Main Content:

Pagini: 1 ... 3268 3269 [3270] 3271 3272 ... 4573

ANUNTURI

• buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #49035 : Decembrie 08, 2015, 15:49:27 »

Aceasta e o gandire de om cu minte ingusta,de om prost si rau intentionat.Ia zi tu alexpress1,ce ai facut tu pentru declansarea si victoria revolutiei(ca unul care nu ai fost membru pcr)si ce a facut Dan Iosif,Lorin fortuna,Claudiu Iordache si multi altii din toata tara care au fost membrii pcr.Gratitudinea pentru revolutionari se acorda pe niste criterii,iar cel mai important criteriu este:Contributia fiecaruia la declansarea si victoria revolutiei.Afla ca sunt multi fosti membrii al partidului comunist care au avut o contributie mult mai mare ca a ta la revolutie.La tine gura e mare si asta se vede ca,ai fost amanat pentru clarificari,deci nu te mai da asa mare,ca esti mititel.Cunosc aici in Italia colegi de revolutie adevarati fosti membri pcr care au contributie mare la declansarea si victoria revolutiei. dar care nu au certificat de revolutionar.Chiar nu vezi ca rad toti de tine?.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49036 : Decembrie 08, 2015, 15:57:01 »

Suneti de acord ca cei care au fost membrii PCR in decembrie 89 sa fie scosi din Legea care se refera la revolutionari si sa nu mai beneficieze de aceste drepturi?
DA
NU

De ce il bagati in seama si-i dati apa la moara mascariciului asta, presedinte inchipuit de orisice ?.
 Nu muscati din nada lui, ignorati-l! .
 Nu vedeti ca face misto si se hraneste cu sufletele voastre nosferatul asta ?.
 Lasati-l sa balteasca in "zama" lui !.
 Raspunzandu-i ii acordati atentie care e absolut nemeritata si necuvenita!.
 Sa scrie in pustiu !.
Memorat

ciine batran lesinat de foame
« Răspunde #49037 : Decembrie 08, 2015, 16:15:13 »

DUPA 25 DE ANI facatorii de certificate AU SCAPAT BASMA CURATA !  MACAR PUNCTUL 8 DE LA TIMISOARA SA FI FOST ADUS IN FATA .EU NU AM FOST NICI PIONER in clasa a 4 a am intors tabloul lui DEJ cu fata la perete .PRIN URMARE NU AVEAM ,,CALITATI,, PENTRU MEMBRU DE PARTID P.C.R.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49038 : Decembrie 08, 2015, 16:18:38 »

DUPA 25 DE ANI facatorii de certificate AU SCAPAT BASMA CURATA !  MACAR PUNCTUL 8 DE LA TIMISOARA SA FI FOST ADUS IN FATA .EU NU AM FOST NICI PIONER in clasa a 4 a am intors tabloul lui DEJ cu fata la perete .PRIN URMARE NU AVEAM ,,CALITATI,, PENTRU MEMBRU DE PARTID P.C.R.

Bine nea' "artagosu" , te-am bifat si pe tine , de-o fi adevarat sau nu !.
 Mai sta vreunu la rind ?.
Memorat

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49039 : Decembrie 08, 2015, 16:32:53 »

Aceasta e o gandire de om cu minte ingusta,de om prost si rau intentionat.Ia zi tu alexpress1,ce ai facut tu pentru declansarea si victoria revolutiei(ca unul care nu ai fost membru pcr)si ce a facut Dan Iosif,Lorin fortuna,Claudiu Iordache si multi altii din toata tara care au fost membrii pcr.Gratitudinea pentru revolutionari se acorda pe niste criterii,iar cel mai important criteriu este:Contributia fiecaruia la declansarea si victoria revolutiei.Afla ca sunt multi fosti membrii al partidului comunist care au avut o contributie mult mai mare ca a ta la revolutie.La tine gura e mare si asta se vede ca,ai fost amanat pentru clarificari,deci nu te mai da asa mare,ca esti mititel.Cunosc aici in Italia colegi de revolutie adevarati fosti membri pcr care au contributie mare la declansarea si victoria revolutiei. dar care nu au certificat de revolutionar.Chiar nu vezi ca rad toti de tine?.

haha, era de asteptat reactia asta.....nu va place, asa e? pai iti zic eu ce au facut multi membri pcr. s-au bagat in speranta ca vor pronde niste fonctii....si au reusit.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49040 : Decembrie 08, 2015, 16:34:30 »

Suneti de acord ca cei care au fost membrii PCR in decembrie 89 sa fie scosi din Legea care se refera la revolutionari si sa nu mai beneficieze de aceste drepturi?
DA
NU

De ce il bagati in seama si-i dati apa la moara mascariciului asta, presedinte inchipuit de orisice ?.
 Nu muscati din nada lui, ignorati-l! .
 Nu vedeti ca face misto si se hraneste cu sufletele voastre nosferatul asta ?.
 Lasati-l sa balteasca in "zama" lui !.
 Raspunzandu-i ii acordati atentie care e absolut nemeritata si necuvenita!.
 Sa scrie in pustiu !.

MUSCA PE CAIULA,  MA NICK-ULE NASPA RAU.....?
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49041 : Decembrie 08, 2015, 16:41:29 »

Ma mascariciule de autointitulat ziarist,in data de 16,17,18,19,20,21 si 22 pana lafuga lui ceasca,nu se gandea nimeni la functii,Dupa fuga,a fost lupta pentru putere,toti vroiau functii.Tu cand ai fost la revutie,dupa fuga lui ceasca?.
Memorat
  • Lugojanca
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49042 : Decembrie 08, 2015, 16:51:27 »

Măi  dj-eiule ! Cineva, pe buna dreptate,  a spus ca esti PROSTUL ZILEI ! Eu cred ca esti mai mult de-atat, esti PROSTUL NOSTRU !  Prostul nostru de zi cu zi ! Cand eram copilă,  auzeam in cartier "alex prostu'/ câinele  nostru". Asa si cu tine.  Latra mai putin si cu stil...deja calci oamenii pe bataturi !
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49043 : Decembrie 08, 2015, 16:52:15 »

DA
NU

Din capul locului iti spun ca nu am fost pcr-ist , dar ce propui este o aberatie , Alex tu ai fost utc-ist ?
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49044 : Decembrie 08, 2015, 17:00:14 »

Dupa cat e de mitoman"ziaristu",e instare sa zica ca el nici nu a trait in comunism,ca rudele,parintii,vecinii lui au fost capitalisti.
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49045 : Decembrie 08, 2015, 17:33:50 »

Rog sa mi se confirme daca adevarat ca Adrian Sanda a fost arestat de catre DIICOT.
Mi s-a telefonat in acest sens si nu stiu daca este o dezinformare sau nu .
In orice caz , suntem in pregatire cu diverse denunturi penale con tra lui Adrian Sanda si a semnatarilor OUG 95/2014 , conform art. 13 din Legea nr.341/2004 . Ei erau obligati sa respecte legea , nu sa o contracareze prin manevre mafiote .
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49046 : Decembrie 08, 2015, 17:50:43 »

Rog sa mi se confirme daca adevarat ca Adrian Sanda a fost arestat de catre DIICOT.
In orice caz , suntem in pregatire cu diverse denunturi penale con tra lui Adrian Sanda si a semnatarilor OUG 95/2014 , conform art. 13 din Legea nr.341/2004 . Ei erau obligati sa respecte legea , nu sa o contracareze prin manevre mafiote .

Cred ca e o intoxicare, de era asa vuiau stirile pe surse, era stirea zilei. Ori nu a transpirat nimic.Nu tot ce zboara se si ...mananca. Verificati telefonul poate e ...expirat sau trece pe la servicii.
Memorat

• Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49047 : Decembrie 08, 2015, 18:08:27 »

Cred ca e o intoxicare, de era asa vuiau stirile pe surse, era stirea zilei. Ori nu a transpirat nimic.Nu tot ce zboara se si ...mananca. Verificati telefonul poate e ...expirat sau trece pe la servicii.

CONFIRM, NU E ADEVARAT.
  (PASAREA MIHAI VITEAZU')

Mircea Boaba
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49048 : Decembrie 08, 2015, 18:16:57 »

...In orice caz , suntem in pregatire cu diverse denunturi penale con tra lui Adrian Sanda si a semnatarilor OUG 95/2014 , conform art. 13 din Legea nr.341/2004 . Ei erau obligati sa respecte legea , nu sa o contracareze prin manevre mafiote .

Trebuie să vă gândiți cum să pregătiți și diverse denunțuri penale pentru parlamentari care au avut sau au de-a face cu OG95/2014..., apoi să vă îndreptați cu diverse denunțuri penale către Werne...! "Diverse denunțuri penale...?!!!!!
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49049 : Decembrie 08, 2015, 18:36:39 »

DA
NU

Pentru tine "alexpress" si pentru conducerea SSp........ va inserez textul Legii nr.42/1990 spre aducere aminte. Ce s-a dorit si la ce s-a ajuns, asadar;

LEGEA nr. 42 din 18 decembrie 1990 pentru cinstirea memoriei eroilor-martiri si acordarea unor drepturi urmasilor acestora, precum si ranitilor din timpul Revolutiei din decembrie 1989
Parlamentul României adopta prezenta lege.

ART. 1
Pentru cinstirea şi eternizarea memoriei celor care şi-au jertfit viata pentru victoria Revoluţiei din decembrie 1989 se instituie titlul de "Erou-martir al Revoluţiei romane din decembrie 1989".
Titlul de "Erou-martir al Revoluţiei romane din decembrie 1989" se conferã post-mortem; brevetul de atestare şi însemnul titlului se predau, spre pãstrare, familiei celui decorat.
ART. 2
În semn de preţuire şi recunoştinţã pentru cei care au fost rãniţi în luptele pentru victoria Revoluţiei din decembrie 1989 se instituie titlul de "Luptãtor pentru victoria Revoluţiei romane din decembrie 1989".
ART. 3
Titlurile prevãzute la art. 1 şi 2 se conferã, potrivit legii, de cãtre Preşedintele României, la propunerea unei comisii; componenta şi regulile de funcţionare ale comisiei sînt prevãzute în anexa, care face parte integrantã din prezenta lege.
 Si cam atat, 

mă abţin să comentez.
 Am să postez ŞI RESTUL ( care DIFERĂ de Si cam atat,[/font] 

Art. 5
    Urmasii eroilor-martiri ai revolutiei vor primi impreuna cu insemnul titlului prevazut la art. 1 si suma de 30.000 lei.
    Ranitii revolutiei vor primi impreuna cu insemnul titlului prevazut la art. 2 si suma de 20.000 lei.
    Art. 6
    Persoanele care si-au pierdut total sau partial capacitatea de munca si urmasii celor care au decedat, ca urmare a participarii la lupta pentru victoria Revolutiei din decembrie 1989, au dreptul la urmatoarele pensii minime, daca pensia calculata potrivit legii pentru accident de munca sau in timpul indeplinirii unei sarcini de stat ori obstesti nu este mai mare:
    - 4.500 lei lunar pentru persoanele incadrate in gradul I de invaliditate;
    - 3.500 lei lunar pentru persoanele incadrate in gradul II de invaliditate;
    - 3.000 lei lunar pentru persoanele incadrate in gradul III de invaliditate;
    - 2.250 lei lunar pentru fiecare urmas care beneficiaza de pensie de urmas.
    Persoanele incadrate in gradul I de invaliditate primesc si o indemnizatie lunara de ingrijire de 1.000 lei.
    Prevederile din Legea nr. 3/1977 privind pensiile de asigurari sociale de stat si asistenta sociala, referitoare la plata, suspendarea sau incetarea platii pensiilor, se aplica in mod corespunzator si pensiilor stabilite potrivit prezentului articol.
    Art. 7
    Urmasii eroilor-martiri ai revolutiei, ranitii, precum si pensionarii de invaliditate care si-au pierdut total sau partial capacitatea de munca in lupta pentru victoria revolutiei, beneficiaza si de urmatoarele drepturi:
    a) prioritate la inchirierea si cumpararea de locuinte din fondul de stat;
    b) stabilirea chiriei la tariful de baza prevazut pentru un salariu sau o pensie de pina la 800 lei lunar, fara aplicarea majorarilor ce se percep persoanelor care au un venit mediu pe membru de familie mai mare de 1.500 lei lunar;
    c) acordarea unei camere in plus pensionarilor de invaliditate de gradul I;
    d) acordarea de credite pentru cumpararea sau construirea de locuinte, in conditiile cele mai favorabile prevazute de lege;
    e) atribuirea fara plata a locurilor de veci in cimitire;
    f) acces gratuit la tratament si consultatii in spitalele si policlinicile Ministerului Sanatatii;
    g) medicamente gratuite;
    h) acordarea gratuita de proteze;
    i) acces gratuit la sanatorii si baze de tratament, apartinind Ministerului Sanatatii;
    j) transport urban gratuit cu mijloacele de transport in comun, apartinind unitatilor cu capital de stat si, anual, 12 calatorii gratuite pe calea ferata clasa I, dus-intors. Persoanele care locuiesc in mediul rural au dreptul si la 12 calatorii gratuite pe an, dus-intors, cu trenul sau cu autobuzul unitatilor cu capital de stat, pina in localitatea resedinta de judet;
    k) scutire de plata taxelor si impozitelor pentru cladiri si terenul aferent;
    l) scutire de plata impozitului pe salariu;
    m) posibilitatea cumularii pensiei cu orice alte venituri;
    n) acces gratuit la cresele si gradinitele subventionate de stat;
    o) acordarea gratuita a unui mototriciclu pentru persoanele care si-au pierdut membrele inferioare ori cu alte deficiente locomotorii care se incadreaza in criteriile medicale in vigoare, prioritate la cumpararea unui autoturism hycomat, cu plata in rate, cu un acont de 20%, pentru invalizii cu deficiente locomotorii;
    p) asistenta juridica gratuita;
    r) pensionarea, cu reducerea virstei prevazute de lege cu cinci ani, pentru mamele eroilor-martiri ai revolutiei, precum si pentru sotiile acestora daca nu se recasatoresc;
    s) burse de elevi si studenti in institutiile de invatamint de stat, in conditiile legii, indiferent de venituri, pentru copiii eroilor-martiri, invalizilor sau ranitilor revolutiei;
    s) obtinerea cu prioritate de imprumuturi bancare pentru investitii, cu termen de rambursare dublu fata de cel prevazut de lege si cu reducerea dobinzii la 50% .
    Drepturile prevazute la alin. 1 lit. f) - i) se acorda numai pe perioada in care beneficiarii isi pastreaza calitatea de urmas sau de pensionar de invaliditate, iar ranitii pina la vindecare.
    Art. 8
    Drepturile prevazute la art. 6 si art. 7 alin. 1 pentru urmasi pot fi acordate, dupa caz, si parintilor, bunicilor, fratilor sau surorilor eroilor-martiri, daca la data decesului se aflau in intretinerea acestora si sint lipsiti de mijloace de intretinere.
    Art. 9
    Prefecturile si primariile vor acorda sprijinul necesar persoanelor care fac obiectul prezentei legi, pentru obtinerea de locuinte, locuri de munca, precum si pentru solutionarea altor probleme de ordin social si profesional cu care se confrunta.

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
Pagini: 1 ... 3268 3269 [3270] 3271 3272 ... 4573
Schimbă forumul: