Main Content:

Pagini: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

• Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #3945 : Ianuarie 20, 2012, 13:59:16 »

Kostas, daca am fi rascolit jarul mereu, de cate ori situatia creata cerea asta azi am fi fost in case, nu pe strazi, daca reactia majoritati ar fi fost ca cele de azi cand:

1. s-a votat legea ochiul si timpanul
  2. s-a pus pumnul in gura sa nu vb de rau bancile
  3. au declarat ca puteau sa mai minta 6 luni
  4. s-au redus salariile si pensiile cu 25 respectiv 15%
  5. s-a dat legea amanarii platilor statului

si multe altele de la venirea acestei ticaloase coalitii, alta ar fi fost soarta noastra azi, in nici un caz pe strada. Odata cu 283 s-a mai stabilit si ca iti pierzi ajutorul social oricare ar fi daca nu iti platesti taxele, impozitele si amenzile, dar nu am vazut pe nimeni sa protesteze ca ei si-au votat o lege de scutire de taxe si impozite, ai masina? incearca s-o vinzi , mai poti? nu, dar ei pot.

Deci nu , buzdugan nu a avut dreptate nici atunci si nici acum, referitor la ce am scris atunci, daca scrisoarea s-ar fi facut publica intr-o forma asumata de toti revii atunci, poporul ar fi sustinut-o, si nu numai. Am propus o proclamatie, acum raliati-va sau nu celei de la brasov care este asumata. Despre asta e vorba, revii au ratat cu brio orice ocazie de a se face respectati si utili neamului.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3946 : Ianuarie 20, 2012, 14:08:24 »

Ma bucur ca incepeti sa vedeti si voi adevarul despre ce se pregateste pas cu pas in Romanica noastra. Fara modestie, imi permit sa ma citez:" Nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate face in numele Interesului National" ca sa intelegeti mai bine va dau exemplul din Statele Unite, unde, dupa 9/11 intimitatea individului este calcata in picioare de catre serviciile americane sub pretextul Sigurantei Nationale, si cel mai important, nu uitati ca lui Base ii intra o AXA in 3 litere si ii iese mai apoi prin "creier" ulterior prin gura si asta sub acoperirea marilor democratii recunoscute. Deci cu cat dormiti mai mult si mai adanc cu atat va condamnati mai mult urmasii, Puterea este Poporul, Statul este Poporul, Poporul suntem/sunteti noi/voi cei multi! Cu cat mai repede ne trezim, cu atat mai usor va fi , cu cat mai tarziu, cu atat mai greu. Ce a fost in Decembrie '89, a fost rezultatul unui somn de 40 si mai bine de ani. Daca se uita asta ne vom merita soarta!

Despre drepturi tot vorbim, cred ca trebuia direct de la "OBLIGATIILE UNUI REVOLUTIONAR IN RAPORT CU SOCIETATEA CIVIL(A)". Foarte tare propunere, dar am si eu niste intrebari: Pai noi avem si obligatii fata de socitate? Singura obligatie nu este cea de a lua indemnizatia? Ce este aia "SOCIETATEA CIVIL(A)"? Si ce treaba avem noi cu ea? Cheesy Cheesy Cheesy
    Glumeam, sper ca nu v-ati suparat pe mine, asa cum spuneam, foarte tare propunere, chiar si eu o sa urmaresc cu interes acest subiect, pentru ca aici papa o paine buna deontologii.

Acesta este primul meu mesaj pe acest subiect. Cu toate ca am spus ca doar o sa citesc dar nu o sa intervin, nu ma pot abtine, desi pozitia mea fata de aceste obligatii catre societatea civila este paracunoscuta. Am sa mai postez pozitia mea  pentru cei inregistrati de curand si care mai mult ca sigur nu au citit din urma si cu atat mai mult forumul vechi.
    Iata dupa 8 zile doar 18 raspunsuri pe acest subiect, desi foarte important, pentru ca are rolul de a ne readuce pe drumul cel bun, dar cine vrea asta? Poate ca nimeni nu vrea, poate ca am uitat cu toti de unde am plecat, sau, si mai rau, nu ne mai intereseaza.
    Avem sau nu obligatii catre societatea civila? Pai eu zic ca avem. Nu printr-o lege a Statului Roman, ci prin una nescrisa, a omeniei si a moralei, care astazi este la fel de stearsa ca si considerarea de care ne "bucuram" din partea cetatenilor romani cat si a clasei politice, o chestie reciproca de altfel.
    Am spus totdeauna ca nu ne implicam in viata sociala a zilei, nici individual, nici colectiv, daca am fi facut-o asa cum trebuie, lumea ar fi stiut cu siguranta de noi, cine suntem, ce facem, si poate ca ne-am fi bucurat iarasi de acel respect pe care l-am simtit in primele luni ale lui 1990, spuneam mai demult referitor la acest aspect, ca:"vreau dinnou sa ma ia oamenii pe strada in brate ca sunt revolutionar", probabil ca multi dintre cei inscrisi pe forum atunci au ras copios.
    Am spus totdeauna ca suntem obligati moral, sa ne implicam in ajutorarea celor care nu mai pot supravietui schimbarii, tranzitiei, noului regim, de ce? Pentru ca noi suntem artizanii acestei schimbari, noi am schimbat un regim totalitar cu unul "democratic". Si am sa ma oresc putin aici pentru a dezvolta aceasta idee. Am sa incerc sa fac o mica paralela intre cele 2. In comunism omul avea un fals confort oferit de regim, dupa care astazi, nostalgicii si neadaptatii ofteaza la greu, la ce me refer, la siguranta locului de munca care asigura "traiul" de zi cu zi, posibilitatea de a face un concediu la mare sau la munte indiferent din ce categorie sociala faceai parte, nu aveai loc de munca imediat te bagau la unul, nu aveai casa , primeai una dupa o lunga asteptare, dar primeai, acestea sunt cele bune care le fac uitatea pe cele ca: lipsa apei calde, lipsa alimentelor, lipsa libertatii de miscare, asociere, intreprindere, care duceau la un alt miraj, BANII, neavand pe ce sa-i cheltui ii depozitai. Astazi romanul nostru cheltuie foarte mult, indiferent de castig el ramane fara bani, atunci se indatoreaza la banci, lipsa unui venit lunar pe masura muncii depuse duc romanasul nostru mioritic la banca pentru a se indatora, astazi cand intri intr-un magazin alimentar gasesti tot ce vrei bani sa ai, dar ai? Daca vrei o casa te duci la banca, daca vrei o masina te duci la banca, daca vrei sa muncesti trebuie s-o faci. Dar spre deosebire de vremurile ceausiste in prezent se fura de 1 miliard de ori mai mult ca atunci, dar nu se pune nimic in schimb. Daca in perioada aceia se construia, astazi nu se mai face nici macar o mica intretinere a acelor lucrari, si ma refer la diguri, canale de irigatii, poduri, conducte de apa, petrol, gaze, etc., toate acestea duc la mari nenorociri, inundatii, lipsa productiei agricole si implicit la importurile de cereale, iar taranul nostru moare incet incet, prabusiri, sete, contaminari, explozii devastatoare, etc.
    Iata cat de mult am fi putut sa ne implicam in cei aproape 20 de ani de la revolutie, si poate astazi nimeni  nu ar fi indraznit sa arate cu degetul spre noi. Rolul nostru ar fi trebuit sa fie de supraveghetori, de paznici ai noii vieti libere pentru care multi dintre noi au murit, noi in schimb, am fost ocupati cu racaiala dintre noi, asa cum a spus si noul coleg care a fost mai revolutionar decat altul, ne-am certat pe o lege sau pe un dosar, iar in prezent vrem sa ne mobilizam ca sa aparam o lege, doamnelor si domnilor? Nu ar fi mai usor sa-i facem pe concetateni sa doreasca ca ea sa ramana? Eu zic ca da. Cum? Implicandu-ne activ in viata societatii, la modul generic de revolutionari caci asa am fost in Decembrie '89, nu in Logii, uniuni, confederatii, blocuri case sau mai stiu eu ce. Am fost revolutionari, simplu.
    S-a lansat ideea de donatii, e de apreciat, dar nu sunt de acord, si am sa va spun de ce. Nu vreau sa interpretati aceasta afirmatie, caci sunt credincios si zeciuiala este cea mai buna "unitate de masura". Dar cu aceasta zecime din indemnizatie(cine o ia) se poate face fata la momentele comemorative Si sa nu uitam ca pentru multi dintre noi este vitala, depinzand de ea ca fiind singura sursa de intretinere, cumparare a medicamentelor, sau asa cum s-a mai spus, achitarea ratelor la banci, si atunci propun ca bugetul fiecarie asociati (oferit prin SSPR) pentru astfel de momente sa fie destinat actelor caritabile, adica catre societatea civila, adica spre concetatenii nostrii, adica spre cei pe care moral, trebuie sa-i ajutam.
    Am sa-mi permit sa reamintesc actiunea de ajutoare de la Tecuci, cand Liga condusa de Dan Perju si Magda Rotaru s-au mobilizat peste asteptarile oricui si au putut sa stranga intr-un timp scurt (3 ZILE) suma de 90 milioane lei vechi de la membri lor, si alte donatii care au venit in nume personal de la membrii ai forumului care au vrut sa ramana anonimi, iar daca imi vor da acceptul o sa le dezvalui numele, si carora vreau sa le multumesc inca o data pentru efortul lor, si sa-i asigur ca nici eu si nici colegii mei care au participat la actiune si nici oamenii care au putut fi ajutati prin efortul lor nu i-au uitat. Deci se poate!
     O alta propunere a fost refacuta de colegul Daniel Purec, aceia de a ne intalni si forma o "organizatie neconcurenta" celor existente, vin si plusez, propun ca data de intalnire Duminica 01.02.2009, locatie ca si sugestie as opta pentru Brasov, de ce ? Pentru simplul fapt ca este in centrul tarii, iar timpul dedicat drumului este mediu. Poate ca daca se va cadea deacord, aceasta "organizatie neconcurenta" sa aibe ca prioritate supravegherea clasei politice si amendarea ei publica de cate ori va fi necesar si neintarziat. Consider ca si asta este tot de datoria noastra fata de societatea in care traim.
    Ar mai fi multe de spus, dar consider ca e suficient cat am spus, si stiu sigur ca nu sunt pe placul tuturor.

Memorat
« Răspunde #3947 : Ianuarie 20, 2012, 14:26:02 »

INTREBARE CATRE COLEGUL CARE SPUNEA CA TREBUIE SA RESPECTAM IMPERIOS LEGILE:CUM RAMINE CU BATEREA DE CATRE JANDARMI A MANIFESTANTILOR PASNICI?DECI DUPA CUM AM MAI SPUS SI IN POSTARILE MELE ANTERIOARE EXISTA 2 FELURI DE LEGI:UNA PENTRU POPOR SI IN CARE DACA AI GRESIT FACI PUSCARIE DE NU TE VEZI SI ALTA PENTRU JIGODIILE ASTEA CARE NE CONDUC IN CARE FAC TOT CE VOR EI.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3948 : Ianuarie 20, 2012, 14:38:39 »

Uite Kostas un alt motiv de rascolire a jarului, o parte din asociatiile de revi participa la discutii cu PDL, in timp ce restul societatii civile refuza acum dialogul cu puterea, motiv pentru care linsajul mediatic al revilor continua, SPAGATORI DE GREVA, asa vom fi considerati, credeti ca daca vor obtine repunerea in plata problema este rezolvata? FALS, problema este agravata, mai multa ura si desconsiderare la adresa noastra, am instigat la opozitie fata de acest demers de a dialoga cu puterea, este liniste pe portal nimeni nu sustine acest punct de vedere, desi asta inseamna sa va lasati mituiti de PDL,  in caz ca ar fi reala aceasta repunere in plata, caci daca vorbim de posibilitatea juridica ca aceasta sa se intample, de departe se vede prosteala pe fata, a doua chestie, de ce se duc sa vorbeasca pe marginea modificarii legii din moment ce toata societatea romaneasca doreste plecarea de la putere a coalitiei? Ca sa ne dea o ultima lovitura inainte de plecare? Apoi ce ar fi mai nobil din partea noastra decat sa cerem abrogarea 283 in care este afectata toata populatia? Oare nu am recupera indemnizatiile? Ba da, dar onest, platite de cei care ni le dau conform legii, nu de PDL  ca si mita, sa ne retragem. Asta este diferenta, cel putin din punctul meu de vedere, vreau indemnizatia, dar data de romani nu de tradatori si vanzatori de neam si tara. Asta este pozitia mea, DREPTATE PENTRU TOTI ROMANII !!!
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3949 : Ianuarie 20, 2012, 14:45:43 »

Aici sunt 100% de acord cu tine!
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3950 : Ianuarie 20, 2012, 14:50:07 »

Sănătate la toată lumea! Fiind plecat, n-am mai trecut pe aici.
Bravo Tinel! Ai dreptate.  Cum ai luat „ţepele” lui Vlad de pe ei, cum îşi fac de cap! O rugăminte, încearcă să nu mai acuzi! Cu toţii suntem susceptibili...
Acum!
Astăzi am depus o plîngere penală la Procurorul general de pe lîngă Înalta Curte de Casaţie, legată de L.283/2011, în care, în conformitate cu prevederile art.66.-(1) din Legea Nr.47/1992, am acuzat magistraţii curţii Constituţionale de rea credinţă în exercitarea atribuţiunilor lor, fapt ce a permis Camerei Deputaţilor, membrilor Guvernului, Preşedintelui României, să pună România în afara „Statului de drept”.
Toate „gurile de tun” trebuiesc aţintite împotriva lor! Este singura şansă. Justiţia trebuie urnită, mass media trebuie adusă sub acelaşi steag. Nu uitaţi, nu mai luptăm pentru noi, pentru drepturile noastre, ci pentru înlăturarea trădătorilor de patrie, pentru readucerea  României în sfera democraţiei, a „Statului de drept”!  Strada trebuie privită cu multă seriozitate pentru că e posibil să ajungem la „lupte de stradă” iar de partea cealaltă sunt „copiii noştri”.  Din păcate „guvernanţii” nu vor pleca decît alungaţi cu bîta!
Am rătăcit comunicarea Casei teritoriale de Pensii în care eram înştiinţat că indemnizaţia mi se plăteşte cu 2 luni în urmă, pentru a avea posibilitatea să comunic eventualele schimbări de venituri. Indemnizaţia ar trebui să înceteze în martie. Poate cineva, mai bine organizat decît mine, să posteze textul?
Mulţumesc!
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3951 : Ianuarie 20, 2012, 14:57:22 »

Bravo si tie Silviu, sa inteleg ca acum te pui la zi cu postarile, sunt 2 tipuri de proclamatii postate in zilele trecute, poate ai timp sa ne spui si punctul tau de vedere referitor la cele 2.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3952 : Ianuarie 20, 2012, 15:08:39 »

In legatura cu blamata lege 298/2008, stau si ma intreb ca prostul daca nu cumva ne agitam degeaba... Iata cateva din multele ganduri ce nu-mi dau pace:

1. Daca "baietii" au nascocit aceasta lege ca sa asculte convorbirile la nr. erotice? ... Asta tinand cont de tarifele acestor nr., nu mai sunt nevoiti sa plateasca, asculta de la altii, iar noi ne crizam, cand ei saracii au probleme de erectie... Wink Cheesy
    2. Daca aceasta lege sa spunem "ca cade", atunci cine imi garanteaza mie ca:
  a) aparatura de interceptare nu va fi folosita, tinand cont ca s-au investit o gramada de bani in ea?
  b) ca baza de date privind contactele din agenda telefonica si lista de posta electronica personala a fiecarui individ in parte, vor fi distruse?  Angry Angry Angry
    3. Cine va suporta despagubiri pentru violarea vietii private in baza unei legi date de statul Roman, care s-a dovedit a fi anticonstitutionala, impotriva drepturilor omului, antipopu-lara, s.a.m.d.? Shocked

Pentru ca aceasta treaba nu merge pe principiul presedintelui: "Asta e! Am gresit!" Asta a fost un atac direct la libertatea fiecarui cetatean, platitor de impozite statului Roman, asta ne fiind cel mai grav, cea mai grava chestie in cazul asta, mi se pare acest aspect: Ca EU, CETATEANUL, adica, PLATITORU' sau ANGAJATORU' LUI, sunt considerat inamicul nr 1, si se pleaca direct de la "vinovat", fara prezumtie de nevinovatie. Apoi, cine este el sa ma catalogheze drept posibil terorist?
    Dragi colegi sa nu va imbatati cu apa chioara, daca legea cade nu castigati nimic, pentru ei este egal cu 0, vor incerca altceva, dupa ce legea cade, autorii (fizici si morali) trebuie sa plateasca scump acest atac, si nu ar fi rau daca i-am acuza de terorism, pe acesti...ca nu-i pot numi oameni, BESTII care au terorizat o tara intreaga si un popor intreg, readucand in prezent, un cosmar ingropat acu' 20 de ani.

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3953 : Ianuarie 20, 2012, 15:15:53 »

In legatura cu blamata lege 298/2008, stau si ma intreb ca prostul daca nu cumva ne agitam degeaba... Iata cateva din multele ganduri ce nu-mi dau pace:

1. Daca "baietii" au nascocit aceasta lege ca sa asculte convorbirile la nr. erotice? ... Asta tinand cont de tarifele acestor nr., nu mai sunt nevoiti sa plateasca, asculta de la altii, iar noi ne crizam, cand ei saracii au probleme de erectie... Wink Cheesy
    2. Daca aceasta lege sa spunem "ca cade", atunci cine imi garanteaza mie ca:
  a) aparatura de interceptare nu va fi folosita, tinand cont ca s-au investit o gramada de bani in ea?
  b) ca baza de date privind contactele din agenda telefonica si lista de posta electronica personala a fiecarui individ in parte, vor fi distruse?  Angry Angry Angry
    3. Cine va suporta despagubiri pentru violarea vietii private in baza unei legi date de statul Roman, care s-a dovedit a fi anticonstitutionala, impotriva drepturilor omului, antipopu-lara, s.a.m.d.? Shocked

Pentru ca aceasta treaba nu merge pe principiul presedintelui: "Asta e! Am gresit!" Asta a fost un atac direct la libertatea fiecarui cetatean, platitor de impozite statului Roman, asta ne fiind cel mai grav, cea mai grava chestie in cazul asta, mi se pare acest aspect: Ca EU, CETATEANUL, adica, PLATITORU' sau ANGAJATORU' LUI, sunt considerat inamicul nr 1, si se pleaca direct de la "vinovat", fara prezumtie de nevinovatie. Apoi, cine este el sa ma catalogheze drept posibil terorist?
    Dragi colegi sa nu va imbatati cu apa chioara, daca legea cade nu castigati nimic, pentru ei este egal cu 0, vor incerca altceva, dupa ce legea cade, autorii (fizici si morali) trebuie sa plateasca scump acest atac, si nu ar fi rau daca i-am acuza de terorism, pe acesti...ca nu-i pot numi oameni, BESTII care au terorizat o tara intreaga si un popor intreg, readucand in prezent, un cosmar ingropat acu' 20 de ani.

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3954 : Ianuarie 20, 2012, 15:43:36 »

Iata ce spuneam despre verificari si reverificari:

Daca se mai pregateste ceva?Ma gandesc si io asa ca prostul ca s-ar putea ca adevaratii sa primeasca naspa si "clientela politica" curat. De ce ar face asta? Pai in ritmul actual, daca ar scapa de cei adevarati, ar ramane cu ai lor, si ar putea demonstra la o adica, ca tot comunistii au facut schimbarea, sau ar avea liniste pentru miseliile viitoare, cunoscut fiind cat de mult ne batem intre noi, pentru orice. E ... io iar gandeam cu voce tare, si nici macar pe aberatii, ma mai distrez si io  Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3955 : Ianuarie 20, 2012, 16:08:18 »

Vedeti aici cine face dosare:

Pentru TINEL:  Recomandare de duminica seara: MERGI PE DOMENIUL SI PROPRIETATILE PARINTILOR TAI, DIN  LOCALITATEA CORNU DIN JUDETUL PRAHOVA, PENTRU O EVENTUALA CONSILIERE.

ESTI MEMBRU  UNCRR-Copiii Revolutiei, iar mama ta  pretinde ca a fost Fondator in UNCRR  impreuna cu tine  si Dan Iosif---Nicoleta Matei, stii istoria UNCRR?  Ce te-a nemultumit de ai comis actul de tradare fata de Copiii Revolutiei  duppa ce Nicoleta Matei, ti-a acordat avizul prevazut de lege si ti-a promovat dosarul...

S-ar putea  insa dupa dusul de la Cheile Bicazului, sa ai ceva tulburari sau amnezii , situatie in care inteleg unele deviatii;

In statutul UNCRR exista pentru abateri statutare unele masuri: Mustrare, mestrare scrisa, avertisment, excludere;  unde crezi ca te incadrezi,  spunem noi, oamenii   insa,
   Dumnezeu are planul lui cu fiecare dintre noi si ne vorbeste in multe feluri;  Nu te juca cu Dumnezeu si nu lua la  misto  Moldova si pe Moldoveni  pentru ca, se pare ca ai uitat prin ce ai trecut si cine te-a ajutat.

Stau si ma minunez, sau nu ma minunez, sunt uimit, dar nici asa ca nu-i nimic frumos, sunt scarbit? Cred ca da.

"MERGI PE DOMENIUL SI PROPRIETATILE PARINTILOR TAI, DIN  LOCALITATEA CORNU DIN JUDETUL PRAHOVA, PENTRU O EVENTUALA CONSILIERE."

Dl. Perju, ca de obicei creati diversiune dand impresia unor mari dezvaluiri. Nimic mai fals. Caracterul las pe care il aveti, va determina ca atunci cand sunteti atacat direct sa practicati diversiunea si discreditarea adversarului, nimic rau in astea daca ar putea fi sustinute cu ceva concret si daca ar avea legatura cu subiectul, dvs nu stiti decat sa acuzati si sa inventati adevaruri numai de dvs stiute si construite pe propriile dvs pareri ne avand nimic in comun cu realitatea, poate  doar cu lasitatea, pentru a va scapa pielea, tipic pentru dvs, va reprezinta.
    Ce legatura are familia mea, cu mocirla dvs? Sa inteleg ca sunteti invidios? Sa inteleg ca mi-ati amenintat familia?

Astept , sa va cereti scuze pentru amestecarea in mod deliberat si nejustificat a familiei mele, in discutiile acestui forum.

"ESTI MEMBRU  UNCRR-Copiii Revolutiei, iar mama ta  pretinde ca a fost Fondator in UNCRR  impreuna cu tine  si Dan Iosif---Nicoleta Matei, stii istoria UNCRR?  Ce te-a nemultumit de ai comis actul de tradare fata de Copiii Revolutiei  duppa ce Nicoleta Matei, ti-a acordat avizul prevazut de lege si ti-a promovat dosarul..."

Sunt membru UNCRR, de unde si pana unde ati reusit sa trageti concluzia ca mama mea este sau ar fi "membru fondator" (si daca ar fi , ce-ar fi rau in asta? Sau va legati cumva de mama?), nu inteleg de ce il amestecati pe Dan Iosif, Dumnezeu sa-l Odihneasca. O intrebare absolut impertinenta care dovedeste nivelul la care se afla dl.Perju: "stii istoria UNCRR?" Raspuns: Cum as putea s-o stiu, eu sunt doar unul din membrii fondatori si impreuna cu ai mei colegi am scris istoria acestei asociatii, cum as putea s-o cunosc, dar poate o povestiti dvs, daca aveti in vocabular toate cuvintele.
    Vorbiti de "Tradare", pai stiti dvs ce e aia si cu ce se mananca? Ia sa vedem:
    Dl. Perju daca ati stii ce inseamna tradare, v-ati gandi la pozitia dvs fata de copiii revolutiei in lunile septembrie-octombrie 2007, cand strigati pe la poarta SSPR, uraturi si strigaturi cu toti plamanii despre membrii asociatiei mele, pentru ca aveau acces in SSPR pentru a solutiona o situatie intr-un dosar. Si eventualele incurajari care sunau de genul, „MAI NICOLETA, CE CAUTI TU SA TE BAGI IN TREABA ASTA CU STRUGARIU, DU-TE ACASA SI VEZI-TI DE COPILUL TAU”(Va era teama pentru soarta domnului Garcea?), astfel incurajandu-ne sa ne tradam colegul care era supus unui abuz, de catre cine? De catre un militian. Rezultatul incapatanarii noastre de a ne sustine colegul cu orice sacrificiu, a dus la demiterea lui Strugariu, dar acest rezultat nu a fost doar meritul nostru, Dany fiind unul din cei care au asistat aproape in intregime la tot ce s-a intamplat atunci si acolo, un merit il are chiar SS Fesan care ne–a permis accesul in institutie pentru solutionarea acestei probleme, iar cu mult inaintea noastra toti cei care au depus cate o hartie reclamand abuzurile acestui Garcea.
    La asta va referiti cand spuneti "tradare"? Pai vedeti ca nu stiti cu ce se mananca Cheesy Cheesy Cheesy, la dvs functioneaza ca la hotul care striga hotul.
    Si NU, nu am avizul de la UNCRR, alta incercare de a ma discredita, dar: "CE BINE IMI PARE CA AI LUAT TEAPA, CE BINE IMI PARE CA AI PIERDUT!"(pt cultura dvs si asa limitata si mai ales la bunul simt, acestea sunt 2 versuri dintr-o poezie cantata, adica cantec)

"S-ar putea  insa dupa dusul de la Cheile Bicazului, sa ai ceva tulburari sau amnezii , situatie in care inteleg unele deviatii;"

Pai iar practicati dezinformarea:
 1. Nu a fost un dus, m-am udat putin la picioare:
 2. Am unele tulburari cand vad cine sunteti cu adevarat, nu am amnezii imi amintesc tot mai bine cine sunteti de fapt.
 3. Eu nu am deviatii, eu daca v-am atacat, am facut-o obiectiv, la subiect, motivat, cu argumente, cu dovezi in ultima instanta, etc, fata de dvs care ati scris ce scrie in citatul de mai sus aducand in discutie niste false teme de discutie fara nici o relevanta sau legatura cu subiectul, parera mea e ca dvs nu aveti deviatii sunteti deja deviat.

"In statutul UNCRR exista pentru abateri statutare unele masuri: Mustrare, mestrare scrisa, avertisment, excludere;  unde crezi ca te incadrezi,  spunem noi, oamenii   insa," (mai urma ceva? pierderi de memorie?)

Tot acolo, pt cultura aia mica si sumara pe care o aveti va spun ca : EU SUNT NATIONALUL(N) DIN UNCRR, si imi fac de cap aici pe portal, te .... oftici? Pentru aceiasi mica pepiniera (cultura) pe care o ai iti aduc aminte ca pe portal se inscriu persoane fizice si nu asociatii, ma rog dvs nu v-ati obisnuit de unul singur, inca mai promovati turma, de asta ai o gramada de nikuri, cand nu esti in stare sa-ti asumi responsabilitatea postezi pe anonime fara identitate, sau te rogi de altii sa posteze ce credeti dvs, ca sa cada magareata in carca lor, nu-i asa? BARBAT ADEVARAT , nu?

"....si nu lua la  misto  Moldova si pe Moldoveni  pentru ca, se pare ca ai uitat prin ce ai trecut si cine te-a ajutat."

Pai iar diversiuni si deviatii? Pai as putea sa-i iau la mishto pe Moldova si Moldovenii sai? Ia sa vedem: Stau in Moldova, cei mai apropiati de mine sunt tot Moldoveni, jumatate din familia mea sunt Moldoveni, multi dintre prietenii mei adevarati sunt Moldoveni, atunci cand mi-a fost mai greu alaturi de mine au fost Moldoveni. Iar prietenii mei Moldoveni nu-mi reproseaza niciodata ca m-au ajutat. As putea oare sa-i iau la mishto? Raspuns: NU!
    Mesajul meu cu referire la Moldoveni, era o concluzie la un mesaj al dvs, prin care faceati cunoscut un program de lucru pt SS stabilit de dvs impreuna cu revolutionarii din Moldova (fara sa spuneti cati, daca au fost si lideri de asociatii, unde, s.a.m.d) mesaj in care era si o paranteza " ( care va place; nu va place) " deci nu avem de ales, ati hotarat dvs cu revolutionarii din Moldova (care? si mai ales cati?) iar eu am fost revoltat de ce nu ati intrebat si ceilalti revolutionari din tara, de unde si pana unde am facut mishto de revolutionarii Moldoveni numai dvs stiti, dar fac pariu ca nu! (vezi frate cat de deviat esti?)

Stimati colegi, dl. Perju este cel care a adus acuzatii, deci dansul ar fi fost indreptatit sa faca si argumentarea, dar insemna sa "va fie viata pusa in pericol de imbatranire", eu pot sa va spun ca „dezvaluirile” pe care are impresia ca le-a facut, sunt adunate de la „agentii” pe care ii are in subordine, care nu sunt suficienti de bine pregatiti ca sa poata strange informatii, de altfel ei fiind foarte usor de recunoscut, de deconspirat, acesti „agenti” ai dl. Perju sunt suficienti de prost pregatiti incat sa se lase fotografiati (asupra faptului), iar in momentul descoperiri lor, sa se sperie si sa ne/va duca in cuibul de provenienta. Ma intreb daca respectivul de la Bv era tot omul lui, nu de alta dar era acelasi stil.

Pana se va maturiza dl. Perju, ca sa inteleaga care este diferenta intre un barbat si puiul mami, am sa continui cu demascarea acestuia, si voi incerca sa va arat adevarata lui fata.

MORALA: Ai grija pe cine inviti la masa![/size][/size]

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3956 : Ianuarie 20, 2012, 16:10:39 »

TINEL SCUZA-MA AM GRESIT NUMELE SI ASTA ESTE PENTRU CA AM VRUT SA FAC MAI MULTE TREBURI DEODATA,SPECIFIC ROMANULUI,DECI SA STABILIM;RINELUS ARE DREPTATE NU BUZDUGAN IAR JARUL TREBUIE RASCOLIT ASTA AM SCRIS SI-N POSTARE.RECITESTE-O TE ROG SI INCA ODATA SCUZE PENTRU INCURCATURA,IMI MERIT REPROSURILE.TOATE CELE BUNE!
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3957 : Ianuarie 20, 2012, 16:17:33 »

Ma gandeam ca a fost o nentelegere dar am preferat sa punctez pozitia mea.

Cund vorbiti de unitate poate veti reciti acest mesaj sa vedeti de ce suntem dezbinati:

Foarte corect punctat acest aspect, doar cine nu a fost pe la Procuratura Militara la audieri, nu stie ca: DOAR PENTRU NOI EXISTA ACEASTA IERARHIZARE PE CATEGORII: URMASI, RANITI, RANITI SI RETINUTI, RETINUTI, LUPTATORI REMARCATI SI PARTICIPANTI, PENTRU EI SUNTEM IMPARTITI IN DOUA: IN TIMPUL … SI IN LEGATURA CU EVENIMENTELE! Dar ne-au lasat amestecati ca sa poata amesteca cat mai multi. Cred ca aceasta este marea gresala care trebuie rezolvata, impartirea in cele doua categorii, apoi ierarhizare daca e cazul, si consider ca este.
    Am mai spus si pe vechiul forum de ce ne certam ca FRAIERI si facem de 20 de ani jocul lui ILICI preluat de la TATUCUL STALIN. Pentru cei care cunosc mai putina istorie, am sa le spun ca:
    TATUCA STALIN a reusit sa castige ½ din Al Doilea Razboi Mondial cu ajutorul unor foarte priceputi generali, apoi gandindu-se el ca acestia pot devenii o amenintare pentru autoritatea lui, i-a executat, si a ramas pe functie pana la moarte.
    Acelasi lucru la facut si neotovarasul nostru, dupa ce a vazut ca Revolutia a invins, speriat de unitatea Revolutionara, a facut acea lege 42 pe care a aruncat-o in mijlocul nostru ca sa ne dezbine, lucru care i-a si reusit, s-au facut asociatii pe „profil” : raniti, arestati, urmasi, luptatori, cei din urma ramanand pe dinafara. Nici acum la 20 de ani nu s-a terminat aceasta lupta. Restul e Can-Can!

Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3958 : Ianuarie 20, 2012, 16:20:07 »

Pentru cei ce m-au injurat azi pentru citatele postate, le spun ca nu am terminat, dar plec la Universitate, asa ca pauza.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3959 : Ianuarie 20, 2012, 17:16:27 »

Copii,lăsa-ţi amintirile urîte! Veniţi cu soluţii pentru azi.
Repet, am nevoie urgent de textul prin care Casa Teritorială de Pensi ne anunţa că indemnizaţia o trimit cu 2 luni mai tîrziu. Nu vreau să le las banii să-i acundă pe undeva...
Luni sau marţi voi încerca să vorbesc cu deputaţii PNL de Alba care au iniţiat proiectul de lege pt. modificarea 341/2004.
Ce mai putem face în complectarea Pieţei Universităţii ? Veniţi cu propunerii!
Memorat
Pagini: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 476
Schimbă forumul: