Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 568

sa mai ridem nitel...

Răspuns: sa mai ridem nitel...
« Răspunde #30 : Septembrie 13, 2011, 20:13:14 »

banc cu specific romanesc sau ma rog, rrom-anesc: " Directorul unei foarte mari companii de stat venea la lucru în fiecare dimineață cu mașina de servici. Când ajungea la poartă, bariera se ridica instantaneu iar portarul dădea binețe:
- Bună dimineața, Domnule Director! Să trăiți! Să trăiți!
Intr-o dimineață, ca să-și mai limpezească mintea și să mai scape de stres, directorul hotărăște să vină pe jos la servici, mai ales că stătea și destul de aproape. Ajunge în dreptul barierei și este văzut de portar:
- Ce-i bă, Pulică! Nu mai ești director? "

Memorat
« Răspunde #31 : Septembrie 16, 2011, 19:07:08 »
Memorat
« Răspunde #32 : Septembrie 19, 2011, 19:55:20 »

" Doi poliţişti mergeau pe stradă. La un moment dat văd un puşti fumând şi-l iau la întrebări:
- În ce clasă eşti, mă?
- În clasa a treia.
Unul din ei începe să-l certe, la care celălalt îi spune:
- Ce-ai cu el? Tu în clasa a doua nu fumai?
- Ba da, dar eu aveam 18 ani !

Posted in Poliţişti | No Comments » Microbii
September 19th, 2011 | Author: carmen
- Bulă, cum te fereşti de microbii din apa de băut? întreabă medicul.
- Fierb apa, domnule doctor.
- Excelent! Şi apoi?
- Apoi beau vin!

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Septembrie 19, 2011, 21:49:29 »

Daca tot esti virusat, hai sa m si radem, cum spui, dar de tine.
Intra logat si vezi fisierul atasat.
Memorat
« Răspunde #34 : Septembrie 20, 2011, 00:10:19 »

Asta-i buna! T-ai aventurat si in topicul asta subversiv! Nu se poate! Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Septembrie 20, 2011, 09:52:20 »

Aici te ingrop daca-mi pun mintea. Dar ma bate gandul retragerii, de tot sau numai pe alte forumuri, unde oamenii, chiar daca sunt lasi, macar nu pretind ca sunt luptatori. Daca te loghezi, o sa vezi noua surpriza. Delectare dle "1989" care vrei sa m si rademnitel.
Memorat
« Răspunde #36 : Septembrie 20, 2011, 17:12:03 »

Aici te ingrop daca-mi pun mintea. Dar ma bate gandul retragerii, de tot sau numai pe alte forumuri, unde oamenii, chiar daca sunt lasi, macar nu pretind ca sunt luptatori. Daca te loghezi, o sa vezi noua surpriza. Delectare dle "1989" care vrei sa m si rademnitel.
Avind in vedere topicul esti cam lipsit de haz cu afirmatiile tale gratuite.Eu nu pretind nimic.Am dovezi suficiente.Dar nu insist!Orice aluzie din partea ta e o iluzie! Cu alte cuvinte ar fi o pierdere pentru portal sa ne parasesti deci ma opresc aici!
Memorat
« Răspunde #37 : Septembrie 20, 2011, 17:25:02 »

BANCUL MOMENTULUI!!!

Şeful pompierilor intra in remiza de pompieri, incet, relaxat, cu mainile in buzunare, fredonand usor o melodie vesela:

- Baieti, echipati-va incet, incet, sistematic, spalati masina cu foarte multa grija, sa arate noua, atentie la toate detaliile, sa fiti prezentabili si ingrijiti, luati ceva apa, nu multa, faceti-va siesta si apoi mergeti la incendiu cu grija, fara sa aveti viteza mare, fara sa starniti praful, fiti atenti la stopuri, la trafic, la tot....
          arde cladirea guvernului  de ceva vreme si aia sunt blocati cu totii  inauntru...

"

Memorat
« Răspunde #38 : Septembrie 22, 2011, 13:40:33 »

" La un congres international de medicina, doctorul american spune:
- La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu' , il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru! Doctorul rus spune:
- Asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem jumatate de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa doua saptamani amandoi deja isi cauta de lucru! Se ridica si doctorul roman si spune:
- N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; in Romania , am luat cativa fara creier, altii fara inima, i-am pus in fruntea tarii si acum toti ne cautam de lucru! "
Memorat
« Răspunde #39 : Septembrie 26, 2011, 16:09:43 »

" Ghici ghicitoarea mea:                                                                                                           

Sa zicem ca lucrati intr-o “intreprindere” avand 736 de functionari si care, in 2010, a inregistrat urmatoarele date statistice:                                                                                               

Din cei 736 angajati :-      17 au fost acuzati de violente conjugale-      11 au fost acuzati ca au emis cecuri fara acoperire-      35 au participat direct sau indirect la deturnari de fonduri, bancrute si falimentari frauduloase-      16 au fost deferiti justitiei pentru diferite delicte prevazute in codul civil-      32 au fost arestati pentru conducere in stare de ebrietate si alte delicte rutiere.                                                  Ei acum ghiciti despre care “intreprindere” este vorba !                                             Cum, nu stiti ?   

Este vorba de…Parlamentul European!

Din pacate!

Dar se intampla si la noi!(si nu numai in Parlament!)

__._,_.___"  Grin
Memorat
« Răspunde #40 : Septembrie 26, 2011, 20:42:24 »

Ce aveti, bai fratilor? Stiam ca aproape totul va dezbina dar chiar asa? nici umorul sa nu va mai uneasca???
     Cind zimbeam mai haios citind postarile la acest subiect, pac la razboiu: "nor" se supara, "bambilici" vrea sa-l "ingroape" pe "florin", unul zice despre altul ca-i psd-ist...
     unde-o sa ajungem, bre?
     Da' las'ca va taie Boc drepturile si sa vezi atunci ris, ha, ha, ha...

Memorat
« Răspunde #41 : Octombrie 01, 2011, 22:02:26 »
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Octombrie 02, 2011, 08:17:07 »

Bancuri
;-De ce a luat comuna Scornicesti titlul de „Erou al noii revolutii agrare”? Pentru ca a crescut cel mai mare bou.

;-Un taran intr-o caruta plina ochi, cu un singur magar amarat cu ochelari de cal care nu se urnea deloc, striga frenetic:
- Di, Murgule! Di, Surule! Di, Florica! Di, Maricica!
Un barbat se uita la el si il intreaba daca a uitat cum se numeste magarul.
Taranul spune: - Stiu cum il cheama, dar vreau sa ii dau impresia ca nu lucreaza singur.

;-
Cum se scapa de boala vacii nebune???
- Prin divort!!!

;-
Vine Ion la Gheorghe si il intreaba:
- Cum poate vaca ta sa dea cate 100 litri de lapte pe zi?
Gheorghe:
- E simplu. Totul depinde de amabilitate. Ma apropiu de ea si o intreb: "Ce avem astazi, lapte sau carne?"

;-
John!
- Da, sir!
- Unde este cainele?
- Facea politica si l-am impuscat!
- Cum ti-ai dat tu seama ca facea politica?
- Manca rahat in gradina.

;-
Un tip avea trei coaie. Se duce omul la ginecolog sa vada care-i mersu’.
Doctorul ii spune sa stea linistit ca s-au mai vazut cazuri si nu s-a intimplat nimic.
Omul pleaca, dar il framinta problema. Se urca in autobuz si, nu mai rezista , ii spune unui tip de linga el:
“Domnule, nu te supara, noi doi avem impreuna cinci coaie!”
La care tipul: “Cum, ba, tu ai numai unul ?”

;-
Nu contează decât un singur lucru: să înveţi să pierzi. (Emil Cioran)

;-Daca voi spune adevarul, nu-ti voi face bucurie; iar daca iti voi face bucurie, nu voi spune adevarul (Agathon)

;-O fiinta care si-a gresit menirea e o fiinta nenorocita, sufera, si din suferinta naste uneori rautatea. (H. de Balzac)

;-
Esti invincibil daca nu te prinzi in lupte dincolo de sfera puterii tale. (Epictet)

Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Octombrie 04, 2011, 15:14:56 »

Băsescu şi Boc supăraţi din cauza sondajelor de opinie care îi indicau deja sub nivelul mării se hotărăsc să meargă la vrăjitoare să afle despre viitor.

- Doamnă am venit să vă întrebăm care este viitorul PDL şi al meu ca preşedinte?

Vrăjitoarea scoate globul de sticlă, le citeşte şi le dă răspunsul.

- Partidul şi Băsescu vor pica într-o zi de sărbătoare.

- Da!! Care este aceea?

- Nu contează, în orice zi va pica va fi o mare sărbătoare
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 568
Schimbă forumul: