Main Content:

Pagini: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 55

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA

Răspuns: BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA
« Răspunde #465 : Ianuarie 06, 2012, 22:08:41 »

Ma provocati amandoi. O sa vorbesc cu administratorul pentru a rezolva problema. este atat de simplu! Nu am vrut sa se ajunga aici. Noapte buna!
dati directive  la administrator, interesant, eu îl rog de mult la" anunturi" sa-l baneze pe emilcc!
Cum rezolvati problema prin cenzura?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #466 : Ianuarie 07, 2012, 08:51:44 »

OK! Nu aveam nici o dileme... dar ce , voiai sa ma dau de vileag ca te-am verificat? Smiley Sper intr-o intelegere reciproca si un dialog constructiv.
Cu acestea spus , cred ca o sa las locul celor din schimbul doi de forumisti ( nu-i asa draga nor, ca abia astepti sa revii cu comentariile tale? Te astept si eu!)
Tuturor Ionilor ...La multi ani! pentru maine
Bine ca mi-ai atras atentia grig. Citind aseara despre schimbul doi, am realizat ca, incet, incet, am revenit la proasta obisnuinta de a-mi petrece noptile pe net. In doar cateva luni, de cand am intrerupt activitatea de la tara, m-am reobisnuit cu prostul narav de om cu putina activitate fizica diurna. Iti multumesc pentru "semnalul de alarma". Am citit postarea ta si m-am dus direct la culcare. Astazi e o noua zi, o zi de sarbatoare. Sfintilor Ion si Sfintelor Ioane le urez sanatate si viata lunga!
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #467 : Ianuarie 07, 2012, 09:00:11 »

Nor, ma bucur tare mult ca am avut privilegiul de a "conversa putin cu tine", a fost un motiv de  a intra in discutie si a-ti ura La multi ani de ziua numelui . Sanatate la maximum!
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • mihai60
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #468 : Ianuarie 07, 2012, 09:10:04 »

La multi  ani,   pentru  toti   si  multa  sanatate  va  doresc ,
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #469 : Ianuarie 07, 2012, 09:42:15 »

Am uitat sa adaug ceva. Orice cearta poate avea un rezultat pozitiv daca duce la o dezvaluire, ceva nou, sau detensioneaza niste relatii incordate si creaza conditiile revenirii la normalitate. Nu te hazarda in certuriile seci. Stiu ca e usor sa-l sfatuiesti pe altul, caci am picat si eu in asemenea "capcane" nu o data, dar e bine sa parasesti "campul de lupta" cand iti dai seama ca ar fi vorba de asa ceva, chiar cu riscul de a parea las. Multi il acuza pe ciobanasul din "Miorita" de a fi fost vinovatul ancestral al neamului, generatorul genei nonviolentei romanilor, dar impresia aceasta dainuieste numai la nivel de superficialitate si in randurile suficientilor.
In alta ordine de idei, vedeti ce faceti in orasul vostru. La Bucuresti e jale, aici nu se mai poate face nimic. Costin are slugile sale, certificate drept revolutionari si-si poate permite sa-si petreaca cu folos (nu mai specific pentru cine) mandatul. Nu a prezentat o analiza la un an de la numirea in functia de ministru secretar de stat, dar nici nu-i cere nimeni s-o prezinte. Voi posta niste documente in sectiunea asociatiei lui Maries, cine poate sa priceapa, s-o faca, cine nu, sau nu vrea, sa continue sa taca si sa suporte consecintele. Imi pare rau pentru vicepresedintele Asociatiei 21. L-am vazut aseara pe "Antena 3". E cateva clase peste Maries. Nu stiu cum il suporta.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #470 : Ianuarie 07, 2012, 11:15:12 »

Pentru un urmas, mercurie2 asta face trimite mesaje de amenitare la majoritatea forumistilor( am cutia plina)!
Dar dupa cum posteaza nu stie ce este respectul fata de o mama!
mercurie2 priveste in oglinda oare cine este handicapat   psihologic si intelectual pe acest forum!

Daca ai cutia plina de mesaje de la mine..., da-le administratorului si el o sa ma baneze...
grig, specimenul a luat identitatea altuia ! Si chiar daca ar fi unul real si tot nu l-as trata altfel. Sa faca ceva pentru Romania si neamul romanesc si abia apoi sa se dea in stamba aici ! Pana atunci pentru mine este in scutece !

Esti beat,da tu ce ai facut pentru neamul românesc batrîne?

Contributia mea , cat si celorlalti revolutionari , este insignifianta, insa este o diferenta incomensurabila si flagranta intre cuvantul "insignifiant" si cuvantul "nimic" . Postacii sunt oameni de nimic ! N-au treaba cu istoria, au treaba doar cu propriul stomac.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #471 : Ianuarie 07, 2012, 11:24:37 »

LA MULTI  ANI NOR DE  ZIUA  NUMELUI  TAU!
MULTA  SANATATE,PUTERE  DE  MUNCA SI CAT  MAI  MULTE  REALIZARI  IN  PLAN  PERSONAL!
Semneaza: Adevarul- tu  stii  f  bine  cine  sunt  ptr.  ca  ne  leaga  ani  si  ani  de  lupta neobosita  pe  tarmul imposturii,  minciunii,tradarii etc.

Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #472 : Ianuarie 07, 2012, 11:29:11 »

o intrebare  pentru  toti  si  pentru  adminul portalului:
 de ieri  intru  f  greu  pe  forum . cand  tastez  adresa  portalului  imi  apare  o  notificare legata  de  Server  etc....
aveti si  voi  aceeasi  problema?
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #473 : Ianuarie 07, 2012, 11:32:18 »

da asa este, nu mai putem accesa, cred ca sunt unele probleme.
Memorat
« Răspunde #474 : Ianuarie 07, 2012, 11:43:34 »

de ieri  intru  f  greu  pe  forum . cand  tastez  adresa  portalului  imi  apare  o  notificare legata  de  Server  etc....

Solutie gasita de mine : Iau intrarea din raspunsul din casuta de e-mail trimis de portal sau intru din Yahoo.
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #475 : Ianuarie 07, 2012, 12:03:13 »

Solutie gasita de mine : Iau intrarea din raspunsul din casuta de e-mail trimis de portal sau intru din Yahoo.

si eu  am gasit o metoda florin :
dau  cautare pe google "portalul revolutiei" si  intru direct  de pe rezultatele  cautarii...
Memorat
« Răspunde #476 : Ianuarie 07, 2012, 14:45:23 »

Descarcati bara de instrumente rev.1989.Dati ca pagina de start SSPR.gov si aveti bara de instrumente cu CPRD,SSPR,FORUM ASD1989,A21D,PR.in aceasta ordine.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #477 : Ianuarie 07, 2012, 19:07:12 »

Eu va sfatuiesc sa nu faceti prostia aceasta. Nu folositi nimic neverificat. Eu accesez fara probleme portalul.
Memorat
« Răspunde #478 : Ianuarie 16, 2012, 02:55:35 »

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
                 Dosar  Nr.  1/PJ/2003   ( FED. )   Încheierea  din  23.11.2003  T. B. - Secţia 3 Civilă
               îndreptată prin  Încheierea  din  20.02 2003
           ( ultima modificare prin Dosar Nr. 42012/3/2008 Încheierea din 19.03.2009 )
                BUCUREŞTI, STR. NICOLAE BĂLCESCU NR.17-19, ET. I, AP.16
         Preşedinte Dorin Lazăr Maior - tel : 0732.026348 ;Tel/fax: 0268 41 02 12

PROCLAMAȚIA DE LA BRAȘOV

Actuala criză profundă a societății românești ne obligă azi, 15 ianuarie 2012, în acestă zi sfântă în care s-a născut Luceafărul Românilor, să lansăm prezenta
PROCLAMAȚIE DE LA BRAȘOV

Noi, revoluționarii proclamăm de aici, din orașul în care a fost creat Imnul Național „Deșteaptă-te, române!”, orașul care a dat jertfe umane în anii atroce ai stalinismului, în 15 noiembrie 1987, martiriul lui Liviu Cornel Babeș, culminând cu sacrificiul eroilor din Decembrie 1989.
   Proclamăm azi Brașovul, Oraș Martir și centru al culturii, toleranței interetnice și libertății europene – PRIMUL MUNICIPIU LIBER DE DICTATURA PORTOCALIE, acest  fapt semnificând că nu mai recunoaștem autoritatea structurilor administrative conduse de politicienii puterii, deoarece prin așa-zisele strategii zămislite la Palatele Cotroceni și Victoria sunt lovite interesele vitale ale tuturor cetățenilor din țara noastră.
   Maniera dictatorială, golănească și mafiotă cu care sunt introduse așa-zisele “măsuri reformatoare“ prin ignorarea completă a instituției fundamentale a democrației,  care este Parlamentul, precum și anexarea Curții Constituționale la interesele imorale, perverse și autocrate ale președintelui țării, ne obligă să apelăm la toate forțele democratice și responsabile românești, la societatea civilă dar și la toate instituțiile statului, să ia atitudine fermă și solidară împotriva actualei clase politice conducătoare, pentru a evita colapsul definitiv al României.
   Salvarea Patriei Noastre de uzurpatorii portocalii este o îndatorire patriotică a tuturor cetățenilor, indiferent de vârstă, sex, confesiune, etnie, profesiune sau statut social.
   Considerăm că singura soluție pentru stoparea prăbușirii societății românești este ORGANIZAREA DE ALEGERI ANTICIPATE, precedate de demisia actualului Guvern  și a dictatorului Traian Băsescu.
   Avându-se în vedere interesul general de salvgardare a ființei naționale românești, ne solidarizăm cu toți protestatarii de pe întreg cuprinsul țării, făcând un apel și către acei cetățeni care au încă indoieli cu privire la reaua-credință a celor ce ne conduc azi, pentru a se alătura celor care, pe străzile patriei, luptă pentru LIBERTATE, DEMOCRAȚIE, DEMNITATE, LEGALITATE ȘI BUNĂSTARE, care luptă de fapt pentru România.

Președinte ,
                                                         Dorin Lazăr Maior

BRAȘOV, 15 IANUARIE 2012
Memorat
« Răspunde #479 : Ianuarie 16, 2012, 03:19:38 »

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
                 Dosar  Nr.  1/PJ/2003   ( FED. )   Încheierea  din  23.11.2003  T. B. - Secţia 3 Civilă
               îndreptată prin  Încheierea  din  20.02 2003
           ( ultima modificare prin Dosar Nr. 42012/3/2008 Încheierea din 19.03.2009 )
                BUCUREŞTI, STR. NICOLAE BĂLCESCU NR.17-19, ET. I, AP.16
         Preşedinte Dorin Lazăr Maior - tel : 0732.026348 ;Tel/fax: 0268 41 02 12

COMUNICAT DE PRESĂ

Membrii Blocul Național al Revoluționarilor 1989-România se solidarizează și participă cu toți cetățenii României care protestează în toate orașele țării împotriva samavolniciilor actualei puteri, propunând următoarele revendicări:

1.   Demiterea imediată a Guvernului Boc și a dictatorului Traian Băsescu ( care nu mai este de mult președintele României prin acțiunile și atitudinea sa), din cauza cărora economia națională s-a prăbușit, iar nivelul de viață al românilor a atins același „înalt” nivel, care a determinat în decembrie 1989 ieșirea în stradă a milioanelor de români.

2.    Constituirea unui Guvern de Uniune Națională cu mandat limitat, având ca scop imediat organizarea de alegeri anticipate.

3.   Atragem atenția organelor de ordine din România (Jandarmerie, Poliție, Servicii Speciale) că și ele fac parte din poporul român; ele trebuie să se alăture vocii majoritare care proclamă eliberarea de dictatura portocalie.   
Dorim să reamintim opiniei publice că noi, revoluționarii, am adus la cunoștință încă din anul 2009 despre alunecarea către dictatură a puterii portocalii. Reamintim cetățenilor că în decembrie 1989, alături de populație, am fost aceia care l-am izgonit pe dictator și o vom face și acum strâns uniți cu poporul nostru. Încă o dată repetăm sintagma: „cine uită istoria riscă să o repete!” Ceea ce, iată, se întâmplă în prezent.

Noi ne vom păstra în continuare statutul de revolutionar și de patrioți și suntem dispuși să mergem până la sacrificiul suprem pentru eliberarea României de sub dictatura portocalie.

Președinte ,
                                            Dorin Lazăr Maior

Brașov, 15.01.2012   
Memorat
Pagini: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 55
Schimbă forumul: