Main Content:

Pagini: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #2040 : Decembrie 10, 2011, 16:15:35 »

ma-ti inteles gresit nu in Maries nu am incredere,tocmai ii apreciez gesturile pe care le face,nu am incredere in politicieni si acolitii lor.
Memorat
« Răspunde #2041 : Decembrie 10, 2011, 16:20:30 »

Dl. Nicolae
Nu inteleg de ce  procedezi in acest fel, adica, pupand co..iele unei persoane care nu cred ca este mai presus tine!
Nu faci decat sa mai pui o caramida la distrugerea revolutionarilor si a revolutiei.
Din moment ce Legea 410/2011 este declarata curat Constitutionala, adica, practic a trecut de toate instantele care o aproba , daca ma pot exprima astfel, tu, mani****t fiind, crezi ca , ala mic, pe care inteleg ca-l divinizezi, o sa renunte la ceea ce a castigat deja, taierea indemnizatiilor si, o sa decida altfel? in primul rand ca nu prea mai are cum?
Apoi, potoliti-va cu liguseala. Asta este, daca vrei, motivul ptr. care nu ne vrea nimeni. De la Revolutie incoace nu am facut decat asta, cu totii.
Ar fi corect sa nu vorbiti in numele tuturor. Va puteti asuma ceea ce ati facut dumneavoastra si, eventual, puteti numi alte persoane despre care stiti ca au procedat la fel sau asemnator. Orice generalizare este jignitoare pentru ceilalti, sau pentru cei care au facut exceptie de la regula - inclusiv pentru mine. Sper sa fiu corect inteles.
Memorat
« Răspunde #2042 : Decembrie 10, 2011, 16:22:40 »

Maries este singurul lider pe care l-am putea avea. Nu este recunoscut de comunisti si securistii, carora le este incomod. Niciun roman nu s-a sacrificat dupa Revolutie cum a facut-o acest om. Niciun revolutionar cu certificat nu a luptat cu statul cum a facut-o el (fara certificat).
Ce-i represam? Ca si-a sacrificat ani din viata si sanatatea in repetate randuri pentru idealurile din 1989?
Pai toti securistii de pe site-ul sata nu se ridica nici macar la degetul mic al lui Maries pentru ce reprezinta acest OM pentru Revolutia Romana si libertatea binemeritata in Decembrie 1989!
Astept jegurile securisto-comuniste sa ma combata.
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2043 : Decembrie 10, 2011, 16:22:48 »

INFORMARE

Presedintele Asociatiei “21 Decembrie 1989” a avut in zilele de 8 si 9 decembrie 2011 o serie de intalniri cu factori decizionali in Comisiile Parlamentare si Guvern, din tot spectrul politic.
In cursul zilei de astazi s-a intalnit in timpul sedintei Comisiilor Reunite de Buget- Finante cu domnul ministru Ialomiteanu care, sub cuvant de onoare, a afirmat ca doreste solutionarea situatiei create in randul revolutionarilor.
Luni 12 decembrie in sedinta de Guvern, solutiile avansate de catre Secretarul de Stat, domnul George Costin si sustinute de senatorii si deputatii din CPRD, vor fi analizate si probabil, se va decide revenirea asupra deciziei initiale de suspendare a platilor indemnizatiilor revolutionarilor pe anul 2012.
In concluzie, deocamdata totul este in stadiu de promisiune.
“Speram ca, cuvantul de onoare dat astazi de ministrul finantelor va fi respectat iar promisiunile facute de o serie de factori de decizie, vor duce la rezolvarea acestei stari de fapt”.
Teodor Maries, presedintele Asociatiei  “21 Decembrie 1989” se afla in a 19-a zi de greva a foamei si decizia sa este de a continua.

Luni la ora 09.00 ne vom intalni cu totii la Guvern. Ori noi, ori ei !

Bucuresti,

09.12.2011

Biroul de Presa

MAI DOMNULE NICOLAE SUCUTURDEAN.

ORI ESTI PROST ORI UN PUPINCURIST DIN NASTERE..

NU MAI RIDICA OSANALE SI LASA-MA CU IDOLII DE TINICHHEA....

SAU PURTAT UNELE DISCUTII SI SE MAI POARTA PENTRU CA CU-INEVA, DE VRE-O

DOUA LUNI INCOACE A DEPUS CERERI,PETITII,PROTESTE,CERERI DE MEDIERE.

...DE CE TACE RAYMOND LUCA SI NU DA CURS  SOLICITARII DEPUSE PRIN

CARE I SA CERUT MEDIEREA DIALOGULUI;

AU FOST DEPUSE CERERI DE MEDIERE SI LA ROBERTA ANASTASE...ACTIUNEA SI

INTERVENTIILE DE VINERI AU FOST CU SPRIJINUL LUI RAYMOND LUCA, DEP MIRCOVICI  NICOLAE SI ROBERTA ANASTASE...

HAIDETI SA FIM FAYR  PLAY...

SENATORUL RAYMOND LUCA  FACE TOT CE POATE DE PARCA AR FI  LIDERUL MISCARII REVOLUTIONARE...

AM FACUT PRESIUNI CARE UNEORI AU DEPASIT LIMITA DAR.,SUNTEM |IN CONFLICT
DESCHIS DE DREPTURI INTERESE..........

CA s-A DUS DORU LA DISCUTII....OK.....

CE A REALIZAT?

IL APARA PE GEORGE COSTIN.....

FRATILOR:  SINGURA SANSA RAMINE O DISCUTIE CU PREMIERUL EMIL BOC  CARE,

DACA NU SE LEAGA LUNI DIMINEATA, NU ISI VA MAI AVEA SENSUL..

VENITI IN STRADA,LA GUVERN-STR PARIS SI TROTUARUL DIN FATA  GUVERNULUI

DACA VA INTERESEAZA PIINEA COPIILOR VOSTRI SI DACA MAI AVETI SINGE IN INSTALATIE........VENITI LUNI IN STRADA.

MULTA SANATATE LUI DORU MARIES,GREVISTILOR FOAMEI DIN TIMISOARA,BRSASOV
BUCURESTI...

NU STATI ACASA;  VENITI IN STRADA  LUNI,  LA GUVERN....

EMIL BOC A SPUS:  LA VICTIME AM ALOCAT FONDURILE  SI LA CEI CU ORDONANTA.

CU LUPTATORII SUNT NISTE PROBLEME CARE TREBUIESC LAMURITE...

IN URMA CONTROLULUI LA SSPR A INSPECTORILOR DIN CORPUL DE CONTROL

AL PRIMULUI MINISTRU , @2@ PERSOANE BINE INTERESATE DIN SSPR@@  AU

PREZENTAT INSPECTORILOR,SACOSE CU DOSARE INUNDATE ALE UNOR REVOLUTIO-

NARI PROMOVATI PRIN DECRETUL SEMNAT DE ION ILIESCU...

ACEASTA ESTE IMAGINEA PREZENTATA DE SECRETARUL DE STAT,GEORGE COSTIN

DOMNULUI PRIM MINISTRU AL ROMANIEI  SI  INDUCEREA IDEII CA

TOT CE S-A LUCRAT ESTE CU INCALCAREA LEGII...

VENITI | IN STRADA   LUNI...

SPER CA VA AVEA LOC DIALOGUL CU  FACTORUL DE DECIZIE, INAINTE

DE ADOPTAREA LEGII BUGETULUI SI PROMULGARII LEGII 410/2011......

LA ACESTE RUNDE DE CONSULTARI, DOMNUL DORU MARIES NU ESTE ABILITAT SA

REPREZINTE NICI SINDICATUL REVOLUTIONARILOR  SI  NICI  BLOCUL

NATIONAL REVOLUTIONAR...

DELEGATIA TREBUIE CONSTITUITA IN STRADA!!!!!!!!!!![/b][/i][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/color]

ROMANIA!  TREZESTE-TE!

REVOLUTIONARI!    TREZITI-VA!
Memorat
« Răspunde #2044 : Decembrie 10, 2011, 16:26:55 »

Dane ... te rog nu da ochi cu mine luni la miting ca te scuip in ochi.
Daca nu am reusit sa anihilam securistii, comunistii si prostii de pe acest portal, vom folosi forta si in cele din urma inchid forumul (GARANTAT).
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2045 : Decembrie 10, 2011, 16:29:08 »

MAI DOMNULE NICOLAE SUCUTURDEAN.

ORI ESTI PROST ORI UN PUPINCURIST DIN NASTERE..

NU MAI RIDICA OSANALE SI LASA-MA CU IDOLII DE TINICHHEA....

SAU PURTAT UNELE DISCUTII SI SE MAI POARTA PENTRU CA CU-INEVA, DE VRE-O

DOUA LUNI INCOACE A DEPUS CERERI,PETITII,PROTESTE,CERERI DE MEDIERE.

...DE CE TACE RAYMOND LUCA SI NU DA CURS  SOLICITARII DEPUSE PRIN

CARE I SA CERUT MEDIEREA DIALOGULUI;

AU FOST DEPUSE CERERI DE MEDIERE SI LA ROBERTA ANASTASE...ACTIUNEA SI

INTERVENTIILE DE VINERI AU FOST CU SPRIJINUL LUI RAYMOND LUCA, DEP MIRCOVICI  NICOLAE SI ROBERTA ANASTASE...

HAIDETI SA FIM FAYR  PLAY...

SENATORUL RAYMOND LUCA  FACE TOT CE POATE DE PARCA AR FI  LIDERUL MISCARII REVOLUTIONARE...

AM FACUT PRESIUNI CARE UNEORI AU DEPASIT LIMITA DAR.,SUNTEM |IN CONFLICT
DESCHIS DE DREPTURI INTERESE..........

CA s-A DUS DORU LA DISCUTII....OK.....

CE A REALIZAT?

IL APARA PE GEORGE COSTIN.....

FRATILOR:  SINGURA SANSA RAMINE O DISCUTIE CU PREMIERUL EMIL BOC  CARE,

DACA NU SE LEAGA LUNI DIMINEATA, NU ISI VA MAI AVEA SENSUL..

VENITI IN STRADA,LA GUVERN-STR PARIS SI TROTUARUL DIN FATA  GUVERNULUI

DACA VA INTERESEAZA PIINEA COPIILOR VOSTRI SI DACA MAI AVETI SINGE IN INSTALATIE........VENITI LUNI IN STRADA.

MULTA SANATATE LUI DORU MARIES,GREVISTILOR FOAMEI DIN TIMISOARA,BRSASOV
BUCURESTI...

NU STATI ACASA;  VENITI IN STRADA  LUNI,  LA GUVERN....

EMIL BOC A SPUS:  LA VICTIME AM ALOCAT FONDURILE  SI LA CEI CU ORDONANTA.

CU LUPTATORII SUNT NISTE PROBLEME CARE TREBUIESC LAMURITE...

IN URMA CONTROLULUI LA SSPR A INSPECTORILOR DIN CORPUL DE CONTROL

AL PRIMULUI MINISTRU , @2@ PERSOANE BINE INTERESATE DIN SSPR@@  AU

PREZENTAT INSPECTORILOR,SACOSE CU DOSARE INUNDATE ALE UNOR REVOLUTIO-

NARI PROMOVATI PRIN DECRETUL SEMNAT DE ION ILIESCU...

ACEASTA ESTE IMAGINEA PREZENTATA DE SECRETARUL DE STAT,GEORGE COSTIN

DOMNULUI PRIM MINISTRU AL ROMANIEI  SI  INDUCEREA IDEII CA

TOT CE S-A LUCRAT ESTE CU INCALCAREA LEGII...

VENITI | IN STRADA   LUNI...

SPER CA VA AVEA LOC DIALOGUL CU  FACTORUL DE DECIZIE, INAINTE

DE ADOPTAREA LEGII BUGETULUI SI PROMULGARII LEGII 410/2011......

LA ACESTE RUNDE DE CONSULTARI, DOMNUL DORU MARIES NU ESTE ABILITAT SA

REPREZINTE NICI SINDICATUL REVOLUTIONARILOR  SI  NICI  BLOCUL

NATIONAL REVOLUTIONAR...

DELEGATIA TREBUIE CONSTITUITA IN STRADA!!!!!!!!!!!
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]
[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/color]

ROMANIA!  TREZESTE-TE!

REVOLUTIONARI!    TREZITI-VA![/b][/i][/size][/size][/size][/size][/size][/font][/font][/font][/font][/font][/color]
Memorat
« Răspunde #2046 : Decembrie 10, 2011, 16:33:14 »

Posteaza si in verde te rog!
Administratorul acestui forum nu-si face treaba. Spamul este interzis in toata lumea, numai aici nu. Nu meritati sa aveti un forum. Voi lua masuri, GARANTAT!
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2047 : Decembrie 10, 2011, 16:40:35 »

Daca nu am reusit sa anihilam securistii, comunistii si prostii de pe acest portal, vom folosi forta si in cele din urma inchid forumul (GARANTAT).

PENTRU CE STIMATE DOMN;  AM FOST INJURAT DE REVOLUTIONARII CAZUTI
LA CNSAS CA ---SUNT SECURISTUL LUI BASESCU----  OK.

SINGURII CARE MAI POT FACE CEVA PENTRU REVOLUTIONARI  SUNTETI VOI,

LIDERI DE OPINIE INDIFERENT CIT NE BALACARIM PE ACEST PORTAL  DAR

STIM CINE SUNTEM SI CE VREM...

NU LASATI NEGOCIEREA PE MINA ALTORA...

SAU FACUT MEDIERI PENTRU OBTINEREA INTREVEDERII DE LUNI CU PRIMUL MINISTRU.......

PROBLEMA SI CAUZA LUPTATORILOR TREBUIE PREZENTATA DE O DELEGATIE A

LUPTATORILOR CU CERTIFICAT  NU DE  O DELEGATIE CONDUSA DE CEI CARE

SUSTIN PUNCTELE DE VEDERE ALE AS REV FARA PRIVILEGII......

INTILNIREA CU EMIL BOC NU ESTE MEDIATA NICI DE GEORGE COSTIN  SI

NICI DE DORU MARIES.....

MULTA SANATATE SI FERICIRE CELOR DOI;  VOR RAPORTA-MISIUNEA EXECUTATA..

MULTA SANATATE TUTUROR.

ADEVARUL ESTE URMATORUL; FACETI PARTE DINTR-O ASOCIATIE CU 5000 DE MEMBRII CU CONTRACTE DE ASOCIERE.

ATI OBTINUT POSTUL DE SECRETAR DE STAT PENTRU PRESEDINTELE ASOCIATIEI DUMNEAVOASTRA.

TOT CE SWE INTIMPLA ESTE CU STIINTA LUI SI A UNUI GRUP CLIENTELAR.... CU STIINTA SECRETARULUI DE STAT...

ATI ANULAT INDEMNIZATIILE LRFD SI COPIILOR EROILOR MARTIRI

PENTRU A FI PLATITE RESTANTELE CONFORM ORDONANTEI 453/2010...

IN LEGEA BUGETULUI 2012-2014 bSUNT ALOCATE SUMELE PE CARE LE ASTEPTATI....

DIN URMA  ATI INITIAT PRIN SS  LEGE DE MODIFICARE A LEGII 341,AVINDU-SE IN VEDERE O NOUA PROCEDURA DE PRESCHIMBARE A CERTIFICATELOR ELIBERATE  COMFORM LEGII 341/2004  IN VIZIUNEA
PRINCIPIILOR ENUNTATE PRIN LEGEA INITIATA DE DEPUTATUL VIOREL BALCAN,  AVIZATA FAVORABIL, DOMNULE DANIEL, DE SECRETARUL DE SAT AL SSPR,CONFORM COMPETENTELOR LEGALE....

INJURATI PORTOCALIII....  OK......

SECRETARUL DE STAT FACE JIOC DE GLEZNE CA ESTE PDL....

FALS...NUMIREA S-A OBTINUT DIN ALTA PARTE,NU DE LA PDL..

ESTE UN MINCINOS FARA SCRUPULE..

SI INCA O PRECIZARE DOMNULE DANIEL PETRICAN:  LA PRESEDINTELE BASESCU AU SPUS......SUNT OAMENII DIN CAMPANIA ELECTORALA,OAMENII PDL........

FALS  DOMNULE PETRICAN...80 % DIN MEMBRII ASOXCIATIEI PENTRU CARE

AVETI FONDURILE ALOCATE LA BUGET PENTRU PLATA RESTANTELOR  SUNTETI MEMBRII  SI SIMPATIZANTI PSD.....

AM DREPTATE,DOMNULE PETRICAN...,......

NU SUNT NICI PROST NICI FRAIER..

ATI LUOPTAT SUB ZECI DE NAK-URI SA MA DISCREDITATI...OK..

ADEVARUL ESTE UNUL SINGUR;  SUNT UNITI TOTI CEI CARE  AU DE

RECUPERAT IN 2012  BANI DE LA REVOLUTIONARI,CONFORM CONTRACTELOR DE MANDAT......STITI; ALEA MODEL SDNA PITESTI..

DANIEL PERJU,.CNP: 1580418293132 , tel 0722572372  INTREABA

PUBLIC TOATE PARTILE INTERESATE  RESPECTIV: DOMNILOR

DANIEL MORAR,PROCUROR SEF  D.N.A

DOMNULE PRESEDINTE TRAIAN BASESCU;

DOMNISOARA ROBERTA ANASTASE;

DOMNULE PRESEDINTE  VASILE BLAGA

DOMNULE DIRECTOR SRI  GEORGE MAIOR

CE INTERESE AVETI SA FACETI ACEASTA NEDREPTATE REVOLUTIONARILOR;

CIT DIN SUMEKLE CU TITLUL DE CVAL PRESTARI SERVICII  CE SE VOR

INCASA DE UNII MIZERABILI AJUNG  LA DUMNEAVOASTRA?

AVESTA ESTE ADEVARUL, DOMNULE DANIEL PETRICAN

UN LIDER NU ASA DE MARCANT  DAR SINCER SI CINSTIT PUNE INTREBARILE DE MAI SUS CELOR CARE CONDUC ASTAZI  DESTINELE ROMANIEI...........

PENTRU CE SUME V=-ATI COMPROMIS PENTRU A ADMITE ACEASTA MIZERUIE LEGISLATIVA INDREPTATA IMPOTRIVA REVOLUTIONARILOR AUTENTICI,LUPTATORI
REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE IN ZILELE ACELUI AN ISTORIC SI ACT ISTORIC DIN DECEMBRIE 1989- REVOLUTIA ROMANA.

Perju Daniel, Buc
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2048 : Decembrie 10, 2011, 17:11:59 »

Lasa-i Eugen,ei ameninta un batranel pirpiriu ca mine(nu mi-e frica de ei).Asta-i curajul celor care vorbesc cu gura plina de c.a.c.a.t.Se ascund dupa pseudonime pompoase si ameninta,scuipa si jignesc.Bai javrelor,aceasta viatza o am de la bunul Dumnezeu.Numai EL dispune de ia.Puneti-va in practica amenintarile javrelor.Daca ati fi facut macar cat putinul pe care l-am facut eu pentru miscarea revolutionara si pastrarea drepturilor noastre ar fi fost bine.Dar voi nu stiti decat sa aruncati cu noroi in cei care nu sunt de aceasi parere cu voi.
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #2049 : Decembrie 10, 2011, 17:12:41 »

Posteaza si in verde te rog!
Administratorul acestui forum nu-si face treaba. Spamul este interzis in toata lumea, numai aici nu. Nu meritati sa aveti un forum. Voi lua masuri, GARANTAT!

Citat din mesajul lui: Secatura din Decembrie 10, 2011, 16:26:55

Dumneata sa iei masuri pe propria-ti proprietate, nu pe a altora, iar spam au devenit si amenintarile nerusinate pe care le faci pe Forum. Daca poate fi cineva banuit de atitudine securista, pe Forum esti primul, pentru ca ameninti ca un securist de cea mai joasa speta, iar inafara Forumului e Teodor Maries, care a comis marsavia de a cere inchiderea Forumului si Portalului Revolutiei in mod oficial, de la microfonul unui congres care se desfasura in incinta Parlamentului Romaniei. Sunt acte inimaginabile pentru adevaratii luptatori pentru democratie, adevar si dreptate. Cum iti permiti sa atentezi la libertatile pentru care am luptat in Revolutie, sa subminezi libertatea de expresie si exprimare pentru care mi-am riscat viata?  Va invit sa incetati sa mai amenintati Forumul si Portalul Revolutiei din Decembrie 1989, altfel, voi fi obligat sa iau masurile ce se impun contra abuzurilor la care va dedati.
Memorat
  • Tepesalexvoda
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Dreptate si Onoare!
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2050 : Decembrie 10, 2011, 17:13:31 »

Buna ziua prieteni revolutionari,astazi am fost la Grevistii Foamei,Revolutionari ca si noi aflati in a-13a zi a grevei foamei,timp frumos,soare,sa crape astia de ciuda si surpriza aproape de Grevisti la cativa metri zarva mare buluceala,tipete,imbranceli si Jandarmi,iau aparatul de filmat si dau fuga sa aflu ce se intampla,la inceput am crezut ca niste"tineri studenti"sau alaturat protestului nostrau,dar stupoare,pe pancarde erau scrise sloganuri jignitoare la adresa noastra a Revolutionarilor Romani,cum ca noi am "consuma banii pentru invatamant",cum ca acesti asazisi tineri ar trebuii sa ne plateasca noua indemnizatiile,etc.Jandarmi au intervenit promt i-au retinut si legitimat si SURPRIZA;Erau tineri din organizatia de tineret al PDL sct.2 in frunte cu Dumitru Laurentiu,liderul lor si un fotograf care spunea ca el este"Paparazzi".Diversiunea nu le-a reusit,precum vedeti in fisierul video urmator;

http://youtu.be/h77dewN4BHc
http://www.dailymotion.com/video/xmw2w8_diversiune-la-grevistii-foamei-parlamentul-romaniei-10-dec-2011_news
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2051 : Decembrie 10, 2011, 17:35:28 »

Domnule Perju, tot veti  ajunge sa stati la masa "verde" cu unii sau cu altii, cereti ca cei in drept, respectiv Secretarul de Stat al SSPR, Emil Boc, inclusiv Presedentia, sa faca presiuni asupra SRI pentru ca revolutionarii sa nu mai fie hartuiti la locurile lor de munca si sa fie lasati sa se angajeze !

NU SE SPUNE, DAR SE STIE: REVOLUTIONARII SUNT HARTUITI DE SRI !

Daca puneti problema si asa, vor intelege mai bine de ce si luptatorii au nevoie de indemnizatii !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #2052 : Decembrie 10, 2011, 17:39:43 »

Buna ziua prieteni revolutionari,astazi am fost la Grevistii Foamei,Revolutionari ca si noi aflati in a-13a zi a grevei foamei,timp frumos,soare,sa crape astia de ciuda si surpriza aproape de Grevisti la cativa metri zarva mare buluceala,tipete,imbranceli si Jandarmi,iau aparatul de filmat si dau fuga sa aflu ce se intampla,la inceput am crezut ca niste"tineri studenti"sau alaturat protestului nostrau,dar stupoare,pe pancarde erau scrise sloganuri jignitoare la adresa noastra a Revolutionarilor Romani,cum ca noi am "consuma banii pentru invatamant",cum ca acesti asazisi tineri ar trebuii sa ne plateasca noua indemnizatiile,etc.Jandarmi au intervenit promt i-au retinut si legitimat si SURPRIZA;Erau tineri din organizatia de tineret al PDL sct.2 in frunte cu Dumitru Laurentiu,liderul lor si un fotograf care spunea ca el este"Paparazzi".Diversiunea nu le-a reusit,precum vedeti in fisierul video urmator;

http://youtu.be/h77dewN4BHc
http://www.dailymotion.com/video/xmw2w8_diversiune-la-grevistii-foamei-parlamentul-romaniei-10-dec-2011_news
Cand am postat eu, domniii securisti au facut paralele intre Jilici Iliescu cum ca el a dat indemnizatii si Basescu, cum ca le-a luat.
Ilici nu a dat indemnizatii pentru noi, ci pentru ai lui, si nici legea 42 nu a fost data pentru revolutionariid e rand, ci pentru acolitii (citeste: criminalii poporului)
.[/size]
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
« Răspunde #2053 : Decembrie 10, 2011, 17:46:14 »

Dumneata sa iei masuri pe propria-ti proprietate, nu pe a altora ...
Proprietatea dv. domnule Iosif? A banilor guvernului de atunci care v-a sponsorizat site-ul? Al PSD-ului care v-a trasat linile politice de pe forum ca nu cumva sa iese un revolutionar adevarat inaintea intereselor de partid securisto-comunist?
Ati alungat-o pe Maria Petrascu de la editarea forumului pentru ca nu va impartasea idealurile (inca active) ale lui Ilici?
Ma puteti da afara de pe forum, dar va promit ca la 2 zile dupa, nu mai va mai fi forum. Multumesc de participare!
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
  • mihai60
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2054 : Decembrie 10, 2011, 17:49:30 »

Gunoaie ordinare   ,,copii  de bani  gata,,,se  urca  la  volan  beti  te
 omoara  si  dupa  sant  liberi,,,astia  sant  gunoaile  comuniste  ,,,sa  se  lege  de  oameni  aia   care   sufera  GUNOAIE,,,
Memorat
Pagini: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 476
Schimbă forumul: