Main Content:

Pagini: 1 ... 261 262 [263] 264 265 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

• Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #3930 : Ianuarie 20, 2012, 11:59:36 »

In lupta noastra greselile trecutului apropiat, trebuie scrise la punctele 1, 2 .... pentru a nu se face. Traim azi, zile de restrangeri a drepturilor si libertatilor, tot asa dar mai putin dureros a facut si ceausescu incepand cu anii 70, celui din urma fiindui fatal in 89, azi basescu ii calca si mai aprig pe urme, "SUNTEM URMASII LUI TRAIAN BASESCU" o incercare timida de inceput al cultului personal, "ROMANIA, AS PUTEA SPUNE, CA ARE NEVOIE DE O DICTATURA LUMINATA" avertizare clara asupra ce va urma sa fie.
   Iata o statistica recenta in ceea ce priveste sanatatea: de la majorarea tva cu 5%, 01.07.2010, 2000 de cadre medicale si personal medical au plecat din sistemul romanesc de sanatate, dintre acestia aproape 1% sunt reprezentati de angajati care au cerut pensionarea, restul migrand spre piata de munca europeana. Estimerile pana la sfarsitul acestui an sunt indreptate spre o cifra aproximativa de 10000 de autodisponibilizati, in conditiile in care guvernul anunta prioritara disponibilizarea a 70000 de angajati din sectorul bugetar. Migratia fortei de munca din sectorul bugetar spre cel european se vede clar si in educatie de aici disparand din sistem 1200 de angajati din care 200 fiind reprezentate de persoane cu posibilitate de pensionare legala.
   Poate este neinteresant ce am scris mai sus, eu zic ca este. Calculele guvernului actual au fost eronate si practic desfiintate, de ce? Pentru ca lipsa masurilor compensatorii pentru angajatii disponibilizati, lipsa masurilor de protectie fiscala pentru sectorul privat au condus la migrare pe o alta piata a munci, alta decat cea autohtona si de asemenea inregistrarea fiscala a multor societati private in tari ale caror sisteme fiscale sunt protective si avantajoase chiar si in aceasta perioada de criza. Iata de ce, spun acum ca suntem in pragul si mai mare al prabusirii irecuperabile a tarii noastre.
   Calculele guvernului, privind forta de munca disponibilizata din sectorul bugetar a fost eronata, ea nu s-a mai convertit pe aceiasi piata de munca dar in sector privat, ci migrand spre europa, noua ramanandu-ne noii pensionari, apoi lipsa masurilor compensatorii fiscale pentru societati a condus migrarea in buna parte a acestora spre alte sisteme fiscale europene ceea ce va conduce la un "-" si mai mare in anul ce va venii, la buget. Rationalizarea salariilor devenind din ce in ce mai certa si recomandata.
   In ultimii 20 de ani in jurul tarii noastre au avut loc tot felul de schimbari politice, de adevarate lectii ale istoriei, pe langa care am trecut tantosi cu tigara in coltul gurii, prea mandrii de noi ca sa invatam ceva.
   Ii veti acuza si pe cei care pleaca in aceasta perioada ca au fost sau ca sunt lasi si nu stau aici sa faca foamea si sa manance salam cu soia? Pai cine sunt lasii? Ei ca isi doresc o viata mai buna sau cei care accepta aceste orori?
   Puteam bine invata lectia sarbilor, si foarte multe notite de la greci, francezi, spanioli si chiar italieni. Nimic din toate acestea nu au fost retinute, invatate, sau amintite.
   Ma intreb: CARE MAI ESTE LUPTA NOASTRA? Nu vad decat una, CU NOI!

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3931 : Ianuarie 20, 2012, 12:03:56 »

DECI! Intr-un stat ale carei institutii exista scriptic nu si faptic, in care actiunile acestora sunt nule iar atunci cand o fac, o fac prost, intr-un stat in care presedintele o duce bine si ii indeamna pe restul sa plece, intr-un stat in care marsaviile si far-de-legile au statut de lege si in care fiecare cetatean poate fi omorat, iar criminalul sa ramana bine mersi, linistit si liber, nu poti avea decat 3 posibilitati:
1. Sa pleci asa cum iti spune presedintele pe care l-ai ales "democratic";
2. Sa desfiintezi, acel pseudo-stat;
3. Sa te "sinucizi", va rog sa nu intelegeti doar posibilitatea de a incheia socotelile cu viata, ci si a tacea, a fi lipsit de orice si cat de mica reactie si tot ce intra pe aceasta idee. Cele mentionate avand "darul" de a te face complice cu toate cele mentionate mai sus. A accepta tacit este egal cu o aprobare verbala in acest caz.
    Ca sa mai aduc vb despre o lupta, sau ceva de genul, ar fi pierdere de timp, nu sunteti voi cei care sa faceti ceva in acest sens, prea mici, prea lasi, prea oportunisti.
    In ritmul actual si in contextul "crizei" cand toti oamenii cinstiti au fost primii "decapitati" pentru salvarea tarii, cand nimic nu s-a facut si nici nu se face pentru reducerea economiei subterane, pentru ca primii in topul acesta la negru sunt oamenii puterii, pregatiti-va sotiile si ficele, chiar si doamnele revotionare, pentru schimbul de experienta la centura si nunumai, se poate face si export, toate in cadrul legal, facut probabil tot de stat, pentru a salva economia, PIB-ul, pensiile nesimtite, contractele clientelei politice, autostrada behtel si asa mai departe, iar criminalii platiti, asasinii economici si sociali sa fie remunerati conform faptelor lor ca sa poata duce o viata lipsita de griji, financiare, morale, fata de justitie, societate etc. Asta este Romania la 21 de ani de la Rvolutia din 1989, zic si eu ca poate asta ati dorit, poate asta era idealul Revolutiei in care ati crezut, poate asta ne doream atunci, in final asta avem.
    Domnule SS, acum va trebui sa aveti reactie, dvs. si cei ce ati semnat rahatul de-i ziceti Parteneriat, sa va vedem!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3932 : Ianuarie 20, 2012, 12:04:47 »

Cine sta acasa Popescule? Crezi ca ai fost in Piata Universitatii cat am fost eu, sau ca te-au alergat jandarmii mai mult decat pe mine? Scrie celor din asociatie lui Costin indemnul tau, sau celor de la asociatia lui Maries, care au un forum pe care se smiorcaiesc in loc sa vina, pe jos, in plimbare, trei sute de metri pana la Intercontinental.

DOMNULE REMUS;DL POPESCU ARE CAPUL SPART DE BASTOANE APARIND COPIII.
Imi pare rau pentru el. Ii doresc insanatosire deplina si grabnica intoarcerea in randurile noastre. Imi pare rau ca nu ai dumneata capul spart. Poate ca asta iti lipseste, socul care sa iti readuca mintea la locul ei, ca sa ne lasi in pace si sa nu mai faci spam pe forum. Ti-am scris in alta parte ca nu ne mai convingi de nimic. Pe mine nici daca imi spui cum te cheama nu te mai cred. Vei ramane in istoria forumului ca cea mai versatila curva politica infiltrata printre noi.
Nu avem nevoie sa ne scoata oamenii lui Basescu sa demonstram! E clar?
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3933 : Ianuarie 20, 2012, 12:28:12 »

05 August 2010

PARTENERIAT REALIZAT INTRE SSPR SI ASOCIATIILE LEGAL CONSTITUITE PANA LA DATA DE 31.12.1992... [citeste]

Asa scrie pe site-ul SSPR !. Cam vb. degeaba !. totul e ...postfactum !. Si pixurili si hartia sunt din ce in ce mai scumpe !!!!.

E corecta sesizarea, am aratat si eu acest fapt, iar parerea mea e in acest caz ca si zicala cum ca niciodata nu e prea tarziu, sau cea cu mai bine mai tarziu decat niciodata.
    Exista aceasta realitate a infaptuirii, din punctul meu de vedere, al marsaviei, exista si o alta realitate care spune si arata ca la atatea zile de la infaptuire nu au curaj sa se afiseze pe site-ul oficial, procesul-verbal al initiativei deja concretizate, nr. de semnatari, rezultatul votului. Toata aceasta ascundere denota realitatea lucrului necurat, adevarat, incorect. Astept sa-i vad si eu pe baietii destepti care au recurs la astfel de manevre erijandu-se in reprezentanti ai "miscarii revolutionare", ma uimeste modestia cu care tac si nu-si asuma bravura de a fi fondatorii acestei intelegeri meschine, sau poate asa au primit ordinele, deci, o fi discutie postfactum dar este necesara la o asa capcana intinsa catre noi, apoi moral este de datoria noastra sa atragem atentia asupra adevarului acestui fapt, pt ca nu sunt multi semnatari ai parteneriatului, tocmai pentru ca el s-a semnat imediat si fara prea multe discutii, nu se spune nicaieri ca : ala a propus, ala s-a opus, ala a suge-rat, ala a oftat, si bla-bla-bla, ei practic aproband fara a cracni tot ce a venit de la SSPR.
    Spuneam printre comentariile facute pe marginea acestui parteneriat: "...  sa zicem ca eu rinelus UNCRR, membru al unei, sa zicem, asociatii semnatare al acestui "parteneriat", posesor al unui presedinte de asociatii redus mintal (logic daca a semnat asta) influentabil si fara viziune, care face doar tampenii aflat in cardasie cu toti astia din tratat ..." la acest lucru ma refeream, la aceasta lasitate in a-si asuma responsabilitatea, sa aibe initiativa, sa aibe curajul de a spune "nu", acesti oameni vor sa ne fie calauzitori si sa ne transforme in oi, de ce, pentru ca asa vor altii, nu pentru ca asa vor ei.
    Asta vreau sa atrag atentia, asta vreau sa arat, asta vreau ca oamenii sa vada si sa inteleaga. Tacerea si lipsa lor de reactie imi confirma punctul de vedere, pai daca era corect ceea ce au facut mureau cu mine de gat ca sa-si apere lucrul bine facut, si pentru a-si pastra imaginea curata si plina de incredere, dar ei nu fac asta pentru ca sunt falsi, meschini, ascunsi, neloiali, aserviti, vanduti si nu in ultimul rand, tradatori. Pentru asta e bine sa vb, asta trebuie aratat, combatut, izolat. Iar punctul meu de vedere nu este suficient, el reprezentand doar unul din 17-19000 alte puncte de vedere al unor oameni care conteaza. Neimplicarea majoritati duce spre legitimizarea acestui pact, iar pe viitor va conduce la realizarea altora de genul, nu mi-ar place sa fie impartasita parerea mea, mi-ar place ca semnatarii sa ma convinga ca gresesc si indrum oamenii gresit, dar nici macar pareri pro nu sunt, iar asta arata cat de periculoasa este aceasta chestie.

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3934 : Ianuarie 20, 2012, 12:31:57 »

"DRAGA STOLO" a picat, "rasganditorul" PD-L, s-a retras lasandu-i locul lui Boc, nu prea mare diferenta caci un comunist contabil a lasat locul unui comunist lingau, problema este la noi la revolutionari, suntem inerti, fara reflex, anesteziati, dezinteresati. Citesc pe alte subiecte, mici si nesemnificative comentarii despre unul sau altul, barfe, nici o masura, nimic altceva decat vorbe aruncate pe niste randuri, pe alocuri cu mici greseli bine-nteles din graba, cateva linkuri spre niste articole etc, toata lumea este multumita, oricum cerintele lui 89 sunt uitate, imi permit sa le readuc in fata dvs. pentru o mica recapitulare: "VREM GUVERN DEMOCRAT SA NE GUVERNEZE TARA!", "JOS COMUNISMUL", "FARA COMUNISTI", eventual punctul 8 de la Timisoara?...
    La 19 ani de la Revolutie suntem condusi de comunistii activisti, sau de copii acestora, totul sub privirile noastre ingaduitoare, guvernul pe care-l avem numa' democratic nu este, de comunisti am reusit sa scapam? punctul 8 al proclamatiei de la Timisoara mai stie cineva ce spunea?
    Ce am facut noi in Decembrie 1989? Va spun eu: AM MURIT CA PROSTII! Unii s-au dus in Brtele Domnului, altii incet incet dupa, iar noi in fiecare zi cate un pic in noi.
    Azi mai presus ca orice 341/2004 e telul fiecaruia, nimic nu mai conteaza, Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, pai va intreb mai suntem macar o umbra a acelor ce am fost in acel an, raspuns: NU.
    Pe acest forum se scrie despre Revolutia de la .... despre cine este mai revolutionar ca altul, ca ala s-a luat de nustiu cine, si tot felul de alte chestii, bine-nteles foarte importante, cand cineva apare cu ceva "banal" cum ar fi luarea de pozitie fata de o situatie sau o persoana, apar "VIZITATORII", si nelipsit impaciuitorii, care indeamna la calm, sau acuzatorii care incep: ceva de genul: "nu ascultati, vrea sa ne dezbine", iar altii evident nu mai apar pe forum, ci  pe mess, sau pe GSM, ei cica nu-s "aflati", pentru acestia am o veste proasta, poate nu sunteti vazuti de noi cei autentificati dar serviciili sunt cu ochii si urechile pe voi, si stiti de ce? pentru ca i-ati lasat sa-si faca cadrul legal pentru asta, desi chiar acest lucru a fost printre nemultumirile din 89 si pentru care unii au murit, iar noi luam intre 1.700 si 2. mii si ceva de lei recunostinta poporului roman. Ce fel de Revolutionari am ajuns? De tastatura? Nu toti, chiar si la revolutia de tastatura sunt lasi care "merg" pe la spate, tare sunt curios sa-i fi vazut la cea reala. Nu stiu de ce dar cred ca iar ma duc SA VOMIT, de data asta de la atata FRICA SI LASITATE, IPOCRIZIE SI NEPASARE, cred ca o sa stau foarte mult timp.

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3935 : Ianuarie 20, 2012, 12:34:22 »

Cine sta acasa Popescule? Crezi ca ai fost in Piata Universitatii cat am fost eu, sau ca te-au alergat jandarmii mai mult decat pe mine? Scrie celor din asociatie lui Costin indemnul tau, sau celor de la asociatia lui Maries, care au un forum pe care se smiorcaiesc in loc sa vina, pe jos, in plimbare, trei sute de metri pana la Intercontinental.

DOMNULE REMUS;DL POPESCU ARE CAPUL SPART DE BASTOANE APARIND COPIII.
Imi pare rau pentru el. Ii doresc insanatosire deplina si grabnica intoarcerea in randurile noastre. Imi pare rau ca nu ai dumneata capul spart. Poate ca asta iti lipseste, socul care sa iti readuca mintea la locul ei, ca sa ne lasi in pace si sa nu mai faci spam pe forum. Ti-am scris in alta parte ca nu ne mai convingi de nimic. Pe mine nici daca imi spui cum te cheama nu te mai cred. Vei ramane in istoria forumului ca cea mai versatila curva politica infiltrata printre noi.
Nu avem nevoie sa ne scoata oamenii lui Basescu sa demonstram! E clar?

ESTI NESIMTIT! MULTUMESC PENTRU URARE; NU E PRIMA DATA CIND AM FOST LOVITI DE JANDARMI...SA FII INSA IUBIT!  DUPA CE VA FACETI TURA LA PESCARUL, CUM VINE
SEARA O STERGETI ACASA...  HAIDETI SA RAMINEM SEARA DE SEARA PINA LA CAPAT,
SA PROTEJAM FEMEILE,BATRINII,COPIII,TINERII....

CETATENI!  CIVILI , MILITARI ,  REVOLUTIONARI ,TINERI , STUDENTI ;

NU MAI STATI  ACASA!

VENITI IN STRADA ,LA PIATA UNIVERSITATII DIN BUCURESTI...

AI CURAJUL SI DEMNITATEA SA SPUI NU TIRANIEI!

BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE!

IN ORASUL UNDE LOCUIESTI,  IESITI IN STRADA,ZILNIC INTRE ORELE 14-24.

SPUNE PRIN PREZENTA TA UN NU HOTARIT  MASURILOR DE AUSTERITATE

IMPUSE POPORULUI ROMAN PRIN LEGEA 410/2011 DEVENITA 283/2011.

SPERANTA IN VREMURI DE CRIZA  ESTI TU!   LUPTI PENTRU VIITORUL COPIILOR TAI.

GUVERNUL EMIL BOC TREBUIE SA PLECE-DEMISIA
ALEGERI ANTUICIPATE!
GUVERN INTERIMAR DE TEHNOCRATI-GUVERN DE UNIUNE NATIONALA
DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU,ADEVARATUL SEF AL
GUVERNULUI ROMANIEI......

COMPLETATI FRATILOR....STOLOJAN,MUGUR ISARESCU  CA PRINCIPALI
VINOVATI....ILUMINATII DIN ASOCIATIA RIOMANA PENTRU CLUBUL DE LA ROMA...

VENITI IN PIATA UNIVERSITATII!

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3936 : Ianuarie 20, 2012, 12:35:30 »

Mi-am permis sa carcotesc.

Art. 4.1. Asigurarea unui climat economic de stabilitate, în contextul crizei economice globale.
  - Adica ei chiar nu pot, nu au cum si cu ce/cine sa asigure climatul, nu au putut cand nu era criza, dar acu' ...
     4.2. Protejarea locurilor de muncă, prioritate a perioadei următoare, precum si crearea de noi locuri de muncă, inclusiv în mediul rural.
  - Frumos, dar nu au precizat despre a le cui locuri de munca este vb inclusiv în mediul rural.
     4.3. Protejarea şi creşterea graduală a puterii de cumpărare a po****ţiei.
  - Sa inteleg ca vor sa ne cumpere? ...
     4.4. Asigurarea unui sistem fiscal echitabil prin menţinerea cotei existente de 16% şi acordarea de compensaţii şi deduceri fiscale pentru persoanele cu venituri mici precum şi reducerea numărului de taxe şi impozite.
  - Nu stiu de ce dar mie imi vine un ecou in minte: "Vom mari salariile cu 100 de lei, vom mai da la alocatii 50 de lei ...."
     4.5. Adoptarea unui regim riguros de cheltuire a banului public şi trecerea la elaborarea bugetului de stat în sistem multianual.
  - De ce am yo impresia ca elaborarea bugetului de stat în sistem multianual imi miroase a imposibilitate de urmarire a lor? ...
     4.6. Asigurarea resurselor financiare necesare susţinerii sistemului pensiilor de stat, inclusiv prin cuprinderea în această categorie a pensiilor din agricultură, avându-se în vedere principiile contributivităţii şi solidarităţii.
  - De ce iar au uitat sa specifice (nominal) despre pensiile cui e vb ...
     4.7. Continuarea procesului de reformă în domeniul justiţiei in vederea garantării independenţei acesteia, neimplicării politicului în actul de justiţie şi asigurării accesului egal al tuturor cetăţenilor la justiţie.
  - Cum, ca iar nu am inteles. Deci: EI adica politicul, vor sa se, sau sa, asigure "Continuarea procesului de reformă în domeniul justiţiei in vederea garantării independenţei acesteia, neimplicării politicului în actul de justiţie..." ,pai si atunci cum e cu implicarea neimplicarii politicului ... Apropo e cineva p'aci care sa-mi spuna si mie cum ma mai cheama? ca nu mai inteleg nimic ...
     4.8. Descentralizarea, inclusiv financiară, a administraţiei publice prin delimitarea clară a competenţelor, pe principii europene, în scopul creşterii autonomiei administrative cu respectarea principiului subsidiarităţii.
  - What a fuck? Ce descentralizari, ce principii, care sau al cui scop, cred ca ne intoarcem la comentariile de la 4.2.
     4.9. Asigurarea unui cadru normativ şi instituţional stabil în scopul stimulării activităţii IMM-urilor şi asigurării unui mediu de afaceri predictibil.
  - Pai noi avem nevoie de cadre, rame, contururi sau altele asemenea ca IMM-urile sa functioneze? .....!@$^%&(# de prosti!
     4.10. Sprijinirea, prin măsuri concrete, a agriculturii, inclusiv prin acordarea de subvenţii şi reabilitarea sistemului naţional de irigaţii.
  - A mai fost unul, parca Muresan. Sau cu alte cuvinte "TARA PIERE .... BABELE SE PIAPTANA" (by IOAN G. PASCU)
     4.11. Realizarea unui ritm înalt de absorbţie a fondurilor europene şi asigurarea resurselor financiare necesare pentru cofinanţarea proiectelor realizate cu acestea.
  - A inteles cineva ceva? Ma refeream la citirea la prima vedere ...
     4.12. Realizarea Programului Naţional pentru construirea de locuinţe sociale şi pentru tineri.
  - Adica de ANL se vb aci , nu? Vrajeala.
     4.13. Dinamizarea şi simplificarea administraţiei publice prin reformarea structurilor administrative şi reducerea birocraţiei.
  - Deci ei descentralizeaza, adica din una fac mai multe, si la fiecare trebuie personal, deci se creaza locuri de munca, dar nu vad nik facut pe la tara, acest personal trebuie platit, deci cum ramane cu reducerea de cheltuieli bugetare, şi reducerea birocraţiei, adica in loc sa deschizi 10 usi intr-un loc, "be happy" vei deschide 100 de usi in 10 locuri, EI ... CE ZICETI? SIMTITI UN "ORGASM" INTERIOR? Eu sunt aproape excitat de placere, deja vad CLANTE DUPA CLANTE ... OH IA!
     4.14. Dezvoltarea într-un ritm foarte rapid a sistemului de infrastructură din România, îndeosebi a celei rutiere şi feroviare, inclusiv pentru oraşele mici şi mediul rural.
  - Cum? Un ritm la fel de rapid ca autostrada BEHTELL? NU! NU MAI VREM!
     4.15. Asigurarea securităţii energetice a României şi a cetăţenilor săi, inclusiv prin promovarea tehnologiilor ecologice alternative.
  - E bine de urmarit si de aflat cine nu a avut nici o legatura cu aceste cai alternative, e funy credeti-ma.
     4.16. Reforma în domeniul educaţiei, având la bază ridicarea nivelului de performanţă a sistemului educaţional şi asigurarea unor venituri decente pentru cei care îşi desfăşoară activitatea în cadrul acestui sistem, in conformitate cu prevederile Pactului pentru Educaţie.
  - I-auzi ia! Alt "pact"? Mai stie cineva de el sau acum am aflat toti? Doamne Iarta-ma , dar numai elev sa nu fi, e naspa rau!
     4.17. Reforma în domeniul sanitar, având la bază necesitatea asigurării calităţii serviciilor pentru toţi beneficiarii sistemului de asigurări de sănătate din România.
  - AOLEU! SARITI! IAR UMBLA ASTIA LA SANATATE! Pai fratilor: acum dupa atatea reforme, nu ai nici un seviciu medical asigurat, medicamentele, le cumperi tu chiar daca esti internat, conditii de spitalizare? intrebati-l pe 10555 cu era la mine la Piatra, atentie medicala, doar cu bani, altfel nu iti arunca o basina imputita ...
     4.18. Creşterea alocaţiilor pentru copii.
  - Pai trebuia sa spuna si de alocatii nu le iesea la numar, cu alocatii d'astea sa-si creasca ei progeniturile ...
     4.19. Dezvoltarea durabilă şi reducerea decalajelor între dezvoltarea marilor şi micilor oraşe precum şi între zonele rurale şi cele urbane dezvoltate.
  - Frectie la un picior de lemn.
     4.20. Asigurarea condiţiilor necesare în domeniul cercetării ştiinţifice şi tehnice în vederea afirmării activităţii de creaţie şi inovare, dezvoltării unor tehnologii autohtone avansate, creşterii competitivităţii produselor româneşti.
  - Pai noi mai avem cercetare? Cui vor sa dea niste bani, sau cine are nevoie de banii astia, sau, cui au fost promisi?
     4.21. Relansarea turismului şi a sportului ca domenii de importanţă naţională.
  - HAI MAI LASA-MA! ADIca va mai pune un pariu si vor mai creste niste sali de sport, si alesii nostri se vor plimba prin tari straine pe banii statului adica ai nostrii in numele interesului national si anume dezvoltarea turismului... Sau vor dezvolta turismul politic, ma rog.
     4.22. Adoptarea legii privind sistemul unitar de salarizare a persoanelor plătite de la bugetul statului.
  - Vezi sa nu, politicieni , ministrii, directori de AN-uri... Bla-Bla-Bla ...
     4.23. Creşterea eficienţei activităţii parlamentare şi consolidarea credibilităţii acestei instituţii fundamentale a democraţiei.
  - Si vor incepe a face asta cu o vacanta parlamentara. Dar atentie chiar au nevoie sa creasca in ochii nostrii.
     4.24. Continuarea reformei sistemului electoral.
  - "Altul mai oaches pe rau in jos".
     4.25. Consolidarea rolului şi statutului României în UE ca stat activ şi implicat, capabil să îşi promoveze interesele în strânsă cooperare cu partenerii săi europeni, ca al şaptelea stat ca mărime al UE.
  - Astia chiar traiesc in Romanica, sau inca nu s-au intors din concedii, sau au si o a doua cetatenie?

Fratilor citind aceste randuri, imi dau seama cat de PROSTI, CAT DE PROSTI ne cred astia si cat de PROSTI, CAT DE PROSTI suntem noi acu' la 19 ani sa mai inghitim astea, NE MERITAM SOARTA!

Citat din alegeri 2008 15 Decembrie 2008
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3937 : Ianuarie 20, 2012, 12:41:06 »

Am cezut ca se odihneste si el, dar nu, este prezent si actual la fel ca si Caragiale.
    Am trait sa vad ceea ce nu am crezut ca am sa mai vad in Romnica noastra, nu pentru ca nu ar fi posibil, caci iata , ESTE, ci pentru ca am crezut ca nu o sa mai fie permis asa ceva de catre poporul din Romanica.
    Desteaptate Romane, este titlul imnului din Romanica, care este "tipat" de 2-3 oameni "treji", plantoane de altfel, restul dorm un somn al nesimtirii, si al arogantei, al nepasarii si al tradarii. In acest peisaj Mioritic, in care baciul este un vajnic purtator de telefon mobil cu tehnologie GSM, observam in zare un Mos, dar nu Craciun ci ION ROATA, trezit de la cele vesnice, plin de nelamuriri, venind sa intrebe revoltat si incurcat.
    "Dragii Mosului veni sa va spun ca tare's nelamurit, dormii putin si s'alese praful de tarisoara noastra" cred ca asa ar incepe daca chiar ar fi sa vina.
    Sub privirile adormite ale acestui adormit popor, a renascut partidul comunist cel nou, dar mai versat si mai parsiv ca primul, sub "egida" PARTENERIATULUI PENTRU ROMANICA (va dati seama cate sacrificii au facut, la cate au renuntat etc) "Si-au dat mana peste tara" ca s-o scoata din criza, "Viitor de aur, Tara noastra are!" si nici nu concep altfel, caci vor pune in slujba tarii cei mai capabili oameni, cum de altfel au facut si pana acum, si rezultatele se vad:
  1) Dupa 19 ani nu cunosc sa fi fost cineva judecat pentru sangele varsat;
  2) Dupa 19 ani nielul de trai al prostului de rand nu a ajuns nici macar la juma' fata de cel al prostului din '89;
  3) Dupa 19 ani nu avem nici macar 50% din PIB-ul lui 89;
  4) Dupa 19 ani noi vb inca de gloriosul an 89, nu ca nu ar trebui dar traim in 2008 sau mai bine spus 2009;
  5) .........
  .
  .
  .
  .
  INFINIT)
    Iata ca s-a intors Mos Ion Roata ... ca sa intrebe:
    Daca cineva poate sa raspunda la intrebari, s-o faca.

1) Cati dintre dvs au votat cu PD-L? Cati dintre dvs, votanti ai PD-L si au dorit o guvernare alaturi de PSD+PC? Daca va-ti dorit o guvernare alaturi de PSD+PC de ce nu i-ati votat direct cu acestia?
  2) Cati dintre dvs au votat cu PSD+PC? Cati dintre dvs, votanti ai PSD+PC si au dorit o guvernare alaturi de PD-L? Daca va-ti dorit o guvernare alaturi de PD-L de ce nu i-ati votat direct cu acestia?
  3) Daca ati votat "direct" si nu este ceea ce ati dorit, de ce nu va luati voturile inapoi?
  4) Daca ati luptat pentru a inlatura un astfel de regim, cum puteti accepta refacerea lui? Caci din cate am inteles eu, in numele interesului national a renascut "mamutul" si in numele aceluiasi interes se pot interzice GREVELE, TOP SHOAIELE, TELEVIZIUNILE PARTICULARE, ECONOMIILE, asa cum deja au inceput unele masuri ca de exemplu, ASCULTAREA TELEFOANELOR, STOCAREA DATELOR PE 6 LUNI (SMS si e-MAIL), ESTE INTERZIS SA VORBESTI DE RAU CAMATARII OFICIALI(BANCILE);
    Vad mani****re ordinara peste tot, chiar si in propria ograda, spunea cineva ca apropiati ai lui DLM au manifestat la ROMEX si cum ii mai zice? Intrebare: DLM unde era cand acestia protestau pt el? Sa inteleg ca strangea semnaturi pentru a candida ca SS la SSPR? Si asta pentru binele nostru general, nu al lui. Mie rau ... MA DUC SA VOMIT! ....... Gata am revenit, am avut o indigestie de la atatea aiureli auzite, platforme program si minciuni electorale.
    Si totusi nu inteleg, daca votul a fost direct, adica fiecare ales are in spate niste voturi "PERSONALE", nu face ce a promis sau ceea ce vreti voi, de ce nu-i cereti demisia? cate voturi are? 1000? strangeti 1000 de semnaturi si cereti demisia. Cred ca este mult mai usor si mai putin dureros decat cum a fost in 89, si chiar puteti evita consolidarea si inradacinarea acestui nou tip de regim totalitar, nu uitati raportul de fortze este 229 putere la 105 opozitie, adica ce vrea puterea, aia se va face. Daca nu veti lua o pozitie ferma acum cand totul e fragil pentru ei riscat sa va condamnati copii sa treaca prin ce ati trecut voi.
    "Ma duc sa ma odihnesc ca's batran."

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3938 : Ianuarie 20, 2012, 12:50:20 »

http://www.petitieonline.ro/petitie/adoptarea_punctului_8_din_proclamatia_de_la_timisoara-p55371047.html

Adoptarea punctului 8 din proclamatia de la TIMISOARA

28/08/2008 11:01
destinatar: Poporul Roman,Guvernul Romaniei

Dupa aproape 2 decenii de la revolutie foarte multi (fosti) activisti sunt inca cu rang inalt in structurile statului si ale societatii actuale paralizand economia si punand in pericol siguranta nationala prin aceleasi metode de concurenta neloiala folosite si inainte de 89.
Nu este moral ca nici pana acum cei vizati de punctul 8 al proclamatiei sa nu faca un pas in spate si sa ramana obscuri.

Trebuie stiut ca cei "vizati" de punctul 8 au refuzat adoptarea in intregime a proclamatiei tocmai pentru a nu fi eliminati de la putere din perioada imediat urmatoare revolutiei si pana acum.

Chiar daca nu li se va interzice dreptul de a ocupa functii de conducere in stat, macar sa se faca publice numele celor care inainte de revolutie si dupa au militat IMPOTRIVA INTERESELOR POPORULUI ROMAN prin mijloacele bine stiute.

Este drept sa stim cine a uneltit impotriva semenilor lui doar pentru a obtine avantaje materiale semnificative si POPORUL SA DECIDA daca ii accepta sau nu in pozitiile in care sunt acum.

Cel mai important este ca unii dintre ei sunt SANTAJATI ca li se vor face publice dosarele de colaborare cu fosta securitate daca nu fac ce DICTEAZA CLANUL.

Nu este corect pentru revolutionarii cazuti si pentru cei care inca militeaza sa ignoram poate cel mai important "punct 8" , deoarece aceasta proclamatie poate fi ridicata la rangul de CONSTITUTIE.

Chiar daca multi poate nu am fost pe treptele catedralei si in pietele marilor orase in 89 alaturi de revolutionari, nu ne ramane altceva decat sa continuam ceea ce au inceput ei si sa renastem intr-o societate asa cum EI si-au imaginat-o...e de datoria noastra...cei de acum si cei ce vor fi.

vezi proclamatia la linkul:
http://ro.wikisource.org/wiki/Proclama%C5%A3ia_de_la_Timi%C5%9Foara

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3939 : Ianuarie 20, 2012, 12:56:56 »

PROPUNERE DE SCRISOARE DESCHISA

SCRISOARE DESCHISA

Domnule PRESEDINTE AL ROMANIEI,
                       AL SENATULUI,
                       AL CAMEREI DEPUTATILOR,
    Domnule PRIM – MINISTRU,

Revolutionarii  din toata tara sunt profund ingrijorati de starea economica si sociala a tarii, de aceia suntem decisi sa participam la indeplinirea promisiunilor electorale facute de partidele ce formeaza majoritatea parlamentara si compun executivul, dupa alegerile din Noiembrie 2008, urmarind in special promisiunile ca: NU PO****TIA VA TREBUI SA STRNGA CUREAUA CI CONDUCATORII, si acele promisiuni legate de veniturile po****tiei, dar si angajamentele luate pentru REDUCEREA CHELTUIELILOR BUGETARE.

In acest sens recomandam urmatoarele:
    1.Sistarea tuturor pensiilor, care au lucrat in cadrul aparatului represiv, inainte de 1989, dupa modelele europene;
    2.Reducerea retributiei in Guvenul Romaniei,  la nivelul Prefecturilor si al Secretarilor de Stat, la salariul minim pe economie, pana la redresarea economica a tarii, de asemenea sistarea subventiilor pentru combustibil, alimente si cazare;
    3.Reducerea indemnizatiilor in Parlamentul si Senatul Romaniei, la nivelul salariului minim pe economie, pana la redresarea economica a tarii, de asemenea sistarea subventiilor pentru combustibil, alimente si cazare;
    4.   …
    5.   …
    6.   …

Aceste masuri vor da posibilitatea, de a marii pensile si aplicarea majorarii salariale ale profesorilor, conform legii si a promisiunilor facute in Campania electoral.
    Mentionam ca toti cei vizati de aceste masuri sunt personae cu venituri foarte mari si care pot sa-si pastreze nivelul de existenta neafectati.
    Va aducem la cunostinta in cazul negasiri unui consens la nivelul celor 4 institutii, vom proceda la strangerea de semnaturi de la po****tie.

Data,                           Semnat                                         
    .. / .. / ….                                                            Dl./dna. …..  ………..     sau  As., Un. Fed. Bl. …etc.[/b][/size]

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3940 : Ianuarie 20, 2012, 13:03:48 »

Haideti sa vedeti reactii revolutionare:

O asemenea scrisoare este bine venita in alte momente,dar nu si in momentul de fata,cand riscam sa fim si noi afectati.O sa ne spuna politicienii sa vedem mai intai barna din ochiul nostru.Scrisoarea ar putea sa aiba efect de bumerang.Riscam sa ne dam singuri suturi in fund.

Domnule chiar nu ai ce face? Pai astia-s curve unse cu toate alifiile. Asta ar mai lipsi sa dansam goi prin fata lor. Si cu profesorii nu sint de acord. La cei care merita sa le dea si dublu. La cei care nu merita sa nu le dea, iar la cei care nu merita nici cat primesc sa le mai taie. Pe mine ma omorau cu norma, calitatea si termenele. Ia vezi cati dascali au picat examenele si au luat note de toata rusinea. De ce sa le mareasca alora salariu? Hai sa nu ne bagam unde nu ne fierbe oala.

Domnule BIONEL, nu inteleg de ce va este frica de un eventual efect de bumerang, cum ramane cu: ".....Nu ne este frica mercurie,sintem aceioasi din 89 si apoi "nu mor caii cand vor cainii".NE VOM APARA DREPTURILE,CA LE MERITAM !"

Rinelus,eu stiu ca  nu trebuie sa rascolesc jarul atunci cand bate vantul,caci poate sa ia foc si casa mea.Nu de frica este vorba.Mie nu-mi place sa ma leg la cap daca nu ma doare.Intelege ca nu este momentul sa zgandarim (acum) pe nimeni cu asemenea scrisori.Cind drepturile mele si ale prietenilor mei sunt in pericol,prefer sa fiu mai prudent.Eu am un servici,dar am si doi copilasi de crescut,si indemnizatia imi prinde bine.Dealtfel cred ca si Brasoveanul a incercat sa-ti transimita cam acelasi lucru ca si mine.Drepturile noastre sunt meritate si putem sa strigam in gura mare ca le vrem (cei adevarati).

Memorat
  • emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3941 : Ianuarie 20, 2012, 13:05:13 »

Stie cineva daca este adevarat ca parlamentarii primesc o indemnizatie,
pentru fiecare mandat pe care l-au avut in parlamentul Romaniei ?
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3942 : Ianuarie 20, 2012, 13:09:12 »

LA MULTI ANI TUTUROR IONILOR SI IOANELOR! Dupa o scurta pauza revin si frateeee, cat de mult ati scris! Am tocit o pereche de ochelari!
    De departe este cel mai tare subiect al "zilei", CINE VA FI S.S.?
    Am vazut lista candidatilor, ceva pe bune, ceva umplutura, ceva S.F. Sincer imi place S.F.-ul cu Dany, si chiar de ar fi ca S.S. Fesan sa-l fi pregatit ... ce e rau in asta? A facut Fesan ceva in plus fata de ceilalti S.S. perindati in 19 ani pe la ssvr si mai apoi sspr? Eu zic ca DA. Dupa parerea mea a fost singurul S.S. care a primit in audientata cam pe toti liderii de as. si nu numai, a stat de vorba cu cei nemultumiti de jos de la poarta, a solutionat de nu stiu cate ori mai multe dosare decat cei care au ocupat acest post din 2004 incoa', daca si pe Dany la invatat toate acestea pt a putea fi S.S., foarte tare!
     DANY ... va rog sa-mi dati voie sa numesc "DANY" acel candidat ideal la functia de S.S. Ma intreb, pana cand o sa mai stati cu mainile in san, sa asteptati numirea lui "X" sau lui "Y", intr-o functie care ne intereseaza direct, fara a cere sau a impune pe cel care de comun acord credem ca ne reprezinta interesele asa cum se cuvine? Stiu ca o sa ma apostrofati spunandu-mi ca este o numire politica si ca ne depaseste, dar "COPILUL PANA NU PLANGE, MASA TATA NU-I DA!", si apoi mai am o surpriza pt voi: In aceste zile conducatorii "nostrii" chiar s-au rugat sa nu venim cu o astfel de propunere, pentru ca ar fi trebuit s-o ia in calcul daca nu chiar s-o onoreze, pacat ca iar au castigat. Erau prea bagati in kk ca sa se mai puna rau si cu noi, dar au avut noroc ca nu suntem uniti si chiar lipsiti de initiativa, nu avem fler ca sa simtim din timp slabiciunile lor, imi pare si mie rau ca abia ieri am aflat acest amanunt. Dupa parerea mea, daca am fi putintel mai uniti am putea incerca si acum in al 13-lea ceas sa avem un S.S. care sa ne reprezinte, adica un "Dany". "RESTUL E CAN-CAN!"

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3943 : Ianuarie 20, 2012, 13:41:16 »

In sfarsit am gasit ce cautam, ce spuneam atunci de viitor si ce este prezentul azi ... meditatie ...

In articolul postat de mine astazi, Basescu spune, cu alte cuvinte, ca nu au resurse pentru a onora promisiunile electorale. NU AU RESURSE SAU NU VOR? Acestai adevarata intrebare. Stim cu totii, ca Romania nu are o industire puternica sau macar o industrie cat de mica, economia ... asisderea, atunci cu ce ne poate afecta atat trambitata criza economica? Cu 3-5000 de someri? Si acestia angajati ai multinationalelor, caci DA, multinationalele sunt lovite afara de criza economica si recurg la economii aici. Dar in rest ce sa loveasca aici? Gauri negre?  Cheesy Cheesy Cheesy
    Ma tot intrebam ca prostul in campania electorala, de ce se bat atat de tare partidele politice pe putere (sunt sinucigasi?)acum in prag de criza? Raspunsul a venit de la sine, ba mai mult incepe incet, incet sa se contureze, ULTIMA MARE TALHARIRE A ROMANIEI (in numele interesului national), apoi vor da vina pe criza, simplu, nu? Mai rau este ca aceasta talharie va fi lipsita de orice scrupule, nu se va tine cont de nimic, nici copii mici nu vor scapa, si daca se poate si va fi ... nici sugarii.
    In final va scapa cine va putea, sau ... va las voua continuarea.

Colega rinelus,nu pun la indoiala bunele tale intentii,dar te intreb:de ce nu actionezi mai antai tu.Adica sa scoti o autorizatie de miting (cu un scop benefic), la care sa chemi pe tota lumea, zicandu-le ca asociatia din care faci parte,sau un anumit numar de oameni mobilizati de tine, vor fi in data de.. in locatia cutare..si inviti toti revolutionarii sa participe .Daca nu vei gasi intelegere si participare din partea noastra,atunci vei putea sa ne mustruluiesti,dar, nu sa ne jignesti.Indemnizatia o iau (cei adevarati) pentru cea ce au facut in revolutie. Activitatea fiecaruia in societatea civila este benevola, si unii dintre noi chiar participa sub diferite forme prin diferite asociatii si fundatii civice.Amitesc faptul ca ,chiar tu (ati vorbesc la persoana-2-a deoarece nu este diferenta mare de varsta intre noi) ai spuneai lui Perju Daniel,ca nu esti de-acord cu greva foamei facuta de revolutionari pentru prorogare,si ca,multi dintre colegi au locuri de munca de unde asi castiga existenta,si ca trebuie sa-si vada de munca lor,si ajuti atunci cand se poate.De ce nu ar fi valabile si pentru noi cei de-acum cele spuse de tine.Eu ca si multi alti revolutionari lucram si nu prea avem timp pentru alte actiuni,dar la o actiune concreta,cu scop precis (comun) mi-as face timp sa vin.

BIONEL, nu ai cum sa pui la indoiala bunele mele intentii, nu am facut niciodata nimic impotriva revolutionarilor, nici acum nici in trecut, asa cum am mai spus, nu pot face nimic de unul singur, deoarece sunt unul, cat despre miting, am mai spus ca noi nu suntem in stare sa ne intalnim la o bere ca sa ne cunoastem, nu mustruluiesc pe nimeni, eu atrag atentia asupra unui fapt concret si anume ca toti vaneaza aceasta indemnizatie si cei care o iau deja nu se mai implica, si ca sa ma "lipesc" putin de ultimul subiect deschis de colegul Dan Perju, aceasta indemnizatie vine de la poporul roman ca recunostinta a jertfei aduse in decembrie '89, dar asta nu inseamna sa ne retragem in "cocun" si sa papam linistiti din ea, de asta fac referire mereu la ea in postarile mele, nu ma supar ca-mi vorbesti la persoana a II-a, chiar ii rog pe toti s-o faca, asa cum am mai spus consider revolutionarii o familie mai mare si tipul acesta de adresare ma face mai apropiat, mai familial, sustin in continuare cele spuse la acel moment lui Dan Perju, si mai motivez odata cele spuse: Pe alesii nostrii ii dor in 3 litere de noi, asa ca un protest de greva a foamei nu are darul decat de ai nenorocii pe cei pe care il fac, nu pe cei impotriva carora este indreptat, deci nu m-i se pare cea mai buna solutie, se pot rezolva si altfel, de exemplu: inchiderea portilor de la parlament sau ma rog ceva de genul.
    Colegul Nor spunea ieri ca si revolutia la tastatura este ceva nou, am spus ca sunt de acord, dar intreb si eu ca omul, de la tastatura, nu putem sanctiona faradelegile pe care alesii nostrii le fac, eu stiu, printr-un comunicat eventual? Adica fie si de la tastatura ceva oficial se poate?
    V-i se pare normal ca acei fosti parlamentari care stau degeaba si nu produc nimic sa ia timp de 3 luni indemnizatie de 1000 EURO, iar cetatenii romani (civili) din teatrul de razboi sa moara ca nu au bani sa se refugieze in Romania?
    V-i se pare normal ca subventia pt cresterea unui cal sa fie de 400 RON/luna, iar alocatia pt cresterea copilului sa fie de 2 lei/luna?
    V-i se pare normal sa nu ai dreptul sa cumulezi pensia cu alte venituri obtinute prin munca?
    V-i se pare normal ca seful statului sa recomande ca in cazul unei probleme cu statul sa nu apelezi la solutionarea cauzei in justitie?
    V-i se pare normal ca sa stati si sa priviti la toate acestea fara sa aveti nici o reactie?
    Va rog, raspundeti.

Asa este, dusmani ai romanilor vor sa minimalizeze toate valorile pe care Dumnezeu le-a dat romanilor, la fel se intampla si cu istoria acestui popor, care a fost "GRNICERUL EUROPEI". La adapostul Tarilor Romane, Europa s-a dezvoltat, cultural, social, "arhitectural", daca acest popor nu ar fi existat in acele vremuri, toata Europa ar fi fost pasalac turcesc. Dar ma indepartez de subiect.
   Acum 2 ani daca nu ma insel, Robert Turcescu facea o emisiune dedicata momentului, in care incerca sa banalizeze aportul marelui poet roman, sunt curios sa vad astazi cine isi va "asuma" acest rol, pentru ca asa cum a spus foarte bine poetul: "E USOR A SCRIE VERSURI, CAND NIMIC NU AI A SPUNE ..."
   Va propun ca astazi sa ne bucuram de frumoasele povesti spuse de poet, aranjate cu maiestrie, in rime ce te poarta ca un vis, fara sa atingi pamantul ...

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3944 : Ianuarie 20, 2012, 13:41:26 »

TINELE,BUZDUGAN SE PARE CA ARE DREPTATE ADICA MAI MULT CA SIGUR ARE,DE CE SA NU SCRIEM?DE CE SA NU VORBIM?DE CE SA NU NE REVOLTAM?O DUCEM ASA DE BINE CA SA NU FACEM TOATE ASTEA?SA NU RASCOLIM JARUL SPUNE RINELUS,CA POATE LUA SI CASA NOASTRA FOC,INTREB EU,CARE CASA?SANDRAMAUA IN CARE LOCUIM?IA FOC FACEM ALTA DAR STIM CA ARDE SI VILA LU DOMN PORTOCALIU,CUI II ESTE FRICA SA STEA ACASA,INSEAMNA CA IN 89 TOT FRICA IA FOST SI A STAT ASCUNS PE UNDEVA SI ACUM VINE SA FACA PE INTELEPTUL.ACEST GEN DE REVOLUTIONARI NU NE FAC CINSTE,STITI CA AU FOST MILITIEI LA REVOLUTIE CARE DIN PRIMA CLIPA S-AU ALIAT CU NOI DEZBRACAND UNIFORMA SI NU BENEFICIAZA DE NIMIC,CARE SUNT ALATURI DE NOI SI ACUM,INCURAJANDUNE.AM FACUT O COMPARATIE DINTRE UN OM CARE ESTE REVOL.CU ACTE SI UN OM CARE ESTE TRATAT CU TOTUL ALTFEL PENTRU CA A FOST CEA FOST.DECI TINELE LUPTA NOASTRA TREBUIE SA CONTINUIE INDIFERENT DE CE SE VA INTAMPLA, DECI SA FIM CU TOTII UN TOT SI SA MERGEM LA LUPTA CEA MARE,SUNA A COMUNISM DAR ASTA TREBUIE FACUT. DECAT 600DE ANI CIOARA MAI BINE 30DE ANI SOIM.MAI BINE EROU IN ETERNITATE DECAT LASI O VIATA.
Memorat
Pagini: 1 ... 261 262 [263] 264 265 ... 476
Schimbă forumul: