Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 9

BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE !

• Eu
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE !
« : Decembrie 15, 2007, 23:51:58 »

Se pare ca in acest site unele posturi dispar de cum sunt scrise Sad! ? Asa ca il pun si aici unde ii este si locul, fara alte comentarii decat raspunsul unui coleg care l-a citit inainte ca acesta sa dispara.

Cititi cu atentie ceea ce urmeaza (cu micile mele sublinieri intre paranteze):

P A R L A M E N T U L   R O M Â N I E I
Comisia Parlamentară a Revoluţionarilor din Decembrie 1989

SINTEZA
ŞEDINŢEI DIN DATA DE 11.12.2007

Comisia a lucrat în plen în ziua de marţi, 11.12.2007, ora 14,30.
Ordinea de zi a fost următoarea:
1. Avizarea listelor transmise de către Secretariatul de Stat pentru
Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989 cu persoanele
propuse în vederea acordării avizului din partea C.P.R.D. 1989;
2. Discutarea petiţiilor şi contestaţiilor depuse la Comisia
Parlamentară a Revoluţionarilor din Decembrie 1989;
3. Diverse;
La lucrările şedinţei au participat 5 ( Sad Sad Sad !?!!)parlamentari din totalul de 11  ( Sad Sad Sad !)
membrii ai Comisiei, astfel: Preşedintele Comisiei Deputat Emilian Vasile
Cutean, Deputat Gheorghe Firczak, Deputat Anca Constantinescu, Senator
David Gheorghe, Senator Ion Vasile. Absenţi au fost: Vicepreşedintele
Comisiei Senator Mihail Lupoi, Secretarul Comisiei Deputat Niculae
Mircovici, Deputat Petru Tărniceru, Senator Ilie Petrescu, Senator Doru Ioan
Tărăcilă şi Deputat Ioan Ţundrea.
Din partea SSPR au fost prezenţi Secretarul de Stat domnul
Nicolae Puiu Fesan şi consilier juric doamna Mirela Popina.
Preşedintele Comisiei, deputat Emilian Vasile Cutean a prezentat
ordinea de zi, dar nu a supus-o la vot deoarece a constatat că nu este cvorum.
( Sad Sad Sad !?!!)Având în vedere că nu există cvorumul necesar pentru a se vota
listele ( Sad Sad Sad !?!!)propuse de SSPR pentru avizare, domnul Preşedinte al CPRD 1989
deputat Emilian Vasile Cutean propune începerea ordinii de zi cu punctul 3.
La punctul 3 al ordinii de zi, membrii CPRD 1989 au purtat
discuţii pe marginea Raportului privind cercetările evenimentelor din
Decembrie 1989.
( Sad Sad Sad !?!!)Având în vedere că la ora 17,00 nu s-a stabilit cvorumul de şedinţă
necesar votării listelor propuse de SSPR pentru avizare, preşedintele CPRD
1989 a suspendat lucrările şedinţei şi a propus ca ordinea de zi să fie discutată
în şedinţa de marţi 18.12.2007, ora 14,30. ( Sad Sad Sad !?!!)

P R E Ş E D I N T E
Deputat Emilian Vasile Cutean

( Sad Sad Sad !!!)( Sad Sad Sad !!!)( Sad Sad Sad !!!)

Si de 18 ani tot asa!!! Iata ce probleme serioase pun in pericol nervii nostri si legea si in primul rand sanatatea noatra si nu numai!!!

( Sad Sad Sad !?!!)( Sad Sad Sad !?!!)( Sad Sad Sad !?!!)

Ma intreb doar daca cei din CPRD care au calitati de Revolutionar, ar fi primit la sfarsit certificatele, ar fi lucrat mai repede? Nu stiu de ce dar astea-s vremuri de haiducie. Cred si sunt convins ca putina presiune fizica de genul "Crin Halaicu" nu ar strica, nu ar strica nici daca ar stii aceti "domni" putin de frica. Parerea mea.

Eu as vrea sa uit !!! As vrea sa UIT... !!! Daca nu, o mitraliera o bomba ceva !!! Sa ma eliberez de scarba de a ma fi nascut in romania! Nu eu am vrut asta!
Memorat

http://www.petitiononline.com/cmr234/petition.html

Bataia de joc trebuie sa inceteze acum!!
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE !
« Răspunde #1 : Decembrie 16, 2007, 09:57:13 »

Pt "Eu": Eu m-am uitat si acolo unde l-ai postat prima data si este tot acolo are ca indice "raspuns 67". Mai verifica o data!
Memorat
  • Eu
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 18, 2007, 23:30:16 »

Pai ce fac aia de acolo? Dorm in papuci?

Un raspuns poate fi gasit citind pe situl camerei deputatilor http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_com.home rapoartele sedintelor de avizare ale Comisiei parlamentare a revoluţionarilor din Decembrie 1989, dintre care pe ultimul l-am postat aici de unde se vede cat ii doare-n cot! Sau uitati-va pe situl SSPR la Situatia Preschimbarii si vedeti cati sunt avizati dar netrimisi la cealalta comisie, care sa mai trimita si ea inapoi macar jumate pentru ca... se presupune ca... s-ar putea sa...  Si asta in conditiile in care mai sunt 3 luni si gata dar si vreo 18.000 de revolutionari de rezolvat!!!
Astazi comisia parlamentara trebuia sa avizeze 'aprobe' si ea o gramada de revolutionari! Credeti ca a avut cvorum!?? Wink. HA! HA! Se vor mai intalni oare cu ce rezultat? abia prin februarie!! si gata Wink

DAR RABDAREA TREBUI CA ARE SI LIMITE!!!

« Ultima modificare: Decembrie 18, 2007, 23:33:31 de către Eu »
Memorat

http://www.petitiononline.com/cmr234/petition.html

Bataia de joc trebuie sa inceteze acum!!
« Răspunde #3 : Decembrie 20, 2007, 22:56:54 »

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #106 : Decembrie 20, 2007, 04:41:16 »

--------------------------------------------------------------------------------
BUNA ZIUA TUTUROR, DACA VETI DESCHIDE ACEST LINK VETI PUTEA VIZIONA FILMUL DOCUMENTAR PE CARE L-A REALIZAT IN DECEMBRIE 2005, DESPRE EVENIMENTELE DIN DECEMBRIE 89, DE LA BRASOV, FILM CARE A FOST PREMIAT ATUNCI DE MUZEUL MEMORIALUL REVOLUTIEI DE LA TIMISOARA. DACA VETI AVEA DISPOZTIE SI RABDARE - DURAZA MAI BINE DE O ORA - PUTETI VEDEA CE AU DECLARAT REVOLUTIONARII DE LA BRASOV, CATE VICTIME AU FOST DE FAPT SI, MAI ALES, CINE A TRAS ATUNCI! FILMUL MAI POATE FI ACCESAT PE YOUTOUBE SAU PE GOOGLE, DACA TASTATI BRASOVUL REVOLUTIONAR. http://eroiinumor.blogspot.com/2007/12/brasovul-revolutionar.html
 Memorat
Memorat
« Răspunde #4 : Decembrie 22, 2007, 22:32:21 »

Doamna Maria tin sa va multumesc pentru ce ati postat pe forum
Memorat
  • CaluCC
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Ianuarie 07, 2008, 17:18:05 »

Domnule Gheorge Iosif,dupa umila mea parere,fratii nostri aflati in GREVA FOAMEI la palatul copiilor din Bucuresti nu sunt niste animale exotice de la zoo sau de pe plaja cu care face poze cine vrea si le posteaza unde vrea,OAMENII acestia sunt printre cei foarte putini care nu mai suporta batjocura la care miscarea revolutionara este supusa de o mana de nemernici care nu au nimic sfant pe lume,condusi pe deoparte de ss.Fesan iar pe dealta parte de dep.Cutean care vrea sa pozeze in Vlad Tepes al revolutionarilor,dar nu face decat" ce vrea muschii lui"si aceasta in favoarea celor care au facut parte din aparatul de opresiune.Fratilor acolo la palatul copiilor daca nu faceti ceva vor muri OAMENI iar acestia nu fac parte dintre "inbuibati"si nici dintre "profitori"acolo spre marele necaz al celor 2 susmentionati sunt numai oameni unul si unul care s-au saturat de bataia de joc pe care cele doua comisii o fac.Voua chiar nu v-a ajuns?Ceea ce cer ei acolo este un lucru de bun simt PRESCHIMBARE,AFLAREA ADEVARULUI,si aplicarea legii,nu dupa cum vrea fiecare dintre cei de sus,care mai baga o ordonanta azi,o norma maine,si care bineinteles se bat cap in cap cu legea.
Memorat
« Răspunde #6 : Ianuarie 08, 2008, 10:56:27 »

Sunt de acord cu tine Calu dar sa nu uitam ca unii dintre noi au cam intors spatele dupa ce s-au vazut cu certificatele noi.
Memorat
« Răspunde #7 : Ianuarie 12, 2008, 04:14:20 »

Noi linkuri pe site-ul SSPR.
Pe langa Comisia SSPR - www.sspr.ro/istoric.php?pag=2, aveti
Liste SNSAS - www.sspr.ro/informatii.php?pag=14.
Memorat
« Răspunde #8 : Ianuarie 15, 2008, 09:51:57 »

Fiecare care s-a perindat pe la SSPR a facut ce a vrut tot din cauza noastra adica din cauza disensiunilor dintre noi pentru ca daca noi eram uniti acum nu mai ajungeam sa ne milogim de unul si de altul pentru respectarea Legii 341.
Memorat
« Răspunde #9 : Ianuarie 15, 2008, 15:55:13 »

deabia acum cu acesti oameni care sunt la SSPR a inceput sa se mai miste lucrurile.Nu vreau sa perii pe nimeni dar asa vad eu treburile.Stiu ca o sa fiu criticat de altii dar eu sunt obisnuit cu asa ceva.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Ianuarie 21, 2008, 21:57:38 »

SINCERE SALUTARI DL. ILIE,..SUNT DE ACORD CU TINE..MULTA SANATATE SI DOAMNE AJUTA.!
Memorat
« Răspunde #11 : Ianuarie 23, 2008, 23:12:15 »

Domnule Gheorge Iosif,dupa umila mea parere,fratii nostri aflati in GREVA FOAMEI la palatul copiilor din Bucuresti nu sunt niste animale exotice de la zoo sau de pe plaja cu care face poze cine vrea si le posteaza unde vrea,
Domnule CaluCC, nu stiu la ce fel de apropo este cel citat. Unii s-ar supara daca nu i-am baga in seama, altii, daca i-am bagam. Daca am facut apel pe Portal pentru a primi fotografii de la greva foamei, l-am facut spre binele grevistilor. Pana la urma, am fost singur la cele doua locatii si am facut cuvenitele fotografii: cu acordul protestatarilor si spre multumirea lor. Puteti sa va interesati.
Puteam foarte bine sa-mi vad de treburi si sa postez ceva numai daca mi s-ar fi trimis un material si as fi fost rugat frumos in acest sens. Va marturisesc ca nu-mi place heirupismul si nici tonul ultimativ.
Memorat
  • URRS
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Noi sa fim sanatosi !!!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Ianuarie 24, 2008, 16:34:37 »

Va salut pe toti cei prezenti si neprezenti !
Cred si sper ca am ales bine locul unde urmeaza sa postez randurile de mai jos. Daca au vreo importanta sau vreo relevanta pentru dumneavoastra o sa hotarati singuri. Am fost ieri la sediul SSPR, impreuna cu alti trei colegi si revolutionari in acelasi timp, pentru a vedea ce se intampla cu dosarele noastre, care din primavara-vara lui 2007 apar pe site-ul oficial al SSPR ca fiind avizate, trimise la imprimerie, ba chiar unul dintre ele apare ca a fi chiar tiparit – cu nume si numar !!! FALS ! Nici unul dintre noi nu avem preschimbat certificatul pentru ca dosarele sunt tot pe undeva prin vreo arhiva ! Ce am aflat de la “oficiali” ne-a fost insa destul de clar. Am aflat cate ceva despre “procedura” de verificare a dosarelor care nu mi-a mai parut chiar asa de clara si mai ales asa de corecta. Iata cum stau lucrurile pe scurt:       
La SSPR sub obladuirea cetateanului, secretar de stat, Nicolae Puiu Fesan, o comisie “purica” dosarele incat nu “trec” ca avizate favorabil decat cele care sunt in concordanta cu legea !!! Odata ce au fost avizate favorabil dosarele respective sunt inregistrate si trecute intr-un “opis” cu care impreuna pleaca la CPRD 1989. Odata ajunse la aceasta comisie  (condusa de cetateanul, deputat, Emilian Vasile Cutean, stau la “pritrocit” dupa care la cererea acestei comisii este adus acel “opis” si in functie de dispozitia  fiecarui membru al comisiei din ziua respectiva, dupa cum s-a trezit de dimineata si probabil dupa ce treburi mai are de rezolvat in ziua respective, se extrag in mod aleator, adica ceva de genul “la noroc” , cateva dosare dintre cele cateva zeci existente si se “studiaza” ! Restul de dosare nu se “studiaza” ! Am inteles ca din lipsa de timp !  ATENTIE ! Doar cele care ies la “extragere” se STUDIAZA ! Ca sunt 7, 8 sau 10 nu are importanta ! Cat permite “pretiosul” timp al Comisiei in ziua respectiva. In rest, adica peste celelalte dosare, nu se uita nimeni peste ele ! Raman verificate doar cat au fost la SSPR ! Adica se merge pe principiul “increderii” intre cele doua comisii. Numai ca una le ia pe toate la mana, iar cealalta, aleatoriu numai cateva, din lipsa de timp.Deci, daca ai nenorocul de a te afla printre cele 7, 8, sau 10 dosare "studiate" si daca ai si ghinionul ca vreunui "cetatean cercetator" din comisia "minune" sa nu-i placa numele tau, sau sa nu fie cu bioritmul pe plus, ori sa nu fi digerat bine ce a mancat cu o seara inainte, esti ca si "picat" la acest examen! Tot acest “tipic” in a verifica dosarele se intampla la CPRD 1989 numai in zilele in care exista cvorum  !?!?! Din aceasta metoda se intelege simplu ca prin astfel de modalitati de verificare nu o sa aflam nici noi si nici stra-stra-stra-stra-stra-nepotii nostri nici adevarul despre Revolutie, nici cine a tras in noi…, nici ce s-a intamplat in acele zile si nici, mai ales acest lucru, cine sunt falsii revolutionari care si-au obtinut certificatele prin “spaga” si  relatii. Sau poate acest lucru nici nu se vrea ? Prin aceasta metoda se dau sanse de scapare celor care ar intra sub incidenta legii !!! Si in mintea mea mai exista o varianta. Nu degeaba au primit Certificat de revolutionar cei care l-au primit illegal. Ma gandesc ca atunci cand l-au primit, ca si acum, probabil buna parte dintre ei, aveau si au afaceri care le merg atat de bine incat probabil ca sunt “cotizanti” fideli ai anumitor partide sau grupuri de interese. De ce ar trebui ei demascati ? Doar toate partidele si toate grupurile au nevoie de finantare cat mai mare ! Astfel acesti “revolutionari” sunt ca o “vaca buna de muls” ! Drace ! Daca nu mai vrea sau nu mai poate da lapte !? Pai, in cazul asta merge la “abator” cu toate consecintele cunoscute ! Cam acestea am avut a va spune referitor la ce am aflat despre “verificarea” verificarii. Va doresc numai bine la toti si nu acceptati ca drepturile dumneavoastra sa fie calcate in picioare !
Memorat

"Nu cerceta aceste legi,
Că eşti nebun când le-nţelegi!
Din codru rupi o rămurea,
Ce-i pasă codrului de ea!
Ce-i pasă unei lumi întregi
De moartea mea!" (Gerge Cosbuc - "Moartea lui Fulger")
  • lenia
  • Vizitator
« Răspunde #13 : Ianuarie 24, 2008, 18:53:14 »

Stimate domnule! Ceea ce povestiti dumneavoastra nu e de ieri sau de alaltaieri. este din 2004. Daca a mai inceput sa se miste ceva la SSPR, va asigur, si nu numai eu, ca se datoreaza schimbarii vechiului presedinte cu cel de acum, Dl. Fesan. Care incearca, sa faca un pic de "curatenie" de cand a venit la conducerea institutiei. Ce n-a facut presedintele "fost" in 4 ani, a facut Fesan in 2 luni si urmatoarele. la inceputul anului trecut, in februarie 2007, s-a dat drumul la tiparirea certificatelor vizate din 2005. pana atunci asa cum bine stiti nu s-a miscat nimic. Si eu sunt in situatia ia dosarul, da dosarul, unde e dosarul, ia un NU, da un Da  si asa mai departe. Si nu numai eu. Dar aceasta procedura nu o putem schimba noi. Lucrurile sunt putrede la interior. Acolo trebuie facut ceva. Si sunt convinsa ca. dl. Fesan a incercat, dar... se pare ca nu prea a putut. Momentan. pentru ca starea de fapt care este acum sigur nu va ramane asa. Este hotarat sa faca ceva pentru noi, a demonstrat acest lucru de cand a devenit Secretar... dar nu poti multumi pe toata lumea. Chestia aia cu "singur in groapa cu lei" se potriveste cel mai bine situatiei de acum. Insasi sistemul nostru al asociatiilor in care suntem, este, ca sa ma exprim elegant,"mancat" si "erodat" de  interese mai mult sau mai putin meschine, de fala ""uite cine sunt eu!" si "ce pot sa fac cu tine daca vreau!" " si "nu iei certificat ca nu vreau eu" etc. Nu ridic in slavi pe nimeni si nu cobor in mocirla pe nimeni. Este bine ca fiecare sa-si pastreze doza de bun simt, sa gandeasca inainte de a face rau (pentru ca rau faci cel mai usor pe lumea asta) si sa nu loveasca in cei care nu pot da mai mult decat au. Nu toti gandesc asa, dar, "vorba dulce mult aduce". Sa auzim numai de bine!
Memorat
« Răspunde #14 : Ianuarie 25, 2008, 01:06:41 »

Bravo Lenia dar noi nu la SSPR ar trebui sa mergem sa facem scandal ci probabil in alta parte,si ar mai trebui sa cerem sa ramina pina la eliberarea noilor certificate valabile cele vechi nu crezi?
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 9
Schimbă forumul: