Main Content:

Pagini: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 4573

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #6105 : Martie 06, 2012, 13:34:01 »

ASISTATI Huh?? UNDEVA PE LA MINISTERUL MUNCII!!!! ASISTATI SOCIALI  SA NU UITATI PRIN GRIJA DIRECTA A AAA AAAA MAI VORBIM
[size=15DE CE ESTE 10555 ASA DE INVERSUNAT ?pt][/size]„Domnule(JUSTITIAR) DACA NU ESTI PRESEDINTEde vreo asociatie nu te cred ca vorbesti de pace acest sspr de 15 ANI am fost sfatuit de presedintele de asocitie sai las ca fac treba ne ajuta ne da ne ea si cate si mai cate prosti in 89 dca nu erau 5 -6 rev muream tu indemni la pace cu astea de la sspr (care au o filera dai 300 _600E SI AI CERTIFICAT) si cu presedinti de asociati care cer bani pentru preschimbare a certificatelor AR TREBUI SA NU MA INTERESEZE am renuntat in 92 94 96 2000 in 2004 mi sa cerut bani ATENTIE pentru a se face rost de acte doveditoare ca am fost in rev in 2006 la fel au cerut la greu am facut sesizare la sspr la parchet si tot eu am luato dar in pace apropo eu nu am votat presedintele de asociatie sa propus singur si de 16 ani moare si tot aclo il gasesc si nu fac parte din nici un partid crezi ca ne iubeste cineva te inseli PDSR COMUNISTI nu ne iarta ca iam dat jos PNL-PD NICI ATAT restu nu conteza sigur sunt nebun alti au luat tot ce la dat legea 42 eu cu gura si am luato in *********** si tu vorbesti de pace cred ca AI DREPTATE SCUZEE”

„Pentru „numar de cod” 10555. Trebuie sa-mi cer scuze, dar nu prea am inteles ce ai vrut sa comunici prin mesajul tau pe care mi l-ai adresat pe data de 05.06.2006. Asa ca va trebui sa clarificam cateva lucruri si anume:
Daca pentru tine are vreo importanta faptul ca sunt presedinte de asociatie sau nu, afla ca nu sunt presedinte de asociatie, insa din 1991 de cand asociatia teritoriala din care fac parte s-a constituit, am fost ales permanent in consiliile de conducere care s-au succedat de atunci si pana in prezent, fapt pentru care e lesne de inteles ca am facut parte din aproape toate delegatiile organizatiei noastre care a participat la constituirea acelor organizatii la nivel national, la care am facut referire in mesajul meu din data de 04.06.2006. De aceea tin sa precizez inca odata, ca in calitate de delegat care a participat la lucrarile de constituire a acestor  organizatii de revolutionari la nivel national, ca desi la fel ca multi alti camarazi ai nostrii din tara, am mers la constituirea acestor organizatii la nivel national, cu speranta ca prin realizarea liantului intre camarazii nostri revolutionari din toate organizatiile de revolutionari din tara si prin reprezentarea noastra a organizatiilor teritoriale din tara de catre aceste organizatii constituite la nivel national am fi putut fi mai bine informati, mai bine organizati, mai bine reprezentati ca fiind o forta demna de luat in seama atat de populataia tarii, presedintie, parlament, guvern si nu in ultimul rand de mass-media. Numai astfel am fi putut avea cu adevarat un cuvant cu greutate de care cu siguranta s-ar fi tinut seama, atunci cand acesta ar fi fost rostit de noi cei mai legitimi sa facem acest lucru la adresa tuturor neregulilor din tara pentru care sufera intreaga populatie nu numai noi. Asa credeam eu ca ar fi trebuit sa se intample, poate ca nu este inca tarziu sa realizam acel „monolit al revolutionarilor” constructiv si folositor intregii populatii, chiar daca unii camarazi de-ai nostrii, cu voia sau fara voia lor, au incetat sa mai fie alaturi de noi si acum privesc din ceruri doar, la lupta noastra zbuciumata. Cu indoiala o spun, poate ca nu este inca tarziu sa realizam acel mult dorit „monolit al revolutionarilor” dar de aceasta data daca-ar mai fi  vreo-data, ar trebui ca marea noastra grija sa fie sa nu ne mai inselam alegznd lideri care apoi sa faca ceea ce au facut si cei de dinaintea lor, adica sa tradeze interesele noastre ale tuturor revolutionarilor prin aceea ca s-au pus in slujba diverselor partide politice si respectiv a guvernantilor si ca urmare a unor intelegeri numai de ei stiute sa fie apoi propulsati in politica drept candidati pentru senat, camera deputatilor, consilieri la Cotroceni si in multe alte functii ravnite de ei, pentru ca prin aceasta sa-si realizeze interesele lor personale si nu pe ale noastre.”
Memorat
« Răspunde #6106 : Martie 06, 2012, 13:42:28 »

Mîine sigur au cvorum le vorbeste tatucu Basecu!

Pai marti in 13 vor avea cvorum Grin

Cîti vor veni la Bucuresti au liber pe 15 martie de ziua Ungariei Wink
http://www.realitatea.net/deputatii-isi-iau-liber-de-ziua-nationala-a-ungariei_920224.html
Memorat
« Răspunde #6107 : Martie 06, 2012, 13:45:40 »

PENTRU FLORIN ULESTEANU , PERJU A ARUNCAT CU O PIATRA IN MINE VB DIN AUZITE SI IMBRLIGA LUCRURILE, EU ARUNC CU GRAMADA DE PIETRE SI VB PE DOCUMENTE , FACETI DOMONSTRATIE ANTI PUTERE ACOLO LA VOI UNDE ATI FACUT REVOLUTIEA O ZI BUNA    LA MUNCA TASTAGILOR
BAIII !!!!! MAI CALMEAZA-TE SI NU MAI ARUNCA TU CU ATATEA PIETRE SI LAS-O BALTA SI CU DOCUMENTELE SI CU INVITATIILE LA PROTESTE, PENTRU CA EU CONSTAT CA HABAR NU AI DE NIMIC. DACA PENTRU TINE NU AI AVUT DOCUMENTE SA-TI PUI LA DOSAR, ESTE FOARTE INTERESANT CUM DE DETII DOCUMENTE DESPRE ALTII ?
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6108 : Martie 06, 2012, 13:57:07 »

http://www.cotidianul.ro/camera-deputatilor-sedinta-de-vot-final-amanata-cu-o-saptamana-175142/

Cu cateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  ?. Nu cred !. Cu multe , multe , pana la plictis !.
Memorat
« Răspunde #6109 : Martie 06, 2012, 16:14:34 »

PENTRU FLORIN ULESTEANU , PERJU A ARUNCAT CU O PIATRA IN MINE VB DIN AUZITE SI IMBRLIGA LUCRURILE, EU ARUNC CU GRAMADA DE PIETRE SI VB PE DOCUMENTE , FACETI DOMONSTRATIE ANTI PUTERE ACOLO LA VOI UNDE ATI FACUT REVOLUTIEA O ZI BUNA    LA MUNCA TASTAGILOR

Imi pare rau ca nu ti-a spart capul piatra lui Perju, poate te potole-ai. O sti el ceva, daca s-a luat de tine. Ti-am explicat ca ma lasa rece polemica ta cu Perju, dar nu te lua de mine ! La munca sa te duci tu cu neamul tau !
Citeste si aprofundeaza mesajul Justitiarului , poate iti vine mintea la cap !
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6110 : Martie 06, 2012, 17:45:00 »

Maximă înţelepciune la Timişoara!
Publicat de cristinalro la 6:16 pm în categoria Comunicate
Toate partidele şi asociaţiile reprezentative de revoluţionari  susţin amendamentele propuse în vederea amendării Legii 341/2004.

COMUNICAT

Departamentul de revoluţionari P.S.D. Timiş a hotărât în şedinţa din 05.o3.2012 în cadrul Consiliului de Conducere, cu vot unanim susţinerea amendamentelor  la Legea 341/2004

În acest sens, ne alăturăm Comitetului de iniţiativă Timişoara Decembrie 1989 care de 117 zile organizează mitinguri  şi proteste în Piaţa Victoriei, din Timişoara şi celor peste 100 de revoluţionari prezenţi în piaţă, semnatari ai tabelului alăturat şi de asemenea organizaţilor de revoluţionari din Timişoara:

- ALTAR 1989;

- FORUMUL  REVOLUŢIEI DIN DECEMBRIE 89;

- FUNDAŢIA  NAŢIONALĂ  A  REVOLUŢIEI TIMIŞOARA;

- ASOCIAŢIA “21 DECEMBRIE1 1989” din Bucureşti.

De asemenea, s-a hotărât înlocuirea din funcţia de preşedinte a departamentului a domnului Liviu Băcana cu domnului Emil Vlădeşan şi alegerea în funcţia de secretar general a departamentului a  domnului Costel Bursuc.

Emil Vlădeşan                                                                          Costel Bursuc

Preşedinte                                                                                  Secretar General
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/maxima-intelepciune-la-timisoara/
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #6111 : Martie 06, 2012, 18:02:18 »

Nicolae acum nu-l mai pupa undeva pe SS G.Costin ca baiatul e plecat la magazin dupa sapun.
Nicolae incearca acum sa stea iar la un loc caldut cu singura meserie pe care a avut-o si innainte si dupa 1989 adica de plimbator de vorbe sau liste.
Nicolae se da bine pe langa Timisoreni si chipurile le face un bine ca-i posteaza pe portal.
Nicolae nu stie cate asociatii sunt la Timisoara si cate sunt de partea schimbarii legii 341.
Nicolae face anunturi ca la mica publicitate pentru angajare pe post de plimbator de liste si mesaje.
Nicolae te rugam LASANE,LASANE ca ajungi langa Mitica si Sandu de la FOTBAL.
Memorat
  • Eu
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6112 : Martie 06, 2012, 19:34:20 »

Nicolae acum nu-l mai pupa undeva pe SS G.Costin ca baiatul e plecat la magazin dupa sapun.
Nicolae incearca acum sa stea iar la un loc caldut cu singura meserie pe care a avut-o si innainte si dupa 1989 adica de plimbator de vorbe sau liste.
Nicolae se da bine pe langa Timisoreni si chipurile le face un bine ca-i posteaza pe portal.
Nicolae nu stie cate asociatii sunt la Timisoara si cate sunt de partea schimbarii legii 341.
Nicolae face anunturi ca la mica publicitate pentru angajare pe post de plimbator de liste si mesaje.
Nicolae te rugam LASANE,LASANE ca ajungi langa Mitica si Sandu de la FOTBAL.

Mai mosilor care stiti si de oriunde ati fi... Lamuriti-ma si pe mine ce se intampla si cu asociatia 21 decembrie? Sunt un fost membru de la infiintarea ei, cam satul peste cap sa mai dea p'acolo de certurile si acuzele dintre noi. Sad
Memorat

http://www.petitiononline.com/cmr234/petition.html

Bataia de joc trebuie sa inceteze acum!!
« Răspunde #6113 : Martie 06, 2012, 20:03:31 »

SCz, m-am grabit ca incepea emisiunea!
Memorat
  • Adar M
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6114 : Martie 06, 2012, 20:08:25 »

Numai astfel am fi putut avea cu adevarat un cuvant cu greutate de care cu siguranta s-ar fi tinut seama, atunci cand acesta ar fi fost rostit de noi cei mai legitimi sa facem acest lucru la adresa tuturor neregulilor din tara pentru care sufera intreaga po****tie nu numai noi. Asa credeam eu ca ar fi trebuit sa se intample, poate ca nu este inca tarziu sa realizam acel „monolit al revolutionarilor” constructiv si folositor intregii po****tii, chiar daca unii camarazi de-ai nostrii, cu voia sau fara voia lor, au incetat sa mai fie alaturi de noi si acum privesc din ceruri doar, la lupta noastra zbuciumata.
[/color][/size][/b]
Mai taci dracului!...
Adica am facut o revolutie ca sa scapam de nomenclatura de partid, doar ca s-o inlocuim cu nomenclatura revolutionara?!!!
Ba, ceasul vostru a trecut, in curand vor ramane indemnizati doar ranitii (cei cu invaliditati!) si urmasii (sotul-sotia si copiii pana la incadrarea in munca sau sfarsitul studiilor, dar nu peste varsta de 26 de ani), restul la munca, trantorilor!
Sa ziceti mersi pentru cata carne ati ros de pe ciolan, ca de acum incolo va raman pingelele de ros!
 Grin Grin Grin
Memorat

Revolutionarii - aceasta categorie de indivizi care vor binele tarii.
Necazul e ca il vor pe tot si numai pentru ei...
  • bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6115 : Martie 06, 2012, 20:30:11 »

MAI NEA ADAR M, AI GRIJA CUM VORBESTI DESPRE COPII URMASILOR,K DUPA AIA TE CHEAMA PARINTII NOSTRI LANGA EI.
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6116 : Martie 06, 2012, 20:33:52 »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #6117 : Martie 06, 2012, 21:31:43 »

DEOARECE NU SUNT REVOLUTIONAR, AM VENIT DE LA BOTENI , SUNT BOLNAV DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE ,MAI ALES CU CAPU ANAGRAMAT E.T.C PERMITETI SA MA OCUP DE UNLE SUBICTE MAI PUTIN IMPORTANTE , VA MULTUMESC  ANTICIPAT                                
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6118 : Martie 06, 2012, 21:32:14 »

FRATILOR ASTA CHIAR CA ESTE JIGODIE MARE,OARE CINE SE CREDE DE DA DRACULUI SI NE FACE CUM II VINE LA GURA PE TOATA LUMEA.CAND VORBESTE ORI E BEAT ORI E-N TRANSA,OARE NU VEDE CA NOI AM ALUNGAT CEAUSITII SI ACUM NE CONDUC BASISTII INTR-UN CUVANT TOT COMUNISTII,NUMAI CA ASTIA SUNT PORTOCALII SI SUNT SI RAZBUNATORI PE LANGA CA SUNT SI HOTII,CICA,SUNEMI CU CINE TE IEI CA SA-TI SPUN CINE ESTI.JUSTITIARULE TAIEI MACAROANA PANA NU ITI SARE IN CAP.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6119 : Martie 06, 2012, 23:32:24 »

Marţi 6 martie 2012
Publicat de cristinalro la 11:59 pm în categoria Acţiuni, Asociaţia
Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi a Camerei Deputaţilor s-a întâlnit pentru ultimul vot, înaintea plenului camerei, la Legea 341/2004.

Cu toate promisiunile ferme făcute, membrii comisiei juridice nu au fost decât în număr de patru, iar domnul deputat Nicolae Milcovici, reprezentantul minorităţilor bulgare a găsit de cuviinţă să reaglomereze comisia cu o sumedenie de amendamente. Aşadar nu a putut fi vorba nici de un vot final şi nici de un text legislativ definitiv.

În opinia noastră, revoluţionarii devin victimele unor manevre politice care se îndepărtează de năzuinţele noastre, făcând loc intenţiilor dubioase a tuturor partidelor politice.

S-a ajuns la un joc de-a baba oarba, uite legea nu e legea, care îi dezonorează pe aleşi şi trimite în derizoriu toate eforturile noastre.

Dimensiunea desconsiderării de care avem parte creşte de la o zi la alta şi ne întrbăm ce sacrificii mai trebuie făcute pentru a convinge nişte parlamentari cu mintea opacă şi nişte români orbi la tot ce se întâmplă în jur?

Ni s-a promis că lucrările comisiei vor continua în ziua următoare, dar este deja evidentă intenţia de tergiversare până la alegerile locale şi parlamentare.

Amendamentele domnului Milcovici sunt artificiale şi ele nu conduc la altceva decât la bulversarea procedurii legislative care la un moment dat ne era chiar favorabilă.

Conducerea asociaţiei noastre va încerca să îl abordeze pe însuşi preşedintele României cu ocazia anunţatei intervenţii în Parlament a acestuia.

Să sperăm că acolo sus, cel mai sus vom găsi receptivitatea care, în definitiv, ne este datorată!

Departamentul de presă
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/03/marti-6-martie-2012/
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 4573
Schimbă forumul: