Main Content:

Pagini: 1 ... 265 266 [267] 268 269 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #3990 : Ianuarie 21, 2012, 10:10:37 »

Justificarea modificării Legii 341/2004 înseamnă încălcarea separării puterilor în stat!
Falşii revoluţionari nu-i înlături prin modificarea Legii  (tentativă de falsificare a datelor istorice - 14/22 decembrie, înloc de 14/25.Aveţi grije!), ci doar îi nedreptăţeşti pe cei autentici care au ghinionul să intre în criterile lor.
Încă o dată! Falşii revoluţionari, sunt de competenţa procuraturii. Cei care au cunoştiinţă de astfel de cazuri şi nu aduc la cunoştiinţa organelor în drept, sunt complici!!!

Aveti perfecta dreptate, din pacate cei care hotarasc ne-au dovedit cat de competenti sunt.Iar legile confirma competenta lor.
Practic acesti domni stabilesc dupa 22 de ani combatantii si regulile jocului.Cei care s-au succedat la conducerea SSPR desi aveau ca sarcina
grija fata de participantii la revolutie si in primul rand respectarea punctului 8 din proclamatia de la Timisoara punct care viza accesul in functiile publice
Nu au facut nimic doar au strecurat pe usa din dos la litera Z si revolutionarii chiar daca nu sunt persoane publice.Astfel au distras atentia asupra celor vizati cu adevarat de legea CNSAS.Si dupa cum stiti chiar daca sunt supusi oprobiului public acestia isi duc mandatul mai departe linistiti.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3991 : Ianuarie 21, 2012, 10:13:19 »

Pentru cei ce m-au injurat azi pentru citatele postate, le spun ca nu am terminat, dar plec la Universitate, asa ca pauza.
Eu am revenit. E bine ca le aduci putin aminte care au fost pozitiile tale in timp. Sa caste ochii si sa inteleaga ca numai prostii si manipu latorii posteaza pentru efectul de moment. As putea sa reiau si eu o multime ditnre postarile vechi si ca mine si alti cativa. Dar la ce ar mai folosi? Cei care nu vor sa inteleaga, nu vor intelege nici de data aceasta. Si o intrebare, pe ce parte a pietatiriei stai de obicei?

De obicei la fantana, in stanga cum te uiti, suntem acolo cativa cu familiile, avem cu noi RESPECT 89.
Memorat
  • mihai60
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3992 : Ianuarie 21, 2012, 10:14:36 »

SANT  NISTE  NEMERNICI ,  NU  POT  FACE  TOT  CE  VOR, REVOLUTIA  A   FOST  PANA  IN  25,,,NU  22,,,
Justificarea modificării Legii 341/2004 înseamnă încălcarea separării puterilor în stat!
Falşii revoluţionari nu-i înlături prin modificarea Legii  (tentativă de falsificare a datelor istorice - 14/22 decembrie, înloc de 14/25.Aveţi grije!), ci doar îi nedreptăţeşti pe cei autentici care au ghinionul să intre în criterile lor.
Încă o dată! Falşii revoluţionari, sunt de competenţa procuraturii. Cei care au cunoştiinţă de astfel de cazuri şi nu aduc la cunoştiinţa organelor în drept, sunt complici!!!

Aveti perfecta dreptate, din pacate cei care hotarasc ne-au dovedit cat de competenti sunt.Iar legile confirma competenta lor.
Practic acesti domni stabilesc dupa 22 de ani combatantii si regulile jocului.Cei care s-au succedat la conducerea SSPR desi aveau ca sarcina
grija fata de participantii la revolutie si in primul rand respectarea punctului 8 din proclamatia de la Timisoara punct care viza accesul in functiile publice
Nu au facut nimic doar au strecurat pe usa din dos la litera Z si revolutionarii chiar daca nu sunt persoane publice.Astfel au distras atentia asupra celor vizati cu adevarat de legea CNSAS.Si dupa cum stiti chiar daca sunt supusi oprobiului public acestia isi duc mandatul mai departe linistiti.

Memorat
  • mihai60
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3993 : Ianuarie 21, 2012, 10:22:36 »

FRATILOR  ,  NU /I  PUTEM  LASA  SA  FACA  CE  VOR, ACUM  SPUN  CA  PANA  IN  8  FEBRUARIE   VOR  REZOLVA  PROBLEMA,,,,PROBLEMA  ERA  SIMPLA,,,,,ABROGAREA  ART,  18  DIN  LEGEA  283,,  SIMPLU,,,VOR  SA  NE  RETRAGEM  DIN  STRADA,,,,PANA   IN  8  FEBRUARIE  SPER   SA  DAM  JOS  CU  EI,,,,COSTIN   NNU  MAI  ARE  CE  CAUTA   LA  SSPR,,,,TREBUIE   ALES  DE  NOI  CEL   CARE  NE  REPREZINTA  INTERESELE,,,,,DOMNULE  NICOLAIE   CEL CARE   POSTEAZA   ,CU  BNR,,, CARE   ESTE  BUN  SAU  NU,,,,TE  ROG  ,  DOMNUL  COSTIN,,,,NU  ARE   CUVANT,,,,DECI  NU  CRED  CA   POATE  REPREZENTA  INTERESELE  NOASTRE  CINSTIT  SI  ONEST,,,,
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3994 : Ianuarie 21, 2012, 10:22:58 »

Nor ai nr. meu de telefon pe privat.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3995 : Ianuarie 21, 2012, 10:26:44 »

FRATILOR  ,  NU /I  PUTEM  LASA  SA  FACA  CE  VOR, ACUM  SPUN  CA  PANA  IN  8  FEBRUARIE   VOR  REZOLVA  PROBLEMA,,,,PROBLEMA  ERA  SIMPLA,,,,,ABROGAREA  ART,  18  DIN  LEGEA  283,,  SIMPLU,,,VOR  SA  NE  RETRAGEM  DIN  STRADA,,,,PANA   IN  8  FEBRUARIE  SPER   SA  DAM  JOS  CU  EI,,,,COSTIN   NNU  MAI  ARE  CE  CAUTA   LA  SSPR,,,,TREBUIE   ALES  DE  NOI  CEL   CARE  NE  REPREZINTA  INTERESELE,,,,,DOMNULE  NICOLAIE   CEL CARE   POSTEAZA   ,CU  BNR,,, CARE   ESTE  BUN  SAU  NU,,,,TE  ROG  ,  DOMNUL  COSTIN,,,,NU  ARE   CUVANT,,,,DECI  NU  CRED  CA   POATE  REPREZENTA  INTERESELE  NOASTRE  CINSTIT  SI  ONEST,,,,

Gresit, Mihai trebuie abrogat tot 283 in intregul ei !!! DREPTATE PENTRU TOTI ROMANII !!!!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3996 : Ianuarie 21, 2012, 10:35:20 »

Gresit, Mihai trebuie abrogat tot 283 in intregul ei !!! DREPTATE PENTRU TOTI ROMANII !!!!

Foarte corect.!
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3997 : Ianuarie 21, 2012, 10:41:34 »

Deci sa inteleg ca trebuie sa ne facem dreptate? Pe principiul: "DACA NU NOI ... ATUNCI CINE!"? Nu stiu, dar asteptam sa faca ordine "organele abilitate" pentru ca asa este firesc intr-un stat de drept, asta ca si cand ele ar si functiona, presa sau o parte a ei nu pierd nici o ocazie pentru a ne denigra, a face dezinformare in ceea ce priveste viata noastra a Revolutionarilor, orice am face este interpretat in fel si chip, doar adevarul nu este spus si avem sute de exemple. Acesta este "pozitia" in care ne aflam, ce putem face, ce putem intreprinde, pe cine ar trebui sa aratam cu degetul nu mai stim. Multi sunt tinuti "sub papuc" santajati sa taca, cativa vorbesc,dar nu spun nimic, altii incearca ceva si nu reusesc, unii nu fac nimic dar vor ceva, suntem ca o caruta cu 5 cai unde fiecare cal trage in alta directie ... rezultatul e ca ea nu se misca, ramane pe loc acoperindu-se de praful uitarii. Trist si fara de inteles, dar ne reprezinta, asta suntem ... o amestecatura.
Memorat
« Răspunde #3998 : Ianuarie 21, 2012, 10:45:04 »

Ce v-am spus mai inainte de alegerea acestui 0 basescu.Nu numai SARACIE va aduce,dar si MOARTE . E pe cale sa provoace RAZBOI CIVIL ,decit sa renunte la post. Nu are nici un fel de DEMNITATE...De ONOARE ce sa mai vorbim...Ne trateaza cu indiferenta,sfideaza o natiune intreaga. A furat asa de mult, incit are impresia ca ne va CUMPARA,si este pregatit pt.ORICE... Se inseala amarnic. Sunt ROMANI CE NU POT FI CUMPARATI. Nu va compromiteti in fata natiunii ,reacceptind indemnizatiile. Poporul a inceput sa creada din nou in noi. Nu va vindeti pt.nimic in lume.INCREDEREA poporului este cea mai VALOROASA dovada de IUBIRE pt.noi. Trebuie sa ne implinim visul din 89. Sa ridicam ROMANIA asa de sus,incit oricine s-o vada ,sa se minuneze de ea,si de oamenii ei. Tara MINUNATA din BIBLIE...EA ESTE...
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3999 : Ianuarie 21, 2012, 11:51:42 »

Ce v-am spus mai inainte de alegerea acestui 0 basescu.Nu numai SARACIE va aduce,dar si MOARTE . E pe cale sa provoace RAZBOI CIVIL ,decit sa renunte la post. Nu are nici un fel de DEMNITATE...De ONOARE ce sa mai vorbim...Ne trateaza cu indiferenta,sfideaza o natiune intreaga. A furat asa de mult, incit are impresia ca ne va CUMPARA,si este pregatit pt.ORICE... Se inseala amarnic. Sunt ROMANI CE NU POT FI CUMPARATI. Nu va compromiteti in fata natiunii ,reacceptind indemnizatiile. Poporul a inceput sa creada din nou in noi. Nu va vindeti pt.nimic in lume.INCREDEREA poporului este cea mai VALOROASA dovada de IUBIRE pt.noi. Trebuie sa ne implinim visul din 89. Sa ridicam ROMANIA asa de sus,incit oricine s-o vada ,sa se minuneze de ea,si de oamenii ei. Tara MINUNATA din BIBLIE...EA ESTE...

Corect ! Acceptati indemnizatiile, ne vor compromite iarasi. Si in mod sigur le iau inapoi, indiferent de partidul aflat la putere. In 90 au creat un aparat special pt noi revolutionarii si nu-l vor desfinta pana nu ne termina...ORI EI, ORI NOI !

Trebuie sa dam jos aceasta clasa politica, iar celor care sunt in politica de 20 de ani trebuie sa le interzicem la a mai accede vreodata in Parlamentul Romaniei !

Trebuie sa croim un nou stat si un nou sistem electoral, dar ca pentru vreme de razboi, adica ca pentru tradatori, spioni si nebuni ! Ca numai asa merge pe aceste vremuri...In zilele noastre se duce un alt fel de razboi...Pe noi vor sa ne alunge din spatiul carapatic prin saracire si anarhizare..

Putem combate prin:
-alegerea procurorului general prin vot universal, fara ca acesta sa fi avut vreodata legatura cu vreun partid politic, caruia sa i se dea si un serviciu de informatii;

-alegerea judecatorilor din CSM tot prin vot universal, nenumiti de politruci si fara sa aibe legatura in trecutul lor cu vreun partid politic;

-alegerea unui Sfat al Batranilor, din oameni morali, care sa nu fi avut niciodata legatura cu vreun partid politic -  sfat cu puteri absolute in contracararea actiunilor antinationale....

Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4000 : Ianuarie 21, 2012, 12:49:53 »

TINELE ITI MULTUMESC CA MI-AI PRELUAT IDEEA DAR TREBUIE SA O TRANSMITEM MAI DEPARTE LA POPULATIE.TREBUIE FACUTE BENERE CU ABROGAREA LEGII 283 DAR SI CU TOATE LEGILE FACUTE DE GUVERNELE BOC -BASE.SI MAI TREBUIE FACUT PRESIUNE PE PARLAMENTARI PENTRU A SCOATE DIN PARLAMENT ORICE INITIATIVA DE A UMBLA LA LEGEA 341.ACUM AM FOST LA O CUNOSTINTA AVOCAT SI MA SFATUIT  SA INSISTAM PE CELE MAI SUS SCRISE ESTE SINGURA SANSA DE A SCAPA DIN ACEST CLESTE SI ESTE PE TERMEN LUNG.ALT SFAT ESTE CA DACA MARIES SI RESTUL NEGOCIAZA PENTRU NOI SI NU ARE ACCEPTUL NOSTRU PUTEM SA-L DAM IN JUDECATA SI PE RESTUL BINEINTELES.TREBUIE SA VADA CINE SUNT ADEVARATII REVOLUTIONARI.
Memorat
  • emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4001 : Ianuarie 21, 2012, 13:49:44 »

TINELE ITI MULTUMESC CA MI-AI PRELUAT IDEEA DAR TREBUIE SA O TRANSMITEM MAI DEPARTE LA PO****TIE.TREBUIE FACUTE BENERE CU ABROGAREA LEGII 283 DAR SI CU TOATE LEGILE FACUTE DE GUVERNELE BOC -BASE.SI MAI TREBUIE FACUT PRESIUNE PE PARLAMENTARI PENTRU A SCOATE DIN PARLAMENT ORICE INITIATIVA DE A UMBLA LA LEGEA 341.ACUM AM FOST LA O CUNOSTINTA AVOCAT SI MA SFATUIT  SA INSISTAM PE CELE MAI SUS SCRISE ESTE SINGURA SANSA DE A SCAPA DIN ACEST CLESTE SI ESTE PE TERMEN LUNG.ALT SFAT ESTE CA DACA MARIES SI RESTUL NEGOCIAZA PENTRU NOI SI NU ARE ACCEPTUL NOSTRU PUTEM SA-L DAM IN JUDECATA SI PE RESTUL BINEINTELES.TREBUIE SA VADA CINE SUNT ADEVARATII REVOLUTIONARI.

Sunt de acord !
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4002 : Ianuarie 21, 2012, 20:33:33 »

TINELE ITI MULTUMESC CA MI-AI PRELUAT IDEEA DAR TREBUIE SA O TRANSMITEM MAI DEPARTE LA PO****TIE.TREBUIE FACUTE BENERE CU ABROGAREA LEGII 283 DAR SI CU TOATE LEGILE FACUTE DE GUVERNELE BOC -BASE.SI MAI TREBUIE FACUT PRESIUNE PE PARLAMENTARI PENTRU A SCOATE DIN PARLAMENT ORICE INITIATIVA DE A UMBLA LA LEGEA 341.ACUM AM FOST LA O CUNOSTINTA AVOCAT SI MA SFATUIT  SA INSISTAM PE CELE MAI SUS SCRISE ESTE SINGURA SANSA DE A SCAPA DIN ACEST CLESTE SI ESTE PE TERMEN LUNG.ALT SFAT ESTE CA DACA MARIES SI RESTUL NEGOCIAZA PENTRU NOI SI NU ARE ACCEPTUL NOSTRU PUTEM SA-L DAM IN JUDECATA SI PE RESTUL BINEINTELES.TREBUIE SA VADA CINE SUNT ADEVARATII REVOLUTIONARI.

Dl. Kostas, face-ţi vă rog un rezumat al sugestilor avocatului. Eu am început o acţiune judiciară de blocare a Camerei deputaţilor, Guvernului, Preşedintelui şi celor 6 magistraţi de la Curtea Constituţională, acuzîndu-i de corupţie, de aservirea instituţilor statului sus menţionate şi de punerea României în afara "Statului de drept".
Ce mai putem face, în paralel? Juridic, vorbind!
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4003 : Ianuarie 21, 2012, 20:49:10 »

Silviu, ma bag si eu... dar nu ca musca! Acuzatiile de "aservirea instituţilor statului" sunt mai usor de demonstrat( legile de anulare a unor pensii speciale si pastrarea legii pensiilor pentru magistrati, legile pentru diminuarea salariilor si pensiilor, legile privind majoararea salariilor cadrelor didactice si apoi cele de anulare a lor, apoi de esalonare a drepturilor castigate in instante, legile care permit stergerea unor datorii la bugetul statului a unor societati aservite sau companii de stat care au "cotizat din greu " si multe altele!) dar ce te faci cu acuzatiile de coruptie cand intreg sistemul este PUTRED DE CORUPT? Trebuie sa ai noroc de niste judecatori care sa fie adevarati romani sa ii doara de acest neam. Unde ii gasesti? Si daca ii gasesti crezi ca vor judeca ei procesul in speta de la un cap la altul? Drumul lung al justitiei e presarat, ca si cel spre Iad,  cu bune intentii... numai ca poti ajunge pe mana unui diavol mai negru decat Dracu tatal!
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4004 : Ianuarie 21, 2012, 21:28:34 »

Juridic sunt acoperiti pt ca si-au facut legi strambe sa fie aparati ! Militati pt neutralizarea intregii clase politice. Oricum nu vor da inapoi indemnizatiile...
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
Pagini: 1 ... 265 266 [267] 268 269 ... 476
Schimbă forumul: