Main Content:

Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 4572

ANUNTURI

• leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: ANUNTURI
« Răspunde #990 : Ianuarie 15, 2010, 17:40:54 »

LA CPRD NU S-A MAI AVIZAT UN DOSAR DE O LUNA.STIE CINEVA CE OARE SE INITIMLA?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #991 : Ianuarie 15, 2010, 17:41:36 »

Ai f m dreptate! Imaginea e dovada clara a tampeniei care domina sesepereul. Ma intreb despre ce e vb insa: e tampit sec gen (eu am vazut cateva lucruri bune facute de el) sau angajatii? Eu cred ca au inceput sa-l saboteze cei din subordine. Daca nu va fi in stare sa stabileasca vinovatul si sa-l dea afara (indiferent daca e unul sau m multi), nu-i vad un viitor in sesepre.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #992 : Ianuarie 15, 2010, 17:43:51 »

Mr.G ar fi bine sa-i trimiti pe mail imaginea. Sa se convinga ce angajati are in subordine si sa ia masuri.
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #993 : Ianuarie 15, 2010, 17:48:50 »

DECE,DE FIECARE DATA CIND AU FOST AVIZATE CERTIFICATE LA CPRD,AU PLECAT DOAR O PARTE CATRE IMPREMERIE?STIE CINEVA CE OARE SE INNTIMPLA?
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #994 : Ianuarie 15, 2010, 17:52:24 »

CER SCUZE CA MA REPET IN CUVINTE
Memorat
« Răspunde #995 : Ianuarie 15, 2010, 20:24:57 »

Un comunicat al Asociatiei Pentru Adevarul Revolutiei (APAR) din Brasov.

Nr. 10, din 15 ianuarie 2010
C O M U N I C A T

După reuşita acţiunii anterioare, prin care Asociaţia 21 Decembrie 1989 Bucureşti a impus instituţiilor statului să pună la dispoziţia revoluţionarilor o copie a Dosarului Revoluţiei - 97/P/1990 -, am sperat că aceste instituţii, care au împiedicat timp de două decenii aflarea adevărului despre asasinatele din 1989, au înţeles că trebuie să-şi schimbe atitudinea şi practicile cu unele democratice, specifice unui stat de drept. Dar constatăm cu regret şi indignare că vechile mentalităţi totalitare se menţin la nivelul cel mai inalt al acestor structuri şi că preşedintele Asociaţiei 21 Decembrie 1989 este nevoit să reintre în greva foamei, pentru a determina continuarea predării documentelor, de a căror cunoaştere depinde o justă apreciere a faptelor şi responsabilităţilor celor implicaţi.

Considerăm că este inacceptabil ca instituţii plătite din banul public să facă o altă politică decât cea a interesului general, acţionând contrar normelor europene din domeniu şi punându-se în mişcare doar când se recurge la gesturi extreme, care pun în pericol vieţi omeneşti. Această stare de fapt trebuie să înceteze definitiv, măcar acum, la 20 de ani de la Revoluţia sângeroasă din Decembrie 1989.

De aceea, se impune o reacţie promptă la solicitările îndreptăţite ale Asociaţiei 21 Decembrie 1989 Bucureşti şi la gestul de protest extrem la care a fost nevoit să recurgă din nou preşedintele ei, domnul Teodor Mărieş. Viaţa îi este pusă acum în pericol de cumularea efectelor nocive ale anterioarei actiuni de protest.

Ne exprimăm încă o dată solidaritatea cu Asociaţia 21 Decembrie 1989, în special cu protestul lui Doru Mărieş, căruia îi dorim să-şi atingă scopul în timp cât mai scurt, evitând astfel compromiterea gravă a sănătăţii.

Susţinem şi vom participa la organizarea întâlnirii cerute de Asociaţia 21 Decembrie 1989,  între reprezentanţii societăţii civile şi cei ai instituţiilor vizate de protestul preşedintelui ei, considerând că amânarea momentului adevărului nu mai poate fi tolerată.

Presedinte                                             Vicepresedinte
             Viorel Tocan                                              Octav Bjoza

« Ultima modificare: Ianuarie 15, 2010, 20:25:55 de către razvan »
Memorat
  • dumitru
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #996 : Ianuarie 18, 2010, 11:27:52 »

Bine faci DORU MARIES dar dupa parerea mea cred ca ne luptam cu morile de vint.CE AU TREBUIT SA ASCUNDA S-A ASCUNS (VEZI DOSARE DISTRUSE LA BEREVOIESTI DACA AM RETINUT BINE)sunt inca la putere esalonul doi trei   etc si este greu sa-i dam la o parte.POATE POATE daca am inta toti REVOLUTIONARII IN GREVA FOAMEI S-AR REZOLVA DAR CUM primavara nu se face cu o FLOARE nu stiu ce sa cred ca daca mai trec 10 ani 75%din cei care au participat la revolutie vor fi oale si ulcele ,DE CE SPUN ADEVARUL ISTORIEI V-A FI MUSAMALIZAT IN CONTINOARE
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #997 : Ianuarie 19, 2010, 11:32:37 »

APEL Catre Asociatiile de Revolutionari si nu numaiLa data de January 19th, 2010 de catre lucian in categoria ComunicateAPELCatre  Asociatiile de Revolutionari si nu numai
Consiliul de conducere al Asociatiei 21 Decembrie 1989, va invita sa participati alaturi de noi, la actiunea de sprijinire a Grevei Foamei, initiata de DORU MARIES, pentru recuperatea istoriei recente a Romaniei. I-l putem sprijini fiind alaturi de el zilnic,  macar cateva ore, intre 12.00-17.00, la sediul Asociatiei din str.Batistei 24A.

Adevarul Revolutiei este scopul nostru comun.
http://www.asociatia21decembrie.ro/?p=5964
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #998 : Ianuarie 20, 2010, 07:06:06 »

!!!Apreciez ce face domnul Maries!Dle aveti sprijinul meu moral,imi pare rau ca nu pot sa fac mai mult!Va doresc SUCCES in aceasta lupta!
Memorat
« Răspunde #999 : Ianuarie 20, 2010, 20:57:50 »

Portalul Revolutiei Romane din Decembrie 1989 nu si-a propus sa ofere distinctii, fie ele si simbolicie - cum ar fi, de exemplu, cea de membru de onoare - si nici nu si-a propus sa stabileasca diverse clasamente sau ierarhii. Dar, pentru ca am incheiat un an greu si am inceput altul si mai dificil, dorim sa mentionam activitatea domnului Iulian Nastasache, cel care a creat www.revolutie89.info, un site de reala utilitate pentru revolutionari si pentru orice persoana interesata de problematica specifica. A dat dovada de seriozitate, daruire si disponibilitate pentru efort continuu si de lunga durata. Site-ul creat de dansul vine sa se adauge eforturilor similare ale altor revolutionari, se inscrie perfect in curentul pe care Portalul nostru si-a propus sa-l genereze si, de aceea, consideram ca este firesc sa-l felicitam si sa-i uram succes in continuare. Site-ul www.revolutie89.info este un exemplu demn de urmat nu numai de persoane particulare, ci si de organizati ale revolutionarilor care doresc sa-si atinga obiectivele statutare in conditiile noilor medii de stocare si vehiculare a informatiilor.
Memorat
« Răspunde #1000 : Ianuarie 20, 2010, 21:12:02 »

Adresam multumirile noastre tuturor celor care, direct sau indirect, au oferit informatii si ajutor prin intermediul Portalului, respectiv al Forumului, revolutionarilor care s-au confruntat cu diverse probleme. Cum nu toti doresc sa le fie mentionat numele, n-am sa nominalizez pe nimeni, dar, in cea mai mare parte, persoanele respective sunt cunoscute de catre toti cei care frecventeaza Portalul.
Memorat
« Răspunde #1001 : Ianuarie 20, 2010, 21:28:54 »

Multumiri deosebite datoram si sponsorilor proiectului comemorativ din 22-23 decembrie 2009 de la Brasov. Fara efortul lor material, nu am fi putut finaliza acea initiativa a Portalului nostru, care s-a dorit un priveghi in amintirea eroilor cazuti in urma cu douzeci de ani si, totodata, un protest la adresa celor care, timp de doua decenii, au protejat vinovatii (directi si indirecti) de crimele de la Brasov din timpul Revolutiei. Datoram multumirile noastre tuturor celor care au avut o contributie materiala sau organizatorica si, in special, domnilor Gheorghe Maftei si Sorin Firoiu, doi revolutionari care nu au ezitat sa doneze o mare parte din suma necesara finantarii proiectului.
Memorat
« Răspunde #1002 : Ianuarie 20, 2010, 21:42:45 »

Mentionam ca respectivul eveniment comemorativ constituie partea de debut a unui proiect mult mai amplu, din care face parte integranta si care a fost lansat astfel. Proiectul care a debutat in decembrie 2009 se va intinde pe durata a cinci ani, intre aniversarea a doua decenii, respectiv a unui sfert de veac de la Revolutia din 1989, in decembrie 2014. Portalul Revolutiei Romane este initiatorul proiectului si va coopera cu mai multe organizatii si persoane pentru realizarea lui. Vom reveni cu mai multe date in curand.
Memorat
  • ana
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1003 : Ianuarie 21, 2010, 09:45:39 »

ma poate ajuta cineva cu un nr. de telefon al Asociatiei Club 22 Radio Bucuresti ? Am cautat pe net si nu gasesc, sau adresa Asociatiei. Va multumesc anticipat.
Memorat
« Răspunde #1004 : Ianuarie 21, 2010, 10:33:03 »

Asociatia "Club 22 - Radio" - Bucuresti - Presedinte dl Ivascu Gheorghe - telefon 0213031120
Memorat
Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 4572
Schimbă forumul: