Main Content:

Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30

cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?

• judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
Răspuns: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?
« Răspunde #225 : Octombrie 16, 2014, 07:39:09 »

ASTAZI 15 OCTOMBRIE 2014, PRESEDINTELE AS. REVOLUTIA 21 DECEMBRIE 1989 BRASOV,DEMI IOAN A FOST INVITAT LA SSPR DE SECRETARUL DE STAT ADRIAN SANDA PRIVIND DISCUTII PE PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR, LA DISCUTII AU MAI PARTICIPAT D-NUL OCTAV BJOZA SI D-NUL GELU VOICAN VOICULESCU.
HA!HA! EU STIAM DE O SAPTAMANA, CA DEMI ESTE INVITAT DE SANDA LA BUCURESTI,  INTRE CE DOI E O PRIETENIE DE FOARTE MULTI ANI! DEMI E NASCUT IN TIMISOARA; SI A SI COPILARIT IN TIMISOARA, IAR CU D-NUL OCTAV BJOZA SE CUNOSC, DE PE LA INCEPUTUL REVOLUTIEI, SI E DE INTELES SI INTALNIREA LOR NU? ACUM RAMANE DE VAZUT CE SE VA INTAMPLA IN PERIOADA URMATOARE!!   
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #226 : Octombrie 16, 2014, 07:56:08 »

Trebuia sa astepti m intai declaratiile MSBMV, dar acu`, daca tot te-ai aruncat si pana vor comunica oficial rezultatul intalnirii "la nivel inalt" de la Bucale, te rog sa dezvolti ceea ce ai afirmat. Faptul ca Semi Demi s-a nascut la Timisoara nu inseamna ca s-a tras cu SSS de sireturi. Vino cu ceva m concret. De ex, eu am aflat ca Boacana nu l-a atacat pe Sugaciu niciodata pt ca se inrudea (prin alianta) cu el. Deci, pe timpul mandatului pesedistului Sugaciu, Micro Aso PMP-ista din BMV a avut pila la varful seseperelei, dar si al ceperedelei, de unde venise Sugaciu la SSPR.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #227 : Octombrie 16, 2014, 21:51:16 »

A trecut toata ziua fara ca Micro Aso BMV sa sustina o conf de presa in care sa anunte marile realizarili ale deplasarii Semi Demi eroului ei pres la Bucale, la invitatia SS Sanda. Oare de ce nu a facut ceea ce era firesc sa faca? Sau Semi Demi a dat chix (ca de obicei), sau a intrat intr-un program de protejare a martorilor. Voi ce credeti?
Memorat
« Răspunde #228 : Octombrie 16, 2014, 23:50:06 »

" Curiosity killed the cat "  Cheesy
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #229 : Octombrie 17, 2014, 02:02:33 »

luky me, I'm not a cat  Cool Shocked
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #230 : Octombrie 17, 2014, 09:12:25 »

Dupa experienta totalitara cu securista Merkel-democrata, nu am de gand sa ma m dau la politicienii lor. Merg, "dau cu sapa" si revin la baza,
                    la beciul cu butoiase
                    si fereastra cu fete frumoase.
La oras, nici la canadieni nu gasesti locuri de munca chiar usor. Am cautat si am gasit  o slujba banoasa, cu salariu dublu fata de cele cu califi similara din zona Toronto, de ex, dar se plateste asa pt ca e suta la suta marit salariu din cauza conditiilor de izolare. E in nordul glacial si pe toate materialele se specifica comunicatiile radio ca legatura info cu lumea si elicopterul ca mijloc de transport. Pana nu ajung sa fac etapa de pregatire, nu am sa stiu exact toate conditiile de acolo. Cred ca nici atunci, ci abia "la locul de munca", numai ca atunci va fi prea tarziu daca n-o sa-mi placa, pt ca acolo voi ajunge cu un contract gata semnat pt cel putin un an. Salariul creste cu 15% pt doi si inca 25% pt trei. Daca accepti sa te stabilesti acolo, primesti pe loc cetatenie, casa si o asigurare sociala linistitoare. O sa vad. Cred ca o sa ma fac scriitor (dar nu pe www): daca va fi ok, voi scrie un jurnal de wokar, "Ce baiat destept am devenit dupa ce am m crescut", daca nu va fi cum mi se promite, titlul va fi "Cum m-am prostit la maturitate", sau "Ce suturi am luat prin lumea lata". Dar ultimul titlu ar f m bun pt o carte autobiografica. Ar m merge si "Ficare sut in fund, m-a dat un pas in inapoi", m ales pt "perioada rococo", austriaca.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #231 : Octombrie 17, 2014, 09:13:39 »

Scz... vinul de aseara! Trebuia sa postez in alta parte.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #232 : Octombrie 17, 2014, 10:49:13 »

Info unice: cum se desfa activitatea poolitica sustinuta de la sediul Micro Aso poolitice BMV!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #233 : Octombrie 17, 2014, 11:16:19 »

Memorat
« Răspunde #234 : Octombrie 17, 2014, 20:39:32 »

luky me, I'm not a cat  Cool Shocked

Ma refeream la gorila Joe !  Grin Grin Grin ( @Marele bambi ! Grin Grin Grin )
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #235 : Octombrie 18, 2014, 11:18:34 »

Vreti sa radeti si sa plangeti in acelasi timp? Fiti cu ochii pe Micro Aso 21 BMV!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #236 : Octombrie 18, 2014, 12:55:17 »

VAD CA TOT IMI FACI RECLAMA, DESI EU NU TI-AM CERUT-O, PROBABIL CA SUFERI DE MASOCHISM IN CE MA PRIVESTE. APROPO DE NECESITATILE PERSONALE SI IMAGINEA PUBLICA !

http://adevarul.ro/locale/brasov/brasov-sorin-boaca-indragostit-steagul-national-romaniei-1_50ad6a247c42d5a66394b46b/index.html

CUM POATE FI DOVEDIT PATRIOTISMUL ?
IN NICI UN CAZ NU SE POATE PROBA PRIN DECLARATII, ORI IL AI IN INIMA SI ACTIONEZI CA ATARE, ORI NU-L AI !

Am promis ca ne vom delecta cu art indicat de Boacana? Am promis, deci ma tin de promisiune. Copiez pt dv, dnelor si dnilor revi, art de preamarire a parlitului de Boacana din BMV. Poftiti de va delectati!

Braşov: Sorin Boacă este un patriot convins

Braşov: Sorin Boacă este îndrăgostit de steagul naţional al României

În toate încăperile locuinţei sale şi ale casei sale de oaspeţi, Sorin Boacă a pus un obiect care să-i amintească de tricolor. Sorin Boacă îşi arată sentimentele patriotice nu doar la nivel declarativ. Fie că este vorba de un steag propriu-zis sau doar de o panglică în culorile drapelului naţional, bărbatul şi-a ornat fiecare spaţiu cu câte un obiect care să reprezinte ideea de „România".
Decoraţiuni tricolore
În dormitoare sau chiar şi pe holuri sunt amplasate steguleţe, fanioane, farfurii pictate, vederi şi stampe vechi, sculpturi, toate conţinând culorile roşu, galben şi albastru. Mai mult, Sorin Boacă şi-a tatuat şi antebraţul stâng în culorile steagului naţional.
„Aşa am simţit eu că este cel mai bine, că aşa mă voi simţi eu cel mai bine în propria locuinţă, precum şi cei care ne calcă pragul casei de oaspeţi. Am cumpărat diverse obiecte „tricolore" din târguri şi pieţe din toată România. În general, turiştii care vin la noi sunt încântaţi de felul în care am aranjat spaţiul, mai ales că ei înţeleg altfel decât românii ideea de patriotism. Americanilor, germanilor sau francezilor nu li se pare deplasat să ţii steagul naţional în casă. La noi, în preajma sărbătorilor, din 100 de case sau apartamente, abia dacă la unul vezi un drapel la geamuri. Nici eu nu ştiu exact de ce ei percep altfel sentoimentele naţionale", ne-a spus Sorin Boacă.
Apreciat de turişti
Bărbatul ne-a declarat că străinii pe care i-a găzduit doresc să-i fotografieze casa. „Din păcate, o parte dintre cunoscuţii noştri români s-au uitat mai ciudat la casa noastră pentru că am arborat steagul naţional în atâtea locuri. Nu înţelegem ideea de patriotism, iar unii dintre noi nu ştiu nici simbolistica drapelului", a precizat Boacă.
El s-a arătat încântat de faptul că, în timpul anumitor competiţii sportive mondiale sau europene, mulţi români îşi montează la geamurile autoturismelor mici steguleţe. „E bine, însă, ar trebui să le purtăm permanent. În România, după ce echipa naţională de fotbal  a fost eliminată din competiţie, toate steguleţele au dispărut", a adăugat Sorin Boacă.
Omul spune că au fost turişti care au revenit în casa sa de oaspeţi datorită atmosferei create de obiectele pe care le afişează sau ale lucrurilor pe care le prezintă despre România: „Le ofer informaţii despre obiectivele care merită văzute, dar şi despre istoria recentă a ţării. Le povestesc despre perioada Revoluţiei şi despre felul în care a evoluat ţara noastră în ultimii ani", a mai spus Sorin Boacă.

Întrebări şi răspunsuri:

Cât de apreciată mai este ideea de patriotism?
Din păcate, noţiunea este prea puţin întâlnită în România. Cei ce au condus ţara au adus oamenii în asemenea hal încât mulţi dintre noi nu mai avem demnitate. Conducătorii noştri nici măcar nu pot pronunţa cuvântul „patriotism". Nici gând să mai poată da dovadă de aşa ceva.

Cum poate fi dovedit patriotismul?
În nici un caz nu se poate proba prin declaraţii. Ori îl ai în inimă şi acţionezi ca atare ori nu îl ai. Cetăţenilor simpli li s-au atenuat intenţionat sentimentele naţionale, pentru ca politicienii să poată fura în linişte.

Ce-i place:
„Îmi place muzica rock-n-roll, care mă relaxează foarte mult. Îmi place, în general, fiecare zi care soseşte şi-mi propun să o trăiesc cât mai frumos", ne-a spus Sorin Boacă.

Ce nu-i place:
„Nu-mi place faptul că 95% dintre români, deşi cred că mai aproape de adevăr ar fi procentul de 99%, sunt perverşi şi pupincurişti. Nu-mi plac oamenii care se dau mai mari decât sunt sau care vor să lase impresia că sunt mult mai importanţi decât sunt în realitate", spune omul.

Profil:

Născut: 20 mai 1966

Studii: medii

Familie: căsătorit, are doi copii
Memorat
« Răspunde #237 : Octombrie 18, 2014, 13:12:34 »

Cine semneaza articolul? E facut ori de un neprofesionist, un debutant poate, un amator chiar, ori e tendentios, a vrut sa-l faca sa para penibil sub aparenta respectului si bunei intentii.
Fiindca acesta este un exemplu de "Portret", va cer permisiunea sa scriu si eu unul, pentru paginile revistei, dat fiind si subiectul Steagului printre celelalte abordate. Deci, prima propunere pentru Brasov: Sorin Boanca (semnez eu aceasta parte, nu le voi semna insa pe toate). Daca votati contra, nu-l scriu. Dar sper ca nu. 
Te rog sa nu refuzi, Sorine. Si te mai rog sa-mi spui cine este ziaristul care s-a ocupat de articolul "tau". Daca nu-mi spui, caut eu.
Memorat
« Răspunde #238 : Octombrie 18, 2014, 15:41:04 »

VEZI CA SI TU ESTI TENDENTIOASA, SAU CEL PUTIN NEATENTA, CA DE BAMBILICI CE SA MAI ZIC! DECI SORIN BOACA, NU SORIN BOANCA !
ZIARISTUL DIN CITE MI-ADUC AMINTE A LUCRAT LA TVS, ACUM E PURTATOR DE CUVINT LA RAT BV, DACA NU MA INSEL.
Memorat
« Răspunde #239 : Octombrie 18, 2014, 16:14:19 »

VEZI CA SI TU ESTI TENDENTIOASA, SAU CEL PUTIN NEATENTA, CA DE BAMBILICI CE SA MAI ZIC! DECI SORIN BOACA, NU SORIN BOANCA !
ZIARISTUL DIN CITE MI-ADUC AMINTE A LUCRAT LA TVS, ACUM E PURTATOR DE CUVINT LA RAT BV, DACA NU MA INSEL.

Nu sunt tendentioasa. Te tachinam putin, prieteneste. Ma asteptam sa nu observi, dar sa observe Sorin Virgil  Smiley, de la Lugoj. Probabil ca nu a intrat inca pe Portal si tu m-ai atentionat prea devreme.
Deci: ce spui?
Si daca tot mi-ai stricat "joaca", sa facem si o propunere de Portret pentru Lugoj: Sorin Virgil Boanca. Numai ca in cazul lui nu va voi spune cine va semna interviul (daca-l vreti si daca accepta).
Memorat
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30
Schimbă forumul: