Main Content:

Pagini: 1 ... 485 486 [487] 488 489 ... 4572

ANUNTURI

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #7290 : Mai 30, 2012, 09:47:16 »

MIINE ESTE ZIUA DE NASTERE A LUI CUTEAN N VASILE EMILIAN.
LA MULTI ANI!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7291 : Mai 30, 2012, 10:33:35 »

ORDINUL NATIONAL
REVOLUTIA ROMANA 1989

CERERE DE INSCRIERE

Subsemnat ul (a)(nume) …..................................…....……… (prenume…………..........................................................

Domiciliat in localitatea...............................................str........................................nr........bloc......................sc..................ap...........

.......Jud/Sect.......................................... cod postal....................................................................

posesor al B.I.(C.I.) seria ….........… nr. …….............................……. C.N.P. .....................................................................

solicit primirea mea in ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA 1989 (ONRR1989 ).

Am luat cunoştinţă de prevederile Statutului ONRR1989 şi mă oblig să le respect .

Sunt angajat (a)  la .............................................(institutia, intreprinderea), in functia de .................................................

Sunt născut (a) la data de …….........................… in localitatea ……....................................…….. jud. ..........

Mă oblig să contribui prin activitatea mea la realizarea scopului şi obiectivelor  ONRR1989 cit si
prin cotizata anuala.

Casa de pensii (cea care imi plateste pensia) :………………………………………………
Posesor certificat  si legitimatie seria...................numar.....................calitatea................................

Datele mele de contact sunt urmatoarele :

Tel. Fix domiciliu :……………………………
Tel. serviciu ………………………………….
Tel. Mobil……………………………………..
Fax ……………………………………………
E-mail …………………………………………
Adresa postala ...
...
...

Data inaintarii cererii:……………………..

…………………………………………………………
                 (NUMELE, PRENUMELE, SEMNATURA)

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7292 : Mai 30, 2012, 10:50:07 »

LIGA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989
PENTRU VICTORIA REVOLUTIEI ROMANE
SI INTEGRARE EURO-ATLANTICA-ROMANIA
Bucuresti, str Th Sperantia nr.14 , sect 3
ligaeuroatlantica@yahoo.com
   tel ; 0733565470
ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA 1989 -ONOARE  SI FIDELITATE -
                                      CERERE DE INSCRIERE
Subsemna(a)(nume)…..................................…....(prenume…………..........................................................

Domiciliat in localitatea...............................................str........................................nr........bloc......................sc..................ap...........

.......Jud/Sect.......................................... cod postal....................................................................

posesor al B.I.(C.I.) seria ….........… nr. …….............................……. C.N.P. .....................................................................

solicit primirea mea in ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA 1989 -ONOARE SI FIDELITATE-(ONRR-1989 ).

Am luat cunoştinţă de prevederile Statutului ONRR1989 şi mă oblig să le respect .

Sunt angajat (a)  la .............................................(institutia, intreprinderea), in functia de .................................................

Sunt născut (a) la data de …….........................… in localitatea ……....................................…….. jud. ..........

Mă oblig să contribui prin activitatea mea la realizarea scopului şi obiectivelor  ONRR1989 cit si
prin cotizata anuala.

Posesor certificat  si legitimatie seria...................numar.....................calitatea................................

Fax ……………………………………………
E-mail …………………………………………
Adresa postala ...
...
...

Data inaintarii cererii ……………………             (NUMELE, PRENUMELE, SEMNATURA)…………………………………
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7293 : Mai 30, 2012, 11:59:24 »

alexpress1@yahoo.com 
Adresa la care va rog sa comunicati optiunea  personala.
   alexpress1@yahoo.com

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA 1989

CERERE DE INSCRIERE

Subsemnat ul (a)(nume) …..................................…....……… (prenume…………..........................................................

prin cotizata anuala.

Fax ……………………………………………
E-mail …………………………………………
Adresa postala ...
...
...

…………………………………………………………
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7294 : Mai 30, 2012, 12:22:53 »

Nu incercati , domnule PERJU sa legati acest ordin de Liga dvs, punind in mod MISELESC antetul Ligii deasupra ADEZIUNII LA ORDIN. NU AVEM NICI O LEGATURA nici ca persoane , nici ca asociatii. Va rog abtineti-va de la incercarile de a induce in eroare revolutionarii, asa cum pina acum majoritatea liderilor au facut-o. Noi venim cu optiuni clare, bine definite si transparente. Chiar daca vi se pare ca nu actionam, sa stiti ca se lucreaza intens si rezultatele le vom vedea cu totii in curind. NU FACEM DISCRIMINARI INTRE REVI, nu dorim sa intram in conflicte cu nimeni , fiindca toate conflictele dintre revi sunt create in mod NENATURAL de catre agenti de influenta ce pot fi regasiti intre: FOSTI SECURISTI, ACTUALI ANGAJATI AI SERVICIILOR SECRETE, LIDERI DE ASOCIATII, POLITICIENI. Noi suntem oamenii simpli, cei care chiar dorim ca tara asta sa revina pe drumul ei normal. Orice incercare de denigrare sau de acaparare a ordinului este sortita esecului: NOI SUNTEM ACEI NO NAME CARE DE FAPT TINEM ROMANIA IN STARE DE SUPRAVIETUIRE, suntem CEI FURATI MINTITI PROSTITI. NE-AM SATURAT DE COMBINATII DE TIP BIMBOVITEAN, Ne-am saturat de povesti si suspiciuni, ne-am saturat de manevre de culise, ne-am saturat de duplicitatea limbajului. NE-AM SATURAT DE MINCIUNI
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7295 : Mai 30, 2012, 13:05:15 »

Citat din mesajul lui: DAN PERJU din Mai 30, 2012, 12:56:00

ligaeuroatlantica@yahoo.com
   tel ; 0733565470

alexpress1@yahoo.com 
Adresa la care va rog sa comunicati optiunea  personala.
   alexoprea2008@yahoo.com

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA 1989

CERERE DE INSCRIERE

prin cotizata anuala.

Fax ……………………………………………
E-mail …………………………………………
Adresa postala ...
...
...

…………………………………………………………
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7297 : Mai 30, 2012, 16:42:42 »

Am petrecut un weekend ploios la Sinaia, unde, din lipsa de ceva mai bun, m-am intalnit cu mai multa lume, printre care si doua persoane care lucreaza in media la Brasov si de la care am aflat mai multe informatii interesante. Dupa ce voi primi niste documente prin posta electronica, le voi difuza pe forum in sectiunile rezervate organizatiilor din Brasov. Media locala e subordonata in proportie de optzeci la suta partidului domnului Presedinte al tarii, din aceasta cauza multe lucruri au fost tinute sub obroc. Dar, odata cu schimbarea guvernului si a raporturilor de forte politice, observ ca si ziaristii incep sa fie mai "curajosi", chiar daca au patroni de o anumita culoare politica. Cel putin in discutiile particulare acest fapt a devenit destul de vizibil.
Insa alt oras din Transilvania este acum in atentia revolutionarilor. Cine a participat la intalnirea de la Cluj a unei parti a organizatiilor lor? Cine are informatii despre planurile "Ligii de Vest"? Actualitatea e mult mai importanta decat intamplari si atitudini mai vechi, despre care aflam abia acum. Nu e nimeni de la Cluj pe forum, nimeni de la Timisoara, Resita s.a.m.d., nimeni dintre cei care au participat si care sa fie dispus sa ne spuna ce s-a intamplat la intrunire? Ziaristul de la Brasov stia ca s-au luat si decizii politice foarte interesante.
Domnule diplomat nu ati mai spus nimic nici despre Cluj, nici despre Brasov.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7298 : Mai 30, 2012, 17:40:40 »

Diplomatul007, remus43de, m-am interesat eu la Cluj. S-au adunat saptamina trecuta la Hotel Napoca, s-a vrut un congres care n-a prea iesit. Au fost invitati Ponta si Iliescu, care bineinteles n-au onorat invitatia, in schimb au fost citiva de la PSD.
  Concluzii: discutii fara finalitate pt.rev.,s-a tapat mai mult pe alegerile locale.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7299 : Mai 30, 2012, 18:05:02 »

ii doare in spate pe asa zisii lideri de noi.....cred ca incet incet isi pierd legitimitatea...AVEM NOI GRIJA DE ASTA, nu e timp sa ne mai uitam in gura lor.
Memorat
« Răspunde #7300 : Mai 30, 2012, 19:55:19 »

Domnilor am mai spu si de un ARAD acum vreo 2 saptamani care cica s-a intalnit in hotelul lui Borcea si a avut vreo 3000 de participanti. Cred ca erau cu pisicile din desene animate si cu cei 101 dalmatieni atatia dar nu am primit nici-un raspuns daca e asa sau nu.Oricum erau vreo cateva asociatii din cate am auzit din subordinea celor de la ,,PITITI, scuze Pitesti".
Alex eu o sa trimit adeziunea. dar vreau un nr de telefon trimis pe mail sa discutam cateva amanunte care zic eu ca au fost omise.
Si sa nu uit CAND S-A MERS LA USL ACUM CATEVA ZILE PONTA A ZIS CA REZOLVA (VORBESTE ) CU TOTI CARE AU PROBLEME.
Sa analizam: Pensionarii dupa noul guvern =OK
             Bugetarii = super OK unii inca de venirea LA lor ca nu mai pot primii ca au primit deja.
             Armata  = sunt surprins ca dupa recalculare unii vechi si altii si mai vechii au pensii cu 1800-1900 mai mari decat aveau pana acum 3 luni. Deci cum zicea STATE sa nu incepi o fraza cu deci = super OK din indemnizatiile taiate de la noi, ca de doar am fost impreuna in 1989 si de aceeasi baricada.
             Politia si securitatea acelasi tratament ca si a celor de mai sus =i ar super OK.
             Cam cine a plans a primit ce a dorit APROAPE TOTI.
             La noi daca PORA(buze  pupatoare),Turbatul,Nas infundat si balbait,Chelul de pe TVR1,Marele regizor care filma din apartament si alti mancatori de kkt ca ei au sarit de partea PDL au bagat frica in toti politicienii, LINISTE DREPTURI REVI.
AMANARI ,REVERIFICARI, PROMISIUNI .
NOI II SUSTINEM PE EI EI NE UITA PE NOI.
CE-AR FI SA LE ADUCEM NOI AMINTE TUTUROR CUM ERA IN 1989 SI SA LE-O DAM IN BOT LA VOTARE A CARE VINE SI IN FIECARE JUDET NOI SI FANMILIILE NOASTRE ,NOI SI PRIETENII NOSTRII SA VOTAM CEL MAI NENSEMNAT PARTID  CA SA IASA EL CE O SA PIERDEM ?
OR SA VINA ALTII MAI PROSTI DECAT ASTIA CARE SUNT ACUM.
MAI RAU DECAT ESTE NU POATE FI CA ASTIA CARE VOR VENI PANA INVATA CE SA FACA MAI TREC CATVA ANI.
DECAT CU SMECHERI SI HOTI MAI BINE CU INOCENTI.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7301 : Mai 30, 2012, 19:59:59 »

corect domnule Apostol, 0740532756
Memorat
  • morosanu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7302 : Mai 30, 2012, 20:05:38 »

Dragi prieteni si sustinatori,

Va informez ca am obtinut "Dovada disponibilitatii denumirii" asociatie pe care o infiintez si care este in curs de finalizare in privinta actelor legale. In continuare, reproduc actul care legalizaza denumirea organizatiei.

Cu stima,

Morosanu Cristian Florinel
Memorat
  • morosanu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7303 : Mai 30, 2012, 20:12:50 »

SERVICIUL COMUNICARE SI RELAŢII PUBLICE

DOVADA DISPONIBILITĂŢII DENUMIRII

1. Solicitantul:

Numele /denumirea : MOROȘANU CRISTIAN FLORINEL
            Domiciliul/sediul: BRAŞOV, STR. VULTURULUI, NR. 18. BL. E3 SC. A. AP. 2

2.  Data înregistrării cererii      17.05.2012

3.  Categoria de persoana juridica fără scop patrimonial (asociaţie, fundaţie, federaţie) pentru care s-a efectuat verificarea disponibilităţii de denumire ASOCIAŢIE

4. Denumire propusa ASOCIAŢIA "URMAŞILOR, RĂNIŢILOR Şl LUPTĂTORILOR REMARCAŢI PRIN FAPTE DEOSEBITE BRAŞOV DEC. 89 "AURLRFD BV DEC. 89'

● Este disponibila
            ○ Nu este disponibila

a. a fost înscrisa o alta ASOCIAŢIE , sub nr. din Registrul National
                        b. a fost anterior rezervata pana la data de

5.  Denumiri asemănătoare
ASOCIAŢIA LUPTĂTORILOR, RĂNIŢILOR Şl URMAŞII EROILOR "BRAŞOV DECEMBRIE 1989"

6.  Numărul       112447               si data eliberării dovezii          18.05.2012

7.  Rezervarea este valabila pana la data de     18.08.2012

8.  Semnătura si stampila emitentului:

9.  Rezervarea denumirii se prelungeşte pana la data de

Sef serviciu,                                                            Data
                                                                                                     24.05.2012

COD: FP-17-03-ver.1
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7304 : Mai 30, 2012, 20:17:43 »

felicitari. De ce mai era nevoie de inca o asociatie la bv? Va enerveaza maior?
Memorat
Pagini: 1 ... 485 486 [487] 488 489 ... 4572
Schimbă forumul: