yeM6g&feature=youtu.be.
Luni, 2 februarie 2015, revolutionarii au sustinut un nou protest in Piata Victoriei din Bucuresti, in fata sediului Guvernului Romaniei. In acelasi timp, la sediul Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989, un grup de revolutionari s-a intalnit cu conducerile institutului si Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989.

Interesant mod de abordare a problemelor celor care au facut ceva pentru tara asta...Cativa "initiati", cativa "catei" ai dlui Sanda( macar si-au vazut de ale lor ...) si bineinteles "discursul" revolutionarului de serviciu - Dinca - pe care il manca limba si nu poate sa si-o tina in gura, nici macar atunci cand sunt chestiuni ce trebuie lamurite !
Deci, la ce sa se astepte cei care sunt chiar indreptatiti sa aiba macar un raspuns - daca sunt sau nu indreptatiti sa se "mandreasca" ca sunt ROMANI ADEVARATI ...?
Cat despre "jocurile" de culise facute de Sanda & Company si de adevaratul motiv pentru care se tot "fac" ca fac ceva pentru revolutionari - nimic, NIMIC !
Ma intreb - vorba unuia de la masa...cat sa mai astepte revolutionarii sa se faca ceva in tara asta ? Pana cand ?
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39837 : Februarie 04, 2015, 09:38:24 »

Craiova propune:

Anularea Ordonantei 95 si respectarea Legii 341/2014.
Anchetarea tuturor angajatilor SSPR care au uzat de fals si uz de fals in eliberarea certificatelor de revolutionar.
Craiova a fost in strada inainte de fuga lui Ceausescu si este si oras martir:30 de morti din care 24 in Craiova si 6 in alte localitati si 68 de raniti.
Total revolutionari in datele noastre 342 .SSPR -ul nu ne-a dat niciodata o lista oficiala cu revolutionarii de DOLJ, desi acest lucru a fost cerut la fiecare nou Secretar de Stat.
Curatenia nu se vrea facuta pentru ca acest lucru i-ar condamna pe cei care au lucrat la SSPR.
Ei sunt singurii care au primit dosarele, le-au verificat si au eliberat certificatele in baza legilor romanesti.
Vrajba ca eu sunt mai martir decat altul sau mai revolutionar tine la oamenii usor de manipulat.
Zi buna va doresc.
Memorat
« Răspunde #39838 : Februarie 04, 2015, 10:08:56 »

Ce tot modificati schimbarea sau schimbati modificarea.

-  OUG 95/2014 --retrasa sau stopata-sa nu produca efecte   
                    juridice
-  Legea 341/2004 respectata

-  ss Sanda la LOPATA 
Memorat
« Răspunde #39839 : Februarie 04, 2015, 11:13:35 »

Craiova propune:

Anularea Ordonantei 95 si respectarea Legii 341/2014.
Anchetarea tuturor angajatilor SSPR care au uzat de fals si uz de fals in eliberarea certificatelor de revolutionar.
Craiova a fost in strada inainte de fuga lui Ceausescu si este si oras martir:30 de morti din care 24 in Craiova si 6 in alte localitati si 68 de raniti.
Total revolutionari in datele noastre 342 .SSPR -ul nu ne-a dat niciodata o lista oficiala cu revolutionarii de DOLJ, desi acest lucru a fost cerut la fiecare nou Secretar de Stat.
Curatenia nu se vrea facuta pentru ca acest lucru i-ar condamna pe cei care au lucrat la SSPR.
Ei sunt singurii care au primit dosarele, le-au verificat si au eliberat certificatele in baza legilor romanesti.
Vrajba ca eu sunt mai martir decat altul sau mai revolutionar tine la oamenii usor de manipulat.
Zi buna va doresc.

IN TRENURILE DE MACIUCARI SOSITE IN21..(doua zeci si unu ) IN LUGOJ SI TIMISOARA ...ERAU MARAMURESENI ....SAU OLTENI Huh?....uNEORI ...PENITA CU CARE SE DORESTE A FI SCRISA ISTORIA ......Z  G  A  R  I  E  !!!
Memorat
Pagini: 1 ... 2654 2655 [2656] 2657 2658 ... 4573
Schimbă forumul: