Main Content:

Pagini: 1 ... 470 471 [472] 473 474 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

• adysan
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #7065 : Noiembrie 14, 2012, 20:32:48 »

nu Apostole,nu sa bem,ci sa mancam si sa ne platim datoriile catre creditori nu catre sefi(nu am semnat nimic,stiu la ce te gandesti)si nu cred ca toti cei cu oug 53 au semnat ceva,sau si dumneata esti rau intentionat?
Memorat

Ridicativa si ridicativa iar,pina cind mieii vor deveni lei////in lipsa luminii,intunericul devine rege
« Răspunde #7066 : Noiembrie 14, 2012, 20:39:10 »

DACA DA ORDONANTA 53 (SE APLICA) MAI PIERDEM APROXIMATIV 1000 DE REVI CARE SE VOR ADAUGA PENSIONARILOR  IN SOMNUL LINISTIT IN CARE AU INTRAT DE LA 01.01.2011.
MAI BINE AVETI GRIJA CA PORCESCU SI CARTIANU IAR AU PUS-O ASEARA CU TUNURILE PE NOI.
LA ASTIA NU VA UITATI CA NE TERFELESC NUMELE .NUMAI LA 53  (sa ai ce sa bei si sa platesti datoriile fata de sefi ).

D-le Marcel, eu la B1/TV nu ma uit sa nu-mi fac sange rau si sa-mi "terorizez" familia ! Angry Dar...in schimb MA UIT PE DiGISport si....STUPOARE!....ACOLO DAU DE TARANOIUL ALA BALBAIT SI BLUFATOR DE LA "ADEVARUL" ..GRIGORAS CARTIANU , "PRETINUL LA CATARAMA" CU UMFLACIUNEA HORICA IVANOVICI  !!! Angry Angry Angry CRED CA MAI BINE REVOLUTIONARII (NU REVII...) CARE SE MAI STRANG IN MITINGURILE BUCURESTENE , AR FACE BINE SA "MEARGA PE NEVE" SI SA IA CU ASALT TELEVIZIUNILE ASTEA PRIETENE NOUA ,CA PRO/TV, B1/TV  si REALITATEA/TV  SI SA-I SCOATA IN GENUNCHI PE "MAGARII ASTIA CARE AU DAT IN NOI SI NE TOT FAC ALBII DE PORCI DE 20 DE ANI INCONTINUU ! Angry PANA NU LE VOM SERVI O LECTIE , NU SE VOR OPRI SA NE TOT TERFELEASCA  IN FATA GENERATIILOR TINERE SI A CELOR CE VA SA VINA ! Angry Angry Angry  Shocked
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7067 : Noiembrie 14, 2012, 20:56:06 »

Se stie la milimetru ce se va face.astia deja ne-au creionat viitorul.asa ca ne certam degeaba.
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7068 : Noiembrie 14, 2012, 21:04:33 »

Marti, 20.11.2012, este ultima sansa ca plenul Camerei Deputatilor sa aprobe Ordonanta 53. Problema este daca se va dezbate numai ridicarea imunitatii lui Trasculescu sau se va supune aprobarii si restantele din 30.11.2012.

Raspunsul dlui Mircovici Nicolae
Domnule Chis,
     Nu stiu daca sunteti persoana pe care o cunosc si o respect din Decembrie 1989. Daca da, atunci stiti ca nu am fost niciodata superficial.
      Am avut ocazia la sedinta Biroului Permanent de azi sa solicit completarea OZ din 20 11 cu votarea a 5 proiecte de legi ramase la vot final,printre care pe poz.2 se afla cea care intereseaza atata lume.Pe 20 11 la orele 11 00 va avea loc un alt BP iar la orele 12 00 plenul Camerei. Sper sa fim in cvorum si sa rezolvam ceea ce e de rezolvat.Pentru asta voi ramane in Bucuresti pana atunci.
[/i
]

DOMNULE mortua est
Tot ceea ce stiu este faptul ca daca nu se umbla la modificarea OUG-53 atunci sta nemodificata Legea 341/2004 .
Atentie prin modif. Oug.53 vor intra in vigoare tot proiectul  pe care fostul SS, la initiat si a fost aprobat prin camera juridica (decizionala). !!!
Urmariti Proiectul de Ordonanta pe care la inaintat fostul secretar de stat si o sa vedeti si modificariile la Legea 341/2004 .
Ati cazut in capcana ELECTORALA de GENUL ca daca nu modifica OUG-53 si sa faca platiile macar pe o luna atunci nu vom mai primi banii.
Pot spune ca eu nu pot fi pacalit cu asa ceva .
Dimpotriva daca nu se modifa OUG -53 colegii isi primesc bani cuveniti pe respective ordonanta .
Iar la inceputul anulul vo-m primi indemnizatiile cuvenite conf.Legii 341/2004 .
Bugetul se aproba dupa spusele lui Victor Ponta la un post de televiziune abia pe 17 ianuarie 2013 .
De ce ?
E simplu
In data de 9 decembrie sunt alegerile apoi 2-3 zile pana se stie clar rezultatul urmeaza validarile etc……….
Deci daca nu suntem anul acesta in buget atunci inseamna ca vom intra automat in plata  conf. Legii 341/2004 .
Va intreb domnilor pentru ce doriti raul aproapelui vostru ?
De ce tineti mortis sa se Modifice din nou OUG- 53 ?
Daca sunteti constienti ca din cate va-m explicat sigur vom intra in plata .

Atunci sa vin cu o intrebare cheie………..
''Va plateste cineva si cine anume pentru a introduce atat venin in sufletele noastre ? ''

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7069 : Noiembrie 15, 2012, 19:43:24 »

De la orele 20 si 15 va astept la Buna seara in direct cu Alex: tema : De ce credeti ca cei care au luptat in REVOLUTIA DIN DECEMBRIE 89 sunt stigmatizati si combatuti de societatea romaneasca? Sunt ei vinovati pentru cei 23 de ani de minciuni si decadenta -fenomene ce caracterizeaza astazi starea din tara? DE CE ROMANII ISI URASC EROII CONTEMPORANI? CINE ESTE DE VINA PENTRU ACEASTA STARE? ascultati pe www.banatfm.ro sau pe 101,2 fm. Id mess banat_fm. Pentru direct sunati la 0355401218 EMISUNEA ESTE PRELUATA SI DE INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND  http://internationalradio.radiohost.co:9346/listen.pls cEL MAI BUN RASPUNS VA FI PRREMIAT CU UN CD CU MUZICA DIFUZATA DE NOI
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7070 : Noiembrie 15, 2012, 20:39:17 »

D NLE ANTON STRATEGIA FISCALA PE PERIOADA 2012 2014 A FOST APROBATA DE GUVERNUL BOC SI AVIZATA DE CATRE FMI STRATEGIE BUGETAR FISCALA CARE NU CUPRINDE CATEGORIILE LRFD!!! PRIN MODIFICAREA OUG 53 SE TRANSFORMA SUMELE DIN EA IN INDEMNIZATI PT TOTI IN FELUL ASTA SE POT IMPINGE PLATILE PANA UNDEVA IJ IUNIE IULIE DUPA.CARE  VOR URMA DIN CEI 33 %ALOCATI PT 2013 SI TOT ASA IN 2014 PROBLEMA TREBUIE URMARITA SA FIM PRINSI IN STRATEGIA BUG FISCALA 2014-2020 BASE PLEACA LA BRUSEL PT NEGOCIEREA UNOR NOI MASURI DE AUSTERITATE.IMPUSE.DE EU!!! PRIN MODIFICAREA OUG 53 VOR FI SALVATI TOTI PANA IN 2014 SI SI RESTANTIERI ISI VOR PRIMI RESTANTELE CEI DREPT NU CUANTUMURI TOCMAI PLACUTE DAR LEGEA POATE FI SALVATA IN FELUL ASTA.SI POATE SE SI IESE.DIN CRIZA PANA N 2014!!! APROPO PT ACEASTA STRATEGIE BUG FISCALA SI DAT ACORDUL SI FOSTUL SS COSTIN!!!
Memorat
« Răspunde #7071 : Noiembrie 15, 2012, 20:58:38 »

De la orele 20 si 15 va astept la Buna seara in direct cu Alex: tema : De ce credeti ca cei care au luptat in REVOLUTIA DIN DECEMBRIE 89 sunt stigmatizati si combatuti de societatea romaneasca? Sunt ei vinovati pentru cei 23 de ani de minciuni si decadenta -fenomene ce caracterizeaza astazi starea din tara? DE CE ROMANII ISI URASC EROII CONTEMPORANI? CINE ESTE DE VINA PENTRU ACEASTA STARE? ascultati pe www.banatfm.ro sau pe 101,2 fm. Id mess banat_fm. Pentru direct sunati la 0355401218 EMISUNEA ESTE PRELUATA SI DE INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND  http://internationalradio.radiohost.co:9346/listen.pls cEL MAI BUN RASPUNS VA FI PRREMIAT CU UN CD CU MUZICA DIFUZATA DE NOI
Shocked Shocked :oPREZENTA DREPTURILOR prevazute in vechea lege 42/90 , precum si in actuala 341/2004 fiind PERCEPUTE  DIFERIT de catre opinia publica , coroborat cu polemica sociala privind existenta IMPOSTORILOR din randul beneficiarilor legii precum si... prin IPOCRIZIA PRESEI si a TELEVIZIUNILOR DIRECTIONATE POLITIC care "SANCTIONEAZA" dupa bunul lor plac sintagma de REVOLUTIE cu cea de ..LOVITURA de STAT ! IN schimb....DIFERITA PERCEPERE a opiniei publice amintita ,tine insa de EDUCATIA CIVICA privind REPARATIE MORALA prin ACORDAREA ACESTOR DREPTURI a celor care si-au RISCAT VIATA si care S-AU JERTFIT ptr DEMOCRATIA si LIBERTATEA TUTUROR !!!...
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7072 : Noiembrie 15, 2012, 21:30:30 »

D NLE ANTON STRATEGIA FISCALA PE PERIOADA 2012 2014 A FOST APROBATA DE GUVERNUL BOC SI AVIZATA DE CATRE FMI STRATEGIE BUGETAR FISCALA CARE NU CUPRINDE CATEGORIILE LRFD!!! PRIN MODIFICAREA OUG 53 SE TRANSFORMA SUMELE DIN EA IN INDEMNIZATI PT TOTI IN FELUL ASTA SE POT IMPINGE PLATILE PANA UNDEVA IJ IUNIE IULIE DUPA.CARE  VOR URMA DIN CEI 33 %ALOCATI PT 2013 SI TOT ASA IN 2014 PROBLEMA TREBUIE URMARITA SA FIM PRINSI IN STRATEGIA BUG FISCALA 2014-2020 BASE PLEACA LA BRUSEL PT NEGOCIEREA UNOR NOI MASURI DE AUSTERITATE.IMPUSE.DE EU!!! PRIN MODIFICAREA OUG 53 VOR FI SALVATI TOTI PANA IN 2014 SI SI RESTANTIERI ISI VOR PRIMI RESTANTELE CEI DREPT NU CUANTUMURI TOCMAI PLACUTE DAR LEGEA POATE FI SALVATA IN FELUL ASTA.SI POATE SE SI IESE.DIN CRIZA PANA N 2014!!! APROPO PT ACEASTA STRATEGIE BUG FISCALA SI DAT ACORDUL SI FOSTUL SS COSTIN!!!
Domnule emil cc , ai pus la socoteala si faptul ca , pe langa lungirea perioadei de rambursare pana in 2016 , s-a renuntat si la actualizarea sumelor prin indexarea cu indicele de inflatie Huh Pana la urma , cine este cel mai avantajat din toata treba asta ?? Tot acela care a luat intreaga suma de bani , iar acum , ia bani si din portia celorlalti care nu au apucat sa-si plateasca datoriile si care risca sau au riscat casa si alte bunuri , ca sa nu mai vb de sanatate si restul . O fi bine ?? N-o fi bine Huh?
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7073 : Noiembrie 15, 2012, 21:37:39 »

DN LE MIHAI ITI DAU DREPTATE SA FI SUPARAT DAR EU ITI PUN URMATOAREA INTREBARE MAREA MAJORITATE A CELOR RESTANTIERI PROVIN DIN ASOCIATI INFIINTATE DUPA ANUL 1992 ASOCIATI CARE NU AVEAU DREPT DE AVIZARE PRIN INTELEGERA CELOR.INFIINTATI IN 1992 AU FOST AJUTATE SI CELELALTE ASOCIATI IN FELUL ACESTA APAR F MULTI.REVOLUTIONARI PE ASOCIATIILE VECHI DECI ATUNCI I AM AJUTAT PE CEI INFIINTATI MAI TARZIU!! A FOST BINE? A FOST RAU?
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7074 : Noiembrie 15, 2012, 21:42:48 »

DN LE MIHAI ITI DAU DREPTATE SA FI SUPARAT DAR EU ITI PUN URMATOAREA INTREBARE MAREA MAJORITATE A CELOR RESTANTIERI PROVIN DIN ASOCIATI INFIINTATE DUPA ANUL 1992 ASOCIATI CARE NU AVEAU DREPT DE AVIZARE PRIN INTELEGERA CELOR.INFIINTATI IN 1992 AU FOST AJUTATE SI CELELALTE ASOCIATI IN FELUL ACESTA APAR F MULTI.REVOLUTIONARI PE ASOCIATIILE VECHI DECI ATUNCI I AM AJUTAT PE CEI INFIINTATI MAI TARZIU!! A FOST BINE? A FOST RAU?
[size=14
pt]Inteleg strategia dar, nu este acelasi lucru. Marul este mar si para , para. A nu se face confuzie. Aici este vorba de viata si de moarte . nu de avizari. Este vorba de viitorul copiileor nostri , nu de a acorda certificate de luptatori.[/size]
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7075 : Noiembrie 15, 2012, 21:48:11 »

PERFECT DEACORD CU DV DAR ASTA ESTE REALITATEA IN 2004 NU TREBUIAU DATE AVIZE LA TOT FELUL DE ASOCIATI SI POATE ASTAZI NU ERAM IN ACEASTA SITUATIE DAR STITI CUM E FACEREA DE BINE E . . . . . .SA SPERAM CA NOUL EXEXUTIV VA PURCEDE LA O NOUA REVERIFICARE SI IN MOD CERT NU SE VOR MAI REPETA GRESELILE! !!!
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7076 : Noiembrie 15, 2012, 22:08:58 »

Domnule Emil cc, pentru a putea dialoga haideti sa ne respectam si nu incercati sa-mi subestimati inteligenta.
   Va asigur ca nu sunt chiar asa de ..........incat sa cred minciunile pe care le insirati aici .
   Stiu cine sunteti si din ce tabara faceti parte dar asta nu va scuza de faptul ca daca vreti sa dialogam este obligatoriu sa ne respectam .
   Va-m spus aceste cuvinte in speranta ca ati priceput ca la mine nu merg tampeniile astea cu bugetul .
   Daca vreti sa va informati corect intrebati de exe. pe Domnul Senator Coca Laurentiu sau un avocat de specialitate, ma refer la ceea ce inseamna buget pe anul viitor sau ce inseamna rectificare bugetara .
   Astfel de ''gaselnite'' ati informat si prostit colegii dupa portal oare de ce ?
   Care este motivul intoxicarii ?
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7077 : Noiembrie 15, 2012, 22:17:50 »

Domnule emil cc , ai pus la socoteala si faptul ca , pe langa lungirea perioadei de rambursare pana in 2016 , s-a renuntat si la actualizarea sumelor prin indexarea cu indicele de inflatie Huh Pana la urma , cine este cel mai avantajat din toata treba asta ?? Tot acela care a luat intreaga suma de bani , iar acum , ia bani si din portia celorlalti care nu au apucat sa-si plateasca datoriile si care risca sau au riscat casa si alte bunuri , ca sa nu mai vb de sanatate si restul . O fi bine ?? N-o fi bine Huh?

Mihai, uite ce declara emil cc, ''PROBLEMA TREBUIE URMARITA SA FIM PRINSI IN STRATEGIA BUG FISCALA 2014-2020''.
   Intreba-l daca stie cand se aproba bugetul  pentru perioada 2013
   Nu stie inseamna ce a declarat Victor Ponta la TV, in anul 2013 luna ianuarie pe 15 sau 17 nu sunt sigur data dar luna si anul da .
   Ceea ce inseamna ca automat cu 01.01.2013 noi dupa lege trebuie sa fim cuprinsi in plata .
   Toate cele bune !
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7078 : Noiembrie 15, 2012, 22:21:30 »

DOMNULE ANTON EU VA RESPECT DESI NU VA CUNOSC DAR VA RECOMAND SA STUDIATI CELE AFIRMATE DE MINE.SUNT DOCUMENTE PUBLICE NU.SUNT INVENTI TOTUSI NU VRETI SA REALIZATI CA AM DEVENIT COLONIE SI NE TREBUIE.APROBARE EXTERNA PT TOATE CHELTUIELILE SOCIALE? DA.CAND ERAM UN STAT INDEPENDENT ASA E ERA SIMPLU REFTIFICAREA NU TREBUIA AVIZATA DE FMI SA U INTOCMIREA BUGETULUI SAU STRATEGIILE FISCALE ROMANIA TRAIESTI DIN BANI EUROPENI SE IAU IMPRUMUTURI PT PLATA PENSIILOR.SALARIILOR. GUVERNELE CAND FAC RECTIFICARI SA U BUGETE TREBUIE SA SPECIFICE PE CE CHELTUIE BANI. CE ESTE TRIST FA SE PARE CA NU PREA O SA MAI AVEM REPREZENTANTI IN GUVERN SI PARLAMENT CARE SA SE LUPTE PT DREPTURILE NOASTRE! D VST STITI.CA SE INTENTIONEAZA DE LA ANUL SA SE DESFIINTEZE SSPR? AUTOMAT SI CPRD? DESPRE CE VORBIM? VA ROG REFLECTATI!!
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7079 : Noiembrie 15, 2012, 22:29:36 »

STIU CE A DECLARAT PONTA D NLE ANTON DAR DVS SUNTETI SIGUR CA BASE IL VA NUMI PRIMMINISTRU? STITI DECLARATIA LUI BASE? .PE CINE VA NUMI? UN PREMIER PT INTERESUL NATIONAL SI ATUNCI PANE CE EI SE VOR.CERTA SE VA MARGE PE EXECUTIA BUGETARA DIN 2012 CEARTA LOR POATE TINE SI CATEVA LUNI STITI CA AU MAI FOST STATE IN EUROPA UNDE PARTIDELE NU SA U INTELES PE GUVERN A RAMAS IN FUNCTIE VECHIUL GUVERN DAR NUMAI CU ATRIBUTI ADMINISTRATIVE! !!
Memorat
Pagini: 1 ... 470 471 [472] 473 474 ... 476
Schimbă forumul: