Main Content:

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30

cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?
« Răspunde #150 : Octombrie 09, 2014, 13:07:03 »

O a doua concluzie. Aceste gesturi simbolice demo ca exista o grava infiltrare a stg (chiar a extremei stg, a comunistilor) in dr ro. Asa cum politruca transmite ca e politruc de stg sub acoperire in esicherul dr al proliticii din Ro, tot asa si revul basist semnaleaza ca pricepe, e de acord si se conformeaza curentului politic ejaculat de pirat. Pirat care, nu uitati, a transformat peste noapte un partid de stg, PDL, in partid de dr!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #151 : Octombrie 09, 2014, 13:13:33 »

pana o sa pricepeti!

Va invit sa obs si sa analizati iarasi imaginile postate si sa faceti obs si comentariile proprii. De multe ori adevarul sta in detalii, detaliile avand o f mare forta revelatoare. Astept comentariile dv. Sper sa nu astept degeaba, ca pana acum.
Memorat
« Răspunde #152 : Octombrie 09, 2014, 13:51:28 »

SEMNUL VICTORIEI E SEMNUL VICTORIEI ORICUM AI DA-O, CIT DESPRE ASA ZISA DREAPTA DIN CAPUL TAU TOTUL E O INSELATORIE A BAMBILICIULUI ISTORICUL DE SERVICIU AL PORTALULUI SI REVOLUTIONARUL NEOCOMUNIST, REVUL DE CARTON CARE VOIA SCHIMBAREA REGIMULUI DAR NU SPRE VEST , CI DOAR CU O SUTA DOUA TREI IN PLUS LA SALARIU ! PRIN COMPORTAMENTUL SAU FAN ANTENA 3 AMESTECA VALORILE PROPRIULUI INTERES, TOT UN STIL ANTENA 3 TRUST PATRONAT DE SECURISTUL NOTORIU TURNATORUL DE FAMILIE DAN VOICULESCU! TATAL PROSTILOR, MANIPULATORUL IDEOLOG, NU-I PLACE VESTUL MAI ALES CIND POLITICA SE SCHIMBA RADICAL, HOTII LA PUSCARIE ! MAI PANGLICARULE , DREAPTA IN ROMANIA DIN NEFERICIRE NU MAI E CE A FOST ODATA, DAR VOI NEOCOMUNISTII CREATI CONFUZII INTRE NATIONALISMUL DE TIP CEAUSIST, IN TRADUCERE INTERES PERSONAL, SI ADEVARATA DREAPTA CARE A FOST MISCAREA LEGIONARA, CARE SI ACUM ESTE PUSA LA ZID TOT DE VOI. MESERIA VOASTRA FIIND MANIPULAREA, SPECULATI PE ALOCURI SPETA UNDE VA CONVINE. DIN POSTARILE TALE DE-A LUNGUL TIMPULUI SE VEDE CA AI ALERGIE LA SCHIMBAREA IN BINE A ROMANIEI CATRE VEST, SA MA REPET IARA HOTII LA PUSCARIE ! AI CONDAMNAT TOT TIMPUL OAMENI PRO SCHIMBARE, OAMENI DE LA TOATE NIVELURILE SI O SA DAU DOUA EXEMPLE SCURTE. UNUL PROSCHIMBARE CUM AR FI ACTORUL VICTOR REBENCIUC,  IAR ALTUL PRO PE LOC ,PE LOC ,PE LOC MIZERIA CEAUSISTA, ACTRITA FLORINA CERCEL ! DE ACEEIA  ACEASTA PLEASCA NUMITA BAMBILICI FACE PARTE DIN RAUL SCHIMBARII ROMANIEI IN BINE, EL PERSEVEREAZA INCONTINU , STIE CA ARE MULTI ADEPTI PRINTRE CEI CARE ISI DOREAU IN 1989 O SUTA , DOAUA ,TREI LA SALARIU. CEI VECHI  DIN MISCAREA LEGIONARA , DAR SI CEI NOI VA CUNOSC BINE APUCATURILE CRIMINALE IMPOTRIVA PROPRIULUI POPOR, DE-A LUNGUL ANILOR ATI IESIT LA SUPRAFATA CA UNDELEMNUL. DIN SCRIERILE SALE, BADITA ION GAVRILA OGORANU STIA CEL MAI BINE TOATE ASTEA SI ERA PRO NATO CONVINS ! POTI SA NU-MI RASPUNZI, FELUL TAU DE A PUNE PROBLEMA E ARHICUNOSCUT , ESTI DE ACOLO DE LA MAMA LOR, DE MIC AI PRIMIT INJECTIA PROSOVIETICA SI ORICUM MA LASA RECE !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #154 : Octombrie 09, 2014, 15:39:43 »

N-as zice ca ai inteles nimic din pasajul respectiv, "invidia celor de langa tine - Mitropolit Bartolomeu Anania (2005)". Incearca sa asculti ca pt tine spusele mitropolitului, nu ca pt a le folo impotriva altuia. Caci ce sa invidiez la tine, nefericitule? Tatuajele (nu stii ca obiceiul e anticrestin?), circumferinta abdomenului, ingustimea softului, sau subtiimea dosarului de la seseperea? Fii serios! Pot sa incetez sa mai iau atitudine impotriva grupului vostru, dar cu o conditie: sa incetati manipularea revilor. Daca va lasati de rele, pacea se va asterne de la sine. Sunt dispus sa las de la mine, pt ca sper ca nu ai pretentia sa uit ca datorita complotului vostru pedelizd s-au trezit revii cu indemnizatiile suspendate. Da un semnal ca va lasati de manipulari (manipulare = a face rau revilor) si incetez instantaneu sa va m trag de urechi.
Memorat
« Răspunde #155 : Octombrie 09, 2014, 16:15:20 »

SEMNUL VICTORIEI E SEMNUL VICTORIEI ORICUM AI DA-O, CIT DESPRE ASA ZISA DREAPTA DIN CAPUL TAU TOTUL E O INSELATORIE A BAMBILICIULUI ISTORICUL DE SERVICIU AL PORTALULUI SI REVOLUTIONARUL NEOCOMUNIST, REVUL DE CARTON CARE VOIA SCHIMBAREA REGIMULUI DAR NU SPRE VEST , CI DOAR CU O SUTA DOUA TREI IN PLUS LA SALARIU ! PRIN COMPORTAMENTUL SAU FAN ANTENA 3 AMESTECA VALORILE PROPRIULUI INTERES, TOT UN STIL ANTENA 3 TRUST PATRONAT DE SECURISTUL NOTORIU TURNATORUL DE FAMILIE DAN VOICULESCU! TATAL PROSTILOR, MANIPULATORUL IDEOLOG, NU-I PLACE VESTUL MAI ALES CIND POLITICA SE SCHIMBA RADICAL, HOTII LA PUSCARIE ! MAI PANGLICARULE , DREAPTA IN ROMANIA DIN NEFERICIRE NU MAI E CE A FOST ODATA, DAR VOI NEOCOMUNISTII CREATI CONFUZII INTRE NATIONALISMUL DE TIP CEAUSIST, IN TRADUCERE INTERES PERSONAL, SI ADEVARATA DREAPTA CARE A FOST MISCAREA LEGIONARA, CARE SI ACUM ESTE PUSA LA ZID TOT DE VOI. MESERIA VOASTRA FIIND MANIPULAREA, SPECULATI PE ALOCURI SPETA UNDE VA CONVINE. DIN POSTARILE TALE DE-A LUNGUL TIMPULUI SE VEDE CA AI ALERGIE LA SCHIMBAREA IN BINE A ROMANIEI CATRE VEST, SA MA REPET IARA HOTII LA PUSCARIE ! AI CONDAMNAT TOT TIMPUL OAMENI PRO SCHIMBARE, OAMENI DE LA TOATE NIVELURILE SI O SA DAU DOUA EXEMPLE SCURTE. UNUL PROSCHIMBARE CUM AR FI ACTORUL VICTOR REBENCIUC,  IAR ALTUL PRO PE LOC ,PE LOC ,PE LOC MIZERIA CEAUSISTA, ACTRITA FLORINA CERCEL ! DE ACEEIA  ACEASTA PLEASCA NUMITA BAMBILICI FACE PARTE DIN RAUL SCHIMBARII ROMANIEI IN BINE, EL PERSEVEREAZA INCONTINU , STIE CA ARE MULTI ADEPTI PRINTRE CEI CARE ISI DOREAU IN 1989 O SUTA , DOAUA ,TREI LA SALARIU. CEI VECHI  DIN MISCAREA LEGIONARA , DAR SI CEI NOI VA CUNOSC BINE APUCATURILE CRIMINALE IMPOTRIVA PROPRIULUI POPOR, DE-A LUNGUL ANILOR ATI IESIT LA SUPRAFATA CA UNDELEMNUL. DIN SCRIERILE SALE, BADITA ION GAVRILA OGORANU STIA CEL MAI BINE TOATE ASTEA SI ERA PRO NATO CONVINS ! POTI SA NU-MI RASPUNZI, FELUL TAU DE A PUNE PROBLEMA E ARHICUNOSCUT , ESTI DE ACOLO DE LA MAMA LOR, DE MIC AI PRIMIT INJECTIA PROSOVIETICA SI ORICUM MA LASA RECE !

TOT ASA AS ZICE SI EU, NU AI INTELES NIMIC DIN PASAJUL DE MAI SUS, DINCONTRA AI FOFILATO CU TATUAJELE, IAR EU ADEVAR ITI SPUN CA NU TATUAJELE CONTEAZA CI SUFLETUL! AI AUZIT DE SUFLET , BAMBILICI ? BINE ITI ZICE PROFESORUL, CURULICI DUPA URZICI , N-AM NIMIC CU OMUL DAR IMI PLACE CUM TE TAXEAZA ! IN CONCLUZIE CURULICI, DACA AI IMPRESIA CA TU O NAPIRCA POTI SA-MI INCHIZI MIE GURA CU AMENINTARI A LA LUKOIL IMPOTRIVA PROCURORILOR SI A LUI CAPUL PLECAT SABIA NU-L TAIE VICTOR PONTA, TE INSELI AMARNIC. MAI BINE SPUNE, TI-A PLACUT DISCURSUL PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU IMPOTRIVA CELOR DE LA LUKOIL PRIVIND SIGURANTA NATIONALA ?! IA SA TE VAD !!!!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #156 : Octombrie 09, 2014, 16:31:34 »

Vad ca tu l-ai ascultat de pomana pe marele mitropolit. Pacat! Despre discursul celui m mare impostor din Ro ce vrei sa-ti spun, adevarul? Adevarul este ca nu l-am ascultat pt ca nu poate avea importanta ce spune un nimeni, ocupant prin sarlatanie si abuz impotriva vointei poporului ro al acelui palat si in special a acelei functii. Un pirat betiv, pres impostor si sclav al unei muieri din tiganime nu poate spune nimic cu care sa merite sa-mi consum timpul. Totusi, ca sa-ti fac placere si in speranta unei minuni (impacari in conditiile echitabile propuse), iti spun ca sunt de parere ca asa a primit ordin (sau inlesnire) de la Putin, via Gazprom.
Memorat
« Răspunde #157 : Octombrie 09, 2014, 19:01:20 »

Vad ca tu l-ai ascultat de pomana pe marele mitropolit. Pacat! Despre discursul celui m mare impostor din Ro ce vrei sa-ti spun, adevarul? Adevarul este ca nu l-am ascultat pt ca nu poate avea importanta ce spune un nimeni, ocupant prin sarlatanie si abuz impotriva vointei poporului ro al acelui palat si in special a acelei functii. Un pirat betiv, pres impostor si sclav al unei muieri din tiganime nu poate spune nimic cu care sa merite sa-mi consum timpul. Totusi, ca sa-ti fac placere si in speranta unei minuni (impacari in conditiile echitabile propuse), iti spun ca sunt de parere ca asa a primit ordin (sau inlesnire) de la Putin, via Gazprom.

Sorine, uite-l pe Bambi, atita le suceste si le rasuceste ca nici el numai intelege ce-a vrut sa spuna! Asta da imbirligatura !  Wink
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #158 : Octombrie 09, 2014, 21:15:42 »

Ei, asa vrei tu sa para, dar oamenii inteleg, degeaba incerci s-o dai incurcata. Intre timp m-am docu privind actualitatea basista si bine am facut, pt ca am m descoperit o inalta tradare de stat a piratului, stapanul vostru. Omul de stanga care e Boacana, incercand sa vare si el o diversiune media de azi pe forum, m-a intrebat: "MAI BINE SPUNE, TI-A PLACUT DISCURSUL PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU IMPOTRIVA CELOR DE LA LUKOIL PRIVIND SIGURANTA NATIONALA ?! IA SA TE VAD !!!!!". Pai sa ma vezi cum? Nervos ca am aflat inca o potlogarie pt care ar trebui condamnat la moarte piratul, sau spargandu-ma de ras, pt ca i-a stricat Ponta planul? Herr Baselu si aliatii sai de la Budapesta, recte noul lider fascist de acolo, prietenul electoral al lui Basescu, Herr Orban Nazi (Viktor Orban: “The era of liberal democracies is over”), s-au conformat planului rusesc de infigere a cutitului hungaric in spate Ro. Ce urmareau ei? Sa inlesneasca transferul de proprietate a rafinariei rusilor de la Lukoil spre o firma bozgoreasca, ca Ungaria sa m aiba un atu in Ro si impotriva Ro, desigur pt a putea sa ne joace m usor la doua capete. Numai ca s-au prins niste uni de la guvernare si le-a dat peste labute (sper sa fie pe bune). Acu au turbat cu totii si se scandalizeaza ca Ponta nu lasa justitia sa transfere tot ce e ro Hungariei (cum a facut, tradatoarea, in Transilvania), inclusiv dincoace de munti, la Ploiesti. Ba, tradatorilor, daca merg vreodata la BMV, am sa trag o flegma in Pta Sfatului pt ca orasul acela va m suporta!

Conf zicerii "prietenii prietenilor mei, sunt prietenii mei", Boacana si TI sunt prietenii nazi de Orban si tradatori ai Ro!
Memorat
« Răspunde #159 : Octombrie 09, 2014, 21:48:13 »

ESTI UN MARE NENOROCIT, UN MARE MANIPULATOR, POVESTEA CARE AI SPUS-O E TOCMAI INVERS ! CIT DESPRE TRADARE, TRADATORULE  TU TRADEZI DIN TOTDEAUNA ! POATE AI VRUT SA SPUI AVORTONULE CA OLIGARHUL SEBASTIAN GHITA APROPIAT AL LUI PONTA ARE A APARA INTERESELE COMPANIILE RUSESTI IN ROMANIA ! IA CITIT CU ATENTIE URMATORUL MATERIAL, SI CIND VI LA BRASOV IN PIATA SFATULUI IN LOC DE O FLEGMA PE CARE O MERITI DIN PLIN POTI SA TE SI SPINZURI CA NU SE SUPARA NIMENI, SCAPA TARA DE-O LICHEA !

http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/santajul-lukoil--portretul-lui-victor-ponta-in-10-tuse-352818

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #160 : Octombrie 09, 2014, 21:59:22 »

Mai stg sub acoperire, Ro Libera e ca pedelizmul vostru: fost-ai lele cant ai fost, dar te-ai terminat cam de multisor! Din cel m citit ziar de dupa Rev, a ajuns ofcina si sluga basista, unul dintre ziarele pe care le citesti numai pt a afla ce m minte propaganda piratului. N-ai decat sa te stergi cu el la bas, dar pacat ca nu-l m tiparesc cu plumb, sa faci oarece dureros, dupa merit!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #161 : Octombrie 10, 2014, 00:15:07 »

Pt ca te mananca unde-l pupi pe Base (numele si organul), fac o analiza fugitiva polologhiei scrise m inainte de tine, sa te scarpin cum meriti.

SEMNUL VICTORIEI E SEMNUL VICTORIEI ORICUM AI DA-O
Asa sa fie? Eu sustin ca la tine e un semn satanic. Am sa demo pe imagini.

CIT DESPRE ASA ZISA DREAPTA DIN CAPUL TAU TOTUL E O INSELATORIE A BAMBILICIULUI ISTORICUL DE SERVICIU AL PORTALULUI SI REVOLUTIONARUL NEOCOMUNIST, REVUL DE CARTON
1.   Asa e, recunosc cu modestie ca sunt bambiliciul de serviciu al forumului (nu al portalului, neatentule), dar daca nu am aspiratii m inalte, ca tine, de smardoi fricos din BMV (n-am uitat ca l-ai lasat pe tigan s-ai bata pe ai tai, pe Semi sa-l dea pe jos si pe ziarista s-o sperie, lasule), ma multumesc sa-mi fac cat m bine treaba de bambilici.
2.   Asa-zisa Dreapta e numai in incultura ta. Daca rugam revii de aici sa ne puna postarile pe doua coloane, ce crezi, ale cui le-ar considera de dr?
3.   Pe istoricul o face dl tentativa de avocat si de luptator (n-a acces niciodata la aceste titluri, dar m persevereaza), Florin (nascut in) 1989, el e cu “Istorie adevarata” samd.
4.   Urmeaza doua afirmatii penale, caci nici neocomunist nu sunt si nici rev de carton. Tu esti rev de carton, cu adeverinta de la Gestapo (mi-au dat lacrimile de ras!) si TI, ca si tine, stanga cretina sub acoperire.

CARE VOIA SCHIMBAREA REGIMULUI DAR NU SPRE VEST ,
Corect, pt ca nu aveam nimic impotriva regimurilor vestice. Aveam treaba cu Ro.

CI DOAR CU O SUTA DOUA TREI IN PLUS LA SALARIU !
Ai scos m mult cu traficul de blugii si ciunga din Turcia? Pfoai! Sa stii ca de aceea il iubiti pe pirat, pt ca si el a fost (si a ramas) traficant, tatucul vostru! Tarziu mi-am m dat seama…

PRIN COMPORTAMENTUL SAU FAN ANTENA 3
Fan Fesan. De ce minti revii? Sucuturdean poate depune marturie. Si Secatura, de no fi murit de inima rea.

AMESTECA VALORILE PROPRIULUI INTERES,
Boacana, ms! Daca propriul meu interes reprezinta o valoare pt tine, cred ca as putea sa ma gandesc sa-mi schimb parerea despre cat esti de cipat.

TOT UN STIL ANTENA 3 TRUST PATRONAT DE SECURISTUL NOTORIU TURNATORUL DE FAMILIE DAN VOICULESCU! TATAL PROSTILOR, MANIPULATORUL IDEOLOG, NU-I PLACE VESTUL MAI ALES CIND POLITICA SE SCHIMBA RADICAL, HOTII LA PUSCARIE !
Mai ce bine va instruiesc la partid! Ai invatat pe dinafara fraza?

MAI PANGLICARULE ,
Panglica, chiar daca as avea, o pot schimba, dar tu ce te faci cu tatuajul?

DREAPTA IN ROMANIA DIN NEFERICIRE NU MAI E CE A FOST ODATA,
Aici ai dreptate. Cu acoperiti ca voi in ea, a devenit de nerecunoscut!

DAR VOI NEOCOMUNISTII CREATI CONFUZII INTRE NATIONALISMUL DE TIP CEAUSIST, IN TRADUCERE INTERES PERSONAL, SI ADEVARATA DREAPTA
Ei! Acum cine creaza confuzii, ai?

ADEVARATA DREAPTA CARE A FOST MISCAREA LEGIONARA, CARE SI ACUM ESTE PUSA LA ZID TOT DE VOI.
Nu, mincinosule, de voi, dr sub acoperire. Ce cauti la PMP, de ce nu esti la legionari? Pt ca te-au mirosit, au obs ca esti sub acoperire?

MESERIA VOASTRA FIIND MANIPULAREA, SPECULATI PE ALOCURI SPETA UNDE VA CONVINE.
Ai reusit o descriere destul de exacta ocupatiei tale si o metoda de imbarligare specifica.

DIN POSTARILE TALE DE-A LUNGUL TIMPULUI SE VEDE CA AI ALERGIE LA SCHIMBAREA IN BINE A ROMANIEI CATRE VEST,
Dimpotriva, din postarile mele se simte ardoarea cu care imi doresc schimbarea in bine a Ro, a intregii Ro, nu numai catre vest.

SA MA REPET IARA HOTII LA PUSCARIE !
Nu, n-o face, ca te impusca Base!

AI CONDAMNAT TOT TIMPUL OAMENI PRO SCHIMBARE, OAMENI DE LA TOATE NIVELURILE
Nu sunt magistrat, dar daca e vb de tendinte homo, new age (anticrestine), schimbarea granitelor conf obrazniciei bozgoresti, ai dreptate si e ok.

SI O SA DAU DOUA EXEMPLE SCURTE. UNUL PROSCHIMBARE CUM AR FI ACTORUL VICTOR REBENCIUC,
Da, ma, sarmanul, ce-a ajuns sa faca pt bani! Sa-l pupe-n dos pe sas, cum il pupati voi in bas pe pirat? E tragic!

IAR ALTUL PRO PE LOC ,PE LOC ,PE LOC
Da, aici recunosc. N-am m rezistat si mi-am luat lumea-n cap. Am muncit pe afara si imediat plec iara. Desi stiam ca numele dacilor vine de la aceasta axioma existentiala a lor. Daci = d`aci, de aici. Ma alin cu gandul ca tot aici am sa ma intorc si am sa-mi traiesc neclintit zilele care-mi vor m ramane.

MIZERIA CEAUSISTA, ACTRITA FLORINA CERCEL !
Ce-ai cu ea? Nu ti-a cedat nici la 71 de ani si te-ai apucat so barfesti?

DE ACEEIA  ACEASTA PLEASCA NUMITA BAMBILICI
Ei, afla ca am fost o pleasca pt acest forum. Altfel cred ca reuseau scursurile ca tine sa domine aici.

FACE PARTE DIN RAUL SCHIMBARII ROMANIEI IN BINE,
Ba nu fac parte din tine. Nici daca ai fi femeie nu as intra in asa huiduma trepanata.

EL PERSEVEREAZA INCONTINU ,
Pai prin definitie, nu. Cuvintele acestea sunt sinonime.

STIE CA ARE MULTI ADEPTI PRINTRE CEI CARE ISI DOREAU IN 1989 O SUTA , DOAUA ,TREI LA SALARIU.
Pe bune? Sa vezi ca m declansez o Rev! Ma folo de ei si va belesc pe voi, impostorii!

CEI VECHI  DIN MISCAREA LEGIONARA , DAR SI CEI NOI VA CUNOSC BINE APUCATURILE CRIMINALE IMPOTRIVA PROPRIULUI POPOR, DE-A LUNGUL ANILOR ATI IESIT LA SUPRAFATA CA UNDELEMNUL.
Prostane, in ce film joci? Stiam ca procesorul tau e pe lampi, dar sa-ti m si fileze, parca e prea de tot.

DIN SCRIERILE SALE, BADITA ION GAVRILA OGORANU STIA CEL MAI BINE TOATE ASTEA
1.   Tia fost amant? Nu stiam ca esti muiere. Ce-i cu apelativul acela, cum iti permiti? Ii spuneau "Badita Gavril", atat.
2.   Asta cum m vine Boacana? Pretinzi ca Ogoranu invata din cartile scrise tot de el? Bai, Boacana, tu de cand n-ai m trecut pe la psiholog?

SI ERA PRO NATO CONVINS !
Ei, a avut si el lipsurile lui. Dar, in mare, n-a gresit prea mult.

POTI SA NU-MI RASPUNZI, FELUL TAU DE A PUNE PROBLEMA E ARHICUNOSCUT ,
Ba ti-am raspuns, pt ca am obs ca tot nu te-ai invatat minte.

ESTI DE ACOLO DE LA MAMA LOR,
Fraiere, sunt de la mama mea. Da tu de unde esti de pui atat de aiuritor problema?

DE MIC AI PRIMIT INJECTIA PROSOVIETICA SI ORICUM MA LASA RECE !
Boacana, nu ma ispiti. Caci, desi n-am primit asa ceva, fac rost de una daca sigur te lasa rece!
Ce prostan…
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #162 : Octombrie 10, 2014, 09:59:18 »

O noua zi. Sa-mi achit m intai promisiunile facute in cea care a trecut (si din care am cheltuit prea mult itmp cu voi). Sa rezolvam problema gesturilor subconstiente, sau (dimpotriva) special facute de stg sub acoperire din dreapta ro. Incep cu tatuajul lui Boacana. Are careva o drujba? Trebuie taiat ca sa-l putem studia m bine.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #163 : Octombrie 10, 2014, 10:20:15 »

Ups! Iata ce frumos a fost amputata. Rabdarica, s-o m rotesc putin, sa ajunga scrisul in plan orizontal.

Iata expus optim tatuajul lui Boacan care ne intereseaza m mult, cel cu inscriptia despre Rev din 1989.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #164 : Octombrie 10, 2014, 11:03:50 »

Tatuajul este format dintr-un ansamblu text-pictograma.
Textul este: "21-22 Decembrie `89".
Desenul colorat rerpezinta semnul victoriei aratat cu pumnul strans cu doua degete deschise in ve, "V" si pictat in culorile drapelului natinal, rosu, galben si albastru.
Textul e nereusit, pt ca folo un cuvant intreg si unul prescurtat: "21-22" e ok, la fel cuvantul intreg "Decembrie", dar acesta este urmat de prescurtarea cifrelor anului 1989 cu apostrof, "`89". Puteti obs ca ar fi avut spatiu pe mana pentru a scrie complet si corect data memorabila, asa cum se face cand apreciezi ceva in mod deosebit, m ales daca o faci forever si, in special, pe propia-ti piele: 21-22 Decembrie 1989. A preferat insa forma cu prescurtarea respectiva, ceea ce introduce o nota de tratare cu usurinta a problemei, cu nuante de neseriozitate: 21-22 Decembrie `89. Nu e vb chiar de o bagatelizare, dar aceasta este nuanta introdusa in mesaj. Atat despre text.
Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30
Schimbă forumul: